Benjamin Kuras, spisovateľ židovského vierovyznania, o osude kresťanov v islamských krajinách: Akoby sa opakovalo mlčanie sveta počas holokaustu

Slovensko/Londýn 12. apríla 2017 (HSP/Foto: BK)

 

Benjamín Kuras je český spisovateľ židovského vierovyznania, o ktorom je známe, že sa zaujíma o osud kresťanov v Európe. Čech, žijúci aj v Londýne, sa tiež zaoberá problematikou migračnej krízy a multikulturalizmom.

Na snímke Benjamin Kuras

Pre Hlavné správy vysvetlil svoj názor na tvrdenia, že Európa potrebuje migrantov kvôli pracovnej sile i to, ako nazerá na postoj pápeža Františka k migrantom.

Reklama

Odpovedal tiež na otázky, prečo sa Európska únia nespráva podobne ako USA či Austrália, ktoré postavili bezpečnosť svojich krajín nad otvorenie hraníc migrantom, či ako by navrhoval vyriešiť migračnú krízu.

 

Reklama

Považujete migračnú vlnu za spontánny jav alebo riadenú a vopred pripravenú?

Spontánnu u určitého percenta utečencov z bojujúcich oblastí, riadenú organizovanými pašerákmi, džihádistickými organizáciami, medzinárodnými islamskými organizáciami, ako je Moslimské bratstvo alebo Organizácia islamskej spolupráce prostredníctvom OSN, “pokrokovými” neziskovými organizáciami pomáhajúcimi aktívne s prevážaním migrantov do Talianska a do Grécka. Plus vládnucimi orgánmi Európskej únie, ktoré už niekoľko rokov, napriek faktom, prepočtom a predpovediam, odmietajú príliv zastaviť, hoci k tomu majú dostatočné zdroje.  Už pred rokom sa sýrsky veľvyslanec v Paríži snažil vysvetliť, že podporou na okraji bojujúcich oblastí by Európa utečencom za rovnaké peniaze pomohla šesťkrát viac, než keď ich prijíma.

Otázka, ako dlho to vopred bolo pripravované, má niekoľko vysvetlení. Jedným je nedávne odhalenie internetových novinárov, že Nemecko vykupovalo potenciálne ubytovne už v roku 2011. Historicky samozrejme islam na invázii Európy pracuje od 7. storočia, od Španielska, cez pád Byzancie, po odrazenie pri Viedni v roku 1683, a potom ešte priebežné pirátstvo prepadajúce Taliansko a dlhodobá turecká okupácia Balkánu, ktorá tam zanechala dnes prebudené rozbušky ako Bosna, Albánsko a Kosovo. Dnes im k tomu pomáha Európa sama stratou zmyslu svojej existencie a historického poslania, oslabeným pudom sebazáchovy, neomarxizmom živeným nenávisťou ku všetkému “belošskému” a “rasistickému”, multikulturalistickou ilúziou, že súčasná, zatiaľ nekonečná a prevažne islamská, migrácia sa prichádza do Európy prispôsobiť a stať sa súčasťou západnej civilizácie, ako všetky ostatné migrácie, alebo ju dokonca oživiť a napraviť. Následne preto vznikajú aj všelijaké neziskové organizácie, migráciu propagujúce a pomáhajúce jej, ktoré pôsobia prakticky ako piata kolóna.

Titulka knihy Jak zabít civilizaci

Problém nie je migrácia samotná, ak prichádzajú ľudia, ktorí si chcú prilepšiť materiálne a kultúrne a stať sa súčasťou tvorivej civilizácie. Problém je jej tempo a počty. Na vstrebanie nových prichádzajúcich je potrebný určitý čas a počty do určitého zvládnuteľného percenta, ktoré sa dokáže zžiť s domácim obyvateľstvom a jeho kultúrou. Navyše sem s touto migráciou prichádzajú ostrieľaní džihádisti s vytýčeným a neutajovaným cieľom túto civilizáciu zničiť, ovládnuť a podmaniť. Nikto presne nevie, koľko ich je, či sú to desiatky tisíc alebo už stovka tisíc, ale po skúsenostiach z Paríža a Bruselu si môžeme spočítať, že ak šestica džihádistov dokáže zabiť alebo zraniť 150 ľudí, 60 tisíc džihádistov (a to už je celoeurópsky realistický odhad) by zvládlo zničiť poldruha milióna Európanov, poraziť políciu aj armádu a prevziať vládu.

A do toho nám eurovládcovia nasadzujú zákon o odzbrojení občanov, čím sa aj oni stávajú piatou kolónou okupačnej mocnosti. Nehľadiac na už dávno prebiehajúcu likvidáciu európskych armád. Plus si k tomu pripočítame rastúci počet oných “psychicky labilných”, náhle k náboženskej vojne prebudených, “osamelých vlkov” kosiacich desiatky ľudí automobilom a máme zamiesené na skorú vojnu v uliciach európskych miest, v ktorej naša nádej na víťazstvo deň zo dňa slabne.

Reklama

 

Súhlasíte s tvrdeniami, že Európa migrantov potrebuje kvôli pracovnej sile?

Určitý počet migrantov, s určitými kvalifikáciami a v určitých krajinách. V Česku napríklad ktosi spočítal, že chýba 140.000 pracovných síl. Tak prosím, dajme dokopy informácie o hľadaných profesiách a remeslách, a potom príslušných kvalifikovaných migrantov prijímajme. Krajiny ako Grécko, Taliansko a Španielsko majú milióny nezamestnaných vlastných ľudí, takže tam táto teória neplatí.

Navyše, kto si predstavuje, že po štedrej sociálnej podpore budú všetci chcieť rýchlo pracovať a možno za menej peňazí, spadol z mesiaca. V Nemecku sa to z poldruha milióna podarilo niekoľkým stovkám, v Dánsku 80% ešte po mnohých rokoch žije na podpore.

Nepliesť si to prosím s politickým azylom. Ten by sme mali poskytovať tým, ktorí utekajú ako komunita ohrozená z dôvodov náboženských, čo v tomto prípade, sú hlavne kresťania. Tí sú tiež kultúrne prispôsobivejší a nechcú našu civilizáciu zničiť, ani ovládnuť. Tak aspoň vypovedajú skúsenosti s kresťanmi libanonskými a egyptskými, ktorí presídlili na Západ. Česko bohužiaľ zažilo s niekoľkými desiatkami irackých kresťanov sklamanie, keď po toľkých prípravách českej charitatívnej organizácie odišli za lepším do Nemecka. Moslimom perzekvovaným inými moslimami by mali pomáhať bohaté štáty islamskej, bolo by to logické.

Reklama

 

Prečo podľa vás nemecká kancelárka najprv v roku 2010 vyhlásila, že pri prisťahovaleckých moslimoch multikulturalizmus zlyhal, ale už v roku 2015 došlo k náhlemu zvratu a Angela Merkelová tvrdila „my to zvládneme“?

Ona nepovedala výslovne, že multikulturalizmus zlyhal na “moslimoch”. Povedala len proste, že multikulturalizmus zlyhal, všeobecne. Tak ho teraz nahrádza monokulturalizmom islamským. To zvládne ľahko.

Dnes má Nemecko cez 6 miliónov moslimov. Práve si vydalo zákon, že onen čerstvý poldruha milión z posledných dvoch rokov si smie priviesť legálne rodinných príslušníkov. Vzhľadom k tradičnej rozvetvenosti moslimských rodín, ktoré už podľa niektorých správ prilietajú rovno na nemecké letiská, by to mohlo byť ďalších koľko? Šesť, desať? S klesajúcou pôrodnosťou Nemcov sa Nemecko za ako dlho premení v islamský štát? Merkelová proste rozhodla – s podporou celého nemeckého establishmentu – že nemecký národ prestane existovať. Niektorí by sme si možno povedali, dobre mu tak, keď si to želá, a možno si to aj zaslúži, lenže ono so sebou opäť stiahne celú Európu.

 

V čí prospech podľa vás bude, ak budú do Európy aj naďalej prichádzať migranti moslimského vyznania?

V prospech islamu.

 

Ako vy nazeráte na fakt, že veľké krajiny EÚ ako napríklad Francúzsko či Nemecko s ochotou prijímajú migrantov a napríklad krajiny strednej Európy (Maďarsko, Slovensko, Česko) sú proti prijatiu migračných kvót a sami si chcú určovať koho a v akom počte príjmu?

Stredoeurópania majú ešte v bunkách zakorenenú pamäť dvoch nedávnych totalít, ktorých prvky spoznávajú v prichádzajúcej novej totalite. Je to možno pamäť podvedomá, bez toho, aby bolo potrebné logické a racionálne vysvetľovanie. Preto si ju potrebujeme preniesť z podvedomia do plného racionálneho vedomia, aby sa nám vyjasnilo, prečo sa tej novej totalite ešte musíme brániť, keď Západ to už zjavne vzdal.

Reklama

Veľa toho Západu za posledné storočie dlhujeme a týmto mu to môžeme splácať. Tým, že sa ho pokúsime prebudiť a zároveň mu budeme brániť aspoň jeden front. Úplne jasne to takto vyslovuje Orbán, ktorého churchillovsky prejav z jari 2016 citujem vo svojej vlaňajšej najnovšej knihe “Posledná nádej civilizácie”, ktorá zodpovedá presne tieto otázky. Je pokračovaním predchádzajúcej knižky “Ako zabiť civilizáciu”, ktorá zase vysvetľuje celý tento súčasný vývoj západnej civilizácie k samovražde, v ktorej islam je len jednou z používaných zbraní. Obe knihy, pokiaľ viem, sú bežne dostupné aj na Slovensku.

Titulka knihy Poslední náděje civilizace

 

Prečo sa podľa vás Európska únia nespráva podobne ako USA či Austrália, ktoré postavili bezpečnosť svojich krajín nad otvorenie hraníc migrantov?

Existuje teória – vlastne dokumentovaný projekt – o aktívnej európskej spolupráci na vlastnej islamizácii, prezývaný Eurabia. Vznikol už v 70. rokoch výmenou za sľub neprerušených dodávok ropy. Odhalila a zdokumentovala ho historička Bat Ye’or v rovnomennej knihe, ktorú citujem vo svojich dvoch knihách. Austrália a USA sú v tomto trochu pozadu, ale za Obamovej vlády sa USA nechali do veľkej miery riadiť moslimským bratstvom, čo tiež podrobne opisujem vo svojich knihách.

Najviac sa Európe blíži Kanada, kde mladý Trudeau (Justin Trudeau, preseda kanadskej vlády – pozn. red.) nasadil cielene proislamskú politiku a mohutný príliv moslimskej migrácie. Nedávno, kanadský parlament schválil zákon klasifikujúci “islamofóbiu” ako trestný čin bez toho, aby špecifikoval, čo presne islamofóbia znamená. V tom vlastne Kanada Európu ešte predbehla.

Reklama

 

Ako nazeráte na informovanie maistreamových médií o migračnej vlne? Považujete publikované informácie za objektívne?

Možno by boli objektívne, keby boli vôbec nejaké. Všetky informácie sa musia loviť na internete, kde si ale každú musíte z niekoľkých prameňov overovať, aby ste necitoval niečo, čo potom nemôžete preukázať. Ja denne sledujem weby anglické, francúzske a talianske a do českého potom prispievam, hlavne do www.securitymagazin.cz, odkiaľ to potom preberajú ďalší.

 

Ako by ste navrhovali vyriešiť migračnú krízu v Európe?

Reklama

Napísal som to už niekoľkokrát, v článkoch aj v knihách, prvýkrát myslím už pred troma rokmi – upraviť niekoľko desiatok gréckych ostrovov na prijímanie migrantov. Poskytnúť im potrebnú humanitárnu starostlivosť, vzdelanie a niektorým aj možnosť zárobku. Na financovanie a riadenie by sa “kvótne” podieľali všetky európske krajiny. Tam by sa v pokoji každý migrant kádroval podľa 4 kategórií: právo na azyl, ekonomicky zamestnateľný, ekonomicky nezamestnateľný, džihádista. Tie prvé dve skupiny by sa potom – opäť podľa nejakých kvót a pracovných miest – prijímali do jednotlivých krajín. Tá tretia by sa s nejakým štedrým príspevkom posielala domov. Tá štvrtá, keby sa u jednotlivcov zistila trestná činnosť alebo príslušnosť k ISIS, by sa rovno zatvárala do väzenia. Jediný európsky politik, ktorý takú logickú samozrejmosť vzal na vedomie, je český prezident Zeman, ktorý to na akomsi medzinárodnom fóre predniesol, a vyslúžil si za to výsmech českej žurnalistiky.

 

Je o vás známe, že vám leží na srdci osud kresťanstva v Európe. Vy sám ste však židovského vyznania. Čo je dôvodom, že sa zaujímate o osud  kresťanov v Európe?

Už najmenej desať rokov sledujem perzekúciu kresťanov v islamských krajinách. Napríklad Irak mal donedávna poldruha milióna kresťanov, dnes ich tam ostáva okolo 300.000. Gangstri ISIS kresťanov vraždia a vyháňajú na počkanie. Súdán už takmer genocídu na kresťanoch spáchal, ďalšia prebieha v Nigérii. Bolí ma z toho  hlava, ako o tom západné kresťanské médiá neinformujú, tým menej, že by sa postavili na ich obranu. Akoby sa opakovalo mlčanie sveta počas holokaustu. Vtedy jednotlivých Židov zachraňovali statoční kresťania a boli ich tisíce, v Poľsku, Francúzsku, Taliansku, Holandsku.

Napadlo mi, že niečo podobné by tu a tam nejaký Žid nejakým kresťanom dlhoval. Sám toho veľa na fyzickú záchranu tisícov dokázať neviem, tak som sa o tom aspoň rozpísal a niektorým kresťanom som tak dal informácie, z ktorých mohli vychádzať a niečo organizovaného začať na pomoc svojich spoluveriacich podnikať. Veľmi sa to zatiaľ nedarí, a tak bezmocne sledujeme genocídu kresťanov v krajinách niekdajšej kresťanskej Byzancie.

Pokiaľ ide o kresťanov európskych, u tých naopak sledujeme masívny útek od starodávnej viery, ktorá koniec koncov je spolu s antikou a judaizmom, hlavným koreňom a pilierom našej civilizácie. V kombinácii s osvietenstvom, ktorý ju oslobodil z korumpujúceho bremena svetskej moci, spolu vytvorila tú najkreatívnejšiu a najhumánnejšiu civilizáciu všetkých dôb, na ktorej kultúre, technológii, štátotvornosti a produkcii je celý svet závislý. Jej pád by bol celosvetovú katastrofou.

 

Reklama

Ako nazeráte na postoj pápeža Františka k migrantom?

Je skôr neomarxistický a politicko-korektný ako kresťanský.

 

Benjamin Kuras, je český vo Veľkej Británii žijúci spisovateľ, dramatik, prekladateľ a publicista židovského vyznania. Vyrastal v Olomouci, kde na miestnej univerzite vyštudoval anglistiku. Na britské ostrovy emigroval v roku 1968. Istý čas pracoval v českej redakcii BBC a v londýnskom divadle Young Vic.

Na judaizmus konvertoval v roku 1974. Aktuálne pôsobí ako kantor českej Židovskej liberálnej únie.

Od roku 1990 publikuje v mnohých českých periodikách: Respekt, Český deník, Týden, Lidové noviny, Profit, Marianne, MFDnes, Xantypa, Reflex. Vydal niekoľko desiatok kníh. Medzi jeho najnovšie publikácie patria “Poslední nádeje civilizace” (2016) a “Jak zabít civilizaci” (2015). Patrí medzi kritikov Európskej únie, multikulturalizmu, islamizmu a socializmu.

 

Reklama

 

 

 

Pošlite nám tip
Reklama

Odporúčame

Reklama

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

18:03

Holandský tenista Botic van de Zandschulp postúpil do druhého kola turnaja ATP v Dubaji. V úvodnej fáze vyradil šestku turnaja, s Francúzom Adrianom Mannarinom si poradil v dvoch setoch 7:6 (3), 7:5. Ďalej ide aj Brit Andy Murray po triumfe 4:6, 7:6 (5), 6:3 nad Kanaďanom Denisom Shapovalovom.

17:50

Bulharsko zakázalo dvom ruským občanom vstup na územie Európskej únie pre ich údajné zapojenie do operácií ruskej zahraničnej tajnej služby SVR. V pondelok to oznámila bulharská Štátna agentúra pre národnú bezpečnosť (SANS).

17:29

Poslanci maďarského Národného zhromaždenia v pondelok schválili vstup Švédska do Severoatlantickej aliancie. Za ratifikáciu hlasovalo 188 poslancov, šiesti poslanci Hnutia naša vlasť (Mi Hazánk Mozgalom) boli proti, nikto sa nezdržal hlasovania. Po rozhodnutí sa v rokovacej sále ozval potlesk. 

17:28

Ruský prezident Vladimir Putin presunul plánované stretnutie s tureckým lídrom Recepom Tayyipom Erdoganom na obdobie po ruských prezidentských voľbách. Oznámil to v pondelok Kremeľ.

17:19

Pri páde lavíny na severovýchode Kirgizska v nedeľu zahynuli traja českí lyžiari. Správu potvrdilo české ministerstvo zahraničných vecí. Súčasťou výpravy boli podľa kirgizských úradov aj Slováci.

17:05

Tretí pilier dôchodkového sporenia každým rokom silnie, v roku 2023 bolo uzavretých 86.788 zmlúv o doplnkovom dôchodkovom sporení. Hodnota majetku v treťom pilieri ku koncu roku 2023 presiahla sumu 3,5 miliardy eur. V pondelok o tom informovala Asociácia doplnkových dôchodkových spoločností (ADDS).

17:04

Európska komisia (EK) musí problémy európskeho agrosektora riešiť teraz a rýchlo. Podľa ministra pôdohospodárstva SR Richarda Takáča (Smer-SD) je to odkaz pondelňajších rokovaní Rady EÚ pre poľnohospodárstvo v Bruseli.

16:51

V alžírskom hlavnom meste Alžír v nedeľu po rokoch odkladov slávnostne otvorili Veľkú alžírsku mešitu, známu aj ako Džamáa el-Džazair.

16:39

Informáciu o znížení odvodov do 2. dôchodkového piliera od tohto roka zachytilo 56 % Slovákov. Medzi mladou generáciou do 34 rokov vie o tejto zmene dokonca len 45 % ľudí. Vyplýva to z prieskumu z konca januára tohto roka, ktorú na reprezentatívnej vzorke 1000 obyvateľov nad 18 rokov realizovala agentúra 2Muse pre spoločnosť OVB Allfinanz Slovensko.

16:38

V Berlíne tento týždeň absolvujú mierové rozhovory ministri zahraničných vecí Arménska a Azerbajdžanu. V pondelok to oznámila hovorkyňa arménskej diplomacie.

16:28

Poľský premiér Donald Tusk v pondelok uviedol, že zhodnotí, či má Vyšehradská štvorka (V4) stále zmysel po utorkovom summite krajín V4 v Českej republike. Zároveň uviedol, že s údivom počúval nedávny príhovor slovenského premiéra Roberta Fica o Ukrajine.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE


Reklama

NAJNOVŠIE


Reklama
Reklama

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

NAJNOVŠIE ROZHOVORY

NAJNOVŠIE Z DOMOVA

NAJNOVŠIE ZO ZAHRANIČIA

NAJNOVŠIE ZO ŠPORTU

NAJNOVŠIE ZO SVETONÁZORU

FOTO DŇA

Jano Polák v Slovenskom technickom múzeu v Košiciach

Autor: FOTO TASR-František Iván

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Reklama
Reklama

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Milan Šupa

Marek Brna

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Marian Kotleba

Reklama
Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali