Američania bojujú s Rusmi v hybridnej vojne a nemajú kam ustúpiť

Washington 29. augusta 2018 (HSP-J. David Ake, Chuck Burton, Alexei Druzhinin, Sputnik, Kremlin, Sinchua, Pablo Martinez Monsivais

Alexander Chaldej na portáli iarex publikoval zaujímavú analýzu o tom, ako sú Američania nútení v súvislosti s Ruskom hrať vabank, pokračovať v hybridnom konflikte proti Rusku, pretože ak s tlakom proti Rusku prestanú, hrozia im veľké problémy.

Medzi Ruskom 2018 a ZSSR 1940 je toho veľmi veľa spoločného. Aj vtedy a aj dnes bol svet na hrane konfliktu, ktorý zmenil charakter sveta. Aj vtedy a aj v dnes stáli v čele krajiny politici, ktorí mali veľké skúsenosti. Aj vtedy a aj dnes Rusko manévrovalo a získavalo čas a aj vtedy a aj dnes platio tvrdenie “Alebo vydržíme nasledujúcich 10-15 rokov, alebo nás zlikvidujú”.

Mnohí skeptici hovoria – dnešné Rusko, to nie je ZSSR. Dnes je Rusko prehnité. S obyvateľmi ZSSR bolo možné vyhrať vojnu, s dnešnými sa to nedá. Nemajú pravdu. Menia si realitu propagandistickým videním. Aj vtedy bol národ rôzny a aj dne je rôzny. V ZSSR nemali radi kolektivizáciu a rozkulačovanie, dnes kritizujú privatizáciu. Aj vtedy sa NKVD malo čím zaoberať, aj dnes sa FSB má čím zaoberať. No ak zajtra vypukne vojna, Rusi sa určite postavia pred vojenské správy. Hoci dnes nebude až tak veľa Rusov v armádnych jednotkách potrebných, pretože dnes väčšinu vyriešia raketové vojská a toho sa Američania oprávnene boja. V prípade vojny je však zrejmé že väčšina Rusov bude ako v minulosti proti nepriateľovi bojovať a len malá degenerovaná časť sa bude snažiť nepriateľovi slúžiť (vtedy vlasovci, dnes liberasti). Situácia v roku 1940 a 2018 teda ukazuje množstvo podobných znakov.

Väčšina ľudí vníma začiatok vojny so značným oneskorením. Fázy prípravy vojny viacerým unikajú, alebo ich odmietajú prijať. Nechápu, že do vojny sa obyvateľstvo vťahuje postupne. Predkonfliktné štádium a samotné štádium bojových operácii od seba odlišujú, aj keď v skutočnosti ide o rovnaký proces. Konfliktný potenciál v rétorike, to už je príznak skutočnosti, že sa vojna približuje. Myslieť si, že vojna sa začína až vtedy, keď pohraničníci kričia do vysielačiek že vidia tanky, ktoré si vynucujú prechod cez rieku, útočiacu pechotu a nad hlavou im hučia eskadry bojových lietadiel – to je svedectvo, že niekto nepochopil, aké sú štádia vojny. Prvým príznakom vojny je už to, keď sa niekto rozhodne spôsobiť nám škodu.

Dnes sa Rusko stretáva s brutálnou eskaláciou tlaku zo strany USA. Mnohí nechcú veriť, že ide o hybridnú vojnu a vnímajú americké kroky ako primitívne kovbojské gestá, ktoré sa neskôr ukážu byť rovnako falošné, ako falošné tehotenstvo. O Američanoch si však netreba robiť ilúzie, v mentalite amerických politikov je riešiť problémy silou. Americkí politici išli vždy za svojim cieľom a vždy riešili svoje problémy vojnou, dejiny USA sú dejinami neustálych útočných konfliktov. Konflikt s Ruskom je len časťou problémov, ktoré pred americkými elitami stoja, Rusko im však robí najväčšie problémy, ktoré musia riešiť.

Ešte prednedávnom Američania ironicky hovorili o Rusku a o jeho sile a potenciáli. Obdobie posmeškov a irónii sa skončilo. Putin od svojho nástupu do funkcie prezidenta Ruska marí americké plány, takže Američania prikročili k ultimátam, propagandistickej vojne s cieľom v očiach zombifikovaného obyvateľstva totálne dehumanizovať Rusko. Rusko sa z americkej strany stretlo už aj s diverznou vojnou a ďalším krokom  môže byť priamy vojenský konflikt. Američania však vidia, že momentálne nie je možné vstúpiť s Ruskom do konfliktu tak, aby neboli z povrchu zemského USA totálne vymazané, preto sa snažia predlžovať existujúcu fázu. Do hry čoraz silnejšie vstupujú ekonomické sankcie, snahy zbaviť Rusko spojencov, pracujú na negatívnom image Rusko vo svete a snažia sa zbrzdiť pomocou ekonomických sankcií technologický vývoj Ruska.

Ako sa má Rusko stavať k sankciám, ktoré iniciuje americký Kongres? Ide o blufovanie, alebo o realitu? Pozrime sa na to bližšie.

Kongres USA prijal voči Rusku zákon o 6 bodoch, ktorý determinuje ďalšie kroky USA vo vzťahu k Rusku.

1. Vytvorenie protiruskej agentúry v štatúte národného centra na boj proti ruskej hrozbe. Ročný rozpočet je 250 miliónov USD

2. Zákaz obchodovať s ruskými bankami so štátnym podielom akcií. Zákaz sa netýka bánk typu Alfa banka, ktorých sa žiadne represie nedotýkajú, pretože v čele Alfa banky stoja členovia 5. kolóny lojálni k USA. Američania tak demaskovali časť svojich agentov v Rusku

3. Zákaz transakcií s ruskými eurobondmi. Zákaz predávať v USD a eurách. To je jednoznačným útokom proti Rusku na všetkých frontoch.

4. Označenie Ruska ako štátu, sponzorujúceho terorizmus. Tento zákon má zabrániť Európanom nájsť platformu pomocou ktorej by mohli rokovať s Američanmi o otázke zrušenia sankcií proti Rusku. Pritom jediným štátom, ktorý sponzoruje terorizmus sú samotné USA, ktoré v arabskom svete vytvorili a financovali ISIS a iné teroristické bandy, v rozpore s medzinárodným právom sa nachádzajú na území Sýrie a a pod.

5. Zákaz transakcií s ruskými federálnymi úverovými dlhopismi v USD pre investorov z USA.

6. Začiatok novej propagandistickej kampane zameranej na kompromitáciu Vladimíra Putina pod všeobecným názvom “Aktivácia hľadania Putinových aktív na celom svete”.

Americkí neoconi tak označili Rusko ako svojho nepriateľa a vytvárajú nové štruktúry na boj proti Rusku. Otvorene personalizovali hlavu svojich nepriateľov – je ním Vladimír Putin. Proti Putinovi je smerovaný celý americký útok, útok na Putina vedú všetci od ministra zahraničných vecí po Pentagon 12 mesiacov v roku. Sankcie sú jednou z foriem hybridnej vojny, ktorú Američania voči Rusku vedú. Američania sú národ systematikov a všetko riešia systematicky, vytvárajú štruktúry.

Momentálne USA a Veľká Británia tlačia na Rusko s cieľom, aby Rusko pustilo kvôli vymyslenej afére Skripaľovcov inštruktorov NATO, USA a Veľkej Británie do svojich strategických závodov, alebo začnú platiť všetky sankcie. Sankcie majú podľa Američanov a Britov zabezpečiť totálnu izoláciu Ruska vo svete. Američania a Briti sú presvedčení, že Rusi majú len dve možnosti.

Podľa prvej možnosti pustia inšpektorov USA, NATO a Veľkej Británie do ruských závodov. Podobne aj Saddám a Asad pustili cudzích inšpektorov do svojich závodov, k vojne však napriek tomu prišlo. Nerobme si o Američanoch ilúzie, aj v Urjupinskej pekárni by našli dôkazy o existencii ruských biologických zbraní, rovnako ako tvrdili, že našli zbrane hromadného ničenia v Iraku, čo sa neskôr potvrdilo ako totálne klamstvo. Ak Rusko pustí západných inšpektorov do svojich závodov, v amerických hlavách to bude dôkazom, že tlak na Rusko je úspešný a preto treba tlak ešte viac zvyšovať.

Ak Rusi inšpektorov USA, NATO a Veľkej Británie do vybraných ruských závodov nepustia, bude to znamenať, že sa môže rozohrať mediálny cirkus mainstreamových médií a obohraná pesnička protiruských útokov sa ešte viac zintenzívni. Stále platí to čo svojho času hovoril nacistický minister propagandy Goebbels, ktorý uviedol že “1000x opakovaná lož sa stane pravdou”. Rusko nepustilo inšpektorov? To znamená že je sponzorom terorizmu a bude potrestané.

Už teraz sa pripravuje v západných mainstreamových médiach cirkus v podobe “bohatstvo Putina”, aby pred Rusmi vykreslili Putina za boháča, ktorý predčí svojím bohatstvom Rotschilda. Robili to už v minulosti – stačí si spomenúť na klamstvá v podobe informácii, že Caucescu, Saddám, Kaddáfi alebo Janukovyč mali doma zlatú toaletu i kohútiky v kúpeľni a pod. Podľa Američanov stačia 2 mesiace takejto mediálnej kampane a väčšina ľudí bude tvrdiť, že niečo na tých útokoch voči Putinovi bude pravda, pretože už o tom všetci hovoria.

Američania však majú jeden problém. Preceňujú svoje možnosti. Sú presvedčení, že sú Terminátorom, že ich nemožno eliminovať, v tom sa však mýlia. Forma riešenia ich problémov – to je brutálny útok. Najlepšie na slabších, ktorí majú obmedzené možnosti brániť sa. Ultimátum. Sankcie. Manipulácia. Klamstvá. Vraždenie. Toto sú atribúty americkej zahraničnej politiky. Má význam debatovať s niekým kto chce ísť do konfrontácie? Nemá. Putin svojho času povedal, “Ak je bitka nevyhnutná, treba udrieť prvý”. Na toto by Američania nemali zabúdať, rovnako ako na skutočnosť, že “Rusko vojny nezačína, Rusko  vojny ukončuje”. Svoje o tom by mohli v posledných 200 rokoch povedať aj švédsky panovník Karol XII., Napoleon či Hitler. Kto s mečom do Ruska prišiel, mečom aj zahynul. Rusko je veľmoc a bude aj ako veľmoc reagovať, s tým musia neoconi rátať.

Existujú dvaja známi americkí analytici, ktorí definovali americkú zahraničnú politiku na sklonku 20. a začiatku 21.storočia. Sú nimi nedávno zosnulý Zbigniew Brzezinski a zakladateľ spoločnosti Stratfor George Friedman. Brzezinski a jeho kniha Veľká šachovnica sú všeobecne známejšie ako Friedman a jeho agentúra, Friedman je súčasným analytikom, Brzezinskeho éra sa už doslovne aj politicky skončila.

George Friedman je autorom knihy “Nasledujúcich 100 rokov. Prognózy udalostí 21.storočia”. Podľa Friedmana sa v v 21. storočí definitívne skončí európska éra a začne sa americká éra. Inými slovami, 21. storočie bude storočím dominancie USA, ktoré budú vďaka svojej ekonomike a najvyspelejším technológiám kontrolovať svetové oceány a budú ovládať aj vesmír. Pre našu budúcnosť bude príznačné zastavenie rastu a neskôr úbytok celosvetovej populácie a nástup nových mocností: Turecka, Japonska, Poľska a Mexika. 21. storočie poznačí súperenie o regionálnu i celosvetovú nadvládu a jeho vyústením bude svetový konflikt v polovici tohto storočia. Jeho víťazom budú USA a Poľsko. Friedman, na rozdiel od mnohých iných odborníkov, je presvedčený, že Rusko čaká už v krátkom čase kolaps a ústup z medzinárodnej scény, a podobnému osudu sa nevyhne ani Čína.

Podľa Friedmana sa už končí vojna USA proti moslimskému svetu a nový konflikt je blízko. Rusko sa snaží obnoviť svoju silu a dostáva sa preto do konfliktu so záujmami USA. Rusko sleduje vlastné geopolitické ciele, USA sa snažia brániť posilneniu Ruska. Rusko však v konečnom dôsledku nemôže zvíťaziť nad USA, pretože Rusko má hlboké vnútorné problémy,  jeho populácia klesá a Rusko má nevhodnú infraštruktúru. Nová 2. Studená vojna, ktorá medzi Ruskom a USA podľa Friedmana vypukla sa teda skončí porážkou Ruska, pretože Rusko už nie je tak silné, ako bolo v čase existencie ZSSR. Rusko znova padne a rozdelí sa na viacero menších štátov, ktoré budú kontrolované zo zahraničia.

Friedman jednoznačne za najväčšieho súpera považuje Rusko. Čína problémom nie je, podľa Friedmana sa  nachádza v izolovanom postavení, na severe hraničí so Sibírou, na juhu s Himalájami, väčšina obyvateľstva žije na východe krajiny, stred a západ sú ľudoprázdne. Čína nie je silnou morskou veľmocou, čínske loďstvo značne zaostáva za americkým a ruským loďstvom, podľa Friedmana mohutné americké loďstvo dokáže kontrolovať Čínu. V najbližšom období podľa Friedmana nehrozí, že by Čína dokázala vybudovať loďstvo, ktoré by dokázalo konkurovať USA.

Friedman vo svojich analýzach tvrdí, že vždy keď sa Čína začína otvárať svetu, začne ju trápiť nestabilita. Pobrežné oblasti Číny začínajú prekvitať, väčšina Číňanov žijúcich vo vnútrozemí však necíti zlepšenie kvality vlastného života v porovnaní s pobrežnými regiónmi a to vedie k nestabilite a problémom. Veľkým problémom Číny je korupcia, demografická kríza (Číne starne obyvateľstvo), navyše Čína je podľa Friedmana tak úzko ekonomicky prepojená s USA, že USA dokážu uplatňovať svoj vplyv na Čínu.

Pre Friedmana podobne ako pre Brzezinskeho je jednoznačne najväčším nepriateľom USA Rusko. Friedman sa obáva vývoja situácie, pri ktorej by Rusko zosilnelo. Za najväčšiu hrozbu považuje ruského prezidenta Vladimíra Putina, ktorý Rusko pozdvihol natoľko, že Rusko začalo Američanom robiť problémy. To že Friedman definuje Rusko ako nepriateľa je jasným dôkazom, že obdobie gorbačovsko-jeľcinovského temna a úpadku sa skončilo. Američania sa však stále snažia využiť všetky možnosti, aby Rusko porazili, pretože ak Rusko porazia, najbližších 100 rokov ich parazitovanie nedokáže nikto zastaviť.

Friedmann otvorene vo svojich prácach aj vysvetľuje prečo Američania začali s riadeným chaosom v islamskom svete. Pre Američanov nie je dôležité víťazstvo v konflikte s moslimami, dôležité je, aby vojna v islamskom svete čo najdlhšie trvala, islamský svet sa rozdrobil a nevznikla islamská hrozba, ktorá by predstavovala nebezpečenstvo pre Izrael. Podobný zákerný postup sa snažia Američania použiť aj proti Rusku, tu sa však obávajú ruského jadrového potenciálu, takže v porovnaní s islamským svetom nemôžu Američania používať natoľko brachiálne prostriedky, aké používajú voči moslimom.

Bez ohľadu na to, čo si Friedmann myslí a aké názory prezentuje, dôležité je to, že Američania nemôžu vo svojom tlaku prestať. Ak prestanú, prerastie im Rusko cez hlavu a to bude znamenať ich  koniec. Američania spravili fatálnu chybu, keď nedokázali Rusko doraziť v 90 rokoch minulého storočia. Snažili sa urputne, Rusko sa však napriek všetkým americkým snahám zachránilo. Dnes sily Američanom ubúdajú, Rusko naopak neustále silnie.

Rusko získalo späť Krym. Američania s tým nemohli nič urobiť, rovnako ako s tým nemohol spraviť nič Západ. Rusko posilňuje svoj vplyv na Blízkom východe, v centrálnej Ázii a úspešne oslabuje americký vplyv v krajinách bývalého ZSSR. Američania sa snažia oslabiť v hybridnej vojne Rusko, od priameho vtrhnutia do Ruska odrádza americké elity len ruská vojenská sila a atómové zbrane. Ak by Rusko atómové zbrane nemalo, očakával by ho osud Lýbie, Juhoslávie či Iraku.

Video si môžete pozrieť tu

 

Americkí neoconi, ktorí stoja za útokmi voči Rusku však už veľa možností nemajú. V USA silnejú vnútorné problémy, ekonomická, sociálna či demografická situácia je veľmi napätá, moc USA upadá. Kríza USA môže vyústiť do vývoja veľmi podobného, akým prešiel pred takmer 30 rokmi ZSSR, jediné čo by Američanov zachránilo je opätovná porážka Ruska a získanie ruských zdrojov.

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

10:20

Japonský premiér Fumio Kišida v sobotu novinárom povedal, že Masajoši Arai, pôsobiaci na poste tajomníka jeho úradu, bol prepustený po tom, ako nedávno pre japonské médiá povedal, že nerád vidí LGBTQ ľudí. Arai v piatok svoje vyjadrenia odvolal a ospravedlnil sa.

08:55

Americký počítačový gigant Microsoft v piatok uviedol, že za nedávnym kybernetickým útokom na francúzsky satirický týždenník Charlie Hebdo boli iránski hackeri.

08:04

Najvyššej dôvere z vrcholných českých politikov sa tešili na prelome roku predseda hnutia ANO a neúspešný prezidentský kandidát Andrej Babiš, predseda SPD Tomio Okamura a končiaci prezident ČR Miloš Zeman. Vyplýva to z prieskumu agentúry CVVM, z ktorej vyhlásenia v piatok citoval spravodajský webový portál Novinky.cz.

08:03

Gibraltár v piatok obvinil Španielsko z “hrubého porušenia britskej suverenity” po incidente na jednej z jeho pláží, do ktorého boli zapletení španielski colníci napadnutí pašerákmi a počas ktorého sa i strieľalo.

06:50

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v 35. kole Tipos extraligy na ľade HC Košice a upevnili si vedúcu priečku v tabuľke.

06:49

Talianska premiérka Giorgia Meloniová v piatok počas návštevy Berlína zdôraznila potrebu spolupráce Nemecka a Talianska. Tiež povedala, že sa čoskoro chystá navštíviť Kyjev.

06:48

Francúzsko a Taliansko sa dohodli na dodávke mobilných raketových systémov zem-vzduch Ukrajine, uviedlo v piatok francúzske ministerstvo obrany.

Včera 20:07

Joe Biden súhlasil s radou šéfa Pentagónu, že zostrelenie čínskeho balóna by sa nemalo uskutočniť kvôli riziku pre ľudí na zemi. Uviedol to Biely dom.

Včera 19:14

Európska únia plánuje zvýšiť úsilie s cieľom dosiahnuť, aby sa zmrazený ruský majetok použil na náhradu škôd spôsobených vojnou na Ukrajine. Uviedli to predstavitelia Únie v piatok po skončení summitu EÚ-Ukrajina v Kyjeve.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

KDH ďalej rokuje s Hegerom o spolupráci

0 icon

Mimoparlamentné hnutie KDH naďalej rokuje s dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) o spolupráci v súvislosti s predčasnými parlamentnými voľbami.

Čaputová vysvetľuje: Prečo sa tak rýchlo rozhodla vycestovať do Prahy pogratulovať Pavlovi

0 icon

Bratislava 4. februára 2023 (HSP/Foto: TASR/AP-Petr David Josek)   Prezidentka Zuzana Čaputová sa rozhodla, že opäť odpovie na otázky a témy, ktoré ľudí najviac zaujali za posledné dni. Na sociálnej sieti zverejnila video Asi najviac diskutované bolo, prečo sa prezidentka tak rýchlo rozhodla vycestovať do Prahy pogratulovať Petrovi Pavlovi ešte…

Nové informácie v prípade výbuchov na plynovodoch Nord Stream

0 icon

Bratislava 4. februára 2023 (HSP/Foto: Nemecký generálny prokurátor Peter Frank uviedol, že neexistujú žiadne dôkazy o tom, že by sa Rusko podieľalo na bombových útokoch na plynovod Nord Stream. "Momentálne sa to nedá dokázať, vyšetrovanie pokračuje," povedal Frank pre Welt am Sonntag. Pomocou dvoch výskumných plavidiel sa podľa neho odobrali…

Mazurek zverejnil nové podrobnosti o spore medzi ním a lekárom Sabakom :”Toto je bomba!”

0 icon

Bratislava 4. februára 2023 (HSP/Foto:Facebook)   Lekár Peter Sabaka sa stal jednou z hlavných tvári počas pandémie. Verejne obhajoval opatrenia a očkovanie za čo si vyslúžil vlnu kritiky. Po skončení pandémie sa začali súdne spory Medzi hlavnými lekárovými kritikmi boli členovia hnutia Republika. Najnovšie sa ozval Milan Mazurek, ktorý načrtol,…

Rakúsko od pondelka ruší kontroly na hraniciach so Slovenskom

0 icon

Rakúsko nepredĺži kontroly na hraniciach so Slovenskom.

Ukrajinci pripravujú Bachmut na kapituláciu, sťahujú vojská aj do Ugledaru

0 icon

Kyjev 4. februára 2023 (HSP/Svobodnaja Pressa/Foto:TASR/AP-Efrem Lukatsky )   Amerika už priznáva porážku AFU na Donbase, informujú ruské noviny Svobodnaja Pressa Vojenská technika NATO sa na Ukrajinu dostane s veľkým oneskorením. Napríklad americké tanky Abrams prídu v najlepšom prípade v roku 2024 - ešte sa iba musia vyrobiť. A budú…

Ktoré ministerstvá by sa mali po voľbách najviac vyšetrovať? Draxler v tom má jasno

0 icon

Bratislava 4. januára 2023 (HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák)   Jednoznačne najmä tieto tri: ministerstvo zdravotníctva, "eurofondové" ministerstvo Veroniky Remišovej a ministerstvo školstva, píše v statuse na sociálnej sieti Juraj Draxler Vyššie spomínané rezorty podľa Draxlera spôsobili najväčšie škody na verejných financiách. "Otázka je, čo s tým po voľbách. Podobne, ako…

Ukrajinský miliardár bol zadržaný v rámci protikorupčnej operácie

0 icon

Bratislava 4. februára 2023 (HSP/Europeanconservative/Foto:Twitter)   Riešenie korupcie má pre Kyjev naďalej zásadný význam, keďže sa snaží dokázať svojim západným dobrodincom, že mu možno dôverovať v súvislosti s miliardovou pomocou, ktorú dostal, píše Tristan Vanheuckelom pre The European Conservative V stredu 1. februára ukrajinské bezpečnostné služby vykonali raziu v dome…

V Rusku zazneli tóny slovenskej hymny

0 icon

Do Ruska pricestovala slovenská delegácia v podobe motorkárov z občianskeho združenia Motorkári Slovenska – Brat  za brata.

Maďarský premiér a chorvátsky prezident varujú Západ

0 icon

Budapešť 4. februára 2023 (HSP/The American Conservative/Foto:TASR/AP/MTI-Szilard Koszticsak)   Politológ Gladden Pappin bol minulý týždeň na stretnutí skupiny s maďarským premiérom Viktorom Orbánom a ponúka o ňom podrobný analytický prehľad, píše veterán konzervatívnej žurnalistiky Rod Dreher Ukazuje, aký je Orbán sofistikovaný mysliteľ. Úryvky: "Skutočným problémom," povedal nám premiér Orbán, "je,…

NAJNOVŠIE

BLOG

René Pavlík

Rožky kontra nedeľa

0icon

  Parlament rieši ďalší z nekonečných príbehov – voľnú nedeľu. Niekoľko poslancov otvorilo neriešiteľný problém zo zákonníka práce. Predkladajú návrh na zavedenie nepracovnej nedele. Argumenty prečo mať voľnú nedeľu sú logické: rodina, prerušenie pracovného cyklu, boj proti vyhoreniu, naplnenie jedného prik&aacut

Andrej Sablič

Pravda o vojnách II.

0icon

Verejná žaloba voči zločineckej, makroekonomickej teórii a praxi na základe, ktorej žiadam

Slavěna Vorobelová

Demokratická schizofrénia „liberálnych demokratov“

0icon

Hovorí sa, že kde končí zdravý rozum, tam začína vojenská logika. V skratke to znamená, že to, čo nám v bežnom živote príde doslova nelogické a proti zdravému rozumu, tak pri tvorbe vojenskej taktiky alebo stratégie to môže znamenať aj v&

Ivan Štubňa

Ožívajú nacistické bunky po celej Európe?

0icon

Talianska polícia rozbila nacistickú bunku viazanú na Azov plánujúcu teroristické útoky. Pod týmto názvom priniesol portál Grayzone info

Gustáv Murín

Kauza Budaj a ŠtB? Búrka v šerbli...

0icon

Je bizarné, že akurát Robert Fico, člen Komunistickej strany, ktorej verne slúžil, platil známky a nijako neprotestoval proti metódam ŠtB, a ktorý si November vraj ani nevšimol, má tú drzosť navážať sa do Jana Budaja, ktorý ho organizovaním VPN pripravil o komunistickú kariéru? Keby mal pán Fico v sebe aspoň toľko studu a…

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Pracovníci dolaďujú posledné prípravy na zápas amerického futbalu NFL Super Bowl pred štadiónom State Farm v americkom meste Glendale

Autor: TASR/AP-Matt York

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

KDH ďalej rokuje s Hegerom o spolupráci

0 icon

Mimoparlamentné hnutie KDH naďalej rokuje s dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) o spolupráci v súvislosti s predčasnými parlamentnými voľbami.

Čaputová vysvetľuje: Prečo sa tak rýchlo rozhodla vycestovať do Prahy pogratulovať Pavlovi

0 icon

Bratislava 4. februára 2023 (HSP/Foto: TASR/AP-Petr David Josek)   Prezidentka Zuzana Čaputová sa rozhodla, že opäť odpovie na otázky a témy, ktoré ľudí najviac zaujali za posledné dni. Na sociálnej sieti zverejnila video Asi najviac diskutované bolo, prečo sa prezidentka tak rýchlo rozhodla vycestovať do Prahy pogratulovať Petrovi Pavlovi ešte…

Nové informácie v prípade výbuchov na plynovodoch Nord Stream

0 icon

Bratislava 4. februára 2023 (HSP/Foto: Nemecký generálny prokurátor Peter Frank uviedol, že neexistujú žiadne dôkazy o tom, že by sa Rusko podieľalo na bombových útokoch na plynovod Nord Stream. "Momentálne sa to nedá dokázať, vyšetrovanie pokračuje," povedal Frank pre Welt am Sonntag. Pomocou dvoch výskumných plavidiel sa podľa neho odobrali…

Mazurek zverejnil nové podrobnosti o spore medzi ním a lekárom Sabakom :”Toto je bomba!”

0 icon

Bratislava 4. februára 2023 (HSP/Foto:Facebook)   Lekár Peter Sabaka sa stal jednou z hlavných tvári počas pandémie. Verejne obhajoval opatrenia a očkovanie za čo si vyslúžil vlnu kritiky. Po skončení pandémie sa začali súdne spory Medzi hlavnými lekárovými kritikmi boli členovia hnutia Republika. Najnovšie sa ozval Milan Mazurek, ktorý načrtol,…

Rakúsko od pondelka ruší kontroly na hraniciach so Slovenskom

0 icon

Rakúsko nepredĺži kontroly na hraniciach so Slovenskom.

Ukrajinci pripravujú Bachmut na kapituláciu, sťahujú vojská aj do Ugledaru

0 icon

Kyjev 4. februára 2023 (HSP/Svobodnaja Pressa/Foto:TASR/AP-Efrem Lukatsky )   Amerika už priznáva porážku AFU na Donbase, informujú ruské noviny Svobodnaja Pressa Vojenská technika NATO sa na Ukrajinu dostane s veľkým oneskorením. Napríklad americké tanky Abrams prídu v najlepšom prípade v roku 2024 - ešte sa iba musia vyrobiť. A budú…

Ktoré ministerstvá by sa mali po voľbách najviac vyšetrovať? Draxler v tom má jasno

0 icon

Bratislava 4. januára 2023 (HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák)   Jednoznačne najmä tieto tri: ministerstvo zdravotníctva, "eurofondové" ministerstvo Veroniky Remišovej a ministerstvo školstva, píše v statuse na sociálnej sieti Juraj Draxler Vyššie spomínané rezorty podľa Draxlera spôsobili najväčšie škody na verejných financiách. "Otázka je, čo s tým po voľbách. Podobne, ako…

Ukrajinský miliardár bol zadržaný v rámci protikorupčnej operácie

0 icon

Bratislava 4. februára 2023 (HSP/Europeanconservative/Foto:Twitter)   Riešenie korupcie má pre Kyjev naďalej zásadný význam, keďže sa snaží dokázať svojim západným dobrodincom, že mu možno dôverovať v súvislosti s miliardovou pomocou, ktorú dostal, píše Tristan Vanheuckelom pre The European Conservative V stredu 1. februára ukrajinské bezpečnostné služby vykonali raziu v dome…

V Rusku zazneli tóny slovenskej hymny

0 icon

Do Ruska pricestovala slovenská delegácia v podobe motorkárov z občianskeho združenia Motorkári Slovenska – Brat  za brata.

Maďarský premiér a chorvátsky prezident varujú Západ

0 icon

Budapešť 4. februára 2023 (HSP/The American Conservative/Foto:TASR/AP/MTI-Szilard Koszticsak)   Politológ Gladden Pappin bol minulý týždeň na stretnutí skupiny s maďarským premiérom Viktorom Orbánom a ponúka o ňom podrobný analytický prehľad, píše veterán konzervatívnej žurnalistiky Rod Dreher Ukazuje, aký je Orbán sofistikovaný mysliteľ. Úryvky: "Skutočným problémom," povedal nám premiér Orbán, "je,…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

René Pavlík

Rožky kontra nedeľa

0icon

  Parlament rieši ďalší z nekonečných príbehov – voľnú nedeľu. Niekoľko poslancov otvorilo neriešiteľný problém zo zákonníka práce. Predkladajú návrh na zavedenie nepracovnej nedele. Argumenty prečo mať voľnú nedeľu sú logické: rodina, prerušenie pracovného cyklu, boj proti vyhoreniu, naplnenie jedného prik&aacut

Andrej Sablič

Pravda o vojnách II.

0icon

Verejná žaloba voči zločineckej, makroekonomickej teórii a praxi na základe, ktorej žiadam

Slavěna Vorobelová

Demokratická schizofrénia „liberálnych demokratov“

0icon

Hovorí sa, že kde končí zdravý rozum, tam začína vojenská logika. V skratke to znamená, že to, čo nám v bežnom živote príde doslova nelogické a proti zdravému rozumu, tak pri tvorbe vojenskej taktiky alebo stratégie to môže znamenať aj v&

Ivan Štubňa

Ožívajú nacistické bunky po celej Európe?

0icon

Talianska polícia rozbila nacistickú bunku viazanú na Azov plánujúcu teroristické útoky. Pod týmto názvom priniesol portál Grayzone info

Gustáv Murín

Kauza Budaj a ŠtB? Búrka v šerbli...

0icon

Je bizarné, že akurát Robert Fico, člen Komunistickej strany, ktorej verne slúžil, platil známky a nijako neprotestoval proti metódam ŠtB, a ktorý si November vraj ani nevšimol, má tú drzosť navážať sa do Jana Budaja, ktorý ho organizovaním VPN pripravil o komunistickú kariéru? Keby mal pán Fico v sebe aspoň toľko studu a…

Vášeň v Tebe

Ak ste nedopili pivo, zvyšky nevylievajte. Môžu sa hodiť

0 icon

Pivo je nápoj, ktorý Slováci majú veľmi radi. Pijú ho nielen v reštauráciách a baroch, ale aj doma. Nebudeme polemizovať či pitie alkoholického piva má pre telo pozitívne účinky, ako to tvrdia niektoré články, alebo telu škodí. Ponúkame vám iný tip. Niekedy sa totiž stane, že ak si doma otvoríte fľašu alebo…

Má 52 a verejne vykričala, že sa odmieta obliekať podľa svojho veku. Čo si dala na "rande so svojím mestom"?

0 icon

52-ročná módna influencerka verejne vykričala do sveta, že sa odmieta „obliekať podľa svojho veku“. Luisa Dunn je modelka a odmieta spĺňať pravidlá štýlu, ktoré tvrdia, že po dosiahnutí určitého veku musíte niektoré kusy oblečenia vyradiť zo svojho šatníka, informuje TheSun. V nedávnom videu na TikToku

Lyžiarka Mikaela Shiffrinová zverejnila fotografiu plnú lásky, ale aj obrovskej bolesti

0 icon

Lyžiarka Mikaela Shiffrinová, najväčšia súperka našej úžasnej Petry Vlhovej, včera na sociálnej sieti Instagram zverejnila dojímavú fotografiu. Fotografia zobrazuje lyžiarku, ako v nemocnici drží svojho otca za ruku. Druhého februára totiž uplynuli tri roky od kedy zomrel jej otec. Nešťastne totiž spadol zo strechy rodinného domu v mestečku Edwards. Žiaľ,…

Simona Krainová prehovorila o milostnom trojuholníku: Ona – Sagvan Tofi – Dara Rolins

0 icon

Slovenská speváčka Dara Rolins mala pred niekoľkými dňami v O2 aréne v Prahe svoj doteraz najväčší koncert. Ľudia sú z neho nadšení. Zúčastnila sa ho aj modelka Simona Krainová, ktorá aktuálne prehovorila o trojuholníku so Sagvanom Tofim. Speváčka Dara Rolins v sobotu 28. januára odspievala svoj doteraz najväčší koncert, ktorý si dala ako darček…

Prečo ľudia tlieskajú v lietadle?

0 icon

Známy cestovateľ, bloger, autor knihy Influencer – Milan Bez Mapy – vo svojom aktuálnom krátkom videu vysvetľuje zvyk tlieskať v lietadle po pristáti. Tlieskate aj vy? „Tlieskanie v lietadle, pravdepodobne, začalo ešte v časoch, keď lietanie nebolo tak široko dostupné, bezpečné a lacné ako je dnes,“ vysvetľuje v úvode cestovateľ. Dodáva, že tiež záleží od…

Armádny Magazín

Zelenský sa nakoniec dočkal. Spojené štáty dodajú Ukrajine rakety s doletom do 150 km

0 icon

Ukrajina, 4. februára 2023 (AM) – Washington v piatok oznámil nový balík vojenskej pomoci Ukrajine v hodnote približne 2,2 miliardy dolárov. Nový balík vojenskej pomoci pozostáva z podpory vo výške 425 miliónov dolárov, ktorú schválil americký prezident Joe Biden, ako aj z 1,75 miliardy dolárov prostredníctvom Ukrajinského obranného fondu. Hovorca Pentagonu sa

Kniha Majster a Margaréta - hymna démonizmu alebo evanjelium oddanej viery

0 icon

Slovensko, 4. februára 2023 (AM) – Bulgakovov román Majster a Margaréta je považovaný za výnimočný a nadčasový kde sa krížia rôzne uhly pohľadov na morálku a pravdu, kde sa stretáva Islam, Kresťanstvo, navzájom sa pretkávajú a možno aj dopĺňajú. Malomeštiactvo, pokrytectvo, chamtivosť sú aspekty ktorými sa zaoberá a priraďuje ich k jednotlivým…

Ako dlho bude Izrael bombardovať Iráncov v Sýrii

0 icon

Rusko, 4. februára 2023 (AM) – V noci z 29. na 30. januára zaútočil dron na potravinový konvoj na sýrsko-irackej hranici. Oficiálne sa nikto neprihlásil k účasti na incidente, avšak niektoré izraelské médiá oznámili účasť dronov izraelských vzdušných síl na operácii. V roku 2023 ide o tretí raketový útok izraelských obranných…

Ekonóm Chazin: V Rusku prebieha zúfalý boj s podporovateľmi globálneho dolárového systému

0 icon

USA, 4. februára 2023 (AM) –  "Dnes sme svedkami toho, ako sa politický systém začína vymykať zo svojho zaužívaného rámca. Moderné elity sú preto, ako vidíme, vo vzájomnom ostrom konflikte. Po druhej svetovej vojne začal celý americký priemysel stagnovať. Aby sa neopakovala kríza z rokov 1929 - 1930, americký priemysel sa musel…

(Ne)Mali Nemci pri Stalingrade šancu vyjsť z obkľúčenia?

0 icon

Slovensko, 4. februára 2023 (AM) – Niektorí vojenskí odborníci tvrdia, že vojaci Paulusovej 6. armády mali na to celkom reálnu šancu. Iní to vidia sporne. Najviac šírený je názor, že Wehrmacht sa mohol vymaniť z rozdrvenia ak by nebolo neprofesionálneho zásahu Hitlera a neuveriteľnej hlúposti Paulusa.   Mnohí nemeckí generáli trvali na p

TopDesať

Kuriózne fotografie zobrazujúce ešte kurióznejšie situácie

0 icon

Niekedy sme svedkami skutočne nezvyčajných vecí. Sami seba sa pýtame, ako a prečo sa niečo takéto vlastne deje. Tieto kuriózne fotografie ti takéto situácie trochu priblížia. A ako takéto kuriózne fotografie vlastne vznikajú? Jednoducho. Predsa vytiahnutím mobilného telefónu a odfotografovaním takejto nezvyčajnej veci :). Ale nie, robíme si z teba…

Otestuj si svoje zdravie jednoducho v pohodlí domova!

0 icon

Ak sa chceš naozaj starať o svoje zdravie, mal by si absolvovať lekársku prehliadku aspoň raz ročne. Avšak, svoj zdravotný stav by si mal kontrolovať aj medzi návštevami lekára. Existujú špeciálne testy, ktoré si môžeš urobiť aj sám v pohodlí domova a diagnostikovať tak začínajúce vážnejšie ochorenia ešte pred prvými príznakmi. [the_ad…

30+ dokonale načasovaných fotografií z celého sveta

0 icon

Tie najlepšie životné momenty sú neopakovateľné. Preto ľudstvo vymýšľalo rôzne spôsoby, ako ich zachytiť a uchovať naveky. Práve z toho dôvodu vznikli fotoaparáty, či videokamery. Tie nám slúžia už niekoľko desiatok rokov a za tú dobu sa určite podarilo zachytiť nespočetné množstvo vzácnych okamihov. Avšak fotografie v tomto článku sú…

TOP10: Tieto fakty ti jedného dňa zachránia život!

0 icon

Mnohým zraneniam a dokonca aj úmrtiam by sa dalo predísť, keby ľudia vedeli, ako sa v kritických situáciách správne zachovať. Niekedy poznanie jednoduchej skutočnosti môže zvýšiť tvoje šance na prežitie alebo pomôcť zachrániť život niekoho iného. A tieto fakty by ťa mali naučiť, ako sa správať v život ohrozujúcich situáciách. [the_ad…

Práčka naozaj kradne tvoje ponožky! Ako to robí?

0 icon

Opäť sa to stalo! Vyložil si práčku, vyberieš čistú bielizeň a ponožku nenájdeš, hoci si pamätáš, že si ju dával dovnútra. Na tvojej pamäti nie je nič zlé, iba práčka ti... kradne ponožky. Ako sa ukázalo, ponožky a iné drobné predmety sa môžu jednoducho zaseknúť v častiach práčky a nie je to…

FOTO DŇA

Pracovníci dolaďujú posledné prípravy na zápas amerického futbalu NFL Super Bowl pred štadiónom State Farm v americkom meste Glendale

Autor: TASR/AP-Matt York

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali