Američania bojujú s Rusmi v hybridnej vojne a nemajú kam ustúpiť

Washington 29. augusta 2018 (HSP-J. David Ake, Chuck Burton, Alexei Druzhinin, Sputnik, Kremlin, Sinchua, Pablo Martinez Monsivais

Alexander Chaldej na portáli iarex publikoval zaujímavú analýzu o tom, ako sú Američania nútení v súvislosti s Ruskom hrať vabank, pokračovať v hybridnom konflikte proti Rusku, pretože ak s tlakom proti Rusku prestanú, hrozia im veľké problémy.

Medzi Ruskom 2018 a ZSSR 1940 je toho veľmi veľa spoločného. Aj vtedy a aj dnes bol svet na hrane konfliktu, ktorý zmenil charakter sveta. Aj vtedy a aj v dnes stáli v čele krajiny politici, ktorí mali veľké skúsenosti. Aj vtedy a aj dnes Rusko manévrovalo a získavalo čas a aj vtedy a aj dnes platio tvrdenie “Alebo vydržíme nasledujúcich 10-15 rokov, alebo nás zlikvidujú”.

Mnohí skeptici hovoria – dnešné Rusko, to nie je ZSSR. Dnes je Rusko prehnité. S obyvateľmi ZSSR bolo možné vyhrať vojnu, s dnešnými sa to nedá. Nemajú pravdu. Menia si realitu propagandistickým videním. Aj vtedy bol národ rôzny a aj dne je rôzny. V ZSSR nemali radi kolektivizáciu a rozkulačovanie, dnes kritizujú privatizáciu. Aj vtedy sa NKVD malo čím zaoberať, aj dnes sa FSB má čím zaoberať. No ak zajtra vypukne vojna, Rusi sa určite postavia pred vojenské správy. Hoci dnes nebude až tak veľa Rusov v armádnych jednotkách potrebných, pretože dnes väčšinu vyriešia raketové vojská a toho sa Američania oprávnene boja. V prípade vojny je však zrejmé že väčšina Rusov bude ako v minulosti proti nepriateľovi bojovať a len malá degenerovaná časť sa bude snažiť nepriateľovi slúžiť (vtedy vlasovci, dnes liberasti). Situácia v roku 1940 a 2018 teda ukazuje množstvo podobných znakov.

Väčšina ľudí vníma začiatok vojny so značným oneskorením. Fázy prípravy vojny viacerým unikajú, alebo ich odmietajú prijať. Nechápu, že do vojny sa obyvateľstvo vťahuje postupne. Predkonfliktné štádium a samotné štádium bojových operácii od seba odlišujú, aj keď v skutočnosti ide o rovnaký proces. Konfliktný potenciál v rétorike, to už je príznak skutočnosti, že sa vojna približuje. Myslieť si, že vojna sa začína až vtedy, keď pohraničníci kričia do vysielačiek že vidia tanky, ktoré si vynucujú prechod cez rieku, útočiacu pechotu a nad hlavou im hučia eskadry bojových lietadiel – to je svedectvo, že niekto nepochopil, aké sú štádia vojny. Prvým príznakom vojny je už to, keď sa niekto rozhodne spôsobiť nám škodu.

Dnes sa Rusko stretáva s brutálnou eskaláciou tlaku zo strany USA. Mnohí nechcú veriť, že ide o hybridnú vojnu a vnímajú americké kroky ako primitívne kovbojské gestá, ktoré sa neskôr ukážu byť rovnako falošné, ako falošné tehotenstvo. O Američanoch si však netreba robiť ilúzie, v mentalite amerických politikov je riešiť problémy silou. Americkí politici išli vždy za svojim cieľom a vždy riešili svoje problémy vojnou, dejiny USA sú dejinami neustálych útočných konfliktov. Konflikt s Ruskom je len časťou problémov, ktoré pred americkými elitami stoja, Rusko im však robí najväčšie problémy, ktoré musia riešiť.

Ešte prednedávnom Američania ironicky hovorili o Rusku a o jeho sile a potenciáli. Obdobie posmeškov a irónii sa skončilo. Putin od svojho nástupu do funkcie prezidenta Ruska marí americké plány, takže Američania prikročili k ultimátam, propagandistickej vojne s cieľom v očiach zombifikovaného obyvateľstva totálne dehumanizovať Rusko. Rusko sa z americkej strany stretlo už aj s diverznou vojnou a ďalším krokom  môže byť priamy vojenský konflikt. Američania však vidia, že momentálne nie je možné vstúpiť s Ruskom do konfliktu tak, aby neboli z povrchu zemského USA totálne vymazané, preto sa snažia predlžovať existujúcu fázu. Do hry čoraz silnejšie vstupujú ekonomické sankcie, snahy zbaviť Rusko spojencov, pracujú na negatívnom image Rusko vo svete a snažia sa zbrzdiť pomocou ekonomických sankcií technologický vývoj Ruska.

Ako sa má Rusko stavať k sankciám, ktoré iniciuje americký Kongres? Ide o blufovanie, alebo o realitu? Pozrime sa na to bližšie.

Kongres USA prijal voči Rusku zákon o 6 bodoch, ktorý determinuje ďalšie kroky USA vo vzťahu k Rusku.

1. Vytvorenie protiruskej agentúry v štatúte národného centra na boj proti ruskej hrozbe. Ročný rozpočet je 250 miliónov USD

2. Zákaz obchodovať s ruskými bankami so štátnym podielom akcií. Zákaz sa netýka bánk typu Alfa banka, ktorých sa žiadne represie nedotýkajú, pretože v čele Alfa banky stoja členovia 5. kolóny lojálni k USA. Američania tak demaskovali časť svojich agentov v Rusku

3. Zákaz transakcií s ruskými eurobondmi. Zákaz predávať v USD a eurách. To je jednoznačným útokom proti Rusku na všetkých frontoch.

4. Označenie Ruska ako štátu, sponzorujúceho terorizmus. Tento zákon má zabrániť Európanom nájsť platformu pomocou ktorej by mohli rokovať s Američanmi o otázke zrušenia sankcií proti Rusku. Pritom jediným štátom, ktorý sponzoruje terorizmus sú samotné USA, ktoré v arabskom svete vytvorili a financovali ISIS a iné teroristické bandy, v rozpore s medzinárodným právom sa nachádzajú na území Sýrie a a pod.

5. Zákaz transakcií s ruskými federálnymi úverovými dlhopismi v USD pre investorov z USA.

6. Začiatok novej propagandistickej kampane zameranej na kompromitáciu Vladimíra Putina pod všeobecným názvom “Aktivácia hľadania Putinových aktív na celom svete”.

Americkí neoconi tak označili Rusko ako svojho nepriateľa a vytvárajú nové štruktúry na boj proti Rusku. Otvorene personalizovali hlavu svojich nepriateľov – je ním Vladimír Putin. Proti Putinovi je smerovaný celý americký útok, útok na Putina vedú všetci od ministra zahraničných vecí po Pentagon 12 mesiacov v roku. Sankcie sú jednou z foriem hybridnej vojny, ktorú Američania voči Rusku vedú. Američania sú národ systematikov a všetko riešia systematicky, vytvárajú štruktúry.

Momentálne USA a Veľká Británia tlačia na Rusko s cieľom, aby Rusko pustilo kvôli vymyslenej afére Skripaľovcov inštruktorov NATO, USA a Veľkej Británie do svojich strategických závodov, alebo začnú platiť všetky sankcie. Sankcie majú podľa Američanov a Britov zabezpečiť totálnu izoláciu Ruska vo svete. Američania a Briti sú presvedčení, že Rusi majú len dve možnosti.

Podľa prvej možnosti pustia inšpektorov USA, NATO a Veľkej Británie do ruských závodov. Podobne aj Saddám a Asad pustili cudzích inšpektorov do svojich závodov, k vojne však napriek tomu prišlo. Nerobme si o Američanoch ilúzie, aj v Urjupinskej pekárni by našli dôkazy o existencii ruských biologických zbraní, rovnako ako tvrdili, že našli zbrane hromadného ničenia v Iraku, čo sa neskôr potvrdilo ako totálne klamstvo. Ak Rusko pustí západných inšpektorov do svojich závodov, v amerických hlavách to bude dôkazom, že tlak na Rusko je úspešný a preto treba tlak ešte viac zvyšovať.

Ak Rusi inšpektorov USA, NATO a Veľkej Británie do vybraných ruských závodov nepustia, bude to znamenať, že sa môže rozohrať mediálny cirkus mainstreamových médií a obohraná pesnička protiruských útokov sa ešte viac zintenzívni. Stále platí to čo svojho času hovoril nacistický minister propagandy Goebbels, ktorý uviedol že “1000x opakovaná lož sa stane pravdou”. Rusko nepustilo inšpektorov? To znamená že je sponzorom terorizmu a bude potrestané.

Už teraz sa pripravuje v západných mainstreamových médiach cirkus v podobe “bohatstvo Putina”, aby pred Rusmi vykreslili Putina za boháča, ktorý predčí svojím bohatstvom Rotschilda. Robili to už v minulosti – stačí si spomenúť na klamstvá v podobe informácii, že Caucescu, Saddám, Kaddáfi alebo Janukovyč mali doma zlatú toaletu i kohútiky v kúpeľni a pod. Podľa Američanov stačia 2 mesiace takejto mediálnej kampane a väčšina ľudí bude tvrdiť, že niečo na tých útokoch voči Putinovi bude pravda, pretože už o tom všetci hovoria.

Američania však majú jeden problém. Preceňujú svoje možnosti. Sú presvedčení, že sú Terminátorom, že ich nemožno eliminovať, v tom sa však mýlia. Forma riešenia ich problémov – to je brutálny útok. Najlepšie na slabších, ktorí majú obmedzené možnosti brániť sa. Ultimátum. Sankcie. Manipulácia. Klamstvá. Vraždenie. Toto sú atribúty americkej zahraničnej politiky. Má význam debatovať s niekým kto chce ísť do konfrontácie? Nemá. Putin svojho času povedal, “Ak je bitka nevyhnutná, treba udrieť prvý”. Na toto by Američania nemali zabúdať, rovnako ako na skutočnosť, že “Rusko vojny nezačína, Rusko  vojny ukončuje”. Svoje o tom by mohli v posledných 200 rokoch povedať aj švédsky panovník Karol XII., Napoleon či Hitler. Kto s mečom do Ruska prišiel, mečom aj zahynul. Rusko je veľmoc a bude aj ako veľmoc reagovať, s tým musia neoconi rátať.

Existujú dvaja známi americkí analytici, ktorí definovali americkú zahraničnú politiku na sklonku 20. a začiatku 21.storočia. Sú nimi nedávno zosnulý Zbigniew Brzezinski a zakladateľ spoločnosti Stratfor George Friedman. Brzezinski a jeho kniha Veľká šachovnica sú všeobecne známejšie ako Friedman a jeho agentúra, Friedman je súčasným analytikom, Brzezinskeho éra sa už doslovne aj politicky skončila.

George Friedman je autorom knihy “Nasledujúcich 100 rokov. Prognózy udalostí 21.storočia”. Podľa Friedmana sa v v 21. storočí definitívne skončí európska éra a začne sa americká éra. Inými slovami, 21. storočie bude storočím dominancie USA, ktoré budú vďaka svojej ekonomike a najvyspelejším technológiám kontrolovať svetové oceány a budú ovládať aj vesmír. Pre našu budúcnosť bude príznačné zastavenie rastu a neskôr úbytok celosvetovej populácie a nástup nových mocností: Turecka, Japonska, Poľska a Mexika. 21. storočie poznačí súperenie o regionálnu i celosvetovú nadvládu a jeho vyústením bude svetový konflikt v polovici tohto storočia. Jeho víťazom budú USA a Poľsko. Friedman, na rozdiel od mnohých iných odborníkov, je presvedčený, že Rusko čaká už v krátkom čase kolaps a ústup z medzinárodnej scény, a podobnému osudu sa nevyhne ani Čína.

Podľa Friedmana sa už končí vojna USA proti moslimskému svetu a nový konflikt je blízko. Rusko sa snaží obnoviť svoju silu a dostáva sa preto do konfliktu so záujmami USA. Rusko sleduje vlastné geopolitické ciele, USA sa snažia brániť posilneniu Ruska. Rusko však v konečnom dôsledku nemôže zvíťaziť nad USA, pretože Rusko má hlboké vnútorné problémy,  jeho populácia klesá a Rusko má nevhodnú infraštruktúru. Nová 2. Studená vojna, ktorá medzi Ruskom a USA podľa Friedmana vypukla sa teda skončí porážkou Ruska, pretože Rusko už nie je tak silné, ako bolo v čase existencie ZSSR. Rusko znova padne a rozdelí sa na viacero menších štátov, ktoré budú kontrolované zo zahraničia.

Friedman jednoznačne za najväčšieho súpera považuje Rusko. Čína problémom nie je, podľa Friedmana sa  nachádza v izolovanom postavení, na severe hraničí so Sibírou, na juhu s Himalájami, väčšina obyvateľstva žije na východe krajiny, stred a západ sú ľudoprázdne. Čína nie je silnou morskou veľmocou, čínske loďstvo značne zaostáva za americkým a ruským loďstvom, podľa Friedmana mohutné americké loďstvo dokáže kontrolovať Čínu. V najbližšom období podľa Friedmana nehrozí, že by Čína dokázala vybudovať loďstvo, ktoré by dokázalo konkurovať USA.

Friedman vo svojich analýzach tvrdí, že vždy keď sa Čína začína otvárať svetu, začne ju trápiť nestabilita. Pobrežné oblasti Číny začínajú prekvitať, väčšina Číňanov žijúcich vo vnútrozemí však necíti zlepšenie kvality vlastného života v porovnaní s pobrežnými regiónmi a to vedie k nestabilite a problémom. Veľkým problémom Číny je korupcia, demografická kríza (Číne starne obyvateľstvo), navyše Čína je podľa Friedmana tak úzko ekonomicky prepojená s USA, že USA dokážu uplatňovať svoj vplyv na Čínu.

Pre Friedmana podobne ako pre Brzezinskeho je jednoznačne najväčším nepriateľom USA Rusko. Friedman sa obáva vývoja situácie, pri ktorej by Rusko zosilnelo. Za najväčšiu hrozbu považuje ruského prezidenta Vladimíra Putina, ktorý Rusko pozdvihol natoľko, že Rusko začalo Američanom robiť problémy. To že Friedman definuje Rusko ako nepriateľa je jasným dôkazom, že obdobie gorbačovsko-jeľcinovského temna a úpadku sa skončilo. Američania sa však stále snažia využiť všetky možnosti, aby Rusko porazili, pretože ak Rusko porazia, najbližších 100 rokov ich parazitovanie nedokáže nikto zastaviť.

Friedmann otvorene vo svojich prácach aj vysvetľuje prečo Američania začali s riadeným chaosom v islamskom svete. Pre Američanov nie je dôležité víťazstvo v konflikte s moslimami, dôležité je, aby vojna v islamskom svete čo najdlhšie trvala, islamský svet sa rozdrobil a nevznikla islamská hrozba, ktorá by predstavovala nebezpečenstvo pre Izrael. Podobný zákerný postup sa snažia Američania použiť aj proti Rusku, tu sa však obávajú ruského jadrového potenciálu, takže v porovnaní s islamským svetom nemôžu Američania používať natoľko brachiálne prostriedky, aké používajú voči moslimom.

Bez ohľadu na to, čo si Friedmann myslí a aké názory prezentuje, dôležité je to, že Američania nemôžu vo svojom tlaku prestať. Ak prestanú, prerastie im Rusko cez hlavu a to bude znamenať ich  koniec. Američania spravili fatálnu chybu, keď nedokázali Rusko doraziť v 90 rokoch minulého storočia. Snažili sa urputne, Rusko sa však napriek všetkým americkým snahám zachránilo. Dnes sily Američanom ubúdajú, Rusko naopak neustále silnie.

Rusko získalo späť Krym. Američania s tým nemohli nič urobiť, rovnako ako s tým nemohol spraviť nič Západ. Rusko posilňuje svoj vplyv na Blízkom východe, v centrálnej Ázii a úspešne oslabuje americký vplyv v krajinách bývalého ZSSR. Američania sa snažia oslabiť v hybridnej vojne Rusko, od priameho vtrhnutia do Ruska odrádza americké elity len ruská vojenská sila a atómové zbrane. Ak by Rusko atómové zbrane nemalo, očakával by ho osud Lýbie, Juhoslávie či Iraku.

Video si môžete pozrieť tu

 

Americkí neoconi, ktorí stoja za útokmi voči Rusku však už veľa možností nemajú. V USA silnejú vnútorné problémy, ekonomická, sociálna či demografická situácia je veľmi napätá, moc USA upadá. Kríza USA môže vyústiť do vývoja veľmi podobného, akým prešiel pred takmer 30 rokmi ZSSR, jediné čo by Američanov zachránilo je opätovná porážka Ruska a získanie ruských zdrojov.

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Lewandowski sa stal Hráčom roka 2021 podľa FIFA, obhájil vlaňajší triumf

0 icon

Zürich 17. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matthias Schrader)   Poliak Robert Lewandowski sa stal Hráčom roka 2021 podľa Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Útočník Bayernu Mníchov obhájil prvenstvo v ankete, keď zdolal ďalších finalistov - Argentínčana Lionela Messiho z Paríža St. Germain a Egypťana Mohameda Salaha z FC Liverpool. Rovnako ako vlani sa…

Európsky parlament si na plenárnom zasadnutí uctil bývalého predsedu Davida Sassoliho

0 icon

Štrasburg 17. januára 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Matthys)   Poslanci Európskeho parlamentu si v pondelok na začiatku plenárneho zasadnutia uctili pamiatku bývalého predsedu EP Davida Sassoliho, ktorý zomrel minulý utorok (11. januára) Počas spomienky vystúpil s prejavom bývalý taliansky premiér a exposlanec EP Enrico Letta, predseda Európskej rady Charles Michel i…

Vetru v Nitre chýbalo len málo k víchrici

0 icon

Bratislava 17. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Najsilnejší vietor v nižších polohách počas trvania pondelkových výstrah zaznamenali v Nitre. "Len málo chýbalo, aby jeho sila dosiahla stupeň víchrice," upozornil Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti, komentujúc vietor s rýchlosťou 20,8 m/s, respektíve 75 km/h "Nárazy boli najsilnejšie v Poprade…

Tréning ukrajinských povstalcov? Fico: Americké médiá otvorene hovoria, načo majú slúžiť americké základne na Slovensku

0 icon

Bratislava 17. januára 2022 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)   Podľa predsedu strany SMER – sociálna demokracia Roberta Fica nám predstavitelia americkej administratívy na rovinu hovoria to, čo nám nechce povedať minister zahraničných vecí a minister obrany. Americká strana totiž nie je viazaná komunikačným manuálom, na základe ktorého naša vláda klame. Redakciu informoval Ján…

Sestry sa sťažujú na chaos pri vyplácaní 350-eurového príspevku pre zdravotníkov: Len nám zalepili oči, niektorí dostali len 100 až 160 eur

0 icon

Bratislava 17. januára 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPa) sa sťažuje na chaos pri vyplácaní finančného príspevku vo výške 350 eur. Komora upozorňuje na viaceré prípady, keď sestry a pôrodné asistentky sľúbený finančný príspevok nedostali alebo im bol neprimerane zdanený. TASR o tom informoval…

Nemecký kancelár Scholz očakáva od Ruska deeskaláciu konfliktu s Ukrajinou

0 icon

Madrid 17. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Manu Fernandez)   Nemecký kancelár Olaf Scholz vyzval v pondelok Moskvu, aby podnikla jednoznačné kroky vedúce k deeskalácii v ukrajinskom konflikte. Scholz to povedal počas návštevy v španielskej metropole Madrid. Informovala o tom agentúra DPA Situácia na ukrajinsko-ruskej hranici znepokojuje vlády v Berlíne i Madride a…

Premiér: “Uzavretie obrannej dohody s USA je zodpovedným krokom.” Kollár sa vyjadril k jadrovým zbraniam na Slovensku. Prezidentka: Chcem hovoriť s Naďom a Korčokom

0 icon

Bratislava 17. januára 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Uzavretie obrannej dohody s USA je zodpovedným krokom k posilňovaniu európskej bezpečnostnej politiky, ale aj obranyschopnosti SR. Premiér Eduard Heger (OĽANO) to uviedol po pondelkovom stretnutí s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou a predsedom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina). Dodal, že na rokovanie…

USA sa pripravujú na stratu majdanskej Ukrajiny

0 icon

Moskva 17. januára 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Petros Giannakouris, Efrem Lukatsky)   Námestníčka amerického ministra zahraničných vecí Victoria Nulandová uviedla, že Rusko destabilizuje situáciu na Ukrajine. Znova pohrozila Moskve sankciami. Ale ak sa pozriete na situáciu na Ukrajine, niet pochýb, že to predstavitelia opozície a úradov podkopávajú už aj tak vratkú stabilitu v…

Dánsko uvoľňuje opatrenia napriek tomu, že zaevidovalo rekordný počet prípadov. Izrael skráti karanténu

0 icon

Kodaň/Amsterdam/Budapešť/Jeruzalem 17. januára 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Claus Bech/Ritzau Scanpix via AP)   Dánsko v pondelok pristúpilo k uvoľňovaniu pandemických opatrení, a to aj napriek tomu, že tam za uplynulých 24 hodín zaznamenali rekordný denný prírastok nových prípadov nákazy koronavírusom, informovala agentúra Reuters Táto severská krajina zaevidovala za uplynulých 24 hodín 28.780…

Mierotvorca Erdogan?! Riaditeľ komunikácie tureckého prezidenta tvrdí, že: „Za posledných 20 rokov podporovalo Turecko mier a stabilitu na celom svete“

0 icon

Bratislava 17. januára 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Mustafa Kamaci)   Turecko je v centre riešení globálnych problémov a zároveň prispieva k mieru a stabilite všade, od Balkánu po Líbyu, od Somálska po východné Stredozemie, uviedol vo svojej novej knihe Fahrettin Altun, riaditeľ prezidentskej komunikácie prezidenta Erdogana Kniha, „Turecko ako stabilizačná veľmoc vo veku…

NAJNOVŠIE

BLOG

Andrej Danko

Pán Korčok dajte už pokoj Žilinkovi kvôli Ruskej federácii.

0icon

    Minister zahraničných vecí, Korčok opakovane verejne kritizuje generálneho prokurátora Maroša Zilinku za návštevu Ruskej federácie. Minister Korčok svojimi útokmi však zakrýva svoje zlyhanie. Nepamätám si v histórii, že by minister zahraničných vecí Slovenskej republiky dvakrát po se

Martin Bago

USA PLÁNUJÚ NA SLOVENSKU CVIČIŤ UKRAJINSKÝCH POVSTALCOV A ZATIAHNUŤ SR DO VOJNY S RUSKOM!

0icon

Denník The New York Times prišiel v týchto dňoch so správou, z ktorej vyplýva, že USA sú pripravené v prípade

Radovan Hrádek

Pre všetkých prispievateľov, komentátorov, trolov a ostatných diskutujúcich

0icon

Nedávno som zverejnil môj názor na vyhlásenie Roberta Fica, že právnici by mali bojovať za právny štát a zasadiť sa o to, že Ústava SR, zákony SR, a teda právo ako také, by mali platiť bez ohľadu na to kto je pri moci a na každého občana SR. Ako som…

Ivan Štubňa

Nezvratné dôkazy o príčinnej úlohe vakcín pri úmrtiach po očkovaní...Stop očkovacej mafii!!!

0icon

Doleuvádzaní autori predkladajú vedecké dôkazy, ktoré si vyžadujú okamžité zastavenie používania génových vakcín proti COVID-19.  Vakcíny môžu spustiť sebadeštruktívne procesy, ktoré vedú

Gustáv Murín

KTO PROTI ZLU? Chcú nás umlčať...

0icon

Selfie-vláda plagiátorov má minimálnu šancu politického prežitia pri najbližších voľbách. Preto už vymysleli odobratie ústavného práva voliť pre neočkovaných s vedomím, že práve tí ich s istotou voliť nebudú. Robia aj tie najzúfalejšie kroky, aby sa udržali pri moci a vyhli sa tak tiež zodpovednosti za ich doterajšie zločinné konania…

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke bronzové súsošie trojice komikov - Milan Lasica (vpravo), Július Satinský (vľavo) a Jaro Filip (uprostred) na Lužnej ulici v bratislavskej Petržalke

Autor: FOTO TASR - Dano Veselský

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Lewandowski sa stal Hráčom roka 2021 podľa FIFA, obhájil vlaňajší triumf

0 icon

Zürich 17. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matthias Schrader)   Poliak Robert Lewandowski sa stal Hráčom roka 2021 podľa Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Útočník Bayernu Mníchov obhájil prvenstvo v ankete, keď zdolal ďalších finalistov - Argentínčana Lionela Messiho z Paríža St. Germain a Egypťana Mohameda Salaha z FC Liverpool. Rovnako ako vlani sa…

Európsky parlament si na plenárnom zasadnutí uctil bývalého predsedu Davida Sassoliho

0 icon

Štrasburg 17. januára 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Matthys)   Poslanci Európskeho parlamentu si v pondelok na začiatku plenárneho zasadnutia uctili pamiatku bývalého predsedu EP Davida Sassoliho, ktorý zomrel minulý utorok (11. januára) Počas spomienky vystúpil s prejavom bývalý taliansky premiér a exposlanec EP Enrico Letta, predseda Európskej rady Charles Michel i…

Vetru v Nitre chýbalo len málo k víchrici

0 icon

Bratislava 17. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Najsilnejší vietor v nižších polohách počas trvania pondelkových výstrah zaznamenali v Nitre. "Len málo chýbalo, aby jeho sila dosiahla stupeň víchrice," upozornil Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti, komentujúc vietor s rýchlosťou 20,8 m/s, respektíve 75 km/h "Nárazy boli najsilnejšie v Poprade…

Tréning ukrajinských povstalcov? Fico: Americké médiá otvorene hovoria, načo majú slúžiť americké základne na Slovensku

0 icon

Bratislava 17. januára 2022 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)   Podľa predsedu strany SMER – sociálna demokracia Roberta Fica nám predstavitelia americkej administratívy na rovinu hovoria to, čo nám nechce povedať minister zahraničných vecí a minister obrany. Americká strana totiž nie je viazaná komunikačným manuálom, na základe ktorého naša vláda klame. Redakciu informoval Ján…

Sestry sa sťažujú na chaos pri vyplácaní 350-eurového príspevku pre zdravotníkov: Len nám zalepili oči, niektorí dostali len 100 až 160 eur

0 icon

Bratislava 17. januára 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPa) sa sťažuje na chaos pri vyplácaní finančného príspevku vo výške 350 eur. Komora upozorňuje na viaceré prípady, keď sestry a pôrodné asistentky sľúbený finančný príspevok nedostali alebo im bol neprimerane zdanený. TASR o tom informoval…

Nemecký kancelár Scholz očakáva od Ruska deeskaláciu konfliktu s Ukrajinou

0 icon

Madrid 17. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Manu Fernandez)   Nemecký kancelár Olaf Scholz vyzval v pondelok Moskvu, aby podnikla jednoznačné kroky vedúce k deeskalácii v ukrajinskom konflikte. Scholz to povedal počas návštevy v španielskej metropole Madrid. Informovala o tom agentúra DPA Situácia na ukrajinsko-ruskej hranici znepokojuje vlády v Berlíne i Madride a…

Premiér: “Uzavretie obrannej dohody s USA je zodpovedným krokom.” Kollár sa vyjadril k jadrovým zbraniam na Slovensku. Prezidentka: Chcem hovoriť s Naďom a Korčokom

0 icon

Bratislava 17. januára 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Uzavretie obrannej dohody s USA je zodpovedným krokom k posilňovaniu európskej bezpečnostnej politiky, ale aj obranyschopnosti SR. Premiér Eduard Heger (OĽANO) to uviedol po pondelkovom stretnutí s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou a predsedom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina). Dodal, že na rokovanie…

USA sa pripravujú na stratu majdanskej Ukrajiny

0 icon

Moskva 17. januára 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Petros Giannakouris, Efrem Lukatsky)   Námestníčka amerického ministra zahraničných vecí Victoria Nulandová uviedla, že Rusko destabilizuje situáciu na Ukrajine. Znova pohrozila Moskve sankciami. Ale ak sa pozriete na situáciu na Ukrajine, niet pochýb, že to predstavitelia opozície a úradov podkopávajú už aj tak vratkú stabilitu v…

Dánsko uvoľňuje opatrenia napriek tomu, že zaevidovalo rekordný počet prípadov. Izrael skráti karanténu

0 icon

Kodaň/Amsterdam/Budapešť/Jeruzalem 17. januára 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Claus Bech/Ritzau Scanpix via AP)   Dánsko v pondelok pristúpilo k uvoľňovaniu pandemických opatrení, a to aj napriek tomu, že tam za uplynulých 24 hodín zaznamenali rekordný denný prírastok nových prípadov nákazy koronavírusom, informovala agentúra Reuters Táto severská krajina zaevidovala za uplynulých 24 hodín 28.780…

Mierotvorca Erdogan?! Riaditeľ komunikácie tureckého prezidenta tvrdí, že: „Za posledných 20 rokov podporovalo Turecko mier a stabilitu na celom svete“

0 icon

Bratislava 17. januára 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Mustafa Kamaci)   Turecko je v centre riešení globálnych problémov a zároveň prispieva k mieru a stabilite všade, od Balkánu po Líbyu, od Somálska po východné Stredozemie, uviedol vo svojej novej knihe Fahrettin Altun, riaditeľ prezidentskej komunikácie prezidenta Erdogana Kniha, „Turecko ako stabilizačná veľmoc vo veku…

Podkasty

Zasmejme sa, aby sme sa nezbláznili

icon

Bratislava 17. januára 2022 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian) Má pravdu Dušan Jarjabek? Zvuk: Jarjabek (zbláznime sa…) Poslanec Jarjabek má asi pravdu, hrozí, že táto republika sa zblázni. Ale aby ju nemal, aby sme nehovorili len o covide, pozrime sa na dnešný svet a dnešných politikov z nadhľadu. Humoristicko-satirický Roháč už dávno zanikol, a ani Kocúrkovo už v stánkoch nevidieť, a tak sme sa pozreli...

“Yankee go home!” Znelo na proteste proti zmluve SR a USA

icon

Bratislava 17. januára 2022 (HSP/Foto:TASR-Martina Kriková) Na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí, vedľa budovy veľvyslanectva Spojených štátov, sa v sobotu popoludní zišlo viac ako tisíc ľudí – podľa vyjadrenia europoslanca Milana Uhríka – aby vyjadrilo jasne negatívny postoj v spojitosti s vojenskou zmluvou medzi SR a USA, ktorá tento týždeň prešla vládou. Podľa jedného z proamerických denníkov „na mieste...

Osem miliárd korún. Toľko nás stojí očkovacia prémia seniorov

icon

Bratislava 14. januára 2022 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian) Minister financií s paličkou v ruke pred veľkou tabuľou v miestnosti, kde ešte na stene zostalo heslo „Daňová revolúcia plní vaše sny“ – to ako keby naozaj národ slovenský sníval o krčahu vody k jedlu a o zdanení tringeltov, lebo toto sú jedny z najrevolučnejších Matovičových návrhov. A z tej tabule sa dá vyčítať, že všetkých seniorov nad 60...

Slovensko má byť definitívne nekultúrne? Spisovatelia pôjdu do ulíc

icon

Bratislava 13. januára 2022 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann) Samé čudné a nepochopiteľné správy. V piatok Natália Milanová oznámila, že od pondelka majú byť otvorené kultúrne podujatia v režime OP maximálne pre 50 návštevníkov. Mala sa tým „otvoriť kultúra“, aj keď Matovič by s tým ešte radšej počkal. Zástupcovia kultúrnej obce vyjadrili počas víkendu nesúhlas s avizovanou podobou uvoľnenia podmienok pre...

Povinné očkovanie sa odkladá. Definitívne?

icon

Bratislava 12. januára 2022 (HSP/Foto:TASR-Roman Hanc) Čakali sme, čo sa stane 10. januára, teda v pondelok, keď podľa pôvodných informácií mala byť v ten deň hotová právna analýza k otázke povinného očkovania a spoluúčasti na liečbe ochorenia COVID-19 pre neočkovaných. Nebola. Vari preto, že minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský sa rekreoval v Ománe? Alebo ministerka spravodlivosti Mária Kolíková nestíha,...

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Andrej Danko

Pán Korčok dajte už pokoj Žilinkovi kvôli Ruskej federácii.

0icon

    Minister zahraničných vecí, Korčok opakovane verejne kritizuje generálneho prokurátora Maroša Zilinku za návštevu Ruskej federácie. Minister Korčok svojimi útokmi však zakrýva svoje zlyhanie. Nepamätám si v histórii, že by minister zahraničných vecí Slovenskej republiky dvakrát po se

Martin Bago

USA PLÁNUJÚ NA SLOVENSKU CVIČIŤ UKRAJINSKÝCH POVSTALCOV A ZATIAHNUŤ SR DO VOJNY S RUSKOM!

0icon

Denník The New York Times prišiel v týchto dňoch so správou, z ktorej vyplýva, že USA sú pripravené v prípade

Radovan Hrádek

Pre všetkých prispievateľov, komentátorov, trolov a ostatných diskutujúcich

0icon

Nedávno som zverejnil môj názor na vyhlásenie Roberta Fica, že právnici by mali bojovať za právny štát a zasadiť sa o to, že Ústava SR, zákony SR, a teda právo ako také, by mali platiť bez ohľadu na to kto je pri moci a na každého občana SR. Ako som…

Ivan Štubňa

Nezvratné dôkazy o príčinnej úlohe vakcín pri úmrtiach po očkovaní...Stop očkovacej mafii!!!

0icon

Doleuvádzaní autori predkladajú vedecké dôkazy, ktoré si vyžadujú okamžité zastavenie používania génových vakcín proti COVID-19.  Vakcíny môžu spustiť sebadeštruktívne procesy, ktoré vedú

Gustáv Murín

KTO PROTI ZLU? Chcú nás umlčať...

0icon

Selfie-vláda plagiátorov má minimálnu šancu politického prežitia pri najbližších voľbách. Preto už vymysleli odobratie ústavného práva voliť pre neočkovaných s vedomím, že práve tí ich s istotou voliť nebudú. Robia aj tie najzúfalejšie kroky, aby sa udržali pri moci a vyhli sa tak tiež zodpovednosti za ich doterajšie zločinné konania…

TopDesať

TOP 10 vecí, ktoré potrebuje muž vo vzťahu

0 icon

Tento rebríček bol zostavený na základe odpovedí reálnych mužov, ktorí žijú v reálnych vzťahoch s reálnymi ženami. Miesto, kde máš pokoj Miesto, kde za tebou nepríde partnerka ani deti. Ako malý si mal bunker či klubovňu, dnes chodíš na pivo, na ryby, na biliard alebo sa aspoň ponoríš do virtuálnej…

20 dôvodov, prečo nenechať otca s dieťaťom osamote

0 icon

Oteckovia sú väčšinou technické typy a to sa nedá zaprieť ani pri výchove ratolestí. Keď sa k tomu pridá ešte aj bujná fantázia a trošku kreativity, nuž, výsledok nemusí dopadnúť najlepšie. Minimálne vyčarí úsmev na tvárach mamičiek. Berte preto nasledujúce fotografie s humorom a dvakrát si premyslite, keď budete nabudúce…

Staroveké mesto Tachte Sulejman: 1. časť

0 icon

Vysoko v horách severného Iránu sa zachovali zvyšky starovekého mesta Tachte Sulejman, najposvätnejšieho miesta predislamského náboženstva, ktorého traja kňazi sa prišli pokloniť novonarodenému Ježišovi. Nazrite s nami do Tachte Sulejman, ktoré objavili v roku 1819, ale dôkladne preskúmali až v roku 1937 a potom následne v roku 1959. Uprostred trosiek…

10 najväčších masakrov, ktoré sa odohrali na školách a vyžiadali si množstvo nevinných obetí

0 icon

Zdá sa, že školy sa občas stávajú cieľom pre tie najväčšie a najodpornejšie trestné činnosti. Zopár skazených ľudí sa rozhodlo, že z bezpečných zón spravia jednoducho oblasti plné hrôzy a strachu spolu s nepredstaviteľnými stratami. Veľmi znepokojujúcou skutočnosťou je, že frekvencia školských masakrov neustále vzrastá. Vedci z Harvardu zistili, že miera školských masakrov sa naozaj…

Klenot Francúzska: Mont-Saint-Michel. 3. časť

0 icon

Opátsky chrám je len jedným z divov ostrova Mont-Saint-Michel. Druhý z nich postavil francúzsky kráľ Filip II. po tom, čo v roku 1203 časť kostola vyhorela. Vtedy sa Filip pokúsil dobyť ostrov z rúk jeho tradičných vládcov, vojvodov z Normandie. Ako náhradu dal v rokoch 1211 až 1228 postaviť na…

Armádny Magazín

Rusko tieto zbrane nevyváža. Čím sú zaujímavé systémy Gibka-S a Verba?

0 icon

Rusko, 17. januára 2022 (AM, Sputnik) – Obrana pozemných vojsk RF sa dostáva na novú úroveň. Čeliť leteckým útokom v prípade hypotetickej vojny bude môcť niekoľko mobilných protilietadlových systémov

USA udreli na ruskú baštu na Balkáne

0 icon

Srbsko, 17. januára 2022 (AM) – Srbský prezident Aleksandar Vučić označil americké sankcie voči Miloradovi Dodikovi, de facto vodcovi bosnianskych Srbov a jednému z kľúčových spojencov Moskvy na Balkáne, za "katastrofu". Situácia sa skutočne môže zmeniť na katastrofu – metódy používané Washingtonom na oslabenie pozícií Ruska hrozia, že

Páni z NATO, chcete vyhladzovaciu vojnu? Prichádzajú na myseľ Stalinove slová...

0 icon

Rusko, 16. januára 2022 (AM) – Vojensko-politická situácia vo svete je napätá. Zhoršuje to skutočnosť, že Spojené štáty sa neponáhľajú s prihliadnutím na legitímne záujmy Ruskej federácie, ako aj iných štátov, ktoré Washington vyhlásil za nepriateľov. Ale Moskva nevyžaduje nič neobvyklé: presuňte svoje rakety a letiská namierené na ruské mes

Česko patentovalo unikátny náboj. Hodí sa pre zásah na palube lietadiel

0 icon

Česko, 17. januára 2022 (AM, Sputnik) – V ČR tento rok patentovali

Svetlo sveta

Kde sa nachádzajú Traja králi dnes?

0 icon

Po narodení Ježiša nám Sväté písmo predkladá príbeh, ako králi alebo inak nazývaní aj mudrci z východu, prišli do Betlehema, aby sa Kristovi poklonili. Nový zákon kladie dôraz na skutočnosť, že na základe hviezdy na oblohe muži prišli až do Betlehema. Biblia nehovorí koľko týchto kráľov bolo ani z akej…

Arcibiskup Sheen: Matka Božia je Bohorodička

0 icon

Dnes Vám budem rozprávať o našej svätej Matke. A začnem Lurdami. Lurdy sú mestečkom na juhu Francúzska, kde sa v minulom storočí zjavila Panna Mária. Bol som tam 30 krát. Nikdy nezabudnem na prvú moju návštevu tohto pútnického mesta. V tom čase som študoval v Belgicku na univerzite, ako mladý…

Prečo si Cirkev na Vianoce pripomína sv. Štefana a evanjelistu Jána?

0 icon

Pre veriaci ľud je častokrát ťažko pochopiteľné, prečo počas oktávy na Vianoce hneď po oslávení Narodenia Pána, Cirkev predkladá na oslavu martýra sv. Štefana a evanjelistu sv. Jána. Ako prišlo k tomu, že najveselšie sviatky roku sa veľmi rýchlo menia na pripomienku umučenia človeka? Je opodstatnené, aby sv. Štefan ako…

26.12. Svätý Štefan, mučeník pri obhajobe pravého učenia Cirkvi

0 icon

Svätý Štefan je považovaný v Katolíckej Cirkvi sa prvého mučeníka, ktorého sviatok sa slávi 26.12. Tento deň boli totiž nájdene relikvie svätého Štefana. Stalo sa tak na základe videnia, ktoré mal v roku 415 kňaz menom Lucian. V roku 439 relikvi boli prenesené do nového kostola postaveného pri Damašskej bráne v Jeruzaleme. Krížiaci volali…

Narodenie Ježiša Krista – vianočné sviatky a okruh ich slávenia

0 icon

Na Vianoce kresťania slávia narodenie Ježiša Krista. Sú to sviatky Božieho vtelenia, sviatky vykúpenia, pokoja a lásky. Vianoce oslávia na celom svete dve miliardy veriacich. Presný dátum narodenia Pána známy nie je. Slávenie 25. decembra ako narodenie Ježiša je doložené po prvý raz z roku 336 v Ríme. Na základe…

FOTO DŇA

Na snímke bronzové súsošie trojice komikov - Milan Lasica (vpravo), Július Satinský (vľavo) a Jaro Filip (uprostred) na Lužnej ulici v bratislavskej Petržalke

Autor: FOTO TASR - Dano Veselský

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali