Robert Fico

NAŽIVO

Europarlament vyzval EÚ, aby prijala väčšiu zodpovednosť za bezpečnosť Európy a aby čo najviac proaktívne podporila mier na Ukrajine. Europoslanci deklarovali, že EÚ neuzná žiadne ukrajinské územia za ruské a že udržateľnému mieru na Ukrajine musí predchádzať prímerie.

14:19

Varšavský súd rozhodol o dvojmesačnej vyšetrovacej väzbe pre Evhenija I. a Olexandra K. ktorí sú podozriví z účasti na vykonaní sabotážnych aktov na železnici.

13:45

Macron oznámil, že Francúzsko od budúceho leta zavedie dobrovoľnú vojenskú službu v trvaní desať mesiacov.

13:44

Okamura rozhodol, že na zahraničnú cestu na Slovensko pôjdu na budúci týždeň len poslanci vznikajúcej koalície. Serveru Novinky.cz to vysvetlil tak, že na návšteve chce priateľskú atmosféru.

13:42

Ukrajinského občana podozrivého zo sabotáže plynovodu Nord Stream vydajú talianske orgány do Nemecka, oznámil hovorca nemeckej spolkovej prokuratúry. Vydanie podozrivého minulý týždeň umožnil taliansky najvyšší súd.

13:28

Ruský prezident Vladimir Putin na zasadnutí lídrov Organizácie Zmluvy o kolektívnej bezpečnosti v kirgizskom Biškeku vyzdvihol efektivitu ruských zbraní a navrhol členom tejto vojenskej aliancie postsovietskych štátov spoločný zbraňový program. 

13:27

V bojoch na ukrajinskom fronte zahynul 27-ročný Čech. Bez ďalších podrobností o tom informovala Stredná umelecko-priemyselná škola v Uherskom Hradišti, kde muž v minulosti študoval. Podľa českého ministerstva zahraničných vecí je evidovaný ako nezvestný.

13:26

Pracovný portál Profesia varuje pred podvodnými SMS, ktoré zneužívajú jeho meno. Správy sľubujú adresátom atraktívne pracovné ponuky s vysokým finančným ohodnotením a ľudí vyzývajú na kliknutie na priložený odkaz.

13:25

Tempo rastu úverov domácnostiam v eurozóne sa v októbri 2025 zrýchlilo a v prípade peňažnej zásoby M3 zostalo stabilné. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Európska centrálna banka.

13:04

Priority Slovenska pri digitalizácii musia byť v súlade s vývojom v Európe. 

13:04

Dôvera v ekonomiku eurozóny aj celej Európskej únie v novembri 2025 mierne vzrástla.

13:03

Slovenský zväz výrobcov tepla privítal rozhodnutie Ministerstva hospodárstva SR vyhlásiť aukciu na vysokoúčinné kombinované zdroje elektriny a tepla. Ide podľa nich o štandardný európsky mechanizmus, ktorý podporuje nízkouhlíkové zdroje poskytujúce teplo a aj kritické stabilizačné služby pre elektrizačnú sústavu. Vyhlásenie aukcie na prevádzkovú podporu týchto zdrojov kritizovala opozičná strana SaS.

13:02

Po dvoch slabších mesiacoch sa nálada v ekonomike vrátila do neutrálneho pásma, stále však prevažujú opatrné očakávania. Podnikateľský sektor je pripravený rásť, no čaká na dopyt. Bez silnejšieho spotrebiteľského dopytu však ostane rast ekonomiky utlmený.

13:02

Európska komisia prijala návrh na zmenu rozhodnutia o trhovej stabilizačnej rezerve, pokiaľ ide o rezervu pre nový systém obchodovania s emisiami pre cestnú dopravu a budovy. 

13:01

Bývalá nemecká kancelárka Angela Merkelová vyzvala etablované nemecké politické strany, aby sa nenechali manipulovať Alternatívou pre Nemecko a namiesto toho formulovali a presadzovali svoju vlastnú politiku.

12:54

Dohoda o demarkácii spoločnej námornej hranice medzi Cyprom a Libanonom podľa Turecka porušuje práva cyperských Turkov a je preto neakceptovateľná. 

12:54

Väčšina obyvateľov Nemecka neverí, že vládna koalícia vydrží do riadnych parlamentných volieb v roku 2029.

12:53

Rusko tvrdí, že jeho sily v uplynulých dňoch postúpili do severných častí východoukrajinského mesta Pokrovsk. Ukrajinská armáda však deklaruje, že v meste drží pozície, ničí tam ruské jednotky a za uplynulý deň odrazila 57 ruských útokov.

12:52

Čínske ministerstvo obrany pohrozilo Japonsku, že bude musieť zaplatiť „bolestivú cenu“, ak v súvislosti s Taiwanom prekročí stanovené línie. Ide o reakciu na japonské plány rozmiestniť rakety na ostrove Jonaguni asi 100 kilometrov od taiwanského pobrežia.

12:51

Medzinárodná policajná agentúra Interpol si na valnom zhromaždení v marockom Marrákeši zvolila za svojho nového prezidenta Francúza Lucasa Phillipa. Post prevezme od Ahmada Násira Raísího zo Spojených arabských emirátov. Na čele organizácie bude stáť štyri roky.

12:51
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Základné chyby Roberta Fica v politike a vládnutí. A zdá sa, že jeho okolie zatiaľ nepochopilo

Róbert Fico to nakoniec schytal tým najhorším spôsobom. Leží na ARE a bojuje o život

Robert Fico
Na snímke premiér SR Robert Fico
❚❚
.

K atentátu na Fica viedol rad dôležitých udalostí, medzi ktoré, bohužiaľ, patria aj niektoré Ficove politické chyby.

Jednou zo základných Ficových politických chýb je, že nechal médiá, aby z neho postupne vyrábali monštrum. Postupne krok za krokom na neho nahádzali toľko špiny, že na konci bol už iba zlodej, mafián, únosca štátu, zlo, ktoré treba za každú cenu odstrániť.

To, že Fico v zásade nereagoval na tieto stále sa stupňujúce osieračské kampane je jednou z jeho základných chýb. Stokrát zopakovaná lož sa jednoducho stala pravdou.

.

Od toho sa potom odvinuli ďalšie chyby.

Fico začal mimovládkam a jemu nepriateľským médiám ustupovať. Netrúfol si proti nim zakročiť. Naopak, rozhodol sa ich kúpiť.

Mimovládkam nahádzal peňazí, ako nikto nikdy dovtedy a médiám predhodil Lexu, zrušiac amnestie. Fulmekovi (spolumajiteľ denníka SME – vlastní ho spolu so Sorosom)  tak hodil jeho veľkého nepriateľa, bývalého šéfa tajnej služby. Samozrejme ústupkov tejto hydre urobil Fico viac.

Fico jednoducho nepochopil, že tento nepriateľ je systémový a nemožno si ho kúpiť. A tak ho v 2018 mimovládky a médiá, pod zámienkou vraždy novinára, ktorá, ako sa dnes ukazuje, nemala s Ficom vôbec nič, dali dole.

Vďaka Ficovej veľmi nešikovnej obrane, ktorá vyústila do jeho odstúpenia, prehral následne voľby v roku 2020. Odstúpením ako keby dal mimovládkam a médiám zapravdu, že je tým, za čo ho označujú. Úmyselne nepíšem, že ho porazila vtedajšia opozícia, lebo tá bola a aj dnes je úplne otrasná.

.

Keby nebola všemožne podporovaná všetkými mainstreamovými médiami nebola by ani vtedy zvíťazila. A nezvíťazila ani minulý rok.

Celý tento organizmus by nemohol žiť bez politicky angažovaných firiem a korporácii. Tie trestajú tých, ktorí sú politicky na nesprávnej strane, ako nedávno Atilu Végha (za podporu Pellegriniho na post prezidenta) a podporujú tých, ktorí robia politickú prácu ako si predstavujú. Médiá podporujú reklamou a mimovládky grantami.

Do toho všetkého sa zásadným spôsobom miešajú záujmy západných krajín, ktoré Slovensko považujú za svoje léno získané v studenej vojne.

Ich peniaze pumpované do mimovládok, médií, ich ceny, ich školenia a agenti, ich noty a know how pretláčajú im naklonených politikov. Mečiar a Fico sú zlí, Dzurinda, Radičová, Heger a Naď dobrí. Prečo je to tak, si vie odpovedať každý sám.

Až po kriminalizácii Smeru Matovičo-Hegerovou vládou sa Fico, ako keby obral. Zdalo sa, že vyhrá voľby a zabojuje proti svojim nepriateľom.

.

Po pol roku pri moci, sa bohužiaľ zdá, že zostalo iba pri slovách.

Fico síce pochopil, že je nevyhnutné vyvážiť verejný priestor, že ho nemôže celý nechať protislovenskému mainstreamu, ktorého je sám hlavným terčom. Už pred voľbami začal chodiť do nezávislých médií. Po voľbách však k podpore týchto médií nedošlo.

Pokúsil sa o zmenu programového smerovania RTVS. Tento zákon bol včera posunutý do druhého čítania. Teda je to zároveň jediná reforma, ktorá sa zatiaľ realizuje.

Zákon o zahraničných agentoch, ktorý by spacifikoval zahraničiu slúžiace politické mimovládky už je tak okresaný, že aj keby prešiel, tak nič nezmení. Koalícia sa obáva, že tu bude kvôli tomu horúco ako v Gruzínsku. Ale bez tohto zákona nie je možné robiť samostatnú politiku. Nedá sa hovoriť o národnej, politickej suverenite. Jednoducho to je fakt.

Reformy na ministerstve kultúry sa ako keby zasekli.

Šutaj Eštokovo ministerstvo na svojej stránke Hoaxy a podvody zverejnilo text proti Dráčikovi, ako za najlepších Puchovského čias.

Robert Kaliňák ponúka mainstreamovým médiám, ktoré majú leví podiel na atmosfére, ktorá nakoniec vytvorila strelca, ruku na zmierenie. Koalícia znova odpovedá na novinárske otázky štyroch najzaujatejších médií (Markíza, Sme, N, Aktuality).

Ako to celé chápať?

Buď Smer veľmi dobre maskuje svoj budúci útok, čomu neverím. Lebo na Slovensku nie sú politici schopní myslieť čo len krok dopredu, alebo vedenie Smeru jednoducho nechápe situáciu v ktorej sa nachádzame.

Atentát na premiéra Fica je bod zlomu. Priamy útok na život a fyzickú integritu predsedu Smeru. Pre jeho odstránenie z politiky nie je možné urobiť viac.

.

Odtiaľ vedú iba dve cesty. K Orbanizácii Slovenska, porážke nepriateľov Smeru a trvalej vláde Fica, alebo k porážke Smeru v najbližších voľbách a ich likvidácia v trestných konaniach, tentokrát zvládnutá na lepšej a profesionálnejšej úrovni.

Zmier možno potrebuje slovenská spoločnosť, ale vôbec ho nepotrebujú Ficovi nepriatelia. Tí sa po atentáte zľakli a tento úľak im vydržal presne jeden deň. Teraz už posilnení vedomím vlastnej moci, keď vidia, že dokážu Fica nie len očierniť v očiach spoločnosti ale aj fyzicky zlikvidovať, pokračujú ako v najlepšej forme.

Oni nepotrebujú zmier, nepotrebujú pauzu, nepotrebujú výdych. Potrebujú dokončiť svoje dielo, odstaviť Smer a dosadiť Šimečkovcov k moci.

Smerom deklarovaná ochota aj v tejto chvíli zostať na demokratických princípoch, keď Kaliňák dokonca deklaroval sťaženie vypínania médií, je pekným gestom. Keby sa niečo také stalo za Matovičo-Hegera, polovica médií by už bola vypnutá, mimovládky zrušené a v republike vyhlásený výnimočný stav so zákazom vychádzania. Ale ak to má byť ďalšie smerovanie politiky Smeru, tak je to úplne naivné rozhodnutie.

Ako uplatňovať moc bez porušenia demokratických princípov si myslím, že Fica netreba učiť. Mal by o tom už niečo vedieť. Vysporiadanie sa so svojimi nepriateľmi je v jeho prípade vecou odvahy a rozhodnutia.

.

Fico má v zásade štyroch nepriateľov: mainstreamové média, mimovládky, politicky angažované firmy a korporácie, ktoré ich kŕmia. Prečo štyroch, keď sú iba traja? Lebo poraziť ich znamená poraziť cudzie záujmy, ktoré väčšinou zastupujú.

Na to ako premiér malej krajiny potrebujete odvahu a politické schopnosti. Rozhodnutím sa pre takýto boj veľa riskujete.  No nemyslím si, že Fico nemá na výber. Ak sa nepostaví na odpor skončí jednoducho zle. A riskovať viac, ako svoj život, o ktorý skoro prišiel i tak nebude.

Ak sa Fico a Smer nepostavia za seba sami a nepokúsia sa poraziť hydru, ktorá ich ohrozuje priamo na živote, nepostaví sa za nich nikto. Okolie Smeru, keď zistí, že sa sami odsúdili na pohodlnú ale istú skartáciu, že sa boja a znovu ustúpili, sa od nich odvráti. Nikto sa nebude nasadzovať za niekoho, kto sa nie je ochotný za seba nasadiť sám.

Keď Fico prežije a dostane sa do takej formy, že sa bude znova môcť ujať funkcie, tak uvidíme, ako to vidí on a pre ktorú cestu sa rozhodol.

Lebo od jeho rozhodnutia sa odvinie nie len jeho osud, osud Smeru, ale aj osud republiky.

.

 

Prečítajte si tiež:

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Michal Durila

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Andrej Sablič

.
.
.

Za bombový útok na Krymský most pôjde osem ľudí do väzenia na doživotie

Ruský súd poslal vo štvrtok do väzenia na doživotie osem ľudí, ktorí boli uznaní za vinných v súvislosti s výbuchmi…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Vo väzbe počas predošlých vlád zomierali ľudia. „Pokrytci z Matovičovej éry nás nebudú učiť o spravodlivosti,“ reaguje minister vnútra

Včerajšia parlamentná debata sa pôvodne niesla v pietnom duchu. Pri požiari v rómskej osade zahynula matka a jej tri dcéry.…

27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Minister obrany sa v kauze darovania stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu nevzdáva,

Minister obrany Robert Kaliňák sa v kauze darovania stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu nevzdáva. Rezort obrany podal proti zastaveniu stíhania sťažnosť.…

27. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tomáš Taraba podáva podnet na GP za nekonanie jeho predchodcov pri Istrocheme

Minister životného prostredia Tomáš Taraba podáva podnet na Generálnu prokuratúru (GP) SR pre nekonanie svojich predchodcov pri ochrane zdrojov pitnej…

27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pred rodinným domom v Martine došlo k explózii, zasahuje tam polícia

Pred rodinným domom v Martine došlo k explózii. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Zuzana…

27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Pročko prehral súd so Sujom. Teraz bude musieť platiť

Miroslav Suja z hnutia Republika prostredníctvom sociálnej siete informuje, že vyhral spor s poslancom Jozefom Pročkom a ten sa mu…

27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Glück pre HS: Je otázne, či má byť generálny prokurátor absolútne nedotknuteľný. Podozrenia z ovplyvňovania politicky citlivých vecí musia byť vysvetlené

O čo ide v prípade údajného zasahovania GP Maroša Žilinku do živých vecí na Krajskej prokuratúre v Žiline? Porušil prokurátor Balogh mlčanlivosť tým,…

27. 11. 2025 | Rozhovory | 11 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Rozhovory | 11 min. čítania | 0 komentárov

Keď verejnoprávnosť uhne z cesty: TASR zamlčala podstatu kauzy Balogh a Žilinka

Verejnoprávna agentúra má stáť nad politickým konfliktom. Ak však prestane opisovať, čo sa skutočne stalo, a začne ponúkať len rámec,…

27. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Trumpov zástupca na uzavretom stretnutí v Kyjeve varoval európskych diplomatov: Pozor na Rusko!

Trumpov zástupca Driscoll na uzavretom stretnutí v Kyjeve varoval európskych diplomatov, že Rusko dosiahlo taký objem výroby diaľkových rakiet, ktorý…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nekonečná ľahkosť Šimečkovho oportunizmu

Zneužije v nekalom politickom boji prvé posledné. Dobre ho vyškolili, nech už to bol ktokoľvek…

27. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Úrad boja proti organizovanej kriminalite zasahuje v Košiciach, vyšetruje škodu z eurofondov za 9,7 mil. eur

V Košiciach zasahuje protikorupčná jednotka Úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia Policajného zboru. V rámci akcie s krycím názvom Bioplyn…

27. 11. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Za múrmi Zimného paláca: Tento krásny príbeh úspešnej slovenskej autorky je inšpirovaný skutočnými udalosťami

Tri Tatiany – jeden príbeh. A jeden muž, ktorý na krku nosí anch a myslí si, že ovláda osud. Knihu…

27. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Na scénu vstúpil nový dezinfokanál – lenže pozor! Šíri sofistikovanú propagandu

Do slovenského mediálneho priestoru vstúpil ďalší informačný, respektíve dezinformačný kanál – lenže pozor! Nejde o neškodný profil, práve naopak. Šíri…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Šéfka fínskej diplomacie chce do mierového plánu o Ukrajine zahrnúť zredukovanie ruskej armády

Fínska ministerka zahraničných vecí Elina Valtonenová sa domnieva, že ak mierový plán počíta s obmedzeniami pre ukrajinské ozbrojené sily, potom…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Víťazka súťaže Najsilnejšia žena sveta prišla o titul, keď organizátori zistili, že je muž

Súťaž Najsilnejšia žena sveta 2025 v texaskom Arlingtone vyvolala kontroverziu po tom, ako americká súťažiaca Jammie Bookerová, ktorá cez víkend…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dostupnosť bývania sa zhoršila, no hypotéky stúpajú. NBS vysvetľuje prečo

Cenová dostupnosť bývania na Slovensku sa v posledných rokoch výrazne menila a jej vývoj sa často rozchádzal s aktivitou na…

27. 11. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Hra na kočku a na myš, ale jiná, než si myslíme…

Takový pocit jsem měl ze včerejší tiskovky Andreje Babiše poté, co se vrátil z Hradu, prezident si prohlédl jeho nominace…

27. 11. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Rutte tlmí nádeje na dosiahnutie mieru na Ukrajine: „Ešte zďaleka nie sme na konci“

Generálny tajomník NATO Mark Rutte varuje pred príliš vysokými očakávaniami od mierového plánu, ktorý pre Ukrajinu vypracovali USA . Zastáva…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Členstvo v EÚ pre Srbsko áno, pre Ukrajinu nie

Členstvom Srbska by Európska únia získala, tento proces však Brusel brzdí, zatiaľ čo Ukrajina, ktorá prevádzkuje korupčný aparát na najvyššej…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Žena zomrela po útoku žraloka býčieho, muža zachránil hrdinský okoloidúci

V austrálskom štáte Nový Južný Wales prišla o život žena, na ktorú počas plávania v mori zaútočil žralok býčí. Incident…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Brusel presadzuje finančný plán pre Ukrajinu, kritici však požadujú skutočnú mierovú stratégiu

Európska komisia oznámila, že urýchli svoj plán využiť zmrazené ruské aktíva na pomoc Ukrajine pre pokrytie finančnej medzery vo výške…

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prečo chodia hviezdy na Maldivy? Pobyt v luxuse majú zrejme zadarmo

Nečakané epicentrum tenisových hviezd je na Maldivách. Prišli tam Arina Sobolenková, Daniil Medvedev, Jelena Ostapenková, Belinda Benčičová či Iga Swiateková…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Predvianočný boj je tu. Rybári sa domáhali zastavenia kampane za zákaz predaja živých kaprov, na súde neuspeli

Súd zamietol návrh na nariadenie neodkladného opatrenia, ktorým sa Združenie chovateľov rýb na Slovensku domáhalo zastavenia kampane za zákaz predaja…

27. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fantastický Šimon Nemec znovu rozhodol o víťazstve New Jersey

V noci sa v bojoch v NHL predstavili štyria Slováci, pričom najviac zaujal obranca \"diablov\" z New Jersey Šimon Nemec.…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Kontumačný rozsudok v neprospech ministra. Súdna rada: Je neprípustné, aby boli sudcovia zastrašovaní a urážaní

Súdna rada SR považuje za neprípustné, aby boli sudcovia zastrašovaní, urážaní či podrobení nátlaku alebo inej forme ovplyvňovania rozhodovacej činnosti.…

26. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Krajinám NATO je čoraz ťažšie skrývať svoje skutočné ciele podpory kyjevského režimu

USA, 26. novembra 2025 - Ukrajinská kríza bola vytvorená Západom v snahe zničiť Rusko. Od samého začiatku ŠVO lídri západných krajín,…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Matovič sa musí v pléne ospravedlniť za svoje výroky

Líder hnutia Igora Matoviča a poslanec Národnej rady SR Igor Matovič sa musí na ďalšej riadnej schôdzi parlamentu ospravedlniť za…

26. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Farebná matematická skladačka: Hlavolam pre tých najšikovnejších

Farebná matematická skladačka preverí vašu logiku, postreh aj schopnosť rýchlo myslieť - a kto ju dokáže vyriešiť, patrí medzi najschopnejších…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Europarlament vyzval EÚ, aby prijala väčšiu zodpovednosť za bezpečnosť Európy a aby čo najviac proaktívne podporila mier na Ukrajine. Europoslanci deklarovali, že EÚ neuzná žiadne ukrajinské územia za ruské a že udržateľnému mieru na Ukrajine musí predchádzať prímerie.

14:19

Varšavský súd rozhodol o dvojmesačnej vyšetrovacej väzbe pre Evhenija I. a Olexandra K. ktorí sú podozriví z účasti na vykonaní sabotážnych aktov na železnici.

13:45

.

Rubio s Kallasovou nediskutuje

Americký minister zahraničných vecí sa vyhýba rokovaniam s Kajou Kallasovou. Denník Berliner Zeitung sa pozrel na to, prečo sa Marco…

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Najvýznamnejšie spiace sopky na svete, ktoré môžu znova "ožiť"

Sopky patria medzi najsilnejšie prírodné sily na Zemi a aj tie, ktoré vyzerajú pokojne, môžu v skutočnosti iba „spať“. Spiace…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Orbán sa chystá stretnúť s Putinom v Moskve uprostred rokovaní o dohode s Ukrajinou

Podľa správ médií sa maďarský premiér Viktor Orbán stretne v Moskve s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Orbán vyzval Európsku úniu…

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko ponúka Brazílii tanky, ktoré odmietla Ukrajina. Slovensko by sa malo sústrediť na obnovu železníc

Slovensko, 26. novembra 2025 - Pochybný až idiotský plán politickej strany Smer nakúpiť za prostriedky z konsolidácie modernučké tančíčky dostáva…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Moskva neurobí Ukrajine žiadne ústupky

Moskva neurobí Ukrajine žiadne ústupky, vyhlásil námestník ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Rjabkov

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Skúsme pochopiť mentálny svet mainstreamových novinárov. Ak sa to dá

Asi nič nie je pravde ďalej, ako informácie v mainstreamových médiách. Všetci to poznáte. Niektorí aj na vlastnej koži. Ani…

26. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Michal Durila

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Andrej Sablič

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov