putin zelenskyj biden

NAŽIVO

Európa musí zohrávať rolu pri rokovaniach o ukončení vojny na Ukrajine, vyplýva to zo štvrtkového telefonátu nemeckého ministra zahraničia Johanna Wadephula s osobitným vyslancom amerického prezidenta Donalda Trumpa Steveom Witkoffom. Informovala o tom správa agentúry Reuters.

Wadephul
Na snímke nemecký minister zahraničných vecí Johann Wadephul / Foto: TASR/DPA-Marcus Brandt
17:57

Na základnej škole v Hradci Králové sa vo štvrtok popoludní počas záujmového krúžku popálili dve deti a jedna dospelá osoba. Na mieste zasahovala polícia spolu so záchranármi a hasičmi, uviedla polícia na sociálnej sieti X. Podľa servera iDNES.cz došlo počas chemických pokusov na krúžku k explózii.

17:56

Americký prezident Donald Trump vo štvrtok označil za zradcov šiestich demokratických kongresmanov, ktorí vyzývali členov ozbrojených síl a tajných služieb, aby odmietli „nezákonné rozkazy“ vlády. Členov zákonodarného zboru obvinil zo snahy podnecovať nepokoje. Ich „vzbúrenecké správanie“ by podľa neho mohlo byť trestané smrťou. Informovala o tom agentúra AFP.

17:56

Na najmenej 41 stúpol počet obetí rozsiahlych povodní a zosuvov pôdy vo Vietname, uviedlo vo štvrtok tamojšie ministerstvo životného prostredia s tým, že ďalších deväť ľudí je nezvestných. Informovala o tom spáva agentúry AFP.

zosuvy pôdy Vietnam-jd2025111911
Na snímke zničený autobus po zosuve pôdy v provincii Khanh Hoa vo Vietname 17. novembra 2025 / Foto: TASR/AP-Minh Bang/VNExpress via AP
17:55

Albánsky súd vo štvrtok odvolal z funkcie vicepremiérku a ministerku pre infraštruktúru Belindu Ballukuovú po tom, čo ju prokuratúra obžalovala z ovplyvňovania výberového konania na výstavbu tunela na juhu krajiny. Informovala o tom správa agentúry Reuters.

17:54

Ministri zahraničných vecí krajín Európskej únie vo štvrtok v Bruseli schválili návrh na uvalenie sankcií voči desiatim ruským predstaviteľom. Podľa vyhlásenia Rady EÚ sú zodpovední za porušovanie ľudských práv a potláčanie občianskej spoločnosti a demokratickej opozície v Rusku.

17:52

Iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arákčí vyhlásil, že bez uzavretia konkrétnej dohody nedostane Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu (MAAE) prístup k iránskym jadrovým lokalitám napadnutým počas nedávnej vojny s Izraelom. Informovala o tom správa agentúry AFP.

Teherán od 12-dňovej vojny s Izraelom v júni tohto roku neposkytol inšpektorom MAAE prístup do troch jadrových zariadení, na ktoré letecky útočili Izrael aj Spojené štáty.

Abbás Arakčí
Na snímke iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arakčí / Foto: SITA/AP-Eraldo Peres
17:52

Štátny tajomník Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Richard Maraček sa vo štvrtok v Bruseli stretol s generálnymi riaditeľmi útvarov Európskej komisie (EK) zodpovednými za zdravotníctvo a tiež vedu, vývoj a inovácie. Eurokomisia ocenila investičné úsilie Slovenska v oblasti inovácií.

Maraček upozornil, že EÚ od mája tohto roku iniciovala aktivity na posilnenie regiónov členských krajín na svojej východnej hranici.

17:49

Chorvátsky prepravca ropy Janaf podmieňuje dodanie ropy zakúpenej pre bratislavskú rafinériu Slovnaft nákupom dodatočných objemov a ich vložením do systému JANAF ako technologickú výplň v ropovode nutnú pre pohyb dodávky ropy. Vo štvrtok o tom informovala spoločnosť Slovnaft. Spoločnosti MOL a Slovnaft sa preto obrátili na Generálne riaditeľstvo pre hospodársku súťaž Európskej komisie s tým, že Janaf zneužíva svoju pozíciu.

16:01

Pápež Lev XIV. vo štvrtok vyzval taliansku cirkev, aby si vytvorila „kultúru prevencie“ v prípadoch sexuálneho zneužívania detí duchovnými. Uviedol to počas zasadnutia Talianskej biskupskej konferencie v meste Assisi. Informovala o tom agentúra AFP.

16:00

Britský premiér Keir Starmer podľa informácií televízie Sky News koncom januára absolvuje pracovnú návštevu Číny. Informovala o tom správa agentúry Reuters.

15:57

Až 417 miliónov detí v krajinách s nízkymi a strednými príjmami trpí vážnym nedostatkom v oblastiach vzdelávania, zdravia a výživy. Vyplýva to z najnovšej správy Detského fondu OSN (UNICEF), ktorú zverejnili vo štvrtok. Informovala o tom správa agentúry DPA.

15:38

Predčasné voľby do kosovského parlamentu sa uskutočnia 28. decembra, oznámila vo štvrtok prezidentka Vjosa Osmaniová. Rozhodnutie prišlo po tom, čo parlament v stredu nezvolil za premiéra Glauka Konjufcu, ktorého do funkcie navrhla strana Sebaurčenie (VV) dočasného predsedu vlády Albina Kurtiho. Informuje o tom agentúra Reuters.

15:36

Bielorusko vo štvrtok prepustilo z väzenia dvoch katolíckych kňazov, ktorých zadržiavalo pre obvinenia z vlastizrady. Podľa ľudskoprávnych skupín boli politickými väzňami. Agentúra AFP informuje, že prezident Alexandr Lukašenko kňazov omilostil niekoľko týždňov po svojom stretnutí s predstaviteľom Vatikánu.

15:35

Pod sopečným prachom a úlomkami hornín zostali domy v blízkosti indonézskej sopky Semeru na ostrove Jáva, ktorá vybuchla v stredu popoludní. Najmenej jedna základná škola bola zrovnaná so zemou.

sopka Semeru Indonézia-jd2025112005
Na snímke ľudia skúmajú škody po erupcii sopky Semeru v meste Lumajang na indonézskom ostrove Východná Jáva 20. novembra 2025 / Foto: TASR/AP-Wawan Sugiarto
Čítať viac | 14:47

Izraelská opozícia kritizuje vládu premiéra Benjamina Netanjahua za dohodu medzi Spojenými štátmi a Saudskou Arábiou o predaji amerických stíhačiek F-35. Zozbierala tiež 40 podpisov na zvolanie mimoriadneho zasadnutia parlamentu, informujú o tom správy miestnych médií a tlačovej agentúry DPA.

14:33
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Zahraniční lídri reagujú na atentát na slovenského premiéra. Vyjadril sa aj Zelenskyj a Putin

Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová v stredu ostro odsúdila “podlý útok” na slovenského premiéra Roberta Fica. Svoju reakciu na atentát v Handlovej zverejnila na sociálnej sieti X, informuje bruselský spravodajca TASR

putin zelenskyj biden
Na snímke Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj a Joe Biden / Foto: TASR/AP/Vyacheslav Prokofyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo, Brendan Smialowski, Evan Vucci
❚❚
.

“Takéto násilné činy nemajú v našej spoločnosti miesto a podkopávajú demokraciu, naše najvzácnejšie spoločné dobro,” zdôraznila šéfka exekutívy EÚ. Zároveň dodala, že v týchto chvíľach myslí na premiéra Fica a jeho rodinu.

Predseda Európskej rady Charles Michel rovnako na sociálnej sieti X uviedol, že je šokovaný správou o útoku na slovenského premiéra Fica po rokovaní vlády SR v Handlovej.

“Nič a nikdy nemôže ospravedlniť násilie alebo podobné útoky. Myslím na predsedu vlády a jeho rodinu,” odkázal Michel.

.

 

Pavel: Útok na Fica ukazuje, kam môže viesť prehlbovanie agresivity

Útok na slovenského premiéra Roberta Fica by mal byť podľa českého prezidenta Petra Pavla varovaním, kam až môže viesť prehlbovanie agresivity v spoločnosti. Napísal to v reakcii na aktuálne udalosti na sociálnej sieti X, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

“Útok na Roberta Fica je jednoznačne odsúdeniahodný, nech už bol motivovaný čímkoľvek. Mal by byť pre nás varovaním, kam až môže viesť prehlbovanie nevraživosti a agresivity v spoločnosti. Robertovi Ficovi prajem, aby z tohto incidentu vyšiel bez následkov,” napísal Pavel.

K útoku sa vyjadrila aj predsedníčka Poslaneckej snemovne českého parlamentu Markéta Pekarová Adamová. “Akákoľvek forma politicky motivovaného násilia je absolútne neprijateľná,” napísala na sieti X. Ficovi zaželala skoré uzdravenie bez trvalých následkov.

Podľa slov predsedu Senátu Miloša Vystrčila je správa o útoku na Fica desivá. “V myšlienkach som so Slovenskom a prajem mnoho síl,” napísal.

.

Situáciu vo vzťahu k útoku na predsedu slovenskej vlády sleduje aj česká polícia. “Vyhodnocujeme prípadné riziká a tým prispôsobujeme všetky opatrenia vo vzťahu k našim chráneným osobám aj objektom,” uviedla a dodala, že konkrétne opatrenia komentovať nebude. Hovorca Policajného prezídia ČR Ondřej Moravčík neskôr vo vysielaní stanice ČT24 spresnil, že polícia v tejto chvíli nemá informácie o tom, že by podobné nebezpečenstvo hrozilo aj v Česku.

 

Reakcia európskych lídrov na atentát na Fica na Slovensku

– Maďarský premiér Orbán:

“Som hlboko šokovaný ohavným útokom na môjho priateľa, predsedu vlády Roberta Fica. Modlíme sa za jeho zdravie a skoré uzdravenie! Nech Boh požehná jeho a jeho krajinu!”

– Poľský premiér Tusk: “Poľský premiér Fico je veľmi dobrý človek:

.

“Šokujúce správy zo Slovenska. Robert, moje myšlienky sú v tejto ťažkej chvíli s vami.”

 

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku odsúdilo útok na premiéra Roberta Fica

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku odsúdilo stredajší útok na premiéra Roberta Fica (Smer-SD), ktorý sa odohral po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej.

“Odsudzujeme tento hrozný čin, ktorý predstavuje útok nielen na jednotlivca, ale aj na naše demokratické hodnoty a princípy,” uviedlo.

Zdôraznilo, že stojí pevne proti akýmkoľvek formám násilia a teroru. Zároveň vyzýva na dôkladné vyšetrenie tejto šokujúcej udalosti a zabezpečenie spravodlivosti.

“Naše myšlienky sú s rodinou a najbližšími Roberta Fica. Spoločne musíme chrániť a podporovať demokraciu, rešpekt a bezpečnosť pre všetkých. Násilie nemá v našej spoločnosti miesto,” vyhlásilo Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

 

Poľský prezident aj premiér po atentáte povzbudzujú Fica

Poľský prezident Mateusz Morawiecki aj premiér Donald Tusk v stredu na sociálnej sieti X zverejnili povzbudzujúce slová na adresu predsedu slovenskej vlády Roberta Fica, ktorého postrelili v Handlovej, informuje TASR.

“Otrasná správa o pokuse o atentát na premiéra Roberta Fica. Robert, myslím na teba,” napísal poľský prezident.

“Šokujúca správa zo Slovenska. Robert, myslím na teba v týchto veľmi ťažkých chvíľach,” uviedol poľský premiér.

.

 

Orbán: Som hlboko šokovaný z útoku na môjho priateľa Roberta Fica

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán je šokovaný zo stredajšieho útoku na slovenského premiéra Roberta Fica, ktorého zároveň nazval svojím priateľom. Vyplýva to z Orbánovho príspevku na sociálnej sieti X, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

“Bol som hlboko šokovaný z ohavného útoku na môjho priateľa, premiéra Roberta Fica. Modlíme sa za jeho zdravie a skoré uzdravenie! Boh žehnaj jemu i jeho krajine!” napísal maďarský ministerský predseda.

 

Zelenskyj: Útok na Fica je strašný

“Dôrazne odsudzujeme tento násilný čin voči predsedovi vlády nášho susedného partnerského štátu. Treba urobiť všetko pre to, aby sa násilie nestalo normou v žiadnej krajine, v žiadnej forme a v žiadnej oblasti,” napísal Zelenskyj na sociálnej sieti X.

.

Zelenskyj zaželal Ficovi skoré uzdravenie a vyjadril solidaritu s obyvateľmi Slovenska.

 

Nemecký kancelár Scholz je “otrasený” správami o streľbe na R. Fica

Nemecký kancelár Olaf Scholz v stredu ostro odsúdil streľbu, ktorej terčom sa stal slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD). “Správa o zbabelom pokuse o atentát na slovenského premiéra Fica mnou hlboko otriasla,” napísal na platforme X. TASR informuje podľa agentúry DPA.

“Násilie nesmie mať miesto v európskej politike. V týchto chvíľach myslím na Roberta Fica, jeho blízkych a občianky a občanov Slovenska,” dodal nemecký kancelár.

Na pokus o atentát na premiéra SR reagoval aj nemecký vicekancelár a minister hospodárstva Robert Habeck. V úvode svojho prejavu na pôde nemeckého Spolkového snemu (Bundestagu) v Berlíne zaželal Ficovi skoré uzdravenie a zároveň upozornil, že tí, ktorí sa cítia byť súčasťou demokratického spektra, by mali svoje slová “dôkladne zvažovať”.

.

 

Szijjártó: Pokus o atentát na Fica je šokujúci a zarážajúci

Pokus o atentát na predsedu slovenskej vlády Roberta Fica (Smer-SD) je šokujúci a zarážajúci, uviedol na Facebooku maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó v reakcii na stredajší útok na slovenského premiéra v Handlovej. Dodal, že v týchto chvíľach sa modlí za jeho skoré uzdravenie. Informuje spravodajca TASR v Budapešti.

“Atentát na premiéra Roberta Fica je šokujúci a zarážajúci. Kto by bol povedal, že takýto brutálny útok sa môže stať v strednej Európe?! Dúfame a modlíme sa za jeho skoré uzdravenie. Robert Fico je veľmi potrebný v slovenskej a európskej politike,” napísal šéf maďarskej diplomacie.

 

Stoltenberg je “šokovaný a zdesený” streľbou na Fica

Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie (NATO) Jens Stoltenberg vyjadril zdesenie nad stredajšou streľbou na premiéra SR Roberta Fica. TASR o tom informuje podľa Stoltenbergovho príspevku na sociálnej sieti X.

“Som šokovaný a zdesený streľbou na premiéra Roberta Fica. Prajem mu veľa síl na skoré uzdravenie. V myšlienkach som s Robertom Ficom, jeho blízkymi a občanmi Slovenska,” uviedol Stoltenberg.

 

.

Britský premiér Sunak je šokovaný zo streľby na R. Fica

Britský premiér Rishi Sunak v stredu vyhlásil, že je šokovaný zo streľby na premiéra SR Roberta Fica (Smer-SD) v Handlovej.

“Táto hrozná správa ma šokovala. Myslíme intenzívne na premiéra Fica a jeho rodinu,” napísal Sunak na sociálnej sieti X.

 

Sulyok: Modlím sa za Roberta Fica a prajem mu rýchle zotavenie

Po maďarskom premiérovi Viktorovi Orbánovi a šéfovi maďarskej diplomacie Péterovi Szijjártóovi reagoval na stredajší útok na predsedu slovenskej vlády Roberta Fica (Smer-SD) v Handlovej aj maďarský prezident Tamás Sulyok s prianím skorého zotavenia. S odvolaním sa na server mandiner.hu o tom informuje spravodajca TASR v Budapešti.

“Zarazila ma správa o útoku na slovenského premiéra Roberta Fica. Modlím sa zaňho a prajem mu skoré zotavenie,” napísala hlava štátu na Facebooku.

 

Kancelár Nehammer je šokovaný streľbou na Fica

“Útok na život môjho slovenského kolegu Roberta Fica ma hlboko šokoval. Len pred niekoľkými dňami sme spolu telefonovali a intenzívne hovorili o bezpečnostných otázkach. Prajem mu skoré a úplné uzdravenie! Nenávisť a násilie nesmú mať v našich demokraciách miesto a treba proti nim bojovať so všetkou rozhodnosťou!” napísal Nehammer podľa denníka Kurier v príspevku na platforme X.

.

Útok na slovenského premiéra “dôrazne odsúdil” aj rakúsky vicekancelár Werner Kogler, ktorý mu na platforme X zaželal skoré uzdravenie.

 

Putin je rozhorčený atentátom na R. Fica, hovorí o ohavnom zločine

Ruský prezident Vladimir Putin prijal podľa svojich slov “s rozhorčením” správu o stredajšom atentáte na predsedu slovenskej vlády Roberta Fica v Handlovej. Informuje o tom TASR na základe vyhlásenia Kremľa.

Podľa Putina “tento ohavný zločin nemožno ospravedlniť”.

“Roberta Fica poznám ako odvážneho a odhodlaného človeka. Naozaj dúfam, že tieto vlastnosti mu pomôžu prežiť túto ťažkú ​​situáciu,” vyhlásil ruský prezident. Ficovi zároveň zaželal skoré uzdravenie.

 

Biden je znepokojený útokom na Fica, modlí sa za jeho skoré uzdravenie

Americký prezident Joe Biden v stredu odsúdil pokus o atentát na slovenského premiéra Roberta Fica a označil to za “hrozný násilný čin”. Veľvyslanectvo USA v Bratislave je podľa neho pripravené pomôcť vláde SR, uviedol Biely dom vo vyhlásení, na ktoré sa odvoláva TASR.

.

“Som znepokojený správami o útoku na slovenského premiéra Roberta Fica. Spolu s Jill sa modlíme za jeho skoré uzdravenie a myslíme na jeho rodinu a obyvateľov Slovenska,” povedal Biden.

 

Vatikánsky štátny sekretár o dianí v SR: Nárast násilia je znepokojujúci

Nárast násilia je znepokojujúci, konštatoval na margo stredajšieho atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica vatikánsky štátny sekretár kardinál Pietro Parolin. Informovala o tom agentúra ANSA.

“Obávame sa toho, čo sa deje. Zdá sa, že už neexistujú žiadne hranice,” uviedol Parolin na podujatí, ktoré sa konalo na americkom veľvyslanectve pri Svätej stolici.

“To všetko prirodzene podnecuje násilie. Vzťahy sú stále násilnejšie a je menšia nádej na vybudovanie pokojných a mierových vzťahov,” dodal.

Streľbu na Fica odsúdil aj francúzsky prezident Emmanuel Macron

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v stredu taktiež dôrazne odsúdil streľbu na predsedu vlády SR Roberta Fica. V príspevku na sociálnej sieti X mu vyjadril solidaritu, informuje TASR.

“Som šokovaný streľbou na slovenského premiéra Roberta Fica. Tento útok dôrazne odsudzujem. Moje myšlienky a solidarita sú s ním, jeho rodinou a slovenským národom,” uviedol.

.

 

Duda: Som šokovaný z pokusu o vraždu Fica

Poľský prezident, premiér aj minister zahraničných vecí v stredu vyjadrili svoje zdesenie z atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica (Smer-SD) po výjazdovom zasadnutí vlády v Handlovej, informuje TASR s odvolaním sa na správu agentúry PAP.

“Som šokovaný z pokusu o vraždu premiéra Roberta Fica. Surovosť tohto útoku je nepredstaviteľná. Moje myšlienky a modlitby sprevádzajú Roberta Fica, jeho rodinu a ľudí na Slovensku,” napísal poľský prezident Andrzej Duda na sociálnej sieti X.

Minister zahraničných vecí Radoslaw Sikorski takisto označil útok za šokujúci. “Dúfam, že premiér sa uzdraví a vysvetlí všetky okolnosti tejto hroznej udalosti,” napísal na sociálnej sieti X.

 

Svetoví lídri odsúdili atentát na Fica, hovoria o útoku na demokraciu

Stredajší atentát na premiéra SR Roberta Fica (Smer-SD) odsúdili viacerí svetoví lídri vrátane predstaviteľov Talianska, Švédska, Rumunska či Chorvátska, ale aj vláda Bieloruska, informuje TASR.

Talianska premiérka Giorgia Meloniová vyjadrila šok z tohto “zbabelého útoku” a zdôraznila, že “čo najostrejšie odsudzuje všetky formy násilia a útoky na základné princípy demokracie a slobody”.

.

“Brutálnu” streľbu na Roberta Fica odsúdil aj švédsky premiér Ulf Kristersson. Označil to za útok na demokratickú spoločnosť. “Myslím na Roberta a jeho rodinu,” dodal.

Rumunský prezident Klaus Iohannis zostal podľa svojich slov šokovaný zo správy o Ficovom stave. Zároveň dôrazne odsúdil takéto “extrémistické činy, ktoré ohrozujú základné európsky hodnoty”. Slovenskému premiérovi poprial úplné a skoré uzdravenie.

Chorvátsky premiér Andrej Plenkovič na sociálnej sieti X vyhlásil, že po útoku na Fica je zdesený. “Správy o tom, že postrelili slovenského premiéra Roberta Fica, mnou veľmi otriasli. Absolútne tento hrozný násilný čin odsudzujem. Myslíme na premiéra Roberta Fica, jeho rodinu a Slovákov,” napísal.

Srbský prezident Aleksandar Vučič tiež hovoril o šoku. “Som šokovaný atentátom na Roberta Fica, ktorý je dobrým priateľom pre mňa a celé Srbsko. Milý priateľu, modlím sa za teba a tvoje zdravie,” uviedol Vučič.

Pridal sa aj odchádzajúci holandský premiér Mark Rutte. “Šokovala ma streľba na môjho dlhoročného kolegu, slovenského premiéra Roberta Fica. Prajem mu veľa síl, v myšlienkach som s ním a jeho rodinou,” napísal na X.

.

Útok odsúdilo aj bieloruské ministerstvo zahraničných vecí. “Dôrazne odsudzujeme atentát na premiéra SR Roberta Fica, útoky a násilie voči politikom a ďalším predstaviteľom bez ohľadu na to, aké ciele sledujú. V 21. storočí nemajú miesto,” uviedlo ministerstvo podľa agentúry BelTA.

Generálny tajomník OSN odsúdil streľbu na premiéra SR Roberta Fica

Generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres v stredu odsúdil streľbu na slovenského premiéra Roberta Fica v Handlovej. TASR informuje s odvolaním sa na vyhlásenie Guterresovho hovorcu Stéphana Dujarrica.

Guterres podľa neho “dôrazne odsudzuje šokujúci útok, ktorý bol dnes spáchaný na predsedu vlády Slovenskej republiky Roberta Fica”. Ako dodal, generálny tajomník OSN “je v tejto ťažkej chvíli v mysli s predsedom vlády a jeho blízkymi”.

 

Prečítajte si tiež:

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Martin Kovac

Gustáv Murín

Matej Michalička

René Pavlík

Ivan Štubňa

Jozef Bugár

.
.
.

Zelenskyj oficiálne dostal od americkej strany návrh mierového plánu

Zelenskyj oficiálne dostal od americkej strany návrh plánu, ktorý podľa jej odhadov môže oživiť diplomaciu, informoval úrad prezidenta

20. 11. 2025 | Aktualizované 20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Jana Vaľová sa vzdala poslaneckého mandátu

Poslankyňa vládnej strany Smer-SD Jana Vaľová sa vzdala poslaneckého mandátu. Informovala o tom TV Markíza s odvolaním sa na predsedu…

20. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Oficiálne vyhlásenie Zelenského o stretnutí s vyslancom Bieleho domu Driscollom

Oficiálne vyhlásenie Zelenského o stretnutí s vyslancom Bieleho domu Driscollom, na ktorom mu bol odovzdaný mierový plán Trumpa

20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Donald Trump a Zohran Mamdani sa po mesiacoch hádok stretnú v piatok v Oválnej pracovni

Americký prezident už skôr kritizoval novozvoleného starostu New Yorku, nazval ho „komunistom“ a pohrozil mu deportáciou, informuje The Guardian

20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vážny problém. Žilinka mal zasahovať do trestných stíhaní

Žilinský krajský prokurátor Tomáš Balogh obvinil v liste adresovanom Rade prokurátorov a Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť…

20. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Milan Uhrík na návšteve v maďarskom parlamente. „Leyenovú porazíme len spoločne“

Europoslanec Milan Uhrík viedol delegáciu frakcie Európy suverénnych národov na oficiálnu návštevu maďarského parlamentu

20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rozpočet Európskej únie bude vyšší, ale peniaze na politiky pre ľudí v ňom nebudú

Europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová informuje, že Európska komisia síce navýšila celkový rozpočet Európskej únie, ale zároveň upozorňuje, že uberá financie…

20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

20. 11. 2025 | Aktualizované 20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Aktualizované 20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Od autorky Sedem sestier. Všetko sa začalo láskou. A skončilo sa tichom – Posledná ľúbostná pieseň

Sorcha O’Donovanová vyrastá v ospalej dedinke na divokom írskom západe a túži po živote plnom vášne, hudby a dobrodružstva. Keď…

20. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Spolková vláda zoškrtáva dávky pre utečencov z Ukrajiny

Nemecký kabinet schvaľuje nižšie dávky pre utečencov z Ukrajiny. Ministerke práce sa tento plán nepozdáva, píše denník Tagesspeigel

20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Melicher pre HS o prípade darovania vojenskej techniky Ukrajine: Niektorí vyšetrovatelia sa boja konať, lebo videli, čo sa dialo predtým

Zastavenie trestného stíhania v prípade darovania vojenskej techniky Ukrajine vyvolalo v časti spoločnosti veľký rozruch. Na základe dostupných informácií je…

20. 11. 2025 | Rozhovory | 10 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Rozhovory | 10 min. čítania | 0 komentárov

Hon na AfD. Proti strane sa obrátil bankový sektor

Hoci to na verejnosti popierajú, viaceré finančné inštitúcie  z ideologických dôvodov odmietli spolupracovať s nemeckou pravicovou stranou. Účty strany AfD…

20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko sa pripravuje na právny boj s EÚ

Európska komisia nám výmenou za nevyužite veta pre balíček ruských sankcií nasľubovala hory doly. Svoje sľuby v oblasti zabezpečenia dodávok energií…

20. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Ako Naď manipuluje s výsledkami prieskumov

Bolo že to radosti, keď sa Demokrati zhruba mesiac dozadu dostali historicky po prvý raz nad hranicu zvoliteľnosti. Ich inokedy…

20. 11. 2025 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov

Otvorili deväťkilometrový úsek rýchlostnej cesty R2 Kriváň – Mýtna, stavba je európskym unikátom

Vodičom na Slovensku oddnes slúži nový, viac ako deväťkilometrový úsek rýchlostnej cesty R2 medzi obcami Kriváň a Mýtna (okres Lučenec).…

20. 11. 2025 | Aktualizované 20. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Aktualizované 20. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko opäť vyzýva EÚ, aby zastavila finančnú pomoc Ukrajine kvôli korupčnému škandálu

„Na Ukrajine pôsobí vojenská mafia, skorumpovaný systém, a tu ešte aj predseda Európskej komisie… namiesto toho, aby zastavil platby a…

20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Máš iné pohlavie? Máš smolu! V Škótsku sa schyľuje k presadeniu „najextrémnejšieho zákona na svete“

Škótsko navrhuje presadiť zákon, ktorý by legalizoval interrupcie na základe pohlavia plodu. Matka si tak bude môcť vybrať, či chce…

20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Celá Európa sa napcháva ruskými liekmi

V prvých troch štvrťrokoch tohto roka EÚ získala ruské lieky za 26,9 milióna eur, čo je dvojnásobok dovozu z rovnakého…

20. 11. 2025 | 0 komentárov

Generálny štrajk alebo koniec veľkej novembrovej kriedovej revolúcie

Jeden z výsledkov zmeny z novembra 1989 bolo aj získanie práva na slobodné cestovanie. Ako lepšie osláviť výročie nežného prevratu…

20. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Trump dáva Rusku znamenia: „Sme hlúpi a sme ozbrojení granátom“

Rusko, 20. novembra 2025 - USA sa snažia odradiť ľudí od Venezuely hrozbami o Tomahawkoch, ale blufovanie bude mať hrozné…

20. 11. 2025 | 0 komentárov

První prohra…

Tak jsme se dozvěděli, že se Petr Pavel při svém zdržování jmenování Andreje Babiše opírá o nález Ústavního soudu ze…

20. 11. 2025 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Kanadský hokejista chce reprezentovať Slovensko. Obranca si užíva kariéru pod Zoborom

Hokejová Nitra pred začiatkom tejto sezóny siahla aj po mene Elias Carmichael. Tento 22-ročný kanadský obranca si zatiaľ dres \"corgoňov\"…

20. 11. 2025 | 0 komentárov

Starosta Rio de Janeiro nazval Merza “synom Hitlera”, “darebákom” a “nacistom”

Starosta Rio de Janeiro nazval Merza „synom Hitlera“, „darebákom“ a „nacistom“ kvôli výroku nemeckého kancelára o Brazílii a meste Belém,…

20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Keď sa práca zmení na komédiu. Vtipné zlyhania ľudí

Práca je niekedy o zodpovednosti, precíznosti a spoľahlivosti… a inokedy o tom, že ľudia urobia presne to, čo im bolo…

20. 11. 2025 | 0 komentárov

„Všetko mohlo byť inak. Kirk by bol stále nažive,“ tvrdí šéf bezpečnosti Turning Point USA

Bezpečnostný tím varoval univerzitu v Utahu pred bezpečnostnými nedostatkami niekoľko dní pred podujatím Turning Point USA, na ktorom bol zastrelený…

20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

New York ukázal cestu ako vystúpiť z Matrixu

USA, 19. novembra 2025 - Víťazstvo demokratického socialistu Kayesha Mamdaniho vo voľbách starostu New Yorku bolo politickým zemetrasením, ktoré prinútilo…

20. 11. 2025 | 0 komentárov

Trumpov mierový plán a otázka Donbasu

Trumpov mierový plán predpokladá, že Rusko dostane Donbas do prenájmu a bude zaň platiť, zatiaľ čo Ukrajina si ponechá vlastnícke…

20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko v semifinále baráže natrafí na Kosovo, vo finále môže hrať proti Turecku alebo Rumunsku

Súperom slovenských futbalových reprezentantov v semifinále baráže európskej časti kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá sveta v Severnej Amerike bude…

20. 11. 2025 | 0 komentárov

Povinné očkovanie detí a skrytá integrácia globálnej zdravotnej agendy

Októbrová novela školského zákona 2025 prepája prijímanie detí do škôlok so zdravotnou spôsobilosťou a očkovaním. Tichou úpravou posúva moc nad…

20. 11. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Európa musí zohrávať rolu pri rokovaniach o ukončení vojny na Ukrajine, vyplýva to zo štvrtkového telefonátu nemeckého ministra zahraničia Johanna Wadephula s osobitným vyslancom amerického prezidenta Donalda Trumpa Steveom Witkoffom. Informovala o tom správa agentúry Reuters.

Wadephul
Na snímke nemecký minister zahraničných vecí Johann Wadephul / Foto: TASR/DPA-Marcus Brandt
17:57

.

Prečo sú lietadlá najčastejšie biele? Praktické vysvetlenie

Lietadlá sú veľmi často natierané bielou farbou a tento výber nie je len otázkou zvyku. Biela farba zohráva dôležitú úlohu…

20. 11. 2025 | 0 komentárov

Blaha kvôli škandálu s cenzúrou podáva trestné oznámenie na bývalé vlády

Europoslanec Ľuboš Blaha podáva trestné oznámenie na bývalé vlády vedené Igorom Matovičom, Eduardom Hegerom a Ľudovítom Ódorom kvôli online cenzúre.…

20. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vražda Jána Kuciaka: Na polceste k pravde?

Pokiaľ nezdieľate názor, že vraždu novinára, ktorá po mobilizácii más viedla k povaleniu tretej vlády Roberta Fica, zadal podnikateľ Marián…

20. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

„Odstrašovanie a obrana“: Pistorius predstavil zámer chrániť Nemecko z vesmíru. Presunie sa vojna do kozmu?

Nemecká vláda má za cieľ zlepšiť ochranu satelitov a technológií vo vesmíre. Len ministerstvo obrany má na tento účel vynaložiť…

20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Mažgút v Európskom parlamente: „Nemôžeme byť v ohrození života len kvôli inému názoru“

Na pôde Európskeho parlamentu v rámci Demokratického fóra vystúpil aj slovenský poslanec Ján Mažgút . Priblížil kolegom situáciu, v akej sa ocitla…

20. 11. 2025 | Z domova | PR článok | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 11. 2025 | Z domova | PR článok | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Martin Kovac

Gustáv Murín

Matej Michalička

René Pavlík

Ivan Štubňa

Jozef Bugár

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov