Putin Trump

NAŽIVO

Americký minister financií Scott Bessent potvrdil informácie médií, že Trumpova administratíva neplánuje predĺžiť platnosť licencií na predaj ropy z Ruska a Iránu.

Bessent vysvetlil, že licencie sa týkali ropy, ktorá bola už začiatkom marca naložená na tankery. Podľa jeho slov je celá táto ropa už predaná.

Pripomeňme však, že USA napokon urobili výnimku zo sankčného režimu pre čerpacie stanice „Lukoil“ v Európe.

Včera 20:16

India po prvýkrát za posledný rok začala nakupovať ruský skvapalnený plyn, informuje agentúra Reuters.

Náklad skvapalneného zemného plynu z ruského závodu „Portovaya“ pri Baltskom mori, na ktorý sa vzťahujú sankcie USA, smeruje do Indie, ako vyplýva z údajov lodnej spoločnosti LSEG.

Včera 20:07

Z uniknutých dokumentov iránskych Revolučných gárd vyplýva, že Irán počas marcových útokov na vojenské základne USA na Blízkom východe využil špionážny satelit čínskej výroby.

Včera 19:34

Meloniová uviedla, že EÚ a G7 musia pokračovať v ďalších sankciách voči Rusku a v ďalšej finančnej podpore Ukrajiny.

Včera 19:31

Moskva naďalej adresuje EÚ hrozivé vyhlásenia v súvislosti s európskou pomocou Ukrajine v podobe dronov.

Ministerstvo obrany Ruskej federácie zverejnilo adresy miest, kde sa podľa jeho informácií tieto drony vyrábajú, a podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Medvedev vyhlásil, že tieto adresy „predstavujú zoznam potenciálnych legitímnych cieľov ozbrojených síl Ruskej federácie“.

Včera 19:27

Oficiálne zdroje EÚ pre Politico potvrdili, že Orbán sa budúci týždeň nezúčastní na zasadnutí Rady Európskej únie.

Včera 19:27

Najvyšší súd v Brazílii nariadil vyšetrovanie Flávia Bolsonara. Ten čelí obvineniam z ohovárania prezidenta na sociálnych sieťach.

Včera 19:02

Guterres označil tri roky od začiatku vojny v Sudáne za tragický míľnik a vyzval na ukončenie vojny.

Včera 19:00

V Maďarsku nariadil náčelník generálneho štábu ozbrojených síl Gábor Böröndi stiahnutie vojakov, ktorí chránili kritickú energetickú infraštruktúru.

Včera 18:44

Ministerstvo vnútra Turecka informovalo, že počet obetí streľby na strednej škole v tureckej provincii Kahramanmaraš stúpol na deväť.

Včera 18:33

Stanica Sky News uviedla, že Irán a USA pravdepodobne na budúci týždeň v Pakistane obnovia rokovania o ukončení vojny na Blízkom východe.

Včera 17:56

Pápež pricestoval na trojdňovú návštevu do Kamerunu. Stretne sa s prezidentom Paulom Biyaom.

Včera 17:55

Európska komisia navrhne, aby zamestnanci mali aspoň jeden deň v týždni možnosť pracovať na diaľku (tzv. homeoffice) a aby sa znížili ceny verejnej dopravy s cieľom znížiť spotrebu paliva v podmienkach energetickej krízy, informuje denník El País s odvolaním sa na návrh pripravovaných odporúčaní.

Rovnako umožní kompenzovať poľnohospodárskemu sektoru a distribučnému odvetviu až 50 % dodatočných nákladov na palivo a hnojivá do konca roka.

Včera 17:07

Zelensky pricestoval do Ríma, kde začalo stretnutie s talianskou premiérkou Giorgiou Meloniovou.

Včera 16:43

Napätie na hranici medzi Severným Cyprom, ktorý je pod kontrolou Turecka, a zvyšnou časťou ostrova sa stupňuje.

Cyperské úrady tvrdia, že Turecko vyslalo 15 tankov do nárazníkovej zóny pod kontrolou mierových síl OSN v blízkosti dediny Pyla, informuje Cyperská tlačová agentúra.

Včera 16:27
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Víťazom je Viktorín

Odkedy bol oznámený termín stretnutia Putina s Trumpom na Aljaške, počúvali a čítali sme všeličo…

Putin Trump
Na snímke z augusta 2025 americký prezident Donald Trump a ruský prezident Vladimir Putin / Foto: TASR/AP-Julia Demaree Nikhinson
❚❚
.

Blázni, ktorí majú tri roky rovnakú rétoriku, išli naďalej svoje bomby. Ako musí Trump na „vojnového zločinca“ zatlačiť a zatlačiť a zatlačiť, ako ho musí donútiť k okamžitému prímeriu, ako musí hento a ako musí tamto. A ako EÚ, resp. koalícia ochotných, či ako to zoskupenie niektorých politických „lídrov“ vlastne nazvať, naďalej pevne stojí za Zelenským a bude mu pomáhať až do víťazného konca, kým neporazia Rusko. Už to dobre poznáme, bla bla bla, ktoré s realitou na bojisku a ani novým svetovým usporiadaním nemá nič spoločné. Nehovoriac o logike a zdravom rozume…

Sú tu aj príčetnejší ľudia, ktorí upozorňovali na to, že od stretnutia na Aljaške nemáme mať veľké očakávania, rozhodne nie okamžité zastavenie bojov a prímerie. Úspechom bude, ak sa Putin a Trump vôbec dokážu porozprávať a ideálne by bolo, ak by sa dohodli ďalšie schôdzky v iných formátoch, napríklad aj so zapojením Ukrajinskej strany.

Ale iba málokto si trúfol povedať ešte viac. No jeden človek tak spravil a jeho slová boli až šokujúco presné. Jozef Viktorín, generál v.v., expert na vojenskú diplomaciu, člen predsedníctva hnutia Republika. Dva dni pred stretnutím Putina a Trumpa na Aljaške (publikované 14.8.) poskytol Hlavným správam dlhší rozhovor, ktorého úvodná časť bola venovaná práve stretnutiu, na ktoré čakal celý svet.

Na otázku redaktora, čo môžeme od samitu očakávať, Viktorín okrem iného odpovedal:

„Nemyslím si, že na stretnutí týchto dvoch lídrov pôjde v prvom rade a prioritne o Ukrajinu. Pôjde o to, akým spôsobom sa budú rozvíjať ich bilaterálne vzťahy, do akej miery sa posilní ekonomika oboch krajín a do akej miery sú Američania postupnými krokmi pripravení zrušiť sankcie uvalené na Rusko.

.

Samozrejme, témou rozhovoru bude aj Ukrajina. Nie som síce rád, že sa potvrdzuje čo hovorím od začiatku, ale na konci dňa sa na ukončení zabíjania a vojenského konfliktu medzi Ruskou federáciou a Ukrajinou budú musieť dohodnúť predstavitelia Ruska a USA.

Vždy je to tak, mocnosti sa stretnú za stolom a dohodnú sa, akým spôsobom sa bude pokračovať. Takže áno, na Aljaške môže byť položený dobrý základ k tomu, aby bol konflikt na Ukrajine ukončený.

Nemyslím si, že sa dospeje k záväzným krokom, ktoré pripravia priestor na prímerie. Z Ruskej strany to bolo veľakrát deklarované, že o prímerie im nejde. Ide im o trvalý mier za takých podmienok, ktoré navrhovali. Cestou aj cieľom, ktorý treba dosiahnuť, je mier.

Môžeme mať teda na celú vec akýkoľvek názor, ale či sa nám to páči alebo nie, stretnutie na Aljaške bude odrazovým mostíkom k tomu, aby medzi Trumpom a Putinom nevznikla len nejaká „mŕtva“ dohoda, ale stane sa predpokladom pre realizáciu krokov, ktoré povedú k mieru. Nie k prímeriu, ale k mieru.

A prečo robí Európa taký krik? Keď sa v 2014 začal Majdan, hlavnú úlohu zohrali predstavitelia EÚ a traja ministri zahraničných vecí západných krajín. Európa má špinavé ruky až po lakte. Preto chce byť pri týchto rozhovoroch, lebo sa bojí, že by sa niečo z toho mohlo dostať na verejnosť a ukázalo by sa, kto za to všetko môže.“

.

Nemám slov. V čase, keď sa aj tí najopatrnejší analytici a komentátori iba veľmi zľahka v náznakoch odvážili načrtnúť obrysy toho, čo môžeme od Aljašky očakávať, tento človek presne a kompletne ozrejmil, aký ten samit bude, o čom bude a čo prinesie. Potvrdzujú to všetky výstupy, ktoré od piatkového večera prinášajú médiá a relevantné zdroje na celom svete. Samozrejme, nie všetko, čo si Rusi s USA medzi sebou povedali, sa dostalo von.

V prípade Jozefa Viktorína je teda označenie expert naozaj na mieste. Na rozdiel od skupiny odborníkov, pozorovateľov, analytikov a neviem koho ešte všetkého, ktorá nás roky z televíznych obrazoviek, sociálnych sietí a všetkých ostatných zdrojov, ktoré slúžia na „ovládanie stáda“, chrlia svoje predpovede, názory, niekedy až výmysly, ktoré už asi ľudí aj prestávajú zaujímať. Svojimi veľkohubými vyjadreniami totiž často dokázali, že sú mimo reality a veci sa dejú inak, než majú oni vo svojich hlavičkách nalinkované.

O vyjadrenia niektorých „politikov“ radšej ani písať nebudem. Korčokovia, Krúpovia, Vláškovia, Sklenárovia a mnohí ďalší… Niekedy je naozaj ťažké vyvarovať sa v súvislosti s nimi vulgarizmov. Nehovoriac o tom, že väčšina „politikov“, ktorých máme na aj Slovensku v tzv. progresívno-liberálnom košiari, sú ľudia, ktorí predtým patrili do vyššie spomenutej skupiny, tzv. odborníkov, analytikov, komentátorov, pozorovateľov… Prešli niekoľkými mimovládkami, think-tankmi, mnohí absolvovali stáže v zahraničí, boli formovaní a vychovávaní tými, ktorí im vštepili ten najlepší a jediný správny svetonázor a naučili ich s tým všetkým pracovať. Rozumej – šíriť ich propagandu ďalej tak, aby zasiahli čo najväčšiu skupinu ľudí, získali ich na svoju stranu. Pretože tak sa im zvrátené ideológie a plány budú realizovať ľahšie.

No vrátim sa k Viktorínovi. Je to totiž fantastická správa. Viktorín totiž určite nie je jediný. Sú tu ľudia, ktorí na základe vzdelania, praxe, skúseností a možno aj nejakému šiestemu zmyslu dokážu správne vycítiť, čo sa bude diať, čo môžeme očakávať, aké možnosti sú reálne. Takí, ktorí nebudú prinášať bombastické vyjadrenia a predbiehať sa s inými vo fabuláciách a zosmiešňovaní svojich oponentov, a lá Vtipnejší vyhráva. A keď to vedia, je predpoklad, že by svojimi krokmi a skutkami vedeli robiť naozaj niečo reálne preto, aby bolo na Slovensku a aj všade inde dobre…

Teraz je to už len na nás. Musíme si takých ľudí všimnúť a uvedomiť si ich dôležitosť. A o niečo vyše dva roky rozdať karty tak, aby o našej budúcnosti rozhodovali tí, ktorí vedia. A nie tí, ktorí iba trepú to, čo sa im hodí a čo je práve v móde.

.

 

Prečítajte si tiež:

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Vance tvrdí, že ukončenie pomoci Kyjevu bolo „jedným z Trumpových najväčších úspechov“ , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


LNG v ohrození: vojna na Blízkom východe zvyšuje energetické riziká

Logistický reťazec skvapalneného zemného plynu je vážne narušený. Kríza by mohla prinútiť zákazníkov v Ázii, aby sa odvrátili od tohto…

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vojna s dronmi: Nová bezpečnostná hrozba pre Európu

Paríž do roku 2030 štvornásobne zvýši svoj arzenál samovražedných dronov, pričom EÚ v dôsledku rýchleho pokroku v oblasti dronovej technológie…

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Spor sa vyostruje. Meloniová sa bráni: „Poviem to, keď nesúhlasím“

Medzi talianskou premiérkou Giorgiou Meloniovou a americkým prezidentom Donaldom Trumpom práve vzniká verejný spor, píše Focus

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poslanci ukončili rokovanie,Jarjabek stiahol návrh k filmu Obchod na korze

Poslanci Národnej rady SR ukončili stredajšie rokovanie 49. schôdze prebratím novely zákona o štátnej cene Jozefa Miloslava Hurbana a štátnej…

15. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pozitívne trendy v slovenskej ekonomike pokračujú

Po silnom raste stavebníctva prichádzajú rekordné výsledky aj z cestovného ruchu, informoval Úrad vlády SR na základe Štatistického úradu SR

15. 04. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Marián Tkáč

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Zdeno Drdol

Elena Šebová

.
.

Aprílový prieskum NMS: PS prvé, Hnutie Republika na treťom mieste, Demokrati na hrane

Ak by sa parlamentné voľby konali začiatkom apríla 2026, zvíťazilo by v nich hnutie Progresívne Slovensko . Získalo by 20,2…

15. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

LNG v ohrození: vojna na Blízkom východe zvyšuje energetické riziká

Logistický reťazec skvapalneného zemného plynu je vážne narušený. Kríza by mohla prinútiť zákazníkov v Ázii, aby sa odvrátili od tohto…

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vojna s dronmi: Nová bezpečnostná hrozba pre Európu

Paríž do roku 2030 štvornásobne zvýši svoj arzenál samovražedných dronov, pričom EÚ v dôsledku rýchleho pokroku v oblasti dronovej technológie…

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Moskva pohrozila Európe „prudkou eskaláciou“

Moskva pohrozila Európe „prudkou eskaláciou“ a „nepredvídateľnými dôsledkami“ v súvislosti so zvýšením dodávok bezpilotných lietadiel na Ukrajinu

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj: „Nie sme idioti“

Zelenskyj sa opäť vyslovil proti stiahnutiu vojsk z Donbasu výmenou za bezpečnostné záruky

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Rím a Kyjev bude spolupracovať v obranných otázkach vrátane výroby dronov, oznámili Meloniová a Zelenskyj

Talianska premiérka Giorgia Meloniová a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu oznámili, že ich krajiny budú spolupracovať na posilnení obranných…

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

USA vysielajú na Blízky východ niekoľko tisíc vojakov

Spojené štáty americké posielajú na Blízky východ v súvislosti s rokovaniami s Iránom a námornou blokádou niekoľko tisíc vojakov, informuje…

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Záhrada bez rýľa

Autori knihy Záhrada bez rýľa

15. 04. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Angela Merkelová sa chce páčiť. Účet za jej vizáž vyšiel Nemcov draho

Nemecká vláda od roku 2024 minula desiatky tisíc eur na kadernícke a kozmetické výdavky Angely Merkelovej

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Robert Kaliňák je nervózny z meškajúcich dodávok obrnených vozidiel Patria

Minister obrany SR Robert Kaliňák je podľa svojich slov pomerne nervózny z meškajúcich dodávok obrnených vozidiel Patria. Po piatich rokoch…

15. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šéf NATO sľubuje Ukrajine podporu

Členské štáty NATO poskytnú Ukrajine v priebehu roka 2026 vojenskú podporu vo výške 60 miliárd dolárov, a to okrem úveru…

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vance tvrdí, že ukončenie pomoci Kyjevu bolo „jedným z Trumpových najväčších úspechov“

J.D. Vance vyhlásil, že odrezanie Ukrajiny od americkej podpory je jedným z úspechov Trumpovej administratívy, na ktoré je najviac hrdý.…

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Voľby sa skončili. No vulgarizmy a aktivistické výlevy pokračujú ďalej

Je to len ďalší dôkaz toho, ako ďaleko sú niektorí ľudia od reality. Sebaoblbovanie v priamom prenose. A časť voličov…

15. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Kolegovia a súperi. Čo sa deje vo vzťahoch medzi Zelenským, Budanovom a Fedorovom

Obdobie turbulencií v ukrajinskom politickom systéme sa zrejme neskončilo čiastočným odblokovaním práce Verchovnej rady

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – „Horšie to už nemôže byť.“ Zelenskyj informoval o akútnom nedostatku protilietadlových rakiet

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

15. 04. 2026 | Aktualizované 15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Aktualizované 15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Lodná blokáda USA má trhliny. Niektoré plavidlá opustili Irán cez Hormuzský prieliv

Napriek vyhlásenej americkej blokáde sa viacerým lodiam podarilo opustiť iránske prístavy a prejsť cez strategický Hormuzský prieliv. Podľa údajov spoločnosti…

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe: Objavili sa správy o možnom týždňovom prímerí v Libanone

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

15. 04. 2026 | Aktualizované 15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Aktualizované 15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.


Prezident reaguje na prípad influencerov: Infulencerov na podporu Pellegrinho mala vybavovať Plačková. Tvrdí, že protistrana ponúkala ešte viac

Znovu sa dostáva do mediálneho svetla kauza volebnej kampane pred posledným prezidentskými voľbami v roku 2024. Známy slovenský influencer Jovinečko sa…

15. 04. 2026 | Aktualizované 15. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Aktualizované 15. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Draxler pre HS: Maďarsko bude s Ruskom spolupracovať aj pod Magyarom. Budúci premiér to povedal priamo – ak zavolá Putin, zdvihnem telefón

Bývalý minister školstva Juraj Draxler nedávno absolvoval ďalšiu pracovnú cestu do Moskvy. Domov sa vrátil iba deň pre maďarskými voľbami…

15. 04. 2026 | Rozhovory | 21 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Rozhovory | 21 min. čítania | 0 komentárov

Slepá fascinácia Péterom Magyarom

S nemým úžasom sledujem reakcie slovenskej opozície, progresívnych politikov a našich „objektívnych“ médií, ktoré sa týkajú výsledkov volieb v Maďarsku.…

15. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čo by ste mali vedieť o úvere EÚ pre Ukrajinu

Zelenského režim s nadšením privítal prehru Viktora Orbána v nedeľných maďarských parlamentných voľbách v nádeji, že nová vláda víťaza Pétera…

15. 04. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Európa a Kanada diskutujú o vytvorení „európskeho NATO“

Európa a Kanada diskutujú o vytvorení „európskeho NATO“ na pozadí Trumpových vyhrážok, že USA vystúpia z Aliancie, informuje The Wall…

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vďaka Iránu zaplatí Trump Rusku všetky náklady na Špeciálnu vojenskú operáciu

USA, 15. apríl 2026 - Rokovania medzi USA a Iránom, ktoré sa konali v Pakistane, pripomínali zoznamovaciu reláciu, v ktorej…

15. 04. 2026 | 0 komentárov

Trump pokračuje v kritike pápeža

Americký prezident Donald Trump pokračuje v kritike pápeža Leva XIV.

15. 04. 2026 | Svetonázor | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Svetonázor | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump sa vyjadril k víťazovi volieb v Maďarsku: „Myslím si, že bude dobrý.“ Prekvapivé slová na adresu Orbána

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že ho porážka Viktora Orbána netrápi, pretože „značne zaostával“, a „nový chlapík si poradí dobre“

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Peržania majú v rukáve niečo, čo nedovolí Izraelu a USA cítiť sa ako páni situácie

Irán, 15. apríl 2026 - Po prvýkrát za dlhé roky prechádza Irán k tej psychológii vedenia vojnových operácií, pomocou ktorej…

15. 04. 2026 | 0 komentárov

Budúcnosť slovenských detí: fenomén „mozgovej hniloby“ sa týka aj vás

Budúcnosť detí odchovaných na digitálnych zariadeniach môže byť ešte temnejšia, než by ste sa pôvodne boli obávali

15. 04. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Video: Kapitán sovietskej lode a jeho legendárny „nájazd“ na amerického votrelca

Rusko, 15. apríl 2026 - Ten deň v roku 1982 v Čiernom mori sa takmer stal začiatkom tretej svetovej vojny.…

15. 04. 2026 | 0 komentárov

AfD opäť na čele rebríčka a posilňuje svoje postavenie

„Alternatíva pre Nemecko“ sa opäť dostala na prvé miesto v prieskumoch medzi voličmi v Nemecku a posilnila svoj výsledok

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Americký minister financií Scott Bessent potvrdil informácie médií, že Trumpova administratíva neplánuje predĺžiť platnosť licencií na predaj ropy z Ruska a Iránu.

Bessent vysvetlil, že licencie sa týkali ropy, ktorá bola už začiatkom marca naložená na tankery. Podľa jeho slov je celá táto ropa už predaná.

Pripomeňme však, že USA napokon urobili výnimku zo sankčného režimu pre čerpacie stanice „Lukoil“ v Európe.

Včera 20:16

India po prvýkrát za posledný rok začala nakupovať ruský skvapalnený plyn, informuje agentúra Reuters.

Náklad skvapalneného zemného plynu z ruského závodu „Portovaya“ pri Baltskom mori, na ktorý sa vzťahujú sankcie USA, smeruje do Indie, ako vyplýva z údajov lodnej spoločnosti LSEG.

Včera 20:07

.

Bir Tawil: Zem, ktorú žiadna krajina nechce vlastniť

Bir Tawil je jedným z najzvláštnejších miest na planéte, pretože si ho oficiálne nenárokuje žiadny štát. Bir Tawil je púštne…

15. 04. 2026 | 0 komentárov

Grant nie je renta. Richter otvoril otázku, na čo má fond FPU slúžiť

List člena rady posúva diskusiu o FPU od sporov o zmluvy a prepojenia k podstatnejšej otázke, na čo má vlastne…

15. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Vance sa pochválil: Washington zastavil nákupy zbraní pre Ukrajinu

Washington zastavil nákupy zbraní pre Ukrajinu a ide o úspech súčasnej administratívy, vyhlásil viceprezident DJ Vance

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rovnica, ktorá vám dá zabrať! Viete ktoré zápalky je potrebné presunúť?

Rovnica zložená zo zápaliek je jednoduchá na pohľad, no skrýva v sebe záludnú logickú výzvu. Rovnica v tejto hádanke sa…

15. 04. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zelenskyj kritizuje USA. Pre vojnu s Iránom „nemajú čas na Ukrajinu“

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ostro kritizoval Spojené štáty za slabnúcu pozornosť venovanú vojne na Ukrajine. V rozhovore pre nemeckú televíziu…

15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Totálna, slepá nenávisť. Opozícia znovu burcuje vášne

Môžeme s poľutovaním pozorovať, že niektorých ľudí motivuje voliť opozíciu nenávisť voči koaličným politikom. Progresívno-liberálna klika sa jednoducho naučila s…

14. 04. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marián Tkáč

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Zdeno Drdol

Elena Šebová

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov