NAŽIVO

Automobilka Porsche eviduje za minulý rok pokles zisku. Dôvodom sú vysoké náklady spojené s návratom k autám so spaľovacími motormi.

10:28

Server 444.hu s odvolaním sa na denník Financial Times dal do pozornosti informáciu, ktorá oboznamuje s tým, že Kremeľ spustil v Maďarsku dezinformačnú kampaň na pomoc premiérovi Viktorovi Orbánovi v aprílových parlamentných voľbách.

10:24

Predsedníčka nemeckého Spolkového snemu Julia Klöcknerová sa nachádza na Ukrajine. Pricestovala dnes a je to jej prvá návšteva Ukrajiny. Cieľom jej príchodu je vyjadriť krajine solidaritu a podporu. Zároveň bude s predstaviteľmi Ukrajiny diskutovať o výzvach súvisiacich s dodávkami energie a protivzdušnou obranou.

10:21

Cieľom útokov Iránu budú banky a finančné inštitúcie, ktoré sú spojené s USA a Izraelom. Irán zároveň vyzval ľudí, aby sa nezdržiavali v blízkosti týchto objektov.

10:17

Na mesto Charkov na východe Ukrajiny opäť zaútočili ruské drony. Hlásia dve obete.

09:54

Z vojnovej lode triedy Čchö Hjon opäť prebehli testy strategických rakiet. Dohliadal na to severokórejský vodca Kim Čong-un.

09:52

V nedeľu sa bude konať prvé kolo komunálnych volieb vo Francúzsku. Tieto voľby sú vnímané ako test politických nálad v krajine pred budúcoročnými prezidentskými voľbami.

09:38

V blízkosti medzinárodného letiska v Dubaji spadli dva drony. Štyria ľudia sú zranení.

09:37

V latinskej Amerike sa podnikajú kroky na potlačenie drogových kartelov.

„Zasiahneme proti nim (obchodníkom s drogami) s plnou silou… v rámci tejto aliancie, ktorú máme s inými krajinami, najmä so Spojenými štátmi,“ povedal ekvádorský minister vnútra John Reimberg.

09:31

Nemecký zbrojársky koncern Rheinmetall dosial za rok 2025 rekordný zisk. Na základe dostupnej správy môžeme zhodnotiť, že za výsledkami firmy je snaha Európy o prezbrojenie.

09:14

Nový iránsky najvyšší vodca Modžtaba Chameneí je „zdravý a v bezpečí“, reagoval v stredu syn iránskeho prezidenta Júsuf Pezeškján na správy o jeho zranení počas vojny s Izraelom a Spojenými štátmi.

09:13

Analytici banky UOB uviedli, že „ceny ropy sa po pondelkovom prudkom raste naďalej premenlivo normalizujú“. Situácia s rastom alebo poklesom cien sa bude odvíjať od diania na Blízkom východe.

08:27

Magazín Politico s odvolaním na dva diplomatické zdroje uviedol, že Európska únia poskytne finančnú pomoc Ukrajine. Aj keď bude Slovensko a Maďarsko naďalej blokovať pôžičku, tak pobaltské a severské krajiny vytvoria plán, ako Ukrajine peniaze poskytnúť.

08:10

V oblasti Hormuzského prielivu bola zasiahnutá nákladná loď neznámym projektilom. Tá začala horieť, preto muselo dosť k následnej evakuácii posádky.

08:00

Tlačová agentúra z Libanonu informuje o tom, že v stredu ráno bola zasiahnutá obytná budova v centre Bejrútu. Tento útok prisúdili Izraelu. Momentálne nehlásia žiadne obete.

07:34
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Tragickosť právneho experta SAS Baránika v dueli s Harabinom nezachránila ani pomoc moderátora

Denník Plus jeden deň priniesol predvolebný duel medzi lídrom strany Vlasť Štefanom Harabinom a právnym expertom SaS Alojzom Baránikom. Jeho priebeh čo to napovedal o kvalite a erudícii diskutujúcich

❚❚
.

Na úvod sa venovali zákonu lex Harabin, ktorý predložil do parlamentu práve Baránik.

Harabin sa pozastavil nad údajnou neústavnosťou a účelovosťou tohto zákona. „Politici v parlamente sa boja strany Vlasť, preto prijali zákon lex Harabin. Tu sa legislatíva príjma nie v prospech spoločnosti, ale proti niekomu. Zjavná neústavnosť je, že vypichli iba sudcov, ale už nie prokurátorov, policajtov. Navyše, máme európsky dohovor o ľudských právach , ktorý má prednosť pred ústavou, keď poskytuje širší rozsah ľudských práv. Každý súd musí aplikovať najprv ústavu a až potom zákon a navyše, na mňa sa ani nevzťahuje, lebo ja som súhlas na kandidátku dal ešte pred účinnosťou tohto zákona. Napokon, pani Čaputová mi ani nedoručila rozhodnutie, že mi zanikla funkcia sudcu. Robí tak preto, lebo dobre vie, že by som podal žalobu a vyhral súdny spor.

Baránik s tým nesúhlasí, lebo k zákonu sa mu mali vyjadriť aj ľudia, ktorí sú fundovanejší ako on. „Tento zákon platí, teda bude platiť, pokiaľ by Ústavný súd nerozhodol inak. To, čo povedal pán Harabin, považujem za nonsens. Byť sudcom nie je základné ľudské právo.“

.

Harabin mu vysvetlil, že si pletie sudcov s právom na prístup k funkciám, čo základne ľudské právo je. „Keby toto malo platiť, čo hovorí pán Baránik, tak by to znamenalo, že ani politici nikdy nemôžu byť sudcami Ústavného súdu. Veď prečo pán Baránik do tohto zákona nedal aj prokurátorov, policajtov, vojakov? Pán Baránik už je ďaleko za tým, aby sledoval judikatúru štrasburského súdu.“

Baránik odpovedal, že celé je to o tom, že pán Harabin keď začne klamať, začne zvyšovať hlas, prekričí pravdu a tým si myslí, že je vec vyriešená.

“Tak mi vysvetlite, ako sa môže potom politik stať sudcom ústavného súdu. Ako potom chce miešať politiku a súdnu moc? Takéto tupiny už som dávno nepočul,” reagoval Harabin.

„Ja som dlhšie právnik ako vy a to, že vy ste komunisticky sudca, neznamená, že ste múdrejší ako ja. Vy ste komunistický gauner, ktorý si myslí, že všetkému rozumie“, odpovedal mu Baránik.

“Pán Baránik, veď vy ste robil taxikára v Toronte a nie advokáta. Vy ku právu máte strašne ďaleko, lebo inak by ste neústavný zákon nenavrhoval. Ja sa budem súdiť preto, aby taký ako pán Baránik, už nemohol šikanovať ostatných sudcov. Kvôli nim sa budem súdiť, lebo ja sa už do talára nevrátim,” vysvetlil Harabin.

.

“Prečo nedáte na ústavný súd sťažnosť?”, opýtal sa moderátor.

“Pán redaktor, veď najprv musím dostať rozhodnutie od Čaputovej, až potom môžem dať žalobu na súd,” reagoval Harabin.

Moderátor sa teda opýtal Baránika, či musí dostať to rozhodnutie od prezidentky.

Baránik navrhol, že by mohol  zorganizovať niekoho iného, kto by podal tú sťažnosť. “Mohol by požiadať jeho kamáratov kotlebovcov, aby podali podnet.”

“Musí teda dostať ten papier od prezidentky, ako hovorí?”, opýtal sa znovu moderátor.

.

“To je jeho názor,” odpovedal Baránik.

Harabin ironicky poznamenal, že tento spor vyhrá, dokonca aj keby Baránik zastupoval prezidentku.

“Tak ako ste povedali tisíc iných vecí, ktoré sa ukázali, že nie sú pravda,” odbočil od témy Baránik.

“Ktoré?”, opýtal sa Harabin.

“Je ich strašne moc,” odpovedal neurčito Baránik.

“Nekoktajte, povedzte ktoré,” vyzval ho Harabin.

Moderátor do toho vstúpil s tým, že nedávno Harabina podporil bývalý predseda SNS Ján Slota. „Vy sa staviate do takej úlohy, že chcete potrestať korupčníkov a potom sa poďakujete za podporu Slotovi, ktorého ministri sedia za nástenkový tender.“

“Ja som mu poďakoval za podporu ako zakladajúcemu členovi SNS, uviedol Harabin. „Strana Vlasť vznikla pre to, lebo aj Smer a SNS rezignovali na ochranu slovenskej štátnosti a ochranu rodiny.  Kto pripravuje zmluvu o základni cudzích vojsk, kde stratíme suverenitu nad časťou územia na západnom Slovenku? Lajčák, Pellegrini zo Smeru a Danko s Gajdošom z SNS.“

Moderátor do toho vstúpil: „Za Slotu to bolo lepšie, keď mal odsúdených ministrov, hej?“

“Keď pán Slota je rozhorčený, že zaniká Slovensko a to cestou pána Danka, tak sa k tomu vyjadril,” odpovedal Harabin.

.

“A nevadí vám, že takýto človek vám vyjadrí podporu?”, skočil mu do reči opäť moderátor.

“Ja som povedal…,” začal odpovedať Harabin.

“Povedali ste, hej,” prerušil ho moderátor a prešiel na ďalšiu otázku v ktorej skonštatoval, že Kočnerove príkazy plnila sudkyňa Jankovská a komunikovať s ním mal aj ústavný sudca Mojmir Mamojka. „Čo to hovorí o stave nášho súdnictva?“

Baránik odpovedal, že toto súdnictvo je dielom Štefana Harabina. „Je to psychopatické súdnictvo, kde rozhoduje šialený názor jednotlivca, jedného komunistu, ktorý nikdy nikým nebol zvolený, nikdy sa nemusel usilovať o podporu ľudu. Jeho strana má teraz 0,0 % a má zabrániť tomu, aby sa jeho politickí partneri, s ktorými sa bozkával, dostali do basy. Všetci ľudia, ktorí hovorili s Kočnerom, sú ľudia ktorých tam nepriamo dosadil Štefan Harabin“, spustil spŕšku Baránik.

„Pán Baránik, ktorý sudca z mojej generácie je v kočneriáde? Kto? Povedzte, lebo tárate hlúposti. Nehapkajte a vymenujte aspoň jedného. Neobcoval s Kočnerom v prvom rade váš šéf Sulík?“, opýtal sa Harabin.

.

„To bolo 1000 krát vysvetlené“, vysvetlil Baránik.

Harabin: “Váš Sulík dohadoval úplatky pre voľbu generálneho prokurátora.”

Baránik: “Klamstvo.”

Harabin: “Neskáčte do reči.”

Baránik: “Keď poviete klamstvo, musím na to reagovať.”

.

Harabin: “Vy hovoríte o Harabinovi? Kedy Harabin skončil? V máji 2014. Za mojej éry bol poriadok, disciplína, sudcovia mali rešpekt.”

Baránik: “Klamstvo”

Harabin: “Vy ste nabrali týchto sudcov tam, vy ste pustili mimovládky do justície. Tieto sulíkovsko-kočnerovské a sorošovské opičky v justícii rozkladajú právny štát. Vy ste rozložili justíciu s mimovládkami. Útok na štát sa začína útokom na justíciu.”

Baránik: “To ste urobili Vy! V kočneriáde nie ste vy len preto, lebo Kočnerové záznamy čírou náhodou sú len za obdobie, keď vy ste už neboli v pozícii moci na súde. To je číra náhoda.”

Moderátor sa toho chytil a opýtal sa, či si teda Harabin písal s Kočnerom.

“To nevieme, odpovedal Baránik, lebo tie komunikačné prostriedky, ktoré boli zverejnené, boli len z obdobia, keď Harabin už nebol v pozícii moci. Všetky tie sudkyne urobili kariéru za Harabina.”

“Buďte konkrétny, pán Baránik, zareagoval Harabin, ak som ja v kočneriáde, tak sa vzdám svojho rodinného domu, ja som s Kočnerom neraňajkoval.”

.

“Máte ich toľko vďaka vaším pochybným transakciám, vypustil ďalšiu špekuláciu Baránik.”(Harabin okrem domu vlastní jeden byt v Bratislave)

Harabin: “Ja som vyhral 5 miliónov korún na takých klamstvách aké šírite vy. Vaša liberálna súputnička Žitňanská prečo neodvolala Jankovsku?”

Baránik: “Veď bola vo vláde s vaším bozkávačom Ficom.”

Harabin: “Ja sa starosloviensky bozkávam s každým.”

Baránik: “To je výhovorka, vy máte majetky, ktoré nezodpovedajú vašim príjmom!”

Harabin: “Aké majetky?”

Baránik: “No nekúpil ste si byt a potom aj dom za polovičnú cenu (?)”

.

Moderátor premostil na program strany Vlasť, v ktorom sa píše, že prebiehajú prípravy na umiestňovanie cudzích vojsk na našom území a niekto nás chce zatiahnuť do vojny proti Rusku. „To odkiaľ máte tieto informácie?“

Harabin odpovedal, že keď sa približujú raketové základne a vojaci k hraniciam Ruska, tak ide evidentne o provokáciu Ruska. Spomenul aj typickú okupačnú zmluvu v súvislosti s vybudovaním americkej základne na Slovensku, pričom strácame jurisdikciu nad týmto územím.

“Ale sme členom NATO,” vynašiel sa moderátor.

“Veď my uzatvárame zmluvu s Američanmi, nie s NATO. Tu sa pripravuje ich základňa,” odpovedal Harabin.

“Kde?” Opýtal sa moderátor.

“Však ešte ani Lajčák nepopiera že pripravuje túto zmluvu s Gajdošom, vy ste včerajší, pán redaktor?” Opýtal sa Harabin. „Potom automaticky Rusi musia namieriť svoje rakety na naše územie. My máme byť bojiskom medzi Ruskom a Amerikou? NATO zaniká, už teraz sa tu formuje novy bezpečnostný systém ktorý bez Ruska nemôže byť. My sa musíme snažiť, aby sme v tomto systéme boli, aby sme mali garantované hranice, lebo anglosasi to nikdy robiť nebudú. Veď pamätáme sa, ako obetovali Hitlerovi Československo.“

Baránik odpovedal: „Toto je ako z príručky marxizmu-leninizmu. On by rád pritiahol tie časy komunistické, kde sa takéto kraviny, aké tu teraz vykladá, učili na školách. On urobil kariéru ako komunista, ako komunista súdil, odsúdil aj kňaza Bystríka Janíka a teraz v tejto klamárskej a štváčskej politike pokračuje.“

.

“Pán Baránik, kde je vo vašej odpovedi zahraničná politika?” Opýtal sa Harabin. „Čo má marxizmus leninizmus spoločné s Macronom a Merkelovou, keď idu k Putinovi do Ruska? Nech to pán Baránik vysvetlí, lebo ten má len dve poučky naučené. Ako torontský taxikár chce hodnotiť zahraničnú politiku? Že keď Macron navštívi Putina, tak to je marxizmus leninizmus? Ako chcete riešiť zahraničnú politiku vy? Chcete zánik štátu? Treba rozumieť medzinárodnému právu, máte z neho skúšku? Lebo ja som urobil za jedna a môžem ísť aj teraz.”

“Vy ste všetko urobili za jedna,” ironizoval Baránik.

“Áno, mal som červený diplom a som sa uživil doma na Slovensku a narozdiel od vás som nemusel ísť robiť taxikára,” odpovedal Harabin a zareagoval aj na Baránikovu invektívu ohľadom kňaza odsúdeného za podvod. “Pán Baránik veľmi dobre vie, že som Janíka oslobodil.”

Baránik: “Nie, klamete! Prvýkrát ste ho oslobodil, ale druhýkrát nie, aj keď ste nemusel.”

Harabin: “Vy vôbec viete ako funguje justičný systém, aj dnes? Keď krajský súd zruší rozhodnutie okresu a povie právny názor iný a odsúdi, môže okresný súd nerešpektovať rozhodnutie nadriadeného sudu? Ako vy chcete riadiť štát s tou vašou právnou úbohosťou, keď neviete, ani ako funguje justičný systém? Ešte aj Čarnogurský napísal knihu Sudcovia, ktorí odsúdili kňazov, ale mňa tam nedal. Pán Baránik, vy ste skutočne úbožiak, vy máte len progresívnu nenávisť. A ešte poviete, že ste sa radil s trestným právnikom! Však ste právnik? Ja si nemusím dávať radiť od právnika.”

Moderátor sa opýtal na trojku na kandidátke Romana Michelka, ktorý píše aj pre „konšpiračný“ Zem a vek, ktorý už nechcú predávať ani obchodné reťazce. Vy si stojíte za týmto človekom? Opýtal sa úplne vážne moderátor.

“Samozrejme, kto povedal že Zem a vek je konšpiračný? Agresívni slniečkári?” Opýtal sa Harabin

.

Moderátor prešiel na ďalšiu otázku: „Pán Harabin vy ste mali dlho dobré vzťahy aj s pánom Ficom, to, čo sme tu už naznačili – bozky, aké máte teraz vzťahy s ním?

Harabin: “Ja žiadne. Bol som členom vlády, viaceré veci mi neprešli keď som dával návrh na súkromnú obžalobu, aby sa eliminoval vplyv generálneho prokurátora…”

Baránik: “Klamstvo! Nikdy ste to nedávali. Vymýšľate si to!”

Harabin: “Tak toto je nehorázne! Veď sa pozrite do archívu úradu vlády. Prerušilo sa konanie v 2008. Veď si to vyžiadajte z archívu podľa infozákona.”

Baránik: “Ukážte mi to!”

Harabin: “Ja tu nemám archív zo sebou, vy si o to požiadajte.”

Baránik v závere opäť zopakoval, že všetci sudcovia z kočneriády sú sudcovia, ktorých tam dostal Štefan Harabin. Na otázku moderátora, či má na to nejaké dôkazy, odpovedal, že to je známe.

.

Harabin sa ho teda spýtal, nech povie konkrétne, ktorého sudcu z kočneriady dostal na súd.

Baránik: “Sklenku menoval kto?”

Harabin: “Borec a za predsedu okresného súdu Žitňanská.”

Baránik: “Sklenka bol váš šofér a čírou náhodou sa dostal na Najvyšší súd?”

Harabin: “Vy poznáte systém ochrany ústavných činiteľov, že mi bol pridelený Kaliňákom?”

.

Baránik: “Čírou náhodou sa dostal na Najvyšší súd? To neodpárete pán Harabin, nikdy!”

Sklenka bol ako šofér pridelený Harabinovi Kaliňákom. Predtým vozil predsedu parlamentu Hrušovského. Po diaľkovom štúdiu sa stal sudcom za ministra Boreca a Žitňanská ho menovala za predsedu okresného súdu Bratislava l. Absolvoval stáž aj na Najvyššom súde, kde robil asistenta sudkyni Baricovej, ktorá bola nedávno zvolená za ústavnú sudkyňu. V threeme sa Sklenka pritom v rozhovore s Kočnerom vyjadruje o Harabinovi negatívne. V jednej zo správ Kočnerovi píše, že mladý Harabin je taký istý ako starý a robí problémy, lebo napadol zmenu rozpisu prác, ktorú sa Sklenka snažil urobiť v prospech Kočnera.

Celu debatu si môžete pozrieť tu

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava ponúkne bezplatnú analýzu vzoriek vody zo studní

Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava budúcu stredu 18. marca ponúkne bezplatnú analýzu vzoriek pitnej vody zo studní na dusičnany a…

11. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Politico: V europarlamente stúpa averzia voči von der Leyenovej

V Európskom parlamente rastie nespokojnosť s Ursulou von der Leyenovej, ktorá by mohla viesť k jej rezignácii, informuje Politico s…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Partizánske chce obstarať techniku pre oddelenie údržby verejných priestranstiev

Samospráva Partizánskeho má záujem obstarať novú komunálnu techniku pre nedávno zriadené oddelenie údržby verejných priestranstiev. Vybavenie plánuje kúpiť prostredníctvom lízingu,…

11. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kniha ponúka impulzy, ako sa vrátiť k duchovnému životu a vnútornému pokoju

Ako sa vyrovnať so životnou únavou, stresom a pocitom vyhorenia? Nová knižka z edície Viera do vrecka s názvom Nezvládam…

11. 03. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lev XIV. navštívi o mesiac Alžírsko: menšinová Cirkev, dialóg a svedectvo

Prvou krajinou, ktorú navštívi pápež Lev XIV. počas svojej aprílovej cesty po Afrike, bude Alžírsko . Alžírsko má starobylé kresťanské…

11. 03. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

Anton Čapkovič

.
.

Gedra pre HS: Skončila sa vláda mimovládok. A my sa tohto hesla držíme

Ústavný súd koncom minulého roka stopol zákon, ktorý novelizoval právnu úpravu mimovládnych organizácií. Vláda to rešpektuje, ale nesúhlasí s tým

11. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

.

Irán predložil USA tri požiadavky na rokovania

Teherán predložil Washingtonu tri požiadavky na obnovenie rokovaní, informoval Al Mayadeen

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

K možnému nasadeniu pozemných síl USA v Iráne: „Som vystrašený ako nikdy predtým,“ reagujú senátori

„Som vystrašený ako nikdy predtým“: úplný komentár demokratického senátora Blumentala k možnému nasadeniu pozemných síl USA v Iráne po brífingu…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lesk a bieda…. a čo ďalej?

Po uverejnení môjho posledného príspevku sa objavili komentáre, že zase mlátim prázdnu slamu, že popisujem veci, ale nepredkladám žiadne riešenia.…

11. 03. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Vojna sa pre kaviareň nezačína prvou bombou, ale prvým zrušeným letom

Príbeh jednej pokazenej dovolenky ukázal selektívny súcit, slepotu voči príčinám vojny. Rozbil ilúziu, že americká ochrana prináša len bezpečie, nie…

11. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Ako nestarnúť. Vedecké poznatky o starnutí a chronických ochoreniach, ktoré vám zlepšia život

Keď sa Dr. Michael Greger, medzinárodne uznávaný lekár, odborník na výživu, zakladateľ NutritionFacts.org a autor bestsellerov Ako nezomrieť a Ako…

11. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Grendel robí poplach: Čaká nás stav ohrozenia?

Opozícia tvrdo reaguje na vystúpenie prezidenta s ministrom obrany a náčelníkom generálneho štábu. Kto však reálne maľuje čerta na stenu?

11. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nielen Slovensko. Česká vláda pripravuje zákon proti mimovládkam

Progresívne médiá v Česku tento týždeň priniesli správy plné obáv z toho, že tamojšia vládna koalícia na čele s hnutím…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fínsky útočník čelí kritike za odmietnutie dúhového LGBTI dresu. Ako jediný si ho neobliekol

Koncom minulého roka sme informovali o ruskej hviezde Alexovi Ovečkinovi, ktorý v NHL odmietol LGBT akciu svojho klubu Washington Capitals…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Hraničná liberalizácia Ukrajincov – sobáše mužov sú budúcnosť?

Ideologický boj importovaný z krajín kolektívneho Západu si vypýtal ďalšiu obeť na starom kontinente. Prvá LGBTi svadobná lastovička v Ukrajine…

11. 03. 2026 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Co už nepůjde vzít zpět…

Velký oranžový otec ve Washingtonu dal v pondělí rozhovor, kterým si koupil pár dní času. Řekl v něm, že válka…

11. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Momenty, kedy jedno rozhodnutie mohlo všetko ukončiť

Rozhodnutie jediného človeka alebo malej skupiny ľudí môže niekedy zmeniť smer celých dejín. História je plná momentov, keď jedno rozhodnutie…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Slovensko hrozí blokovaním predĺženia sankcií EÚ voči Rusku

Slovensko pohrozilo zablokovaním predĺženia sankcií Európskej únie voči viac než 2600 ruským jednotlivcom a subjektom o ďalších šesť mesiacov, uviedli…

11. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Chutí vám ryža? Táto krajina je jej najväčším spotrebiteľom

Ryža patrí medzi najdôležitejšie základné potraviny na svete a denne ju konzumujú miliardy ľudí. Táto obilnina zohráva zásadnú úlohu najmä…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Ukrajina môže čeliť oslabeniu protivzdušnej obrany

Totiž, vojna s Iránom vyčerpáva svetové zásoby systémov Patriot, informuje agentúra Bloomberg

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Lezie Taraba Huliakovi do kapusty? Rezort životného prostredia dá 3,4 milióna na hokejový štadión v Bratislave

Minister životného prostredia Tomáš Taraba na utorkovej tlačovej konferencii svojho rezortu informoval o tom, že na modernizáciu Zimného štadióna Vladimíra…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Sú známe výsledky rokovaní premiéra Fica s predsedníčkou EK. Ako dopadnú dodávky ropy pre Slovensko?

Premiér Robert Fico po stretnutí s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou vyhlásil, že sa dohodli na obnovení tranzitu…

10. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Poľsko si povedie lepšie ako zvyšok sveta, tvrdí poľský ekonóm v súvislosti s rastom cien ropy

Napriek masívnemu nárastu cien pohonných hmôt spôsobenému útokmi Spojených štátov a Izraela na Irán, poľský ekonóm profesor Marcin Piątkowski verí,…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinci vypustili britské rakety Storm Shadow na Brjansk, šesť civilistov zahynulo

Rusko, 10. marca 2026 - Ukrajinské formácie spustili masívny raketový útok na Brjansk. Podľa predbežných informácií sa trom alebo štyrom…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Zelenskyj: Nové kolo mierových rokovaní s Moskvou by sa mohlo konať budúci týždeň

Spojené štáty navrhli ďalšie kolo rokovaní medzi Moskvou a Kyjevom o ukončení vojny na Ukrajine, ktoré by sa mohlo konať…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó o panike na Ukrajine

Predvolanie maďarského veľvyslanca na ministerstvo zahraničných vecí Ukrajiny svedčí o tom, že v Kyjeve vypukla panika po tom, ako Budapešť…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán opäť použil svoju super ťažkú raketu pri útoku na Izrael

Irán, 11. marca 2026 - Iránske a izraelské médiá uvádzajú, že dnes Irán opäť použil svoju najnovšiu superťažkú raketu Khorramshahr-4.…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Zelenskyj vyhlásil, že Rusko chce využiť vojnu s Iránom

Podľa neho Rusko chce využiť vojnu s Iránom a „možné predĺženie americkej vojenskej operácie“, vyjadril sa po správe GUR

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Režim v Iráne sa nepoddá

Vojna s Iránom potrvá ešte minimálne dva týždne a je nepravdepodobné, že skončí zvrhnutím režimu ajatolláhov, informuje izraelské vydanie Ynet…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ministerstvo zahraničia: Slovensko nateraz uzatvára repatriácie z Blízkeho východu

Slovensko tento týždeň uzatvára proces repatriácií občanov SR, ktorí uviazli v regióne Blízkeho východu a Perzského zálivu. Ministerstvo zahraničných vecí…

10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Volkswagen ruší pracovné miesta – zisky klesli takmer o polovicu

Zisky koncernu Volkswagen klesli v roku 2025 takmer o polovicu. Obchodné konflikty, ťažkosti v Číne a zmena stratégie v Porsche…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Automobilka Porsche eviduje za minulý rok pokles zisku. Dôvodom sú vysoké náklady spojené s návratom k autám so spaľovacími motormi.

10:28

Server 444.hu s odvolaním sa na denník Financial Times dal do pozornosti informáciu, ktorá oboznamuje s tým, že Kremeľ spustil v Maďarsku dezinformačnú kampaň na pomoc premiérovi Viktorovi Orbánovi v aprílových parlamentných voľbách.

10:24

Predsedníčka nemeckého Spolkového snemu Julia Klöcknerová sa nachádza na Ukrajine. Pricestovala dnes a je to jej prvá návšteva Ukrajiny. Cieľom jej príchodu je vyjadriť krajine solidaritu a podporu. Zároveň bude s predstaviteľmi Ukrajiny diskutovať o výzvach súvisiacich s dodávkami energie a protivzdušnou obranou.

10:21

Cieľom útokov Iránu budú banky a finančné inštitúcie, ktoré sú spojené s USA a Izraelom. Irán zároveň vyzval ľudí, aby sa nezdržiavali v blízkosti týchto objektov.

10:17

.

Daniel Bombic je vinný z extrémizmu

Daniel Bombic, obžalovaný z viacerých extrémistických trestných činov, tvrdí, že nie je hrozbou pre spoločnosť. Za trestné stíhanie vedené voči…

10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Politico: V europarlamente stúpa averzia voči von der Leyenovej

V Európskom parlamente rastie nespokojnosť s Ursulou von der Leyenovej, ktorá by mohla viesť k jej rezignácii, informuje Politico s…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Polícia potvrdila streľbu na americký konzulát v Toronte

V Toronte došlo v utorok k streľbe na americký konzulát, informovala miestna polícia s tým, že na svitaní prijala hlásenie…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Leyenová: Odklon Európy od civilnej jadrovej energetiky bol strategickou chybou

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová označila odklon Európy od civilnej jadrovej energetiky za „strategickú chybu“. Podľa nej vojna…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










“Hrozivé straty”. Médiá odhalili, čím Irán zaskočil Trumpa

Teherán sa na bojové operácie pripravil lepšie, ako očakával tím amerického prezidenta Donalda Trumpa, píše The New York Times s…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

Anton Čapkovič

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov