Poškodený pravoslávny kostol v ukrajinskej obci Novoekonomične

NAŽIVO

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov rázne odmietol tvrdenia európskych krajín, že ruský prezident Vladimir Putin sa usiluje o obnovu Sovietskeho zväzu. Správy o jeho údajných plánoch napadnúť členský štát NATO Peskov označil za „úplnú hlúposť“.

13:31

Historicky prvú ambasádu Alžírska na Slovensku dnes spoločne otvorili v Bratislave minister zahraničných vecí Alžírskej demokratickej ľudovej republiky Ahmed Attaf a šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár. Podľa oboch ide o významný míľnik budúcej spolupráce a zintenzívnenie vzťahov.

Blanár Ahmed Attaf
Na snímke sprava minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár (SMER-SD) a štátny minister a minister zahraničných vecí, krajanov v zahraničí a afrických záležitostí Alžírskej demokratickej ľudovej republiky Ahmed Attaf / Foto: TASR-Jaroslav Novák
Čítať viac | 12:53

Policajný vyšetrovateľ z Nového Mesta nad Váhom obvinil 37-ročného muža zo zločinu neoprávnenej výroby a obchodovania s omamnou látkou a psychotropnou látkou. Našli u neho viac ako 650 gramov sušenej konopy. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Petra Klenková.
Policajti zasahovali v obci v okrese Nové Mesto nad Váhom na základe oznámenia o domácich nezhodách. V izbe obvineného našli 654 gramov rastliny rodu cannabis, ktoré prechovával bez povolenia. Sušinu si muž zaobstaral v októbri v Českej republike.
Obvinenému policajti obmedzili osobnú slobodu a umiestnili ho do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ spracoval podnet na väzobné stíhanie.

11:46

Generálny prokurátor Maroš Žilinka plánuje zhodnotiť zákonnosť postupu orgánov činných v trestnom konaní (OČTK) vo všetkých trestných veciach korupcie, ktoré prešli po zrušení Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) do pôsobnosti krajských prokuratúr. Ide o jednu z úloh, ktoré zaradil do Plánu hlavných úloh prokuratúry SR na rok 2026. Informuje o tom na sociálnej sieti.
Do plánov na budúci rok zaradil taktiež zhodnotenie zákonnosti postupu OČTK vo veciach podplácania zahraničných verejných činiteľov.
Žilinka to uvádza pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti korupcii (9. 12.).

10:37

Grécka vláda sa v utorok snažila nastoliť poriadok na Kréte po tom, čo farmári zablokovali dve hlavné letiská ostrova, aby požadovali vyplatenie dotácií EÚ.

Grécko Kréta poľnohospodári protest
Na snímke poľnohospodári počas protestu proti oneskoreným poľnohospodárskym dotáciám EÚ v Chanii na Kréte v Grécku v pondelok 8. decembra 2025 / Foto: TASR/AP-Eurokinissi via AP
Čítať viac | 10:30

Počas celoslovenskej osobitnej kontroly, ktorú vykonala polícia v noci z soboty na nedeľu (6. – 7. 12.), odhalili viaceré porušenia dopravných predpisov. Išlo o viac ako 750 priestupkov, prevažne prekročenie rýchlosti (271) či nedostatky technického stavu vozidiel (102). TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Lea Vilhanová.
Počas akcie vykonala polícia takmer 8000 dychových skúšok, v 18 prípadoch zistila alkohol u vodičov. V tejto súvislosti zadržala 12 vodičských preukazov. „Vykonali sme viac ako 90 ‚drogtestov‘, pričom v desiatich prípadoch bola zistená ich prítomnosť,“ doplnila Vilhanová.
Do akcie sa zapojilo viac ako 600 policajtov.

10:04

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline odvolalo pátranie po nezvestnej 14-ročnej Diane Svrčkovej. TASR o tom v utorok informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková.
„Nezvestná bola vypátraná hliadkou obvodného oddelenia Policajného zboru Brezno živá a zdravá,“ uviedla Šefčíková.
Maloletá bola nezvestná od 8. decembra, keď odišla z Centra pre deti a rodiny v Bytči, ale do Základnej školy na Ulici mieru neprišla.

08:27

Podľa Wadephula už samotná ponuka Číny, že európskym podnikom umožní vývoz vzácnych zemín na základe všeobecných licencií, naznačuje možné zmiernenie obchodného napätia medzi Čínou a EÚ.

Včera 20:18
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Zosilneli dohady, že v blízkej budúcnosti bude v Rusku vyhlásená nová vlna mobilizácie

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

Poškodený pravoslávny kostol v ukrajinskej obci Novoekonomične
Na snímke ukrajinský vojak Hennadij Judin kráča do pravoslávneho kostola, ktorý bol poškodený po ruskom bombardovaní v ukrajinskej obci Novoekonomične
❚❚
.

19:10 – Estónsko hlási pripravenosť začať preventívny útok proti Rusku na ochranu NATO.

Estónsky generál Vahur Karus povedal, že Estónsko je pripravené zaútočiť na ruské územie, ak Moskva prejaví známky prípravy na útok na NATO.

“Naša schopnosť neutralizovať nepriateľa na jeho vlastnom území je kritická,” zdôraznil generál Karus.

.

 

19:00 – Prezidenti USA a Ukrajiny Biden a Zelenskyj sa stretnú 26. septembra vo Washingtone, Zelenskyj predstaví „plán víťazstva“.

Oznámil to tlačový tajomník ukrajinského prezidenta a Biely dom.

Podľa Nikiforova sa Zelenskyj stretne aj s viceprezidentkou Kamalou Harrisovou a Donaldom Trumpom.

 

.

18:59 – V dôsledku útoku na penzión v meste Sumy zahynul najmenej jeden človek, sú aj zranení.

Informoval o tom prezident vo svojom večernom príhovore.

Podľa neho sa v budove nachádzalo približne 300 ľudí – viac ako 200 pacientov a 60 zamestnancov.

„Prebieha evakuácia ľudí a kontrola, či sa pod troskami nenachádzajú ľudia,“ – dodal Zelenskyj.

 

.

18:29 – Holandský premiér Dick Schoof prisľúbil, že zistí, ako možno prinútiť ukrajinských mužov v brannom veku, ktorí utiekli do Holandska, aby sa vrátili na Ukrajinu.

Podľa novín Volkskrant Schof tento prísľub vyslovil v odpovedi na otázku lídra pravicovej Strany slobody Geerta Wildersa počas vypočutia o otázkach migrácie.

Noviny uviedli, že v Holandsku sa v súčasnosti nachádza takmer 19 000 ukrajinských mužov vo brannom veku.

 

18:03 – Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí požiadalo Rumunsko, aby zostrelilo drony Shahed nad Ukrajinou. Zatiaľ ich však nie sú schopní zostreliť ani vo vlastnom vzdušnom priestore.

Píše o tom Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Publikácia uvádza, že ukrajinský minister Sibiga po stretnutí so svojím rumunským kolegom Odobescuom v Bukurešti požiadal Rumunsko, aby zostreľovalo ruské drony približujúce sa k vzdušnému priestoru tejto krajiny.

Zároveň sa uvádza, že v Rumunsku po tom, ako na jeho území pristáli trosky niekoľkých bezpilotných lietadiel, rumunskí politici a vojenskí predstavitelia diskutujú o tom, či sú potrebné zmeny zákona na zostrelenie nepriateľských dronov vo vlastnom vzdušnom priestore, a rozhodnutie zatiaľ nie je na spadnutie.

 

17:25 – Podľa generálneho tajomníka Stoltenberga už nestačí, aby krajiny NATO vyčlenili 2 % HDP na obranu.

.

Podľa jeho názoru je teraz potrebné vynakladať viac.

Treba poznamenať, že nie všetky krajiny NATO doteraz dosiahli ani úroveň 2 % výdavkov na obranu.

 

16:20 — Výpadky elektriny na Ukrajine v zime môžu dosiahnuť až 18 hodín denne, uviedla OSN s odvolaním sa na expertov.

Tvrdia, že zima bude „veľmi ťažká“.

.

Rusko zničilo približne 9 gigawattov výrobnej kapacity, čo je polovica množstva, ktoré Ukrajina počas zimy potrebuje.

Od júna bolo mimo prevádzky 73 % tepelných elektrární.

 

15:30 – Polovica Ukrajincov je proti tomu, aby vláda zasahovala do práce Telegramu.

Takéto údaje z prieskumu spotreby médií na Ukrajine prezentovala riaditeľka siete Internews na Ukrajine a vedúca mediálneho programu USAID na Ukrajine Gillian McCormacková.

.

Podľa prieskumu si len 4 % občanov krajiny myslia, že Telegram by mal byť zakázaný. Ďalšia tretina respondentov pripúšťa určitú reguláciu tejto sociálnej siete.

Telegram zároveň zostáva hlavnou sociálnou sieťou, prostredníctvom ktorej Ukrajinci prijímajú správy. Je hlavným zdrojom informácií pre 73 % občanov krajiny. Na druhom mieste sa s veľkým odstupom umiestnil YouTube – 19 %.

 

14:35 – Výpadky svetla na Ukrajine v zime môžu dosiahnuť až 18 hodín, uviedla OSN s odvolaním sa na expertov, s ktorými viedla rozhovor.

Tvrdia, že zima bude „veľmi ťažká“.

Rusko zničilo približne 9 gigawattov výrobnej kapacity, čo je polovica množstva, ktoré Ukrajina počas zimy potrebuje.

Od júna bolo mimo prevádzky 73 % tepelných elektrární.

.

 

13:45 – Medzinárodná agentúra pre energetiku predpokladá, že tranzit ruského plynu cez Ukrajinu sa po vypršaní platnosti zmluvy koncom roka zastaví, uviedla agentúra Bloomberg.

Hoci pripúšťa, že sa nájde „nejaká trvalá dohoda o tranzitných tokoch“. Diskutuje sa napríklad o dodávkach azerbajdžanského plynu cez ukrajinský plynovod, ale zatiaľ nie sú žiadne konkrétne informácie.

Po ukončení dohody medzi Gazpromom a Naftogazom si bude musieť Ukrajina zabezpečiť dodávky plynu zo strednej a východnej Európy, uvádza sa v štúdii o energetickej bezpečnosti krajiny pred zimou.

Ak sa tranzit ukončí, zima bude ťažká pre Ukrajinu a jej susedov, najmä Moldavsko (ktoré je plne závislé od tranzitu plynu cez Ukrajinu), uviedla agentúra Bloomberg.

 

12:50 – Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že sa zmocnilo Georgijevky v smere na Kurašivku.

.
Georgijevka
Na mape osada Georgijevka

Na mape DeepState je takmer celá obec pod ruskou kontrolou alebo v šedej zóne. Prítomnosť AFU je vyznačená len na severovýchodnom okraji.

Ukrajinský poručík s volacím znakom „Alex“ nepriamo potvrdzuje stratu osady. Píše, že Georgijevka „bola zničená do základov a nebolo možné sa tam uchytiť“. Hovorí to v súvislosti s neschopnosťou Rusov získať tam oporu, kvôli ktorej začali rozsiahly útok na susedné Ostroye.

Georgijevka
Na mape osada Georgijevka

 

12:00 – Ursula von der Leyenová uviedla, že zajtra príde do Kyjeva, informoval Le Monde.

Šéfka Európskej komisie sa stretne so Zelenským a bude diskutovať o prípravách Ukrajiny na zimu.

 

10:05 – India napriek protestom Ruska neblokuje transfer svojich delostreleckých granátov na Ukrajinu cez Európu, citovala agentúra Reuters svoje zdroje.

.

Indické pravidlá vývozu zbraní obmedzujú ich používanie a nepovolené transfery. Na Ukrajinu sa však dostáva už viac ako rok.

Kremeľ túto otázku nastolil najmenej dvakrát na osobných stretnutiach na vysokej úrovni. O tom, aká bola reakcia Naí Dillí, sa neinformovalo.

Indické zdroje tvrdia, že ide o veľmi malé množstvo munície, ktoré sa na Ukrajinu dostáva cez Taliansko a Českú republiku. Dillí považuje vojnu na Ukrajine za príležitosť na rozvoj svojho vznikajúceho sektora vývozu zbraní.

Z colných záznamov vyplýva, že za dva roky pred inváziou India vyviezla do Talianska, Českej republiky, Španielska a Slovinska komponenty munície v hodnote 2,8 milióna dolárov. A od februára 2022 do júla 2024 sa táto suma zvýšila už na 135,25 milióna USD a India začala vyvážať aj hotovú muníciu.

 

09:50 – V poslednom týždni opäť zosilneli dohady, že v blízkej budúcnosti, možno už v októbri, bude v Rusku vyhlásená nová vlna mobilizácie.

Informuje o tom viacero ruských blogov. Ako aj západné médiá.

.

Denník Wall Street Journal uverejnil na túto tému rozsiahly článok.

S odvolaním sa na zdroje sa v ňom uvádza, že Putin sa niekoľko mesiacov pred svojou májovou inauguráciou stretol so šéfmi ruského ministerstva obrany (t. j. Šojguom a spol.), ktorí trvali na novej mobilizácii.

Putin však podľa denníka The Wall Street Journal túto myšlienku odmietol a povedal, že sa chce spoliehať na zmluvných dobrovoľníkov.

Armáda podľa publikácie požadovala mobilizáciu z dôvodu „vyčerpaných ľudských zdrojov“.

„V súčasnosti nie je dostatok síl na dosiahnutie pôvodných cieľov vojny, na vyradenie Ukrajiny z vojny, na oslabenie jej vojenského potenciálu alebo na obranu pohraničných oblastí ruského územia… Čoraz viac ľudí hovorí, že mobilizácia je nevyhnutná,“ uviedla pre publikáciu osoba oboznámená s rozhovorom generálov s Putinom.

Publikácia sa domnieva, že Putin sa s mobilizáciou neponáhľa, pretože sa obáva politických a sociálno-ekonomických dôsledkov. Keďže mobilizácia je v ruskej spoločnosti nepopulárna. Okrem toho zintenzívni problém nedostatku pracovných síl.

„Ruskí predstavitelia sa tiež obávajú, že mobilizácia by mohla narušiť krehkú rovnováhu, ktorú sa snažili vybudovať vo vnímaní vojny verejnosťou. Snažia sa vojnu vykresliť ako hrdinský, ale vzdialený konflikt. Chcú, aby Rusi mali pocit, že sa môžu naďalej tešiť z normálneho života spolu s rastúcimi príjmami a väčším prerozdelením bohatstva v dôsledku vojny,“ píše sa v publikácii.

.

Rusko zároveň oficiálne odmietlo plány na novú mobilizáciu. Nie tak dávno to vyhlásil Peskov.

Časť expertov nepovažuje otázku mobilizácie za jednoznačne vyriešenú.

„Hoci je rovnováha medzi požiadavkami frontu a ponukou pracovných síl dosť komplikovaná, Moskva zatiaľ zvláda situáciu najlepším možným spôsobom,“ povedal Ruslan Puchov, riaditeľ Ruského centra pre analýzu stratégií a technológií. – To, ako sa (ruské úrady – pozn. red.) rozhodnú v budúcnosti, je len o prioritách.“

Treba poznamenať, že vytrvalé fámy o novej vlne mobilizácie v Ruskej federácii kolujú už dlhší čas. Doteraz však neboli opodstatnené.

 

.

09:00 – Kurská operácia zlepšila postavenie AFU v Charkovskej oblasti, povedal ukrajinský veliteľ v rozhovore pre Bild.

„Od začiatku našej ofenzívy v Kurskej oblasti sa počet pokusov Rusov o útok tu znížil. Pred tromi týždňami sa uskutočnil len jeden väčší útok. Z 11 ich tankov a obrnených vozidiel sme desať zničili pomocou bezpilotných lietadiel. Len jednému sa podarilo ujsť,“ povedal pre publikáciu veliteľ s volacím znakom Lex.

V materiáli sa uvádza, že ide o oblasť, kde Ruská federácia útočí od mája. Podľa všetkého ide o severnú hranicu pri Volčansku. Podľa Deep State sa frontová línia pri Volčansku nezmenila.

 

08:30 – Kamala Harrisová a Donald Trump sa možno na budúci týždeň stretnú v Spojených štátoch s Volodymyrom Zelenským.

O stretnutí s viceprezidentom s odvolaním sa na svoje zdroje informuje agentúra Bloomberg.

A republikánsky kandidát možnosť stretnutia potvrdil novinárovi agentúry Reuters.

„Pravdepodobne áno,“ odpovedal na otázku, či bude komunikovať so Zelenským, keď príde do USA.

Návšteva ukrajinského prezidenta v Spojených štátoch sa uskutoční od 24. do 30. septembra.

 

07:30 – Spojené štáty zatiaľ nie sú pripravené oznámiť možnosť nového stretnutia medzi Bidenom a Zelenským v Bielom dome.

Na brífingu to oznámil koordinátor pre strategickú komunikáciu v Rade pre národnú bezpečnosť Bieleho domu John Kirby.

Agentúra Reuters medzitým píše, že ukrajinský prezident vystúpi 24. septembra na zasadnutí Valného zhromaždenia OSN v New Yorku.

 

06:30 – AFU zastavila ofenzívu ruských vojsk v Kurskej oblasti, časť jej územia zostáva pod kontrolou ukrajinskej armády, uviedol v komentári pre AFP hovorca veliteľstva AFU v Kurskej oblasti Alexej Dmytraškovskij.

.

„Ruská armáda sa pokúsila zaútočiť na pozície ukrajinských jednotiek z bokov, ale tieto pokusy boli zastavené … Rusi síce dosiahli určité úspechy: vstúpili do jednej z osád a začali bojovať o druhú osadu, ale to je všetko,“ povedal Dmytraškovskij.

Ukrajinská verejnosť zároveň hovorí o vážnejšom postupe Rusov na západnom krídle, kde Ukrajina stratila niekoľko osád. Ruská federácia tvrdí, že získala späť kontrolu nad viac ako desiatkou dedín.

Ruská tlač tiež píše, že boje teraz nadobudli pozičný charakter. Zároveň sa Rusom od začiatku protiofenzívy podarilo vytlačiť AFU od rieky Seim a fakticky zrušili blokádu zoskupenia ruských vojsk, ktoré bolo predtým stlačené medzi hranicou a riekou.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Ladislav Kubík

.
.
.

Poslanci schválili návrh, ktorým sa zruší Úrad na ochranu oznamovateľov, parlamentom sa ozýval krik, piskot a buchot

Koaliční poslanci strán Smer-SD, Hlas-SD a Slovenskej národnej strany 78 hlasmi schválili zákon, ktorým sa ruší Úrad na ochranu oznamovateľov…

09. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Žilinka odvolal Tomáša Balogha z funkcie krajského prokurátora v Žiline

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka po predchádzajúcom odporúčajúcom vyjadrení Rady prokurátorov SR odvolal Tomáša Balogha z funkcie krajského prokurátora v…

09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kto dnes vládne na Ukrajine?

Reálnu moc na Ukrajine už nemá v rukách ani prezident, ani parlament. Kto teda na Ukrajine vláde? A aký bol…

09. 12. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov

Putin bol pozvaný do Maďarska, nie však do Budapešti

Ruský prezident Vladimir Putin pravdepodobne navštívi Maďarsko, a to už o niekoľko týždňov. Prvýkrát však nebol pozvaný do Budapešti

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Uzavretý ekosystém namiesto nezávislosti. Ako sa regulácia obsahu ocitla v rukách úradníkov a mimovládok

Slovensko sa môže ocitnúť v najhoršej verzii implementácie DSA: regulácia obsahu sa dostáva do rúk úradníkov a mimovládok, ktorých mená…

09. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Black Friday ponuky sú späť! Doživotné balíky Office za menej ako 30€ a ďalšie kľúče s 90% zľavou!

Pozor! Godeal24 Vám znovu prináša výpredaj Black Friday! Toto je posledný týždeň, kedy počítačový softvér s mimoriadnym výkonom bude zrazu stáť…

09. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trumpov mierový plán sa ocitol “na pokraji zrútenia”

Trumpov mierový plán sa ocitol „na pokraji zrútenia“ po vyhlásení Zelenského, že Ukrajina nie je povinná odstúpiť územia Rusku, píše…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prezident Petr Pavel vymenoval Andreja Babiša za premiéra

Český prezident Petr Pavel v utorok na Pražskom hrade vymenoval predsedu hnutia ANO Andreja Babiša za premiéra. Babišovu tretiu vládu…

09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pravdivý opis bitky pri Moháči

Bitka pri Moháči bola dôležitým medzníkom vo vývoji európskeho kontinentu. Osmanská armáda po dvojhodinovom zápase porazila uhorské vojská a predznamenala…

09. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Von der Leyenová si zvýšila plat, zatiaľ čo Európska únia sa ďalej zadlžuje

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová opäť zvýšila svoj plat, ako aj platy svojich kolegov z bruselských úradov, a…

09. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

MMF varuje EÚ pred zámerom siahnuť na zmrazené ruské aktíva

Medzinárodný menový fond vyzval európskych lídrov, aby rešpektovali národné a medzinárodné právo vzhľadom na ich plány využiť ruské aktíva na…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

S každým alebo s nikým?

Právnik a kontroverziami sprevádzaný podnikateľ Zoroslav Kollár sa v poslednom čase činil: okrem videí, v ktorých rozoberá osobnosti verejného života…

09. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Slepá ulička. Čo sa deje ohľadne mierových rokovaní na Ukrajine?

Posledné vyhlásenia Trumpa a Zelenského naznačujú, že nezhody medzi Kyjevom a Washingtonom ohľadom plánu na ukončenie vojny pretrvávajú a zatiaľ…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Stratégie národnej bezpečnosti USA je šokom pre európske elity

Piateho decembra bola zverejnená Stratégia národnej bezpečnosti USA. 29 strán textu odzrkadľuje víziu Donalda Trumpa a jeho stúpencov o nových…

09. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Čo sa na Ukrajinu pošle, to sa aj ukradne

Syn amerického prezidenta Donald Trump Jr. si nedáva servítku pred ústa a otvorene povedal, kam sa „tratia“ peniaze, ktoré na Ukrajinu…

09. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinci nás zaplavujú nebezpečnými dezinformáciami

Podľa najnovšej analýzy maďarského Úradu na ochranu suverenity sa viac ako 56 percent maďarského obyvateľstva stretlo s vojnovou propagandou v…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

.

V Nemecku zadržali zamietnutého žiadateľa o azyl s 28 identitami

Spolková polícia v Aachene 6. decembra zatkla 37-ročného Libanončana, ktorý žil v Nemecku pod mimoriadnou sieťou falošných identít, čo opäť…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čoho sa bojí Zelenskyj, že pojednávania s Kolomojským sa už štvrtýkrát neuskutočnilo?

Advokáti Igora Kolomojského vyhlásili, že už štvrtý týždeň po sebe nebol podnikateľ predvedený na súdne pojednávania

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Éra tzv. dúhovej liberálnej demokracie na Západe pomaly končí“

Europoslanec Milan Uhrík vo svojom príspevku na sociálnej sieti uvádza, že ľudia už nechcú „totalitu slniečkarov“ ale chcú „skutočnú demokraciu“

09. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vyšetrovanie korupcie odhaľuje dvojité štandardy Bruselu

Vysokopostavení predstavitelia členských štátov Európskej únie, ktorí sú už dlho terčom bruselského establišmentu pre údajné „porušovanie“ zásad právneho štátu, sú…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

V obľúbenom morskom kúpalisku na španielskom ostrove Tenerife zahynuli dvaja Slováci

Prírodné kúpalisko na Isla Cangrejo, na pobreží Los Gigantes na Tenerife, je podľa miestnych médií obľúbené u zahraničných turistov, informuje…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Meta po pokute z EÚ podniká prvé kroky. Môžeme čakať menej reklám?

Spoločnosť Meta, gigant v oblasti sociálnych médií, sa poddala tlaku Európskej únie a dáva používateľom jej platforiem na výber. Opatrenia spoločnosti budú…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Každý štvrtý Poliak chce „Polexit“

Podľa medzinárodného prieskumu dosiahla úroveň podpory pre vystúpenie Poľska z Európskej únie – „Polexit“ – historické maximum

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Hegseth obhajuje smrtiace útoky na údajné lode kartelu v Karibiku

V rámci protidrogovej kampane Pentagónu sa Spojené štáty zameriavajú na plavidlá v Karibiku, kde zasiahli desiatky lodí a zabili najmenej…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Niektoré rodiny budú mať skromnú štedrú večeru do 20 eur, päť zo sto rodín plánuje minúť viac ako 200 eur

Slováci sú ochotní za štedrú večeru zaplatiť 50 až 100 eur, za vianočné upratovanie si však oproti vlaňajšku priplatia. Okrem…

09. 12. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fáze popírání…

Že je situace s Evropou vážná, došlo o víkendu i Milionu chvilek. Vydali svoji analýzu, ve které konstatovali, že Spojené…

09. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Kyberšikana medzi deťmi narastá vo všetkých európskych krajinách: Ktoré z nich trpia najviac?

Euronews Next spravodajského portálu Euronews sa podrobne zaoberá rastúcim fenoménom kyberšikany medzi adolescentmi v celej Európe. Odborníci vysvetľujú, prečo sa…

09. 12. 2025 | Zaujímavosti | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zaujímavosti | 6 min. čítania | 0 komentárov

Tlak na boj proti drogám v Belgicku narastá

Za jediný týždeň boli v rámci niekoľkých veľkých operácií v Belgicku zadržaní užívatelia drog a pašeráci. Úrady spustili koordinované akcie…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.


.

Svätec dňa: Svätý Ambróz

Medový učiteľ a neochvejný stĺp Cirkvi

09. 12. 2025 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prístup Newcastlu ho šokoval. Dúbravka sa vrátil k rozhodnutiu neodísť do Saudskej Arábie

Bývalý brankár Newcastle United Martin Dúbravka prezradil, že sa počas posledných týždňov v klube zo St James\' Park hneval na…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

Európska únia vstúpila s USA do vojny ideológií

Rusko, 8.decembra 2025 - Európska komisia musí prísne dodržiavať svoje digitálne pravidlá. S takouto výzvou vystúpil Bas Eickhout, spolupredseda strany…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

Rada STVR schválila návrh rozpočtu, v uznesení aj povinnosti pre Flašíkovú

STVR bude v roku 2026 hospodáriť s rozpočtom bežných výdavkov vo výške 189.375.099 eur, kapitálovými výdavkami vo výške 12.889.849 eur,…

08. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Nemec sa chystal na 3. svetovú vojnu namiesto toho musí desiatykrát vysvetľovať, prečo nebude Poliakom platiť za 2. svetovú vojnu

Nemecko, 8.decembra 2025 - Situácia, keď na konci roka 2025 priletí do Berlína poľský premiér s požiadavkou vyplatiť reparácie za…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

Policajti z Varšavy odhalili skupinu ukrajinských hackerov. Mohla skupina operovať aj u nás?

Policajti z varšavského okresu Śródmieście zadržali troch ukrajinských občanov. Podozrivé osoby „cestovali po Európe“ v osobnom aute, ktoré bolo plné hackerského…

08. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Ladislav Kubík

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov