NAŽIVO

V Poľsku dosiahla účasť voličov v druhom kole prezidentských volieb do 17.00 h 54,91 percenta. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Štátna volebná komisia na základe spracovania dát zo všetkých 29.815 volebných okrskov.

20:14

Z kópie dokumentu, ktorý ma k dispozícii agentúra Reuters vyplýva, že Ukrajina na pondelňajších rokovaniach v tureckom Istanbule ruskej delegácií predloží svoj návrh plánu na mierové riešenie vojenského konfliktu. Východiskovým bodom pre rokovania o území by podľa Kyjeva mala byť súčasná frontová línia.

20:11

Pred alžírskm ministerstvom spravodlivosti sa v nedeľu pokúsil upáliť muž. Bezpečnostné zložky stihli včas zareagovať a podarilo sa im ho uhasiť.

19:18

Fajsal bin Farhán vyhlásil, že izraelské rozhodnutie nevpustiť delegácie viacerých arabských štátov na okupovaný Západný breh Jordánu je „odmietnutím diplomatickej cesty k mieru.“

19:00

Nemecká polícia neďaleko hraníc s Českou republikou smrteľne postrelila vodiča auta. Ten sa po zastavení hliadkou pokúsil z miesta utiecť a následne na nich začal strieľať.

18:58

Scott Bessent verí, že prezident Donald Trump a Si Ťin-pching budú čoskoro hovoriť, aby vyriešili otvorené obchodné otázky vrátane sporu o dôležité nerastné suroviny.

18:57

V Británii vstúpil do platnosti zákaz predaja jednorazových elektronických cigariet. Snažia sa tým obmedziť ich používanie u detí, redukovať odpad a zabrániť úniku nebezpečných chemikálií.

18:49

Ukrajinské vzdušné sily informovali, že Rusko za uplynulý deň vyslalo na Ukrajinu dosiaľ najväčší počet dronov od začiatku vojny.

17:58

Pri nedeľnom útoku Islamského štátu na severovýchode Sýrie zahynuli traja kurdskí militanti. Podľa SOHR kurdské sily sprevádzali konvoj prevážajúci ropu, ktorý smeroval na územia pod kontrolou vlády v Damasku.

17:57

Hasínu Vadžídovú obvinili zo zločinov proti ľudskosti, ktorých sa údajne dopustila pri pokuse potlačiť minuloročné protivládne protesty.

17:56

Agentúre AFP a Reuters uviedol anonymný zdroj z prostredia ukrajinských bezpečnostných služieb, že ukrajinská armáda podnikla rozsiahle útoky na ruské vojenské bombardéry a údajne zasiahla aj leteckú základňu na Sibíri vzdialenú tisíce kilometrov od vlastných hraníc.

16:09

Úrady na ostrove Ibiza od nedele začali obmedzovať počet prichádzajúcich áut a karavanov. Opatrenie zaviedli pre vysoký počet turistov.

15:34

V druhom kole prezidentských volieb na poludnie vo Varšave hlasovali aj obaja kandidáti – varšavský primátor Rafal Trzaskowski aj predseda Inštitútu pamäti národa podporovaný stranou PiS Karol Nawrocki.

15:33

Americký ekonóm, profesor na Kolumbijskej univerzite Jeffrey Sachs si myslí, že sankcie uvalené na Rusko len posilnili jeho ekonomiku namiesto toho, aby ju zničili, ako to očakávali západné vlády.

15:19
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

TMG: M.Maďarič pôvodne nechcel pokračovať v zmluve, presvedčili ho fakty

Bratislava 3. apríla (TASR) – Minister kultúry Marek Maďarič (Smer-SD) po opätovnom nástupe do funkcie v roku 2012 nemal v úmysle pokračovať v zmluve s konzorciom vedeným firmou Tender Media Group (TMG) z roku 2010, presvedčili ho až fakty a právne argumenty. Na dnešnej tlačovej konferencii konzorcia spoločností Tender Media Group (TMG), Soitron, Dokument Logistik, Studio 727, Slovakia Online, Veri2, ZFB Zentrum Für Bucherhaltung a GmbH, to vyhlásil Viliam Kišš z TMG.

Základnú zmluvu na externú digitalizáciu národného kultúrneho dedičstva podpísal s konzorciom ešte v roku 2010 za rezort kultúry Maďarič. Nový šéf rezortu Daniel Krajcer (SaS), ktorý na post ministra nastúpil po parlamentných voľbách v roku 2010, ju krátko nato vypovedal. V roku 2012 nastúpil na post ministra kultúry opäť Marek Maďarič. Potom, ako mu TMG pohrozilo žalobou ohľadom neplatnosti Krajcerovej výpovede, sa rozhodol spor urovnať a uznať platnosť pôvodnej zmluvy s TMG.

Na prvom stretnutí s Kiššom však ešte mal iný názor. "Maďarič povedal, že zmluva je vypovedaná, nebude v nej pokračovať a že nezvykne meniť rozhodnutia predchádzajúceho ministra. Ukázali sme mu na faktoch, že zmluva vypovedaná nebola. Boli sme rozhodnutí, že celý proces pôjde na súd a podáme predbežné opatrenia," komentoval prvé stretnutie s Maďaričom v roku 2012 Kišš.

Žaloba, ktorú konzorcium na čele s TMG pripravilo, mala podľa neho sedem bodov a kľúčový z nich upozorňoval na to, že výpoveď zo zmluvy nikdy nebola doručená štatutárovi TMG, ako lídrovi konzorcia. "Hoci pán Krajcer údajne disponuje strateným preberacím lístkom, problém je v tom, že osoba na tomto lístku nie je konateľ, ani nikdy nebola konateľom, zamestnancom, spoločníkom a ani inak poverenou osobou zastupovať lídra konzorcia v tejto veci," uvádza Kišš. O tom, že sa Krajcer rozhodol zmluvu vypovedať, sa podľa neho členovia konzorcia dozvedeli z médií. "Upozornili sme ministerstvo, že ju (výpoveď, pozn. TASR) nemáme. Ale oni neurobili žiadne kroky, aby nám ju opätovne doručili," doplnil Kišša Ondrej Smolár so spoločnosti Soitron.

Konzorcium sa podľa Kišša opakovane snažilo rokovať s Krajcerom o realizácii zmluvy. "Dvakrát som sa stretol s novým ministrom Krajcerom, vyjadril som mu maximálnu súčinnosť. Neskôr však už nereagoval," tvrdí Kišš. Dodal, že sa obrátili sa aj na európske inštitúcie, konkrétne podpredsedníčku Európskej komisie Neelie Kroes a Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ).

Dodal, že konzorcium chce uviesť na pravú mieru viacero medializovaných informácií, ktoré podľa nich nie sú pravdivé a poškodzujú mená ich firiem. "Podnikneme v tomto smere aj právne kroky," avizoval Kišš.

.

Dodal, že nie je pravda, že vo výberovom konaní v roku 2010 zvíťazila jedna spoločnosť, TMG. Víťazom sa stalo konzorcium siedmych spoločností. TMG je jeho lídrom na základe podmienok samotného verejného obstarávania, podľa ktorých mal v rokovaniach s ministerstvom zastupovať všetky firmy jeden subjekt.

"Nesedia" podľa neho ani sumy, o ktorých sa v súvislosti s projektom píše. "Zabezpečíme tie externé služby, ktoré si subjekty naprojektovali ešte za Krajcera. V zmluve nie je uvedená žiadna suma," uviedol Kišš. "Odhadovaný rozpočet našich služieb je 40 miliónov eur. Uvedomujeme si extrémne riziko času," povedal s tým, že ukončenie digitalizácie je plánované v roku 2015.

Často sa podľa neho argumentuje tým, že pôvodnú zmluvu s konzorciom podpísal Maďarič deň pred voľbami v roku 2010. Kišš upozornil, že výberové konanie konzorcium vyhralo už vo februári 2010, podpis zmluvy sa oddialil najmä kvôli preverovaniu obstarávania na Úrade pre verejné obstarávanie (ÚVO). "Súťaž bola zverejnená v medzinárodnom vestníku. Obstarávanie trvalo od septembra 2009 do februára 2010, my sme dostali oznámenie o víťazstve 10. februára 2010. Kvôli niekoľkomesačnej kontrole ÚVO sa proces zdržal. V polovici apríla ÚVO konštatoval, že nezistil porušenie zákona," upozornil Kišš. "Nie je našou vinou, že sa podpis zmluvy uskutočnil až deň pred voľbami," dodal Kišš.

Opoziční členovia mediálneho výboru parlamentu 20. marca avizovali, že sa rozhodli podať na Generálnu prokuratúru SR trestné oznámenie pre podozrenie z marenia úlohy verejným činiteľom pri realizácii projektov digitalizácie národného kultúrneho dedičstva. Dôvodom podľa nich majú byť pochybenia rezortu kultúry, v dôsledku ktorých hrozia Slovensku významné finančné straty. Trestné oznámenie doteraz reálne nepodali, podľa poslanca Jozefa Viskupiča (OĹaNO) sa jeho podanie bude odvíjať od obsahu zajtrajšieho (4. apríla) mimoriadneho rokovania mediálneho výboru.

Exminister kultúry Daniel Krajcer (SaS) 20. marca vyhlásil, že ministerstvo pod vedením Mareka Maďariča (Smer-SD) podľa jeho názoru urobilo chybu, keď so spoločnosťou Tender Media Group (TMG) podpísalo koncom roka 2012 dohodu o urovnaní sporu a uznalo platnosť staršej zmluvy ohľadom digitalizácie. Podľa Krajcera však na to Maďarič nemal právo a preto hrozí, že Európska komisia nepreplatí Slovensku eurofondy určené na digitalizáciu, a to buď čiastočne, alebo dokonca celú sumu. "Druhá alternatíva je tá, že nám preplatí, ale následne bude žiadať, aby ich SR vrátila späť do štátneho rozpočtu," vyhlásil 20. marca Krajcer.

.

Maďarič vtedy reagoval, že čerpanie eurofondov na digitalizáciu ohrozil práve Krajcer tým, že vypovedal zmluvu s TMG právne neplatným spôsobom. Trestné oznámenie by podľa neho bolo namieste, ak by na výzvu TMG nereagoval. "Vtedy by som ohrozil čerpanie všetkých peňazí na digitalizáciu. Ale nie vtedy, keď som to zachránil a uznal trvanie zmluvy," zdôraznil Maďarič. Dodal, že on pôvodnú zmluvu s TMG formuloval tak, že bola vypovedateľná, za podmienky, že by to nasledujúci minister urobil korektným spôsobom.

Tender Media Group namietala neplatnosť Krajcerovej výpovede a ako dôvod uviedla najmä "hmotnoprávne pochybenia pri spôsobe a doručení výpovede". Na jeseň roku 2012 oznámila MK SR zámer uplatniť si svoje nároky súdnou cestou, a to podaním žaloby, ktorou si bude uplatňovať náhradu škody a ušlého zisku vo výške 2.317.997 eur, ako aj podaním návrhu na nariadenie predbežného opatrenia, ktorým súd zakáže MK SR vyhlásiť nové verejné obstarávanie na predmet základnej zmluvy až do času, kým právoplatne nerozhodne o žalobe.

Minister Maďarič dospel na základe dvoch právnych posudkov k záveru, že pre rezort je výhodnejšie urovnať spor s TMG dohodou o platnosti pôvodnej zmluvy, ako riskovať prehru v súdnom spore a zároveň pozastavenie celého procesu digitalizácie v prípade, že by súd akceptoval návrh na predbežné opatrenie.

UPOZORNENIE: TASR k správe ponúka zvukový záznam. UPOZORNENIE: TASR sa pokúsi získať reakciu Daniela Krajcera.

.

df

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Viktor Pondělík

Dušan Hirjak

René Pavlík

Ján Droppa

Marek Brna

Milan Šupa

.
.
.

Fatálny útok ukrajinských dronov na ruské letiská. Drony štartovali z kamiónov a útočili na letiská v ďalekom tyleUkrajinské drony dnes zaútočili na ruské letiská

Zdroj SBU pre BBC potvrdil, že ukrajinské drony dnes zaútočili na ruské letiská

01. 06. 2025 | Aktualizované 01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Vidlák pre HS: Ľavica v snemovni zastúpená nie je a je to jasne vidieť aj na zhoršovaní situácie seniorov

Najnovším prírastkom na českej politickej scéne je hnutie Stačilo!, ktoré je vlastne platformou združujúcou viaceré vlastenecké a sociálne cítiace strany,…

01. 06. 2025 | Rozhovory | 8 min. čítania | 0 komentárov
01. 06. 2025 | Rozhovory | 8 min. čítania | 0 komentárov

Požiadavky Ukrajiny sa výrazne odlišujú od požiadaviek, ktoré Rusko verejne predložilo

Ukrajina počas zajtrajších rokovaní s Ruskou federáciou navrhne 30-dňové prímerie a novú výmenu zajatcov

01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák: Vyhrážky odobratia eurofondov sú smiešne a boľševické

Ak európski predstavitelia, tak ako nemecký kancelár Friedrich Merz, povedia, že ak nebudeme súhlasiť s tým, čo hovoria, zoberú nám…

01. 06. 2025 | Aktualizované 01. 06. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 06. 2025 | Aktualizované 01. 06. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj oznámil, či sa Ukrajina zúčastní na rokovaniach s Ruskom

Zelenskyj potvrdil, že Ukrajina sa zajtra zúčastní na rokovaniach s Ruskou federáciou v Istanbule. Delegáciu bude viesť Umerov

01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Smrť 35-tisíc dôchodcov cez pandémiu spája Huliak s vedcami

Slovensko dokáže zvládnuť ďalšiu prípadnú pandémiu bez problémov a lepšie, keď ju nebudú manažovať vedci ako Peter Sabaka, ktorí zapríčinili…

01. 06. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 06. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kellogg súhlasil s tým, že NATO je v „zástupnej vojne“ s Ruskom

Trumpov osobitný vyslanec Kellogg súhlasil s tým, že NATO je v „zástupnej vojne“ s Ruskom

01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

01. 06. 2025 | Aktualizované 01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 06. 2025 | Aktualizované 01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Čína k výrokom Hegsetha: Zlodej kričí, chyťte zlodeja

Vojenský útok Číny na Taiwan „môže byť nevyhnutný“, vyhlásil šéf Pentagónu Pete Hegseth

01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

O “letnej ofenzíve” Rusov, ktorá práve začala a 5-tich príznakoch kolapsu ukrajinských vojsk

V poslednej dobe sa čoraz častejšie hovorí o tom, že ruská armáda plánuje na leto rozsiahly útok. Niektorí píšu, že…

01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Elon Musk odmieta obvinenia z užívania drog

Miliardár Elon Musk v sobotu poprel tvrdenia denníka New York Times, že v roku 2024 počas kampane intenzívne užíval ketamín…

01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kyjev prijme mier za podmienok Ruska alebo stratí ešte viac území

“Ak vojna bude pokračovať – pretože Ukrajina v podstate nechce mier, a Trump sa nakoniec podriadi prevládajúcemu názoru Západu, že…

01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Sudca vzal muža, ktorý spôsobil smrť 77-ročnej pediatričky, do väzby

Sudca vzal do väzby P. Ch., ktorý v piatok v Nitre spôsobil tragickú dopravnú nehodu, následkom nej zomrela 77-ročná pediatrička.…

01. 06. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 06. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Premiér by podporil návrh novely ústavy, aj keby s ním prišla opozičná strana

Premiér Robert Fico by podporil návrh novely Ústavy SR o stanovení dvoch pohlaví, aj keby s ním prišla opozičná strana,…

01. 06. 2025 | Aktualizované 01. 06. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
01. 06. 2025 | Aktualizované 01. 06. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

USA majú vlastné požiadavky na ukončenie vojny na Ukrajine

USA majú vlastné požiadavky na ukončenie vojny na Ukrajine, ale je na stranách konfliktu, aby o nich diskutovali, uviedla hovorkyňa…

01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Samsung ukončil nákup ruského zlata, volfrámu a tantalu pre výrobu displejov

Juhokórejský výrobca displejov, spoločnosť Samsung Display, v minulom roku úplne prestal nakupovať z Ruska kľúčové suroviny – zlato, volfrám a…

01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo je známe o výbuchu mosta v Brjanskej oblasti?

Ráno gubernátor Brjanskej oblasti oficiálne oznámil, že príčinou mimoriadnej udalosti bolo podkopanie mosta

01. 06. 2025 | Aktualizované 01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 06. 2025 | Aktualizované 01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Ruší Čína dodávky dronov na Ukrajinu?

Minule Volodymyr Zelenskyj uviedol, že Čína prestala dodávať Ukrajine drony Mavic, jedny z najpopulárnejších civilných kvadrokoptér, ktoré sú masovo prestavované…

01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rodiny kalifornských športovkýň sa ozvali, keď štát zmenil pravidlá šampionátu uprostred drámy o transrodových osobách

„To, čo navrhli, nespĺňa to, čo skutočne potrebujeme pre všetky dievčatá vo všetkých športoch.“ Stredoškolské majstrovstvá Kalifornie v atletike sa…

01. 06. 2025 | Šport | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 06. 2025 | Šport | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ten, kto nemá chrbtovú kosť

Slovenská opozícia škodí, ako môže. Lebo inú agendu nemá. Teraz k nám odvliekli europoslanca, o ktorom ťažko poviete dobrého slovka…

01. 06. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 06. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Španielske olivové háje zasiahla solárna invázia

Španielsko zvolilo radikálny prechod na obnoviteľné zdroje energie. V rámci plnenia energetických cieľov EÚ stavia solárne panely a ničí všetko,…

01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

V Poľsku sa koná druhé kolo prezidentských volieb

V Poľsku sa v nedeľu koná druhé kolo prezidentských volieb, v ktorom sa očakáva mimoriadne tesný výsledok. Stoja proti sebe…

01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Spoločnosť Haribo v Holandsku sťahuje z trhu sladkosti po tom, čo sa v nich našli stopy marihuany

Niekoľko ľudí nahlásilo, že po konzumácii 1 kg balenia Haribo Happy Cola F!ZZ sa im točila hlava a cítili sa…

01. 06. 2025 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 06. 2025 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

Jak Babiš zachránil Maďarsko

Z orbánovské konference CPAC nejprve to, co se vyloženě týká České republiky

01. 06. 2025 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 06. 2025 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vrátily se důvody!

Tak nám naše demokracie skutečně dozrála do žaludečních vředů. Po pětatřiceti letech, co KSČ předala moc bez jediného výstřelu a…

01. 06. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
01. 06. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Dodávky nemeckých rakiet dlhého doletu Taurus sa neuskutočnili iba vďaka zásahu jedného z ministrov

Dodávky nemeckých rakiet dlhého doletu „Taurus“ na Ukrajinu zablokoval nemecký minister financií Lars Klingbeil, ktorý zastupuje Sociálnodemokratickú stranu, informuje The…

31. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Umění pozorovat

“Chceme-li pochopit, jak funguje nějaký politicko-ekonomický režim, nemá smysl ztrácet čas, co je zapsáno v ústavách a zákonech nebo o…

01. 06. 2025 | Česky | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 06. 2025 | Česky | 1 min. čítania | 0 komentárov

Británia by mala Ukrajine pomôcť vyvinúť vlastnú jadrovú zbraň

Británia by mala Ukrajine pomôcť vyvinúť vlastnú jadrovú zbraň v rámci zmluvy o strategickom partnerstve, vyhlásil bývalý plukovník britskej armády…

31. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zahraničné firmy prišli v Rusku o 170 miliárd dolárov, návrat by mohol byť ešte riskantnejší

Zahraničné firmy zaznamenali v Rusku od začiatku vojny na Ukrajine straty vo výške 170 miliárd dolárov, pričom návrat na ruský…

31. 05. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 05. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V Poľsku dosiahla účasť voličov v druhom kole prezidentských volieb do 17.00 h 54,91 percenta. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Štátna volebná komisia na základe spracovania dát zo všetkých 29.815 volebných okrskov.

20:14

Z kópie dokumentu, ktorý ma k dispozícii agentúra Reuters vyplýva, že Ukrajina na pondelňajších rokovaniach v tureckom Istanbule ruskej delegácií predloží svoj návrh plánu na mierové riešenie vojenského konfliktu. Východiskovým bodom pre rokovania o území by podľa Kyjeva mala byť súčasná frontová línia.

20:11

Pred alžírskm ministerstvom spravodlivosti sa v nedeľu pokúsil upáliť muž. Bezpečnostné zložky stihli včas zareagovať a podarilo sa im ho uhasiť.

19:18

.

Vedel Trump o prípravách na bombové útoky na vlaky s civilistami v Rusku? Alebo si z neho Ukrajinci strieľajú?

Rusko, 1. júna 2025 - Guvernér Brjanskej oblasti Alexander Bogomaz uvádza, že k zrúteniu mosta vo Vygoničskom okrese, ktoré viedlo…

01. 06. 2025 | 0 komentárov

Ako parný valec. Minister cestového ruchu a športu Rudolf Huliak vymenil 43 ľudí za 1,5 týždňa

Minister cestovného ruchu a športu Rudolf Huliak vymenil na rezorte 43 ľudí za 1,5 týždňa. Povedal to v rozhovore pre…

31. 05. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 05. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ruský torpédoborec prenasledoval nemeckú fregatu v Baltskom mori

Rusko, 31. mája 2025 - Ruský torpédoborec Viceadmirál Kulakov prenasledoval nemeckú fregatu Bavaria na jej ceste do nemeckého prístavu Rostock…

01. 06. 2025 | 0 komentárov

Posledné zálohy. Ukrajina presúva do Sumskej oblasti pohraničiarov z rumunských hraníc

Ukrajinské velenie presúva pohraničné jednotky, ktoré zadržiavali dezertérov na hraniciach s Rumunskom a Moldavskom, na posilnenie obrany v Sumskom regióne,…

31. 05. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 05. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Vhoďte vajíčko do pohára s vodou. Tento jednoduchý trik nemá konkurenciu

01.06.2025 Redakcia Vášeň v tebe - Vajíčka sú základnou surovinou mnohých jedál, no aj skúsený kuchár sa môže stretnúť s…

01. 06. 2025 | 0 komentárov

Prali peniaze z drog? Minister spravodlivosti v Českej republike rezignoval pre bitcoinový škandál

Český minister spravodlivosti Pavel Blažek v piatok oznámil, že odstupuje z funkcie po tom, čo sa dostal pod tlak pre…

31. 05. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 05. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Viktor Pondělík

Dušan Hirjak

René Pavlík

Ján Droppa

Marek Brna

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov