Spišská Nová Ves 22. júla (TASR) – Marihuanu našli v noci na dnes policajti v bare v Spišskej Novej Vsi počas preventívno-bezpečnostnej akcie. Omamná látka bola v šiestich vreckách a troch cigaretách. Drogu ešte preskúma expert.
"Policajti predviedli 13 osôb, jednu osobu zadržali a obmedzili na osobnej slobode, vypátrali osobu z pátrania, lustrovali celkom 69 osôb, zaistili CD nosiče a na úseku cestnej premávky pred barom uložili päť blokových pokút," informoval dnes o akcii hovorca košických krajských policajtov Alexander Szabó.
Policajti v bare zaisťovali a dokumentovali trestnú činnosť. Spišskonovoveskí policajti začali trestné stíhanie vo veci pre trestné činy nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi a porušovanie autorského práva. Počas akcie nedošlo podľa hovorcu k hromadnému narušeniu verejného poriadku ani k zraneniam policajtov či iných osôb.