Rozčarovaná členka Amerického Kongresu opustila Bidenovu Demokratickú stranu. Dôvody sú šokujúce i keď nie prekvapivé

Bratislava 12. októbra 2022 (HSP/Foto:Screenshot)

 

Tulsi Gabbardová (nar. 1981) je americká politička, dôstojníčka armádnych záloh Spojených štátov a politická komentátorka, ktorá v rokoch 2013 až 2021 pôsobila ako členka Kongresu USA za 2. kongresový obvod Havajských ostrovov. Gabbardová bola prvou hinduistickou členkou Kongresu a zároveň prvou samojsko-americkou členkou Kongresu s hlasovacím právom. Bola kandidátkou na nomináciu Demokratickej strany v prezidentských voľbách USA v roku 2020, predtým, ako v októbri 2022 stranu opustila a stala sa nezávislou

Tulsi Gabbardová
Dôstojníčka americkej armády Tulsi Gabbardová

V roku 2002 bola Gabbardová ako 21-ročná zvolená do Snemovne reprezentantov na Havaji. V rokoch 2004 – 2005 slúžila v poľnej zdravotníckej jednotke Havajskej národnej gardy počas nasadenia v Iraku a v rokoch 2008 – 2009 pôsobila v Kuvajte ako veliteľka čaty vojenskej polície. Počas pôsobenia v Kongrese v rokoch 2013 až 2016 bola podpredsedníčka Demokratického národného výboru (DNC) a v roku 2016 odstúpila, aby podporila kampaň Bernieho Sandersa v boji o demokratickú prezidentskú nomináciu.

Počas svojho pôsobenia v Kongrese často kritizovala administratívu Baracka Obamu za to, že „odmieta” pripustiť, že skutočným nepriateľom Spojených štátov je radikálny islam. Počas svojej prezidentskej kampane zdôrazňovala odpor voči vojenskému intervencionizmu USA, hoci sa označovala za „jastraba” v otázke terorizmu. Jej rozhodnutie stretnúť sa so sýrskym prezidentom Bašárom Asadom a jej skepsa voči tvrdeniam, že použil chemické zbrane, vyvolali verejný nesúhlas zo strany demokratov a establišmentu. V marci 2020 Gabbardová ukončila svoju prezidentskú kandidatúru, aby podporila Joea Bidena.

Táto mimoriadne odvážna a inteligentná žena na svojej webovej stránke zverejnila vysvetlenie, prečo sa rozhodla opustiť Demokratickú stranu USA, z ktorého vám prinášame tie najdôležitejšie myšlienky:

členka kongresu Tulsi Gabbardová
Členka Kongresu USA Tulsi Gabbardová za 2. Havajský volebný obvod

 

Prečo opúšťam Demokratickú stranu

Milujem našu krajinu. Naše Bohom dané práva na slobodu, život a voľnosť zakotvené v našej ústave a listine práv sú mojou inšpiráciou. Odpovedala som na výzvu slúžiť vlasti a zložila prísahu, pričom som svoj život zasvätila podpore a obrane týchto slobôd v uniforme aj vo verejnej funkcii.

Keď som sa ako 21 ročná rozhodla vstúpiť do politiky, inšpirovali ma demokrati, ktorí sa postavili proti vojne vo Vietname. Inšpirovali ma vodcovia ako Martin Luther King Jr. a Robert F. Kennedy a priťahovali ma ideály Demokratickej strany, ktorá sa zastávala pracujúcich mužov a žien – malých ľudí.  Naproti tomu Republikánska strana sa mi zdala ako strana, ktorá zastáva záujmy veľkých firiem a vojnových elít.  Tak som sa stala demokratkou a zostala som ňou viac ako 20 rokov – síce nezávislou demokratkou, ale predsa len demokratkou.

Nemôžem viac zostať v dnešnej Demokratickej strane, ktorá je teraz pod úplnou kontrolou elitárskej kabaly vojnových štváčov, zbabelo sa skrýva pred spoločenskými problémami, ktorá nás rozdeľuje vnášaním rasového podtextu do každej otázky a podnecuje protibelošský rasizmus, aktívne pracuje na oslabení našich Bohom daných slobôd zakotvených v našej ústave, je nepriateľská voči veriacim a duchovným ľuďom, démonizuje políciu a chráni zločincov na úkor Američanov, ktorí dodržiavajú zákony, veria v otvorené hranice, zneužíva bezpečnostné zložky na prenasledovanie politických oponentov a predovšetkým nás zaťahuje čoraz bližšie k jadrovej vojne.

Tu sú v skratke niektoré z hlavných dôvodov, prečo opúšťam Demokratickú stranu. Provojnová Demokratická strana nás priviedla na pokraj jadrovej vojny. Stranu vedú vojnoví štváči, ktorí sú pevne v zajatí vojensko-priemyselného komplexu a nevedia, koľko vojna stojí, ani ich nezaujíma, kto ju zaplatí. Prezident Biden a elita Demokratickej strany nás priviedli na pokraj jadrovej vojny, čím riskujú rozpútanie tretej svetovej vojny a zničenie sveta, ako ho poznáme. Je to najnaliehavejšia existenčná hrozba, ktorej čelíme. Kandidovala som na prezidenta v roku 2020, pretože som vedela, že práve sem smerujeme. Všetky náznaky tam boli. Túto otázku som počas kampane nastoľovala každý deň a na fórach národných diskusií. Politici a médiá ju však ignorovali. Nezaujímalo ich to vtedy a nezaujíma ich to ani teraz. Samozrejme, že som tie voľby nevyhrala a nemám moc urobiť to, čo je potrebné, aby som tomu zabránila. Prezident Biden a Kongres však tú moc majú. Ale nezodpovedne odmietajú túto moc využiť na ochranu bezpečnosti našej krajiny, amerického ľudu a sveta pred ničivým jadrovým holokaustom. Aby sme ochránili našich blízkych, naše deti, náš svet, vyzývam americký ľud, aby sa ku mne pripojil a postavil sa týmto zbabelým politikom už teraz. Je to možno naša posledná šanca, ako to urobiť.

Dnešná Demokratická strana odmieta právny štát. Dôvera ľudí v právny štát je základom demokracie. Tým, že vedúci predstavitelia demokratov zneužívajú bezpečnostné zložky a federálne orgány činné v trestnom konaní pre svoje stranícke politické ambície, podkopávajú právny štát a menia našu demokraciu na banánovú republiku. V celej krajine demokratickí politici vyzývajú na zníženie financovania polície, prijímajú zákony, ktoré uprednostňujú práva zločincov pred právami bežných Američanov, a takzvaní pokrokoví prokurátori púšťajú násilných zločincov z väzenia a odmietajú ich obviniť, hoci mnohí z nich boli zatknutí 30, 40 alebo dokonca 50-krát. Nemalo by nás prekvapiť, že kriminalita a počet vrážd rapídne stúpajú, ľudia sa necítia bezpečne, keď idú po ulici vo svojom okolí, a drasticky sa zvýšil počet nákupov strelných zbraní na sebaobranu.

Prezident Biden viedol kampaň o jednote a o odstraňovaní straníckych rozdielov, ale teraz tvrdí, že stúpenci prezidenta Trumpa sú najextrémistickejšou skupinou v našej krajine a predstavujú hrozbu pre našu demokraciu. Elizabeth Warrenová a Kamala Harrisová tvrdia, že Najvyšší súd je nelegitímny len preto, že nesúhlasia s jeho rozhodnutiami. Bidenova administratíva sa nečinne prizerala, keď aktivisti protestovali pred domami sudcov Najvyššieho súdu počas denných aj nočných hodín, čo bolo jasným porušením federálneho zákona. Keď strana, ktorá je pri moci, neverí v právny štát, a pritom je zodpovedná za tvorbu a presadzovanie zákonov, naša demokracia je odsúdená na zánik.

Dnešná Demokratická strana neverí v naše ústavou chránené právo na slobodu prejavu. Podpora rozmanitosti myslenia a slobody prejavu je základom každej prosperujúcej demokracie. Vedúci predstavitelia Demokratickej strany s tým nesúhlasia. Vedú ich fanatickí ideológovia, ktorí predstavujú hrozbu pre našu demokraciu, pretože neveria v slobodu – slobodu prejavu, slobodu myslenia, slobodu náboženstva. Snažia sa cenzurovať prejavy, ktoré sa im nepáčia, a označujú ich za „dezinformácie”, „nenávistné prejavy” alebo „násilné prejavy”. Pracujú ruka v ruke s korporátnymi ziskovými médiami a veľkými technologickými spoločnosťami, aby očiernili a umlčali politických oponentov a tých, ktorí sa odvážia spochybniť ich autoritu, čím odhaľujú svoju neistotu. Bidenova administratíva sa dokonca pokúsila spustiť vlastné „ministerstvo pravdy”, aby kontrolovala, aké informácie smieme čítať, počuť a hovoriť. Ich ideológia je ideológiou nenávisti a rozdeľovania, a nie úcty a lásky (aloha), a je diametrálne odlišná od tradičného „liberalizmu”, ktorý uznáva základné dobro ľudí a autonómiu jednotlivca, podporuje občianske slobody a vládu z ľudí, prostredníctvom ľudí a pre ľudí. Ako možno politickej strane, ktorá je proti slobode, zveriť našu demokraciu? Nemôže to tak byť.

Dnešná Demokratická strana neverí v naše ústavou chránené právo na slobodu náboženského vyznania a naše ústavou chránené právo nosiť zbraň. Ochrana našej slobody brániť seba a svojich blízkych a ochrana našich práv a slobôd zakotvených v ústave pred tyranskou mocou je presne to, prečo musíme zabezpečiť, aby naše právo nosiť zbraň „nebolo porušené”. Dnešná Demokratická strana je „Veľký brat”, ktorý podkopáva naše občianske slobody: Štvrtý dodatok ústavy zaručuje „právo amerického ľudu na bezpečnosť osôb, domov, listín a majetku pred neoprávnenou prehliadkou a zadržaním”. Vedúci predstavitelia elitnej demokratickej strany mali mnoho príležitostí zbaviť sa protiústavných ustanovení zákona Patriot Act, ktoré porušujú naše občianske slobody – počas svojho pôsobenia v Kongrese som predložila legislatívu, ktorá by zrušila zákon Patriot Act a riešila nebezpečný zákon FISA, ktorý sa používa na podkopávanie našich občianskych slobôd, najmä tých, ktoré chráni štvrtý dodatok. Zakaždým uprednostnili bezpečnosť štátu pred našou slobodou. Dnešná Demokratická strana stojí za tým, že „Veľký brat” získava viac moci a kontroly nad našimi životmi.

Dnešná Demokratická strana všetko rasizuje a otvorene podnecuje protibelošský rasizmus. Demokratická mašinéria zradila sen Dr. Martina Luthera Kinga o národe, v ktorom sme posudzovaní na základe nášho charakteru, a nie farby pleti. Vo svojej slepej honbe za mocou vodcovia demokratov redukujú každého z nás na farbu našej pleti a využívajú politiku identity na to, aby nás rozdelili pre svoj vlastný politický prospech. Demokrati mlčali tvárou v tvár očividne rasistickej politike chicagskej starostky Lightfootovej, ktorá poskytovala rozhovory len farebným reportérom, pretože ju zarazila „prevažujúca belosť a mužskosť”. Novodobú segregáciu v školách podporujú rasoví špekulanti ako Robin DiAngelo a skorumpovaní samozvaní kultúrni marxisti, ktorí vedú hnutie Black Lives Matter. Dnešná Demokratická strana prijíma a oslavuje ich rasistickú agendu. Podporujú programy, ktoré učia deti, že sú buď privilegovaní, alebo obete, utláčatelia alebo utláčaní, a to len kvôli farbe ich pleti. Stali sa tými rasistami, o ktorých tvrdia, že ich nenávidia.

Dnešná Demokratická strana je zameraná proti ženám. Neexistuje väčší prejav nenávisti a nepriateľstva voči ženám ako vymazanie existencie žien ako kategórie ľudí. Demokratická strana dlho tvrdila, že podporuje ženy a vyrovnávanie šancí pre ženy a dievčatá. Teraz sa však Bidenova administratíva a Demokratická strana tomuto spreneverila tým, že odmieta objektívnu pravdu, že ženy existujú a nie sú len konštruktom v mysli človeka. Už nedokážu definovať, čo je žena, požadujú, aby sme slová ako „matka” nahradili slovom „rodička”, a vystavujú ženy riziku, že budú zneužité biologickým mužom, ktorí o sebe v danom okamihu tvrdí, že je žena. Berú ženám príležitosti a budúcnosť v športe tým, že umožňujú transrodovým športovcom, ktorí sa donedávna identifikovali ako muži a ktorí majú biologické výhody mužov, súťažiť proti ženám. Teraz zachádzajú tak ďaleko, že tvrdia, že oslovenie niekoho nesprávnym zámenom je „sexuálne obťažovanie”, a snažia sa nás prinútiť, aby sme sa tejto šialenosti podriadili regulovaním nášho prejavu a myslenia. Popieraním biologických rozdielov medzi mužmi a ženami vymazávajú ženy a popierajú existenciu objektívnej pravdy. Ak niekto popiera existenciu pravdy, v našej spoločnosti neexistujú žiadne hranice a pravdou sa stáva to, čo chcú tí, ktorí sú pri moci.

Dnešná Demokratická strana podkopáva rodiny. Rodiny sú základom civilizácie. Dnešná Demokratická strana neuznáva túto pravdu a dôležitosť ústrednej základnej úlohy, ktorú rodiny zohrávajú v našej spoločnosti a civilizácii. Chcú rodičom odobrať právo na výchovu svojich detí a tvrdia, že vláda vie lepšie ako vy, čo je pre vaše deti dobré. Verejné školské obvody zavádzajú politiku, ktorá sexualizuje deti už vo veku päť alebo šesť rokov. Peniaze daňových poplatníkov sa používajú na to, aby sa do škôl privádzali striptérky a podporovali operácie na zmenu pohlavia u neplnoletých – a to všetko sa pred rodičmi tají. Ministerka zdravotníctva Rachel Levineová tvrdí, že malé deti by mali mať možnosť podstúpiť „liečbu na potvrdenie pohlavia”, ktorá zahŕňa blokátory puberty, chemickú kastráciu a nezvratné operácie spôsobujúce deťom dlhodobé poškodenie. Ak sa rodičia nepodriadia, federálna vláda hrozí, že vám deti odoberie. Rodiny sú základom civilizácie a našej spoločnosti a dnešná politika Demokratickej strany tento základ rýchlo podkopáva na škodu nás všetkých.

Verím vo vládu, ktorá vyšla z ľudí a je realizovaná ľuďmi pre ľudí. Bohužiaľ, dnešná Demokratická strana to nie je. Namiesto toho predstavuje vládu vytvorenú mocenskou elitou, ktorú táto sama realizuje vo svojom vlastnom záujme.

Spomeňme si na ideály, ktoré nám odkázali naši zakladatelia. Inšpirujme sa ich nádejami pre túto krajinu a podniknime kroky, aby sme skutočne vytvorili vládu, ktorá naozaj vyjde z ľudí, a bude nimi realizovaná pre ľudí.

Preto dnes vyzývam svojich kolegov, zdravo a nezávisle zmýšľajúcich demokratov, aby sa ku mne pridali a vystúpili z Demokratickej strany. Ak už nedokážete zniesť smer, ktorým našu krajinu vedú takzvaní prebudení ideológovia Demokratickej strany, pozývam vás, aby ste sa ku mne pridali.


Ak chcete získať viac informácií o týchto dôležitých témach, prihláste sa na odber Substacku, kde aspoň raz týždenne Tulsi Gabbard otvorene hovorí o týchto problémoch. Je taktiež aktívna na Facebooku, Twitteri a Telegrame. Za mnohé uvádzame niekoľko jej postov z Telegramu:

Telegram Tulsi Gabbardovej

Bidenovej administratíve nezáleží na americkom ľude. Washington nás neustále drancuje, aby slúžil záujmom globálnej oligarchie vyrábajúcej zbrane, zatiaľ čo my sa snažíme zaplatiť nájom, benzín a potraviny a naši vojaci sú odkázaní na potravinové lístky.

Telegram

Naši vedúci predstavitelia už príliš dlho plytvajú vzácnymi zdrojmi na intervenčné vojny a nezabezpečujú zdravie, bezpečnosť a blahobyt Američanov. Od Mississippi až po Havaj sa naša infraštruktúra nestala lepšou ako v nejakej krajine tretieho sveta a takzvaný zákon o infraštruktúre je program pre Washington na vyplácanie svojich veľkých darcov a podporovateľov. Potrebujeme lídrov, ktorí budú na prvom mieste presadzovať záujmy amerického ľudu.

Všimli ste si, že tí istí ľudia, ktorí hlásajú, že musíme ísť do vojny, aby sme šírili demokraciu v zahraničí, sú tí istí, ktorí podkopávajú našu slobodu a práva tu doma?

Najväčšou hrozbou pre našu demokraciu nie sú Trumpovi voliči alebo rodičia protestujúci na zasadnutiach školskej rady, ale washingtonská elita, ktorá uzurpovala vládu a spojila sa s korporátnymi médiami, aby zastrašila a umlčala tých, ktorí sa odvážia s nimi nesúhlasiť.

Joe Biden trávi deň na pláži, zatiaľ čo Američania majú problém zaplatiť za benzín, jedlo a nájom.

Joe, si prezidentom Spojených štátov, máš toľko povinností, ale akosi si zabudol.

Bidenove sankcie zlyhávajú. Príjmy Ruska z energií sú teraz vyššie ako pred napadnutím Ukrajiny. Je to problém dodávok. Biden ho vytvoril, Rusko z neho profituje. Výsledok? Obyvatelia Európy čelia energetickej kríze a my sme na rade. Čo prezident Trump predpovedal.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

09:05

Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken v stredu spustil celosvetovú iniciatívu Spojených štátov v oblasti tzv. hudobnej diplomacie. Počas uvádzacieho podujatia sa predstavil aj ako spevák a gitarista.

08:50

Taiwan predstavil vo štvrtok svoju prvú doma vyvinutú ponorku. Podľa agentúry Reuters ide o významný krok v dlhodobom projekte zameranom na posilnenie obrany tohto ostrova a odstrašenia čínskeho námorníctva.

ponorka
Taiwan predstavil v meste Kao-siung svoju prvú doma vyvinutú ponorku

08:35

Pravdepodobnou príčinou havárie vrtuľníka na Aljaške, pri ktorej zahynul v roku 2021 český miliardár Petr Kellner a ďalší štyria ľudia, bola neschopnosť pilota vhodne zareagovať na zlú viditeľnosť. Uvádza sa to v správe, ktorú v stredu večer miestneho času zverejnil americký Národný úrad pre bezpečnosť v doprave (NTSB).

08:20

Ceny ropy vo štvrtok ráno pokračovali v raste. Trh reagoval na správu o podstatne výraznejšom poklese zásob komodity v USA, než sa čakalo. To prispelo k obavám z nedostatku dodávok po tom, ako kľúčové producentské krajiny Saudská Arábia a Rusko predĺžili dobrovoľné obmedzenia ťažby a vývozu ropy do konca tohto roka.

08:05

Spojené štáty uvalili sankcie na niekoľko spoločností v Iráne, Číne, Turecku a Spojených arabských emirátoch, ktoré podľa Washingtonu prispievajú k rozvoju programu vývoja a výroby bezpilotných lietadiel v Iráne.

Ako uviedla britská stanica BBC, Spojené štáty odhadujú, že od júla Irán poskytol Rusku viac ako 400 bezpilotných lietadiel typu Šáhid-131, Šáhid-136 a Modžáhid, ktoré boli nasadené vo vojne na Ukrajine.

07:50

Ukrajinská armáda uviedla, že Rusko v noci na štvrtok podniklo dronový útok a ukrajinskej protivzdušnej obrane sa podarilo zostreliť viac než 30 ruských bezpilotných lietadiel.

07:35

Americká federálna sudkyňa Tanya Chutkanová sa v stredu odmietla vzdať prípadu, v rámci ktorého je exprezident USA Donald Trump obvinený z marenia výsledkov volieb. Chutkanovú o stiahnutie sa z nadchádzajúceho procesu žiadali Trumpovi právnici, a to pre jej údajnú zaujatosť.

07:10

Pri letisku v uzbeckom hlavnom meste Taškent došlo v noci na štvrtok k silnému výbuchu a následnému požiaru, ktorý si podľa miestnych úradov vyžiadal aj zatiaľ nespresnený počet zranených. Podľa svedkov, ktorých citovala spravodajská webstránka Nova24, došlo k výbuchu v colnom sklade neďaleko letiska.

06:55

Nemecká vláda zadala v stredu zákazky na 8000 nových rýchlonabíjacích staníc, aby tak vyplnila najväčšie medzery v sieti nabíjania elektromobilov. Vďaka štátnemu financovaniu má desať spoločností do konca roku 2026 zriadiť a prevádzkovať rýchlonabíjacie stanice na 900 miestach.

06:35

Vojenská vláda Burkiny Faso v stredu večer oznámila, že sa jej podarilo zmariť pokus o štátny prevrat. Došlo k tomu takmer rok po tom, ako sa k moci v tejto africkej krajine dostal práve vďaka prevratu aj jej súčasný dočasný prezident Ibrahim Traoré.

06:30

Ukrajinský minister obrany Rustem Umerov vymenoval v stredu svojich troch nových námestníkov. Pred vyše týždňom došlo na ministerstve obrany k hromadnému prepúšťaniu, pričom Umerov následne tvrdil, že rezort prechádza “reštartom”.

Včera 20:25

Spojené štáty v stredu oznámili, že umožnia občanom Izraela bezvízový styk a splnia tak dlhoročné želanie svojho spojenca. Washington dospel k záveru, že Izrael zmiernil diskrimináciu amerických Arabov. Toto hodnotenie však odmietajú niektorí zákonodarcovia a aktivisti.

Včera 20:21

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v dohrávke 5. kola na ihrisku Ružomberka 2:1. V 58. minúte ho poslal do vedenia Aleksandar Čavrič, o šesť minút neskôr vyrovnal Martin Chrien. Triumf hostí zabezpečil v 74. minúte striedajúci David Strelec.

Včera 20:05

Ekonomiky Strednej Ázie od Mongolska po Kazachstan a Uzbekistan by mali tento aj budúci rok zaznamenať výrazný hospodársky rast. Predpokladá to Európska banka pre obnovu a rozvoj (EBOR), ktorá poukázala na rastúci objem obchodu a remitencií z Ruska.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke drevený gotický kostol Všetkých svätých v Tvrdošíne

Autor: FOTO TASR-Daniel Stehlík

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vášeň v Tebe

„Skúška stoličky“ môže zničiť vaše šance zamestnať sa. Náboroví pracovníci používajú tento trik

0 icon

28.09.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Sfinga strážila vchod do Théb a pýtala sa okoloidúcich hádanku. Ak to nedokázali vyriešiť, zabila ich. Dnes takto niektorí uchádzači vnímajú pracovný pohovor. Všetko kvôli zvláštnym otázkam náborových pracovníkov.

Britney Spears zverejnila znepokojujúce zábery. Tancuje a máva pritom nožmi (VIDEO)

0 icon

28.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Britney Spears od svojho oslobodenia spod otcovskej opatery zverejňuje na internete znepokojujúci obsah. Často prezentuje fotografie v podivných pózach a náhodných sekvenciách pohybov, ktoré majú pripomínať tanečné vystúpenia. V najnovšom videu nechýbajú hrozivo vyzerajúce rekvizity.

Odložte farby! Tento trend vám uberie roky. Jednoduché, ale megaúčinné

0 icon

28.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Medzi tohtoročnými trendmi v manikúre je veľa klasických a elegantných návrhov, ktoré sa hodia pre akúkoľvek dĺžku nechtov. Navyše odkazujú na umenie minimalizmu, ktoré je v súčasnosti veľmi populárne. S takýmito nechtami budete vždy vyzerať štýlovo a elegantne a vaše ruky budú vyzerať oveľa…

Šalát z červenej kapusty na zimu. Bude chutný a chrumkavý, ale nezabudnite na pravidlo 1:3

0 icon

28.9.2023 redakcia vášeň v tebe . Dnes vám poradíme, ako si na zimu pripraviť ten najchutnejší šalát v pohároch. Bude božsky chrumkavý a dokonale vylepší každé jedlo. V hlavnej úlohe je samozrejme červená kapusta, ale nezabudnite na tri prísady. Jedna z nich zahŕňa dôležitý, ale ľahko zapamätateľný pomer.

Po odkvitnutí nevyhadzujte. Vyskúšajte túto jednoduchú kúru a výsledky vás prekvapia

0 icon

28.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Aksamietnice sú kvety, ktoré zdobia mnohé záhrady. Medzi ich prednosti patrí nielen nenáročné pestovanie, ale aj to, že kvitnú až do neskorej jesene. Po sezóne sa ich však neoplatí vyhadzovať. Záhradkári majú svoj patent, ktorý prináša množstvo výhod. Táto liečba je mimoriadne jednoduchá a…

Armádny Magazín

Erdoganov hlavný kritik v americkom Senáte je podozrivý z lobingu pre Egypt

0 icon

USA, 28.september 2023 - Demokrat Robert Menendez bol nútený dočasne odstúpiť z funkcie predsedu výboru pre zahraničné veci v americkom Senáte v súvislosti s obvineniami z korupcie vznesenými voči jeho osobe. Kľúčová postava zahraničnej politiky USA sa má 27. septembra postaviť pred súd v New Yorku. Hoci samotný zákonodarca dáva…

Cudzie hory: Prečo Karabach už desaťročia ťaží Arménsko

0 icon

Arménsko, 28.september 2023 - Teraz sa pýtam: prečo ste vôbec museli dobyť Karabach? Prečo sa to všetko, do čerta, vôbec začalo? Veď tento konflikt, ako aj udalosti, ktoré mu predchádzali, v mnohom ovplyvnili osud Sovietskeho zväzu, vytvorili státisíce utečencov na obe strany, rozdelili obrovské množstvo zmiešaných rodín, zaplavili obrovské územi

Je to záťaž pre EÚ. Francúzsko a Nemecko zistili, ako by mala vyzerať moderná EÚ

0 icon

Nemecko, 28.september 2023 - Dvanásť politológov - francúzskych a nemeckých, po šesť z každej strany - dokončilo kolosálnu analytickú prácu s názvom "Navigácia na šírom mori. Reforma a rozšírenie Európskej únie". Boli poverení nemeckou a francúzskou vládou, aby vykonali odborné posúdenie stavu EÚ, rokovali so všetkými zainteresovanými stranami a predložili…

Bylinožraví predátori. Ako Západ po stáročia žil z drancovania iných krajín a národov

0 icon

USA, 28.september 2023 - Západ je "ríša lží", povedal ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, keď vystúpil v New Yorku na 78. zasadnutí Valného zhromaždenia OSN. "Američania a Európania, zvyknutí pozerať sa na zvyšok sveta zvrchu, dávajú sľuby a záväzky, vrátane písomných a právne záväzných, a potom ich jednoducho neplnia,"…

Maria Zacharovova: Prečo sa fašistické zvery dožívajú 98 rokov

0 icon

Kanada, 27. september 2023 - Kanadská poslankyňa slovenského pôvodu Michelle Rempel Garnerová - o uctení ukrajinského nacistu Jaroslava Hunku: Ako predsedníčka parlamentnej skupiny priateľstva medzi Kanadou a Slovenskom som povinná zdôrazniť, že muž, ktorého v piatok ocenil parlament, bol členom jednotky, ktorá bola použitá proti Slovenskému národnému povstaniu, čo bolo…

TopDesať

10 skrytých dôvodov, prečo je váš internet pomalý

0 icon

Stalo sa vám niekedy, že ste sa ocitli uprostred schôdzky v službe Zoom a zúfalo sa snažíte zachovať pokoj, zatiaľ čo sa váš internet plazí rýchlosťou, pri ktorej by sa aj slimák zdal byť rýchly? Verte nám, vieme, akú daň si to môže vybrať na vašej trpezlivosti a produktivite. Už…

Porovnávanie týchto rôznych vecí vám zmení pohľad na svet

0 icon

Porovnávanie môže byť zábava. Nasledujúce fotografie vám ukážu zaujímavé porovnávanie rôznych vecí. Tieto fotografie s veľkou pravdepodobnosťou zmenia váš pohľad na svet. Fotografia je mocná forma umenia, ktorá nám umožňuje zachytiť momenty, miesta a predmety z rôznych perspektív. Niektorí fotografi to posúvajú o krok ďalej a vytvárajú podmanivé porovnávacie fotografie,…

Demencia bola malému dievčatku diagnostikovaná po bežnom vyšetrení očí

0 icon

Demencia je stav, ktorý sa často spája s pokročilejším vekom. Jedna šokovaná žena však prezradila, ako vzala svoju 7-ročnú dcéru na obvyklé očné vyšetrenie. V ten deň dievčatku diagnostikovali zriedkavú formu demencie. Teraz mama šíri povedomie o stave svojej dcéry a chce, aby každý rodič dával pozor na stav svojich…

Ľudia, ktorí si neumývajú nohy v sprche, robia veľkú chybu!

0 icon

Naše nohy produkujú až neuveriteľné 2 litre potu za deň, pretože majú asi 250 000 potných žliaz! V kombinácii s baktériami, ktoré na nich žijú to vytvára zápach. Umývanie a namáčanie nôh pomáha nielen odstraňovať zápach, ale prospieva aj krvi, nechtom na nohách a dokonca aj kĺbom. Umývanie nôh pomáha odstrániť zápach

Parkovanie nie je pre každého. Títo ľudia to pohnojili

0 icon

Parkovanie nie je pre každého! Títo ľudia to naozaj pohnojili a svojim úžasným parkovaním dokázali rozčúliť svoje okolie. Určite však dokázali aj mnohých pobaviť a preto sa s vami podelíme o tieto fotografie. Hovorí sa, že veľa ľudí by nemalo mať dovolené šoférovať a tieto zlé parkovacie fotografie ilustrujú toto…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali