Viktor Orbán

NAŽIVO

Americké ministerstvo spravodlivosti tvrdí, že pri zverejňovaní dokumentov súvisiacich s prípadom sexuálneho delikventa Jeffreyho Epsteina nemanipulovalo so žiadnymi spismi, aby ochránilo prezidenta Donalda Trumpa.

Z tohto dôvodu nič nezatajuje, povedal pre televíziu ABC News námestník ministerstva spravodlivosti Todd Blanche. Informuje agentúra DPA.

Včera 19:43

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva uviedol, že prípadný vojenský zásah Spojených štátov vo Venezuele vyvolá „humanitárnu katastrofu“. Informuje agentúra AFP.

Včera 18:20

Britský premiér Keir Starmer čelí tlaku, aby zabezpečil návrat influencera Andrewa Tatea späť do Spojeného kráľovstva, kde by čelil obvineniam zo znásilnenia.

Informuje agentúra DPA.

Včera 18:17

Talianska polícia v rámci zásahu proti obchodovaniu s drogami zatkla v uplynulých dňoch vo viacerých provinciách 384 ľudí a zaistila približne 1,4 tony drog.

Polícia začala vyšetrovanie voči 655 osobám, medzi nimi aj 39 maloletých. Informuje agentúra ANSA.

Včera 18:17

Polícia zastrelila muža, ktorý nožom ohrozoval okoloidúcich i predávajúcich v obchode na ostrove Korzika, informovali miestne policajné zdroje.

Francúzske úrady medzičasom posilnili bezpečnostné opatrenia počas sviatočného obdobia. Informuje agentúra AFP.

Včera 18:16

Predaj slepačích vajec z klietkových chovov by obchodné reťazce, združené v Slovenskej aliancii moderného obchodu, mali v roku 2026 utlmovať a prestať s ním.

Slovenskí obchodníci združení v Zväze obchodu SR však budú klietkové vajcia predávať aj v budúcom roku.

Včera 16:47

Niekoľko z najväčších amerických a európskych farmaceutických spoločností v piatok (19. 12.) podpísalo s prezidentom USA Donaldom Trumpom dohody o dobrovoľnom znížení cien svojich liekov na americkom trhu.

Výmenou za to je, že voči nim Trumpova administratíva počas troch rokov neuplatní plánované zvýšenie ciel na farmaceutické produkty, ak tieto firmy budú pokračovať v investíciách v USA. Informuje portál CNBC.

Včera 16:45

Čoraz viac ľudí v Spojenom kráľovstve podporuje vyslanie európskych vojakov na Ukrajinu v prípade uzavretia mierovej dohody medzi Kyjevom a Moskvou. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu verejnej mienky spoločnosti H/Advisors. Informuje televízia Sky News.

Včera 16:12

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio vyjadril nádej, že na začiatku budúceho týždňa uzavrú Thajsko a Kambodža obnovené prímerie. To by malo ukončiť najnovšiu sériu zrážok v pohraničnom regióne oboch krajín. Informuje agentúra AFP.

Marco Rubio
Na snímke americký minister zahraničných vecí Marco Rubio / Foto: TASR/AP-Julia Demaree Nikhinson
Včera 16:09

Menej ako deň po tom, ako sa v Turecku zrútilo bezpilotné lietadlo, pravdepodobne ruského pôvodu, v krajine objavili ďalší dron neznámeho pôvodu. Informuje agentúra AFP.

Včera 16:07

Včera 14:15
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Psychologická príprava populácie na farebnú operáciu „Preč s Orbánom“ bola spustená. Jej účastníkmi ste aj vy!

O pol roka budú v Maďarsku voľby. Opozícia, ktorá doposiaľ proti premiérovi Orbánovi ťahala vždy za kratší koniec, nahlas deklaruje svoj cieľ: za každú cenu uchopiť moc. „Farebnorevolučná“ volebná akcia, ako ju poznáme už z toľkých iných krajín, bola práve odštartovaná

Viktor Orbán
Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán
❚❚
.

V pondelok boli v Maďarsku ohlásené výsledky primárok, v ktorých občania volili opozičného lídra do blížiacich sa parlamentných volieb. Tie sa budú konať už o pol roka, v apríli 2022.

Z primárok vzišiel spoločný kandidát šiestich opozičných strán, ktoré sa netaja svojím základným cieľom: zbaviť moci premiéra Viktora Orbána a zmeniť smerovanie maďarskej politiky.

Systémové masmédiá sú odrazu plné informácií o tomto človeku, primátorovi päťdesiattisícového mesta Hódmezővásárhely. A tiež úvah o tom, že ak sa opozícia spojí, mohla by vo voľbách získať väčšinu a zmeniť tak smerovanie krajiny, podobne ako sa to stalo pred rokom na Slovensku a ako sa to momentálne deje v Českej republike.

.

A to stojí za pozornosť. Skúsenosť hovorí, že ak nám nadnárodný mediálny kartel začne príliš nápadne vyťahovať pred oči nejakého neznámeho človeka, môžeme si byť istí, že to nie je náhoda, a že ten človek bude v budúcnosti hrať dôležitú rolu v pripravovanom predstavení.

 

Kto je Péter Márki-Zay?

Péter Márki-Zay je čosi ako maďarský Kiska (aj sa naňho s prižmúrením oka trochu podobá). Je to presne ten typ slušnopolitika, aký by typovo krásne zapadol do niektorej z našich populistických globalistických strán ako Za ľudí, Progresívne Slovensko či KDH.

Péter Márki-Zay
Na snímke v popredí Péter Márki-Zay

Je zjavné, že Márki-Zay bol starostlivo vybraný ako Orbánov protipól, aby ho porazil. Je vyšší ako Orbán, menej impulzívny. A jeho prejav? Ten sebaistý úsmev, to suverénne a pokojné vystupovanie nevdojak človeku čímsi pripomína iných demokratických politikov ako Macron, Cichanovská, Guaidó, Navaľný, Saakašvili. Akoby mali jedného učiteľa… (No dobre, možno je to iba autorov subjektívny dojem.)

Niektorí čitatelia možno čakali, kedy príde tento odstavec: no áno, žil päť rokov v Kanade a USA, kde bol podomovým predajcom ale po nejakom čase sa stal členom dozorných rád miestnych organizácií regionálneho hospodárskeho rozvoja a regionálnej organizácie práce. Ako sa tam dostal, to vie on a možno sa nad tým budú zamýšľať aj zlí konšpirátori, ktorí zvyknú v podobnom kontexte spomínať istého dobročinného deduška.

.

Tí zlí konšpirátori by možno mohli vidieť zámer tiež v tom, že Márki-Zay bol vybraný aj preto, že má až sedem detí (Orbán ich má len päť), čo môže byť zaujímavý benefit pri téme migrácie. (No uznajte, je rozdiel, ak do krajiny chce vpustiť migrantov napríklad človek bezdetný alebo človek so siedmimi deťmi – veď ten predsa musí vedieť čo robí, jemu predsa musí záležať na jeho deťoch, no nie?)

To len podčiarkuje, že Márki-Zay má byť konzervatívny a kresťanský politik – práve tak ako Orbán. Aj tu išlo o to, vybrať ho tak, aby Orbánovi vyrazili z rúk tromfy: keby ako spoločného kandidáta opozície postavili ľavičiara, tak by vznikla ľavo-pravá polarizácia, na ktorej by Orbán mohol získať. Takto však bude útok na Orbánových voličov cielený oveľa presnejšie.

Dobré bude každé percento: ak aj Márki-Zay neporazí Orbána v absolútnych číslach, tak mu aspoň zoberie časť voličov. Je vlastne jedno kto a ako Orbána porazí – pre nadnárodné riadenie je dôležité iba to, aby Orbán odišiel a dalo sa kormidlo otočiť, tak ako sa to stalo na Slovensku, v Čechách, a ako sa to pripravuje v Poľsku, kde budú voľby až na jeseň 2023. (Len pre úplnosť, nezabudnime na diskreditáciu a odstúpenie rakúskeho premiéra Kurza.)

 

Aj u vás doma, vo vašej obývačke!

Hoci to znie divne, v skutočnosti je tak trochu účastníkom toho predstavenia aj každý z nás na Slovensku. Farebné zmeny režimov totiž zvyčajne potrebujú trochu „potlačiť“ aj psychologickým tlakom zvonku. „Odborník je človek z iného mesta“ ‒ tento starý aforizmus vystihuje podstatu dôležitého momentu: euroatlantická politická internacionála, ovládajúca cez tri kľúčové tlačové agentúry Reuters, AP a AFP a tisíce menších chápadielok globálny mediálny kartel, vytvorí a celosvetovo šíri svoju verziu diania v cieľovej krajine, aby tam vytvorila atmosféru „celý svet je s vami, celý svet napäto čaká, kedy zlú korupčnú diktátorskú vládu vyženiete a nastolíte demokratickú vládu pravdy a lásky“. Je naozaj významným psychologickým momentom, keď ľudia v štáte, kde sa organizuje farebná revolúcia, zo všetkých strán z médií počujú, ako je celý svet na strane ich revolúcie a jej hrdinských vykonávateľov.

.

A preto nám počnúc dnešným dňom globálne masmédiá dali za domácu úlohu pamätať si meno, s ktorým sa odteraz budeme stretávať: Péter Márki-Zay. Aby sme aj my boli už vopred pripravení na to, že maďarský národ si o pol roka do svojho čela zvolí nového, demokratického lídra, ktorý otočí kormidlo maďarskej politiky a krajinu vráti do láskavej náruče Bruselu a Washingtonu.

Ivan Lehotský

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

René Pavlík

.
.
.

Európa riskuje, že si sama privodí vojnu

Európa riskuje, že svoje vyhlásenia o hrozbe vojny s Ruskom premení na „samosplniteľné proroctvo“ a túto vojnu skutočne dostane

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Orbán prirovnak Kallasovú k Napoleonovi a Hitlerovi

Maďarský premiér Orbán prirovnal eurokomisárku Kaju Kallasovú k Hitlerovi a Napoleonovi

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Väčšina Nemcov podporuje sprísnenie migračnej politiky

Väčšina Nemcov podporuje sprísnenie migračnej politiky v Nemecku. Podľa prieskumu YouGov, ktorý si objednala agentúra DPA, 53% respondentov úplne podporuje…

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Minister Šutaj Eštok chce prilákať skúsených policajtov na výsluhovom dôchodku späť do polície

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok chce prilákať skúsených policajtov, konkrétne mladších výsluhových dôchodcov, späť do polície. Ako uviedol pre médiá,…

20. 12. 2025 | Aktualizované 20. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Aktualizované 20. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Netanjahu chce presvedčiť Trumpa na opätovné útoky na Irán

Netanjahu plánuje s Trumpom diskutovať o možnosti nových útokov na Irán. Informuje o tom NBC News s odvolaním sa na…

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Šimečka: V súčasnosti máme najslabší parlament, produkuje tie najhoršie zákony

Parlament v aktuálnom volebnom období je najslabší a najhoršie fungujúci. Ide o dôsledok konania súčasnej vládnej väčšiny. V rozhovore pre…

20. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Belgický premiér: Je čas, aby som sa vrátil na svoju chatu pri Petrohrade

„Je čas, aby som sa vrátil na svoju chatu pri Petrohrade, k mojim susedom Gérardovi Depardieuovi a Bašárovi Asadovi“

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

34 miliónov ľudí zomrie do 5 hodín? V prípade invázie do Kaliningradu budú okamžite použité jadrové zbrane

Čínsky portál Sohu píše, že v prípade útoku na Kaliningrad nezostane z Európy nič

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kto kryje Igora Matoviča

Ako prepojený svet ESETu, Denníka N a Nadácie Zastavme korupciu formuje obraz korupcie na Slovensku

20. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Lisabon nevylučuje nasadenie vojsk na Ukrajinu po uzavretí mierovej dohody

Portugalský premiér Luís Montenegro vyhlásil, že jeho krajina je ochotná zvážiť možné nasadenie vojsk na Ukrajine, aby sa zabezpečilo dodržiavanie…

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pilot dopravného lietadla odmietol vzlietnuť, lebo dlhší čas nevidel výplatu

Kapitán dopravného lietadla Boeing 737 nízkonákladovej spoločnosti Magnicharters odmietol v piatok na medzinárodnom letisku v Mexiku vzlietnuť a zabarikádoval sa…

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šamko: Kajúcnik má motiváciu klamať, podľa sudcu však aktuálny koaličný návrh problém nerieši

Kajúcnik je páchateľ trestnej činnosti a často má motiváciu klamať. V relácii PubliQ Mira Frindta to zdôraznil sudca Krajského súdu…

20. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dôjde v Kyjeve k bojom o chlieb? Ako funguje vojnová ekonomika

„Dokonca aj v Kyjeve môžu nastať výpadky dodávok chleba.“ Ako výpadky elektriny ovplyvňujú ceny a ukrajinský biznis. Povieme vám, ako…

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Národniari vyzývajú Lajčáka na zverejnenie toho, či mal od Epsteina majetkové výhody

Národniari vyzývajú Lajčáka na zverejnenie toho, či mal od Epsteina majetkové výhody. Slovenská národná strana tak reaguje v súvislosti s…

20. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Radosť z víťazstva “V3” nemusí trvať dlho

Pôžička kyjevskému režimu teda prešla aj bez nás, a reakcie nenechali na seba dlho čakať…

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump nevylúčil vojnu s Venezuelou. Konečne priznal pravý dôvod

Americký prezident Donald Trump v piatok v rozhovore pre NBC News pripustil možnosť vojenského konfliktu s Venezuelou. Vyhlásenie prišlo po…

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Portréty plné tajných odkazov: Detaily šatníka, ktoré skrývali skutočné posolstvá

Portréty zo starých čias neboli len realistickým zobrazením tváre, ale premysleným vizuálnym jazykom plným symbolov. Každý detail oblečenia, šperkov či…

20. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Ceny potravín v novembri 2025 klesli prvýkrát od mája 2021

S dobrou správou, že ceny potravín po prvýkrát za takmer 5 rokov klesli, prišiel minister financií Ladislva Kamenický. Pokles cien…

20. 12. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kým Orbán je čoraz silnejší, maďarská opozícia upadá

Podpora kandidátnej listiny strany Fidesz medzi rozhodnutými voličmi dosiahla 49 percent - v porovnaní so 40 percentami strany Tisza -,…

20. 12. 2025 | 0 komentárov

Gašpar: Rokovanie o zákonoch sa má upraviť na konkrétnu časovú hranicu

Rokovanie o zákonoch v Národnej rade SR by sa mohlo po novom upraviť na konkrétnu časovú hranicu. Každý poslanecký klub…

20. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Výborná Bátovská Fialková v stíhačke zopakovala umiestnenie v prvej päťke

Slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková v sobotu v stíhacích pretekoch v Annecy - Le Grand Bornand obsadila ďalšie piate miesto.…

20. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Čo znamená neúspech reparačnej pôžičky Ukrajine pre vojnu a mier?

Včera v noci EÚ zamietla projekt poskytnutia reparančného úveru Kyjevu. Zamietla ho napriek výzvam Zelenského, Európskej komisie, Mertza a mnohých…

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Prečo lídri NATO stále viac hovoria o novej svetovej vojne?

Brusel, 19. decembra 2025 - Európa stojí na prahu tretej svetovej vojny a Európania musia byť pripravení na zničenie kontinentu.…

20. 12. 2025 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – V Mirnograde sa situácia zhoršuje každou hodinou

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

20. 12. 2025 | Aktualizované 20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Aktualizované 20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov

Za slová do basy, za násilie práca. A že kto má zlý trestný zákon

Britské trestné právo umožnilo aplikáciu dvojakého metra. Hrozí väzenie za vyjadrovanie aj u nás?

20. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Svetové hviezdy na čele s favorizovaným Odermattom zaskočil český reprezentant Zabystřan

Český reprezentant Jan Zabystřan šokoval konkurenciu a stal sa víťazom superobrovského slalomu na pretekoch Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v…

20. 12. 2025 | 0 komentárov

Dárek na odchodnou…

Jednání na Evropské radě se protáhlo dlouho do noci a skončilo až v pátek nad ránem. Nepřekvapivě nejdéle trvala záležitost…

20. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

USA a Jordánsko podnikajú rozsiahle odvetné údery za smrť vojakov v Sýrii

USA, 20. decembra 2025 - Podľa informácií zverejnených v noci v spoločnom magazíne amerických vzdušných a kozmických síl sa začal…

20. 12. 2025 | 0 komentárov

Už niekoľko dní prebieha na X výmena obvinení medzi ukrajinským a maďarským vedením

„Obchádzajúc Maďarsko a porušujúc európske právne predpisy za bieleho dňa, Bruselčania podnikajú kroky na zabavenie zmrazených ruských aktív – to…

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Americké ministerstvo spravodlivosti tvrdí, že pri zverejňovaní dokumentov súvisiacich s prípadom sexuálneho delikventa Jeffreyho Epsteina nemanipulovalo so žiadnymi spismi, aby ochránilo prezidenta Donalda Trumpa.

Z tohto dôvodu nič nezatajuje, povedal pre televíziu ABC News námestník ministerstva spravodlivosti Todd Blanche. Informuje agentúra DPA.

Včera 19:43

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva uviedol, že prípadný vojenský zásah Spojených štátov vo Venezuele vyvolá „humanitárnu katastrofu“. Informuje agentúra AFP.

Včera 18:20

Britský premiér Keir Starmer čelí tlaku, aby zabezpečil návrat influencera Andrewa Tatea späť do Spojeného kráľovstva, kde by čelil obvineniam zo znásilnenia.

Informuje agentúra DPA.

Včera 18:17

Talianska polícia v rámci zásahu proti obchodovaniu s drogami zatkla v uplynulých dňoch vo viacerých provinciách 384 ľudí a zaistila približne 1,4 tony drog.

Polícia začala vyšetrovanie voči 655 osobám, medzi nimi aj 39 maloletých. Informuje agentúra ANSA.

Včera 18:17

.

"Pravda sa na Slovensku nenosí!" Golonka sa vyjadril negatívne na adresu SZĽH. Komentoval aj Slafkovského

Legendárny česko-slovenský reprezentant Jozef Golonka sa vyjadril k téme líderstva a výberu kapitána národného tímu pre blížiace sa olympijské hry…

20. 12. 2025 | 0 komentárov

Ukrajinci zasiahli ruskú vojenskú loď a ropnú plošinu

Generálny štáb ukrajinskej armády oznámil nové útoky na Rusov v Kaspickom mori

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko začína šetriť. Teraz na nezamestnaných

V Nemecku sa od 1. júla 2026 zavádza nový systém dávok pre nezamestnaných – Grundsicherung, ktorý bude prísnejšie trestať za…

19. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätý Vincent Romano

Patrón trpiacich rakovinou hrdla

20. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Mít pořádek v politických režimech

Alexis de Tocqueville v knize Starý režim a revoluce pojednal rozdíly mezi francouzskou monarchií a systémem, který ji nahradil. Název…

20. 12. 2025 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

René Pavlík

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov