sme

NAŽIVO

Minister obrany SR Robert Kaliňák (Smer-SD) navštívil počas Štedrého dňa vojakov v Mierove (okres Dunajská Streda), ktorí monitorujú vzdušný priestor SR. Minister vo videu na sociálnej sieti príslušníkom vzdušných síl poďakoval za ich službu.
  „Aj napriek tomu, že sú Vianoce, chrániť naše nebo je nevyhnutné. A preto som sa chcel poďakovať za túto službu, zaželať zároveň aj v mene všetkých ostatných pokojnú službu všetkým príslušníkom Ozbrojených síl SR, ktorí sú v práci, ale aj všetkým ostatným ozbrojeným zborom, či už policajtom alebo príslušníkom Zboru väzenskej a justičnej stráže,“ povedal.
Kaliňák vo videu adresoval poďakovanie aj hasičom, zdravotníkom, záchranárom, vodičom a všetkým tým, „ktorí majú službu aj počas vianočných sviatkov a starajú sa o to, aby chod Slovenska ani na chvíľu nezastal“.

16:34

Pri pečení alebo smažení treba vždy dávať pozor, aby nedošlo k vznieteniu potravín na panvici. Ak k požiaru dôjde, horiaci olej sa neodporúča hasiť vodou. Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) na to upozornil na sociálnej sieti. Apeluje tiež na to, aby ľudia nenechávali zapnuté spotrebiče bez dozoru.
„Ak je to možné, pokúste sa zabrániť ďalšiemu zahrievaniu oleja vypnutím spotrebiča. Panvicu prikryte pokrievkou, plechom na pečenie, navlhčite utierku a panvicu ňou prikryte,“ radia hasiči. Pomôcť môže aj hasiaca deka, ktorá zamedzí prístup vzduchu a požiar udusí. S horúcou nádobou by sa už potom nemalo manipulovať, až kým nevychladne.

16:04

Prezident Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Adrián Mifkovič navštívil na Štedrý deň hasičskú stanicu v Trnave. Stretol sa s príslušníkmi zboru a poďakoval im za ich každodennú službu a nasadenie. Informovalo o tom Prezídium HaZZ.
„Ďakujeme všetkým hasičom za ich profesionalitu, odvahu a obetavosť. Prajeme čo najmenej výjazdov a veľa pokoja v kruhu blízkych,“ doplnilo Prezídium HaZZ na sociálnej sieti

15:18

USA a Rusko budú v najbližšej dobe rokovať o Ukrajine, vyhlásil Peskov.

„Dmitrijev podrobne informoval Putina o výsledkoch svojej cesty do Miami. Na základe získaných informácií Moskva sformuluje svoje ďalšie stanovisko a v najbližšej dobe bude pokračovať v kontaktoch prostredníctvom existujúcich kanálov,“ povedal hovorca Kremľa.

12:07

V Lozorne v okrese Malacky si na 2. sviatok vianočný zahrajú Štefanský stolnotenisový turnaj. Informuje o tom obec na webe.
V športovom klube Lozorno na Športovom námestí sa turnaj začína o 9.00 h. Záujemcovia si môžu zahrať v dvoch kategóriách dvojhry – pre registrovaných a neregistrovaných hráčov.
Registrácia je možná polhodinu pred začiatkom turnaja.

11:30

Trumpov tím sa dnes môže spojiť s Putinom, vyhlásil Zelenskyj.

„Bolo stretnutie s našou skupinou – Umerovom, Gnatovom. Potom mali Američania stretnutie s Dmitrijevom. A všetko vysvetlili, ukázali, odovzdali, pokiaľ chápem. Neviem, v akom formáte bude ich ďalší rozhovor. Možno s Putinom. Pravdepodobne to bude zajtra (v stredu). Zajtra (v stredu) večer by sme mali dostať všetko,“ povedal prezident v rozhovore, ktorý sa uskutočnil včera, ale médiá ho zverejňujú dnes.

11:00

USA sa podarilo dohodnúť s Lukašenkom na prepustení viac ako 250 politických väzňov, okrem iného vďaka dodávkam prostriedkov na chudnutie.

O tom v rozhovore povedal osobitný vyslanec prezidenta USA John Cole, informuje The Wall Street Journal.

10:59

Osem ľudí vrátane niekoľkých detí zahynulo, keď riaditeľka materskej školy stratila kontrolu nad SUV a auto sa zrútilo do jazera v juhovýchodnej Číne.

08:52

Pápež Lev XIV. v utorok vyzval na celosvetové prímerie na sviatok Božieho narodenia (25. decembra).

07:20

V rámci rokovaní o ukončení vojny na Ukrajine sa momentálne diskutuje o štyroch dokumentoch, ktoré sa zaoberajú 20-bodovým mierovým plánom či otázkou bezpečnostných záruk. V rozhovore pre televíziu Fox News to povedal veľvyslanec USA pri NATO Matthew Whitaker. Podľa neho je teraz na ťahu Rusko.

07:19

Poslanci oboch komôr parlamentu najľudnatejšieho austrálskeho štátu Nový Južný Wales v stredu miestneho času schválili kontroverzný balík sprísnených zákonov o vlastníctve zbraní a rozšírení právomoci úradov, ktoré môžu až na tri mesiace zakázať protesty. Prijatím legislatívnych zmien reagujú na masovú streľbu na pláži v Sydney zo 14. decembra. Informuje o tom TASR na základe správy portálu verejnoprávnej televízie ABC News.

07:19

Do Moskvy pricestovala sýrska vládna delegácia. Podľa agentúry SANA by sýrsky minister zahraničných vecí Asad Šajbání a minister obrany Murhaf abú Kasra mali s ruskými predstaviteľmi rokovať o otázkach spoločného záujmu.

Včera 19:52

Časti južného Francúzska postihli rozsiahle záplavy. V departemente Hérault v okolí mesta Montpellier sa z brehov na mnohých miestach vyliala rovnomenná rieka.

Včera 19:38

Pred nemecký súd sa postavil muž, ktorého zadržali vo Švajčiarsku pre údajný plán podpaľačstva a útokov pomocou výbušnín na nákladnú dopravu v Nemecku. Nemecká spolková prokuratúra uviedla, že sudca umiestnil muža do väzby z dôvodu podozrenia zo špionáže pre Rusko.

Včera 19:27

Volker Türk upozornil na to, že v Mjanmarsku narastá pred nadchádzajúcimi voľbami násilie. Civilisti sú podľa neho taktiež vystavení vyhrážkam ozbrojených povstaleckých skupín, ktoré sú proti konaniu volieb.

Včera 19:07

Komunistická strana Vietnamu podporila návrh, aby generálny tajomník To Lam zostal v tejto vrcholnej funkcii ďalších päť rokov.

Včera 19:03

Generálny štáb ukrajinskej armády oznámil, že ukrajinské jednotky sa stiahli z mesta Siversk v Doneckej oblasti, kde má Rusko značnú prevahu v ľudskej sile a technike a pokračuje v ofenzíve.

Včera 18:27

Palestínska samospráva odsúdila izraelský plán zriadiť na okupovanom Západnom brehu Jordánu ďalších 19 osád a obvinila ho zo sprísnenia kontroly nad palestínskym územím.

Včera 18:21

Britský súd uznal dvoch mužov za vinných z plánovania teroristického útoku v štýle atentátov spáchaných Islamským štátom. Cieľom mala byť židovská komunita v Anglicku.

Včera 17:58
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Protislovenský denník Sme a jeho mediálne sestry. Ako riešiť tieto médiá

Denník Sme, Denník N a Aktuality sú tri veľké protislovenské médiá, ktoré systematicky pracujú pre cudzie záujmy. Nie sú jediné, ale na slovenskej mediálnej scéne majú osobité postavenie

sme
Ilustračné foto
❚❚
.

Problémovou sa ukazuje už ich vlastnícka štruktúra. Aktuality sú úplne vlastnené zahraničným mediálnym domom Ringier Axel Springer. Sme vlastní zo 49 % finančný špekulant a veľmi nebezpečný predstaviteľ – tvár korporátnych vlastníkov, Soros. Denník N má slovenských vlastníkov. Vlastnia ho majitelia Esetu a menšinovo majiteľ siete kníhkupectiev Martinus. Napriek tomu, že ide o slovenských vlastníkov, vlastníci Esetu sú závislí so svojím antivírusovým produktom NOD na americkom trhu. Ich fungovanie na tomto trhu je pravdepodobne závislé od amerických tajných služieb a spolupráce s nimi. Aspoň ruské ministerstvo zahraničných vecí dalo svojho času Eset na zoznam firiem spolupracujúcich s CIA.

Doteraz sa chápalo vlastníctvo médií zo zahraničia podobne ako vlastníctvo tehelne alebo fabriky na výrobu topánok. Ale po 30 rokoch fungovania Slovenska v kapitalistickom móde sa ukazuje, že to nie je to isté (a platí to aj pre sociálne siete).

Médiá sú totiž dôležitým nástrojom ovplyvňovania verejnej mienky, a teda politiky v dotyčnej krajine. Vlastníctvo médií zo zahraničia alebo slovenskými na zahraničí závislými osobami, sa v tejto súvislosti ukazuje ako problémové.

.

 

Ako riešiť tento problém?

Súčasná Hegero-Matovičova vláda, ktorej kompetentných rozhodnutí je ako šafranu, aj v tomto prípade šliapla vedľa. Prijala účelový zákon na vypnutie Hlavných správ a teraz pripravuje zákon, ktorý by umožňoval vypínať médiá koncepčnejšie. Samozrejme, aj to je cesta.

Pred 5-timi mesiacmi vypli pre nich nepohodlné Hlavné správy a pripravili legislatívnu pôdu aj precedens, aby po zmene vlády táto povypínala tie médiá, ktoré sa jej nebudú pozdávať. Ak sa napríklad dostane k moci Smer, bude úplne možné, že veľká protislovenská trojka (Sme, N, Aktuality) bude vypnutá. Potom po 4 rokoch a ďalších voľbách ich možno znova zapnú, a budú sa môcť pokúsiť vybudovať svoj biznis odznova, tak, ako to dnes robia Hlavné správy, a iné médiá zase vypnú. A tak to pôjde každé 4 roky a nikto v podstate nebude môcť písať o ničom, aby nenaštval vládnych politikov. Ale tak tieto médiá tomu tlieskali, tak nech to majú.

 

Malá odbočka k Hlavných správam …

Hlavné správy sa, samozrejme, bránia žalobou, ale to je proces na roky. Každopádne, veľmi sa tešíme na súdne pojednávanie a na to, ako bude NBÚ, ktorý nás vypol, musieť odtajniť dôkazy. Štát svojím svojvoľným rozhodnutím zničil médium s veľkou návštevnosťou a veľkou hodnotou. V prípade predaja Hlavných správ by sa ich cena pohybovala v rozmedzí niekoľkých miliónov eur. Presne ju stanoví súdny znalec v konaní o náhradu škody a veríme, že aspoň časť týchto prostriedkov od štátu vysúdime. Mrzí nás len, že tieto prostriedky nebudú platiť Heger, Naď, Matovič a spol.

.

 

A teraz späť k problémovým dezinformačným médiám …

Čiže, vypínanie médií nepokladáme za rozumné, ale problém s médiami, ktoré pracujú pre cudzie záujmy, treba riešiť.

Jednou z možností by možno bolo označiť ich ako cudzích agentov, ako sa to robí vo viacerých krajinách, kde je takáto legislatíva prijatá.

Veľká protislovenská trojka by tak mohla dostať povinnosť označovať sa ako cudzí agent. Problémom nie je len to, že vyvíjajú pre štát škodlivé aktivity v záujme zahraničných subjektov, ale to, aké metódy na to používajú. Sú to ťažké dezinformácie a tvrdá propaganda.

Tieto tri médiá sú názorovo napojené na amerických demokratov, lepšie povedané na ľudí za nimi, kde patrí aj mediálne vystrčený Soros, a na celý ten progresívny cirkus, ktorý financujú a usmerňujú. Sieť vplyvu amerických demokratov a deep state, ktoré názorovo preferujú aj tieto médiá, sa tiahne cez predstaviteľov EÚ, cez neomarxistické médiá v európskom priestore, progresívne politické mimovládky a rôznych vplyvových agentov.

.

Istou úľavou by mohlo byť víťazstvo republikánov v novembrových voľbách. Zvýšilo by to Trumpov vplyv a oslabilo krídlo globálnych korporátnych vlastníkov, ktorí momentálne pasú demokratickú stranu. Trump však počas svojho prvého prezidentského obdobia nedokázal vplyv deep state takmer vôbec oslabiť. Práve naopak. Vyvolal jeho prudkú mediálnu reakciu a dosiahol len to, že sa dobre, cez plné autá demokratických korešpondenčných lístkov, pripravil na voľby. Dá sa predpokladať, že Trump bude teraz postupovať už omnoho rozumnejšie a cielenejšie, ale my si doma s propagandou, ktorá k nám prichádza cez zahraničných vlastníkov médií, musíme poradiť sami.

Sorosov denník Sme nám napríklad v jednom svojom článku vyčíta, že šírime proruskú propagandu, ale robíme to sofistikovane. V čom podľa redaktora Sme spočíta táto sofistikovanosť? Redaktor Sme vysvetľuje: Hlavné správy publikujú každý deň o vojne na Ukrajine akýsi spravodaj, ktorý zahŕňa informácie z oboch strán. O bombardovaní v Olenivke si tak čitatelia majú možnosť prečítať aj ukrajinskú verziu. Hlavné správy sa neboja citovať či preberať obsah aj od rešpektovaných západných médií a inštitúcií, ale iba vtedy, ak je v ňom niečo kontroverzné, čo podporuje ich názor.

V podstate nám novinár Sme vyčíta, že sme objektívni.

A my chceme na to povedať, presne tak. Prinášame informácie z oboch strán. Aj z ukrajinskej, aj z ruskej strany. Čitateľ nech si vytvorí vlastný názor. V jeho novinách (Sme) sa také niečo nemôže stať a jeho to vyrušuje.

Nešírime jednostrannú propagandu, ako to robí napríklad Sme, ktoré prináša takmer výlučne iba ukrajinsko-americkú propagandu. My prinášame informácie a nechávame na čitateľoch, aby si úsudok robili sami. Veľká protislovenská trojka prináša propagandu a dezinformácie a manipuluje svojich čitateľov k jednostrannému názoru.

Našťastie už iba 26 % Slovákov verí mainstreamovým médiám. Tento ich prístup selektívnej pravdy ich úplne zdiskreditoval. Viac sme o tom písali tu.

Cudzie vlastníctvo a neomarxistické nastavenie redakcií sú dva základné problémy dezinformačných médií dnešnej doby. Zahraničné vlastníctvo spôsobuje, že sa k moci dostávajú protislovenskí politici a neomarxistické mentálne nastavenie redakcií zas spôsobuje pretláčanie rôznych úchylných a nelogických ideológií, ktoré rozkladajú spoločnosť.

Vypínanie médií, riešenie vlastníckej štruktúry, označovanie médií ako cudzí agent, štátna cenzúra – svet hľadá riešenia, ako sa vysporiadať s médiami nastavenými proti jednotlivým štátom, ktoré cez dezinformácie a cudzím záujmom slúžiacu propagandu, pôsobia proti občanom.

Dezinformačné médiá sú každopádne problém, ktorého riešenie už bude asi hľadať, vzhľadom na vládnu krízu, až nová vláda. Nebude to jednoduché. Čiara medzi obmedzením škodlivého obsahu a obmedzením slobody slova je veľmi tenká.

Najjednoduchšie by bolo, keby si každý mohol hovoriť a písať čo chce…  to je tá skutočná demokracia. Sloboda slova bez ideovej korektnosti. Aj tie najhlúpejšie neomarxistické názory majú právo na to, aby zazneli vo verejnom diskurze.

.

Reálny problém, ktorý by nejako mal byť vyriešený, je zahraničné vlastníctvo médií. Médium nie je prasacia farma, kvôli dopadom na obyvateľov nie je jedno, či ho vlastní Slovák alebo Dán. Takisto zahraničné sociálne siete treba uzemniť, aby boli reálne žalovateľné v jednotlivých štátoch, odkiaľ majú svojich užívateľov.

O celom probléme zo zahraničia vlastnených médií by mala prebehnúť verejná diskusia, z ktorej by malo vzísť riešenie, ako s nimi naložiť.

Gustav Rakuz

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.

Slepá ulička v otázke Donbasu. Čo prezrádza zverejnený 20-bodový plán Zelenského?

Zelenský zverejnil 20 bodov mierového plánu, ktorý je podľa jeho slov momentálne v procese schvaľovania zo strany USA a Ruska

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Orbán vyhlásil, že v budúcom roku môže v Európe vypuknúť vojna

„To nemožno vylúčiť,“ odpovedal maďarský premiér na otázku denníka Magyar Nemzet, či bol rok 2025 posledným mierovým rokom pre Európu

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Tvrdý zásah. Američania uvalili sankcie na európskych úradníkov za cenzúru

Americká podtajomníčka ministerstva zahraničných vecí Sarah Rogers zverejnila zoznam piatich Európanov, ktorých Washington sankcionoval za extrateritoriálnu cenzúru Američanov, informuje CNN

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj zverejnil 20 bodov mierového plánu

Zelenskyj zverejnil 20 bodov mierového plánu, ktorý sa prerokúva na rokovaniach v USA. Na základe jeho informácií o viacerých bodoch…

24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Divadlo Progresívneho Slovenska a šokujúci výrok Remišovej

Rozmýšľam, ako nazvať spôsob „privítania“ dokončenia stavby dvoch tisícročí zo strany našej progresívnej časti spoločnosti. Slušné slová nenachádzam a v…

24. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Zomrela manželka Daniela Heviera Mária

V utorok vo veku 77 rokov zomrela po krátkej a ťažkej chorobe rozhlasová redaktorka a prekladateľka Mária Hevierová. TASR o…

24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nové dokumenty o Epsteinovi obsahujú viaceré zmienky o Donaldovi Trumpovi

Nová séria dokumentov týkajúcich sa vyšetrovania Jeffreyho Epsteina, zverejnená v utorok, obsahuje množstvo odkazov na prezidenta Donalda Trumpa, vrátane záznamov…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Riabkov spresnil svoje vyhlásenie, že Ukrajina a Rusko sú „na prahu“ mierovej dohody

Zástupca ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Riabkov spresnil svoje vyhlásenie, že Ukrajina a Rusko sú „na prahu“ mierovej dohody

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

História vianočného stromčeka. Spája sa s viacerými legendami

So vznikom tradície vianočných stromčekov je spojených viacero legiend. Podľa jednej z nich sa prvý vianočný stromček objavil v 7.…

24. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

“Odtrhnutí od reality!” Bývalý poľský premiér varuje Európu, že zastrašovanie vlastných spoločností sa stáva náhradou stratégie

Bývalý poľský premiér Leszek Miller vyhlásil, že strach v Európe z „nevyhnutnej vojny s Ruskom“ sa stal politicky výhodnou konštrukciou,…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

 V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Blackout môže nastať kedykoľvek. Čo sa deje po ďalšom masívnom útoku?

23. decembra Rusi opäť masívne zaútočili na Ukrajinu – použili viac ako 600 dronov a desiatky rakiet, z ktorých väčšina…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Minister opäť nakúpil základné vianočné potraviny, oproti minulému roku ho vraj stál výrazne menej. Aká je vaša skúsenosť?

Nákup základných potravín pred Vianocami je oproti minulému roku lacnejší o viac ako 23 percent. Uviedol to minister pôdohospodárstva a…

24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Farmári vyšli do ulíc. Jeden z najdôležitejších bodov je vo veľkej miere ignorovaný

Zatiaľ čo sa Brusel zameriava na protesty poľnohospodárov, obchodné dohody a environmentálne požiadavky, jeden z najdôležitejších tlakových bodov v európskom…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vianočné večere sa v regiónoch líšili, o slovo sa hlásia aj zabudnuté recepty

Hoci sú dnes ryba a zemiakový šalát považované za takmer neoddeliteľnú súčasť štedrovečernej večere, pohľad do histórie ukazuje oveľa pestrejšiu…

24. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko prvýkrát od roku 2011 deportovalo sýrskeho zločinca

Nemecko prvýkrát za viac ako desať rokov deportovalo sýrskeho zločinca do jeho domovskej krajiny, informuje europeanconservative

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prečo sa zrazu Grónsko stáva prioritným cieľom pre USA?

USA, 24. decembra 2025 - Na konci roka sa americký prezident Donald Trump rozhodol pripomenúť si svoje želania z obdobia…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Američania pohrozili venezuelskému prezidentovi Madurovi. Kritizovalo ich Rusko

Včera na Bezpečnostnej rade OSN Američania pohrozili venezuelskému prezidentovi Madurovi. Kritizovalo ich Rusko

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nové informácie v prípade Vémolu. Polícia zadržala viacero osôb. Hrozí im 10 až 18-ročný trest

AKTUALIZOVANÉ o 9:30 - Policajti a príslušníci Colnej správy zasahovali v utorok 23. decembra u Karlosa Vémolu v jeho dome…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

Rusko a Čína sľubujú podporu Venezuele, zatiaľ čo Trump zvyšuje tlak na Madura

Americký prezident Donald Trump opäť vyzval venezuelského prezidenta, aby odstúpil z funkcie a vyhlásil, že Spojené štáty si ponechajú alebo…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vodič autom narazil do zastávky plnej ľudí, hlásia zranenia

Štyria ľudia utrpeli ťažšie zranenia po tom, čo v pondelok podvečer narazil vodič so svojím vozidlom do autobusovej zastávky v…

24. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Kresťania začínajú sláviť Vianoce

Viac ako dve miliardy kresťanov v rôznych častiach sveta začínajú v stredu sláviť Vianoce. V predvečer veľkého sviatku, Narodenia Pána…

24. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vianočný darček a osobnosť: Ktorý vianočný darček prezradí, aký ste typ?

Vianočný darček môže byť oveľa viac než len milá pozornosť pod stromčekom. Tento sviatočný test vám pomôže zistiť, aký typ…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

Menej morálky, viac pragmatizmu. Európa sa podľa rumunského prezidenta v ére Trumpa mení

Európski lídri strávili veľkú časť roka 2025 hľadaním odpovede na otázku, ako spolupracovať s Donaldom Trumpom – alebo ešte horšie,…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Krádež jedla na štýl domácich miláčikov: Veselé momenty, ktoré pobavia každého

Krádež jedla v podaní domácich miláčikov vie byť poriadne zábavná, najmä keď sú prichytení priamo pri čine. Hoci väčšina ľudského…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Turisti v Ríme budú musieť budúci rok zaplatiť, aby sa mohli priblížiť ku Fontáne di Trevi

Úrady tvrdia, že cieľom je zabrániť turistom, aby „jedli zmrzlinu alebo pizzu pri pamiatke, ktorá si zaslúži náležitú úctu“. Informuje…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čo požadujú Maďari od svojich politikov?

Podľa výskumu je 85 percent Maďarov hrdých na svoju maďarskú identitu, pre deväť z desiatich ľudí je určujúcim faktorom vlastenectvo…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

Premiér spolu s ministrom dopravy navštívili mestský dopravný podnik v Bratislave, ocenili nasadenie zamestnancov, ktorí pracujú aj počas sviatkov

Premiér Robert Fico spolu s ministrom dopravy Jozefom Rážom navštívili mestský dopravný podnik v Bratislave. Vianočnú návštevu absolvovali v skorých…

24. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

V Taliansku našli mŕtveho elitného nórskeho biatlonistu

Nórsky biatlonista Sivert Guttorm Bakken zomrel vo veku 27 rokov. Uchádzal sa o miesto v nórskej reprezentácii pre Zimné olympijské…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Minister obrany SR Robert Kaliňák (Smer-SD) navštívil počas Štedrého dňa vojakov v Mierove (okres Dunajská Streda), ktorí monitorujú vzdušný priestor SR. Minister vo videu na sociálnej sieti príslušníkom vzdušných síl poďakoval za ich službu.
  „Aj napriek tomu, že sú Vianoce, chrániť naše nebo je nevyhnutné. A preto som sa chcel poďakovať za túto službu, zaželať zároveň aj v mene všetkých ostatných pokojnú službu všetkým príslušníkom Ozbrojených síl SR, ktorí sú v práci, ale aj všetkým ostatným ozbrojeným zborom, či už policajtom alebo príslušníkom Zboru väzenskej a justičnej stráže,“ povedal.
Kaliňák vo videu adresoval poďakovanie aj hasičom, zdravotníkom, záchranárom, vodičom a všetkým tým, „ktorí majú službu aj počas vianočných sviatkov a starajú sa o to, aby chod Slovenska ani na chvíľu nezastal“.

16:34

Pri pečení alebo smažení treba vždy dávať pozor, aby nedošlo k vznieteniu potravín na panvici. Ak k požiaru dôjde, horiaci olej sa neodporúča hasiť vodou. Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) na to upozornil na sociálnej sieti. Apeluje tiež na to, aby ľudia nenechávali zapnuté spotrebiče bez dozoru.
„Ak je to možné, pokúste sa zabrániť ďalšiemu zahrievaniu oleja vypnutím spotrebiča. Panvicu prikryte pokrievkou, plechom na pečenie, navlhčite utierku a panvicu ňou prikryte,“ radia hasiči. Pomôcť môže aj hasiaca deka, ktorá zamedzí prístup vzduchu a požiar udusí. S horúcou nádobou by sa už potom nemalo manipulovať, až kým nevychladne.

16:04

Prezident Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Adrián Mifkovič navštívil na Štedrý deň hasičskú stanicu v Trnave. Stretol sa s príslušníkmi zboru a poďakoval im za ich každodennú službu a nasadenie. Informovalo o tom Prezídium HaZZ.
„Ďakujeme všetkým hasičom za ich profesionalitu, odvahu a obetavosť. Prajeme čo najmenej výjazdov a veľa pokoja v kruhu blízkych,“ doplnilo Prezídium HaZZ na sociálnej sieti

15:18

USA a Rusko budú v najbližšej dobe rokovať o Ukrajine, vyhlásil Peskov.

„Dmitrijev podrobne informoval Putina o výsledkoch svojej cesty do Miami. Na základe získaných informácií Moskva sformuluje svoje ďalšie stanovisko a v najbližšej dobe bude pokračovať v kontaktoch prostredníctvom existujúcich kanálov,“ povedal hovorca Kremľa.

12:07

V Lozorne v okrese Malacky si na 2. sviatok vianočný zahrajú Štefanský stolnotenisový turnaj. Informuje o tom obec na webe.
V športovom klube Lozorno na Športovom námestí sa turnaj začína o 9.00 h. Záujemcovia si môžu zahrať v dvoch kategóriách dvojhry – pre registrovaných a neregistrovaných hráčov.
Registrácia je možná polhodinu pred začiatkom turnaja.

11:30

.

Prichádza ochladenie, popoludní miestami sneženie, na juhu aj dážď so snehom

Dnes bude blačno až zamračené, popoludní v severnej polovici územia postupne miestami zmenšovanie oblačnosti. Miestami sneženie, na juhu aj dážď…

24. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Fascinujúce fotografie: Objavovanie sveta na jedinečných záberoch

Fascinujúce fotografie nám pripomínajú, aký neuveriteľne pestrý a prekvapivý dokáže byť svet okolo nás. Stačí sa pozrieť bližšie a zrazu…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

Najvyšší vojenský veliteľ líbyjskej armády zahynul pri havárii lietadla neďaleko Ankary

Veliteľ líbyjských ozbrojených síl a štyria ďalší poprední vojenskí predstavitelia zahynuli v utorok večer, keď sa ich lietadlo zrútilo krátko…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší úder na ochranný kryt Černobyľu: Nech to Boh nedopustí

Sarkofág černobyľskej jadrovej elektrárne sa môže zrútiť v prípade nového úderu – na to nie je potrebný ani priamy zásah…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Grónsku a Európe sa nepáčia plány amerického prezidenta na zabratie ostrova

Grónsky premiér Jens-Frederik Nielsen v utorok vyhlásil, že rozhodnutia o budúcnosti autonómneho územia Dánska sa budú prijímať na ostrove po…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Michal Durila

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov