NAŽIVO

Kuba zadržala desiatich Panamčanov za šírenie protivládnej propagandy. Ostrovná krajina je v stave vysokej pohotovosti v dôsledku opakovaných hrozieb amerického prezidenta Donalda Trumpa.

07:29

Izrael znovu otvorí hraničný priechod Kerem Šalom s Pásmom Gazy. Izraelom kontrolovaný priechod Kerem Šalom sa nachádza na križovatke medzi Pásmom Gazy, Izraelom a Egyptom.

07:29

Kuvajt od začiatku konfliktu v Iráne zachytil stovky dronov a rakiet. Irán v reakcii na izraelsko-americkú operáciu, ktorá začala v sobotu, útočí na na Izrael a štáty Perzského zálivu, kde sa nachádzajú americké základne.

07:28

Pri operácii v Iráne zahynulo viac ako 742 ľudí. Viac ako 900 civilistov utrpelo zranenia. Za uplynulých 24 hodín zahynulo 85 ľudí.

07:28

Ukrajina dostala prvú tranžu od MMF v rámci nového štvorročného programu. Podľa premiéra Sviridenka už bolo pripísaných 1,5 miliardy dolárov. Celkový objem programu je 8,1 miliardy dolárov.

07:23

USA uvalili sankcie na rwandskú armádu za porušenie dohody s KDR. Spojené štáty oznámili, že uvaľujú sankcie na Rwandské obranné sily (RDF) a štyroch dôstojníkov vrátane náčelníka generálneho štábu Vincenta Nyakarundiho.

07:10

USA by radi videli zvrhnutie vlády v Iráne, no nie je to cieľom. K operácii USA podľa neho muselo dôjsť, pretože Irán by do roka „prekročil hranicu imunity“.

07:10

Zadržali Gruzínca podozrivého zo sledovania základne používanej USA. Podľa agentúry ANA prokuratúra preveruje možnosť, že tento 36-ročný muž zhromažďoval informácie pre Irán.

07:09

Izraelská armáda útočí v Libanone aj Iráne

07:09

Počet padlých amerických vojakov v Iráne sa zvýšil na šesť. Jednotky našli pozostatky dvoch nezvestných vojakov v objekte, ktorý bol zasiahnutý počas počiatočných útokov Iránu v regióne.

07:08

Costa privítal zákaz vojenských aktivít Hizballáhu v Libanone. Uznesenie libanonskej vlády prišlo v reakcii na zapojenie Hizballáhu do konfliktu na Blízkom východe.

07:08

Hizballáh tvrdí, že útok na Izrael bol obranným činom. Izraelská armáda v noci na pondelok oznámila, že z Libanonu boli na severný Izrael vypálené projektily.

07:07

Izraelská armáda útočí na ciele Hizballáhu v Bejrúte. Armáda vo svojom vyhlásení uviedla, že podrobnosti o úderoch poskytne neskôr.

07:07

Izraelská armáda identifikovala rakety vypálené z Iránu. Spravodajský portál The Times of Israel (TOI) informuje, že vo viacerých častiach Izraela sa rozozvučali sirény.

07:06

Drony, ktoré cielili na základňu, boli vypustené z Libanonu. Na otázku, či ich vypustil Hizballáh, odpovedal, že „s najväčšou pravdepodobnosťou“.

06:42

Katar zachytil dve balistické rakety namierené na jeho územie. Katar odsúdil Irán za jeho „bezohľadné a nezodpovedné“ útoky na katarské územie v reakcii na americko-izraelskú operáciu v islamskej republike.

06:42

Vojenské veliteľstvo v SAE bolo terčom iránskych útokov. Terčom úderov bola základňa Al Minhad v Spojených arabských emirátoch nachádzajúca sa približne 24 kilometrov južne od Dubaja.

06:41

Útoky na Irán poškodili Golestánsky palác, zapísaný na zozname UNESCO. Okná, dvere a zrkadlá utrpeli škody v dôsledku odrazov trosiek z výbuchov.

06:40

Do Prahy priletelo prvé lietadlo s turistami z Blízkeho východu. Podľa systému DROZD (Dobrovoľná registrácia občanov ČR pri cestách do zahraničia) sa aktuálne v ohrozenom regióne nachádza asi 6700 Čechov, pričom najviac je ich v Dubaji.

06:40

Ambasádu USA v Rijáde zasiahli drony, Trump hovorí o odvete. Saudskoarabská protivzdušná obrana údajne zachytila štyri drony namierené na diplomatickú štvrť, uviedol pre AFP zdroj pod podmienkou zachovania anonymity.

06:39

Izrael oznámil novú vlnu útokov na Teherán. Podľa iránskych médií bolo počuť dva výbuchy okolo sídla štátneho rozhlasového a televízneho vysielateľa IRIB. Novinári AFP hlásia štyri silné výbuchy.

06:39

Zelenskyj: Stretnutie s premiérom Ficom v krajine EÚ by nebolo vhodné. V rozhovore s novinármi Zelenskyj kritizoval lídrov Maďarska a Slovenska za ich pragmatický prístup k riešeniu problémov s ropovodom Družba po ruských útokoch.

06:38

Revolučné gardy tvrdia, že zasiahli leteckú základňu USA v Bahrajne

06:36

Rutte pochválil USA a Izrael za vojenský zásah proti Iránu. Zároveň uviedol, že Aliancia ako taká sa do úderov nezapojí.

Včera 20:10
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

O 26 percentách najhlúpejších ľudí na Slovensku

Podľa posledných prieskumov dôveruje médiám na Slovensku iba 26 % ľudí. Je to spolu s USA najmenej zo všetkých sledovaných štátov. V inom prieskume z USA dokonca internetovým médiám dôveruje iba 16 % ľudí a televíziám iba 11 %

Ilustračné foto
❚❚
.

Všetky ostatné krajiny, vrátane európskych, dopadli horšie a médiám tam ešte stále dôveruje viac ľudí ako u nás, aj keď neinformujú pravdivejšie ako tie naše. Výsledok tohto prieskumu svedčí o veľkej prirodzenej múdrosti slovenského národa. O jeho obyčajnom zdravom rozume a dáva to nádej na jeho prežitie do budúcnosti.

Stále tu však zostáva 26 % ľudí, ktorí mainstreamovým médiám (lebo o tie v prieskume v podstate išlo) dôverujú a ktorí sú vďaka tomu nebezpečnou náložou našej budúcnosti. Mohli by sme jednoducho povedať, že to je tých posledných 26 % hlupákov ale nebolo by to presné.

Títo ľudia nie sú spravidla ani inteligenčne ani kognitívne hendikepovaní. Dôvodov prečo zatiaľ neprezreli, alebo možno ešte skôr nechcú prezrieť, je viacero.

.

Ak sa pozrieme na prieskum opačne tak 74 % populácie Slovenska jednoducho nedôveruje mainstreamovým médiám. Títo ľudia samozrejme nedôverujú slepo ani alternatíve, ale uvedomujú si, že alternatíva vznikla práve preto, lebo niektorí ľudia sa už nemohli pozerať na lži mainstreamu. Samozrejme alternatíva, pretože je podfinancovaná, môže sa dopustiť chyby, a niekedy tiež uviesť nepravdivú informáciu, ale jej čitatelia apriori chápu, že to nebolo naschvál, ako v mainstreame, ktorý šíri systematickú lož, ktorá sa odbornejšie nazýva propaganda.

Nie ľudia sú na vine, že nedôverujú mainstreamu, ten si za to môže sám, neustálym šírením propagandy, dezinformácii, hoaxov a klamstiev. Svedčí to len o inteligencii národa, že si to všimol, uvedomil a prehliadol a rieši to…

Nebezpečnosť mainstreamu nie je len v tom, že v obrovskej miere šíri dezinformácie a propagandu, ale hlavne v tom, že tieto dezinformácie a propagandu šíri systematicky a cielene v snahe vytvárať a ovplyvňovať verejnú mienku určitým smerom a riadiť tak politiku.

Nebezpečnosť týchto médií je práve v tom, že sú ideovo ovládnuté neomarxistami, ktorých výmennou za to, že môžu beztrestne šíriť svoje choré ideológie o homo, gender a podobne, pasú korporátni vlastníci (v podstate vlastníci aj médií, v ktorých neomarxistov zamestnávajú a pasú).

Neomarxisti uskutočnili úspešný pochod inštitúciami a s najbohatšími korporátnymi vlastníkmi uzavreli nepísanú dohodu. My si budeme cez vaše média šíriť naše ideológie, rozkladať národy a viesť ich k sociálnym experimentom a za to vám podržíme chrbát a budeme brať na zreteľ vaše záujmy. Nakoniec z toho vyšla veľmi dobra kooperácia, len to má malú chybu – mainstreamové média sa tým pádom tak vzdialili svojim obsahom od pravdy a od potrieb bežných ľudí, že sa stali úplne nedôveryhodnými.

.

Ale vráťme sa k tým 26 % “hlupákov“ ktorí mainstreamu ešte dôverujú. Na túto tému by bolo potrebné urobiť hlbší výskum. Ale podľa toho, čo môžeme bežne sledovať, ide pravdepodobne o ľudí, ktorí milujú stádo. Stádo poskytuje jeho členom teplo, ochranu a príležitosti.

Že ide o milovníkov stáda sa dá vybadať aj z toho, že ide pravdepodobne o tých istých ľudí, ktorí si na pokyn médií dávajú na svoje profilovky znaky príslušnosti k stádu. Raz je to Vakcína je sloboda, inokedy Kuciak, potom zase ukrajinská vlajka a tak stále dokola.

Každý, kto by si dnes dal minimálnu námahu, by v priebehu pár klikov zistil, že ho mainstream o Ukrajine klame. Čitateľ mainstreamu podľa toho čo tam číta už každú chvíľu očakáva útok Ukrajincov na Moskvu –  tak pokrivené sú informácie (lepšie povedané dezinformácie), ktoré mu mainstream servíruje. Realita je taká, že ruské vojská stále viac a viac postupujú na západ. Ale to títo somárikovia nechcú zistiť, boja sa to odhaliť.

Keby to zistili, museli by si začať klásť nepríjemné otázky a odpovede na nich by ich mohli posunúť mimo komfortnej zóny, vylúčili by ich zo stáda a toho sa podvedome desia.

Poviete si štvrtina ľudí, to nie je tak veľa. Vždy musia v spoločnosti žiť aj naivkovia a somárikovia. Lenže títo zabednení ľudia nie sú neškodní. Chodia totiž voliť.

.

Sú pod kontrolou na posúvaní spoločnosti určitým smerom zainteresovaným médií a ich vlastníkov, a tí predsa nemajú tie isté záujmy ako ich konzumenti.

Jednoducho táto zmanipulovaná štvrtina populácie môže byť skrz voľby nebezpečná sama sebe aj nám všetkým. Preto ak poznáte takéhoto človeka, skúste mu podsunúť aj pravdivé informácie. Skúste, ak vám to je blízky človek, vysvetliť mu ako dnešné mainstreamové médiá fungujú a ako ho klamu. Skúste ho prebudiť. Je to dôležité pre náš všetkých. Pre spoločnosť a štát.

Nezdá sa vám to? Tak si uvedomte, že nás táto štvrtina mainstream-veriacich napríklad môže vtiahnuť do vojny podporou rozhodnutí politikov, pretože im to implementovali do hláv médiá, práve skrz to, že im slepo dôverujú.

Vďaka mainstreamovým médiám a ľuďom, ktorí im dôverujú sme v trvalom nebezpečenstve. Našťastie už iba zahlúpanej štvrtiny populácie. Tešme sa, ale nepodceňujme to.

Gustav Rakuz

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Matej Michalička

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

Miroslav Iliaš

Milan Šupa

Marek Brna

.
.

Glück a Melicher pre HS: Niekto klame. Prokurátor nie je hospodársky audítor. Má skúmať, či bol porušený zákon

Minulý piatok v NR SR zasadal brannobezpečnostný výbor, ktorý sa zaoberal zastavením trestného stíhania v prípade darovania našej obrannej techniky…

03. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov

.

Európa na uterák alebo keď sa amatéri zahrávajú s ohňom

Sledujeme v priamom prenose totálnu stratu kontaktu s realitou. Vyhlásenie predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej, ktorá sa nekriticky…

03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ďalšia fáza operácie USA proti Iránu bude ešte ničivejšia, vyhlásil Rubio

Ďalšia fáza operácie USA proti Iránu bude ešte ničivejšia, vyhlásil minister zahraničných vecí Rubio

03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

Aj dnes sledujeme aktuálnu situáciu na Blízkom východe po sobote , kedy Spojené štáty americké a Izrael zaútočili na Irán

03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vláde už nič nedarujú. Opozícia po víkende prešla do veľkého protiútoku

Víkendový úder západnej koalície na Irán možno v očiach verejnosti zatienil tlačovku SMERu na tému požadovaných zmien v inštitúte kajúcnika,…

03. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Sankcie bez účtu: Kto to zaplatil?

Európa platila drahú energiu, drahé kompenzácie a pokles kúpnej sily. A vo výrobe ubudli pracovné miesta. Prečo o tom nevieme?

03. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Trump na pozadí vojny v Iráne vyhlásil, že USA premrhali svoje zbrane pre Ukrajinu a posmešne sa vyjadril o Zelenskom

„Spiaci Joe Biden premrhal všetok čas a peniaze našej krajiny, keď dal všetko P. T. Barnumovi z Ukrajiny – stovky…

03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Blíži sa akcia ku Dňu žien: Získajte Office 2021 Pro za zvýhodnenú cenu 30,25€ a Windows 11 Pro za 13,25€!

Godeal24 spustil kampaň ku Dňu žien – Women’s Day Sale – so zľavou až 180€ na MS Office, pričom sa…

03. 03. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

O pozemnej operácii USA v Iráne – Trump a jeho jasný blaf

Včera americký prezident Donald Trump pripustil, že ak to bude potrebné, USA môžu pristúpiť k pozemnej operácii v Iráne

03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Rezort športu odošle peniaze SFZ aj napriek veľkému konfliktu Huliak - Kováčik

V niekoľko mesiacov trvajúcom spore medzi ministrom cestovného ruchu a športu Rudolfom Huliakom a prezidentom Slovenského futbalového zväzu Jánom Kováčikom…

03. 03. 2026 | 0 komentárov

Ukrajina udrela na čiernomorský ropný terminál napriek výstrahe USA

Ukrajina v pondelok nadránom zasiahla ropný terminál v juhoruskom prístave Novorossijsk, oznámila ukrajinská armáda. Útok prišiel niekoľko dní po tom,…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Situácia je vážna. Vojna môže pokračovať aj dlhšie než päť týždňov. Trump pripúšťa nasadenie pozemných síl

Americký prezident Donald Trump v pondelok uviedol, že rozhodol o začatí vojny proti Iránu, pretože to podľa neho bola „posledná,…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Svedectvo priamo z Dubaja: Keď na parkovisko padol dron, bol som práve v budove

Dubaj zažil napäté hodiny, ktoré vydesili miestnych aj turistov. HS sa podarilo spojiť s právnikom Jánom Čarnogurským, ktorý sa počas…

02. 03. 2026 | Rozhovory | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Rozhovory | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hrozí tretia svetová vojna. Medvedev sa ostro pustil do Trumpa a USA

Dmitrij Medvedev vyhlásil, že tretia svetová vojna môže vypuknúť „kedykoľvek“, ak Trump „bude pokračovať vo svojom kurze“

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zdravé srdce po celý život? Skúste si prečítať toto

Nehrozí vám infarkt? Porážka? Reprint jednej z najúspešnejších kníh Kataríny Horákovej, profesorky všeobecnej biológie a populárnej propagátorky zdravého životného štýlu.…

02. 03. 2026 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov

Španieli vystavili stopku americkej agresii. Nesprístupnili dôležité letiská

Španielsko, ktoré odsúdilo útoky na Irán, zakázalo Spojeným štátom využívať jeho spoločne spravované vojenské základne na túto vojenskú operáciu, oznámil…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

“Neprijateľné zasahovanie do našich záležitostí!” Ministerstvo zahraničných vecí si predvolalo veľvyslanca Holandského kráľovstva v SR

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR si na pokyn rezortného šéfa Juraja Blanára (Smer-SD) v pondelok predvolalo veľvyslanca Holandského…

02. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poznáme odpoveď Kuzminovej na otázku, či bude pokračovať aj v budúcej sezóne

Legendárna Anastasia Kuzminová minulý mesiac vo veku 41 rokov a po osemročnej pauze absolvovala svoje štvrté zimné olympijské hry .…

03. 03. 2026 | 0 komentárov

Revolučné gardy zasiahli tanker s prepojením na USA, plavidlo horí v Hormuzskom prielive

Iránske revolučné gardy v pondelok oznámili, že v Hormuzskom prielive zaútočili na ropný tanker údajne napojený na Spojené štáty. Útok…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Katar zostrelil dva iránske stroje SU-24

Katarské vojenské letectvo v pondelok zostrelilo dve iránske lietadlá smerujúce k územiu Kataru po tom, čo Irán skôr počas dňa…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského kancelária navrhla Ficovi rokovania na Ukrajine 6. alebo 9. marca

Ukrajina navrhla premiérovi SR Robertovi Ficovi konkrétne dátumy pre jeho návštevu na rokovania „o všetkých otázkach“, o ktorých sa telefonicky…

02. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prečo Trump vyčlenil na vojnu s Iránom štyri týždne?

Včera Trump vyhlásil, že vojenská operácia v Iráne bude trvať „štyri týždne alebo menej“. Číslo štyri týždne pravdepodobne nebolo náhodné

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Sopliak, zasran.” Na výbore to iskrilo, ako ešte nikdy

Parlamentný Výbor pre obranu a bezpečnosť zažil nevídané: na jeho piatkovom sedení sa totiž niekto rozčúlil tak, že by ste…

02. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pentagón sa obáva, že konflikt na Blízkom východe môže vyjsť spod kontroly

Pentagón sa obáva, že konflikt na Blízkom východe, ktorý začal Izrael s podporou USA, môže vyjsť spod kontroly, píše The…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Michal Šúrek reaguje na tlačovku premiéra

Prokurátor Generálnej prokuratúry SR Michal Šúrek odmieta informácie, ktoré prezentovali premiér Robert Fico a ďalší predstavitelia strany Smer-SD v nedeľu…

02. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Mrazivé scenáre, ako by mohla skončiť agresia proti Iránu

Vrcholové iránske politické, vojenské aj duchovné vedenie bolo čiastočne zabité hneď v úvode nevyprovokovaného vierolomného útoku USA a Izraela na…

02. 03. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Vojna s Iránom môže ovplyvniť dodávky rakiet Patriot

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

02. 03. 2026 | Aktualizované 02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Aktualizované 02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Svet v plameňoch. Lindsey Graham vyhlásil, že táto krajina je „ďalšia na rade“

Republikánsky jastrab Lindsey Graham vyhlásil, že Kuba je „ďalšia na rade“ po zavraždení ajatolláha Chameneího a únosu Madura

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Kuba zadržala desiatich Panamčanov za šírenie protivládnej propagandy. Ostrovná krajina je v stave vysokej pohotovosti v dôsledku opakovaných hrozieb amerického prezidenta Donalda Trumpa.

07:29

Izrael znovu otvorí hraničný priechod Kerem Šalom s Pásmom Gazy. Izraelom kontrolovaný priechod Kerem Šalom sa nachádza na križovatke medzi Pásmom Gazy, Izraelom a Egyptom.

07:29

Kuvajt od začiatku konfliktu v Iráne zachytil stovky dronov a rakiet. Irán v reakcii na izraelsko-americkú operáciu, ktorá začala v sobotu, útočí na na Izrael a štáty Perzského zálivu, kde sa nachádzajú americké základne.

07:28

Pri operácii v Iráne zahynulo viac ako 742 ľudí. Viac ako 900 civilistov utrpelo zranenia. Za uplynulých 24 hodín zahynulo 85 ľudí.

07:28

Ukrajina dostala prvú tranžu od MMF v rámci nového štvorročného programu. Podľa premiéra Sviridenka už bolo pripísaných 1,5 miliardy dolárov. Celkový objem programu je 8,1 miliardy dolárov.

07:23

.

NAŽIVO: Veliteľ iránskych revolučných gárd hlási uzavretie Hormuzského prielivu

Aj v pondelok sledujeme aktuálnu situáciu na Blízkom východe po sobote , kedy Spojené štáty americké a Izrael zaútočili na…

02. 03. 2026 | Aktualizované 02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 15 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Aktualizované 02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 15 min. čítania | 0 komentárov

Francúzsko je pripravené podieľať sa na obrane krajín Perzského zálivu

Francúzsko je pripravené podieľať sa na obrane krajín Perzského zálivu, vyhlásil minister zahraničných vecí Jean-Noël Barrot

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vláda a majitelia Slovalca začali koordináciu reštartu výroby, čiastočne už v roku 2026

Na Úrade vlády SR sa v pondelok uskutočnilo prvé koordinačné stretnutie predstaviteľov vlády a majiteľov spoločnosti Slovalco po podpise memoranda…

02. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ako prvý začal útočiť Izrael, prizvukujú Američania

Prvý úder na Irán vykonal Izrael, spoliehajúc sa na americké spravodajské informácie, uviedol generál Dan Kaine, predseda Zboru náčelníkov štábov

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Manželka iránskeho najvyššieho vodcu podľahla zraneniam utrpeným pri útokoch

Manželka zabitého iránskeho najvyššieho vodcu ajatolláha Alího Chameneího zomrela v pondelok na následky zranení, ktoré utrpela pri izraelsko-amerických útokoch, uviedli…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Matej Michalička

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

Miroslav Iliaš

Milan Šupa

Marek Brna

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov