Izrael rozšíri pozemné operácie v Gaze,

NAŽIVO

Libanon požiada na rokovaniach s USA a Izraelom o predĺženie prímeria o jeden mesiac.

15:28

Sybiga informoval, že Ukrajina požiadala Turecko o pomoc pri zorganizovaní stretnutia Zelenského s Putinom.

14:52

Indonézia obvinila Izrael z toho, že na budove nemocnice v Pásme Gazy, ktorú postavili z finančných prostriedkov Indonézie, vyvesil propagandistický transparent.

14:51

Pápež počas návštevy Rovníkovej Guiney žiadal obyvateľov, aby prispeli k zmenšeniu rozdielov medzi bohatými a chudobnými.

14:49

Rektor univerzity Johannes Wessels uviedol, že univerzita v meste Münster otvorí v júli fakultu islamskej teológie.

14:48

Z dvoch bezpečnostných správ vypracovaných pre OSN vyplýva, že pri troch útokoch džihádistických a zločineckých gangov v Nigérii zahynulo najmenej 23 ľudí.

14:47

Exilová iránska opozičná skupina uviedla, že útoky dronov v Kurdistane zranili troch iránskych kurdských povstalcov.

14:45

Krajiny EÚ sa dohodli na novom balíku sankcií proti Rusku. Ak štáty nevznesú námietky, balík bude schválený.

13:53

Ruský veľvyslanec v Taliansku Alexej Paramonov kritizoval taliansku vládu, ktorá si ho predvolala v súvislosti s výrokmi Soloviova na adresu Meloniovej.

13:52

Revolučné gardy oznámili, že iránske loďstvo zastavilo dve lode, ktoré sa pokúšali preplávať cez Hormuzský prieliv.

13:50

Gideon Saar uviedol, že Izrael nemá žiadne nezhody s Libanonom.

13:48

Kazachstan potvrdil, že tranzit jeho ropy cez ruský ropovod Družba môže byť od mája zastavený. Podľa ministra energetiky Jerlana Akkenženova Rusko neplánuje v máji posielať žiadne objemy do nemeckej rafinérie Schwedt, údajne pre technické problémy súvisiace s útokmi na ruskú infraštruktúru. Kazachstan však tvrdí, že ropu vie presmerovať inam. Informovala o tom agentúra DPA.

13:27

Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení víta plánované obnovenie prevádzky ropovodu Družba. Podľa AZZZ to posilní stabilitu dodávok ropy a zlepší predvídateľnosť podnikateľského prostredia. Firmám by obnovenie toku prinieslo nižšie náklady a väčšiu logistickú istotu.

13:26

Cena zlata v stredu opäť vzrástla približne o 1 %, keďže pokles cien ropy po predĺžení prímeria medzi USA a Iránom upokojil trhy. Spotová cena sa dostala na 4759,63 USD za uncu, čo je obrat po utorňajšom poklese na najnižšiu úroveň za takmer desať dní. Informovala o tom agentúra Reuters.

13:25
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

NAŽIVO: Izraelský premiér potvrdil začiatok pozemnej operácie

Prinášame vám najdôležitejšie udalosti dňa z prebiehajúceho konfliktu medzi Izraelom a palestínskymi militantmi, ktorý prerástol až do vojnového stavu

Izrael rozšíri pozemné operácie v Gaze,
Na snímke výbuchy, ktoré sú spôsobené izraelskými leteckými útokmi v severnej časti pásma Gazy
❚❚
.

20:05 – Izraelský premiér potvrdil začiatok pozemnej operácie v pásme Gazy.

Na brífingu v Tel Avive izraelský premiér povedal, že sa začala druhá fáza vojny.

Izraelské jednotky podľa neho vstúpili do pásma Gazy s cieľom zničiť Hamas a oslobodiť všetkých rukojemníkov.

.

Netanjahu tvrdí, že rozhodnutie o začatí pozemnej invázie prijal vojenský kabinet jednomyseľne.

Dodal to minister obrany Yoav Galant: „Bude to dlhá vojna.“

 

19:50 – V Tel Avive sa rodiny rukojemníkov zadržiavaných v Gaze chcú stretnúť s predstaviteľmi vlády.

Sťažujú sa, že nedostávajú žiadne informácie o pokroku v rokovaniach o oslobodení ich príbuzných. Ani to, či sa takéto rokovania v zásade uskutočňujú.

.

Ak im odmietnu poskytnúť informácie, rodiny rukojemníkov hrozia protestmi.

 

19:40 – Izrael prisľúbil zničiť komplexy Starlink Elona Muska, ak ich začne dodávať do pásma Gazy.

„Ak Musk pomôže Hamasu s komunikáciami, zničí ho všetkými dostupnými prostriedkami a Izrael zruší všetky zmluvy s Muskovou organizáciou,“ povedal minister komunikácií krajiny.

 

.

19:15 – Európska únia vyzýva na prerušenie bojov v pásme Gazy s cieľom poskytnúť Palestínčanom humanitárnu pomoc.

Uviedol to najvyšší predstaviteľ bloku Josep Borrel.

Zároveň opísal situáciu v Gaze.

„Gaza je v úplnom výpadku a izolácii, pričom ťažké ostreľovanie pokračuje. OSN upozorňuje na zúfalú situáciu obyvateľov Gazy bez elektriny, potravín a vody. Príliš veľa civilistov vrátane detí bolo zabitých. Je to v rozpore s medzinárodným humanitárnym právom,“ povedal Borrel.

Odsúdil tiež palestínske raketové útoky na Izrael.

 

18:15 – Izrael sťahuje svojich diplomatov z Turecka, uviedol minister zahraničných vecí Eli Cohen.

Zároveň vyzval na „prehodnotenie diplomatických vzťahov s Tureckom“ po Erdoganových vyhláseniach.

 

17:05 – Izraelský minister obrany Jo’av Galant uviedol, že včera večer sa v pásme Gazy začala „nová fáza vojny“.

.

Pozemná operácia v pásme Gazy bude „pokračovať až do nového poriadku“, povedal.

„Dnes v noci sa zem v Gaze otriasla. Útočili sme nad zemou aj pod zemou, útočili sme na teroristov na všetkých úrovniach a na všetkých miestach,“ povedal minister

 

16:25 – Ďalšia séria ostrých vyhlásení na adresu Izraela z krajín Blízkeho východu.

Saudská Arábia varovala Izrael pred „akýmikoľvek pozemnými operáciami“ v pásme Gazy, pretože ohrozujú životy civilistov. Uviedlo to ministerstvo zahraničných vecí tejto krajiny.

.

Na druhej strane Turecko má v úmysle vyhlásiť Izrael za vojnového zločinca a robí na to „príslušné kroky“, uviedol prezident Erdogan.

„Chcete opäť začať križiacku výpravu proti polmesiacu? Ak vyvíjate takéto úsilie, mali by ste vedieť, že tento národ nie je mŕtvy, ale stojí na nohách. S rovnakým odhodlaním musíte vedieť, že sme na Blízkom východe, ako sme v Karabachu, ako sme v Líbyi,“ – povedal turecký prezident na zhromaždení na podporu Palestíny.

 

15:40 – Hamas zhromaždil obrovské zásoby potravín a pohonných hmôt, ktoré mu umožnia udržiavať obranu celé mesiace, uviedol denník New York Times s odvolaním sa na arabských a západných predstaviteľov.

„Úradníci tvrdia, že Hamas má státisíce galónov paliva pre vozidlá a rakety, skrýše munície, výbušniny a materiál na ich výrobu, sklady s potravinami, vodou a liekmi,“ uviedli arabskí a západní predstavitelia pre publikáciu.

.

 

14:00 – Elon Musk oznamuje poskytovanie služby Starlink pre medzinárodné a humanitárne organizácie v pásme Gazy.

Radi by sme pripomenuli, že od včerajšieho dňa v Gaze prakticky neexistuje telefónne ani internetové pripojenie.

 

13:00 – Turecko by mohlo ísť do vojny s Izraelom na strane Hamasu, tvrdí bývalý poradca Pentagónu McGregor.

„Erdogan pripravil pôdu pre možný turecký vojenský zásah do izraelského regionálneho konfliktu. Varuje Izraelčanov a nás (USA), že dôjde k plnohodnotnej vojne,“ píše vojenský expert.

 

.

12:00 – Hovorca izraelskej armády Daniel Hagari uviedol, že IDF teraz „prechádzajú fázami skutočnej vojny“ v Gaze.

Uviedol, že sily IDF vstúpili v piatok večer do severnej časti pásma Gazy a rozšírili pozemnú operáciu o pechotu, obrnené, ženijné a delostrelecké jednotky operujúce s palebnou podporou.

Okrem toho IDF pokračujú v masívnych leteckých a námorných útokoch.

„Jednotky sú stále v teréne a pokračujú vo vojne. Pracujeme na dosiahnutí cieľov, ktoré sme si stanovili a ktoré sú pre nás definované: zničenie Hamasu, ochrana hraníc a úsilie o návrat unesených osôb. To všetko spolu je rozhodujúce pri hodnotení situácie a rozhodovaní generálneho štábu a veliteľstiev príslušných zložiek armády,“ povedal Daniel Hagari.

Organizácia Human Rights Watch medzitým uviedla, že takmer úplný nedostatok komunikácie v pásme Gazy môže byť zásterkou pre masové zločiny.

Civilná obrana pásma Gazy uviedla, že stovky obytných domov a civilných budov v pásme Gazy boli úplne zničené a tisíce boli poškodené pri nočných izraelských náletoch.

„Intenzívne bombardovanie úplne zmenilo krajinu na severe pásma Gazy,“ povedal hovorca služby Mahmúd Bassal pre agentúru AFP.

.

Ministerstvo zdravotníctva v pásme Gazy uviedlo, že počet obetí izraelských útokov sa za posledných 24 hodín zvýšil o 377 na 7 703.

 

10:00 – Séria vyhlásení krajín Blízkeho východu proti pozemnej operácii Izraela v pásme Gazy pokračuje.

Egyptské ministerstvo zahraničných vecí varovalo pred „vážnym nebezpečenstvom a bezprecedentnými humanitárnymi a bezpečnostnými dôsledkami“, ktoré by mohli vyplynúť z pozemnej operácie v Gaze.

Egypt obvinil izraelskú vládu z „porušovania rezolúcie OSN, ktorá vyzýva na okamžité prímerie“, a vyzval Izrael, aby uľahčil dodávky humanitárnej pomoci do pásma Gazy.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes vyzval Izrael, aby „okamžite zastavil toto šialenstvo a útoky na pásmo Gazy“.

Dodal, že cieľom ostreľovania enklávy sú „ženy, deti a nevinní civilisti“.

.

 

8:05 – Stovky demonštrantov zablokovali newyorskú hlavnú stanicu Grand Central Station a požadovali prímerie v pásme Gazy.

„Smútime za mŕtvymi a tvrdo bojujeme za živých,“ stálo na jednom z transparentov. Protestujúci mali na sebe aj tričká s nápismi „Zastavte paľbu hneď“ a „Nie v našom mene“.

Zhromaždenie zorganizovala organizácia Židovský hlas za mier.

Polícia sa pokúsila odblokovať železničnú stanicu a začala zatýkať.

Stanica Grand Central je najväčším dopravným uzlom v New Yorku.

 

.

7:40 – Medzinárodné organizácie sa nemôžu spojiť so svojimi zamestnancami v pásme Gazy.

„Stratili sme kontakt s našimi zamestnancami v Gaze, so zdravotníckymi zariadeniami, zdravotníckymi pracovníkmi a ďalšími humanitárnymi partnermi na mieste,“ povedal šéf WHO Tedros Adanom Ghebreyesus.

Stratu komunikácie hlásili aj Lekári bez hraníc: „Sme hlboko znepokojení situáciou v Gaze. Stratili sme kontakt s niektorými našimi palestínskymi kolegami na mieste.“

Výkonná riaditeľka detského fondu UNICEF Catherine Russellová sa tiež nemôže spojiť s kolegami v Gaze.

 

7:15 – Izrael odmietol výzvu Valného zhromaždenia OSN na prímerie.

„Kategoricky odmietame podlú výzvu OSN na prímerie. Izrael má v úmysle konať s cieľom zlikvidovať Hamas rovnako, ako svet konal proti nacistom a ISIS,“ povedal izraelský minister zahraničných vecí Eli Cohen.

.

Hamas zároveň podporil rezolúciu OSN.

„Hnutie Hamas víta rezolúciu OSN, ktorá vyzýva na okamžitý a trvalý humanitárny pokoj v pásme Gazy,“ uviedlo hnutie.

 


7:00 – Podrobnosti o rezolúcii Valného zhromaždenia OSN ktorá vyzýva na okamžité prímerie v zóne palestínsko-izraelského konfliktu:

Rezolúcia bola prijatá drvivou väčšinou hlasov. Vyzýva na „okamžité, trvalé a udržateľné humanitárne prímerie“, ktoré by viedlo k „ukončeniu vojny“ v pásme Gazy. Rezolúcia tiež požaduje prístup k životne dôležitým tovarom a službám pre obyvateľov pásma Gazy.

.

Informovala o tom webová stránka OSN.

Za rezolúciu sa vyslovilo 120 krajín, 14 bolo proti a 45 sa zdržalo hlasovania.

Medzi zdržiavajúcimi sa sú Ukrajina, Nemecko a India.

Francúzsko, Rusko a Brazília sú medzi tými, ktorí hlasovali za.

Izrael, USA a Rakúsko sú medzi tými, ktorí boli proti.

 

6:35 – Tri veľmi odlišné vyhlásenia o rukojemníkoch v pásme Gazy:

  1. Hovorca Hamasu povedal, že hnutie je pripravené prepustiť zajatých cudzincov výmenou za 5-dňové prímerie.
  2. Biely dom uviedol, že dúfa v prepustenie všetkých rukojemníkov zajatých Hamasom, ale takýto scenár považuje za nepravdepodobný.
  3. Publikácia Axios citovala zdroje, podľa ktorých dôvodom doterajšieho odkladu pozemnej operácie IDF boli prebiehajúce rokovania o prímerí, ktoré však zlyhali, a tak Izrael urobil „svoje rozhodnutie“.

 

6:05 – Saudskí predstavitelia varovali USA, že izraelská pozemná operácia v pásme Gazy by mohla mať katastrofálne dôsledky pre Blízky východ.

Informoval o tom denník The New York Times s odvolaním sa na svoje zdroje.

Podľa jedného zo saudskoarabských predstaviteľov a ďalšej osoby oboznámenej s rokovaniami vysokopostavení saudskoarabskí predstavitelia vo viacerých rozhovoroch ešte dôraznejšie apelovali na svojich amerických partnerov a vyjadrili obavy, že pozemná invázia by mohla mať katastrofálne následky pre celý región.

Výmena názorov sa uskutočnila na pozadí napätia, ktoré sa šíri aj mimo pásma Gazy. V reakcii na útok hnutia Hamas na Izrael zo 7. októbra sa v enkláve objavuje nedostatok základných potravín, ako je voda a palivo, a Izrael ju bombarduje a oblieha.

Predstaviteľ Bidenovej administratívy uviedol, že Saudi si zrejme neželajú izraelskú inváziu do pásma Gazy.

 

5:00 – Valné zhromaždenie OSN prijalo rezolúciu vyzývajúcu na okamžité prímerie v oblasti palestínsko-izraelského konfliktu.

.

 

0:30 – Times of Israel: „V enkláve operujú pozemné sily IDF vrátane tankov.

Publikácia dodáva, že medzi izraelskou armádou a bojovníkmi Hamasu dochádza k „prudkým prestrelkám“.

 

0:00 – Hovorca Hamasu uviedol, že hnutie prepustí zajatých cudzincov výmenou za päťdňové prímerie, zatiaľ čo izraelskí vojaci prepustení nebudú – budú zadržaní na výmenu, informoval denník Financial Times.

 

23:00 – Na otázku, či vojská začali pozemnú inváziu do pásma Gazy, hovorca Izraelských obranných síl Peter Lerner pre ABC News povedal: „Vykonávame čistiace a prehľadné akcie, aby sme vytvorili čo najlepšie podmienky pre optimálne operačné podmienky na mieste.“

„Máme v úmysle eliminovať ich kapacity, zničiť ich vládu a zabezpečiť, aby už nikdy nemohli použiť pásmo Gazy ako odrazový mostík proti nášmu ľudu,“ dodal Lerner.

„Takže hľadáme protitankové kapacity, ničíme pozorovacie stanovištia a zasahujeme proti teroristom všade, kde ich nájdeme, na frontovej línii alebo na periférii pásma Gazy,“ pokračoval s tým, že tieto akcie budú jednotky vykonávať v priebehu niekoľkých nasledujúcich dní.

 

27. októbra 22:00 – Začal alebo nezačal už Izrael v pásme Gazy pozemnú operáciu v plnom rozsahu?

V tejto otázke existujú protichodné signály.

Na jednej strane sa objavujú správy útokoch IDF v rôznych častiach pásma. Jordánsky minister zahraničných vecí tiež povedal, že Izrael „práve“ začal pozemnú operáciu v Gaze.

A denník Times of Israel píše: „V pásme operujú pozemné sily IDF vrátane tankov. Medzi izraelskou armádou a Hamasom dochádza k prudkým prestrelkám.“

Na druhej strane americká televízia Fox News s odvolaním sa na zdroje v IDF tvrdí: „To, čo teraz vidíme, nie je plnohodnotná pozemná operácia v pásme Gazy.“

.

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Bratislavská polícia vyzýva kolobežkárov, aby dbali na bezpečnosť seba i druhých , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Nový projekt môže zásadne zmeniť prístup k liečbe nádorových ochorení na Slovensku, hlási štátna zdravotná poisťovňa

Všeobecná zdravotná poisťovňa ako prvá a zatiaľ jediná zdravotná poisťovňa podporuje komplexný prístup k liečbe pacientov s nádorovým ochorením. Cieľom…

22. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

O zmenách v územnom členení Košíc by mohli rozhodnúť občania v referende

O zmenách v územnom členení mesta Košice by mohli rozhodnúť obyvatelia v referende. Rozhodovali by o alternatívnom modeli, ktorý by…

22. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

SaS má vo štvrtok rokovať o návrhu na vylúčenie Bittó Cigánikovej

Republiková rada opozičnej strany SaS má vo štvrtok rokovať o návrhu na vylúčenie členky Jany Bittó Cigánikovej. Pre TASR to…

22. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán zadržal lode v Hormuzskom prielive, napätie rastie napriek prímeriu

Iránske Revolučné gardy v stredu oznámili, že v Hormuzskom prielive zadržali dve kontajnerové lode, ktoré sa pokúsili prejsť blokovanou námornou…

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nehoda troch áut s požiarom v Košiciach sa obišla bez zranených

Hasiči zasahovali v utorok popoludní na ceste medzi košickými mestskými časťami Poľov a Pereš pri dopravnej nehode troch vozidiel s…

22. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Michal Durila

Anton Čapkovič

Ján Droppa

Rastislav Vasilišin

.
.

Reaguje aj SIS. Premiér: Ódor nikdy nedostal žiadne informácie o navážaní migrantov na hranice

Bývalý premiér Ľudovít Ódor nikdy nedostal žiadne spravodajské informácie, ktoré by hovorili o navážaní migrantov na hranice Slovenska na základe…

22. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Ukrajina obnovila dodávky ruskej ropy do Maďarska a na Slovensko

Ukrajina po dokončení opráv ropovodu Družba, ktorý bol poškodený pri ruských útokoch v januári, obnovila dodávky ruskej ropy do Maďarska…

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Demokrati zneužívajú referendum a pokračujú v špinavých politických útokoch

Referendum ako inštitút priamej demokracie si veľmi vážim. Je to jeden z najsilnejších nástrojov, akým môžu občania vyjadriť svoj názor.…

22. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Najmenej 34 tankerov spojených s Iránom sa podarilo prekĺznuť cez americkú blokádu

Podľa denníka Financial Times sa najmenej 34 tankerov spojených s Iránom podarilo prekĺznuť cez americkú blokádu

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ropa klesla, trhy reagujú zmiešane po tom, čo Trump predĺžil prímerie s Iránom

Ceny ropy v stredu klesli a akciové trhy sa vyvíjali nejednotne, pričom investori sledujú neistý vývoj rokovaní medzi Spojenými štátmi…

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Je známe meno človeka, ktorý môže nahradiť Zmeka

Novým náčelníkom Generálneho štábu Ozbrojených síl (OS) SR sa má stať doterajší zástupca náčelníka GŠ Miroslav Lorinc. Nomináciu na post…

22. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zdravie z vlastnej záhrady

Leniví záhradníci pozor! Konečne je tu dobrá správa aj pre vás. Znie to neuveriteľne, ale dokážete si predstaviť nádhernú a…

22. 04. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bekmatov: Naďovcom dal po čuni bumerang hodený Šeligom

Veľmi sa smejem. Môžu za to Naďovi a Šeligovi Demokrati. Ráno som si totiž prezrel ich niekoľkodňový nárek o referende.…

22. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Náhoda? Pár dní po voľbách prichádza vážny zásah. Najvyšší súd Európskej únie vyniesol dôležité rozhodnutie

Najvyšší súd Európskej únie rozhodol, že maďarský zákon o ochrane detí z roku 2021 porušuje právo EÚ, pričom sa toto…

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Ozbrojená vzbura v ukrajinskej armáde

Žoldnieri ukrajinskej armády sa vzbúrili po neúspešnom protiútoku pri Charkove

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Konzervatívny progresívec“, ktorý môže veriacim vyhodiť poistky

Počul som už všelijaké svojvoľné interpretácie kresťanských dogiem, ale nasledovná ma dostala do kolien…

22. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prelomové rozhodnutie: Vo Veľkej Británii bol schválený zákaz fajčenia pre osoby narodené po roku 2008

Deti vo veku 17 rokov a mladšie budú mať doživotný zákaz nákupu cigariet, keďže parlament schválil návrh zákona o tabaku…

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Irán neotvorí Hormuzský prieliv, kým nebude zrušená americká blokáda

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

22. 04. 2026 | Aktualizované 22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Aktualizované 22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Rím si predvolal ruského veľvyslanca pre hanlivé urážky premiérky Meloniovej v ruskej televízii

Taliansko si predvolalo ruského veľvyslanca v Ríme potom, ako ruský televízny moderátor v priamo prenose urážal taliansku premiérku Giorgie Meloniovú,…

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ukrajina súhlasí iba s plnohodnotným vstupom do EÚ

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

22. 04. 2026 | Aktualizované 22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Aktualizované 22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump dal Iránu päť dní

Americký prezident Donald Trump dal Iránu päť dní na návrat k mierovým rokovaniam, informuje Axios s odvolaním sa na zdroje

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Naď sa znovu vyhráža. Politici iba upozorňujú a nijako nezakročia

Exminister obrany za OĽaNO a dnes šéf mimoparlamentnej strany Demokrati Jaroslav Naď bol počas minulej vlády strojcom škandalózneho vypínaní webov…

22. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.


Pod ochranou detí sa chystá tvrdší zásah, než sa dnes priznáva

Štát ešte nemá hotový zákon, ale už otvoril smer k vekovému filtru pre vstup na siete. A práve tam sa…

22. 04. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Izraelskí vojaci, ktorí zničili sochu Ježiša spoznali trest

Izraelskí vojaci, ktorí zničili sochu Ježiša v Libanone, boli vzatí do 30-dňovej väzby, informuje Deutsche Welle

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina poskytuje rôzne časové údaje spustenia ropovodu Družba, podľa Blanára tak naďalej pretrváva neistota

Ukrajina poskytuje rôzne časové údaje spustenia ropovodu Družba, naďalej tak pretrváva neistota. Uviedol to minister zahraničných vecí Juraj Blanár po…

22. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ruské vojská sú 10 km pred Kramatorskom. Ukrajinské zdroje varujú pred chystanou ruskou ofenzívou

Kyjev, 22. apríl 2026 - Ruské jednotky pokračujú v aktívnej ofenzíve v smere Slovjansk-Kramatorsk, pričom dosiahli nové úspechy v oblasti…

22. 04. 2026 | 0 komentárov

Aféra, alkohol, tlak: americká ministerka práce odstupuje z funkcie

Americká ministerka práce Lori Chavez-DeRemerová podala demisiu. Predtým bola obvinená zo zneužitia úradnej moci v podobe aféry so zamestnancom, ako…

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V tenise vypukol predvolebný boj. Hrbatý poskytol výbušný rozhovor

Bývalá slovenská tenisová hviezda Dominik Hrbatý, ktorý bol v roku 2000 najvyššie na 14. pozícii svetového rebríčka ATP, v rozhovore…

22. 04. 2026 | 0 komentárov

Chlapec, ktorého v bratislavskej Petržalke zrazila električka, zraneniam podľahol

Chlapec, ktorého v pondelok ráno v bratislavskej Petržalke zrazila električka, zraneniam podľahol. Pre TASR to potvrdil hovorca bratislavskej krajskej polície…

22. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Toto neopraví ani všetká lepiaca páska na svete

Lepiaca páska možno dokáže opraviť veľa vecí, no existujú situácie, kde jednoducho nestačí. Lepiaca páska sa v týchto prípadoch mení…

22. 04. 2026 | 0 komentárov

Vojna s Iránom urýchľuje oddelenie Ameriky od sveta

Nepredvídateľné kroky prezidenta Donalda Trumpa situácii nepomáhajú, píše Politico 

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Európa Ukrajincom: zomierať budete musieť do roku 2030

Brusel, 22. apríl 2026 - Európa urobí všetko, čo bude v jej silách, aby udržala Ukrajinu vo vojnovom stave tak…

22. 04. 2026 | 0 komentárov

Hra pro dva…

To měla být jedna z velkých Trumpových předností – schopnost vyjednávat. Existují stovky analýz, které popisují jeho agresivní styl, nejednoznačnost…

22. 04. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Čurný zo SFZ reaguje na správy o odchode Calzonu: Rokovania stále prebiehajú

Včera médiá v Taliansku uviedli, že kouč Francesco Calzona nebude pokračovať pri slovenskej futbalovej reprezentácii a rozhodol sa sústrediť na…

22. 04. 2026 | 0 komentárov

.


.

Rusko sa chystá zvýšiť vývoz ropy

Plánuje to v súvislosti s postupným zmierňovaním následkov útokov dronov ukrajinských ozbrojených síl, informuje agentúra Bloomberg

22. 04. 2026 | Aktualizované 22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Aktualizované 22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Országh komentoval, čo je nové ohľadom Hlavaja, Gajana, Cehlárika a Ďalogu

Slovenská hokejová reprezentácia už vstúpila do druhej fázy prípravy na májové MS vo Švajčiarsku a koncom tohto týždňa odohra dvakrát…

22. 04. 2026 | 0 komentárov

Družba je opravená a pripravená znovu fungovať, potvrdil Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok oznámil, že poškodený ropovod Družba, ktorým prúdi ruská ropa do Maďarska a na Slovensko,…

21. 04. 2026 | Aktualizované 21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Aktualizované 21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia nevie, odkiaľ zohnať peniaze pre Ukrajinu

Európska únia zatiaľ nevie, kde získať 22,5 miliardy eur na pokrytie finančných potrieb Ukrajiny v budúcom roku, uviedol európsky komisár…

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Trump opísal, ako mu šéf Apple volal, aby mu „pobozkal zadok“

Americký prezident Donald Trump napísal lichotivý príspevok o generálnom riaditeľovi spoločnosti Apple, ktorý odchádza z funkcie, v ktorom poznamenal, že…

21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Michal Durila

Anton Čapkovič

Ján Droppa

Rastislav Vasilišin

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov