NAŽIVO

Križovatka Levočská – Volgogradská – Marka Čulena je už prejazdná a všetky dotknuté linky (12, 17, 29, 34, 43) MHD premávajú v štandardných trasách bez obmedzení. V dôsledku dopravnej nehody na spomenutej križovatke premávalo od 20. decembra päť liniek MHD po obchádzkových trasách. Ako vtedy informovala polícia, v dôsledku dopravnej nehody na križovatke ulíc Levočská a Volgogradská na ceste I/18 došlo k celkovému znefunkčneniu svetelnej signalizácie.

Včera 19:47

Holandská prokuratúra informovala, že polícia zatkla 29-ročného Sýrčana, ktorého podozrieva z členstva v Islamskom štáte a z plánovania útoku niekde v Európe.

Včera 19:33

K protestom maloobchodníkov proti ekonomickej situácii v Iráne sa pridali aj študenti. Maloobchodníci zatvorili svoje obchody a vyšli do ulíc už v nedeľu.

Včera 19:32

CNN s odvolaním sa na svoje zdroje informovala, že americký dronový útok na dok vo Venezuele, ktorý údajne slúžil ako nákladisko drog na lode pre pašerákov, pripravila CIA.

Včera 18:53

Navaľného spolupracovníci zverejnili výsledok najnovšej investigatívy. Podľa nich luxusný komplex na pobreží Čierneho mora na Kryme patrí Putinovi.

Včera 18:42

v súvislosti s vojenskými cvičeniami Číny v okolí Taiwanu vyhlásila, že Peking „ohrozuje medzinárodný mier a stabilitu“.

Včera 18:00

Americké ozbrojené sily oznámili, že USA a ich spojenci od začiatku odvetných akcií proti Islamskému štátu v Sýrii zabili alebo zajali takmer 25 jej bojovníkov.

Včera 17:35

Tisíce Somálčanov protestovali proti kroku Izraela uznať nezávislosť odštiepeneckého regiónu Somaliland.

Včera 16:53

Vo veku 94 rokov zomrela Cecilia Giménezová, ktorá sa v roku 2012 dostala do centra pozornosti pre neúspešný pokus zreštaurovať poškodenú fresku „Ecce Homo“.

Včera 16:36

Spojené arabské emiráty stiahnu zvyšok svojich síl z Jemenu. Ministerstvo obrany SAE vo svojom vyhlásení rozhodnutie odôvodnilo „nedávnym vývojom a jeho potenciálnymi dôsledkami na bezpečnosť a účinnosť protiteroristických operácií“. Neuviedlo však, kedy k stiahnutiu dôjde.

Včera 16:35

Vývoz ruského plynu do Európy cez plynovody klesol v tomto roku o vyše 40 % a dosiahol najnižší objem za viac než polstoročie.

Včera 16:15
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Mediálny analytik o odhalení identity podozrivého zo znásilnenia na Litoměřicku: Ten človek si zaslúži naše opovrhnutie

Znásilnenie 16-ročného dievčaťa, ku ktorému došlo v blízkosti Terezína cudzincom afrického pôvodu, vyvolalo veľkú diskusiu medzi politikmi. Tomio Okamura upozorňuje na identitu násilníka a oponenti ho obviňujú, že tým podnecuje etnickú nenávisť. Mediálny analytik Jiří Fencl poskytol Sputniku komentár k tomu, ako vhodné je spomínať národnosť páchateľa v médiách

❚❚
.

K znásilneniu došlo tento týždeň na poli pri Lukavci na Litoměřicku. Policajti páchateľa zadržali ihneď po čine a bolo začaté trestné stíhanie. Konkrétne sa má jednať o Afričana, ktorý bol v utorok o siedmej hodine ráno prepustený z výkonu trestu v Drážďanoch. Do Česka sa podľa dostupných informácií dostal vlakom. Šestnásťročná dievčina skončila s poranením v nemocnici a Okresný súd v Litoměřiciach poslal cudzinca do väzby.

 

Nečakané dôsledky incidentu

.

Ako prvé o incidente informovali regionálne médiá. Litoměřický denník pritom hneď v názve uviedol totožnosť podozrivého: “Polícia vyšetruje znásilnenie dievčaťa z Terezína. Podozrivým je Afričan.”

Ďalej túto správu šíril podpredseda Snemovne a šéf SPD Tomio Okamura, a to na jeho facebookovej stránke, čo spôsobilo búrlivú reakciu. Okamura totiž nielen, že hovoril o danej tragédii, ale aj vo svojom príspevku zaútočil na ministra vnútra Jána Hamáčka a tvrdo sa pustil do migrantov.

“Hamáček namiesto toho, aby chránil českých občanov pred zverstvami imigrantov, obviňuje odporcov imigrácie a islamu zo šírenia “predsudkovej nenávisti,” uvádzalo sa v jeho poste.

Skutočný škandál však nastal po rozhovore, ktorý Okamura poskytol novinárke Českého rozhlasu Zdenke Trachtovej. O ňom sa totiž tiež zmienil na sociálnych sieťach. V tejto súvislosti Okamura poznamenal, že predpokladal, že v rozhovore tento čin odsúdi a budú sa baviť o príčinách a návrhoch riešení.

Ale rozhovor bol vraj vedený v úplne inom duchu. Novinárka sa ho pýtala, prečo sa Okamura vo svojom poste zameral na skutočnosť, že bol podozrivý Afričan. Politik ďalej uvádza, že zo strany Českého rozhlasu nepadlo ani jedno slovo ľútosti či odsúdenie tohto činu.

.

“Zo strany Českého rozhlasu nepadlo ani jedno slovo ľútosti či odsúdenie tohto činu. Ani jedno slovo ohľadom príčin. Ani jedno slovo ohľadom návrhov riešenia,” napísal politik.

K svojmu príspevku navyše priložil fotografiu novinárky a v komentároch sa následne objavili rôzne vyhrážky na jej adresu. Do Tomia Okamuru sa kvôli jeho príspevku pustil novinár Českého rozhlasu Ondrej Golis, ktorý na Twitteri uvádza, že podpredseda Poslaneckej snemovne a jeden z českých najvyšších ústavných činiteľov rozbehol lynč novinárky.

Predseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek dokonca prostredníctvom sociálnej siete vyzval šéfa SPD, aby odstúpil z funkcie podpredsedu Snemovne. Minister Jan Hamáček uviedol, že Okamurov príspevok už preverujú orgány činné v trestnom konaní.

K celej kauze sa vyjadril aj hovorca prezidenta Českej republiky Jiří Ovčáček. Ten označil všetko, čo sa teraz deje, za zvrátenú morálku.

“Miesto, aby politici odsúdili znásilnenie šestnásťročného dievčaťa migrantom a prejavili súcit k obeti, usporadúvajú doslova zbesilý hon na Tomia Okamuru,” uviedol Ovčáček na svojom účte v Twitteri.

.

 

Existuje národnosť zločinov?

Teraz, keď už bulvárne médiá zverejnili fotografie a videá s daným zločincom, na ktorých je viditeľná jeho tvár, zatiaľ čo iné portály reprodukovali každý jeho krok od odchodu z väzenia v Drážďanoch až k spáchaniu násilia, už nie je záhadou, či je cudzinec alebo nie. Potvrdila to šéfka Okresného štátneho zastupiteľstva v Litoměřiciach Kateřina Doušová.

Nevyriešená však stále zostáva jedna otázka. Musia médiá v takýchto prípadoch skrývať identitu páchateľa pred verejnosťou? Neprispeje také odhalenie k rastu etnickej nenávisti a strachu z migrantov?

Sputnik sa na to spýtal mediálneho analytika Jiřího Fencla.

“Som absolútne jednoznačne za to, aby bola zverejnená jeho identita. Ten človek si zaslúži naše opovrhnutie, pretože urobil opovrhnutiahodný čin, a ešte zaútočil na nás všetkých, čo máme deti a milujeme ich, teda na väčšinu. My sme jeho oprávnení sudcovia, nie politici, ktorí stratili aj tie zvyšky politickej legitimity, pretože sa správajú nezodpovedne. Keby toho ten násilnícky prasák niekedy v budúcnosti po desaťročnej práci na galejách začal ľutovať, môže sa opäť stať človekom, čo platí aj o tých, čo toto vyčíňanie umožnili. V tejto chvíli je to ale nemožné a ľudia sú nahnevaní úplne oprávnene. Veď je to naša posledná obrana,” predstavil Fencl Sputniku svoju pozíciu.

K celej situácii potom dodal: “Drvivá väčšinová spoločnosti je úplne oprávnene rozpálená do biela pokusom o otočenie problému na naštvané komentáre alebo na to dostať pod tlak obrancu tradičného ľudského spolužitia, teda Tomia Okamuru… Až na redaktorov živených inzertným oddelením alebo koncesionárskymi poplatkami je zostávajúcim viac ako desiatim miliónom ľudí jasné, že horkokrvní sfanatizovaní a vykorenení ľudia sú vrcholným bezpečnostným rizikom pre naše deti, rodiny a európske krajiny všeobecne.”

“Chápem, že je to v rozpore s mienkou zbabelých politikov a dlhej rady nekompetentných redaktorov a ich neziskovkárských zdrojov, ale páchateľ odporného zločinu si musí uvedomiť, že na svoje predchádzajúce zaslúžené práva teraz nejaký čas zaslúžene právo mať nebude. Pretože ich sám uprel niekomu inému…” povedal mediálny analytik.

Na otázku Sputnika, či by sa mainstreamové médiá správali rovnako, ak by bol páchateľom Rus/Vietnamec/Arab, Fencl odpovedal, že “mainstreamové médium nie je médium, lebo nesprostredkúva. Sú úplne spoľahlivé práve v tom, ako prekrúcajú realitu”.

“Mlčia napríklad o dlhodobom škandalóznom konflikte záujmov špičkového vedúceho pracovníka spravodajstva ČT (pravdepodobne má na mysli riaditeľa Českej televízie Petra Dvořáka, ktorý si nedávno v Prahe vydal už piaty byt, ktorý ho stál vyše 14 miliónov korún, pozn. red.), Ale príbuzní premiéra a víťaza volieb im smrdia a roky po nich pľujú. Práve taká arogancia vytvára problémy,” uviedol na záver.

.

 

Migračné krízy na území EÚ

V roku 2015 vypukla v Európe migračná kríza. Prisťahovalci, ktorí opustili svoje pôvodné územia, sa spočiatku usadili v táboroch vytvorených v Turecku, Libanone a v mnohých ďalších krajinách. Nedostatok peňazí, pracovných a sociálnych záruk a zníženie finančných prostriedkov z hostiteľských krajín však viedli k zhoršeniu situácie v utečeneckých táboroch. To všetko nútilo ľudí, aby opustili svoje miesta pobytu a zamierili do prosperujúcich krajín eurozóny.

Podľa správ Polícia Českej republiky, odhalila polícia v roku 2018 na území Ústeckého kraja až 332 nelegálnych migrantov. Ide o tretí najvyšší počet v republike, pričom na prvom mieste je Praha a na druhej priečke potom Jihomoravský kraj. Čo sa týka počtu znásilnenia, polícia v celej SR vlani vyšetrovala 651 prípadov, z toho 85 v Ústeckom kraji.

Noviny Denník odkazujú na podobný prípad znásilnenia, ktorý sa odohral v minulom roku priamo v Drážďanoch. V auguste totiž dvadsaťosemročnú Češku napadol muž v tamojšom parku Großen Garten. Keď išla Češka v nedeľu ráno z Lennéplatzu, muž v bielej košeli ju v Großen Garten oslovil, následne zrazil k zemi a znásilnil. Dodnes po ňom pátra polícia.

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

.
.
.

Peková reaguje na obvinenia aj na zastavenie odbornej činnosti

Opozičný poslanec Tomáš Szalay   podal podnet na českú molekulárnu biologičku Soňu Pekovú, ktorá vypracovala kritický posudok vakcín COVID-19, o…

30. 12. 2025 | | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

Lupiči ukradli z trezoru banky cennosti a hotovosť v hodnote približne 30 miliónov eur

Lupiči sa v utorok v západonemeckom meste Gelsenkirchen vlámali do trezoru banky, odkiaľ ukradli hotovosť a cennosti v hodnote približne…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Putin posielal novoročné pozdravy zahraničným lídrom. Z EÚ iba dvom

Premiéri Maďarska a Slovenska Viktor Orbán a Robert Fico sú jediní lídri štátov Európskej únie , ktorým ruský prezident Vladimir…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tempo územných strát Ukrajiny sa zvýšilo a hrozí prielom na fronte

Tempo strát území Ukrajiny za uplynulý rok sa výrazne zvýšilo, vyhlásil dobrovoľník Taras Čmut

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V Dolných Ozorovciach sa zrazilo auto s vlakom, vodiča auta ošetrili

Zrážka osobného auta s vlakom v utorok napoludnie v bánovskej mestskej časti Dolné Ozorovce si nevyžiadala vážnejšie zranenia. Vodiča osobného…

30. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Teherán zaradil Kráľovské kanadské námorníctvo medzi teroristické organizácie

Iránske ministerstvo zahraničných vecí v utorok označilo Kráľovské kanadské námorníctvo za teroristickú organizáciu. Podľa Teheránu ide o odvetu za to,…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Po útoku na symbol ruskej štátnej moci je osud hlavného kyjevského teroristu Volodymyra Zelenského nezávideniahodný

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

Poľský premiér sa bojí o Európu aj Ukrajinu

Poľský premiér Donald Tusk povedal, že ak sa Rusku podarí rozdeliť Západ, Ukrajine hrozí porážka. Podobne sa vyjadril aj poľský…

30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Päť rokov od smrti generála Lučanského: Tragédia, ktorá sa už nikdy nesmie opakovať

Uplynulo päť rokov od smrti generála Milana Lučanského – od udalosti, ktorá hlboko zasiahla verejnosť a vážne narušila dôveru občanov…

30. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Vodu káže, víno pije. Vyvodí voči sebe dôsledky?

Poslanec KDH Martin Šmilňák nafúkal 0,16 promile . Po zrážke s lesnou zverou. Odstúpi?

30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump je veľmi nahnevaný kvôli ukrajinskému útoku na Putinovu rezidenciu

Americký prezident Donald Trump uviedol, že ruský prezident Vladimir Putin mu povedal, že Ukrajina sa pokúsila zaútočiť na jeho rezidenciu…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj vzdoruje

Volodymyr Zelenskyj uviedol, že Ukrajina sa v rámci akejkoľvek mierovej dohody s Ruskom nemôže jednoducho stiahnuť zo “svojho územia”. Zdôraznil,…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

TOP5: Najlepších futbalistov, ktorí presedlali na nové športy

Mnoho profesionálnych futbalistov strávi celý svoj život pri milovanom športe. Tvrdo trénujú, súťažia na najvyššej úrovni a snažia sa dosiahnuť…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

Herci sa búria. V Činohre SND by mala po Novom roku skončiť pätica hercov a herečiek, medzi nimi aj Pauhofová či Poláčik

V Činohre Slovenského národného divadla by mala po Novom roku skončiť pätica hercov a herečiek. Malo by ísť o hercov…

30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Šimečka optimisticky: PS, SaS, KDH a Demokrati majú najväčšiu šancu zostaviť stabilnú vládu

Štvorica strán PS, SaS, KDH a mimoparlamentní Demokrati má podľa lídra PS Michala Šimečku najväčšiu šancu zostaviť vládu, ktorá zostane…

30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tak typické pre farizejov z KDH. Poslanec Šmilňák po zrážke nafúkal

Poslanec KDH Martin Šmilňák mal dopravnú nehodu. Išlo o zrážku so zverou, dychová skúška odhalila alkohol

30. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vaše výroky budú kontrolované. EÚ spúšťa novú éru “bonzáctva”

Európska únia zverejnila zoznam „dôveryhodných” oznamovateľov „nenávistného” či „dezinformačného” obsahu na webe

30. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Soros sa nezastaví, naďalej financuje hlavných politických oponentov Trumpa

Fakty hovoria samy za seba. George Soros už roky financuje najextrémnejšie projekty radikálnej ľavice

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Obhajca Littler sa poďakoval bučiacim fanúšikom, že mu zaplatili odmeny

Obhajca titulu majstra sveta v šípkach Angličan Luke Littler postúpil už do štvrťfinále svetového šampionátu v Londýne, ale nebolo to…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

Európski lídri po stretnutí Trumpa so Zelenským požadujú bezpečnostné záruky

Európski lídri po stretnutí prezidenta USA Donalda Trumpa s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským požadujú bezpečnostné záruky pre Kyjev, uvádza denník…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Rusko a Európa: Hybridná vojna je v niečom horšia ako plnohodnotná vojna

Brusel, 30. decembra 2025 - Celý minulý rok boli vzťahy medzi Ruskom a EÚ mimoriadne jasné. V novembri 2024 bolo…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Podľa Lavrova USA žiadajú ukrajinské voľby a právo hlasovať z Ruska

Minister zahraničných vecí Ruskej federácie Lavrov vyhlásil, že USA trvajú na organizovaní volieb na Ukrajine a zasadzujú sa za udelenie…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kto je medzi Maďarmi najpopulárnejší?

Podľa prieskumu Maďarského inštitútu pre výskum spoločnosti z konca decembra vykazuje index sympatií maďarského predsedu vlády dvojciferný náskok pred predsedom…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

Na vojenskom letisku v Kuchyni pristáli ďalšie tri nové stíhačky F-16

Na vojenskom letisku v Kuchyni pri Malackách pristáli v utorok tri ďalšie nové stíhačky F-16 pre Ozbrojené sily SR. Pôvodne…

30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Produkty z 90. rokov, ktoré boli kedysi hitom, no dnes sú len kúsky minulosti

Produkty, ktoré v 90. rokoch pôsobili futuristicky a nevyhnutne, dnes vyvolávajú skôr úsmev než obdiv. Kedysi sme sa vďaka nim…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

.

AfD už nie je vylúčená z Mníchovskej bezpečnostnej konferencie

Členovia najväčšej nemeckej opozičnej strany, pravicovej Alternatívy pre Nemecko , boli pozvaní na Mníchovskú bezpečnostnú konferenciu. Dva roky však bola…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tomáš Bobček sa stal najužitočnejším hráčom jesennej časti poľskej Ekstraklasy

Útočník slovenskej futbalovej reprezentácie Tomáš Bobček, pôsobiaci v poľskom klube Lechia Gdansk, je nielen najlepším strelcom tamojšej Ekstraklasy 2025/2026, ale…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

Rusko momentálne nemá v úmysle zaútočiť na žiadnu pobaltskú krajinu, tvrdí estónsky šéf rozviedky

Rusko v súčasnosti nemá v úmysle zaútočiť na žiadnu pobaltskú krajinu ani na Organizáciu Severoatlantickej zmluvy ako celok. V rozhovore…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Po útoku na prezidentskú rezidenciu sa na mapách ruského generálneho štábu objavia nové oblasti Ukrajiny

Rusko, 30. decembra 2025 -Vytrvalosť, s akou Zelenskyj odmieta rokovania za ruských podmienok, vedie k tomu, že časť ruských území,…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Križovatka Levočská – Volgogradská – Marka Čulena je už prejazdná a všetky dotknuté linky (12, 17, 29, 34, 43) MHD premávajú v štandardných trasách bez obmedzení. V dôsledku dopravnej nehody na spomenutej križovatke premávalo od 20. decembra päť liniek MHD po obchádzkových trasách. Ako vtedy informovala polícia, v dôsledku dopravnej nehody na križovatke ulíc Levočská a Volgogradská na ceste I/18 došlo k celkovému znefunkčneniu svetelnej signalizácie.

Včera 19:47

Holandská prokuratúra informovala, že polícia zatkla 29-ročného Sýrčana, ktorého podozrieva z členstva v Islamskom štáte a z plánovania útoku niekde v Európe.

Včera 19:33

K protestom maloobchodníkov proti ekonomickej situácii v Iráne sa pridali aj študenti. Maloobchodníci zatvorili svoje obchody a vyšli do ulíc už v nedeľu.

Včera 19:32

.

Kéry: „Bez pravdy o minulosti nebude mier v budúcnosti. A bez mieru nebude Európa“

Krátko pred vianočnými sviatkami adresoval popredný americký ekonóm a politológ Jeffrey Sachs otvorený a značne kritický list nemeckému kancelárovi Friedrichovi Merzovi. Marián…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Po rozhovore Trumpa a Putina sa Zelenskyj spojil s Witkoffom

Po rozhovore amerického prezidenta Donalda Trumpa a ruského prezidenta Vladimira Putina sa ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj spojil so Stevom Witkoffom

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätá Anysia

Nebojácna svedkyňa

30. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pakistanský premiér odsúdil útok na Putinovu rezidenciu

Pakistanský premiér odsúdil útok na Putinovu rezidenciu, ktorý oznámila Ruská federácia a za ktorý Moskva obvinila Ukrajinu

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Nový výskum spája aj malé množstvo alkoholu s rakovinou úst

Podľa najnovších výskumov už jeden alkoholický nápoj denne zvyšuje riziko rakoviny ústnej dutiny o 50 percent

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov