Podľa nej si Kim Čong-un všimol rastúcu rolu Moskvy na svetovej scéne a jej vplyv. „Má veľké nádeje, že Rusko sa bude snažiť zmierniť sankcie proti Severnej Kórei v súvislosti s krokmi, ktoré [Spojené štáty a Severná Kórea] už robia v rámci svojich záväzkov po rokovaní v Singapure,” povedala Matvienková.
Zdôraznila, že počas rozhovoru sa severokórejský vodca o americkom prezidentovi Donaldovi Trumpovi zmieňoval veľmi korektne.
„Bol veľmi diplomatický a korektne poznamenal, že samit v Singapure bol úspešný,” povedala predsedkyňa Rady federácie. Súčasne pri rokovaniach s USA „neexistujú žiadne plánované jednostranné kroky bez odvetnej reakcie,” poznamenala.
Matvienková povedala, že severokórejský vodca sa tiež zaviazal smerovať k odstráneniu jadrových zbraní, naladiť dialóg s Južnou Kóreou a následne zjednotiť krajiny a tiež prehovoril o plánoch na prepojenie ciest a železníc na poloostrove.
„Požiadal ma, aby som predala Vladimirovi Putinovi prianie všetkého najlepšieho, že oceňuje jeho prácu a to, ako Rusko podporuje spoluprácu so Severnou Kóreou a zdôraznil záujem rozšíriť našu spoluprácu,” dodala.