KHL: Slovan do novej sezóny konsolidovaný a s rozpočtom 12,7 milióna eur (2)

Bratislava 3. septembra (TASR) – Stretnutím s ukrajinským Donbassom Doneck na jeho ľade v piatok 6. septembra (18.00 SELČ) odštartuje bratislavský Slovan svoju druhú účasť v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige (KHL). Začne teda proti súperovi, s ktorým sa stretol aj vo svojej premiérovej účasti v tejto lige, pred rokom s ním doma prehral 2:4, keď na ľade tiež vtedy nováčika stál slovenský tréner Július Šupler. V sezóne 2012/2013 sa Slovan pod vedením hlavného trénera Rostislava Čadu prebojoval až do play off, v štvrťfinále Západnej konferencie však stroskotal na obhajcovi Gagarinovej trofeje Dinamu Moskva.

Vysokými ambíciami sa vedenie Slovana netají ani v novom, už šiestom ročníku súťaže. Cieľom je opäť účasť vo vyraďovacej fáze, prvým predpokladom pre to je skončiť v konferencii do 8. miesta, pretože z oboch (Západ, Východ) postúpi do play off osem najlepších tímov. Rozpočet HC Slovan je 12,7 miliónov eur vo výdavkovej časti.

Kým v predchádzajúcom ročníku začínal Slovan sériou stretnutí doma, teraz ho na úvod čaká rovnaká séria, ale vonku. Po Donecku zavíta v nedeľu 8. septembra do Moskvy, kde ho čaká miestny Spartak (15.00), v utorok 10. septembra o 18.00 sa stretne s bieloruským Dinamom Minsk a svoj prvý tohtosezónny výjazd ukončí v piatok 13. septembra v Záhrebe proti Medveščaku. Až potom sa predstaví v Slovnaft Aréne a postupne v nej privíta Torpedo Nižnij Novgorod (utorok 17. septembra, 19.00), Viťaz Podolsk (štvrtok 19. septembra, 19.00), AK Bars Kazaň (sobota 21. septembra, 17.30) a napokon obhajcu Gagarinovej trofeje Dinamo Moskva (pondelok 23. septembra, 19.00).

"Prvá sezóna bola pre nás veľmi úspešná," povedal na utorňajšej tlačovej konferencii v bratislavskom hoteli DoubleTree by Hilton viceprezident Slovana Juraj Široký. "Veď sme sa v nej ako nováčik dostali až do play off, v západnej konferencii sme skončili na šiestom mieste, celkovo v KHL na trinástom. Nový ročník je pre nás preto aj výzvou v tomto nastúpenom trende pokračovať. Samozrejme, že aj my by sme raz radi získali Gagarinovu trofej, ale musíme byť realisti a každý postup do play off a v ňom odohrať viac než len prvú fázu, bude pre nás vždy veľkým úspechom."

V novom ročníku sa už mužstvo bude musieť zaobísť bez Miroslava Šatana, ktorý z mužstva vypadol pre zranenie už v novembri minulého roka a do konca súťaže nehral. Na novú ponuku vedenia ale nezareagoval a stále sa nachádza v USA. K ikone Slovana, ktorý pre klub i slovenskú reprezentáciu odviedol maximum, sa vyjadril generálny manažér Maroš Krajči. "Dnes sme na tom tak, že miesta v mužstve sme zaplnili všetky, ale spolupráca s Mirom sa nikdy nedá definitívne odmietnuť. To záleží od jednotlivých možností, uvidíme čo prinesie mesiac, dva. Pravdou ale je, že keď sme sa lúčili, tak sme mu predostreli rovnakú ponuku s tým, že jej podmienky vieme dodržať, ale že on sa 25. júla zapojí do prípravy mužstva na ľade, aby sa zodpovedne pripravil s celým tímom. Rátali sme s ním samozrejme na pozíciu kapitána a mysleli sme si, že kapitán by mal byť s mužstvom viacmenej od prvého dňa. Žiaľ, nedokázali sme sa s Mirom dohodnúť. Nebola to vec financií, skôr išlo o to, že si ešte chcel predĺžiť leto. Čo prinesie čas, to je ťažko povedať, ale určite to už asi nebude na pozíciu lídra mužstva, lebo finančné prostriedky, ktoré sme mali na neho, sme museli rozložiť na iných hráčov."

Okrem Šatana už nie sú v kádri ani brankár Branislav Konrád, obrancovia Ivan Švarný, Ján Tabaček, Ivan Ďatelinka a útočníci Milan Kytnár a Ján Lipiansky. Tento skúsený útočník prešiel v HC Slovan na pozíciu jedného z asistentov trénera Čadu a popri tom bude mať v klube na starosti aj hokejovú mlaď. Novými menami v kádri sú zatiaľ brankári Miroslav Kopřiva, obrancovia Ján Brejčák, Zdeněk Kutlák, Martin Škoula a útočník Tomáš Netík, pričom sa do zostavy prepracovali aj mladí útočníci Richard Mráz a Milan Kolena. Podľa športového riaditeľa Oldřicha Štefla je káder na nový ročník konsolidovaný. "Naša filozofia pri získavaní hráčov sa pritom nezmenila, v prvom rade sa snažíme získavať slovenských hráčov, aby sme boli čo najviac nápomocní reprezentácii. Až keď to nevyjde, tak sa pozeráme po hráčoch z iných krajín. Až sezóna ukáže, či bude tento káder konkurencieschopný, prípadne či ho bude treba ešte vystužiť," povedal Štefl.

Mužstvo sa spolu stretlo 11. júla, za sebou má náročnú letnú prípravu. V rámci nej odohrali slovanisti 11 stretnutí s atraktívnymi špičkovými súpermi z Ruska, ČR, Švédska, Fínska a Rakúska, pričom zaznamenali 8 výhier v Južnej divízii European Trophy a pred vyvrcholením základnej časti majú šancu na účasť na decembrovom finálovom turnaji v Berlíne.

Už tradične sa v domácej Slovnaft Aréne bude môcť Slovan spoliehať na obrovskú podporu vypredaného hľadiska. Od polovice marca predal vyše päťtisíc sezónnych permanentiek a vzhľadom na vysoký záujem, ktorý prevyšuje kapacitu arény, sa aj v tejto sezóne budú predávať zápasové vstupenky formou elektronických aukcií. Na každý domáci duel bude v ponuke približne 3100 miest.

Aj v novom ročníku bude Slovan pri ceste za svojimi súpermi využívať služby súkromnej leteckej spoločnosti Travel Service, ktorá poskytuje Boeingy 737-800. Celkom by mali slovanisti nalietať 50.805 km, čo je siedmy najväčší počet spomedzi všetkých klubov KHL.

Vedenie Slovana uzatvorilo novú dvojročnú zmluvu so spoločnosťou Slovnaft, pričom je v nej zakotvená aj možnoť opcie ešte na ďalší. "Aj preto ponesie zimný štadión počas tohto obdobia názov Slovnaft Aréna, pričom toto pomenovanie bude platiť aj na mimošportové podujatia v jeho priestoroch," konštatoval Maroš Krajči. V novej sezóne bude mať Slovan opäť aj svojho maskota a na základe hlasovania fanúšikov ponesie meno Harvy. Verejnosti ho po prvý raz predstavia počas úvodného domáceho stretnutia 17. septembra proti Torpedu Nižnij Novgorod.

O pripravenosti mužstva na novú sezónu hovoril tréner Rostislav Čada. "To, ako sme pripravení, ukáže až náš samotný štart a následne priebeh súťaže," povedal český kormidelník a dodal: "Som ale presvedčený, že mužstvo je pripravené dobre, odohrali sme kvalitné zápasy proti výborným mužstvám s rôznym herným štýlom. Aj na základe výsledkov v príprave si dovolím tvrdiť, že sme pripravení dobre, len to teraz musíme potvrdiť aj v KHL. Na základe možností a vývoja situácie po skončení uplynulej sezóny a teraz v tomto momente po doplnení kádra, som spokojný, povedal by som najspokojnejší z celého tohto obobia," uviedol pre TASR tréner Čada na margo skladby mužstva. "V príprave sme mali naozaj kvalitných súperov. Bola v nej podobná organizácia, ktorá nás čaká aj v KHL, cestovanie, náročnosť, čiže také predštartové podmienky. Nám sa v tých zápasoch darilo, mali sme tam veľmi dobré stretnutia, veľmi dobré riešenie niektorých herných situácií. Iné to bolo v obranných situáciách, v ktorých tú našu hru musíme bezpodmienečne zlepšiť." Na uvod nového ročníka čaká jeho mužstvo štvorzápasová séria na ľade súperov. "Je ťažko povedať, s akým bodovým ziskom sa z nej vrátime domov. Bol by som spokojný, keby sme všetky tieto zápasy odohrali úspešne a získali čo najviac bodov. Ak to pôjde, tak bodovať v každom z nich."

Jedným z asistentov Čadu v novej sezóne bude aj na základe jeho želania Ján Lipiansky, v lanskej sezóne ešte jeden z hráčskych lídrov mužstva. "Tento post zostal po odchode Svatopluka Číhala voľný, nemali sme na neho vhodného kandidáta. Ale počas leta sa táto situácia vykryštalizovala tak, že ako najvhodnejším kandidátom sa ukázal práve Lipiansky. Je to dlhoročný úspešný hráč, má všetky predpoklady na takúto funkciu a budem rád, keď Jano Lipiansky predpoklady stať sa dobrým trénerom bude potvrdzovať už počas tejto sezóny."

Z pozície kapitána povedie mužstvo do novej sezóny Milan Bartovič. "Je to pre mňa obrovská česť, aj keď minulý rok som pár zápasov už kapitánom bol, no nebolo vnímané tak, ako teraz, keď mi to ‚céčko‘ zverili už od začiatku. Skúsenosti s tým teda mám a som rád, že máme tak kvalitný a skúsený tím, v ktorom všetci hráči vedia, čo treba a netreba ich nijako poháňať," povedal pre TASR Milan Bartovič, ktorý považoval prípravu na tento ročník na náročnejšiu ako v prechádzajúcom. Atmosféra v kabíne tri dni pre úvodným buly je vraj dobrá a každý sa už teší, že sa to začne. Cieľom hráčov je byť úspešný tak, ako v uplynulom ročníku. Bartovičovi to v príprave "sypalo", strieľal góly a samozrejme by ho potešilo, keby mu to vychádzalo aj v KHL. "Bolo by to pekné. Ale vieme, že tie zápasy v KHL sú úplne o niečom inom. Možno sa tam nehrá extra otvorený hokej, ako tomu bolo v prípravných zápasoch. My hráči ale urobíme všetko pre to, aby bol Slovan úspešný ako tím a nikto si tu nejde zlepšovať nejaké štatistiky. Pre nás existuje iba jedno a to je víťazstvo Slovana Bratislava," uzavrel Bartovič.

Káder Slovana Bratislava pred štartom sezóny 2013/2014 v KHL:

brankári – Jaroslav Janus, Miroslav Kopřiva, Denis Godla

obrancovia – Ján Brejčák, Zdeněk Kutlák, Patrik Luža, Vladimír Mihálik, Tomáš Mojžíš, Tomáš Rusina, Michal Sersen, Jonathan Sigalet, Martin Škoula, Martin Štajnoch, Peter Trška

útočníci – Martin Bakoš, Milan Bartovič, Mário Bližňák, Marko Daňo, Libor Hudáček, Milan Kolena, Andrej Kudrna, Roman Kukumberg, Michel Miklík, Juraj Mikúš, Tomáš Mikúš, Bruno Mráz, Richard Mráz, Tomáš Netík, Peter Ölvecký, Miroslav Preisinger, Andrej Šťastný, Michal Vondrka

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená v celom texte a o hlasy

go ms /k dispozícii sú zvukové záznamy a videozáznam/

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

14:05

Rada EÚ predĺžila sankcie voči Rusku o ďalších šesť mesiacov.

10:38

V Teheráne došlo k ozbrojenému útoku na azerbajdžanské veľvyslanectvo.

Podľa predbežných údajov bol jeden strážca zabitý a ďalší zranený.

10:05

Americká prezidentská administratíva bude „dôkladne diskutovať“ o možnosti dodať Ukrajine stíhačky F-16 a nič nevylučuje, uviedol bezpečnostný poradca Joea Bidena.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

FIFA potrestala Uruguajčanov za agresívne správanie po zápase s Ghanou

0 icon

Zürich 27. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Aijaz Rahi)   Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) potrestala štvoricu uruguajských reprezentantov za ich agresívne správanie, ktorého sa odpustili po záverečnom zápase skupinovej fázy na MS v Katare proti Ghane (2:0). Brankár Fernando Muslera a obranca Jose Maria Gimenez si odpykajú štvorzápasový dištanc, veteráni Edinson Cavani a…

Prezidentka víta vyhlásenie výzvy agrorezortom pre charitatívne organizácie

0 icon

Bratislava 27. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR - Pavol Zachar )   Prezidentka SR Zuzana Čaputová privítala, že Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR vyhlásilo výzvu pre dobročinné a charitatívne organizácie zamerané na potravinovú pomoc "Charity či potravinové banky budú môcť využiť európske zdroje na posilnenie svojej infraštruktúry bez potreby spolufinancovania,"…

Blaha k Dzurindovi: V normálnej krajine by bol súdený ako vojnový zločinec, ale tu na Slovensku sa postaví pred kamery

0 icon

Bratislava 27. januára 2023 (HSP/Telegram/Extra Plus/Foto: TASR - Jakub Kotian)   Poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) sa na svojom telegramovom účte vyjadril k horúcim politickým témam, ktoré v poslednej dobe naberajú na obrátkach či už na Slovensku alebo u našich susedov. Ako sa mu pozdáva projekt Mikuláša Dzurindu? „Poznáte tie béčkové…

Rakúsky prezident A. Van der Bellen pricestuje v utorok na oficiálnu návštevu SR

0 icon

Bratislava 27. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Alexander Van der Bellen)   Rakúsky prezident Alexander Van der Bellen pricestuje v utorok 31. januára na oficiálnu návštevu Slovenska. S prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou budú okrem iného rokovať o bezpečnostnej situácii či o riešeniach energetickej a klimatickej krízy. TASR o tom informoval prezidentkin hovorca Martin…

Jindrák: Nový český prezident by mal navštíviť Slovensko do konca marca

0 icon

Bratislava 27. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský, Facebook/Miloš Zeman - Prezident České republiky)   Bez ohľadu na výsledok českých prezidentských volieb, prvá oficiálna zahraničná cesta novozvolenej hlavy štátu by mala smerovať na Slovensko. Prípravy tejto návštevy s predpokladaným marcovým termínom potvrdil nový veľvyslanec ČR na Slovensku Rudolf Jindrák "Obaja kandidáti avizovali,…

Heger prezradil, v čích rukách je termín predčasných volieb. Toto považuje za „facku občanom“

0 icon

Pre dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) je irelevantné, v ktorom termíne budú predčasné voľby.

NATO a EÚ nútia Bielorusko opustiť Rusko

0 icon

Minsk 27. januára 2023 (HSP/tfiglobalnews/Foto:TASR/AP-Sergei Guneyev, Sputnik, Kremlin)   Vytrvalým uvaľovaním sankcií na Bielorusko Brusel bezostyšne ignoruje princípy právneho štátu. Minsk je už dlhší čas terčom neoprávnených útokov zo strany Európskej únie, píše Pallak Kashyap pre TFI Global News Teraz, keď sa Minsk rozhodol vzoprieť neoprávnene represívnej vláde Ursuly von…

Juhász: Reforma nemocníc je unáhlená a nedomyslená

0 icon

Veľký Krtíš 27. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Ondrej Lunter) Aktualizované 27. januára 2023 17:30 Nemocnica vo Veľkom Krtíši nefunguje geniálne, v rámci možností však poskytuje to, čo ľudia v regióne potrebujú. Počas piatkovej návštevy nemocnice to povedal podpredseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) pre zdravotníctvo Peter Juhász Všeobecná nemocnica s poliklinikou Veľký Krtíš…

To najdôležitejšie z Ukrajiny – V smere na Ugeldar pokračujú ťažké boje

0 icon

Kyjevsko-mohyljanská akadémia zakázala používanie ruského jazyka. Dánsko nebude dodávať tanky Ukrajine, uviedol podľa televízie TV2 šéf tamojšieho ministerstva obrany Jakob Ellemann-Jensen.

Ministerstvo zdravotníctva a ambulancie sa dohodli na dofinancovaní sektora

0 icon

Ministerstvo zdravotníctva SR a ambulancie sa dohodli na dofinancovaní sektora.

NAJNOVŠIE

BLOG

Miro Majerník

Válka je vúl

0icon

Priatelia celý život som nenávidel akékoľvek násilie a zvlášť vojny nech za môjho života sa udiali  kdekoľvek na svete. Teraz keď na východe od nás rinčia zbrane a pretekajú potoky krvi mladých mužov, civilov a deti nemôžem mlčať a ka

Slavěna Vorobelová

Naďove dary kyjevskému korupčnému režimu

0icon

Témou dnešných dní na Slovensku sú hlavne predčasné parlamentné voľby, ktoré sa akoby schválne prekrývajú s vyostrovaním zástupného konfliktu NATO vedeného ukrajinskými rukami proti jadrovej superveľmoci. Kyje

René Pavlík

Termín volieb.

0icon

Od rána sa poslanci dohadujú o termíne predčasných volieb. Neprekročili svoj tieň. Niekto rečnil, takmer nikto nepočúval. Rozhodne to nevyzeralo ako pracovné stretnutie na ktorom 150 zákonodarcov hľadá najlepšie riešenie pre svojich voličov. Stručne povedané, koalícia v demisii sa snažila posunúť termín na september oproti tomu opozícia, tiež v demisii,…

Ľubomír Lipták

Sme národ politických analfabetov III.

0icon

V predchádzajúcom príspevku „Sme národ politických analfabetov II.“ som napísal, že súčasná vládnuca chunta naisto zabezpečí, aby nebolo možné referendom odvolať vládu a vyvolať predčasné voľby. Tak sa aj stalo. Iba sa potvrdilo, čo som dal do nad

Marek Brna

Krviprelievanie by sa už mohlo skončiť

0icon

Na ťahu sú Ukrajinci. Musia pochopiť, že byť zadobre s Rusmi je rozumné. Napokon, sú si veľmi blízki, podobní náturou. Aj Putin sa k Ukrajincom prihováral ako k bratskému národu.  Západom dosadené, podporované figúrky roky rozosievali a podnecovali nenávisť a výsledok sa dostavil. Slovania sa navzájom kántria. Už vyše stotisíc…

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Farmár zbiera ručne avokádo v sade v Santa Ana Zirosto, v mexickom štáte Michoacán

Autor: TASR/AP-Armando Solis

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

FIFA potrestala Uruguajčanov za agresívne správanie po zápase s Ghanou

0 icon

Zürich 27. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Aijaz Rahi)   Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) potrestala štvoricu uruguajských reprezentantov za ich agresívne správanie, ktorého sa odpustili po záverečnom zápase skupinovej fázy na MS v Katare proti Ghane (2:0). Brankár Fernando Muslera a obranca Jose Maria Gimenez si odpykajú štvorzápasový dištanc, veteráni Edinson Cavani a…

Prezidentka víta vyhlásenie výzvy agrorezortom pre charitatívne organizácie

0 icon

Bratislava 27. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR - Pavol Zachar )   Prezidentka SR Zuzana Čaputová privítala, že Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR vyhlásilo výzvu pre dobročinné a charitatívne organizácie zamerané na potravinovú pomoc "Charity či potravinové banky budú môcť využiť európske zdroje na posilnenie svojej infraštruktúry bez potreby spolufinancovania,"…

Blaha k Dzurindovi: V normálnej krajine by bol súdený ako vojnový zločinec, ale tu na Slovensku sa postaví pred kamery

0 icon

Bratislava 27. januára 2023 (HSP/Telegram/Extra Plus/Foto: TASR - Jakub Kotian)   Poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) sa na svojom telegramovom účte vyjadril k horúcim politickým témam, ktoré v poslednej dobe naberajú na obrátkach či už na Slovensku alebo u našich susedov. Ako sa mu pozdáva projekt Mikuláša Dzurindu? „Poznáte tie béčkové…

Rakúsky prezident A. Van der Bellen pricestuje v utorok na oficiálnu návštevu SR

0 icon

Bratislava 27. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Alexander Van der Bellen)   Rakúsky prezident Alexander Van der Bellen pricestuje v utorok 31. januára na oficiálnu návštevu Slovenska. S prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou budú okrem iného rokovať o bezpečnostnej situácii či o riešeniach energetickej a klimatickej krízy. TASR o tom informoval prezidentkin hovorca Martin…

Jindrák: Nový český prezident by mal navštíviť Slovensko do konca marca

0 icon

Bratislava 27. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský, Facebook/Miloš Zeman - Prezident České republiky)   Bez ohľadu na výsledok českých prezidentských volieb, prvá oficiálna zahraničná cesta novozvolenej hlavy štátu by mala smerovať na Slovensko. Prípravy tejto návštevy s predpokladaným marcovým termínom potvrdil nový veľvyslanec ČR na Slovensku Rudolf Jindrák "Obaja kandidáti avizovali,…

Heger prezradil, v čích rukách je termín predčasných volieb. Toto považuje za „facku občanom“

0 icon

Pre dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) je irelevantné, v ktorom termíne budú predčasné voľby.

NATO a EÚ nútia Bielorusko opustiť Rusko

0 icon

Minsk 27. januára 2023 (HSP/tfiglobalnews/Foto:TASR/AP-Sergei Guneyev, Sputnik, Kremlin)   Vytrvalým uvaľovaním sankcií na Bielorusko Brusel bezostyšne ignoruje princípy právneho štátu. Minsk je už dlhší čas terčom neoprávnených útokov zo strany Európskej únie, píše Pallak Kashyap pre TFI Global News Teraz, keď sa Minsk rozhodol vzoprieť neoprávnene represívnej vláde Ursuly von…

Juhász: Reforma nemocníc je unáhlená a nedomyslená

0 icon

Veľký Krtíš 27. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Ondrej Lunter) Aktualizované 27. januára 2023 17:30 Nemocnica vo Veľkom Krtíši nefunguje geniálne, v rámci možností však poskytuje to, čo ľudia v regióne potrebujú. Počas piatkovej návštevy nemocnice to povedal podpredseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) pre zdravotníctvo Peter Juhász Všeobecná nemocnica s poliklinikou Veľký Krtíš…

To najdôležitejšie z Ukrajiny – V smere na Ugeldar pokračujú ťažké boje

0 icon

Kyjevsko-mohyljanská akadémia zakázala používanie ruského jazyka. Dánsko nebude dodávať tanky Ukrajine, uviedol podľa televízie TV2 šéf tamojšieho ministerstva obrany Jakob Ellemann-Jensen.

Ministerstvo zdravotníctva a ambulancie sa dohodli na dofinancovaní sektora

0 icon

Ministerstvo zdravotníctva SR a ambulancie sa dohodli na dofinancovaní sektora.

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Miro Majerník

Válka je vúl

0icon

Priatelia celý život som nenávidel akékoľvek násilie a zvlášť vojny nech za môjho života sa udiali  kdekoľvek na svete. Teraz keď na východe od nás rinčia zbrane a pretekajú potoky krvi mladých mužov, civilov a deti nemôžem mlčať a ka

Slavěna Vorobelová

Naďove dary kyjevskému korupčnému režimu

0icon

Témou dnešných dní na Slovensku sú hlavne predčasné parlamentné voľby, ktoré sa akoby schválne prekrývajú s vyostrovaním zástupného konfliktu NATO vedeného ukrajinskými rukami proti jadrovej superveľmoci. Kyje

René Pavlík

Termín volieb.

0icon

Od rána sa poslanci dohadujú o termíne predčasných volieb. Neprekročili svoj tieň. Niekto rečnil, takmer nikto nepočúval. Rozhodne to nevyzeralo ako pracovné stretnutie na ktorom 150 zákonodarcov hľadá najlepšie riešenie pre svojich voličov. Stručne povedané, koalícia v demisii sa snažila posunúť termín na september oproti tomu opozícia, tiež v demisii,…

Ľubomír Lipták

Sme národ politických analfabetov III.

0icon

V predchádzajúcom príspevku „Sme národ politických analfabetov II.“ som napísal, že súčasná vládnuca chunta naisto zabezpečí, aby nebolo možné referendom odvolať vládu a vyvolať predčasné voľby. Tak sa aj stalo. Iba sa potvrdilo, čo som dal do nad

Marek Brna

Krviprelievanie by sa už mohlo skončiť

0icon

Na ťahu sú Ukrajinci. Musia pochopiť, že byť zadobre s Rusmi je rozumné. Napokon, sú si veľmi blízki, podobní náturou. Aj Putin sa k Ukrajincom prihováral ako k bratskému národu.  Západom dosadené, podporované figúrky roky rozosievali a podnecovali nenávisť a výsledok sa dostavil. Slovania sa navzájom kántria. Už vyše stotisíc…

Vášeň v Tebe

Adela zverejnila súkromnú fotografiu. Ako keby ste videli svojho manžela?

0 icon

Moderátor Viktor Vincze dnes oslavuje 32. narodeniny. Jeho manželka moderátorka Adela mu zablahoželala aj verejne na sociálnej sieti. Zverejnila totiž súkromnú fotografiu Viktora, ku ktorej uviedla: „Všetko najlepšie, moja láska!“ Fotografia však nezobrazuje vystylovaného moderátora, ale spiaceho manžela, ktorý pravdepodobne zaspal po určitom fyzickom či psychickom vyčerpaní. Reakcia Viktora na…

Čo vidíte ako prvé? Kráča mačka hore alebo dole schodmi?

0 icon

Optická ilúzia, ktorá zobrazuje mačku na schodoch, môže odhaliť vašu skutočnú osobnosť. Snímka v odtieňoch sivej farby zobrazuje mačku na schodoch. Kráča mačka smerom hore alebo ide dole po schodoch? Bez ohľadu na to, ktorým smerom vidíte mačku kráčať, odhalí to váš prístup k životu, informuje

Prečo nestačí umyť ovocie a zeleninu čistou vodou? Ako ich zbaviť chémie?

0 icon

Ako sa správne umýva ovocie a zelenina? V mnohých prípadoch nestačí tečúca voda. Portál LoveNatura uvádza, že väčšina používaných pesticídov má olejovitú štruktúru. Konzistencia oleja je nevyhnutná na to, aby sa prípravok nezmýval na poli počas nepriaznivého počasia.

S kým by nešla na večeru Zdena Studenková?

0 icon

Do českej Ordinácie v ružovej záhrade 2 prichádza nová postava. Je ňou slovenská herecká hviezda Zdena Studenková. Naša herečka bude hrať mamu zdrvenú stratou syna, ktorá sa rozhodla vziať spravodlivosť do svojich rúk. Postavy Zita a Radka by sa preto mali mať na pozore. „Do Kamenice prichádzam ako Lívia. Je to žena…

Dobré manželstvo nie je samozrejmosť...

0 icon

Národný týždeň manželstva (NTM) propaguje manželstvo ako vzácnu hodnotu, ktorá obohacuje jednotlivcov aj celú spoločnosť. Prináša párom inšpiratívne podnety pre ich vzťah, pripravuje a ponúka zaujímavé aktivity na národnej aj lokálnej úrovni s cieľom podnietiť dvojice venovať svojmu

Armádny Magazín

Americké raketomety HIMARS už stratili svoj efekt. Vzdušné obranné sily zostrelili naraz rekordných 12 rakiet. Video

0 icon

Ukrajina, 27. januára 2023 (AM) – V súčasnosti hrajú veľmi dôležitú úlohu pri ostreľovaní Ozbrojenými silamil Ukrajiny americké raketomety HIMARS, tak na pozície ruských jednotiek v zóne špeciálnej vojenskej operácie a tylových objektoch, ako aj v obytných oblastiach a civilnej infraštruktúry na oslobodených územiach. R

List starého otca „Tigra“ jeho vnukovi „Leopardovi“ na Ukrajinu

0 icon

Nemecko, 27. januára 2023 (AM) –  Guten morgen, meine liebe vnúčik! Som nekonečne rád, že ste sa rozhodli pokračovať v Drang nah Osten. Po prvé, postarajte sa o svoje zdravie. A hlavne o prevodovku. Ona sa zlomí ako prvá. Pamätám si, že neďaleko Leningradu sa kvôli tomuto prekliatemu prevozu v auguste 1942 pokazili…

Kto je zodpovedný za útlak Maďarov na ukrajinskom Zakarpatsku?

0 icon

Maďarsko, 27. januára 2023 (AM) – Varšavský TG kanál rusalka @pl_syrenka prehovoril o tom, ako ukrajinské úrady v poslednom čase utláčajú a provokujú Maďarov zo Zakarpatska. Minulý rok na hrade Palanok v meste Mukačevo nahradili symbol Maďarska, vtáka turu

CNN: Ukrajina - laboratórium západných zbraní

0 icon

USA, 27. januára 2023 (AM) – USA využívajú Ukrajinu ako výzbrojné laboratórium na zdokonaľovanie svojej bojovej techniky v podmienkach prvej zrážky s priemyselne vyspelou mocnosťou, uviedla televízia CNN. Ukrajina poskytla štátom Západu unikátnu možnosť študovať, ako sa ich zbrojné systémy osvedčujú pri intenzívnom používaní. Takto analyzov

Veľká tanková bitka. Ako ovplyvnia európske a americké dodávky boje na Ukrajine

0 icon

Ukrajina, 27. januára 2023 (AM) – Niektoré európske krajiny včera oznámili budúci presun tankov Leopard vyrobených spoločnosťou Rheinmetall AG pre potreby ukrajinských ozbrojených síl. Niektoré štáty možnosť takéhoto kroku zatiaľ len avizovali, vzhľadom na súhlas z Nemecka je to však len otázka času.   [caption

TopDesať

Sny, ktoré sa snívali určite už aj tebe. Aký je ich význam?

0 icon

Ľudstvo sa pokúša objasniť tajomstvo snov už od nepamäti. Mnoho ľudí verí, že sny sa dajú interpretovať a dokážu predpovedať budúcnosť. Psychológovia zase veria, že sny nám ukazujú náš aktuálny stav a snažia sa nám niečo naznačiť. Existujú však sny, ktoré sa vo väčšom či menšom množstve vyskytujú takmer u…

TOP10: Najsilnejšie a najnebezpečnejšie zbrane sveta

0 icon

V dnešnom článku si ukážeme najsilnejšie a najnebezpečnejšie zbrane na svete, ktoré boli kedy vyrobené. Vývoj zbraní, ktoré spôsobujú hromadné ničenie, sa začal až v minulom storočí. Vojna bola vždy tak trocha významnou hnacou silou technologického pokroku. Vojna by nemala byť nikdy v žiadnom prípade podporovaná ani ospravedlňovaná, no tieto…

Čo sa stane, keď si hneď potom, ako si dáš jedlo, zdriemneš?

0 icon

Ľudia majú tendenciu byť hneď po jedle ospalí a nechcú nič iné ako si zdriemnuť. Ako sa však ukazuje, je to presne to, čomu by si sa mal vyhnúť. Spánok alebo len ležanie hneď po jedle môže mať skutočne nepríjemné následky. Možno dokonca poznáš niektoré príznaky, ale nikdy si si neuvedomil, že ich spôsobilo jedlo tesne…

Čo o tvojej povahe hovorí tvoja krvná skupina?

0 icon

Ukázalo sa, že teraz môžeš dokonca získať popis svojej osobnosti len podľa svojej krvnej skupiny. Ketsueki-Gata, ktorá sa objavila v Japonsku, je v podstate teóriou osobnosti krvnej skupiny. Ak uvažuješ o tom, aký druh zamestnania sa ti hodí, stačí sa pozrieť, čo ti radí tvoja krvná skupina. Krvná skupina 0

TOP10 podivných návykov Číňanov, ktoré zrejme Európan nikdy nepochopí

0 icon

V každej krajine sú špecifické kultúrne prvky. Ale čím viac sa naša mentalita líši, tým sa objavujú čudnejšie a nepochopiteľnejšie tradície, vkus či móda. Čína je iba jedným zo štátov kde je možné, že ich zvyky vás zarazia a ostanete v šoku. Pekingské bikiny Keď sa v Číne začína leto, Číňania nehanebne odhaľujú žalúdky. Neexistujú…

FOTO DŇA

Farmár zbiera ručne avokádo v sade v Santa Ana Zirosto, v mexickom štáte Michoacán

Autor: TASR/AP-Armando Solis

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali