NAŽIVO

Prokuratúra v Saint-Étienne začala vyšetrovať nález nohy diviaka pred mešitou v meste Chambon-Feugerolles v departemente Loire.

Včera 20:14

Bolsonarovi diagnostikovali skoré štádium rakoviny kože. „Testy ukázali, že dve z lézií boli raným typom rakoviny kože,“ povedal novinárom Bolsonarov lekár Claudio Birolini.

Včera 20:01

Ministerstvo obrany Ruska oznámilo, že spoločné cvičenie ruskej a bieloruskej armády Západ-2025 sa skončilo a ruské jednotky a jednotky koaličných síl sa začali vracať do miest svojej stálej dislokácie.

Včera 19:53

Poplatok za vstup do historického centra Benátok sa bude na budúci rok vyberať dlhšie než doteraz. Poplatok sa vyberal tretí rok po sebe. Tento rok stál v určité dni päť až desať eur. Kto v Benátkach prenocoval, bol od neho oslobodený, avšak musel zaplatiť daň za ubytovanie.

Včera 19:52

Predstaviteľ NATO pre agentúru Reuters potvrdilm že prvé dodávky amerických zbraní už smerujú na Ukrajinu.

Včera 19:41

Spravodajský web Deutsche Welle informoval, že Rusko naďalej zvyšuje výdavky na programy určené pre mladých ľudí, novinárov a blogerov zo zahraničia.

Včera 19:06

Európska komisia udelila povolenie na uvedenie lieku zuranolón, určeného na liečbu popôrodnej depresie, na trh v EÚ.

Včera 19:01

Osemnásty dron, ktorý prenikol pred týždňom do vzdušného priestoru Poľska počas nočného útoku ruských síl na Ukrajinu, sa našiel v obci Stanislawka ležiacej v Lublinskom vojvodstve.

Včera 18:32

Predseda vlády Fidži slávnostne otvoril veľvyslanectvo svojej krajiny v Jeruzaleme. Na otvorení veľvyslanectva Fidži v Jeruzaleme sa dohodli Gideon Saar s fidžijským premiérom Rabukom.

Včera 18:32

Európsky dvor audítorov varoval, že pacienti v EÚ budú pravdepodobne aj naďalej čeliť nedostatku životne dôležitých liekov.

Včera 18:31

Armáda Libanonu oznámila, že na východe krajiny zhabala približne 64 miliónov tabliet captagonu – syntetického stimulantu z triedy amfetamínov.

Včera 18:18

Dánska spoločnosť, ktorá stavia dopravný tunel medzi Nemeckom a Dánskom, očakáva oneskorenie projektu v hodnote niekoľkých miliárd eur. Projekt s dĺžkou 18 kilometrov bude najdlhším cestným a železničným tunelom na svete.

Včera 18:05

Turecké úrady v rámci vyšetrovania podozrení z korupcie suspendovali ďalšieho komunálneho politika zvoleného za opozičnú Republikánsku ľudovú stranu. 

Včera 18:00

Niekoľko tisíc demonštrantov protestujúcich proti štátnej návšteve Trumpa sa v stredu vydali na pochod po ulici Regent Street v centre Londýna.

Včera 17:47

Afganské úrady rozšírili obmedzenia prístupu na internet a prerušili pripojenie na internet prostredníctvom optických vlákien vo viacerých provinciách.

Včera 17:37

Thajská armáda uviedla, že thajské ozbrojené sily v stredu použili slzotvorný plyn a gumové projektily počas potýčky s kambodžskými demonštrantmi pozdĺž sporného úseku hraníc.

Včera 17:36

Francúzsky premiér zverejnil výnos, ktorým sa rušia posledné doživotné výhody bývalých predsedov vlády. Týkali sa používania služobného vozidla s vodičom a policajnej ochrany.

Včera 17:35
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Izraelský veľvyslanec ponúka turistickú "dvojkombináciu" – sväté miesta a letné

Bratislava/Jeruzalem 9. augusta (TASR) – Za posledné dva roky stúpol vzájomný obchodný obrat medzi Slovenskom a Izraelom o 42 percent, hovorí izraelský veľvyslanec na Slovensku Alexander Ben-Zvi. Podľa jeho názoru je to však ešte stále málo a obe krajiny plánujú dve veľké návštevy, zamerané na hospodársku spoluprácu.

Slovenská delegácia pod vedením ministra hospodárstva Tomáša Malatinského navštívi Izrael, a naopak – na Slovensko príde ekonomická delegácia zo židovského štátu, vysvetlil Ben-Zvi v rozhovore pre TASR.

Vyzdvihol úroveň slovensko-izraelských vzťahov a pripomenul, že na budúci rok si Slovenská republika a Izraelský štát pripomenú 20. výročie nadviazania diplomatických stykov a 65. výročie diplomatických vzťahov Izraela s bývalým Československom. Preto bude rok 2013 pre niektoré projekty veľmi dôležitý, poznamenal diplomat.

"Už pri príchode do SR pred dvoma rokmi som povedal, že slovensko-izraelské vzťahy sú vynikajúce, nemusíme riešiť sporné politické otázky – nijaké nie sú. Môžeme sa teda sústrediť na to, čo voláme ‘pozitívnou agendou’ – ekonomické vzťahy, kultúrnu spoluprácu, rozvoj turizmu. Chceme podpísať aj dohodu o bilaterálnej spolupráci v oblasti súkromného priemyselného výskumu a vývoja," priblížil veľvyslanec šírku vzájomných vzťahov SR a Izraela.

Na Slovensku sa konal festival izraelských filmov a prebieha výstava fotografií Martina Črepa na Hviezdoslavovom námestí, spojená s dokumentom. Tento mesiac sa končí príprava turistických spotov o Izraeli, ktoré budú môcť vidieť cestujúci v MHD v Bratislave i ďalších slovenských mestách. Izraelskí umelci častejšie navštevujú Slovensko, predstavitelia slovenskej kultúry zase Izrael.

"Preložili sa dve knihy z hebrejčiny – diela Etgara Kereta a Davida Grossmana – a je záujem aj o preklad ďalšej knihy," konkretizoval Ben Zvi s tým, že v rámci ‘pozitívnej agendy’ sa rozvíja množstvo zmysluplných plánov.

.

V súvislosti s cestovným ruchom diplomat uviedol, že vlani navštívilo židovský štát 16.000 návštevníkov zo Slovenska, hlavne pútnikov. Vyjadril nádej, že toto číslo sa v budúcnosti prinajmenšom zdvojnásobí.

"Naším zámerom je poskytnúť slovenským turistom nielen možnosť navštíviť sväté miesta, ale chceli by sme, aby Izrael skutočne vnímali ako turistickú destináciu. Vieme, že sú problémy v Egypte i v Tunisku, preto by naša krajina mohla byť alternatívou letnej dovolenky na pláži," povedal Ben Zvi.

Doplnil, že v Izraeli sa dá dovolenkovať pri troch moriach – Stredozemnom, Červenom i Mŕtvom mori, ktoré je samo osebe atrakciou.

"Rád by som ponúkol Slovákom možnosť jedinečnej kombinácie – dobrú dovolenku na pláži, spojenú s návštevou svätých miest," namiešal letný turistický koktail izraelský veľvyslanec.

Pripomenul, že v židovskom štáte je aj množstvo pamiatok zapísaných v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. V júni tohto roku sa do zoznamu dostal systém jaskýň s pravekým osídlením v údolí Nahal Me’arot v pohorí Karmel.

.

Podľa izraelského diplomata nie je problém s návštevou miest svetového kultúrneho dedičstva – ani čo sa týka dopravy, a ani z bezpečnostného hľadiska. Všetky pamiatky sú pre turistov dostupné. Či sa pôjde od severu, od Galiley a Tiberiadského jazera, kde sú veľmi známe kresťanské miesta – Tabgha s Kostolom rozmnoženia chlebov a Kafarnaum (Ježišovo mesto), alebo ďalej na juh k Nazaretu, k Jaskyni stalaktitov (Avšalomovej jaskyni). Absolvovať výlety do púšte pri Eilate tiež nie je rizikom.

Na otázku TASR, aká doprava je pre individuálnych turistov najvhodnejšia, Ben-Zvi odpovedal, že v Izraeli nie je problémom prenajať si auto, ale veľmi dobre funguje aj systém verejnej dopravy – všetky autobusy sú klimatizované a dá sa dostať všade.

Prirodzene, autom je možné ísť i na miesta, ktoré sú vhodné na bicyklovanie, alebo na náročnejšiu turistiku vo voľnej prírode či extrémne športy. Dá sa využiť všetko a závisí len od finančných možností turistu, koľko môže minúť.

Ben-Zvi pripustil, že bezpečnostná situácia na Blízkom východe je veľmi zložitá. Zdôraznil však, že to, čo sa deje v okolí Izraela, neovplyvňuje príliš každodenný život samotných Izraelčanov. Je pravdou, že si v židovskom štáte robia starosti – na politickej i medzinárodnej úrovni. Nedá sa nevidieť, že v okolitých krajinách sa hlásia k slovu radikálne islamské hnutia, ktoré odmietajú čo i len diskutovať s Izraelom.

"Situácia v Sýrii nás skutočne znepokojuje. Obávame sa istej anarchie, aby nedošlo k niečomu podobnému ako v Iraku, kde prepuklo množstvo vnútorných nepokojov a došlo k teroristickým útokom. Problémom je, že Sýria leží veľmi blízko pri našich hraniciach. Sú obavy, že by sa konflikt mohol rozšíriť a preskočiť hranice," uviedol skúsený diplomat.

.

Vysvetlil, že niekedy majú lídri v susedných krajinách tendenciu riešiť vnútorné problémy útokom na Izrael, v snahe zjednocovať ľudí proti "zahraničnému nepriateľovi".

Ako ďalej zdôraznil izraelský veľvyslanec, nedá sa povedať, že jedna strana konfliktu v Sýrii "je diablom a druhá svätá". Medzi povstalcami sú členovia al-Káidy, teroristi, všetky druhy radikálnych islamských skupín. "Ak sa dostanú k moci, nie som si stopercentne istý, že to bude lepšie než doteraz. Všetko je veľmi problematické. Som presvedčený, že medzinárodné spoločenstvo by sa malo viac angažovať. Nielen preto, aby sa v krajine zastavilo násilie, ale treba tiež dozrieť na to, aký by mohol byť výsledok," charakterizoval situáciu Ben-Zvi.

Na margo iránskeho jadrového programu izraelský veľvyslanec povedal, že židovský štát má veľa poznatkov o tom, že Irán pracuje na vojenskom jadrovom programe.

"Dosiahli obohacovanie uránu na 20 percent – a to nie je na mierové účely, iba na vojenské využitie. Na mierové účely stačí päťpercentné obohatenie uránu. Kupujú vojenské vybavenie, ako sú spúšťacie mechanizmy bômb, takže sme si istí – ide o vojenský program. Nie je to len Izrael, ktorý hovorí, že nedovolí Teheránu získať nukleárnu zbraň. Americký minister obrany Leon Panetta tiež potvrdil, že USA to nedovolia," priblížil diplomat širší rozmer problému.

Dodal, že ide aj o názor iných krajín, pretože Irán nielenže chce mať atómovú zbraň, ale sa i sústavne vyhráža jej použitím – a to je ten problém.

Podľa veľvyslanca je najlepším spôsobom riešenia týchto otázok diplomacia a uplatňovanie ekonomických sankcií, avšak mali by byť prísnejšie, aby lepšie fungovali. Poslednú aktivitu USA a EÚ označil Ben-Zvi "za krok správnym smerom".

Dodal, že hoci sa Irán denne vyhráža, vymazanie Izraela z mapy sveta je vylúčené a Izraelčania urobia všetko preto, aby tomu zabránili. Zdôraznil slovo "všetko" a skonštatoval, že sa musí využiť každá mierová možnosť, ale ponechať otvorené aj tie ostatné . "Ak príde k najhoršiemu, nedá sa vylúčiť nijaká možnosť – všetky sú v hre," zopakoval Ben-Zvi pozíciu Izraela.

Izraelský veľvyslanec pripomenul, že USA majú na Blízkom východe svoje dôležité záujmy a región je z hospodárskeho i vojenského hľadiska veľmi významnou súčasťou ich zahraničnej politiky. Preto si nemyslí, že by prezidentské voľby v Spojených štátoch mohli priniesť zásadnú zmenu.

Ben-Zvi pripustil "farebné odtiene" americkej politiky, pretože veci nebývajú čierno-biele. Avšak zdôraznil pokračovanie strategického spojenectva medzi Izraelom a USA bez ohľadu na to, či bude vo Washingtone demokratický, alebo republikánsky prezident.

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marián Tkáč

Marek Brna

Štefan Konya

Milan Šupa

René Pavlík

Elena Šebová

.
.
.

Je známy motív a predpokladaný trest pre strelca, ktorý zabil Charlieho Kirka

Tyler Robinson, strelec na Charlieho Kirka, jeho rodina a spolubývajúci, majú za sebou prvé vypočutie. Prokurátori podľa ABC News žiadajú…

17. 09. 2025 | Aktualizované 17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Putin a Módí spolu telefonovali. Jasný odkaz Trumpovi a Zelenskému

Vladimir Putin a indický premiér Naréndra Módí počas stredajšieho telefonátu vyzdvihli svoje priateľstvo a srdečné vzťahy. Telefonát sa uskutočnil deň…

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Taraba: Slovensko nepodporí zmeny týkajúce sa Green Dealu

Slovensko nebude v Bruseli hlasovať za zmeny v Green Deale. Minister životného prostredia Tomáš Taraba to oznámil na sociálnej sieti.…

17. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Stratené mesto. Ako sa bitka pri Bachmute stala osudnou pre ofenzívu ukrajinských ozbrojených síl a takmer zničila Rusko

Správa o tom, že Rusko znovu získalo takmer celé územie, ktoré stratilo počas protiofenzívy ukrajinských ozbrojených síl v roku 2023…

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Opäť sa miešajú do záležitostí na Slovensku. Český minister sa zúčastnil sa opozičnom proteste. Rezort diplomacie reaguje

Český minister vnútra Vít Rakušan, ktorý sa v utorok v Bratislave zúčastnil na proteste proti konsolidácii organizovanom opozičnými stranami, tým…

17. 09. 2025 | Aktualizované 17. 09. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Aktualizované 17. 09. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Taraba: Doručili nám jedlo aj s výzvou na moje zabitie

Tomáš Taraba, minister životného prostredia SR, prostredníctvom sociálnej siete informoval, ako dnes na jeho rezort doručili zásielku so zarážajúcim popisom 

17. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Lavrov odhalil postoj Ukrajiny: Sabotujú snahy USA

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov tvrdí, že Ukrajina odmietla návrhy, ktoré jej špeciálny predstaviteľ USA Steve Witkoff odovzdal na…

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hamran má novú prácu a poriadne si prilepší. Bude mať aj prístup do parlamentu

Bývalý prezident Policajného zboru Štefan Hamran pôsobí od dnešného dňa ako asistent opozičnej poslankyne Martiny Bajo Holečkovej . Vyplýva to…

17. 09. 2025 | Aktualizované 17. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Aktualizované 17. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Protest á la opozícia: Čaká nás generálny štrajk alebo „Majdan”?

Opozícia znovu dokazuje, že sa nedokáže zmieriť nikdy s ničím. Vybľakovanie bez obsahu, zmyslu, konštruktívnosti; to je cesta, ktorú si…

17. 09. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Briti vyťahujú eso z rukáva: Použijú kráľa Karola III., aby presvedčil Trumpa v otázke Ukrajiny

Donald Trump priletel do Londýna na stretnutie s kráľom Karolom III., ktorý by mal obmäkčil postoj amerického prezidenta voči Ukrajine

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

„Ožobračovanie“ podľa Ódora

Včerajšie protesty, ktoré naprieč celým Slovenskom organizovali opozičné strany pod vedením Progresívneho Slovenska, sa niesli pod heslom “Spoločne proti ožobračovaniu”.…

17. 09. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Viete si predstaviť slovenských vojakov na Ukrajine?

Samozvaný líder opozície Michal Šimečka tvrdí, že ak by bol premiérom on, Slovensko by sa poslušne pridalo ku „koalícii ochotných“.…

17. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

PS dostalo od štátnej komisie pokutu za dary z Českej republiky

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko dostalo od štátnej volebnej komisie pokutu vo výške 110 eur za to, že prijalo peňažné dary…

17. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

17. 09. 2025 | Aktualizované 17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Aktualizované 17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Von der Leyenovej vízia oslabuje Slovensko a zdražuje život bežných ľudí

Ursula von der Layenová predniesla prejav o stave únie v Európskom parlamente. Bol plný veľkých slov, za ktorými sa skrývajú…

17. 09. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Zašlá sláva Európy. Ako sa Donald Trump stal jej prezidentom

Americký prezident sa označuje za faktického lídra Európskej únie. Mýli sa? Pýta sa ironicky Nicholas Vinocur na portáli Politico v článku…

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Marcinková: Slovenskú pupočníkovú krv vyvážali do domu lekára v Holandsku

Slovenskú pupočníkovú krv vyvážali do rodinného domu lekára v Holandsku. Upozornila na to poslankyňa Národnej rady SR za SaS Vladimíra…

17. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Babiš vyhlásil, že ak sa vráti k moci, stopne dodávky munície pre Ukrajinu

Andrej Babiš, miliardár a bývalý premiér, ktorého suverénne hnutie ANO vedie v predvolebných prieskumoch, sľúbil, že ak sa vráti k…

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Záhada stratenej jednoty, alebo ako sa Západ stal barbarským

Západná spoločnosť, vrátane slovenskej, ešte nikdy nebola rozdelená tak, ako dnes. Toto sú dôvody

17. 09. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj vyhlásil, že je pripravený stretnúť sa s Trumpom a Putinom bez akýchkoľvek podmienok

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že je pripravený stretnúť sa s Trumpom a Putinom bez akýchkoľvek podmienok

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Stojíme na prahu občianskej vojny?

Rod Dreher, vedúci rubriky The European Conservative a hlavný spolupracovník Dunajského inštitútu v Budapešti, prišiel so svojím doteraz najznepokojujúcejším komentárom,…

17. 09. 2025 | 0 komentárov

.

Žilinka zrušil obvinenia trom policajtom bývalej NAKA

Generálny prokurátor Maroš Žilinka zrušil v utorok obvinenia trom policajtom bývalej Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislavovi Dunčkovi, Róbertovi Magulovi a…

17. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ruský analytik: Trump nemá kontrolu nad „projektom Zelenskyj“

Ukrajina, 17. septembra 2025 - V dôsledku stretnutia na Aljaške došlo k „odhaleniu“ pozícií strán. Všetci účastníci konfrontácie s Ruskom boli…

17. 09. 2025 | 0 komentárov

Joe Biden nedokáže vyžiť z prezidentského dôchodku

Joe Biden nedokáže vyžiť z prezidentského dôchodku, píše The Wall Street Journal

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rusko upúšťa od pojmu „nepriateľské krajiny“, vyhlásil Lavrov

Rusko sa snaží upustiť od pojmu „nepriateľské krajiny“, vyhlásil minister zahraničných vecí Sergej Lavrov

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Iba 1 z 10 ľudí dokáže nájsť chybu na tomto obrázku. A čo ty?

Mnoho z nás má rado rôzne logické hádanky a úlohy. Dnes sme si pre teba pripravili jeden obrázok, na ktorom…

17. 09. 2025 | 0 komentárov

Francúzsky premiér Lecornu oznámil ukončenie „doživotných“ výhod pre bývalých premiérov

Lecornu bol vymenovaný za premiéra 9. septembra, keď nahradil Françoisa Bayroua, ktorý prehral hlasovanie o dôvere v parlamente po tom,…

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

18 zaujímavostí, ktoré Dubaj premenil na realitu

Všetky tieto javy sú pre obyvateľov Dubaja samozrejmosťou. Pre nás sú však niektoré tieto veci nereálne a pripadajú nám, ako…

17. 09. 2025 | 0 komentárov

Europoslanec Uhrík: „Môžete zastreliť Charlieho Kirka, ale nemôžete zastreliť jeho meno a odkaz“

Milan Uhrík vo svojom príspevku na sociálnej sieti vyzýva ľudí, aby sa vrátili späť k tradičným hodnotám a vlastenectvu

17. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Prokuratúra v Saint-Étienne začala vyšetrovať nález nohy diviaka pred mešitou v meste Chambon-Feugerolles v departemente Loire.

Včera 20:14

Bolsonarovi diagnostikovali skoré štádium rakoviny kože. „Testy ukázali, že dve z lézií boli raným typom rakoviny kože,“ povedal novinárom Bolsonarov lekár Claudio Birolini.

Včera 20:01

Ministerstvo obrany Ruska oznámilo, že spoločné cvičenie ruskej a bieloruskej armády Západ-2025 sa skončilo a ruské jednotky a jednotky koaličných síl sa začali vracať do miest svojej stálej dislokácie.

Včera 19:53

.

Prečo Európska únia nezavedie voči Číne 100 % clá, ktoré chce Trump

Žiadosť amerického prezidenta Donalda Trumpa o zavedenie 100 % ciel voči Číne pravdepodobne nezíska potrebnú podporu krajín Európskej únie, uvádza…

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Týchto ľudí uväznili do emocionálnej pasce nešťastné udalosti

Nešťastné udalosti, nešťastie alebo smola. Všetky tieto slová opisujú problémy s ktorými sa stretávajú mnohí z nás.  Sú chvíle, keď…

17. 09. 2025 | 0 komentárov

Nezklamali…

Milí SPOLUkoaličníci, Dozimetři, pirátská sebranko, Volti, Ampéři a ostatní přicmrndávači. Milí evropsky hodnotní lepšolidé, liberálové a progresivisté. Milí štítové demokracie,…

17. 09. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

„Revolúcia“ v Británii začala: Bude Starmer zdieľať osud Karola I.?

Londýn, 17. septembra 2025 - Politológ a riaditeľ Centra geopolitických štúdií IIR Dmitrij Rodionov píše o tom, ako sa Londýnu…

17. 09. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Americká armáda opäť zaútočila na loď, ktorá údajne prevážala drogy z Venezuely

Pondelkový útok bol druhým zásahom americkej armády proti lodi z Venezuely za posledné dva týždne, ktorú Trumpova administratíva označila za…

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

BMW šokuje: Tento gombík z áut nikdy nezmizne! Dôvod vás prekvapí

17.09.2025, Redakcia Auto trendy Svet automobilov zachvátila vojna proti tlačidlám. Výrobcovia sa predbiehajú v tom, kto do auta napchá väčší…

17. 09. 2025 | 0 komentárov

Svätá Hildegarda z Bingenu

Sibyla Porýnia

17. 09. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marián Tkáč

Marek Brna

Štefan Konya

Milan Šupa

René Pavlík

Elena Šebová

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov