washington kapitol

NAŽIVO

V Petrohrade hlásili výpadky mobilného internetu. Podobné výpadky boli počas niekoľkých dní aj v Moskve.

16:23

Kaja Kallasová oznámila, že EÚ podpíše obranné partnerstvá s Austráliou, Islandom a Ghanou.

16:22

Rubio kritizoval Irán za jeho odvetné útoky proti krajinám Perzského zálivu. Vyhlásil, že týmito údermi drží Irán celý svet ako rukojemníka.

16:21

Leyenová a Costa zdôraznili význam námorných obranných operácií EÚ Aspides a Atalanta. Ich cieľom je ochrana námorných trás a predchádzanie narušeniu dôležitých dodávateľských reťazcov.

16:19

Predĺženie vojny v Iráne môže vyvolať svetovú hospodársku krízu a zasiahnuť aj Trumpa, ktorý vtiahol Spojený štáty do vojny bez podpory svojho obyvateľstva. „Nie som si istý, či je v našom záujme bojovať, kým nebude režim zvrhnutý. Nikto nechce nekonečný príbeh,“ povedal jeden izraelský úradník.

Podľa neho sa centralizovaná štruktúra velenia a riadenia režimu oslabuje, ale nič nenasvedčuje tomu, že by sa mal čoskoro rozpadnúť. Takisto pochybuje o účelnosti vyzbrojenia Kurdov alebo iných menšín, pretože to odradí perzskú väčšinu.

16:18

Obranný priemysel Kazachstanu oznámil sériovú výrobu bojového vozidla Barys 6×6. Výrobná linka zdôrazňuje úsilie Astany znížiť závislosť svojej armády od dovážaného vojenského vybavenia.

16:15

Ministerstvo obrany Spojených arabských emirátov oznámilo, že pri havárii vrtuľníka zomreli dvaja vojaci Spojených arabských emirátov.

15:59

Kallasová je za urýchlenie prijímania nových štátov do EÚ. Zdôraznila, že rozširovanie musí aj naďalej vychádzať z plnenia kritérií.

15:25

Hizballáh prisľúbil vernosť novému najvyššiemu duchovnému vodcovi Iránu, ajatolláhovi Modžtabovi Chameneímu.

15:23

Funkcie prezidenta Portugalskej republiky sa ujal António José Seguro. Prisľúbil, že bude pracovať na stabilite v Portugalsku.

15:21

USA odporučili zamestnancom amerického konzulátu v tureckom meste Adana, aby úrad opustili.

15:20

Okamura odsúdil Zelenského slová, ktorý v narážkach na Orbána a jeho blokovanie pôžičky EÚ pre Ukrajinu v dôsledku zastavených dodávok ropy cez ropovod Družba pohrozil použitím vojakov.

15:18

Portál Bellingcat upozornil, že nedávno zverejnené video zrejme protirečí Trumpovym tvrdeniam, podľa ktorých je za útok na iránsku školu zodpovedný Teherán.

15:16

Tusk zostáva predsedom Občianskej koalície. Vo voľbách získal podporu 97% hlasujúcich.

14:20

Macron navštívil Cyprus, kde s prezidentom Nikosom Christodoulidesom a premiérom Kyriakosom Mitsotakisom rokoval o bezpečnosti v regióne.

14:18

UNICEF informoval, že za uplynulých sedem dní pri útokoch v Libanone zahynulo najmenej 83 detí a 254 ďalších utrpelo zranenia.

14:16

Pre dopravnú nehodu, ku ktorej došlo pri Šarišských Michaľanoch, je neprejazdná cesta I/68. Ako informuje polícia na sociálnej sieti, zrazilo sa tam nákladné vozidlo s osobným automobilom. „Na mieste zasahujú záchranné zložky a úsek cesty je momentálne neprejazdný,“ uvádza polícia. Vodičov žiada, aby sa tomuto úseku vyhli a rešpektovali pokyny záchranných zložiek.

14:02
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Expert: Spochybňovanie volieb sa môže republikánom v Georgii vypomstiť

Nepodložené tvrdenia dosluhujúceho amerického prezidenta Donalda Trumpa o rozsiahlych volebných podvodoch v prezidentských voľbách môžu mať neželaný vplyv na účasť republikánskych voličov v utorkovom kľúčovom druhom kole senátnych volieb v štáte Georgia, uviedol pre TASR profesor Charles Bullock zo štátnej univerzity v Georgii

washington kapitol
Ilustračné foto
❚❚
.

“Je možné, že niektorí republikánski voliči sa nebudú obťažovať voliť. Nemyslím si, že ich bude veľa, avšak ak budú výsledky tesné – a zdá sa, že budú -, tak aj malý počet republikánov, ktorí sa rozhodnú nevoliť, pretože neveria volebnému systému, môže pomôcť demokratickým kandidátom k víťazstvu,” uviedol Bullock.

Podľa prieskumov verejnej mienky, zverejnených na webovom portáli fivethirtyeight.com v nedeľu 3. januára, vedie kandidát Demokratickej strany a baptistický farár Raphael Warnock nad svojou rivalkou, úradujúcou senátorkou Kelly Loefflerovou v priemere o 2,2 percentuálneho bodu.

Nad druhým republikánskym senátorom uchádzajúcim sa o znovuzvolenie, Davidom Perdueom, taktiež vedie jeho demokratický vyzývateľ Jon Ossoff, a to v priemere o 1,8 percentuálneho bodu.

.

Dôležitosť utorkových volieb podčiarkuje skutočnosť, že predvolebná kampaň v Georgii je jednou z najdrahších v dejinách senátnych volieb, informuje americký denník The New York Times. Obe strany doposiaľ minuli na reklamy v Georgii, ktorá má 10,62 milióna obyvateľov, viac 450 miliónov dolárov (necelých 366 miliónov eur).

“Počas reklamných prestávok v televízii uvidíte asi pol desiatky, možno viac, predvolebných spotov… Vaša poštová schránka je plná drahých, farebných a nadrozmerných letákov od kandidátov a nezávislých politických organizácií,” opisuje Bullock ako obyvateľ Georgie svoj dojem z rozsiahlej mediálnej kampane.

Podľa Bullocka nemá takáto saturácia mediálneho priestoru veľký dosah na voličov. “Podľa odhadov iba tri percentá Georgianov ešte nie je rozhodnutých, koho bude voliť. V tejto chvíli tých 450 miliónov dolárov nemôže mať veľký vplyv. Ale človek nechce byť v situácii, kde tesne prehrá a má v zásobe peniaze, ktoré neminul. A tak ich všetky míňajú.”

Profesor si netrúfol predpovedať výsledok utorkových volieb. V prípade víťazstva jedného alebo oboch demokratov je podľa neho však pravdepodobné, že republikáni odmietnu uznať svoju prehru.

“Ak republikáni tesne prehrajú, tak budú, tak ako Trump, tvrdiť, že volebný systém je nedôveryhodný. Títo dvaja republikáni (Perdue a Loeffler) už v minulosti podporili žaloby Trumpovho volebného štábu vrátane žiadosti texaského generálneho prokurátora” o zneplatnenie výsledku prezidentských volieb, priblížil Bullock.

.

Najvýznamnejší možný výsledok volieb je, že vyhrajú obaja demokrati. V tom prípade budú mať demokrati a republikáni v 100-člennom Senáte po 50 kresiel. V prípade rovnosti hlasov bude musieť rozhodnúť zvolená demokratická viceprezidentka Kamala Harrisová. Demokrati by tak fakticky ovládli obe komory Kongresu, pretože už majú väčšinu v Snemovni reprezentantov. Demokrati budú zároveň od 20. januára kontrolovať aj Biely dom, a teda by teoreticky mohli vykonávať svoju politickú agendu bez obštrukcii republikánov.

Nie je to však také jednoduché, približuje Bullock. V prípade demokratického Senátu republikáni budú môcť využiť a pravdepodobne využijú technickú obštrukciu známu ako “filibuster”. Senát totiž vo väčšine prípadov neupravuje maximálnu dĺžku rozpravy o návrhu zákona, a republikáni tak môžu zdržovať a zabrániť hlasovaniu. K ukončeniu debaty je vo väčšine prípadov totiž potrebných až 60 hlasov.

“Demokrati budú môcť aspoň potvrdiť Bidenov kabinet a iných nominantov. Ale na návrhy zákonov sa stále vzťahuje filibuster, čo znamená že v Senáte bude panovať politická zákopová vojna s neustálym vyjednávaním a so snahou získať hlasy umiernených republikánskych senátorov, ako sú Ben Sasse a Mitt Romney,” uviedol Bullock.

V druhom kole volieb odovzdalo svoj hlas už viac než 2,8 milióna oprávnených voličov. Je to viac ako doterajší rekord 2,1 milióna hlasov odovzdaných vo voľbách do Senátu v roku 2008. Za ostatných 20 rokov vyhral druhé kolo volieb v Georgii vždy republikánsky kandidát, a to z dôvodu nižšej volebnej účasti Afroameričanov, ktorí volia prevažne demokratov, pokračuje Bullock. Tohtoročná vysoká účasť a skutočnosť, že Raphael Warnock je černoch, to môže zmeniť, dodáva profesor.

Georgia patrí medzi bašty republikánov, avšak prezidentský kandidát Joe Biden tam vo voľbách 3. novembra tesne porazil republikána Donalda Trumpa a stal sa prvým demokratom, ktorý tento štát získal od víťazstva Billa Clintona v roku 1992.

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Dovoz zbraní v Európe prudko rastie, globálny obchod so zbraňami stúpol o takmer 10 %

Globálny obchod so zbraňami v ostatných piatich rokoch výrazne stúpol, pričom najväčší nárast zaznamenala Európa. Vyplýva to z novej správy…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na poliach sa začala nová sezóna, o úrode rozhodne počasie aj voda

Na slovenských poliach sa začala nová pestovateľská sezóna. Poľnohospodári pripravujú pôdu, vysievajú prvé jarné plodiny a zároveň hodnotia stav ozimín,…

09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

PS kritizuje Šimkovičovú za 23-tisícový účet, ministerstvo kultúry hovorí o zavádzajúcich útokoch

Opozičné PS kritizuje ministerku kultúry Martinu Šimkovičovú za 23-tisícový účet z jej účasti na slávnostnom otváracom ceremoniáli Trenčín – Európske…

09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského “protidronový manéver”

Pozrime sa na to, ako chce Kyjev minimalizovať škody spôsobené pretrvávajúcou vojnou v Iráne

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Záujem o protidronové kapacity prejavilo už jedenásť štátov vrátane USA, potvrdil Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondelok uviedol, že už jedenásť krajín vrátane štátov Perzského zálivu, niektorých európskych krajín a Spojených…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

.
.

Maďarsko poskytlo informácie o zadržaných osobách z Oščadbanky

Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo podrobnosti o zadržaní siedmich pokladničných pracovníkov z Oščadbanky v Maďarsku, ktorých tamojšie úrady zadržali 5.…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Zelenského “protidronový manéver”

Pozrime sa na to, ako chce Kyjev minimalizovať škody spôsobené pretrvávajúcou vojnou v Iráne

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

“Katastrofa”. Udalosti v Teheráne vyvolali paniku na Západe

Zničenie skladov paliva americkými vojskami povedie k ekologickej katastrofe na Blízkom východe s ďalekosiahlymi dôsledkami, vyhlásil profesor Univerzity juhovýchodného Nórska…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Drogy ako cukríky pre deti

Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok upozorňuje na protidrogovú akciu v Poprade, pri ktorej sa v automate zaistila látka, ktorá…

09. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Meloniová sa zosmiešnila, keď hovorila o útoku USA na Irán

Talianska premiérka Giorgia Meloniová sa v rozhovore pre televíznu stanicu Rete 4 neúspešne pokúsila ospravedlniť útok USA na Irán

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Szijjártó požaduje okamžité zrušenie zákazu EÚ na ruské energonosiče

EÚ musí okamžite povoliť dodávky ruskej ropy a plynu, aby sa zabránilo prudkému rastu cien v krajinách únie, vyhlásil maďarský…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dovoz nekvalitných a zdraviu škodlivých potravín treba zastaviť, nie podporovať, tvrdí Suja

Miroslav Suja z hnutia Republika vo svojom príspevku na sociálnej sieti vyzýva, aby sa zastavil dovoz nekvalitných a zdraviu škodlivých…

09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

“To je jedno!” Kým progresívci prekrucujú fakty, koalícia sa posiela niekam

Evidujeme, že Andrej Danko by rád videl premiéra na pozícii ústavného sudcu. To by však znamenalo výrazné oslabenie SMERu (a…

09. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Krajiny G7 zvolajú mimoriadne zasadnutie o rope

Krajiny G7 sa v pondelok stretnú na mimoriadnom zasadnutí, aby diskutovali o raste cien ropy, keďže cena surovej ropy presiahla…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Novým najvyšším vodcom Iránu sa stal syn zavraždeného Chameneího

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Traja pátrači sú späť

Séria sa symbolicky približuje k magickej stovke prípadov. Traja pátrači na čele s Jupiterom stoja pred záhadnou úlohou – rozlúštiť…

09. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čurillovci na slobode, kde sa stala chyba?

Ukázalo sa, že všetky verejné udalosti uplynulého týždňa – agresia USA a Izraela voči Iránu, odchod Samsungu zo Slovenska, či…

09. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Ukrajinská paralympionička bola pokarhaná kvôli náušniciam s motívom "Stop vojne"

Ukrajinská paralympionička, biatlonistka Oleksandra Kononovová, dostala od Medzinárodného paralympijského výboru pokarhanie za to, že 7. marca v prvý deň súťaží…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

Medzi USA a Izraelom vznikajú problémy

Medzi USA a Izraelom vzniklo napätie po útokoch na ropnú infraštruktúru Iránu informoval izraelský 12. kanál

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Toto nikdy nemôžeme dovoliť!

Poslanec NR SR Michal Bartek tvrdí, že líder opozície Michal Šimečka (PS) je dlhodobo pripravovaný, aby prevzal na Slovensku moc…

09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Veľká Británia má zásoby plynu na menej ako dva dni

Veľká Británia má zásoby plynu na menej ako dva dni v dôsledku výpadkov na svetovom trhu s energetickými zdrojmi, píše…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Chce Trump rýchle ukončenie vojny s Iránom?

Existuje rozšírený názor, že hlavnou úlohou Trumpa je teraz podporiť nástup umiernených síl k moci v Iráne, ktoré budú ochotné…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ako si umelo získať sympatie: Plavákovej falošná hra na obeť

Lekciu z vedenia politického boja jemnými manipulatívnymi metódami uštedrila verejnosti Lucia Plaváková . Pretože jej posledné mediálne vyjadrenia by ste…

08. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Takmer 500 ľudí skončilo vo februári v bankrote, najviac dlžníkov pribudlo na východe

Vo februári zbankrotovalo na Slovensku 492 dlžníkov, čo predstavuje medzimesačný nárast. Oproti januáru, keď bankrot postihol 415 ľudí, ide o…

09. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dav obklopil autobus s iránskymi futbalistkami pri odchode z Austrálie. Doma im údajne hrozí ten najprísnejší trest

Iránske futbalistky pri prvom zápase na ázijskom šampionáte v Austrálii nespievali iránsku štátnu hymnu a zvolili tichý protest. Následne pred…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

Jsme na to sami…

Pamatuju si jako dneska, když Hamás provedl svůj diverzní výpad z Gazy a Izraelské tajné služby, které teď údajně vědí…

09. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Human Rights Watch obviňuje Izrael z použitia bieleho fosforu v Libanone

Medzinárodná ľudskoprávna organizácia Human Rights Watch v pondelok obvinila Izrael z „nezákonného“ použitia bieleho fosforu pri útokoch na juhu Libanonu.…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fascinujúce objavy, ktoré otvárajú okno do minulosti

Objavy z minulosti nám umožňujú nahliadnuť do sveta, ktorý existoval dávno pred nami. Každý takýto artefakt, umelecké dielo či archeologický…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

Tieto fotografie dokazujú, že niektoré nápady by mali zostať len v hlave

Nápady môžu byť skvelé, kreatívne a niekedy dokonca geniálne. Problém nastáva vtedy, keď sa niektoré nápady realizujú bez premýšľania alebo…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

Hlina priznal, že hrá divadlo. Ani zvyšok opozície nezaostáva

Za posledné dni sa udiali snemy opozičných strán a padlo niekoľko silných výrokov. Figúrky na šachovnici sa presúvajú; isté osoby…

08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina stále bez dohody: Pomoc proti iránskym dronom zostáva otáznikom

Ukrajina zatiaľ nemá žiadne konkrétne dohody s USA a krajinami Perzského zálivu o pomoci pri ochrane pred iránskymi útokmi dronmi

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Výbuch pred synagógou v Liège bol podľa starostu antisemitský útok

Výbuch v belgickom meste Liège v pondelok nadránom poškodil synagógu, informovala miestna polícia. Podľa policajného hovorcu neboli hlásené žiadne zranenia…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Na pozadí udalostí v Iráne sociálne siete vyzývali Trumpovho mladšieho syna Barrona, aby nastúpil do vojenskej služby v USA

Bývalý scenárista animovaného seriálu South Park Toby Morton spustil satirický web DraftBarronTrump.com, na ktorom píše o vhodnosti 19-ročného Barrona na…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V Petrohrade hlásili výpadky mobilného internetu. Podobné výpadky boli počas niekoľkých dní aj v Moskve.

16:23

Kaja Kallasová oznámila, že EÚ podpíše obranné partnerstvá s Austráliou, Islandom a Ghanou.

16:22

Rubio kritizoval Irán za jeho odvetné útoky proti krajinám Perzského zálivu. Vyhlásil, že týmito údermi drží Irán celý svet ako rukojemníka.

16:21

Leyenová a Costa zdôraznili význam námorných obranných operácií EÚ Aspides a Atalanta. Ich cieľom je ochrana námorných trás a predchádzanie narušeniu dôležitých dodávateľských reťazcov.

16:19

Predĺženie vojny v Iráne môže vyvolať svetovú hospodársku krízu a zasiahnuť aj Trumpa, ktorý vtiahol Spojený štáty do vojny bez podpory svojho obyvateľstva. „Nie som si istý, či je v našom záujme bojovať, kým nebude režim zvrhnutý. Nikto nechce nekonečný príbeh,“ povedal jeden izraelský úradník.

Podľa neho sa centralizovaná štruktúra velenia a riadenia režimu oslabuje, ale nič nenasvedčuje tomu, že by sa mal čoskoro rozpadnúť. Takisto pochybuje o účelnosti vyzbrojenia Kurdov alebo iných menšín, pretože to odradí perzskú väčšinu.

16:18

.

Fico rokoval s ministrom zahraničia SAE Abdulláhom bin Zájidom Ál Nahjánom

Premiér Robert Fico v nedeľu rokoval na Úrade vlády SR s ministrom zahraničných vecí Spojených arabských emirátov (SAE) Abdulláhom bin…

08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Útok USA na Irán a nezhody v tábore Anglosasov

Veľká Británia, 8. marca 2026 - Britská základňa na Cypre sa podieľa na subverzívnych operáciách na Blízkom východe.   Americký…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

Johannesburg – hlavné mesto zlata na svete

Hlavné mesto zlata sa nachádza v Južnej Afrike a jeho príbeh je úzko spojený s jedným z najväčších objavov v…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

V čom by mohlo spočívať víťazstvo v tejto vojne?

USA už na vojnu s Iránom minuli približne 6 miliárd dolárov, ale doteraz nie je jasné, v čom by mohlo…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










„Ukrajinský zlatý konvoj“, alebo Kyjev pripravuje Majdan pre Maďarsko

Maďarsko, 8. marca 2026 - Zlaté tehly a milióny dolárov a eur môžu byť použité na zvrhnutie vlády v Budapešti.…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

Rusko sa stáva jedným z hlavných víťazov vojny USA a Izraela

Rusko sa stáva jedným z hlavných víťazov vojny USA a Izraela s Iránom kvôli rastu cien ropy, píše WSJ

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Michal Durila

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov