NAŽIVO

Slovenská správa jaskýň (SSJ) buduje 3D databázu jaskýň. Mapovanie jaskýň je desaťročia čiastočnou náplňou práce dvoch až troch profesionálnych speleológov a mnohých dobrovoľných jaskyniarov. Informovala o tom na sociálnej sieti.

17:58

Sýria a Saudská Arábia v sobotu podpísali dohodu o založení nového investičného fondu na vybudovanie letísk a telekomunikačnej infraštruktúry. Krajiny tiež spoločne založia novú nízkonákladovú aerolíniu, informovala agentúra AFP.

Dohodu s Rijádom oznámil šéf sýrskeho investičného orgánu.

17:57

V strategickom priemyselnom parku v Šuranoch pribudne v priebehu najbližších štyroch rokov takmer 4000 kusov nových stromov a drevín. Územie parku bude zatrávnené na ploche približne 56.000 štvorcových metrov. Rozsiahla výsadba zelene bude plniť ekologickú, klimatickú, izolačnú aj estetickú funkciu, informovala spoločnosť MH Invest, ktorá je realizátorom projektu Šurany Industrial Park.

17:56

Generálny riaditeľ spoločnosti Medcedes-Benz Ola Källenius vyzýva na zmenu kurzu hospodárskej politiky v Nemecku. Roky stagnácie vytvárajú živnú pôdu pre pravičiarov, varoval v rozhovore, ktorý zverejnil počas víkendu týždenník Der Spiegel. Informovala o tom správa agentúry DPA.

17:55

Nemecká ministerka hospodárstva Katherina Reicheová naďalej trvá na rýchlom presadení daňových úľav pre podniky a zamestnancov. Cieľom je, aby sa účinky zníženia daní prejavili skôr ako v roku 2028, uviedla predstaviteľka konzervatívneho bloku CDU/CSU v rozhovore pre nedeľník Bild am Sonntag. Informuje o tom správa agentúry DPA.

17:54

Vinohradník Zoltán Dobos z Moldavy nad Bodvou sa obáva, či vinohradníci budú chcieť pokračovať v pestovaní viniča, ak by pre zlaté žltnutie prišli o celé vinohrady. Aplikovať postrek proti tomuto ochoreniu plánuje na svojej vinici hneď po takzvanom zimnom reze.

„Tento rok budeme musieť dávať veľmi veľký pozor. Hneď, ako ukončíme strihanie, musíme aplikovať jarný postrek. Keď to počasie dovolí, chceli by sme to stihnúť začiatkom marca, možno aj skôr. Hneď to musíme riešiť postrekom,“ povedal.

17:53

Americká televízna moderátorka Savannah Guthrieová opäť apelovala na únoscov svojej matky a naznačila aj možnosť zaplatenia výkupného. Informovala o tom agentúra DPA.

„Prosíme vás, aby ste nám vrátili našu mamu, aby sme sa mohli znovu tešiť, že budeme spolu. Len tak budeme mať pokoj. Má to pre nás veľkú cenu a sme ochotní zaplatiť za to,“ povedala v krátkom videu na Instagrame v sobotu.

17:51

Dočasný pamätník obetiam smrtiaceho novoročného požiaru vo švajčiarskej Crans-Montane v nedeľu ráno začal horieť. V nedeľu to uviedla polícia s tým, že vyšetruje ďalšie okolnosti. Informovala o tom agentúra AFP.

Švajčiarsko požiar mŕtvi
Na snímke žena zapaľuje sviečku za obete nočného požiaru v bare v luxusnom švajčiarskom lyžiarskom stredisku Crans Montana ležiacom v kantóne Valais vo štvrtok 1. januára 2026 / Foto: TASR/AP-Alessandro della Valle/Keystone via AP
15:35

Britský kráľ Karol III. bude hostiť nigérijského prezidenta Bolu Tinubua, keď africký líder v dňoch 18. a 19. marca uskutoční štátnu návštevu Británie, uviedol Buckinghamský palác v sobotňajšom vyhlásení. Informovala o tom správa tlačovej agentúry AFP.

Kráľa Karola III. nakrátko hospitalizovali pre vedľajšie účinky liečby
Na snímke britský kráľ Karol III. / Foto: TASR/AP-Jane Barlow
15:33

Šéf ukrajinskej diplomacie Andrij Sybiha tvrdí, že prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj by sa mali osobne stretnúť, aby spolu vyriešili zostávajúce otázky mierového urovnania vojny. Zdôraznil zároveň, že iba americký prezident Donald Trump má moc presadiť dohodu medzi oboma znepriatelenými krajinami. Vyjadril sa tak v rozhovore, ktorý v nedeľu zverejnila agentúra Reuters.

Andrij Sybiha
Na snímke ukrajinský minister zahraničných vecí Andrij Sybiha / Foto: SITA/AP-Geert Vanden Wijngaert
15:31

70 % Nemcov je nespokojných s kancelárom Friedrichom Merzom, informuje Bild s odvolaním sa na výsledky prieskumu sociologického inštitútu INSA.

„Situácia kancelára sa ešte viac zhoršila: v porovnaní s predchádzajúcim prieskumom klesajú hodnotenia jeho osoby. Podľa týchto údajov je len 23 percent opýtaných naďalej spokojných s prácou kancelára Merza, čo je o päť percentuálnych bodov menej ako v predchádzajúcom prieskume. Na druhej strane, 67 percent je nespokojných (plus 5 percent). Zdá sa, že nedávny nárast spokojnosti s prácou Mertza (v januári bol o štyri percentuálne body vyšší) bol len prechodným javom,” píše Bild.

Na tomto pozadí rastie podpora pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko. Opäť sa dostala do čela s ratingom 26 %.

Friedrich Merz
Na snímke nemecký kancelár Friedrich Merz / Foto: TASR/AP-Kay Nietfeld/DPA via AP, Pool
14:50

Generálny štáb ukrajinskej armády vyhlásil, že počas útoku na cvičisko Kapustin Jar (odkiaľ sa podľa všetkého odpalujú rakety Orešnik) bol poškodený objekt slúžiaci na obsluhu balistických rakiet.

Rusko útoky nepotvrdilo.

Generálny štáb ukrajinskej armády skôr oznámil, že na cvičisko „Kapustin Jar“ bol vykonaný útok raketami raketou Flamingo.

útok-jd2026020817
Útok na Kapustin jar / Foto: Screenshot Telegram
11:13

08:32
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Pružnosť či obmedzenie práv? Vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku súhlasí s návrhom, aby so zahraničnou politikou EÚ nemuseli súhlasiť všetky členské štát

Návrh zdynamizovať rozhodovanie v zahraničnopolitických otázkach na pôde Európskej únie pomocou väčšinového hlasovania je v princípe dobrý návrh, ktorý môže pomôcť, aby bola Únia skutočným globálnym hráčom. Myslí si to vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko

❚❚
.

V debate o spoločnej zahraničnej a bezpečnostnej politike sa spomína aj projekt spoločnej európskej armády, za ktorý sa vyslovila aj nemecká kancelárka Angela Merkel počas svojho vystúpenia v Európskom parlamente. Miko tvrdí, že tento projekt nemá ešte ani zďaleka konkrétne rysy a je to zatiaľ iba vízia.

Jean-Claude Juncker vo svojej poslednej reči o stave Únie navrhol, aby sa o niektorých otázkach zahraničnej politiky na Rade ministrov EÚ rozhodovalo väčšinovo, teda že by s rozhodnutím nemuseli súhlasiť všetky členské štáty.

„Myslím si, že principiálne je to dobrý krok. Ľudia, ktorí sa zaoberajú zahraničnou politikou, veľmi dobre vedia, ako fungujú iné organizácie, združenia štátov. Aj v prípade nezáväzných dokumentov z dielne medzinárodných organizácií ako Rady Európy alebo OSN trvá roky, kým sa podarí dosiahnuť zhodu na texte, pod ktorý sú všetci ochotní sa podpísať. Navyše je to väčšinou najnižší možný konsenzus, takže to nie veľmi posúva veci dopredu,“ vysvetlil Miko s tým, že Únia potrebuje svoje procesy zdynamizovať, aby bola skutočne globálnym hráčom.

.

„Pokiaľ chceme operatívne reagovať v globálnych vzťahoch, kde je niekoľko veľkých hráčov, ktorí majú centrálnu vládu, alebo, nedajbože, totalitu, či nejaké mechanizmy, vďaka ktorým sú flexibilní, a my keď chceme byť v tejto hre, musíme byť schopní reagovať rýchlo,“ pokračoval s tým, že časový rozdiel, kým nájde zhodu kritická väčšina a kým sa všetci dohodnú, je značný.

„Otázka je, čo tou jednohlasnosťou získavame v jednotlivých technických veciach. Sú niektoré zásadné veci, kde to tak z princípu chceme, ale na druhej strane v zahranično-politických otázkach, kde máme vlastne spoločný záujem, potrebujeme byť akčnejší. Musíme s tým byť opatrní, ale všeobecne si myslím, že potrebujeme nástroj väčšinového rozhodnutia v oblastiach, kde potrebujeme rozhodovať rýchlo,“ priblížil predstavu Komisie Miko.

 

Európska armáda

Miko sa vyjadril aj k otázkam súvisiacim s bezpečnosťou. V médiách sa často používa výraz európska armáda, hoci reálne žiadne plány na spoločné vojsko zatiaľ nie sú.

.

„Väčšinou je to tak, že keď je vízia, tak jej konkrétny tvar sa naplňuje v samotnom procese, keď sa začne vytvárať. Ide o to, či chceme principiálne mať takúto vec, ktorá nás bude spoločne brániť, a keď sa na tom zhodneme, tak sa k tomu dopracujeme. Ak by ste teraz nadhodili akúkoľvek konkrétnu predstavu, tak sa nájde plno opozičných názorov, prečo to tak nemá vyzerať,“ povedal na otázku, čo si máme pod európskou armádou predstaviť.

„Základná vízia teraz je, že potrebujeme niečo spoločné, koordinované. Teraz padajú rôzne argumenty – od toho, prečo to potrebujeme, ako to bude riadené, až po to, ako to bude fungovať v prípade nasadenia, a táto diskusia je dôležitá. Ale v tomto štádiu ide hlavne o principiálny súhlas – či chceme alebo nechceme niečo také mať,“ dodal šéf Zastúpenia EK na Slovensku.

Priznáva, že tak, ako to pri predstavovaní ideí býva, najprv padajú argumenty, že to vlastne nepotrebujeme. Je to aj prípad tohto projektu. „Aj tu sa hovorilo, že načo, veď máme NATO a potom príde len taká drobnosť, že sa zmení prezident USA a naraz to vyzerá všetko úplne inak. Niektoré otázky a pochybnosti, ktoré boli zo začiatku, už sú zodpovedané. Predsa len sú tu riziká, ktoré sme predtým nevideli. Myslím si, že vízie majú tú vlastnosť, že predvídajú tieto možnosti a z môjho hľadiska je na mieste sa o tom baviť,“ dodal.

 

Európske jadro

.

Na Slovensku v debate o Európskej únii ešte donedávna dominovala otázka tzv. európskeho jadra. O tom, že Slovensko doň musí patriť, hovoril najmä expremiér Robert Fico. Odborníci ale aj zahraniční diplomati a politici upozorňovali, že pokiaľ vezmú do úvahy projekty, v ktorých Slovensko participuje, tak už v „jadre“ je, keďže je členom napríklad eurozóny či schengenského priestoru.

Pri otázke o jadre Miko zdôraznil, že najprv si treba definovať, čo to jadro je, keďže v slovníku európskych špičiek tento výraz nie je.

„Je to skôr slovenská vnútropolitická terminológia. Rozumiem tomu tak, že ako sa v Čechách hovorí, že chcú byť pri stole, my hovoríme, že chceme patriť do jadra. Niekde inde sa to možno nazýva inak. V konečnom dôsledku je to možno o tom, že je lepšie, keď sa môžeme zúčastňovať na rozhodujúcich jednaniach, ktoré určujú budúcnosť, ktoré majú na nás vplyv,“ dodal Miko.

Upozornil však, že Únia napriek tomu, že sa diskutovalo o rôznych scenároch, vrátane viacrýchlostnej Európy, nikdy nenavrhovala nič také, čo by znamenalo, že niektorý z členských štátov bude menej účastný na rozhodovaniach.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.

ĎALŠIE Z HS













.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

Ján Droppa

Ivan Štubňa

.
.

Nebude zo psa slanina ani z Mikloška ďalší svätý František

Historik Anton Hrnko vysvetlil, prečo z Františka Mikloška nebude nikdy svätec. Jeho príspevok vám prinášame v plnom znení

08. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Výmena Zmeka nie je podľa Kaliňáka niečo, čo treba teraz riešiť

Výmena náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniela Zemka nie je vecou, ktorú treba teraz riešiť. Pre televíziu TA3 to…

08. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

O atentáte na generála Aleksejeva a jeho následkoch

Putin včera osobne poďakoval prezidentovi SAE za pomoc pri zadržaní podozrivého z atentátu na prvého zástupcu šéfa ruskej GRU generála…

08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Matúš Šutaj Eštok k Šimečkovej matke: V tomto prípade ide o takú zlodejinu, že až sa práši

Kauza dotácií pre Projekt Fórum Marty Šimečkovej nesúvisí podľa poslanca Michala Trubana s hnutím Progresívne Slovensko. Vyhlásil to v relácii…

08. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Londýn zvažuje nasadenie vojakov na zadržanie tankerov ruskej „tieňovej flotily“

Spojené kráľovstvo zvažuje vojenské možnosti skonfiškovania tankerov z ruskej „tieňovej flotily“. Referuje o tom web The Guardian s odvolaním sa…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Machadová síce darovala Nobelovu cenu Trumpovi, no v Bielom dome ju neznášajú

Trump a Biely dom sú čoraz viac sklamaní z Maríe Machadovej, líderky venezuelskej opozície

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Durov má svoj názor na to, prečo sa politici snažia zakázať sociálne siete pre deti

Zakladateľ Telegramu Pavel Durov kritizoval európske orgány za zákaz sociálnych sietí pre deti

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

VIDEO: Výkriky bolesti na olympíjskej trati. Veľký príbeh Vonnovej sa končí katastrofálne

AKTUALIZOVANÉ o video: Skúsená americká zjazdárka Lindsey Vonnová sa rozhodla štartovať na ZOH 2026 aj keď len pred niekoľkými dňami…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – 20 hodín za deň bez elektriny, to je realita v Kyjeve

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Gröhlinga veľmi vyrušuje myšlienka voľby nového generálneho prokurátora ešte pred najbližšími parlamentnými voľbami

Veľmi ma to vyrušuje, skonštatoval predseda strany Sloboda a Solidarita Branislav Gröhling na margo myšlienky voľby nového generálneho prokurátora ešte…

08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Pedofilný škandál, ktorý môže pochovať britskú kráľovskú rodinu

Londýn, 8. februára 2026 - Politická budúcnosť premiéra bývalej veľkej Británie Keira Starmera sa ocitla pod vážnou hrozbou kvôli zverejneným…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Zadržali vraha ruského generála Aleksejeva

Zadržali vraha ruského generála Aleksejeva

08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ruská pomsta za atentát na generála: Rakety zasiahli výcvikové centrá so zahraničnými inštruktormi

Rusko, 8. februára 2026 - Ruské ozbrojené sily uskutočnili rozsiahlu operáciu, pri ktorej zasadili presné údery na niekoľko regiónov Ukrajiny.    …

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Raši: Nepovažujeme voľbu nového generálneho prokurátora v tomto volebnom období za tému

Podľa predsedu parlamentu Richarda Rašiho nepovažujú voľbu nového generálneho prokurátora v tomto volebnom období za tému. V relácii O 5…

08. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Presuň zápalku a otestuj svoje logické myslenie

Presuň zápalku a vyrieš zdanlivo jednoduchú, no poriadne záludnú matematickú hádanku. Stačí jediný pohyb a nesprávna rovnica sa môže zmeniť…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Systém komunikácie na Ukrajine sa začal rozpadávať

Systém komunikácie na Ukrajine sa začal rozpadávať, vyhlásil poslanec parlamentu za stranu „Sluha národa“ a predseda podvýboru pre otázky kybernetickej…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Malo by Rusko pomôcť Trumpovi ak sa bude „topiť“?

USA, 8. februára 2026 - V prípade potenciálneho predvolania Trumpa do Kongresu USA na výpoveď v prípade Epstein bude americký…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

.

Prokuratúra si z vlády robí dobrý deň. Črtá sa hrozivý scenár

Tento týždeň zasiahli občanov znepokojených šafarením predošlých vlád tvrdé údery – podpásovky zo strany niektorých prokurátorov. Politický boj sa očividne…

08. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Správanie holandskej hviezdy Jutty Leerdamovej na olympiáde vyvoláva pobúrenie

Správanie 27-ročnej holandskej rýchlokorčuliarskej hviezdy Jutty Leerdamovej na zimných olympijských hrách v Miláne a Cortine d\'Ampezzo vyvolalo pobúrenie. Na sociálnych…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

USA údajne pripravujú novú vládu pre Irán v prípade pádu ajatolláhovho režimu

Spojené štáty pravdepodobne pracujú na vytvorení dočasnej vlády v Iráne pre prípad, že by súčasná vláda už nebola schopná riadiť…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Babiš obvinil z pokračovania vojny západného politika

Český premiér Babiš vyhlásil, že v roku 2022 bola pre externé zasahovanie premárnená šanca na mier medzi Ruskom a Ukrajinou.…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko sa chveje: pro-opozičné sily útočia na všetkých frontoch

Ak by existoval koordinovaný útok proti vláde, nevyzeral by ináč…

08. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Češka Maděrová získala zlato v paralelnom obrovskom slalome, Ledeckej sen o hetriku sa rozplynul

Česká snoubordistka Zuzana Maděrová sa stala olympijskou víťazkou v paralelnom obrovskom slalome žien na zimných olympijských hrách v Miláne a…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Nechať ľudí mrznúť v tme je teror, odkázal Putinovi litovský minister

Litovský minister zahraničných vecí Kestutis Budrys vyhlásil, že ruský prezident Vladimir Putin iba blufuje o prímerí v oblasti energetiky a…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Teória spochybňuje Epsteinovu smrť: Čo ak je stále nažive?

Svojho času sa šírili povesti, že samovražda odsúdeného pedofila Jeffreyho Epsteina je len trik. S otvorením jeho spisov však vychádzajú na…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Blízky východ straší trhy, ponuka tlačí ceny dole. Čo čaká vodičov?

Ceny pohonných látok na Slovensku sa na prelome januára a februára opäť posunuli o pár centov nahor. No ako upozorňuje…

08. 02. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Američania očakávajú pád vlády v Havane už tento rok

Kubánska vláda môže už tento rok padnúť pod tlakom USA, píše The New York Times s odvolaním sa na zdroje…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To, ako skončí vojna na Ukrajine, rozhodne o „osude Nemecka a Európy”

Ukončenie vojny na Ukrajine nie je pre Európu výhodné, znova vyhlásil predseda Mníchovskej konferencie Wolfgang Ischinger

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Tieto krajiny majú najväčšie zásoby uránu v roku 2026

Zásoby uránu v roku 2026 zohrávajú kľúčovú úlohu v globálnej energetike a jadrovej bezpečnosti. Rastúci záujem o jadrovú energiu zvyšuje…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Slovenská správa jaskýň (SSJ) buduje 3D databázu jaskýň. Mapovanie jaskýň je desaťročia čiastočnou náplňou práce dvoch až troch profesionálnych speleológov a mnohých dobrovoľných jaskyniarov. Informovala o tom na sociálnej sieti.

17:58

Sýria a Saudská Arábia v sobotu podpísali dohodu o založení nového investičného fondu na vybudovanie letísk a telekomunikačnej infraštruktúry. Krajiny tiež spoločne založia novú nízkonákladovú aerolíniu, informovala agentúra AFP.

Dohodu s Rijádom oznámil šéf sýrskeho investičného orgánu.

17:57

V strategickom priemyselnom parku v Šuranoch pribudne v priebehu najbližších štyroch rokov takmer 4000 kusov nových stromov a drevín. Územie parku bude zatrávnené na ploche približne 56.000 štvorcových metrov. Rozsiahla výsadba zelene bude plniť ekologickú, klimatickú, izolačnú aj estetickú funkciu, informovala spoločnosť MH Invest, ktorá je realizátorom projektu Šurany Industrial Park.

17:56

.

Nějak si troufají…

Dnes na chvíli obrátíme hlavu od domácích problémů do daleké ciziny, kde se rozhoduje o třetí světové válce – na…

08. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Vznikla v Európe nová mocenská os medzi Nemeckom a Talianskom?

Francúzsko je „novým Talianskom“, tvrdí jeden britský portál, keďže Francúzsko pod vedením Emmanuela Macrona začína vyzerať ako „problematický členský štát…

05. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Generálny prokurátor Žilinka reaguje na premiéra

Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa ohradil voči vyjadreniam premiéra Roberta Fica, ktoré odzneli v sobotnej diskusnej relácii STVR Sobotné dialógy.…

07. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zlyhanie rokovaní medzi USA a Iránom. Je vojna nevyhnutná?

V Ománe prebehli nepriame rokovania medzi USA a Iránom. Podľa slov ministra zahraničných vecí Iránu Abbása Arákčího sa týkali výlučne…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Svätec dňa: Závoj svätej Agáty

História a tradícia

08. 02. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

ĎALŠIE Z HS













.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

Ján Droppa

Ivan Štubňa

.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov