NAŽIVO

Bulharské Národné zhromaždenie vytvorilo vyšetrovaciu komisiu pre aktivity Georgea Sorosa, jeho syna Alexandra a ich nadácií v krajine.

Včera 20:26

Údaje amerického Úradu pre energetické informácie ukázali, že zásoby ropy v USA minulý týždeň vzrástli oveľa viac, ako analytici očakávali po ich poklese týždeň predtým.

Včera 20:26

Belgický minister obrany Theo Francken uviedol, že prelety dronov v blízkosti belgických letísk a vojenských objektov neboli prácou amatéra.

Včera 20:24

WHO plánuje spustiť v nedeľu rozsiahlu očkovaciu kampaň pre deti v Pásme Gazy. V priebehu desiatich dní úrady zaočkujú proti osýpkam, mumpsu, ružienke a obrne približne 44.000 detí.

Včera 20:24

Libanonské ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že pri izraelskom nálete na juhu Libanonu zahynul jeden človek a ďalší utrpel zranenia.

Včera 20:14

Trump označil víťazstvo ľavicového demokrata Mamdaniho v New Yorku za stratu časti suverenity USA, ale sľúbil, že „to vyrieši“.

Včera 20:06

Maroš Šefčovič uviedol, že EÚ zriadila „špeciálny kanál“ na komunikáciu s čínskymi úradmi, aby zabezpečila dodávky vzácnych zemín, ktoré sú životne dôležité pre jej priemysel.

Včera 19:04

Migaľ uviedol, že Robert Fico bol informovaný o súčasnom stave portálu Slovensko.sk aj o tom, ako sa bude pri tendri na obstaranie jeho novej verzie postupovať.

Včera 19:03

Novým predsedom Poslaneckej snemovne Parlamentu sa v stredu stal šéf hnutia SPD Tomio Okamura.

Včera 18:57

Wilders trval na tom, že jeho PVV si zaslúži mať nejakú úlohu v budúcej holandskej vláde. V parlamentných voľbách pred týždňom PVV tesne skončila na druhom mieste za sociálnoliberálnou stranou Demokrati 66.

Včera 18:45

Úrady na Bali pozastavili výstavbu 182-metrového preskleného výťahu na ikonickú pláž Kelingking.

Včera 18:44

Moldavská vláda schválila návrh zákona, na základe ktorého sa uzavrie Ruské kultúrne centrum v krajine.

Včera 18:13

Szijjártó oznámil, že Orbán poletí do Washingtonu na piatkovú schôdzku s Trumpom leteckou spoločnosťou Wizz Air.

Včera 18:12

Najvyšší súd Bolívie anuloval desaťročný trest odňatia slobody, ktorý udelili bývalej prezidentke Jeanine Áezovej v roku 2022 v prípade údajnej prípravy zosadenia Eva Moralesa.

Včera 18:11
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Branislav Fábry: List Blahovi a nátlak USA na slovenských politikov

Aj v tomto roku si Slovensko pripomenulo, aké nerovné je jeho postavenie vo vzťahu k USA. Ukázalo sa to najmä po zaslaní listu od A. Singleterryho z veľvyslanectva USA pre poslanca Ľ. Blahu, v ktorom ho poučoval, ako má hlasovať v Rade Európy – proti obnoveniu hlasovacích práv ruskej delegácii v Parlamentnom zhromaždení Rady Európy (PZ RE)

❚❚
.

Ešte smutnejším dôkazom nášho podriadeného postavenia však bola servilná reakcia médií a niektorých politikov, ktorí miesto obrany slovenskej zvrchovanosti zaútočili na Ľ. Blahu a zastávali sa amerického diplomata, ktorý nátlak na poslanca vykonával. Najparadoxnejšie na celej záležitosti však bolo, že Blahovi kritici týmto svojim postojom atakovali ani nie tak Rusko ako skôr na našich spojencov z Francúzska, Nemecka a južnej Európy, ktorí sa o obnovenie hlasovacích práv pre ruskú delegáciu v PZ RE zasadzovali.

V nasledujúcom texte sa budem venovať týmto témam:

 

.

Podriadenosť slovenských poslancov?

V liste A. Singleterryho sa objavilo viacero nediplomatických vyjadrení, zvlášť toto: „Naliehame na slovenskú delegáciu, aby využívala Radu Európy na zdôrazňovanie ruského porušovania ukrajinskej suverenity. Žiadame vašu delegáciu, aby tento týždeň vydala verejné vyhlásenie v ktorom vyzve Rusko, aby implementovalo svoje ľudskoprávne záväzky.“ Lenže USA nemajú čo predpisovať Slovensku, na čo treba využívať Radu Európy. O tom by mali rozhodovať jednotlivé európske štáty, veď preto do PZ RE posielajú svojich volených zástupcov. Rovnako neprijateľné však bolo aj to, že A. Singleterry určoval Ľ. Blahovi, aby jeho delegácia prijala vyhlásenie o ľudských právach v Rusku už „tento týždeň“. USA teda slovenským poslancom diktujú nielen čo majú hovoriť, ale aj kedy. Pritom výzvy voči krajinám ako Rusko by mala SR vydávať len po dlhšej vnútornej diskusii a nie na želanie kohosi už „tento týždeň“.

Veľmi závažný v celej kauze bol fakt, že list od A. Singleterryho bol adresovaný priamo poslancovi Ľ. Blahovi. Išlo o prejav veľkej americkej arogancie a ignorancie voči oficiálnemu predstaviteľovi SR. Takéto nediplomatické listy by sa politikom iných krajín nemali vôbec posielať, ak však americká ambasáda takýto list predsa len pošle, mala si dobre zvážiť komu. Aj USA totiž vedia, aké postoje dlhodobo zastáva Ľ. Blaha a že sa zasadzuje za zlepšenie vzťahov EÚ a Ruska. A. Singleterry teda vlastne žiadal, aby slovenský poslanec z jedného dňa na druhý zradil všetko, čo doteraz celé roky hlásal… Je síce možné, že niektorí iní poslanci Smeru SD by to bez problémov urobili, ale Ľ. Blaha by sa podobným obratom naozaj veľmi zosmiešnil.

List amerického diplomata je zrejme iba špičkou ľadovca činnosti amerických diplomatov, i tak však prináša dôležité indície o nerovných vzťahoch veľvyslanectva USA a slovenských politikov. Ak Američania takéto listy posielajú Ľ. Blahovi, ktorý politiku USA pravidelne kritizuje, aké listy asi dostávajú ostatní poslanci? A v prípade politikov ako K. Cséfalvayová nejde zrejme len o listy… Pre porovnanie, skúsme si predstaviť, že by nejaký poslanec, napr. M. Poliačik, dostal list z ruského veľvyslanectva, kde by ho vyzývali nech v PZ RE hlasuje tak, ako si želá Moskva a vydá vyhlásenie o porušovaní ľudských práv zo strany USA. Určite by sa strhol škandál, mainstreamové médiá by písali o „novej Brežnevovej doktríne“ a SR by dotyčného ruského diplomata prinajmenšom vyhostila.

 

.

Nová Európa verzus Stará Európa?

Pri hľadaní dôvodov pre uvedený nátlak amerických diplomatov voči slovenským poslancom treba analyzovať otázku obnovenia hlasovacích práv ruskej delegácie v PZ RE. Nešlo totiž ani tak o ruskú aktivitu, ako skôr o aktivitu Francúzska, predsedníckej krajiny Rady Európy. Názory o potrebe zotrvania RF v PZ RE pritom podporil i ďalší štát „jadra“ Nemecko, ako aj členské štáty EÚ z južnej Európy. To však bolo v rozpore s cieľmi USA, ktoré sa usilujú vytlačiť Rusko z Rady Európy, keďže toto je najvýznamnejšia organizácia, združujúca tak štáty EÚ, ako aj Rusko, ale nie USA. Američanov v tomto podporili ich hlavní európski spojenci, najmä Veľká Británia, Poľsko, Ukrajina a Pobaltie.

Situácia tak v značnej miere pripomínala stav z roku 2003, keď sa pri irackej kríze Európa rozdelila na „starú Európu“ a „novú Európu“. USA sa aj vtedy snažili znemožniť jednotný európsky postoj v otázkach, kde mal Washington odlišný názor než Nemecko a Francúzsko. Hlasovanie o obnovení hlasovacích práv pre Rusko v PZ RE bolo teda o hlavne podpore pre americkú alebo francúzsku pozíciu. Dôležitosť krajín „novej Európy“ pri hlasovaní v PZ RE bola pritom veľmi vysoká – vzhľadom na to, že rozloženie hlasov je výhodnejšie pre malé štáty, majú postsocialistické krajiny strednej a východnej Európy mimo Ruska neproporčne vysoký počet – 137 z celkových 324 hlasov (RF má iba 18). Ak by sa teda Washingtonu podarilo získať na svoju stranu „novú Európu“, mal by spolu so svojimi tradičnými spojencami ako V. Británia v PZ RE jasnú prevahu nad francúzsko-nemeckým blokom.

Zmena postoja k Rusku bola pritom v záujme EÚ ako takej a Francúzi to už pochopili. Európa dnes naozaj potrebuje viac samostatnosti a nezávislosti od politiky USA. V Sýrii či na Ukrajine totiž jednostranná proamerická politika Európanov viedla len k novým problémom pre EÚ samotnú. Preto je dobré, že sa prezident E. Macron po dohode s Nemeckom rozhodol pripraviť novú stratégiu pre Rusko aj v Rade Európy. Nemecko a Francúzsko pritom nerobia ústupky v zásadných otázkach ako napr. územná celistvosť Ukrajiny, ale prehodnocujú konfrontačnú politiku, ktorá prevládala po roku 2014 a k žiadnym pozitívnym výsledkom neviedla. Ak má EÚ viesť s Ruskom dialóg (hoci aj kritický), potrebuje na to fóra, kde sa o problémoch dá diskutovať.

 

.

Nové plány proti zlepšeniu vzťahov 

Pozícia Slovenska sa vo vzťahu k Rusku ukazuje ako umiernená a prejavilo sa to aj pri hlasovaní v Rade Európy. Väčšina slovenských zástupcov v PZ RE dokázala odolať americkému nátlaku a postavila sa na stranu Francúzska. Celkovo však „nová Európa“ nehlasovala vôbec tak, ako si Američania predstavovali. Je síce pravda, že väčšina hlasov proti francúzskej iniciatíve pochádzala naozaj z „novej Európy“, ale niektoré krajiny, vrátane SR, Američanov nepodporili. Z päťčlennej delegácie SR si Američania dokázali zabezpečiť len hlas M. Poliačika z koalície PS/Spolu, ktorý poslúchol naliehanie americkej ambasády a dokonca podpísal vyhlásenie, trochu pripomínajúce vyhlásenia z „novej Európy“ na podporu vojenskej intervencie v Iraku z roku 2003.

Poliačik, ako aj koalícia PS/Spolu pritom nielen že podporujú zostrenie slovenskej politiky vo vzťahu k Rusku, ale usilujú sa zmariť i prípadné zmiernenie napätí medzi nemecko-francúzskym blokom v EÚ a Ruskom. V nedávno zverejnenom volebnom programe PS/Spolu sa nachádza viacero návrhov, ktoré majú vo vzťahu k Rusku podkopávať európsku pozíciu, nezávislú od USA, napr.: „Podporíme Magnitsky Act na úrovni EÚ...“. Zavedenie takéhoto zákona na úrovni EÚ podľa vzoru amerického Magnitsky Act by nielen že zastavilo akékoľvek pokusy o zlepšenie vzťahov, ale naopak, prispelo by i k novej vlne širokých vzájomných sankcií medzi EÚ a Ruskom. Presne v súlade s politikou USA!

Politici z PS/Spolu tiež vo svojom programe hlásajú „Transparentnosť a otvorenosť v zahraničnej politike“ (názov podkapitoly programu), avšak práve v prípade hlasovania v PZ RE príležitosť na transparentnosť premeškali. Je pravdepodobné, že M. Poliačik dostal od Američanov podobné inštrukcie ako Ľ. Blaha, na rozdiel od Blahu však verejnosť neinformoval – hoci pri transparentnosti v zahraničnej politike by sa čosi také dalo očakávať. Žiaľ, transparentnosť nepožadovali ani tie médiá, ktoré sa obvykle transparentnosťou oháňajú. Po hlasovaní v PZ RE v júni 2019 sa teda objavilo vážne podozrenie, že určití politici a médiá na Slovensku spolupracujú s cudzou mocou z USA nielen proti slovenskej zvrchovanosti, ale i proti európskym záujmom.

Branislav Fábry

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Peter Bielik

Marek Horňanský psychológ

Ivan Štubňa

Peter Lipták

Milan Šupa

Ján Droppa

.
.
.

Tak ako sa vám páči model Slovenska po víťazstve týchto štyroch ?

Dnes sa stretli lídri štyroch opozičných strán PS, SaS, KDH a Demokrati. Píše na úvod statusu Anna Belousovová. Jej status…

05. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Orbán naložil Zelenskému

Maďarský premiér Viktor Orbán odmietol obvinenia ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, že „špeciálne podporuje Putina“ tým, že blokuje rokovania o vstupe…

05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tanec nad hrobom kardinála

Je tragickým príznakom doby, že musíme začínať takým titulkom…

06. 11. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 11. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Najkrajšou ženou planéty je Češka

Česká republika má najkrajšiu ženu na svete. Medzinárodnú súťaž krásy Miss Earth vyhrala česká reprezentantka Natálie Puškinová. Oznámil to účet…

05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Holečková má problém. Takáč avizuje podanie trestného oznámenia v súvislosti so šírením klamstiev a zavádzaním

Minister pôdohospodárstva Richard Takáč avizuje podanie trestného oznámenia v súvislosti so šírením klamstiev a zavádzaním. Trestné oznámenie podáva na neznámeho…

05. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Rozpad svetového poriadku. Ako sa za rok po Trumpovom víťazstve zmenili USA a svet

Presne pred rokom zvíťazil Donald Trump v amerických prezidentských voľbách. Výročie tohto víťazstva bolo pre neho všetkým, len nie triumfom

05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

SaS organizuje v Bratislave ďalší pochod za odvolanie šéfa SIS Pavla Gašpara

Opozičná strana SaS organizuje v stredu v Bratislave ďalší pochod za odvolanie riaditeľa Slovenskej informačnej služby Pavla Gašpara -totiž má…

05. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj vsadil všetko na jednu kartu

„Orbán nemá právo to urobiť!“, cituje denník Mandiner. Zelenskyj úplne stratil trpezlivosť a vsadil všetko na jednu kartu

05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Terčom útokov Ukrajiny sa stala energetická infraštruktúra ruských miest Vladimir a Oriol

Na energetickú infraštruktúru na predmestí ruského mesta Vladimir a na tepelnú elektráreň v meste Oriol v noci na stredu zaútočili…

05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Uhrík: „Progresívci navrhujú ožobráčiť dôchodcov! Starších ľudí doslova nenávidia“

Europoslanec Milan Uhrík upozorňuje na to, že Progresívci asi naozaj nenávidia dôchodcov  – dočítal sa totiž, že  jeho “kolega” europoslanec…

05. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Gašpar pre HS: Britská kauza nezmizla. Takto budeme na najbližšej schôdzi postupovať

Najväčšou domácou témou týchto dní je kriminalita, najmä nárast drobnej majetkovej trestnej činnosti. Podľa opozície sú čísla alarmujúce a za…

05. 11. 2025 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov
05. 11. 2025 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

05. 11. 2025 | Aktualizované 05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
05. 11. 2025 | Aktualizované 05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Mary Baloghová a sila zabudnutých citov v „Spomeň si na mňa“

Philippa Ware, staršia dcéra grófa zo Strattonu, vyrastala s napätím očakávajúcou slávnostnú premiéru a skvelé manželstvo. Potom jej brat prichytil…

05. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Kyjev zničil transportné vozidlo raketového systému Iskander v ruskej Kurskej oblasti

Ruské transportné vozidlo pre taktický raketový systém Iskander v ruskej Kurskej oblasti zasiahla v noci na utorok jednotka ukrajinských špeciálnych…

05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Európska diplomatka Kaja Kallasová tlačí na rozšírenie Európskej únie – pristúpenie Ukrajiny je podľa nej “pokrok”

Juraj Draxler poukazuje na to, že pravidelná správa o pripravenosti EÚ na rozširovanie, ktorú predstavila Európska komisia, by mala byť…

05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rozbuška – jedná zlá veta. Nemecku hrozí rozpad koalície

V CDU diskutujú o vytvorení menšinovej vlády na pozadí otvoreného konfliktu a vzájomných obvinení so SPD, s ktorou bola pred…

05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Austrália zakazuje deťom sociálne siete

V Austrálii zakážu deťom mladším ako 16 rokov prístup k väčšine populárnych sociálnych sietí, informuje The Guardian

05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Prokuratúra pokročila v prípade podnetu Petra Kotlára

V prípade podnetu splnomocnenca vlády pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 Petra Kotlára, týkajúceho sa mRNA…

05. 11. 2025 | Aktualizované 05. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 11. 2025 | Aktualizované 05. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Shein šokuje: ponúkal sexuálne bábiky s detským výzorom. Teraz chce zverejniť mená ľudí, ktorí si ich kúpili

Gigant Shein zakázal predaj detských sexuálnych bábik na svojom trhu po rozhorčení, ktoré to vyvolalo hlavne vo Francúzsku . Informuje…

05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Výsadok GUR v Pokrovsku. O čo išlo?

Aký to malo zmysel? Ide o PR akciu, ktorej cieľom je ukázať, že kontrola nad mestom nie je definitívne stratená,…

05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Minister športu Huliak zaútočil na futbalový zväz: "Obávam sa najhoršieho..."

Šéf nového rezortu cestvovného ruchu a športu Rudolf Huliak spustil mediálny útok na Slovenský futbalový zväz (SFZ). Obviňuje vedenie zväzu…

05. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Zákaz fajčenia pre celú generáciu na základe nového rozsiahleho vnútroštátneho zákona

Nový zákon na Maldivách zakazuje každému, kto sa narodil po 1. januári 2007, kupovať alebo používať tabakové výrobky, uvádza Fox…

05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Otestuj si zrak a nájdi všetky skryté predmety

Máš bystrý zrak a oko na detaily, alebo patríš medzi tých, ktorým uniknú aj tie najzreteľnejšie veci? Tento zábavný vizuálny…

05. 11. 2025 | 0 komentárov

Rezort spravodlivosti sa ospravedlnil za výrok Kolíkovej

Ministerstvo spravodlivosti SR sa v rámci súdneho konania ešte v októbri tohto roku ospravedlnilo za výrok bývalej ministerky Márie Kolíkovej…

05. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nikolaj Starikov: Koalícia medzi Maďarskom, Slovenskom a Českom proti Ukrajine nevznikne

Ukrajina, 5. novembra 2025 - Koalícia Maďarska, Slovenska a Česka na boj proti iniciatívam Európskej únie na podporu Ukrajiny nebude…

05. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Prezident SR víta ponuku Poľska do budúcna dovážať na Slovensko plyn z USA

Prezident SR Peter Pellegrini víta ponuku Poľska predstavovať do budúcna alternatívu na dovoz plynu na Slovensko. Poľská hlava štátu Karol…

05. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
05. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Štyri pokusy za deň. Ukrajinské sily sa snažia preraziť ku obkľúčeným pri Kupjansku

Ukrajina, 5. novembra 2025 - Ukrajinské velenie sa naďalej pokúša odblokovať formácie ozbrojených síl Ukrajiny obkľúčené na ľavom brehu Oskola,…

05. 11. 2025 | 0 komentárov

Muž autom úmyselne vrazil do chodcov a cyklistov. Keď páchateľa zatkli, zvolal po arabsky „Boh je najväčší“

Desať ľudí utrpelo zranenia, z nich štyria vážne, keď 35-ročný muž v stredu narazil autom do chodcov a cyklistov na…

05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Luis Diaz hrdinom aj hriešnikom v Lige majstrov. Týmto ostrým faulom vyradil z hry hviezdu PSG

Bayern Mníchov je po včerajšej výhre na ihrisku PSG spolu s Arsenalom na čele základnej skupiny Ligy majstrov UEFA. Výhru…

05. 11. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Bulharské Národné zhromaždenie vytvorilo vyšetrovaciu komisiu pre aktivity Georgea Sorosa, jeho syna Alexandra a ich nadácií v krajine.

Včera 20:26

Údaje amerického Úradu pre energetické informácie ukázali, že zásoby ropy v USA minulý týždeň vzrástli oveľa viac, ako analytici očakávali po ich poklese týždeň predtým.

Včera 20:26

Belgický minister obrany Theo Francken uviedol, že prelety dronov v blízkosti belgických letísk a vojenských objektov neboli prácou amatéra.

Včera 20:24

WHO plánuje spustiť v nedeľu rozsiahlu očkovaciu kampaň pre deti v Pásme Gazy. V priebehu desiatich dní úrady zaočkujú proti osýpkam, mumpsu, ružienke a obrne približne 44.000 detí.

Včera 20:24

Libanonské ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že pri izraelskom nálete na juhu Libanonu zahynul jeden človek a ďalší utrpel zranenia.

Včera 20:14

.

BBC si “umýva ruky” a vyhovára sa z kauzy sfalšovaného videa

BBC vyhlásila, že to nebola ona, kto zostrihal Trumpov prejav s cieľom diskreditovať ho, ale že tento diel bol pre…

05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Veci, ktoré pravdepodobne o 25 rokov nebudú existovať: Čo všetko zmizne z nášho sveta?

Svet sa mení rýchlejšie, než by sme si kedysi vedeli predstaviť. Mnohé veci, ktoré dnes považujeme za bežnú súčasť života,…

05. 11. 2025 | 0 komentárov

Slovensko hlasovalo proti sprísneniu emisií v klimatickom zákone na rok 2040, informoval Taraba

Slovensko spolu s krajinami Vyšehradskej štvorky hlasovalo v Bruseli proti sprísneniu emisií v klimatickom zákone na rok 2040. Ústupky zo…

05. 11. 2025 | Aktualizované 05. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 11. 2025 | Aktualizované 05. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Šimečka st. o väčšine Slovákoch tvrdí, že sú hlúpi. Glück: „Ospravedlní ho už len to, že mu zle sadlo krabicové víno“

Poslanec Richard Glück upozorňuje na to, ako Šimečka starší opäť raz hovorí o Slovákoch že „sú hlúpi, sú nevzdelaní a…

05. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Štyria jazdci opozičnej apokalypsy

A je to tu: opoziční lídri hrajú, že utužujú vzájomné vzťahy. Len ten Igor Matovič, stále nemá z toho nič…

05. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
05. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Peter Bielik

Marek Horňanský psychológ

Ivan Štubňa

Peter Lipták

Milan Šupa

Ján Droppa

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov