VoľbyEP24: Predstavenie kandidátnej listiny strany Smer-SD do volieb do Európskeho parlamentu

NAŽIVO

V dnešnej relácii televíznej stanice NBC „Stretnutie s tlačou“ o operácii na zajatie Nicolasa Madura sa minister zahraničných vecí Marco Rubio vyjadril o budúcich plánoch vo vzťahu k Latinskej Amerike.

Novinár: „Je kubánska vláda ďalším cieľom administratívy Trumpa?“

Rubio: „No, kubánska vláda je obrovský problém. Áno.“

Novinár: „To znamená „áno“?“

Rubio: „Myslím si, že majú veľké problémy, áno. Nebudem vám hovoriť, aké budú naše budúce kroky a naša politika v tejto oblasti. Ale nemyslím si, že je tajomstvom, že nie sme veľkými fanúšikmi kubánskeho režimu.“

17:55

Tunel Branisko je aktuálne z dôvodu nehody uzavretý. Pre TASR to potvrdila prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.
Spresnila, že ide o nehodu dvoch osobných áut. „Tunel je do odstránenia vozidiel neprejazdný, k zraneniam nedošlo,“ dodala.
Zelená vlna STVR informuje, že pre nehodu na severnej D1 v tuneli Branisko je úsek dočasne neprejazdný v oboch smeroch a obchádzka vedie cez horský priechod

16:01

Hliadka mestskej polície našla v Brezovom háji v Nitre mŕtve telo muža. Nachádzalo sa v kríkoch. Nitrianska mestská polícia o tom informovala v sobotu (3. 1.) na sociálnej sieti.
„Hliadka na mieste našla muža bez známok života. Muž bol sčasti zasnežený, preto je predpoklad, že sa na mieste nachádzal dlhšiu dobu,“ priblížila s tým, že vzhľadom na citlivosť prípadu nebude poskytovať bližšie informácie.

16:00

“Generálny tajomník OSN António Guterres vyjadril znepokojenie nad vojenskou operáciou USA vo Venezuele a označil ju za nebezpečný precedens, ktorý by mohol podkopať základy medzinárodného práva. Vyzval strany konfliktu, aby upustili od eskalácie a vrátili sa k dialógu, pričom zdôraznil, že normy medzinárodného práva boli podľa hodnotenia organizácie porušené.

14:46

Netanjahu na zasadnutí izraelskej vlády: “Je veľmi pravdepodobné, že sme na prahu momentu, keď iránsky ľud vezme svoj osud do vlastných rúk

14:27

Alarmujúce štatistiky: Ukrajina sa mení na obrovský cintorín

Počas konfliktu s Ruskom sa počet zdravotne postihnutých ľudí na Ukrajine zvýšil o 700 000, píše Strana. Tieto desivé štatistiky zverejnil bývalý ukrajinský premiér Anatolij Kinach.

14:13

Švajčiarska polícia v nedeľu uviedla, že úrady vyšetrujúce novoročný požiar v zimnom stredisku Crans-Montana identifikovali celkovo 24 zo 40 obetí vrátane 11 maloletých a šiestich cudzích štátnych príslušníkov.

Miestna polícia, ktorá už predtým identifikovala osem švajčiarskych obetí, oznámila, že identifikovala telá ďalších desiatich švajčiarskych štátnych príslušníkov – štyri ženy a šesť mužov vo veku 14 až 31 rokov, ako aj telá dvoch 16-ročných Talianov, 39-ročného Francúza, 16-ročného muža s dvojitým občianstvom Talianska a Spojených arabských emirátov, 18-ročného Rumuna a 18-ročného Turka.

Požiar v bare Le Constellation, ku ktorému došlo 1. januára, si vyžiadal celkovo 40 obetí na životoch a 119 zranených, z ktorých väčšina utrpela ťažké popáleniny.

13:14

Severná Kórea odsudzuje zadržanie Madura ako „vážne porušenie suverenity Venezuel

11:47
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Blahu na prechádzke s deťmi slovne napadli: Títo prázdni ľudia netušia, čo je to mať rodinu

Poslanec Európskeho parlamentu Ľuboš Blaha(SMER-SSD) reaguje na nedávny incident – okoloidúci prívrženci opozície mu na prechádzke s deťmi na Slavíne začali nadávať. „Nenávisť slniečkarov v Bratislave sa neuveriteľne stupňuje. Schyľuje sa k ďalšiemu pokusu o vraždu – PS-kári sú úplne utrhnutí z reťaze“

VoľbyEP24: Predstavenie kandidátnej listiny strany Smer-SD do volieb do Európskeho parlamentu
Na snímke Ľuboš Blaha / Foto: TASR – Jakub Kotian
❚❚
.

„Práve som sa vrátil z prechádzky s deťmi – bol som kočíkovať na Slavín. Otec, dve malé deti a bábo,“ začal svoje rozprávanie Blaha v príspevku na sociálnej sieti Telegram.

„A čo napadne priemerného PS-kára ako prvé, keď vidí šťastnú rodinku?,“ pýta sa europoslanec.

„Začne Blahovi nadávať do “sk…ných boľševikov”, “špín” a podobne… Samozrejme pred deťmi,“ odpovedal si a dodal : „Títo prázdni ľudia netušia, čo je to mať rodinu a aké je to vychovať deti. Oni vidia len seba, svoje ego a svoj biznis.“

.

Uviedol, že len za dvojhodinovú prechádzku sa našli traja primitívi, ktorí na neho takto verbálne zaútočili. „To je rekord. Zjavne sú riadne vyhecovaní. Šimečkova robota,“ poznamenal.

„Moje decká sú už vytrénované a vysmiali ich. Ešte za nimi kričali posmešky. Slniečkari s hanbou utiekli….,“ uviedol Blaha.

„Ale tu ide o princíp,“ vyzdvihol a zamyslel sa : „Koľko nenávisti v sebe musí mať človek, aby napádal rodinu iba pre iný názor?“

Myslí si, že práve “toto“ z nich robia liberálne médiá. „Nestačilo, že z Cintulu urobili vraha. Potrebujú vymyť mozgy aj ďalším – veď raz im to možno vyjde a niekoho zo Smeru sa im takto podarí zlikvidovať,“ podotkol.

 

.

„Toto chcete, že?,“ opýtal sa.

Obete liberálneho výplachu mozgov majú veľmi podobný sociologický profil, myslí si. „Ak majú formálne vzdelanie, je to zväčša v inej oblasti, ako sú humanitné vedy – nevedia nič o dejinách ani filozofii,“ vysvetlil.

Pokračoval : „Vo svojom živote obvykle prečítali menej kníh, než som ja napísal. Ale keďže si raz denne preletia pár článkov z Denníka N, tak sa cítia ako intelektuálni preborníci a hneď by Einsteinovi vysvetlili aj Teóriu relativity.“

„V nejakej nadnárodnej korporácii robia druhotriednych poskokov, západní šéfovia si s nimi vytierajú podlahu, sú ponížení a urazení. Ale napriek tomu k svojim zahraničným bossom vzhliadajú a otrocky im slúžia…,“ uviedol.

Svoje komplexy si podľa jeho názoru vybíjajú na bežných Slovákoch -oboria sa na predavačku v obchode, vynadajú čašníčke, povyšujú sa nad seniormi, na sieti si zahejtujú na Fica či na samotného Blahu.

„V telke počuli, že “Rusko je zlo“ a nikdy im ani nenapadlo, že by si naštudovali aj argumenty druhej strany – politiku vnímajú ako fanatici náboženstvo. Nech každý s iným názorom zhorí na hranici!,“ poznamenal.

.

V profilovaní však pokračoval : „Nenávidia Slovensko a zo všetkého najviac nenávidia tých, ktorí sa za Slovensko bijú. A ktorí odmietajú diktát zo Západu. Priam chorobne nenávidia Smer. Fica a Blahu by najradšej zabili. A keď ich vidia, vojde do nich všetka tá ideologická zlosť, ktorú tu roky živia tie ich Smečká, Nká a Aktuality…“

 

O tom je liberalizmus….

A je im jedno, že je tam Blaha s rodinou….. „ Im predsa na žiadnej rodine či deťoch nezáleží. Ani na národe. Ani na ničom – len slastný egoizmus. O tom je ten ich liberalizmus,“ uviedol.

„Prečítajte si Ericha Fromma, keď opisoval generáciu mladých Nemcov pred druhou svetovou vojnou. Tie isté komplexy, tá istá nenávisť, ten istý nihilizmus a fanatizmus. Takto sa rodí každý fašizmus,“ odporučil Blaha.

V závere príspevku uviedol : „Milí priatelia, PS-kári v Bratislave už stratili akékoľvek zábrany. Prehrali voľby a nedokázali zastaviť premiéra Fica ani násilím. Tá zloba v nich už priamo klokotá.“

„Čo príde ďalej?,“ pýta sa.

„Na toto zlo žiadne vznešené reči o zmierení nebudú stačiť. S týmto extrémom sa musíme rázne porátať. Kým nebude tiecť ďalšia krv…,“ uviedol.

„My si naše rodiny uchránime, vy progresívni fašisti, nás nezastrašíte,“ dodal a príspevok zakončil už tradične: „Venceremos.“

Prečítajte si tiež :

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Erik Majercak

Emma Maťašovská

Viktor Pondělík

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

.
.
.

Platí to staré známe: “Kto chce psa biť, palicu si nájde”. Fico predsa len niečo na Trumpovom postupe ocenil

Premiér Robert Fico sa druhýkrát vyjadril k udalostiam vo Venezuele. Ku svojmu včerajšiemu videu považoval za potrebné doplniť viaceré detaily

04. 01. 2026 | Aktualizované 04. 01. 2026 | | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO: Minister obrany Venezuely: Americkí vojaci zabili väčšinu členov Madurovej ochranky

V tomto článku vás budeme informovať o situácii vo Venezuele, kde sa situácia vyvíja veľmi dramaticky

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Nevešajte (sa), volá Caracas. KDH vám vysvetlí, prečo USA môžu a Rusi nie

Kresťanskí demokrati naveľa vydali stanovisko k americkej intervencii vo Venezuele. A je to čoraz väčší surrealizmus. KDH na čele s Majerským…

04. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Fínsko zabavilo loď Fitburg, ktorá údajne patrí k ruskému tieňovému loďstvu

Fínsko zabavilo loď Fitburg, ktorá údajne patrí ruskému tieňovému loďstvu, informujú fínske úrady. 3. januára fínske úrady zverejnili zábery z…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čo je už teraz, deň po operácii USA vo Venezuele, jasné a čo bude ďalej

V súčasnosti je už zrejmé, že išlo o bodovú akciu, ktorej hlavným a v podstate jediným cieľom bolo zajatie Nicolasa…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump inšpiroval Číňanov

Na čínskych sociálnych sieťach používatelia zastávajú názor, že Čína by mala voči Taiwanu použiť metódy Donalda Trumpa

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Novelizácia Trestného zákona reagovala na neudržateľný stav v justícii, tresty boli niekedy až drakonické

Novelizácia Trestného zákona z roku 2024 reagovala na dlhodobo neudržateľný stav v slovenskej justícii, keď v mnohých prípadoch boli tresty…

04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kuba preleje za Venezuelu kŕv

Kubánsky prezident Miguel Díaz-Canel Bermúdez vyhlásil, že Kubánci sú pripravení bojovať za Venezuelu

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trápny výrok Kallasovej zaskočil exposlanca

Kaja Kallasová vyhlásila, že venezuelský prezident Nicolas Maduro „nemá legitimitu“. Vyzvala k zdržanlivosti a dodržiavaniu medzinárodného práva v súvislosti so…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Voči ktorým krajinám budú smerovať ďalšie útoky USA

Udalosti vo Venezuele vedú k „putinizácii“ politiky USA, píše britský denník The Guardian. Podľa neho Trump už viac neskúša obchádzať…

04. 01. 2026 | Aktualizované 04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Aktualizované 04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pravoslávni kresťania sa pripravujú na sviatky Christovho narodenia

Pravoslávna cirkev na Slovensku i vo svete vstupuje do sviatočného obdobia Christovho narodenia, ktoré sa podľa takzvaného starého kalendára začne…

04. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Anarchisti podpálili elektráreň v Berlíne

Anarchisti podpálili elektráreň v Berlíne, píše denník Tagesspiegel. V juhozápadnej časti Berlína to včera spôsobilo rozsiahle výpadky elektrickej energie

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

KDH zľahčuje inváziu USA do Venezuely

Vojenská operácia Spojených štátov voči Venezuele je príkladom veľmocenskej politiky. Opozičné KDH takúto politiku považovalo od pádu Berlínskeho múru za…

04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Začiatok sveta bez pravidiel

USA uniesli prezidenta a jeho manželku. Útok nariadil prezident USA Trump pričom ako dôvod uviedol boj proti drogovým kartelom, ktoré…

04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Michelko: Na kandidátke SNS už budú len členovia strany

Na kandidátnej listine SNS v ďalších parlamentných voľbách budú len členovia strany. V rozhovore pre TASR to uviedol šéf poslaneckého…

04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dôvod, prečo majú USA záujem o venezuelskú ropu. Nejde len o množstvo, ale o typ suroviny

Spojené štáty prejavujú čoraz výraznejší záujem o venezuelskú ropu. Prezident Donald Trump cez víkend vyhlásil, že USA plánujú prevziať kontrolu…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Švajčiarka Rastová ovládla obrovský slalom v Kranjskej Gore a vzdala hold obetiam z Crans Montany

Švajčiarka Camille Rastová sa stala víťazkou obrovského slalomu žien v pretekoch Svetového pohára v slovinskej Kranskej Gore. je to jej…

04. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Zelenskyj trvá na fyzickej prítomnosti vojakov koalície ochotných na Ukrajine

Zelenskyj vyhlásil, že bezpečnostné záruky musia zahŕňať všetko prítomnosť aspoň britských a francúzskych vojsk na území Ukrajiny. Uviedol to na…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Takto ničí klimatická hystéria Európu

Nemecký priemysel sa už osem rokov rúti dolu kopcom v dôsledku chybnej klimatickej politiky, ku ktorej sankcie EÚ súvisiace s…

04. 01. 2026 | 0 komentárov

Britské a francúzske vzdušné sily podnikli spoločné nálety na Islamský štát

Británia a Francúzsko v nedeľu oznámili, že uskutočnili spoločné útoky na skupinu Islamský štát v Sýrii, aby zabránili návratu extrémistov…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ruský analytik: Madurov únos je cenná skúsenosť aj pre Rusko

Rusko, 4. januára 2026 - Dnes je ten prípad, keď aj ja musím uznať väčší význam taktických okolností v porovnaní…

04. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Harrisová sa ohľadne Venezuely postavila proti Trumpovi

Bývalá viceprezidentka USA Kamala Harrisová odsúdila únos Madura a vyhlásila, že to Ameriku neurobí silnejšou a bezpečnejšou

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slnečná sústava: 21 fascinujúcich faktov, ktoré by ste mali poznať

Slnečná sústava je plná neuveriteľných javov, extrémov a rekordov, ktoré neprestávajú udivovať vedcov aj laikov. Od obrovského Slnka až po…

04. 01. 2026 | 0 komentárov

Údery USA vo Venezuele odhaľujú „nebezpečnú iracionalitu“ Bieleho domu

Venezuelská vláda odsúdila útoky z 3. januára ako vojenský útok zo strany USA a obvinila Ameriku z útokov na civilné…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Neuveriteľný hetrikový večer Regendu v NHL

Slovenský útočník Pavol Regenda zo San Jose Sharks začal nový rok po opätovnom povolaní z farmy v AHL úžasne, keď…

04. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Pravidla sa menia. Disciplinárne návrhy na sudcov môže od januára podávať Súdna rada

Súdna rada SR od začiatku roka 2026 môže ako kolektívny orgán podávať disciplinárne návrhy na sudcov. Dané oprávnenie sa zároveň…

04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Presne pred pol storočím Venezuela znárodnila ťažbu ropy. Trump chce všetko vrátiť do pôvodného stavu

Venezuela, 4. januára 2026 - Ťažba ropy je jedným z vedúcich odvetví svetovej ekonomiky. Podľa údajov MMF a Svetovej banky…

04. 01. 2026 | 0 komentárov

Okná bez hmly: Overené triky, ktoré vám zlepšia výhľad aj bezpečnosť

Okná vášho auta sa môžu zahmlievať počas celého roka, nielen v zime. Znížená viditeľnosť je nepríjemná a v mnohých prípadoch…

04. 01. 2026 | 0 komentárov

Vo veku 107 rokov zomrel v Írsku trnavský rodák Joe Veselsky

Vo veku 107 rokov zomrel v sobotu v írskom Dubline Joe Veselsky, pravdepodobne najstarší preživší holokaust pôvodom zo Slovenska a…

04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V dnešnej relácii televíznej stanice NBC „Stretnutie s tlačou“ o operácii na zajatie Nicolasa Madura sa minister zahraničných vecí Marco Rubio vyjadril o budúcich plánoch vo vzťahu k Latinskej Amerike.

Novinár: „Je kubánska vláda ďalším cieľom administratívy Trumpa?“

Rubio: „No, kubánska vláda je obrovský problém. Áno.“

Novinár: „To znamená „áno“?“

Rubio: „Myslím si, že majú veľké problémy, áno. Nebudem vám hovoriť, aké budú naše budúce kroky a naša politika v tejto oblasti. Ale nemyslím si, že je tajomstvom, že nie sme veľkými fanúšikmi kubánskeho režimu.“

17:55

.

Kaliňák: Do NOS sa prihlásilo približne 8700 ľudí, výcvik bude pokračovať

Do Národných obranných síl sa doteraz prihlásilo približne 8700 ľudí. Výcvik bude pokračovať aj v roku 2026. Rezort obrany počíta…

04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Verejnosť bude aj tento rok počítať vtáky na kŕmidlách v rámci Vtáčej hodinky

Slovenská ornitologická spoločnosť/BirdLife Slovensko pozýva verejnosť zapojiť sa do tretieho ročníka programu Vtáčia hodinka, ktorý bude 9. až 11. januára

04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pellegrini: Slovensko čaká zložitý a ekonomicky náročný rok

Slovensko čaká zložitý a ekonomicky náročný rok. Nebude jednoduché udržať sociálny a politický zmier v spoločnosti. Pre TASR to uviedol…

04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Agresia a nevyprovokovaný útok. Opozícia, teraz vykrikuj!

Naša opozícia aj s Bruselom vie byť ultra principiálna, keď ide o zaujatie odmietavého postoja a prijatie sankcií voči Rusku.…

03. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Dôsledky amerického únosu Madura pre svet a Ukrajinu

Situácia vo Venezuele je zamrznutá, ako stopnutý záber z akčného filmu. Američania spustili útok na Caracas a zajali Madura a…

03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Erik Majercak

Emma Maťašovská

Viktor Pondělík

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov