NAŽIVO

Chovatelia dobytka vo Francúzsku od štvrtka protestujú proti drastickým opatreniam. Tieto opatrenia prijala vláda v snahe zabrániť šíreniu nodulárnej dermatitídy u zvierat. Ide o ochorenie, ktoré sa nemôže prenášať na ľudí, ale môže byť smrteľné pre dobytok. Informovala agentúra AFP.

20:16

Viac než 180 cudzincov v noci na piatok nelegálne prekročilo poľsko-bieloruskú hranicu cez podzemný tunel, uviedla poľská pohraničná stráž. Tiež oznámila, že jej príslušníci zadržali vyše 130 osôb. Informuje agentúru PAP.

20:16

Švajčiarsky víťaz pesničkovej súťaže Eurovízia Nemo vyhlásil, že sa vzdá svojej trofeje na protest proti účasti Izraela v nadchádzajúcom ročníku súťaže. Informuje agentúra Reuters.

Nemo
Na snímke spevák Nemo zo Švajčiarska / Foto: TASR/AP-Martin Meissner
19:28

V Iráne zadržali nositeľku Nobelovej ceny za mier a aktivistku za práva žien Narges Mohammadíovú. Irán sa k zadržaniu 53-ročnej Mohammadíovej bezprostredne nevyjadril.

Informovala agentúra AFP.

19:26

Pápež Lev XIV. vyzval spravodajské služby po celom svete, aby nepoužívali dôverné informácie ako zbraň, a to ani proti katolíckej cirkvi.

Neuviedol žiadne konkrétne krajiny. Informuje agentúra AFP.

19:25

Izrael od februára zakáže používanie mobilných telefónov na základných školách. Píše sa na webovej stránke ministerstva školstva. Zdôraznila negatívny vplyv týchto zariadení na školákov. Informovala agentúra AFP.

19:16

Úradujúca Miss Fínska Sarah Dzafceová prišla o titul kráľovnej krásy v súvislosti s rasistickým škandálom, oznámili organizátori súťaže. Informuje agentúra DPA.

Sarah Dzafceová
Na snímke vľavo súčasná Miss Fínska Tara Lehtonenová a bývalá Miss Fínska Sarah Dzafceová sa zúčastňujú tlačovej konferencie v Helsinkách 11. decembra 2025 / Foto: TASR/AP-Emmi Korhonen/Lehtikuva via AP
19:13
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Blaha v liste americkej veľvyslankyni v SR: Liberálna tlač na Slovensku chce navodiť dojem, že za všetko zlé, čo sa deje v USA môže prezident Trump. Problém je však ďaleko hlbší

Poslanec NR SR za Smer-SD Ľuboš Blaha v komentári k aktuálnej situácii v Spojených štátoch upozorňuje na to, že ide o jedného zo svetových lídrov, ktorý na medzinárodnej úrovni veľmi často upozorňuje na zlé zaobchádzanie s ľudskými právami vo svete a neraz na základe toho aj koná, no tieto práva nie je schopný dodržiavať ani len na vlastnom území

❚❚
.

Blaha preto v tejto súvislosti adresoval otvorený list veľvyslankyni USA na Slovensku Bridget Brinkovej. “Roky nás tu Američania poučujú o ľudských právach – nech sa kuknú na seba. To, čo sa aktuálne deje v USA, je neuveriteľné! Pôvodne som jej to chcel poslať v angličtine, ale nie je treba – pravidelne dostávam telefonáty od diplomatov, že americká ambasáda sa sťažuje na moje statusy a pritom sú všetky v slovenčine. Zjavne si to všetko prekladajú. Nech si preložia aj tento list, v ktorom slušne, no rázne protestujem proti porušovaniu ľudských práv v Spojených štátoch amerických. Nech okúsia svoju medicínu,” píše Blaha.

Text jeho listu americkej ambasáde prinášame v plnom znení:

 

.

PROTESTNÝ LIST AMERICKEJ VEĽVYSLANKYNI OD POSLANCA NR SR ĽUBOŠA BLAHU

Vážená pani veľvyslankyňa Spojených štátov amerických,

dovoľte, aby som vyjadril svoje hlboké znepokojenie nad porušovaním ľudských práv v Spojených štátoch amerických. Brutálna vražda v Minneapolise, ktorej sa dopustil policajt na nevinnom človeku, otriasla nielen Vašou krajinou, ale aj našimi občanmi na Slovensku.

Sme zdesení z policajného násilia, prenasledovania novinárov a masového chaosu, ktorý v súčasnosti zaplavil Spojené štáty americké.

Vzhľadom na to, čo sa na Vašom území deje, je nepochopiteľné, že práve Vaša krajina má odvahu kritizovať iných za porušovanie ľudských práv. Nedávno som si prečítal, ako USA hodnotia stav ľudských práv na Slovensku.

.

Vo Vašej správe o ľudských právach sa okrem iného Vaše ministerstvo dopúšťa ťažkej demagógie, keď mňa ako poslanca NR SR obviňuje z antisemitizmu, a to iba preto, že som si dovolil kritizovať Vášho zamestnanca Aarona Singletteryho za jeho arogantný rusofóbny list, ktorý mi adresoval ako vedúcemu Stálej delegácie NR SR v Parlamentnom zhromaždení Rady Európy.

Z Vašej správy o ľudských právach som sa dozvedel, že ho kritizovať nemôžem, lebo má údajne židovský pôvod. To síce s mojou kritikou nijako nesúviselo, ale podľa Vašej správy je to údajný dôkaz o mojom antisemitizme.

Považujem to za urážku a žiadam Vás o ospravedlnenie. Nikdy som necítil ani len náznak nenávisti voči akémukoľvek národu či etniku a Vaše obvinenia sú preto nepodložené, účelové a bezočivé.

Zároveň Vás žiadam, aby ste prestali poučovať o ľudských právach našu suverénnu republiku a radšej sa starali o to, aby vo Vašej krajine policajti nevraždili ľudí, vláda neposielala na protestujúcich armádu a aby sa nezatvárali novinári.

Vy ste tí poslední, ktorí nám Slovákom môžu čokoľvek vyčítať. Pozrite sa, čo robia Vaši policajti a potom iných poučujte o rasizme.

.

Vážená pani veľvyslankyňa,

liberálna tlač u nás na Slovensku chce navodiť dojem, že za všetko zlé, čo sa deje v USA môže prezident Donald Trump. Akoby jeho výmena zmenila oligarchickú a rasistickú podstatu americkej spoločnosti. Problém je však ďaleko hlbší.

V skutočnosti to nebol Trump, kto vymyslel getá, v ktorých nechávate zahnívať chudobné komunity. Nebol to on, kto vytvoril z USA jednu z najnerovnejších spoločností na svete. Nebol to on, kto uvrhol 40 miliónov ľudí v USA do chudoby.

Nebol to on, kto vynašiel rasizmus a šovinizmus – ten je prítomný v americkej spoločnosti po stáročia, počnúc vyvražďovaním Indiánov; pokračujúc nehanebným otrokárskym systémom a následnou rasovou segregáciou; a končiac imperiálnymi vojnami po celom svete.

Prezident Trump je len symptóm ďaleko závažnejšej choroby, ktorou je Váš oligarchický systém. Ten znemožňuje naplnenie sociálnych práv veľkej časti Vášho obyvateľstva a vytvára také drastické sociálne podmienky, že nie je vôbec prekvapením, že ľudia vo Vašej krajine sa búria.

Je úplne jedno, ktorá z dvoch oligarchických strán vo Vašej krajine vládne – výsledkom je, že ľudské práva bežných Američanov sú systematicky porušované; obrovská sociálna nerovnosť vo Vašej krajine pripomína chudobné africké krajiny; a ľudia trpia. Namiesto toho, aby ste sa starali o ich sociálne práva, vy vediete vojny po celom svete.

My na Slovensku viac nemôžeme mlčať. Minister zahraničných vecí SR Ivan Korčok Vám to nikdy nepovie, lebo mu to jeho mentalita úslužného aparátčika, mysliaceho iba na svoju kariéru, nikdy nedovolí. Dovoľte teda, aby som Vám pravdu napísal ja, slušne a priamo.

Radi poučujete iné národy o ľudských právach. Ukazujete prstom na Ruskú federáciu a zavádzate sankcie. Vyhrážate sa Čínskej ľudovej republike. Zavraždili ste iránskeho generála. Viedli ste útočnú vojnu v Iraku a bombardovali suverénnu Juhosláviu. Organizujete prevraty vo Venezuele a snažíte sa vyhladovať Kubu. Len preto, že tieto krajiny idú svojou vlastnou cestou.

Ako by sa vám páčilo, keby na základe brutálnych udalostí, ktorých sme svedkami v USA, by sa medzinárodná komunita rozhodla uvaliť sankcie voči Vašej krajine za porušovanie ľudských práv?

Bolo by to oprávnené a som presvedčený, že keby sme takúto otázku položili ľuďom na Slovensku v referende, väčšina by odobrila sankcie voči USA.

.

Vážená pani veľvyslankyňa,

vyprosujem si, aby Vaša vláda používala moje meno vo Vašich demagogických správach o ľudských právach – nikdy som na rozdiel od Vašej vlády žiadne ľudské práva nikomu neporušil.

Naopak, ako človek, ktorému záleží na napĺňaní práv a sociálnych istôt všetkých ľudí na svete, vrátane bežných Američanov, na Vás nalieham, aby ste bezodkladne prestali s porušovaním základných ľudských práv na Vašom území.

Je iróniou, že práve krajina, ktorá sa najviac oháňa slobodou a demokraciou a v ich mene narušuje suverenitu mnohých štátov sveta, je dnes dejiskom flagrantného porušovania všetkých pokrokových predstáv o slobode a demokracii.

Je najvyšší čas, aby ste sa prestali starať do vnútorných záležitostí Slovenskej republiky a namiesto toho pomohli bežným Američanom, ktorých ľudské a sociálne práva sú nehanebne porušované.

.

S pozdravom

Ľuboš Blaha, poslanec Národnej rady Slovenskej republiky

 

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Erik Majercak

Marek Brna

Ivan Štubňa

Milan Šupa

René Pavlík

Miroslav Urban

.
.
.

Rusi v deň stretnutia Putin – Erdogan zasiahli raketou tureckú loď

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan navrhol ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, aby s Ukrajinou vyhlásil moratórium na útoky na prístavy a…

12. 12. 2025 | Aktualizované 12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Umerov sa tajne stretol v USA s riaditeľom FBI

Vedúci ukrajinskej vyjednávacej skupiny Rustem Umerov sa tajne stretol v USA s riaditeľom FBI Patelom, informovali zdroje denníka The Washington…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Agresia proti ženám nemá konca. Kde je svedomie opozície?

Predvianočné rokovanie v parlamente prinieslo šokujúce momenty. Opozícia normalizuje matovičovské zlo

12. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Premiér: Prezident SR v mojich očiach zlyhal. Nebude mať žiadnu podporu

Premiér Robert Fico víta prelomenie veta prezidenta Petra Pellegriniho v prípade zákona týkajúceho sa transformácie Úradu na ochranu oznamovateľov (ÚOO)…

12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Danko: Prezident stratil dôveru SNS, už nikdy ho nepodporíme do žiadnej funkcie

Prezident SR Peter Pellegrini stratil dôveru koaličnej SNS. Strana ho už nikdy nepodporí do žiadnej funkcie. Vyhlásil to líder SNS…

12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Chorvátsko nakupuje nemecké tanky Leopard po tom, čo darovalo tanky Ukrajine

Chorvátsko podpísalo zmluvu v hodnote 1,48 miliardy eur na nákup 44 tankov Leopard 2A8 z Nemecka, ktoré nahradia vojenskú techniku…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Alexander Veľký : Život, doba a význam najväčšieho vojvodcu staroveku

V rukách môžete držať a začítať sa do druhého, rozšíreného vydania jedinečnej knihy slovenskej literatúry a historiografie o Alexandrovi Veľkom.…

12. 12. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

12. 12. 2025 | Aktualizované 12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Aktualizované 12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Strategická spolupráca s Nemeckom

Minister zahraničných vecí SR Juraj Blanár včera rokoval s nemeckým veľvyslancom Thomasom Kurzom, čo potvrdzuje, že Nemecko je pre Slovenskú…

12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Podľa mierového plánu by Ukrajina mala vstúpiť do Európskej únie do roku 2027

Západné médiá potvrdzujú, že podľa mierového plánu Trumpa by Ukrajina mala vstúpiť do Európskej únie do roku 2027

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Matovič podá trestné oznámenie na Zuzanu Plevíkovú za ohováranie

Poslanec a predseda Hnutia Slovensko Igor Matovič podá trestné oznámenie na poslankyňu Zuzanu Plevíkovú za ohováranie. Dôvodom sú jej vyjadrenia…

12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rozšírené predsedníctvo Hlas-SD jednomyseľne vyjadrilo dôveru Šutajovi Eštokovi

Rozšírené predsedníctvo Hlasu-SD po piatkovom zasadnutí jednomyseľne vyjadrilo dôveru predsedovi strany Matúšovi Šutajovi Eštokovi a poverilo ho prípravou pracovnej programovej…

12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rusko kvôli zmrazeným aktívam žaluje európske banky

Ruská centrálna banka a niekoľko ruských miliardárov podali žaloby s cieľom získať späť svoje aktíva, ktoré sú zmrazené v Európe, informuje…

12. 12. 2025 | Ekonomika | 5 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Ekonomika | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Prezident ani po prelomení veta zákon o zmene ÚOO nepodpíše

Prezident SR Peter Pellegrini ani po prelomení veta zákon o zmene Úradu na ochranu oznamovateľov na nový úrad nepodpíše

12. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Fico sľubuje zablokovanie reparačnej pôžičky pre Ukrajinu. Opäť hovorí o „mierovej politike“

Slovenský premiér Robert Fico uviedol, že na nadchádzajúcom zasadnutí Európskej rady nepodporí žiadne rozhodnutie o poskytnutí finančnej podpory Ukrajine na…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kto zapríčinil tento úpadok

Keď som videl včerajšie vyčíňanie psychicky narušeného jednotlivca a tých, ktorí sa na jeho diagnóze politicky priživujú, nutne som si…

12. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump rozširuje sankcie voči Venezuele, Maduro odsudzuje novú „éru pirátstva“

Na sankčný zoznam sa pridalo ďalších šesť ropných tankerov, ako aj členovia Madurovej rozšírenej rodiny, a to v dôsledku rastúceho…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Obvinený z vraždy Charlieho Kirka sa prvýkrát osobne postavil pred súd

Tyler Robinson, muž obvinený z vraždy konzervatívneho aktivistu Charlieho Kirka na Univerzite v Utahu v septembri tohto roka, sa po…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Roger Federer bude hviezdou otváracieho ceremoniálu Australian Open 2026

Roger Federer sa v januári vráti na miesto svojich veľkých úspechov, keď bude hlavným hosťom „súboja svetových jednotiek“ pri oficiálnom…

12. 12. 2025 | 0 komentárov

Prečo liberáli nenávidia dôchodcov?

Maďarská strana Tisza chce v budúcoročných parlamentných voľbách poraziť doteraz vládnuci Fidesz a podľa zverejnených plánov by výrazne znížila štátne…

12. 12. 2025 | 0 komentárov

Nechutne urážal a dovolil si aj na ženy. Bude mať Matovičova estráda voči poslankyniam dohru?

Počas včerajšieho zasadnutia parlamentu poslanec Igor Matovič so skupinkou svojich kumpánov spustili salvu urážok voči koaličným poslankyniam. Kedy mu už…

12. 12. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

USA stanovili novú svetovú "Veľkú päťku". Z Európy je treťotriedna krajina

USA, 12.decembra 2025 - V USA sa diskutuje o myšlienke vytvorenia alternatívy k „Veľkej sedmičke“ , ale bez účasti európskych…

12. 12. 2025 | 0 komentárov

Bystroň pre HS z Washingtonu: Globalisti za ostatné roky zničili všetko. Sme tu, aby sme s Američanmi dohodli spoločný postup

Petr Bystroň je nemecký europoslanec so slovenskými koreňmi a dlhodobo patrí k najvýraznejším osobnostiam aktuálne najpopulárnejšej politickej strany v Nemecku…

12. 12. 2025 | Rozhovory | 8 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Rozhovory | 8 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko si vychvaľuje novú húfnicu

Berlín, 12.decembra 2025 - Ide o vylepšenú samochodku PzH 2000 A4, o ktorej ruské noviny napísali, že Nemci sa s…

12. 12. 2025 | 0 komentárov

Kyjev ustupuje v jednej z kľúčových otázok rokovaní s USA a Ruskom. Ale…

Kyjev je pripravený súhlasiť s odstúpením ukrajinských vojsk z Donbasu, vyhlásil pre Le Monde poradca úradu prezidenta Michail Podoljak

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Ktorá krajina má najviac ostrovov na svete?

Vieš, ktorá krajina ma najviac ostrovov na svete? To sa dozvieš v dnešnom článku. Konkrétne číslo je 221 800 ostrovov.…

12. 12. 2025 | 0 komentárov

Poslanci prelomili veto prezidenta a schválili zákon o zmene ÚOO na nový úrad

Poslanci Národnej rady SR prelomili veto prezidenta Petra Pellegriniho a opätovne schválili zákon o transformácii Úradu na ochranu oznamovateľov (ÚOO)…

12. 12. 2025 | Aktualizované 12. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Aktualizované 12. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fanúšikovia kritizujú FIFA pre cenovú politiku ohľadom vstupeniek na MS 2026

 Futbaloví fanúšikovia obvinili Medzinárodnú futbalovä federáciu z „monumentálnej zrady“ po tom, čo sa v utorok začali šíriť informácie o cenách…

12. 12. 2025 | 0 komentárov

Najväčší záliv na svete? Ktorý to je?

Najväčší záliv na svete je Mexický záliv, ktorý svojou rozlohou a polohou dominuje svetovej geografii. Tento najväčší záliv sa vyznačuje…

12. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Chovatelia dobytka vo Francúzsku od štvrtka protestujú proti drastickým opatreniam. Tieto opatrenia prijala vláda v snahe zabrániť šíreniu nodulárnej dermatitídy u zvierat. Ide o ochorenie, ktoré sa nemôže prenášať na ľudí, ale môže byť smrteľné pre dobytok. Informovala agentúra AFP.

20:16

Viac než 180 cudzincov v noci na piatok nelegálne prekročilo poľsko-bieloruskú hranicu cez podzemný tunel, uviedla poľská pohraničná stráž. Tiež oznámila, že jej príslušníci zadržali vyše 130 osôb. Informuje agentúru PAP.

20:16

.

Skupina „C5“. Unikla rozšírená verzia Trumpovej Národnej bezpečnostnej stratégie. Biely dom to popiera

Podrobnejšia verzia Národnej bezpečnostnej stratégie USA opisuje plány Trumpovej administratívy na prerušenie starých vzťahov a vytvorenie nových partnerstiev . Nastal…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Tiché preberanie bruselskej agendy. Ministerstvo potvrdilo obavy o budúcnosť bývania

Transpozícia európskej smernice EPBD4 je na Slovensku v plnom prúde a prístup ministerstva potvrdzuje mnohé z vyslovených obáv. Aká budúcnosť…

12. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Generálny riaditeľ Štátnej opery v Banskej Bystrici Šimon Svitok rezignoval na funkciu

Generálny riaditeľ Štátnej opery v Banskej Bystrici Šimon Svitok podáva k 31. decembru 2025 z osobných dôvodov rezignáciu na svoju…

12. 12. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia plánuje zaobchádzať s Belgickom ako s Maďarskom, ak nepodporí úver pre Ukrajinu

Vylúčený a ignorovaný. Taká je realita, ktorej čelí belgický premiér Bart De Wever, ak potopí plán Európskej únie . Informuje…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Totálny bordel v parlamente. Slovenská národná rada pamätá všeličo, ale včerajšia noc prerazila dno

Slovenská národná rada pamätá všeličo, ale včerajšia noc prerazila dno. Spôsobili to opoziční poslanci

12. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Erik Majercak

Marek Brna

Ivan Štubňa

Milan Šupa

René Pavlík

Miroslav Urban

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov