Šimkovičová

NAŽIVO

Bielorusko prepustilo amerického občana, ktorého v krajine odsúdili za pokus o vraždu bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka. Jeho podporovatelia a americká vláda označili obvinenia voči jeho osobe za vykonštruované.

08:36

Nedávno odvolaného juhokórejského prezidenta Jun Sok-jola obžalovali zo zneužitia právomocí v súvislosti s jeho decembrovým rozhodnutím vyhlásiť stanné právo.

08:18

Vo veku 116 rokov zomrela brazílska mníška Inah Canabarrová Lucasová, ktorá bola aktuálne považovaná za najstaršiu osobu na svete. Vysokého veku sa dožila napriek značnej krehkosti v rannom detstve a svoju dlhovekosť pripisovala duchovnému životu.

07:56

Dve osoby prišli o život a ďalších päť utrpelo zranenia pri rozsiahlom ruskom dronovom útoku na prístavné mesto Odesa na juhu Ukrajiny. Oznámil to gubernátor Odeskej oblasti Oleh Kiper.

07:42

Talianska vláda predložila do parlamentu návrh zákona vyžadujúci, aby rodičia písomne odobrovali účasť svojich detí na hodinách sexuálnej výchovy, ktoré v školách v tejto prevažne katolíckej krajine nie sú povinné.

07:41

Rusko plánuje posilniť svoje ekonomické a obchodné vzťahy s Dominikánskou republikou. Povedal to ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov počas svojej návštevy tejto karibskej krajiny, ktorú označil za „sľubného partnera“. Očakáva sa, že Rusko v nej otvorí svoje prvé veľvyslanectvo, hoci Lavrov nepriblížil, kedy by sa tak malo stať. 

07:40

Vláda Konžskej demokratickej republiky vyzvala Senát, hornú komoru parlamentu KDR, aby bývalému prezidentovi Josephovi Kabilovi odobral imunitu a vydal ho na trestné stíhanie. Kabila je v KDR obviňovaný z pomoci ozbrojenej povstaleckej skupine Hnutie 23. marca.

07:39

Americký prezident Donald Trump pohrozil na svojej platforme Truth Social žalobou renomovanému denníku New York Times za údajne nepravdivé informovanie o jeho právnom spore s mediálnou skupinou Paramount. Tvrdí, že zvažuje podanie žaloby za nezákonné konanie zo strany novín.

07:21

Stovkám hasičov sa po 11 dňoch podarilo úplne uhasiť lesný požiar v Biebrzanskom národnom parku na severovýchode Poľska. Oznámil to poľský premiér Donald Tusk.

07:08

USA a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách, uviedol novinár agentúry Bloomberg s odvolaním sa na svoje zdroje.

06:56

V Moskve sa bude 20. septembra konať hudobná súťaž s názvom Intervízia. Oznámili to jej organizátori. Súťaž je ruským rivalom medzinárodnej Eurovízie, z ktorej však Rusko vylúčili po tom, ako pred vyše tromi rokmi napadlo Ukrajinu.

06:45

Európska únia pripravuje plán B, ako zachovať sankcie uvalené na Rusko za jeho inváziu na Ukrajinu, pre prípad, že Spojené štáty upustia od mierových rokovaní a budú sa snažiť o zblíženie s Ruskom. Pre denník Financial Times to uviedla vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku.

06:44

Islamistami vedená vláda v Sýrii prisľúbila „ochrániť všetky zložky“ sýrskej spoločnosti vrátane drúzskej menšiny. Tento sľub je reakciou vlády na sektárske násilnosti medzi drúzmi a ozbrojencami lojálnymi vláde, ktoré si vyžiadali životy asi 40 ľudí. Tieto násilnosti vypukli po tom, ako sa medzi ľuďmi rozšírila zvuková nahrávka pripisovaná drúzskemu občanovi a považovaná za rúhanie.

06:43

Estónskym ozbrojeným silám bolo na leteckej základni Ämari odovzdaných šesť amerických salvových raketometov HIMARS. Táto pobaltská krajina tak výrazne posilnila svoju schopnosť podnikať útoky na dlhé vzdialenosti.

06:42

India na viac ako tri týždne uzatvorila svoj vzdušný priestor pre pakistanské letecké spoločnosti. Pakistan k rovnakému kroku pristúpil ešte minulý týždeň v reakcii na rozhodnutie Indie pozastaviť vízové služby pre pakistanských občanov. Najnovšie opatrenie zaviedlo Naí Dillí v čase narastajúceho napätia medzi jadrovými mocnosťami po nedávnom útoku ozbrojencov na skupinu turistov v spornom regióne Kašmír.

06:41

Bielorusko schválilo návrh zákona, na základe ktorého pri príležitosti 80. výročia konca druhej svetovej vojny udelí amnestiu tisícom väzňov. Informovala o tom bieloruská tlačová agentúra BelTA, podľa ktorej by sa amnestia mohla vzťahovať na približne 7630 osôb. Ľudskoprávni aktivisti tvrdia, že politickí väzni nebudú prepustení.

06:40

Vladimir Putin oznámil, že v ruskej Kurskej oblasti sa stále nachádza niekoľko malých skupín ukrajinských vojakov. Podľa neho sa ukrývajú v pivniciach a iných skrýšach.

Včera 20:23

Približne 15 až 20 minút trvalo v stredu zrejme posledné zasadnutie nemeckej vlády Olafa Scholza, ktorého má na budúci týždeň nahradiť Friedrich Merz. Jediným bodom programurokovania menšinovej vlády bolo avizované schválenie zvýšenia dôchodkov o 3,74 percenta od 1. júla.

Včera 20:21

Holandsko počas samitu NATO, ktorý sa bude konať 24. a 25. júna v Haagu, zavedie bezletovú zónu nad mestom a ďalšie bezpečnostné opatrenia. Tie sa dotknú väčšiny druhov dopravy.

Včera 19:50

Izraelská armáda dostala rozkaz zapojiť sa do likvidácie požiarov, ktoré vypukli v blízkosti Jeruzalema a v dôsledku silného vetra a vysokých teplôt sa rýchlo šíria.

Včera 19:14

Sýria nasadila svoje bezpečnostné sily neďaleko metropoly Damask s cieľom „obnoviť bezpečnosť“. K tomuto kroku došlo po potýčkach medzi vládnymi jednotkami a drúzskymi ozbrojencami.

Včera 19:13
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Zamestnanci Múzea Betliar sa ohradili voči tvrdeniam Šimkovičovej a zastupujúcej riaditeľky Predajňovej

Zamestnanci Múzea Betliar sa ohradili voči tvrdeniam ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej (nom. SNS) a zastupujúcej riaditeľky múzea Andrey Predajňovej. Skupina zamestnancov múzea odmieta obvinenia, že múzeum bolo “unesené”, že v ňom pôsobili ako mafia, zlodeji, korupčníci alebo úžerníci

Šimkovičová
Na snímke v popredí ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová / Foto: TASR-Daniel Stehlík
❚❚
.

„Tieto krivé obvinenia boli prezentované bez akýchkoľvek dôkazov a ich cieľom bolo len pošpinenie dobrého mena bývalých riaditeľov pána Júliusa Barcziho a pani Tímey Mátéovej, ktorí vzniesli oprávnenú kritiku konania ako Antona Bittnera tak aj jeho nominantky Andrey Predajňovej,” vyhlásili zamestnanci s tým, že nová riaditeľka zákerným a nedôstojným spôsobom napadla ich prácu.

„Ďalej nás ľudsky hlboko poburuje a udivuje, ako pani Predajňová, ktorá o sebe verejne tvrdí, že je veriacou kresťankou, dokáže klamať a neodpovedať na jasnú otázku, či sa fyzicky dotýkala niektorých našich kolegov. Jej výsmešné a arogantné odpovede nás hnevajú aj preto, lebo v minulosti pôsobila ako učiteľka,” doplnili zamestnanci, ktorí pochybujú o jej kompetencii zvládnuť takúto prácu. „Zľahčovanie, zavádzanie či vyhrážanie sa trestnými oznámeniami sú ďalším dôkazom arogancie. Ak by sťažnosti neboli založené na pravdivých skutočnostiach, nemali by sme ambíciu dožadovať sa ich preverenia Inšpektorátom práce, generálnym riaditeľom Slovenského národného múzea (SNM) či ministerstvom kultúry,” podotkli zamestnanci a zdôraznili, že si za svojimi tvrdeniami stoja. Podľa zamestnancov, ktorí mali s Predajňovou dennodenný kontakt, zažívali jej šikanózne prejavy.

„K dnešnému dňu boli zamestnankyne, ktoré pani Predajňová chytila za nos, prepustené, a to z dôvodu organizačnej zmeny štruktúry Múzea Betliar,” informovali zamestnanci s tým, že ich pracovné miesta boli zrušené s označením „neefektívne“ a „nadbytočné. „Berieme tento krok ako odozvu na zaslané sťažnosti, čím boli priamo či nepriamo voči sťažujúcim sa vyvodené pracovno-právne konzekvencie formou účelovej zmeny organizačnej štruktúry Múzea Betliar,” doplnili podpísaní zamestnanci a spresnili, že touto organizačnou zmenou má dôjsť aj k prepusteniu ďalších dvoch dlhoročných zamestnancov – vedúceho Oddelenia výskumu a starostlivosti o zbierkový fond a kurátora, ako aj múzejného grafika a fotografa. Ďalšie odchody z múzeá sú podľa slov zamestnancov vynútené pre šikanu a rozhodnutia zo strany Predajňovej.

Zamestnanci súčasne vyjadrili podozrenie, že list, ktorý bol napísaný na podporu Predajňovej je jej vlastný, a má byť jej vlastnou obhajobou. „Tento list sa objavil len pár hodín pred tlačovou konferenciou, nie je podpísaný žiadnou konkrétnou osobou a o jeho existencii nevie nikto z opýtaných kolegov,” priblížili zamestnanci s tým, že tento list mohol byť napísaný za pomoci personalistky alebo nových zamestnankýň, ktoré sú priateľky Predajňovej, a ktoré nahradili prepustených zamestnancov. Predajňová ich podľa slov zamestnancov izoluje od ostatných „nepohodlných” zamestnancov. „A to často v kancelárii pani personalistky, kde sa nachádzajú citlivé osobné informácie o zamestnancoch inštitúcie, z čoho vyvstávajú obavy z porušovania GDPR a sprostredkovania citlivých osobných údajov tretím osobám,” podotkli zamestnanci.

Ako doplnili, nie je možné sa vyjadriť ku všetkým klamstvám, ktoré Predajňová povedala na tlačovej konferencii v stredu 26. marca. „Nedá nám však nereagovať na bombastické zistenie o nefunkčných požiarnych hlásičoch. Ide o problém, ktorý nie je nový, každý riaditeľ o ňom informoval vedenie SNM, oprava hlásičov bola opakovane zaraďovaná do tzv. prioritných projektov. Všetky hlásiče boli vždy prekontrolované zodpovedným revíznym technikom a ich funkčnosť bola zabezpečená od kontroly ku kontrole. Celkové vyriešenie bolo naplánované na etapy,” vysvetlili zamestnanci s tým, že Predajňová nemala v tejto súvislosti záujem o komunikáciu s ľuďmi, ktorí v múzeu roky pracovali, aby jej isté problémy objasnili. „Desí nás predstava eventuálnej možnosti, žeby Predajňová ašpirovala, ba dokonca sa stala novou generálnou riaditeľkou SNM, a to bez náležitých odborných skúseností,” uzavreli zamestnanci.

.

Zastupujúca riaditeľka Múzea Betliar Andrea Predajňová čelí šikane, pretože odhalila podvody. Vyhlásila to ministerka kultúry Martina Šimkovičová (SNS) na tlačovej besede v stredu 26. marca. „Miera šikany poverenej riaditeľky Múzea Betliar zamestnancami koordinovanými bývalým vedením dosiahla mieru, ktorá v slušnej spoločnosti nemá čo hľadať,“ skonštatovala ministerka s tým, že na šikanu Predajňovej majú aj dôkazy. Spomenula konkrétne e-mail, ktorý rozposlala bývala riaditeľka múzea Tímea Mátéová skupine zamestnancov v deň, kedy poverili riadením Betliara Predajňovú. Jediné, čím sa podľa jej slov Predajňová previnila je, že zistila skutočný stav veci. „A tiež to, že Múzeum Betliar si uniesol pre seba bývalý riaditeľ Július Barczi a rovnako potom pokračovala aj nasledujúca riaditeľka Mátéová. Za týchto vedení vytvorili mechanizmus na odlievanie peňazí mimo štátu,“ doplnila Šimkovičová a vysvetlila, že Barczi si vytvoril svoje vlastné občianske združenie Andoras, ktorá malo gro aktivít a príjmov z Betliara. Peniaze teda podľa slov ministerky nekončili v štáte, ale v tomto občianskom združení. Predajňová tak podľa ministerky odkryla „chobotnicu podvodov“, za čo teraz čelí šikane a diskreditačnej kampani.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Andrej Sablič

Miroslav Urban

Peter Lipták

Zdeno Drdol

Milan Šupa

.
.
.

„Sociálne neziskovky“ Hlasu: Starostlivosť o seniorov alebo kšeft za milióny?

Hlas-SD robil veľké problémy pri schvaľovaní zákona na reguláciu mimovládnych organizácií. Mohlo by to byť aj preto, že našiel spôsob,…

01. 05. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Roman Michelko: Matovič mandát nedokončil, za Fica predčasné voľby neboli nikdy

Na rozdiel od Igora Matoviča , ktorý nedokázal predísť predčasným voľbám, hoci mal na začiatku vládnutia ústavnú väčšinu viac ako…

01. 05. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 05. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prečo Rusko oficiálne uznalo vojenskú pomoc Severnej Kórey?

Vladimír Putin sa poďakoval jednotkám armády KĽDR, ktoré sa podieľali na porážke OSU v Kurskej oblasti. „Kórejskí priatelia konali z…

01. 05. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
01. 05. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Čína o Spojených štátoch. Je to loďka, ktorá uviazla na plytčine

Bývalý minister Juraj Draxler poukazuje na to, že Čína rozvinula diplomatickú iniciatívu a kampaň na sociálnych sieťach, a využila na…

01. 05. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 05. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Dvojitý úder“ Karoline Leavittová bola Trumpovou tajnou zbraňou pri víťazstve nad Amazonom

Telefonát amerického prezidenta Donalda Trumpa Jeffovi Bezosovi prišiel hneď po verejnom bičovaní Karoline Leavittovou (tlačová tajomníčka Bieleho domu) uvádza The…

01. 05. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 05. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Blair tvrdí, že súčasná politika nulovej spotreby je „odsúdená na neúspech“

Tony Blair vyzval na zásadné prehodnotenie politiky nulovej spotreby (týka sa opatrení a stratégií, ktoré majú za cieľ dosiahnuť vyrovnanie…

01. 05. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
01. 05. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Kanaďanom sa míňajú peniaze určené na odškodnenie po očkovaní proti Covid-19

Kanadský program odškodnenia pre osoby, u ktorých sa po podaní vakcíny proti Covid-19 prejavili nežiaduce účinky, pravdepodobne prekročí svoj rozpočet. Upozornilo…

01. 05. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 05. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

USA sú pripravené pristúpiť na územné požiadavky Ruska v rámci urovnania vojny na Ukrajine

USA sú pripravené čiastočne pristúpiť na územné požiadavky Ruska v rámci urovnania vojny na Ukrajine, uviedol Trumpov osobitný vyslanec Keith…

01. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

01. 05. 2025 | Aktualizované 01. 05. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 05. 2025 | Aktualizované 01. 05. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

EÚ pripravuje „plán B“ na zachovanie hospodárskych sankcií voči Rusku

EÚ pripravuje „plán B“ na zachovanie hospodárskych sankcií voči Rusku, ak administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa odmietne mierové rokovania a…

01. 05. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 05. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Osýpky sú závažnejšie ako ovčie kiahne, vzhľad vyrážok je pri oboch iný

Osýpky aj ovčie kiahne sú závažnými vírusovými ochoreniami u detí. Spôsobuje ich odlišný vírus, pričom sa líšia aj klinickým priebehom…

01. 05. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 05. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tucker Carlson povedal, že do pokusu o atentát na budúceho prezidenta boli zapojené ukrajinské orgány

„Pokúsil sa zabiť niekoľko ľudí“. Tucker Carlson, televízny moderátor blízky Trumpovi, povedal, že do pokusu o atentát na budúceho prezidenta…

30. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj vo Vatikáne vraj Trumpovi povedal, že Krym za ruský neuzná

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas súkromného rozhovoru s americkým lídrom Donaldom Trumpom vo Vatikáne, kde sa stretli na pohrebe pápeža…

30. 04. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Za mrežami by mal byť Matovič s arogantným Naďom, nie Danny Kollár

Milan Uhrík vo videu na sociálnej sieti upozorňuje na to, že za mreže ide Danny Kollár, po 1,5 roku novej…

30. 04. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rada Fondu na podporu umenia odvolala riaditeľa Špotáka

Rada Fondu na podporu umenia odvolala z funkcie riaditeľa Róberta Špotáka. Informovala o tom riaditeľka odboru komunikácie Ministerstva kultúry (MK)…

30. 04. 2025 | Aktualizované 30. 04. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2025 | Aktualizované 30. 04. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Opozičnej strane Demokrati sa vyhráža neznámy páchateľ

Opozičnej strane Demokrati sa vyhráža neznámy páchateľ. Strana na sociálnej sieti zverejnila email, podľa ktorého dotyčný plánuje „vypáliť zásobník AK47…

30. 04. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nadchádzajúce dni budú pre mier na Ukrajine rozhodujúce

Nadchádzajúce dni budú pre mier na Ukrajine rozhodujúce. Podľa hovorkyne ministerstva zahraničných vecí Tammy Bruceovej budú nadchádzajúce dni rozhodujúce pre…

30. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Posun alebo krok späť v prípade preverovania vakcín proti COVID-19?

Minister zdravotníctva Kamil Šaško požiadal v utorok (29. 4.) Slovenskú akadémiu vied (SAV) o otestovanie vzoriek mRNA vakcín proti COVID-19.…

30. 04. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Tréning šedých buniek. Vyskúšajte, či túto úlohu zvládnete

01.05.2025 Redakcia Vášeň v tebe - Matematické hádanky sú skvelým spôsobom nielen na upevnenie vedomostí. Týmto spôsobom si precvičíte myseľ…

01. 05. 2025 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ruská armáda výrazne zvýšila intenzitu vojenských operácií na fronte

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

30. 04. 2025 | Aktualizované 30. 04. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2025 | Aktualizované 30. 04. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Letiská budúcnosti: Pas a letenka už len v mobile?

1.5.2025 Redakcia Vášeň v tebe - Predstavte si, že na letisku už nebudete potrebovať papierovú letenku ani pas. Stačí vám…

01. 05. 2025 | 0 komentárov

.

Ukrajina je pripravená podpísať dohodu o nerastných surovinách s USA

Ukrajina je pripravená podpísať dohodu o nerastných surovinách s USA, môže sa tak stať už dnes, citovala agentúra Bloomberg svoj…

30. 04. 2025 | Aktualizované 30. 04. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2025 | Aktualizované 30. 04. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Môžete si kúpiť stavebnicu, z ktorej si vytvoríte vlastnú mačku

Každý, kto má mačku, vie, že jedna nikdy nestačí. Preto je možnosť kúpiť si stavebnicu. Ľudia sa chcú so všetkými…

30. 04. 2025 | 0 komentárov

Priama linka: Zalužného slová mnohých šokovali. Generál vysvetľuje, čo sa deje

Bývalý veliteľ ukrajinskej armády Zalužnyj asi vie, o čom hovorí keď tvrdí, že spôsob vedenia bojových operácií sa zmenil o…

30. 04. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Osobnostný test: Čo uvidíte ako prvé? Tento obrázok odhalí, či ste lojálny alebo optimista

Osobnostný test: Čo uvidíte ako prvé? Tento obrázok odhalí, či ste lojálny alebo optimista Testy osobnosti sú novou normou a…

30. 04. 2025 | 0 komentárov

.

OSN obmedzí humanitárnu pomoc Ukrajine

Organizácia Spojených národov obmedzí humanitárnu pomoc na Ukrajine. Oznámila to námestníčka generálneho tajomníka OSN pre humanitárne záležitosti a koordinátorka núdzovej…

30. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Lada Niva vstupuje na trh v Dubaji

1.5.2025 Redakcia Auto trendy . Lada sa rozhodla vstúpiť na jeden z najbohatších trhov - do Dubaja, mesta, kde luxusné…

30. 04. 2025 | 0 komentárov

Rusko je pripravené diskutovať so Spojenými štátmi o prítomnosti USA v Záporožskej jadrovej elektrárni

Rusko je pripravené diskutovať so Spojenými štátmi o prítomnosti USA v Záporožskej jadrovej elektrárni „v rámci urovnania konfliktu na Ukrajine“,…

30. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Veľkolepé plány sa rozpadávajú ako domček z karát. Európa určite nebude schopná rozmiestniť na Ukrajine kontingent 64 000 vojakov

Európa určite nebude schopná rozmiestniť na Ukrajine kontingent 64 000 vojakov, ako sa pôvodne plánovalo. Bude tiež „ťažké rozmiestniť na…

30. 04. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Bielorusko prepustilo amerického občana, ktorého v krajine odsúdili za pokus o vraždu bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka. Jeho podporovatelia a americká vláda označili obvinenia voči jeho osobe za vykonštruované.

08:36

Nedávno odvolaného juhokórejského prezidenta Jun Sok-jola obžalovali zo zneužitia právomocí v súvislosti s jeho decembrovým rozhodnutím vyhlásiť stanné právo.

08:18

Vo veku 116 rokov zomrela brazílska mníška Inah Canabarrová Lucasová, ktorá bola aktuálne považovaná za najstaršiu osobu na svete. Vysokého veku sa dožila napriek značnej krehkosti v rannom detstve a svoju dlhovekosť pripisovala duchovnému životu.

07:56

Dve osoby prišli o život a ďalších päť utrpelo zranenia pri rozsiahlom ruskom dronovom útoku na prístavné mesto Odesa na juhu Ukrajiny. Oznámil to gubernátor Odeskej oblasti Oleh Kiper.

07:42

Talianska vláda predložila do parlamentu návrh zákona vyžadujúci, aby rodičia písomne odobrovali účasť svojich detí na hodinách sexuálnej výchovy, ktoré v školách v tejto prevažne katolíckej krajine nie sú povinné.

07:41

.

V továrni na výrobu pušného prachu po útoku dronov v meste Murom vypukol požiar

V ruskom závode na výrobu pušného prachu v meste Murom vo Vladimírskej oblasti vypukol rozsiahly požiar po tom, ako ho…

30. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ústavný súd: Ustanovenia zákona o poľovníctve nie sú protiústavné

Ustanovenia zákona o poľovníctve, ktoré napadla skupina poslancov parlamentu, nie sú v rozpore s ústavou. Rozhodol o tom Ústavný súd…

30. 04. 2025 | Aktualizované 30. 04. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2025 | Aktualizované 30. 04. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ministerka kultúry sa zúčastnila na odovzdávaní cien Najkrajšie knihy Slovenska v Bibiane. Súťaž sa očistila od ideologických nánosov

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová sa zúčastnila na odovzdávaní cien Najkrajšie knihy Slovenska v Bibiáne. Ako napísala v statuse na sociálnej…

30. 04. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zmráka sa nad Zelenským? Posledné správy z Ukrajiny a Ruska naznačujú mnohé

Po tom, čo sa po stretnutí vo Vatikáne objavili správy, že Zelenskyj prijal Trumpov mierový plán a stiahol z neho…

30. 04. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Nečítajte ukrajinské vyhlásenia ani na noc, ani ráno…

Lavrov odpovedal na Zelenského vyjadrenia o prímerí. Moskva je pripravená na priame rozhovory s Kyjevom, uvádza ruský denník KP. Pritom denník FT…

30. 04. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Andrej Sablič

Miroslav Urban

Peter Lipták

Zdeno Drdol

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov