NAŽIVO

Merz uviedol, že spojenci chcú na samite NATO v Ankare vyslať silný signál podpory Ukrajine.

Včera 20:16

Šéfka nemeckého rezortu školstva Karin Prienová uviedla, že zvažuje zavedenie vekového limitu 13 rokov pre používanie sociálnych médií.

Včera 19:49

Zelenskyj uviedol, že stanice, ktoré podľa Ukrajiny pomáhali Ruska pri útokoch dronov z bieloruského územia, prestali fungovať 22. júna.

Včera 19:30

Tedros Adhanom Ghebreyesus uviedol, že riziko globálneho rozšírenia eboly zostáva nízke.

Včera 19:28

Zo správy ruského webu Agentstvo vyplýva, že problémy s dostupnosťou pohonných hmôt má najmenej 62 subjektov Ruskej federácie.

Včera 18:50

Wladyslaw Kosiniak-Kamysz uviedol, že Poľsko a Česko budú na samite NATO v Ankare vystupovať jednotne.

Včera 18:49

Kolumbijský kandidát Iván Cepeda uznal porážku v súboji o prezidentské kreslo.

Včera 18:48

Od štvrtka bude vo Francúzsku bude platiť v 72 z 96 departementov výstraha najvyššieho červeného stupňa pred horúčavami.

Včera 18:47

Európska prokuratúra podala v Rumunsku žalobu proti osobám podozrivým zo zneužitia mechanizmu Erasmus+.

Včera 18:45

Americký minister financií Scott Bessent pripustil, že Rusko by sa po vojne na Ukrajine mohlo vrátiť k platbám v dolároch.

Uviedol to v rozhovore pre CNBC.

Atraktívnosť dolára spočíva v „likvidite, našich kapitálových trhoch, ich hĺbke a šírke – všetci tu chcú byť“, vysvetlil minister.

Dodal, že strategickým cieľom Washingtonu je posilnenie globálnej dominancie americkej meny a že USA „vrátia“ Irán a Venezuelu do dolárového systému.

Včera 18:21

Medzinárodný olympijský výbor prijal zmeny a doplnenia Olympijskej charty týkajúce sa politickej neutrality, informuje tlačová služba MOV.

Tieto zmeny a doplnenia majú za cieľ zabezpečiť politickú neutralitu a ochranu hnutia pred štátnym, kultúrnym, sociálnym a ekonomickým tlakom. V bode 5 Olympijskej charty sa odteraz uvádza, že „športové organizácie, ktoré sú súčasťou olympijského hnutia, sú povinné dodržiavať neutralitu za každých okolností“.

Pripomeňme, že MOV už skôr odporučil opätovné prijatie bieloruských športovcov a reprezentácií na medzinárodné turnaje. Pokiaľ ide o Rusov, rozhodnutie sa zatiaľ nezmenilo.

Včera 17:36

Na pozadí ukrajinských útokov na ruské podniky, nedostatku paliva na domácom trhu a poklesu cien ropy po odblokovaní Hormuzského prielivu akciový index moskovskej burzy už niekoľko dní po sebe rýchlo klesá. Za dnešný deň index moskovskej burzy klesol o viac ako 4 %.

Včera 17:28

Rusko rokuje s Kazachstanom o dovoze 50 tisíc ton benzínu AI-92 s cieľom zmierniť nedostatok paliva, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje.

Objemy dodávok pravdepodobne nebudú významné, keďže Kazachstan je v porovnaní s Ruskom relatívne malým výrobcom paliva. Navyše jeden z jeho závodov, „Taneco“, 12. júna zastavil rafináciu, pretože z Ruska nedostal ropu kvôli ukrajinským útokom.

Zastavenie prevádzky viacerých veľkých rafinérií v strede Ruska po útokoch ukrajinských dronov viedlo k zníženiu výroby benzínu približne o 25 % v ročnom vyjadrení ku koncu júna.

Rusko plánuje aj dovoz benzínu námornou dopravou. Podľa informácií médií konkrétne z Indie.

Včera 17:17
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Vo všetkých kostoloch sa číta vyhlásenie cirkví k tzv. Istanbulskému dohovoru

Najvyšší predstavitelia kresťanských cirkví v Slovenskej republike vydali vyhlásenie k Dohovoru Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji proti nemu (tzv. Istanbulský dohovor). Vyhlásenie, ktoré sa bude čítať v nedeľu vo všetkých kostoloch, prinášame v plnom znení.

❚❚
.

Vyhlásenie najvyšších predstaviteľov kresťanských cirkví v Slovenskej republike k tzv. Istanbulskému dohovoru

Moderná doba, zmeny v pohľade na človeka a spôsob života, veľký dôraz na individualizmus, osobný rozvoj a osobné záujmy – to všetko prinieslo so sebou aj negatívne javy, medzi ktoré patria rozličné prejavy násilia, a to aj vo vzťahoch medzi najbližšími, teda v rodinách.

Ako kresťania veríme, že Boh stvoril všetkých ľudí rovných v dôstojnosti. Každý človek je jedinečný, Boh chce z nás mať jednu rodinu, v ktorej sa navzájom dopĺňame. Násilie nikdy nie je vhodnou cestou na riešenie problémov. Je dobré, že si tieto pravdy v spoločnosti stále viac uvedomujeme a prispôsobuje sa tomu aj naša legislatíva, čo možno len oceniť. Pri dosahovaní ideálov je však rovnako dôležité, aké prostriedky si pri tom zvolíme. Účel nesvätí prostriedky a nie každá cesta vedie k vytýčenému cieľu.

.

Aj preto so znepokojením sledujeme iniciatívy, ktoré smerujú k ratifikácii kontroverzného dohovoru Rady Európy, tzv. Istanbulského dohovoru.

Istanbulský dohovor vidí koreň domáceho násilia aj v zaužívaných „rolách“ mužov a žien, ktoré nazýva stereotypnými, a žiada na riešenie tohto problému ustúpiť od špecifických čŕt biologicky danej ľudskej prirodzenosti muža a ženy v prospech tzv. rodovej rovnosti. Pojem „rod“ pritom definuje ako „súbor spoločnosťou vytvorených rolí, vzorov správania, činností a atribútov, ktoré daná spoločnosť považuje za primerané pre ženy a mužov“ (čl. 3, písm. c). Dohovor vyžaduje, aby odsúdeniahodné „stereotypné roly“ (čl. 12, ods. 1), ako aj zavádzanie „nestereotypných rodových rolí“ (čl. 14, ods. 1) posudzovala nejasne definovaná „skupina expertov“ (čl. 66), nadradená aj národným parlamentom. Dohovor, ak sa bude aplikovať, zásadným spôsobom zasiahne do legislatívy, výchovy a vzdelávania vo všetkých signatárskych štátoch, pričom „k žiadnemu ustanoveniu dohovoru nie sú prípustné žiadne výhrady“ (čl. 78. ods. 1), okrem niekoľkých nepodstatných výnimiek. Nemáme dôveru, že vyjadrenia expertov budú pravdivé a napomôžu účinne predchádzať domácemu násiliu. Skôr sa obávame šírenia genderovej a protirodinnej agendy.

Téma násilia v rodine si žiada komplexný prístup. Môže sa totiž týkať nielen žien, ale aj ďalších zraniteľných osôb. Každé násilie charakterizuje neúcta k ľudskej dôstojnosti, ktorá je ako dar od Boha nedotknuteľná.

Kresťanské cirkvi v Slovenskej republike sa hlásia k rovnosti pohlaví. Sme za ochranu žien pred akýmkoľvek násilím, nemôžeme však súhlasiť s ideológiami, ktoré rovnosť prezentujú ako rovnakosť a prichádzajú až k popretiu rozdielov medzi mužmi a ženami. Prirodzeným vzťahom muža a ženy nie je konflikt, ale povolanie k harmónii a vzájomnému doplňovaniu sa v Božom diele manželstva a rodiny.

Tolerovať možno slabosť, nie však lož. Sme pevne presvedčení, že existuje nemenná pravda o človeku, o identite muža a ženy, a túto pravdu my ako ľudia neurčujeme, len objavujeme. Zároveň tvrdíme, že sme schopní jej poznania, presne tak, ako sme pri zachovaní zdravého úsudku schopní poznania pravdy o manželstve, ktoré je zväzkom jedného muža a jednej ženy.

.

My, predstavitelia kresťanských cirkví, obraciame sa týmto vyhlásením na všetkých občanov Slovenskej republiky a verejných predstaviteľov, aby sme potvrdili, že podporujeme úsilie o efektívne riešenie problému domáceho násilia. Zároveň vyhlasujeme, že viaceré tézy, ktoré v tejto súvislosti ponúka tzv. Istanbulský dohovor, považujeme za prejavy genderovej ideológie. Z tohto dôvodu sa obraciame na vládu Slovenskej republiky, aby stiahla podpis Slovenska pod týmto dohovorom.

Urobme, čo je v našich silách, pre účinnú ochranu všetkých osôb ohrozených násilím, ale rovnako aj na podporu zdravých manželstiev a rodín.

Prosíme dobrotivého Pána, aby nám dal silu obstáť v tomto úsilí: aby sa s každým človekom zaobchádzalo spravodlivo, na základe nemennej pravdy o mužovi a žene, ktorí sú stvorení na Boží obraz.

V Badíne 13. februára 2018

Toto vyhlásenie schválili a podpísali predstavitelia Rímskokatolíckej cirkvi, Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania, Gréckokatolíckej cirkvi, Pravoslávnej cirkvi, Reformovanej kresťanskej cirkvi, Cirkvi bratskej, Evanjelickej cirkvi metodistickej, Bratskej jednoty baptistov, Starokatolíckej cirkvi, Apoštolskej cirkvi na Slovensku a Cirkvi adventistov siedmeho dňa.

.

 

VYHLÁSENIE je možné nájsť TU

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Samosprávy budú žiadať, aby boli zachované financie pre regióny v transformácii , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Kresťanský festival Augfest hľadá dobrovoľníkov pre svoju letnú misiu

Prípravy na ďalší ročník kresťanského festivalu Augfest sú v plnom prúde. Organizačný tím pozýva veriacich, mladých i skôr narodených, aby…

25. 06. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania |
25. 06. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania |

Primátori zo Zemplína sa postavili proti výstavbe veterných parkov: Nesúhlasíme, aby pokračoval proces akýchkoľvek príprav

Primátor mesta Strážske Patrik Magdoško na sociálnej sieti zverejnil video zo svojho vystúpenia v Bratislave, na ktorom nahlas vyjadril protest…

25. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
25. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Katechéza: Eucharistia je protiliekom na rozdeľujúce sily, ktoré ohrozujú svet

Zúčastniť sa na eucharistii znamená „nechať sa formovať Božím slovom, posilniť sa“ a „vzdávať vďaku“, vysvetlil Lev XIV. počas generálnej…

25. 06. 2026 | Svetonázor | 4 min. čítania |
25. 06. 2026 | Svetonázor | 4 min. čítania |

Výstavu kópie Turínskeho plátna na Spiši predĺžia do konca augusta 2026

Výstavu kópie Turínskeho plátna, ktorá je od konca februára sprístupnená v priestoroch Spišského diecézneho múzea v Spišskej Kapitule, predĺžia až…

25. 06. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania |
25. 06. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania |

Predpoveď počasia pre Slovensko na štvrtok 25. júna

Jasno až polooblačno. Veľmi teplo

25. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |
25. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Milan Šupa

Andrej Sablič

.
.

Existuje vôbec “Duch dohody z Anchorage”, alebo ide len o ďalšiu pascu USA?

„Duch Anchorage“ je geopolitický termín, ktorý vznikol po stretnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa a Vladimíra Putina na Aljaške v auguste…

25. 06. 2026 | Komentáre | 14 min. čítania |

.

Primátori zo Zemplína sa postavili proti výstavbe veterných parkov: Nesúhlasíme, aby pokračoval proces akýchkoľvek príprav

Primátor mesta Strážske Patrik Magdoško na sociálnej sieti zverejnil video zo svojho vystúpenia v Bratislave, na ktorom nahlas vyjadril protest…

25. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
25. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Otec štyroch detí si k hlavnému zamestnaniu pribral brigádu, aby ich uživil. Štát ho zlomil a chce späť 5 tisíc eur

Miroslav Vondrášek, otec štyroch detí z Bratislavy, v rozhovore pre Hlavné správy opísal, ako sa po roku driny v dvoch…

25. 06. 2026 | Rozhovory | 8 min. čítania |
25. 06. 2026 | Rozhovory | 8 min. čítania |

Kyjev začal trojzložkovú operáciu s cieľom prinútiť Rusko k zastaveniu ŠVO

Nepriateľ prešiel k realizácii trojzložkovej operácie s cieľom prinútiť Rusko k zastaveniu vojenskej operácie na podmienkach, ktoré sú preň nevýhodné,…

25. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
25. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |

Dotácia neprešla, faktúra prišla. V Petržalke sa envirofilm zmenil na politické pódium

Transparentnosť sa netestuje na tlačovkách, ale na faktúrach. V Petržalke sa ukázalo, čo sa stane, keď sa „dobrá vec“ spojí…

25. 06. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania |
25. 06. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania |
.

Zakladateľ skupiny Modern Talking šokoval vyjadreniami o vojne a Ukrajine. Jeho rozhovor je virálnym

Zakladateľ skupiny Modern Talking Dieter Bohlen označil víťazstvo Kyjeva za „najhorší scenár“ vojny na Ukrajine, informuje Deutsche Welle

24. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
24. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Lavrov sa vyjadril k Trumpovmu súhlasu pre Kyjev, aby „odvážnejšie“ konal proti Rusku

Minister zahraničných vecí Ruskej federácie Sergej Lavrov sa domnieva, že médiá zamieňajú želanie za skutočnosť, keď informujú o údajnom súhlase,…

25. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
25. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Vieme presne, komu pomáha liečebný pôst. V kúpeľoch Pieniny vravia: Každému, kto ho podstúpi!

Ak máte záujem o liečbu medicínskym pôstom pod dozorom lekárov na Slovensku, choďte najprv na koniec tohto článku, kliknite na…

25. 06. 2026 | Z domova | PR článok | 4 min. čítania |
25. 06. 2026 | Z domova | PR článok | 4 min. čítania |

„Nemožné“: vojenský korešpondent Tretiakov veľmi tvrdo o ŠVO a situácii v Rusku

Po priznaní ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova, že Rusko opäť podviedli, keď mu pred rokom v Anchorage sľúbili veľa vecí,…

25. 06. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |
25. 06. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |
.

“Vy ste plechovica!,” dusná atmosféra, nespokojní občania a strkanice. Nakoniec zrušili verejné rokovanie o veterných parkoch

Verejné prerokovanie strategického dokumentu Akceleračné zóny pre veternú energiu v SR bolo zrušené. Oznámil to moderátor podujatia po tom, čo…

24. 06. 2026 | Aktualizované 24. 06. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania |
24. 06. 2026 | Aktualizované 24. 06. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania |

Toto je prvý príznak, pri ktorom by si onkológovia priali, aby ľudia prestali googliť a radšej navštívili lekára

Vďaka prístupu k prakticky akejkoľvek informácii, ktorú by ste mohli chcieť alebo potrebovať, je ľahké „vyhľadať to na Googli“, keď…

25. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
25. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |

Český Ústavný súd nariadil vláde, aby zobrala prezidenta na samit NATO, nesmie mu klásť žiadne prekážky

Český Ústavný súd v stredu predbežným opatrením nariadil vláde premiéra Andreja Babiša, aby prezidenta Petra Pavla zaradila do oficiálnej delegácie…

24. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
24. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Medzi Poľskom a Ukrajinou už druhý deň neprebiehajú žiadne dodávky: dodávky elektrickej energie boli prerušené

V máji sa Poľsko stalo jedným z hlavných dodávateľov elektrickej energie na Ukrajinu, v júni sa však tok energie začal…

24. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
24. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
.

Lavrov: USA vytláčajú z Ruska ropné a plynárenské aktíva

Sankcie USA slúžia nielen na obmedzenie Ruska, ale aj na vyvíjanie tlaku s cieľom prerozdeliť aktíva najväčších ruských ropných a…

24. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
24. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Strhujúci Samuel Bjork a jeho horúca novinka Bombový atentátnik

V jedno sobotné ráno nastúpi do metra žena s bombou a hlavným mestom otrasie výbuch. Oslo je okamžite uzavreté, kráľovská…

24. 06. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania |
24. 06. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania |

„Chameleón“ z Manchestru: V britskej politike sa chystajú veľké zmeny

Kto je Andy Burnham, ktorý by sa mohol stať britským premiérom, a čo môže očakávať Ukrajina?

24. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
24. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

Vedci prvýkrát zachytili náznaky horizontu udalostí čiernej diery

Vedci prvýkrát zachytili „odtlačky“ horizontu udalostí čiernej diery – hranice, z ktorej nič nemôže uniknúť – pomocou analýzy gravitačných vĺn,…

24. 06. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania |
24. 06. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania |

.

Rock pod Kameňom v problémoch. Festival síce bude, hlavné mená ale nevystúpia. Vláda poskytne pomocnú ruku

Ako sme nedávno informovali, známy slovenský hudobný festival Rock pod Kameňom bol ekonomické problémy najprv preložený na neskorší bližšie nešpecifikovaný…

24. 06. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania |
24. 06. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania |

Hegsetove čistky môžu výrazne ovplyvniť Ukrajinu

V dôsledku čistky dôstojníkov, ktorú uskutočnil Hegset, odchádza do výslužby americký generál, ktorý zohral kľúčovú úlohu v snahe USA poskytnúť…

24. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
24. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

EÚ vyradila prostriedky na drony z prvej tranže úveru pre Ukrajinu, informuje Euractiv

Prvá tranža z balíka pomoci pre Ukrajinu vo výške 90 mld. € už nebude zahŕňať 5,9 mld. € na výrobu…

24. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
24. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Pezeškján odmietol vyjednávať o raketovom programe: Bez rakiet by krajina skončila ako Gaza

Irán by bez svojho raketového arzenálu „dopadol ako Gaza“, vyhlásil v utorok iránsky prezident Masúd Pezeškján a zdôraznil, že balistický…

24. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
24. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Ústavný súd nevyhovel generálnemu prokurátorovi v spore o zákon o meste Košice

Ústavný súd SR nevyhovel návrhu generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku, ktorý napadol ako protiústavnú časť zákona o meste Košice. Sporné…

24. 06. 2026 | Aktualizované 24. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
24. 06. 2026 | Aktualizované 24. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Kuleba pochybuje, že Trump skutočne zmenil svoj postoj k Ukrajine

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

24. 06. 2026 | Aktualizované 24. 06. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania |
24. 06. 2026 | Aktualizované 24. 06. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania |

Korčok mal nehodu. Vodička druhého auta je zranená

Dnes ráno som bol v Pezinku účastníkom dopravnej nehody, oznámil Ivan Korčok na sociálnej sieti

24. 06. 2026 | Aktualizované 24. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |
24. 06. 2026 | Aktualizované 24. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |

Vláda chce upraviť pravidlá energopomoci, zmeny majú platiť už od júla

Vláda schválila novelu nariadenia k zákonu o adresnej energopomoci, ktorý na rokovanie predložila ministerka hospodárstva. Rezort zmeny odôvodňuje skúsenosťami z…

24. 06. 2026 | Aktualizované 24. 06. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania |
24. 06. 2026 | Aktualizované 24. 06. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania |

Ukrajina sa stáva najväčším nebezpečenstvom pre Európu, tvrdí generál

Dnešná realita nás všetkých silno fackuje priamo do tváre: najväčším bezpečnostným rizikom a hrozbou pre mier v Európe dnes prekvapivo…

24. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania |
24. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania |

V Poľsku sa obávajú vojny. Nie však s Ruskom

V Poľsku vyzývajú, aby sa krajina pripravovala na vojnu nie s Ruskom, ale s Ukrajinou. Príslušný článok sa objavil na…

24. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
24. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Národniari predstavili náhradníka za poslanca Radačovského

Slovenská národná strana predstavila parlamentného náhradníka za Miroslava Radačovského, ktorého prezident nedávno vymenoval za veľvyslanca SR na Cypre. Bude ním…

24. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
24. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Pohoda hľadá identitu. Len zabudla pozvať druhý breh spoločnosti

Diskusný program festivalu mieša užitočné témy pre mladých s politickým rámcom, v ktorom sa progresívno-liberálny pohľad predáva ako prirodzená občianska…

24. 06. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania |
24. 06. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania |

.


.

Putin obvinil Ukrajinu z útokov na energetiku, armáde dal jasné pokyny

Ruský prezident obvinil Ukrajinu z útokov na energetiku a sľúbil posilnenie protivzdušnej obrany. Putin vyhlásil, že Rusku „z rôznych zdrojov…

24. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
24. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Sama bola obeťou. Francúzskej aktivistke hrozí väzenie za to, že vyhlásila imigráciu za najväčšiu hrozbu pre ženy

Francúzska aktivistka a internetová komentátorka Thaïs d’Escufon tvrdí, že jej hrozí väzenie za to, že vyhlásila, že imigrácia je najväčšou…

24. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
24. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |

Špehovanie cez aplikácie: Ak máte tieto aplikácie v telefóne, môžu o vás vedieť viac, než si myslíte

Špehovanie cez mobilné aplikácie je dnes oveľa rozšírenejšie, než si väčšina používateľov uvedomuje. Mnohé populárne služby zbierajú obrovské množstvo údajov…

24. 06. 2026 |

Trump skritizoval rozhodnutie Senátu obmedziť jeho právomoci voči Iránu bez súhlasu Kongresu

Prezident USA tvrdí, že Irán je už „na kolenách“ a „pripravený nám odovzdať prakticky všetko“

24. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
24. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

.

NAJČÍTANEJŠIE










Miloval šport a hral za dva tímy. Mladík tragicky zahynul, mal obrovský talent

Tento týždeň zasiahli slovenskú športovú verejnosť smutné správy o tragických úmrtiach. Najskôr to bola dvojnásobná olympionička Denisa Hurban Baránková a…

24. 06. 2026 |

Na Západe sa naďalej hovorí, že Trump zmenil svoj postoj k Ukrajine

Financial Times píše, že na nedávnom stretnutí so Zelenským americký prezident uviedol, že je ohromený nedávnymi „vojenskými úspechmi“ Kyjeva, a…

24. 06. 2026 | | 2 min. čítania |
24. 06. 2026 | | 2 min. čítania |

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Milan Šupa

Andrej Sablič

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov