KORONAVÍRUS NA SLOVENSKU

Prípadov

Úmrtí

Chorých

Vyliečených

Posledná aktualizácia:

V Sýrii sa situácia začína vyhrocovať, Američania zvyšujú pomoc protiasadovským skupinám

Damask 9. júna 2019 (HSP/Foto:TASR-Rodrigo Abd)

Situácia sa v Sýrii notoricky opakuje. Po každej porážke Američania požadujú „oddychový čas,“ aby sa protiasadovské skupiny mohli skonsolidovať. Krátko po porážke protiasadovskí teroristi sľubujú, že budú dodržiavať prímerie, keď sa však skonsolidujú, doplnia svoje stavy a Američania im dodajú dostatok nových zbraní a munície, prestanú protiasadovskí teroristi svoje sľuby plniť a znova sa zapájajú do útokov voči sýrskym vládnym vojskám. 

Na archívnej snímke sýrski povstalci zaujímajú pozíciu počas bojov s vládnymi jednotkami

Turci, ktorí prisľúbili, že dohliadnu aby v Idlibe protiasadovskí teroristi plnili svoje sľuby, nedokážu už situáciu kontrolovať a riadiť a protiasadovské skupiny ich neakceptujú. Protiasadovské skupiny i veľká časť protitureckých skupín je opäť pripravená zaútočiť v Idlibe, či Latakii a sýrska a ruská rozviedka má dostatok informácii i o tom, že proamerické skupiny sa chystajú zaútočiť aj na juhu krajiny v oblasti at Tanf. Keď Turci neustrážia skupiny v Idlibe, budú mať problém, bandy, ktoré budú útočiť na sýrske vládne sily budú zlikvidované.

Ruský vojenský expert Alexej Leonkov uviedol, že v posledných dňoch sa v provincii Idlib odohrali ťažké boje medzi vládnymi jednotkami a teroristami. Dokonca vládne sily stratili niekoľko dedín, vrátane Dzibin a Tal Malah (najagresívnejšie vystupujú protiasadovské bandy  príbuzné k an Nusra). Sýrčania dodržiavajú ako jediní podmienky prímeria, teroristi, ktorí za sebou cítia podporu USA sú presvedčení, že pre nich prišla doba nových víťazstiev. V posledných bojoch (cca 4 dni) zahynulo 53 vládnych vojakov a 48 teroristov.

V Idlibe sa nachádza dnes približne 30-tisíc teroristov v rôznych organizáciach. Teroristi bránia civilistom opustiť provinciu a násilím verbujú nových vojakov do svojich radov. Odporcov teroristi mučia, alebo rovno likvidujú. Teroristi už používajú ženy a deti ako živé štíty v Idlibe, pretože sa veľmi boja útokov ruského a sýrskeho letectva.

Na margo posledných bojov v Idlibe Alexej Leonkov uviedol, že asadovské vojská majú problémy s disciplínou. Disciplinované jednotky (Republikánska Garda, parašutisti, Tigri, Hizballáh, Iránci a 1. a 4. tanková divízia) problémy s disciplínou nemajú, ďalšie sýrske jednotky, zložené najmä s dobrovoľníkov však nechápu, že vo vojne treba byť disciplinovaným, dodržiavať pokyny a nezanedbávať bezpečnostnú situáciu 7 dní x 24 hodín. Neexistuje žiaden Ramadán, žiaden voľný piatok, všetko sa môže kruto vypomstiť.

Americkí agenti CIA sa tiež otriasli zo strát, ktoré utrpeli spoločne so západnými a arabskými bojovými inštruktormi počas ruskej raketovej kampane 2015-2016. Vtedy Kalibre vymazali zo zemského povrchu centrá a veliteľské body Islamského štátu, zo všetkými teroristami a ich inštruktormi, ktorí sa v čase útoku Kalibrov na týchto základniach nachádzali. Arlingtonský vojenský cintorín sa utešene zaplnil a Rusi následne totálne decimovali teroristické bandy v Sýrii.

Dnes sa proamerickí agenti správajú v Sýrii podstatne opatrnejšie. Američania sa oficiálne nachádzajú v Sýrii na základniach, Rusov priamo informovali o ktoré základne ide. Von z týchto základní vyliezajú Američania len príležitostne, keď vylezú obyčajne prichádza k útoku na konvoj v ktorom sa nachádzajú, medzi mŕtvymi sú väčšinou aj Američania.  Aktívni musia byť Američania v oblastiach pod kontrolou Kurdov, pretože kurdské jednotky sa správajú podobne nezodpovedne ako sýrske a Američania s nimi majú podobné problémy, ako Rusi so Sýrčanmi

Americká rozviedka ale zásobuje teroristov informáciami z terénu od vlastných arabských agentov a rovnako informáciami z družích. Práve družice alebo prieskumné drony veľmi rýchlo dokážu zistiť, ktoré sýrske jednotky poľavili v ostražitosti a informácie sa pomerne rýchlo dostanú k teroristom v Idlibe. Tí následne zaútočia na uvedené sýrsku jednotku ktorá poľavila v disciplíne, následne uvedená jednotka utrpí straty a v panike opustí vlastné pozície. Teroristi bojujú systémom  „udri a uteč“.

Samozrejme, v zálohe sú Tigri, sýrske jednotky špeciálneho určenia či ruské a sýrske letectvo či delostrelectvo, ktoré takisto reaguje takmer okamžite a uvedené oblastí pokropia leteckými útokmi či delostrelectvom, nasleduje útok normálnych sýrskych jednotiek. Väčšina teroristov ktorá pri protiútoku vládnych síl zahynie sú teroristi, ktorí sa nestihnú z oblasti útoku rýchlo presunúť. Následne opustené oblasti znova obsadí sýrska armáda, elitné jednotky počkajú kým ich nevystriedajú druhosledové sýrske jednotky. Krátku dobu je dobre, aj príslušníci druhosledových sýrskych jednotiek dodržujú disciplínu, po niekoľkých týždňoch však opätovne zabudnú na príučku a začnú sa opäť správať nedisciplinovane a situácia sa opakuje.

Počas ruskej kampane 2015 – 2018, kedy v Sýrii bolo niekoľko desiatok tisíc ruských vojakov mali proamerickí agenti značne sťaženú situáciu. Ruská rozviedka monitorovala situáciu a Rusi či Iránci medzi agentami „západných partnerov“ (vo väčšine prípadov nejde o amerických agentov, väčšinu agentov tvoria Arabi, ktorí pracujú na saudskú tajnú službu Ri’āsat Al-Istikhbārāt Al-‘Āmah  –  General Intelligence Presidency GIP, arabských agentov v Sýrii má okrem americkej CIA aj britská MI6 či francúzska  Direction générale de la sécurité extérieure DGSE ) vytvorili hotovú spúšť.

Teroristi v období ruskej dominancie dostávali minimum informácii, ruská rozviedka informovala vlastné jednotky a Rusi kosili islamistických teroristov po desiatkách a stovkách. Za niekoľko mesiacov Rusi zlomili moc celého Islamského štátu a z Islamského štátu sa zachránili doslova zvyšky, ktoré sa dnes nachádzajú v Američanmi ovládaných oblastiach v Sýrii či Iraku, časť teroristov Islamského štátu sa záhadne dostala do Afganistanu (Rusi tvrdia, že ich presunuli Američania, pretože Islamský štát je americkou zástupnou armádou).

Po porážke Islamského štátu však väčšina Rusov Sýriu opustila, oslobodzovanie vlastnej krajiny prebrali Asadove jednotky a Američania začali z trosiek, ktoré im ostali k dispozícii budovať postupne nové jednotky a novú infraštruktúru protiasadovských síl. Takmer dva roky prímeria v Idlibe využili Američania naozaj dobre, proamerické a protiasadovské skupiny sú pripravené opäť obnoviť aktívne bojové operácie.

Teroristi však spravili niekoľko chýb. V prvom rade začali opätovneútočiťna ruskú vojenskú základňu v Hmeimmim. Rusi každý útok trestajú, teroristi sa však dostali do stavu, kedy sú presvedčení, že straty, ktoré im uštedrí ruské letectvo sú prijateľné. Teroristi sa ukrývajú sa za tureckou bojovou líniou v Idlibe a útočia dronmi, ktorými ich zásobujú cez arabské krajiny „západní partneri“,  alebo primitívnymi raketami. Ruská PVO letisko v Hmeimmim chráni, stále však hrozí že sa teroristom podarí poškodiť ruské lietadlá. Takže ruské velenie opätovne začalo uvažovať nad tým, že znova zvýši svoje aktivity v Sýrii, bez ohľadu na to ako budú hysterizovať Biele prilby a západný mainstream, pričom podľa niektorých indícii by sa terčami eliminácie mohli stať aj príslušníci Bielych prilieb, ktorí sa nevedia zmestiť do kože. Ak by však k takejto akcii prišlo, pravdepodobne by spadala pod rámec tajnej služby. Biele prilby sú projektom britskej MI6.

Idlib sa po presunutí všetkých teroristických bánd z iných oblastí Sýrie stal doslovne časovanou bombou. Takmer 30-tisíc teroristov pod vedením Američanov skoncentrovalo svoje sily, zabudli na výprask ktorí im Rusi uštedrili  a v bojoch so sýrskou armádou si veria. Izrael požaduje, aby v Idlibe nebojovali ani Iránci a ani Hizballáh, pretože je to relatívne blízko izraelských hraníc, Rusi, ktorí udržujú diplomatické kontakty aj s Izraelom vyvíjajú tlak na Sýriu, aby časť izraelských požiadaviek akceptovala. Podľa niektorých informácii z Al Masdar News však časť dobrovoľníkov Hizballáhu v Idlibe bojuje, hlavné libanonské sily sa spoločne s Iráncami nachádzajú vo väčšej miere najmä v oblasti Eufratu, kde sa aktivizujú proamerickí Kurdi.

Podľa Alexeja Leonkova v prípade, ak sa situácia nezlepší a proamerické skupiny budú naďalej zvyšovať svoje aktivity, budú musieť nakoniec opätovne zasiahnuť v širšej miere Rusi. Možno práve s tým súvisia informácie, že v Sýrii sa opäť budú v širšej miere aktivizovať členovia čečenského špeciálneho práporu Terek, ktorých veliteľov už Američania zaradili do sankčných zoznamov a ruskí výsadkári, námorná pechota či Specnaz. V prípade Tereku, Specnazu či ruských výsadkárov a námornej pechoty však nepôjde o širšie koncipovanú ofenzívu, ale likvidačné útoky v súčinnosti s letectvom na veliteľské centrá teroristov a atentáty na poľných veliteľov. Pozemnú ofenzívu, ktorá prípadne prevalcuje teroristické rady budú mať na starosti sýrski vojaci, Hizballáh a Iránske revolučné gardy.

 

 

POTREBUJEME VAŠU POMOC
Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.
Hlavným správam
zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.
O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.
Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Pošlite nám tip

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme

Kanye West tvrdí, že mu Boh povedal, aby kandidoval za prezidenta

Washington 8. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Evan Vucci)   Americký reper Kanye West verí, že mu Boh povedal, aby kandidoval za prezidenta. Oznámil to v stredu v rozhovore pre magazín Forbes, v ktorom tiež uviedol, že už viac nepodporuje amerického prezidenta Donalda Trumpa. Informovala o tom agentúra AFP West taktiež spochybňuje schopnosť…

V turistickej rokline v Nemecku zabil balvan dvoch ľudí, ďalších osem je zranených

Berlín 8. júla 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:BILD News Twitter)   Balvan zabil v Rakúsku dvoch ľudí a ďalších ôsmich zranil. V stredu o tom informovali tamojšie úrady s tým, že prípad sa stal krátko popoludní v Štajersku v Bärenschützklamm, ktorá je známa ako Medvedia roklina O život prišli 50-ročný turista z Maďarska…

V Nigérii odfotili vzácne gorily nigérijské s mláďatami

Dakar 8. júla 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:WCS Twitter)   Ochrancovia prírody zaznamenali v horách Mbe v Nigérii prvé snímky skupiny vzácnych a kriticky ohrozených goríl nigérijských (Gorilla gorilla diehli) s mláďatami. Fotografie sú dôkazom, že tieto ľudoopy, o ktorých sa svojho času myslelo, že vyhynuli, sa množia Snímky goríl zachytili fotopasce organizácie…

Facebook zakázal online sledovanie hniezda so sovami pre porušenie pravidiel o nahote

Doncaster  8 . júla 2020 (SITA/HSP/Foto:Facebook)   Facebook dočasne odstránil live stream zameraný na hniezdo s mladými sovami. Ako dôvod uviedol "porušenie pravidiel o nahote a sexuálnom obsahu" Graham Moss zriadil na Facebooku video prenos z jeho záhrady v meste Doncaster v čase obmedzení súvisiacich s pandémiou nového koronavírusu. Tvrdí,…

Počet potvrdených prípadov koronavírusu v USA stúpol na tri milióny

Los Angeles 8. júla 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-David J. Phillip)   Počet potvrdených prípadov koronavírusu v Spojených štátoch stúpol na tri milióny. Vyplýva to zo štatistík Johns Hopkins University. Podľa amerických zdravotníkov je však skutočný počet infikovaných aj desaťkrát vyšší a blíži sa tak k 10 percentám populácie Počty potvrdených prípadov stúpli…

Budaj: Zelené verejné obstarávanie na Slovensku zaostáva

Bratislava 8. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Dnes vzala vláda SR na vedomie informáciu o neúspechu záväzkov bývalej vlády, ktorá síce prijala Akčný plán pre zelené verejné obstarávanie (2016), ale neplnila ho. Napríklad v minulom roku bol podiel zeleného verejného obstarávania iba na úrovni necelých 11 percent pokiaľ ide o…

Kolíková: Vysoké školy by mohli získať mechanizmy na spätné preverovanie záverečných prác

Bratislava 8. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Vysoké školy by mohli získať možnosť a mechanizmy na spätné preverovanie záverečných prác. Uviedla to dnes po vláde ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí). Potvrdila, že na stole má návrh od ministra školstva, vedy, výskumu a športu Branislava Gröhlinga (SaS) Po vláde pre…

Žeriav sa zrútil na domy v Londýne, zahynul jeden človek

Londýn 8. júla 2020 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto: London & UK Crime.. Twitter)   Žeriav sa v stredu zrútil na radový dom vo východnom Londýne, v troskách pod ním zostali uviaznutí ľudia. Informovala o tom britská stanica Sky News Londýnsky protipožiarny zbor na Twitteri oznámil: "Dvadsať metrov vysoký žeriav sa zrútil na…

Vučič oznámil, že zákaz vychádzania pravdepodobne zavedený nebude

Belehrad 8. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Darko Vojinovic)   Srbský prezident Aleksandar Vučič v stredu upustil od prísľubu, že v hlavnom meste Belehrad bude platiť od piatka večera do pondelka rána zákaz vychádzania vzhľadom na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu v meste. Informovala o tom agentúra DPA "Postavený pred situáciu som sa domnieval,…

Vraha syna bývalého nemeckého prezidenta odsúdili na 12 rokov

Berlín 8. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:Berliner Zeitung Twitter)   Berlínsky súd vymeral vrahovi syna bývalého nemeckého prezidenta 12-ročné väzenie a poslal ho na psychiatrickú kliniku. Súd pritom vzal do úvahy "zníženú zodpovednosť" Gregora S. v dôsledku jeho psychickej poruchy Fritz von Weizsäcker vlani v novembry prednášal v nemocnici, keď z hľadiska…

Polícia: Správa Patakyovej neposkytuje komplexný obraz o cudzineckej polícii

Bratislava 8. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/Magistrát hlavného mesta)   Správa verejnej ochrankyne práv Márie Patakyovej o fungovaní cudzineckej polície sa zamerala len na vybrané aspekty vybavovacieho procesu, pričom neposkytla komplexný obraz o činnosti cudzineckej polície. Úrad hraničnej a cudzineckej polície (UHCP) Prezídia Policajného zboru (PPZ) to uviedol v reakcii k zisteniam…

Von der Leyenová v EP: Ak sa EÚ poučí z koronakrízy, bude silnejšia

Brusel 8. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-John Thys)   Európska únia sa musí poučiť z pandémie nového koronavírusu a jej členovia musia konať spoločne, aby Únia vyšla z tejto krízy silnejšia. To bol hlavný odkaz, ktorý v stredu popoludní predniesla predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová pred poslancami Európskeho parlamentu (EP)…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Začne sa teror proti buržoáznym nacionalistom? Pre koho je tvrdenie „Aj na živote belošských Slovákov záleží“ rasistické?

Osobne rozpoznávam len dve základné politické kultúry. Je čas si pripomenúť ucelený zásadný hodnotový rozdiel medzi všetkými formami kultúry lásky, ako aj všetkými odrodami kultúry nenávisti. Na zorientovanie čitateľov si dovolím zosumarizovať rozdiely medzi dvomi úplne protichodnými filozofiami politických kultúr. A zdôvodniť, prečo prvú z nich podporujem, vyznávam a druhú absolútne kategoricky a nekompromisne odmietam?…

Kto bol George Floyd, ktorého smrť vrhla USA do občianskej vojny a preniesla sa aj do Európy ?

Smrť dealera drog George Floyda († 46), ktorá vyvolala v USA stav podobný občianskej vojne, teraz prechádza do celosvetových protestov: v Londýne, Paríži, Berlíne, Prahe a ďalších mestách. Kto bol George Floyd? George Floyd dealer drog ,násilník . Prehľad jeho zločinov : – 1998  10 mesiacov za ozbrojenú lúpež  –…

Problematická mRNA vakcína proti COVID-19 medzi favoritmi s katastrofickou klinickou skúškou

Vakcína americkej firmy Moderna, ktorú propaguje hlavný americký epidemiológ Dr Anthony Fauci, a ktorú financuje Bill Gates je postavená na mRNA technológii. Tento tandém tlačí na urýchlenie klinických skúšok a promptnú distribúciu obyvateľstvu napriek problematickej bezpečnosti tejto vakcíny. Dr Fauci dokonca ustúpil od jej testovania na fretkách a primátoch (pričom…

Strana Smer je v koncoch

Väčšina voličov Smeru je dozaista zhrozená prebiehajúcim rozpadom či skôr zánikom niekdajšieho hegemóna našej politickej scény. Ako mnohí, i ja som podľahol ľúbivým heslám o sociálnej spravodlivosti, štátnej svojbytnosti, boji proti globalizačným tendenciám. A počas kraľovania sociálnych demokratov sa nám tu, popri mnohým nesporným pozitívam, začal rozmáhať klientelizmus obrovských rozmerov.…

List z Gambáčikova č. 11

Vážený pán najdúhovejší premiér, Black lives matter. Takéto heslo sa Igorku šíri po svete ako pandémia z Pandorinej skrinky. Vraj to znamená, že na čiernych životoch záleží. A vraj to je aj nejaká organizácia, ktorá sa takisto volá čo píšu na onom wikipédovskom internete. A vraj existuje už od roku 2013. A predstav si…

Ževraj pohlavne zneužívam pacientky

V našej spoločnosti už musí byť niečo celkom choré keď je možné takto zaútočiť na lekára, ktorý sa ničoho zlého nedopustil iba riadne vykonával svoje lekárske povolanie a neublížil, naopak pomohol mnohým pacientom. Áno v moslimských krajinách, kde menejcennosť žien oproti mužom je zakotvená v zákone, sa na majetok muža, na ženu,…

TopDesat

V Škandinávii zachytili záhadný radiačný oblak, pochádza z Ruskej atómky?

0

Podľa holandskej zdravotníckej agentúry sa v atmosfére nad severnou Európou zvýšila úroveň rádioaktivity. Oblak môže pochádzať z jadrovej elektrárne v Rusku. Naznačujú tieto analyzované údaje nejaké poškodenie jadrovej elektrárne? Je tento oblak predzvesťou nejakej katastrofy? Ruský prevádzkovateľ jadrovej energie Rosenergoatom však podľa ruskej tlačovej agentúry TASS uviedol, že problémy týkajúce sa zariadení v Kola a Leningrade odmieta.…

Ľudské telo - šokujúce fakty, o ktorých si nevedel

0

Sila nášho tela je skutočne neuveriteľná - napríklad ľudské kosti sú silnejšie ako oceľ a naša žalúdočná kyselina môže rozpustiť kov! A to nie je všetko, naše telo má toľko úžasných schopností, ktoré môžeš s nami dnes objaviť.

Veci, o ktorých sme všetci počuli, no nemali sme to šťastie ich vidieť

0

Dokonca aj v 21. storočí existujú veci, ktoré sme nikdy nevideli. A to aj napriek tomu, že sme o nich počuli už mnohokrát. Ako je to vlastne možné? Každý z nás totižto nemá to šťastie vidieť (no pre niektorých je to možno takto lepšie), ako sa lúpe had z kože.…

Prvá veľká záhada - Adam a Eva (1.časť)

0

Mýtus alebo skutočnosť. Podľa viacerých tradícií boli Adam a Eva prarodičia ľudstva. Ich príbeh sa však v priebehu storočí snažilo spochybniť viacero teórií a hypotéz. Začíname prvou časťou článku o Prvej veľkej záhade – Adam a Eva. Pred 200 000 rokmi, niekde na juhu Afriky, sa z obyvateľstva lovcov a zberačov zrodilo moderné ľudstvo. Podľa odborníkov na genetiku…

Umelec vytvára šialene realistické balónové sochy!

0

Možno si už zažil oslavu či párty, na ktorej sa klaun pokúšal z dlhých balónov vytvárať rôzne sochy a nakoniec výsledok vyzeral, ako pes krížený s mačkou. Masayoshi Matsumoto je umelec, ktorý žije v Japonsku a ktorý pomocou bežných balónikov a vytvára neuveriteľné realistické sochy. Ich skutočnosť je taká prekvapivá, že budeš…

Bol Leonardo da Vinci obdarovaný rýchlym okom, a tak zachytil úsmev Mony Lisy?

0

Známy renesančný umelec Leonardo da Vinci mohol byť požehnaný rovnakým syndrómom rýchleho oka, aký majú najlepší tenisoví a baseballoví hráči. V Leonardovom prípade táto "super-vízia" mohla znamenať, že dokázal vidieť a zároveň zaznamenať prchavé momenty vo svojich obrazoch - napríklad aj záhadný úsmev Mony Lisy. Táto schopnosť vidieť detaily aj v…

Vo svete IT

Vedci zistili, čo vytvorilo záhadnú „gélovitú“ substanciu na odvrátenej strane Mesiaca

0

V malom kráteri na odvrátenej strane Mesiaca našiel minulý rok čínsky rover Yutu-2 netradičnú „gélovitú“ substanciu. Po analýze fotografii a následnom porovnávaní so vzorkami z misie Apollo sa zistilo, že je to niečo, čo by ste na Mesiaci čakali – kus skaly. Nie však úplne obyčajný. Skala sa podľa všetkého…

Olympus opúšťa biznis s fotoaparátmi. Môžu za to smartfóny?

0

Spoločnosť Olympus bola v minulosti jednou z najúspešnejších manufaktúr na svete, ktorá sa venovala ako amatérskym fotoaparátom, tak aj profesionálnym. Nástupom smartfónov a plynúcim časom sa však fotoaparáty stali skôr záľubou len profesionálnych fotografov, pričom bežní používatelia začali uprednostňovať fotografovanie prostredníctvom smartfónov. Na zmenu používateľského správania najnovšie doplatil aj Olympus,…

Samsung má zvažovať, že budúcoročné vlajkové lode, bude dodávať bez nabíjačky

0

Koncom minulého mesiaca sa dostali na povrch informácie, ktoré hovorili o tom, že spoločnosť Apple plánuje dodávať nové iPhone 12 smartfóny bez nabíjačky. Je možné, že k obdobnému kroku sa uchýli aj ďalší technologický gigant. Rovnako má zmýšľať aj Samsung Portál Sammobile.com prišiel so zaujímavými správami odvolávajúc sa na kórejský…

Fitness náramok Xiaomi Mi Smart Band 4C je predstavený

0

Hoci spoločnosť Xiaomi nie tak dávno predstavila náramok Mi Band 5, tak aj napriek tomu predstavuje ďalší fitness náramok. Reč je konkrétne o náramku Mi Smart Band 4C, ktorý bol predstavený v Malajzii. Portál gsmarena.com, ktorý upozorňuje na predstavenie náramku píše, že náramok ponúka 1,08“ TFT displej s rozlíšením 128…

Štúdia hovorí, že fanúšikovia hororových filmov sú lepšie pripravení na pandémiu, ako ľudia, ktorí k ním neinklinujú

0

Tím psychológov prišiel so zaujímavou štúdiou, v ktorej sa pozerali na to, ako sa jednotliví ľudia vyrovnávajú s prebiehajúcou pandémiou v závislosti od toho, aký majú vzťah k hororovým filmom. Milujete horory? Pravdepodobne sa lepšie vysporiadate s aktuálnou situáciou Výsledky štúdie fanúšikov hororových filmov určite potešia. Nieže by boli odolnejší…

OnePlus prezrádza nie len názov, ale aj termín predstavenia jedného z najočakávanejších modelov smartfónov

0

Koncom minulého mesiaca spoločnosť OnePlus vo viacerých náznakoch prezradila, že sa chystá predstaviť nový model smartfónu, ktorý by nemal byť tak drahým, ako je jeho súčasná vlajková loď. Hoci spoločnosť dlho razila cestu dostupných vlajkových lodí, ktoré boli síce drahými, ale v porovnaní s konkurenciou dostupnými, tak dnes môžeme len…

KAMzaKRÁSOU

Je kompromis medzi vegetariánstvom a vegánstvom? Zisti, o čo ide!

0

Chcete žiť zdravšie a zároveň ohľaduplnejšie k planéte, no vegánstvo sa vám príliš tvrdé? Zistite, či existuje kompromis medzi vegetariánstvom a vegánstvom!

Ako odstrániť jazvy po akné a zbaviť sa tak spomienky na pubertu?

0

Objavia sa nečakane a v tú najnevhodnejšiu dobu. Ako ich minimalizovať? Ako odstrániť jazvy po akné prírodnými spôsobmi a najmä s tým, čo nájdete doma?

Čo zvládne figový olej na rozdiel od iných? Jeho účinky ťa prekvapia!

0

Viete, ako omamne vonia figový olej a hlavne, aké sú jeho účinky a prečo ho vyskúšať? Zistite, ako dokáže podporiť naše zdravie a ako sa postará o krásu!

TEST: Krémový gél na opaľovanie Eucerin Dry Touch Oil Control SPF 30 a SPF 50+

1

Osobne by som sa mohla zaradiť do skupiny ľudí, ktorí prípravky na opaľovanie používajú skutočne poctivo. Vždy si chránim pleť krémom s vysokým SPF a rovnako je to aj v prípade pokožky celého tela. Hoci nemám úplne svetlú pokožku, ktorá by bola náchylná na rýchle spálenie, zvykla som si používať…

Dokonalá aj na cestách? Osvoj si beauty tipy pre cestovateľky!

0

Zdá sa, že aj cestovanie sa čoskoro dostane do normálnych koľají. Ak sa chystáte na cesty ešte toto leto, určite oceníte beauty tipy pre cestovateľky.

STOP poteniu! Vyskúšaj účinné prírodné prostriedky proti poteniu!

1

Potenie je prirodzenou reakciou tela, ktoré sa vylučovaním potu ochladzuje. Avšak, ako potenie zastaviť? Skúste prírodné prostriedky proti poteniu!

Svetlo sveta

Z globálneho otepľovania sa stalo falošné náboženstvo. Svetoznámy aktivista sa ospravedlnil.

0

Popredný svetový aktivista v boji proti globálnemu otepľovaniu sa ospravedlnil svetovej verejnosti “za paniku, ktorú za posledné rokoy tejto oblasti enviroaktivisti spôsobil.” Týmito slovami Michael Shellenberger charakterizoval to, čo sa v tejto oblasti deje. Shellenberger poukázal na obrovské finančné zdroje, ktoré sa dostávajú enviroaktivistom a medzičasom jeho článok bol z…

Svätý Otec František v júlovom úmysle pozýva k modlitbe za rodiny

0

Modlime sa, „aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny“. To je modlitbový úmysel pápeža Františka na mesiac júl. Svätý Otec zároveň upozorňuje, že rodiny potrebujú osobitnú ochranu zo strany štátov. V krátkom videu Apoštolátu modlitby Svätý Otec v španielčine hovorí: „Rodina potrebuje byť chránená. Je mnoho…

Kardinál Pell sa rozhodol vydať knihu zo súdneho procesu

0

Kardinál Pell sa rozhodol uverejniť knihu myšlienok a spomienok, ktorá vznikla počas jeho 13 mesačného väzenia. Kardinál Pell sa stal obeťou vyfabulovaného procesu zneužívania. Proces bol pozorovateľmi definovaný ako nespravodlivý. V roku 2017 mala byť zaznamenaná výpoveď, podľa ktorej údajne arcibiskup Pell v katedrále Melbourne mal zneužiť chlapca v sakristii kým celý kostol bol…

V Spišskej Kapitule vysvätili nového pomocného biskupa Jána Kuboša

0

Spišská diecéza má nového pomocného biskupa. Stal sa ním rodák z Nižnej na Orave, doterajší farár a dekan v Kežmarku Mons. Ján Kuboš, ktorého do funkcie menoval v marci Svätý Otec František (25. 3. 2020). Vysvätili ho dnes vkladaním rúk a konsekračnou modlitbou v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule.…

Nemecko 30 rokov financovalo pedofilný projekt na zneužívanie detí

0

Systematicky organizovaný pedofílny projekt, kedy deti bez domova boli dávané do domácnosti pedofilov, ktorí ich mali vychovávať a sexuálne zneužívať ako súčasť údajného výskumu, len dokazuje legalizáciu pedofílie v kruhu svetových elít. Diabolský experiment, ako ho v súčasnosti nazývajú, sa začal realizovať v roku 1970 tzv. Kentlerov projekt, ktorý mal dokázať, že aj pedofilní…

Predstaviteľ Black lives matter vyzval na zhodenie sôch Ježiša Krista

0

Hnutie Black lives matter naberá čoraz silnejšie kontúry rasistického hnutie, ktoré nenávidí ľudí bielej farby pleti. Vo Francúszku dokonca likvidujú sochy vojnového hrdinu a zakladateľa Piatej francúzskej republiky Charlesa de Gaulla s označením, že je rasista. Bol to práve de Gaulle, na ktorého bolo spáchaných osem atentátov z radov stúpencov kolonializmu a de Gaulla…

Armádny Magazín

Schneider: V USA chceli, aby sa Rusko stalo súčasťou NATO, ale niečo sa zvrtlo

0

Česko, 8. júl 2020 (AM, Sputnik) - Bezpečnostný analytik Jan Schneide

Slovenská armáda pod Kaukazom. Toto výročie sa dnes príliš nepripomína

0

Slovensko, 8. júl 2020 (AM) - Keď už obnovovať históriu 2. svetovej vojny, tak všetku a bez výnimiek. A týkať sa to musí nielen súdov sovietskych vojvodcov, ktorí oslobodzovali Československo od Hitlerových vojsk, myslí si p

Nevídané! Takmer 500 vozidiel a 350 amerických vojakov bude prechádzať cez Francúzsko.

0

Francúzsko, 8. júl 2020 (AM, Sputnik) - Americké sily dorazia do Francúzska cez niekoľko miest na atlantickom pobreží. Tieto jednotky budú potom smerovať na východ do Európy. Operácia sa uskutoční napriek tomu, že Washington plánuje stiahnuť 9 500 vojakov umiestnených v Nemecku.   Americké sily prechádzajú cez Francúzsko ako súč

Estónsko venuje Ukrajine 2400 pištolí Makarov zo sovietskej éry

0

Estónsko, 8. júl 2020 (AM) - Estónsko zasiela na žiadosť Ukrajiny ukrajinskej armáde viac ako dvetisíc poloautomatických pištolí Makarov zo sovietskej éry. Strelné zbrane pochádzajú z estónskych obranných síl .   Dodávka 2 400 pištolí bola odoslaná v utorok, uvádza ministerstvo obrany a

FSB zatkla poradcu šéfa Roskosmosu kvôli špionáži pre NATO. Video

0

Rusko, 7. júl 2020 (AM) - Poradca šéfa Roskosmosu pre informačnú politiku Ivan Safronov je podozrievaný z práce pre NATO, oznámila FSB. Podľa informácií špeciálnej služby Safronov zbieral a odovzdával predstaviteľom NATO údaje o vojenskej spolupráci, obrane a bezpečnosti Ruska, ktoré sú štátnym tajomstvom.

Rusko pripravuje dodávky tankov Armata do zahraničia

0

Rusko, 7. júl 2020 (AM, Sputnik) - Ruská federácia pripravuje najnovší tank T-14 na základe platformy Armata k exportu. Informoval o tom riaditeľ Federálnej služby vojensko-technickej spolupráce RF Dmitrij Šugajev.   "Ruskí výr

Tvoja Svadba

Neónové nápisy na svadbe: Horúci trend, ktorý musíš mať aj ty!

0

Neónové nápisy sú jedným z najhorúcejších svadobných trendov tohto roku. Dokážu krásne oživiť každú svadobnú výzdobu. Necháte sa aj vy inšpirovať?

Ako využiť jutovinu na svadbe? Inšpiruj sa tými najlepšími nápadmi!

0

Je to najhorúcejší trend, ktorý je v kurze už nejaký ten rok. Ako využiť jutovinu na svadbe a mať dokonalú rustikálnu svadbu? Inšpirujte sa skvelými nápadmi!

TOP vychytávka na rozlúčku so slobodou: Bez tohto sa nezaobídeš!

0

Posledná možnosť, ako sa pred svadbou odreagovať a užiť si ten najlepší večer. Pred opicou vás zachráni táto TOP vychytávka na rozlúčku so slobodou!

Tmavá svadobná výzdoba: Necháš sa zlákať týmto svadobným trendom?

0

Neexistuje žiadna elegantnejšia farba ako čierna. Ak chcete pridať vášmu svadobnému dňu nádych sofistikovanosti, potom táto farba, ale i tmavé odtiene, sú tým najlepším riešením. Samozrejme, nemusíte mať čiernu farbu vo všetkých aspektoch vašej svadby, nie sme si istí, či by aj niekto chcel mať čierne kvety a i rúž na perách, stuhy na stoličkách a ešte aj…

Dekorácie z balónov: Svadobný trend roku 2020, ktorý ťa dostane!

0

Dekorácie z balónov sa nám väčšinou spájajú s oslavou narodenín. Tohtoročným hravým a zaujímavým svadobným trendom sú práve dekorácie z balónov.

Svadobná výzdoba DUSTY BLUE: Farba, ktorá poteší každé oko!

0

Hľadáte nežnú a romantickú svadobnú výzdobu, ktorá by bola nadčasová a ideálna do každého obdobia? Svadobná výzdoba DUSTY BLUE je to, čo hľadáte!

Tvoje Zdravie

TOP 7 dôvodov, prečo jesť egreše: Rastú aj vo vašej záhradke?

0

Viete, prečo jesť egreše? Aké vitamíny či živiny obsahujú a na ktoré systémy ľudského tela majú blahodarný vplyv? Objavte jedinečné účinky chutných egrešov!

Ako si doplniť horčík? Správnou voľbou je týchto 7 potravín!

0

Medzi najlepšími zdrojmi cenného horčíka si dozaista nájde miesto v prvom rade tmavá listová zelenina. Aby nášmu telu nechýbal horčík, vhodné je pravidelne si dopriať napríklad špenát. Zabúdať však netreba ani na ďalšie druhy listovej zeleniny, napríklad rukolu, kel či mangold. Okrem toho sú tieto potraviny i zdrojom viacerých vitamínov…

Aké sú časté prejavy hypertyreózy? Pri týchto signáloch spozornite!

0

Medzi najčastejšie sprievodné príznaky spomínaného ochorenia radíme aj rôzne problémy so srdcom, respektíve so srdcovo-cievnym systémom. Obehová sústava na nadprodukciu hormónov štítnej žľazy neraz reaguje zvýšením tlaku. Bežné je zrýchlenie srdcovej frekvencie, jedinec môže pociťovať búšenie srdca. Objaviť sa môžu poruchy srdcového rytmu, čiže arytmie. Človek sa v súvislosti s…

Poznáte írsky mach? Zistite, prečo ho privítať aj vo svojej kuchyni!

0

Írsky mach je druh červenej riasy s latinským pomenovaním Chondrus crispus. Táto riasa sa hojne vyskytuje najmä pozdĺž skál a útesov v pobrežných oblastiach Atlantického oceána, či už v Severnej Amerike alebo aj v Európe. Tu vo veľkom množstve rastie hlavne v moriach okolo Írska, na základe čoho dostala riasa i svoje pomenovanie.…

Poznáte lyofilizované ovocie? Jeho prednosti môžete ochutnať napríklad na Mixit.sk

0

Ako uchovať ovocie pre neúrodné časy? Odpoveďou je lyofilizácia. Akékoľvek lyofilizované ovocie si uchováva všetky vitamíny a hlavne svoju chuť. Ochutnajte!

Preháňadlo ako tajomstvo štíhlosti? Na čaj Senna si dajte pozor!

0

Možno čaj Senna poznáte ako prírodné preháňadlo a možno ste o ňom počuli ako o tajomstve štíhlej postavy. Pozor, tento čaj však môže byť nebezpečný!