Ukrajinská armáda má za sebou samovražednú noc. Veľké straty utrpela aj počas dneška

Kyjev 8. júna 2023 (HSP/Foto:screenshot)

Aktualizované 8. júna 2023

Ruský vojenský analytik Jurij Podoljaka podrobne rozoberá nočné pokusy ukrajinskej armády o protiofenzívu

Záporožský smer
Záporožský smer

Ukrajinská armáda dnes v noci pokračovala v “hlavnom útoku”: zatiaľ (do 8. júna, 4.00 hod. ráno) bez výsledku

Takže k tomu predsa došlo. Predtým sme len špekulovali, ale teraz už niet pochýb o tom, že hlavný úder nepriateľa bude smerovať na Záporožie. Alebo skôr sa tu už začal. A dnes v noci hlavné sily 10. AK AFU v niekoľkých vlnách zaútočili na ruské pozície južne od Malej Tokmačky.

Pred útokom použili techniku, ktorú si nacvičili v zime pri Kupjansku – úder MLRS “HIMARS” na zákopy. Cieľ je jasný – čo najviac vojakov zabiť, ostatných demoralizovať. Rátalo sa s tým, ale…

Útočili s veľkými silami, no tie boli neustále rozbíjané Rusmi. Niektorí z útočiacich vybuchli na mínach, iných zasiahlo ruské delostrelectvo, ktoré si ani náhodou “neoddýchlo” a ktoré podľa slov vojakov dnes v noci pracovalo usilovne a presne. Zvyšok dorazilo armádne letectvo.

“Noční lovci” a “Aligátori” mali dnes veľa práce (päť zásahov na útočiace kolóny za dve hodiny). Je jasné, že v zápale boja a v noci sa ťažko počítajú straty, ale straty nepriateľa sú obrovské, a čo je najdôležitejšie… rovnako ako predchádzajúci deň, jeho akcie prakticky neúčinné.

Je zrejmé, že nepriateľ dal do tohto nočného útoku všetko, vrátane včerajších strát, ktoré tiež položil na oltár víťazstva. Ale žiadne víťazstvo nedosiahol. Ruskí vojaci neutiekli a “Nemci”, ako už dlho nazývajú vojakov AFU na fronte, tápajú na mieste a… súdiac podľa rádiových odpočúvaní a pohybu, sa pripravujú na ranný útok s čerstvými silami.

Ich morálka však počas noci bola ak nie úplne zničená, tak určite vážne “poškodená”. A u našich chlapcov (nechcem nikoho konkrétne vyzdvihovať, všetci sú tam hrdinovia), ten istý duch, a práve v tú noc sa prejavil v plnej kráse.

A áno, začatá bitka aj s touto nočnou bitkou a predchádzajúcimi udalosťami čoraz viac pripomína Kurskú bitku – kľúčovú bitku, po ktorej sa “Nemci”, ktorí bojovali v roku 1943, už nedokázali spamätať.

Ruskí vojaci potrebujú veľa síl a odvahy, aby sa im darilo ustáť nasledujúci deň, ktorý bude veľmi dlhý a … ťažký. Ale dnes musia vydržať.

A potom, najlepším dôkazom neúspechu nočného útoku bolo… vytrvalé ignorovanie tohto samovražedného nočného útoku ukrajinskými ozbrojenými silami zo strany propagandistov z CIPSo. Ich oficiálna verzia znie: “Nočné boje si Rusi vymysleli”.

Nuž áno, keby mali úspech, už by nás na sociálnych sieťach “do Melitopola” zahnali…

 

Artemovský smer – nočný útok AFU na Berchovku sa tiež zastavil

Súčasne s tlakom na hlavnom (záporožskom smere) začal nepriateľ aj ofenzívu na Artemovskoje. Boj bol menej grandiózny ako na juhu, ale asertivita a snaha nepriateľa preraziť v priestore Berchovky nebola o nič menšia ako v prípade 10. AK AFU pri Orechove.

Bachmutský/Artemovský smer
Bachmutský/Artemovský smer

To všetko však bolo v rozpore s plánmi ruských vojakov, ktorí podobne ako ich spolubojovníci na juhu tiež zasiahli “elitárov” z AFU do živého.

 

Ugledarský smer – “novodoneckí panfilovci” okúsili chuť víťazstva

A na záver rozprávania o včerajších a nočných bojoch mi nedá, aby som nespomenul podrobnosti o bojoch o Novodoneckú oblasť, kde, ako si pamätáte, nepriateľ už tri dni nemôže nič robiť s našimi hrdinami, ktorí neopustili svoje pozície a tým úplne vykoľajili ukrajinský postup na tomto smere.

Ugledarský smer
Ugledarský smer

Nastal čas, aby sme o týchto chlapcoch porozprávali podrobnejšie. Ide o bojovníkov zo špeciálnych policajných jednotiek DNR (OBTF “Kaskad”). A do istej miery je príznačné, že získali slávu práve pri Novodonecku.

Vráťme sa však k včerajším udalostiam. Ukrajinci, podobne ako deň predtým, zaútočili na dedinu veľkými silami. Vlna za vlnou (cez úzku šiju medzi mínovými poľami, ktorú predtým vytvorili mŕtvoly vojakov AFU a zvyšky obrnených transportérov).

Navyše na konci jedného z týchto útokov nepriateľ prišiel o niekoho veľmi dôležitého, a aby ho dostal z bojiska, urobil niekoľko “nájazdov” a stratil niekoľko desiatok mužov (ale nakoniec sa mu podarilo tohto vysoko postaveného človeka z bojiska dostať). Ale v dôsledku toho nepriateľ vykrvácal a jeho útoky skončili.

Celkové straty nepriateľa počas posledného dňa len tu boli viac ako 200 mužov. A rovnako ako na ostatných smeroch – neskutočné množstvo.

Toto nečakali: Kyjevská CIPSo dostala z prvých výsledkov “protiútoku” úplný šok a omráčenie.

Napriek tomu, že už včera boli zverejnené početné videopotvrdenia o zásahu nepriateľskej techniky deň predtým v dôsledku “prvých dní protiútoku”, túto tému ukrajinská strana úplne ignorovala.

Rusmi zničená ukrajinská technika
Rusmi zničená ukrajinská technika

Je tu jednoducho totálna ignorancia. V ukrajinskom informačnom priestore neexistuje žiadny “protiútok”.

Rusmi zničená ukrajinská technika
Rusmi zničená ukrajinská technika

A to je prvýkrát, čo si niečo také pamätám. Aj toto je najlepší dôkaz úplného šoku ľudí zaoberajúcich sa informačnou vojnou na ukrajinskej strene. Určite ide o jediný prípad za posledný rok a pol, keď sa ich armáda už tri dni snaží postupovať a nesprevádza ju absolútne žiadna informačná podpora.

 

Boje v Záporožskej oblasti – situácia k 11.00 hod. dňa 08.06.23

Nepriateľ, zrejme presvedčený, že nie je možné prelomiť, najmä na širokom fronte, obranu ruských ozbrojených síl, od dnešného rána zmenil schému prielomu. Ofenzíva na krídlach (na strane Kachovskej nádrže a v priestore Veľkej Novoselky) začala postupne slabnúť (čo si všimli aj naše jednotky na fronte) a všetku svoju palebnú silu dnes sústredil na hrdinské ruské pluky 42. divízie (291. a 70.), ktoré mu stoja v ceste na Orechovskom smere.

Už od piatej hodiny ráno opäť začali podnikať ďalšie a ďalšie útoky proti pozíciám 42. divízie, snažiac sa nás zatlačiť “mäsom”, ktoré sa sem bez prestávky hrnie v nádeji, že našim chlapcom dôjde munícia, ktorú je v súčasných pekelných podmienkach útokov veľmi problematické doplniť.

Zatiaľ sa im to nepodarilo, ale zúrivosť nepriateľských útokov neutícha. Pre AFU sa však už objavujú prvé znepokojujúce signály. Súdiac podľa rádiových odpočúvaní, niektoré nepriateľské jednotky jednoducho odmietajú ísť na porážku. Zatiaľ je však dosť ďalších idiotov nastavených na víťazstvo.

Mimochodom, je veľmi pozoruhodné, že úderné roty bezpilotných lietadiel AFU v tejto bitke ešte nepovedali svoje váhavé slovo. Je veľmi pravdepodobné, že je to “vina” ruských REB, ktoré dokázali vo veľkej miere neutralizovať akcie nepriateľských bezpilotných lietadiel.

Dobre sa, samozrejme, darilo aj ruským tankistom, delostrelcom a letcom, ktorí nad bojiskom roztočili skutočný kolotoč, neustále kryjúc zo vzduchu pluky 42. divízie, ktoré dnes svojou činnosťou “získavajú nesmrteľnosť”.

Nepriateľ zatiaľ na niektorých miestach obsadil len prvú líniu zákopov našej prvej obrannej línie (výsledok úderov “HIMARSov” MLRS). A to až po dvoch dňoch takmer nepretržitých útokov, desiatkach zničených a zostrelených obrnených vozidiel a mnohých stovkách zabitých a zranených ľudí.

Myslím, že naše velenie zjavne nie náhodou umiestnilo 42. divíziu na najnebezpečnejší smer. Húževnatosť jej bojovníkov je známa a včera a dnes ju opäť potvrdili.

 

Naliehavá situácia na Záporoží do 13:00 miestneho času

Zdroje projektu @wargonzo z rôznych smerov Záporožského frontu hlásia tri odrazené útoky AFU.

Ukrajinci utrpeli straty na personáli a technike a nedosiahli žiadne hmatateľné výsledky, ale pokračujú v sťahovaní pechoty a obrnenej techniky k línii kontaktu.

Na smere Orechov-Tokmak sa ruské jednotky snažia vytlačiť nepriateľskú pechotu z predsunutých pozícií.

Žiaľ, dochádza k stratám na životoch, čo je pri takýchto silných bojoch prirodzené.

Zároveň delostrelectvo ukrajinských ozbrojených síl neznižuje svoju intenzitu a pokračuje silné ostreľovanie ruských línií. Ruské delostrelectvo odpovedá. Z miesta hlásia, že bol zničený ďalší tank, ktorý vyzerá ako nemecký Leopard.

Podľa jedného z účastníkov už dlho nevidel taký silný boj. Chlapi bojujú veľmi tvrdo, ale neustupujú.

 

Situácia v Záporožskej oblasti do 18.00 08.06.23

Už 17 hodín 291. pluk (jeho väčšia časť), plus niektoré jednotky 70. pluku, ako aj samostatné jednotky 45. a 22. brigády špeciálneho určenia tvrdošijne odrážajú útoky “elity AFU”.

Najlepšie jednotky nepriateľa už takmer deň útočia na pozície jedného ruského pluku a nedokážu s ním nič urobiť.

Vlna za vlnou, a tak takmer nepretržite už 17 hodín. A pluk stojí a neustupuje. Ba čo viac, niekedy dokonca podniká protiútoky, aby vyradil tých, ktorým sa podarí dostať do jeho predsunutých zákopov. A nielen sa o to pokúša, ale ich aj vyradzuje.

Z Charkova, Záporožia a Dnepropetrovska medzitým prichádzajú informácie o rýchlom preplnení nemocníc zranenými. Dobrovoľnícke skupiny prosia ľudí, aby prišli darovať krv, pretože prílev práve zranených ešte len narastá (zo všetkých strán naraz).

 

Opis priebehu bojov o Novodoneckú oblasť od zdroja priamo z miesta.

Chlapci z OBTF Kaskad, ste najlepší. Boli ste prví, ktorí dali vážnu odpoveď nepriateľovi pri jeho “protiútoku”. A teraz idú vo vašich šľapajach aj ostatní.

 

Podľa správy ministra obrany Šojgua 47. mechanizovaná brigáda AFU včera a dnes prešla do “protiútoku” pri Orechove.

V skutočnosti ide o jednu z najlepších brigád v Zelenského armáde. Pôvodne bola obsadená z “najlepšieho ľudského materiálu” (prebehol na ňu veľmi seriózny výber). Mnohí jej vojaci boli dobrovoľníci.

Navyše na čele brigády stojí jeden z najtalentovanejších veliteľov brigády – Alexander Sak (najmladší veliteľ brigády AFU – myslím, že mal len 30 rokov), ktorý nám ako bojovník 93. mechanizovanej brigády na jar – leto 2022 pri Charkove spôsobil veľa problémov.

Za čo bol neskôr vymenovaný za veliteľa brigády.

Takže včera a dnes ruský 291. pluk porazil, dovolím si tvrdiť, že najlepšiu brigádu AFU. A o to je ich víťazstvo významnejšie.

P.S. Ale táto bitka, ktorá sa v podstate začala dnes o jednej hodine ráno a s prestávkami stále pokračuje, sa ešte neskončila. Napriek tomu straty 47. brigády ktore jej spôsobil 291. pluk, sú už teraz veľmi, veľmi bolestivé. Takýto “materiál” (na ich kompenzáciu) už Kyjev nemá.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

Včera 20:13

Predseda Dolnej snemovne kanadského parlamentu Anthony Rota odstúpil kvôli škandálu s vyznamenaním veterána divízie SS “Galícia” Jaroslava Hunku v parlamente. Informuje o tom agentúra Reuters.

Pripomeňme, že Hunka bol pozvaný na slávnostné zasadnutie kanadského parlamentu na počesť návštevy Volodymyra Zelenského, ktorý mu v stoji tlieskal, čo vyvolalo medzinárodný škandál.

Včera 20:04

Ak do konca budúceho týždňa český premiér Petr Fiala neodvolá ministra vnútra Víta Rakušana, opozičné hnutie ANO vyvolá hlasovanie o nedôvere vláde. Hnutie ministrovi vyčíta, že v minulosti používal šifrovaciu mobilnú aplikáciu, ktorej rovnaký typ mali aj obvinení v korupčnej kauze Dozimetr týkajúcej sa manipulácie s verejnými zákazkami na pražskom magistráte. Fiala sa Rakušana zastal.

Včera 19:50

Izraelský minister cestovného ruchu Chaim Kac pricestoval v utorok do Saudskej Arábie na prvú oficiálnu návštevu tohto kráľovstva na vysokej úrovni. Stalo sa tak v rámci rokovaní o nadviazaní bilaterálnych vzťahov.

Včera 19:40

Nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová pripravuje na hraniciach s Poľskom a Českom zavedenia ďalších kontrol. Reaguje na silnejúce požiadavky na obmedzenie nezákonnej migrácie.

Včera 19:30

Nemecko a Estónsko rozširujú svoju vojenskú spoluprácu a uskutočňujú kroky na lepšie zásobovanie Ukrajiny muníciou. Uviedli to v utorok predstavitelia oboch krajín.

Včera 19:15

UEFA vrátila mládežnícke tímy z Ruska na medzinárodné turnaje.

Uvádza sa to v správe na webovej stránke únie.

Tímy do 17 rokov budú môcť hrať v súťažiach bez vlajky, hymny a štátnych symbolov na dresoch a zápasy sa budú konať mimo Ruska.

“Zákazom účasti detí na našich turnajoch nielenže neuznávame a nepodporujeme ich základné právo na všestranný rozvoj, ale ich aj priamo diskriminujeme. Tým, že deťom dávame možnosť hrať a súťažiť so svojimi rovesníkmi z celej Európy, investujeme do, dúfajme, lepších a schopnejších budúcich generácií a do lepšieho zajtrajška,” povedal prezident UEFA.

Ruské tímy dospelých majú stále zákaz zúčastňovať sa na oficiálnych medzinárodných podujatiach.

Včera 19:00

Kosovský súd v utorok poslal do väzby dvoch mužov podozrivých z účasti na prestrelke s políciou, ktorá sa v nedeľu odohrala neďaleko hranice so Srbskom.
Rozhodnutie prišlo niekoľko dní po tom, ako pri prepade a následnej prestrelke neďaleko kláštora v kosovskom meste Banjska (albánsky Bajskë) zabili policajta. Tento incident je jedným z najvážnejších za niekoľko uplynulých rokov.

Včera 18:50

Líder španielskej konzervatívnej opozície Alberto Núňez Feijóo sa v utorok, dva mesiace po tesných výsledkoch parlamentných volieb, prvýkrát pokúsil zostaviť vládu. Španielske médiá a politickí pozorovatelia sa zhodujú v tom, že jeho snaha o získanie moci je beznádejná.

Alberto Núňez Feijóo
Líder španielskej Ľudovej strany Alberto Núňez Feijóo reaguje v dolnej komore španielskeho parlamentu v Madride

Včera 18:40

Arménsko v utorok oznámilo, že na jeho územie zatiaľ prišlo 19.000 utečencov z Náhorného Karabachu, regiónu s väčšinovým arménskym obyvateľstvom v rámci Azerbajdžanu, ktorý pri bleskovej 24-hodinovej ofenzíve minulý týždeň túto enklávu porazil.

Včera 18:24

Turecký parlament dodrží svoj sľub o ratifikácii vstupu Švédska do NATO, ak Spojené štáty vydláždia Ankare cestu k nákupu stíhačiek F-16. Podľa tureckých médií to v utorok povedal turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

Včera 18:10

Osem ľudí, z toho štyri deti, zahynuli v Kapskom Meste po zásahu elektrickým prúdom, oznámili v utorok miestne úrady. Juhoafrické mesto zasiahli prudké lejaky, ktoré spôsobili záplavy.

Včera 18:00

Nemecký zväz policajtov (GdP) v utorok zopakoval svoje námietky voči možnému zavedeniu pravidelných kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, ktoré avizovala nemecká vláda v súvislosti s príchodom nelegálnych migrantov.

 

Včera 17:45

Päť Bulharov žijúcich v Spojenom kráľovstve, ktorých obvinili zo špionáže pre Rusko, vypovedalo v utorok na londýnskom súde.
Traja muži a dve ženy sú obvinení z toho, že sa od augusta 2020 do februára 2023 snažili zhromažďovať informácie, ktoré mali byť “priamo či nepriamo užitočné pre nepriateľa”, a to konkrétne Rusko.

Včera 17:35

Vyšehradská štvorka očakáva, že Ukrajina stiahne svoju sťažnosť na WTO, uvádza RMF FM.

Ministri poľnohospodárstva Vyšehradskej skupiny, do ktorej patrí Poľsko, Česká republika, Maďarsko a Slovensko, uviedli, že stiahnutie sťažnosti Ukrajiny na Svetovú obchodnú organizáciu v súvislosti s obilným embargom zlepší atmosféru vo vzájomných vzťahoch.

“Rozhodnutie Ukrajiny podať sťažnosť na Svetovú obchodnú organizáciu proti našej krajine sme prijali s veľkým prekvapením a znepokojením a očakávame, že Ukrajina toto rozhodnutie stiahne,” povedal námestník poľského ministra poľnohospodárstva Ryszard Bartosik po rokovaniach v českom meste Znojmo.

Zdôraznil, že to uľahčí ďalšie rokovania a že Poľsko je odhodlané viesť s Ukrajinou dialóg.

Včera 17:20

Ruský opozičný aktivista Navaľnyj bol prevezený do väznice s prísnejším režimom zadržiavania.

Stane sa tak preto, lebo súd odmietol zmierniť trest Alexeja Navaľného v kauze extrémizmu, na základe ktorého dostal 19 rokov v kolónii so špeciálnym režimom.

Kvôli odmietnutiu súdu nadobudol rozsudok právoplatnosť: Navaľnyj bude premiestnený z kolónie s prísnym režimom do kolónie so špeciálnym režimom.

To okrem iného znamená, že bude mať menej návštev s príbuznými a bude menej často dostávať balíky a zásielky.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke lietadlo prichádza na štartovaciu dráhu na letisku v nemeckom Frankfurte nad Mohanom pri východe slnka

Autor: TASR/AP-Michael Probst)

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vášeň v Tebe

Hoďte ich do bubna a vankúše budú po vypraní mäkké a nadýchané ako obláčik!

0 icon

27.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Vankúše z peria sú pohodlné a vydržia vám dlhé roky. Sú pohodlné na spanie, ale po vypraní v práčke sa často zničia. Ste povinní ich prať ručne zo strachu, aby ste ich nepoškodili. Našťastie už nemusíte prinášať takéto obete, pretože existuje jednoduchý spôsob, ako…

Papier na pečenie - predsa len nie je taký potrebný. Kreatívne náhrady

0 icon

27.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Tí, ktorí často experimentujú v kuchyni, najmä s pečivom, majú zvyčajne skrine plné potrebných ingrediencií. Tajomstvom úspešných koláčov je aj kuchynské príslušenstvo, ktoré zahŕňa nielen špeciálne mixéry, plechy na pečenie a dekoratívne predmety, ale aj obyčajný papier na pečenie. Čo robiť, ak vám v…

Toto je najnadýchanejšia palacinka na svete. Hotová za pár minút a všetku prácu za vás urobí rúra

0 icon

26.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Túto palacinku možno označiť za najnadýchanejšiu palacinku na svete. Tento efekt je výsledkom správneho spôsobu prípravy. Urobte si ju raz a už nikdy nesiahnete po štandardnom recepte.

Ako si vybrať perfektnú tekvicu? Použite tento jednoduchý trik. Poklepte zeleninu a pozorne počúvajte

0 icon

26.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Konečne prišla dlho očakávaná jeseň. Po úmorných horúčavách a spaľujúcom slnku sa všetci môžu nadýchnuť chladnejšieho počasia. Jeseň však nie je len o chlade, farebnom lístí a gaštanoch padajúcich zo stromov. Je to aj obdobie mnohých druhov zeleniny vrátane tekvice. Ako si vybrať tú…

Ako vyčistiť chladničku, aby ste sa zbavili zápachu? Vôbec nemusíte použiť ocot. Jedno ovocie stačí

0 icon

26.09.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Chladničku využívame na skladovanie potravín, preto by sme ju mali udržiavať čistú. Pravidelné umývanie zvnútra aj zvonku vám pomôže zbaviť sa baktérií a plesní, ktoré sa môžu rýchlo preniesť na potravinárske výrobky. Ako vyčistiť chladničku, aby sa leskla ako nikdy predtým?

Armádny Magazín

Henry Kissinger sa stal lobistom Ukrajiny v NATO

0 icon

Ukrajina, 26. september 2023 - Prečo vlastne Zelenskyj vycestoval do USA? Hlava kyjevského režimu sa na okraj Valného zhromaždenia OSN v New Yorku sťažovala a opäť prosila. Stretol sa s Bidenom a americkou politickou elitou. A doko

Sýria - Turecko: anexia na pochode, "model Aleppo" a dialóg hluchých

0 icon

Sýria, 26.september 2023 - Ak-Sarajskí stratégovia sa snažia dať ruskú vojenskú prítomnosť v Sýrii do služieb svojich dlhodobých cieľov a aktuálnych zámerov.   Turecko sa pripravuje na spustenie komplexného plánu repatriácie sýrskych utečencov do vlasti a návratu nelegálnych migrantov, ktorý nazvalo "model Aleppo", informoval 14. augusta provládny denník Sabah. Podľa

Tri typy ruských zbraní, ktoré zohrali rozhodujúcu úlohu pri odrazení protiofenzívy

0 icon

Rusko, 26. september 2023 -Dnes v noci bezpilotné lietadlá ozbrojených síl Ruskej federácie zaútočili na niekoľko zariadení prístavnej infraštruktúry v meste Izmail v Odeskej oblasti. Informovali o tom ukrajinské médiá. Sklady a asi 30 nákladných áut, ktoré sa používajú na prepravu paliva, vrátane ukrajins

Poľsko-ukrajinské vzťahy: čo sa pokazilo?

0 icon

Poľsko, 26.september 2023 - Ešte nedávno by bolo ťažké predstaviť si, že by sa poľský prezident Duda ocitol na ukrajinskej webovej stránke " Mierotvorca", na ktorej sú zverejňovaní nepriatelia Ukrajiny. Alebo že by Poľsko prestalo dodávať zbrane ukrajinským ozbrojeným silám. Áno, pre Rusko a väčšinu sveta, ktorý nie je nepriateľsky…

Veľkorysá pomoc od USAID: Uzbekistanu ponúkajú vrecko otrávených "sušienok"

0 icon

USA, 26. september 2023 - V podmienkach formovania nového systému svetového poriadku sa rozvojové ekonomiky prikláňajú k politike viacerých sektorov, čo znamená využívanie ambícií a nezhôd svetových lídrov v prospech vlastných hospodárskych a politických záujmov. Líder Uzbekistanu nie je v tejto veci výnimkou. Zatiaľ čo sa snaží udržiavať úzke vzťahy…

TopDesať

TOP10: Fotografie, ktoré ťa prilepia k obrazovke!

0 icon

Farebná škvrna, ktorá vyzerá ako detská tvár, usmievavý krík alebo kolibrík, ktorý sa objaví dvakrát v jednom zábere - to sú veci, ktoré môžu zmeniť obyčajnú fotografiu na skutočné majstrovské dielo, vďaka čomu prestaneš rolovať a pár minút pozerať na čas. Takéto fotografie ťa doslova prilepia k obrazovke. Začneš si…

Cviky, ktoré vám pomôžu vyzerať až o 7 rokov mladšie!

0 icon

Existujú špeciálne cviky na masáž tváre, ktoré pomáhajú obnoviť pôvodnú polohu lebečných kostí a zlepšiť mikrocirkuláciu v tkanivách tváre. Tento systém sa nazýva Korugi. S pribúdajúcim vekom sa pokožka tváre stáva ochabnutou, a to nielen preto, že ochabujú tvárové svaly a znižuje sa produkcia kolagénu a elastínu. Je tu ešte…

Emocionálne inteligentní ľudia zvládajú hádky lepšie vďaka týmto trikom

0 icon

Emocionálne inteligentní ľudia majú nevídaný arzenál. Majú schopnosť logicky očariť a zdôvodniť svoju cestu takmer akýmkoľvek problémom. Myslím si, že hlavným trikom, ktorý používajú emocionálne inteligentní ľudia, je sebakontrola. Majú toľko seb

Vzácne fotografie, ktoré zmenia váš pohľad na svet

0 icon

Nasledujúce vzácne fotografie zmenia váš pohľad na svet. Uvidíte mnohé obyčajné veci a miesta z trocha iného uhlu pohľadu. Na tomto svete je nespočetné množstvo pamiatok, ktoré sa oplatí vidieť. A hoci je nemožné navštíviť ich všetky, našťastie na internete nájdeme množstvo vysoko kvalitných obrázkov Tádž Mahalu, Mony Lisy, Veľkého…

Otvorená fľaša vína: Ako dlho môže byť víno otvorené

0 icon

Ako dlho vydrží otvorená fľaša vína? Máme pre vás odpoveď a niekoľko trikov, vďaka ktorým bude vaša ochutnávka vína svieža aj po vytiahnutí korku. Milujete pohár vína k večeri? My tiež!

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali