Orbán v Rusku

NAŽIVO

Cieľom útokov Iránu budú banky a finančné inštitúcie, ktoré sú spojené s USA a Izraelom. Irán zároveň vyzval ľudí, aby sa nezdržiavali v blízkosti týchto objektov.

10:17

Na mesto Charkov na východe Ukrajiny opäť zaútočili ruské drony. Hlásia dve obete.

09:54

Z vojnovej lode triedy Čchö Hjon opäť prebehli testy strategických rakiet. Dohliadal na to severokórejský vodca Kim Čong-un.

09:52

V nedeľu sa bude konať prvé kolo komunálnych volieb vo Francúzsku. Tieto voľby sú vnímané ako test politických nálad v krajine pred budúcoročnými prezidentskými voľbami.

09:38

V blízkosti medzinárodného letiska v Dubaji spadli dva drony. Štyria ľudia sú zranení.

09:37

V latinskej Amerike sa podnikajú kroky na potlačenie drogových kartelov.

„Zasiahneme proti nim (obchodníkom s drogami) s plnou silou… v rámci tejto aliancie, ktorú máme s inými krajinami, najmä so Spojenými štátmi,“ povedal ekvádorský minister vnútra John Reimberg.

09:31

Nemecký zbrojársky koncern Rheinmetall dosial za rok 2025 rekordný zisk. Na základe dostupnej správy môžeme zhodnotiť, že za výsledkami firmy je snaha Európy o prezbrojenie.

09:14

Nový iránsky najvyšší vodca Modžtaba Chameneí je „zdravý a v bezpečí“, reagoval v stredu syn iránskeho prezidenta Júsuf Pezeškján na správy o jeho zranení počas vojny s Izraelom a Spojenými štátmi.

09:13

Analytici banky UOB uviedli, že „ceny ropy sa po pondelkovom prudkom raste naďalej premenlivo normalizujú“. Situácia s rastom alebo poklesom cien sa bude odvíjať od diania na Blízkom východe.

08:27

Magazín Politico s odvolaním na dva diplomatické zdroje uviedol, že Európska únia poskytne finančnú pomoc Ukrajine. Aj keď bude Slovensko a Maďarsko naďalej blokovať pôžičku, tak pobaltské a severské krajiny vytvoria plán, ako Ukrajine peniaze poskytnúť.

08:10

V oblasti Hormuzského prielivu bola zasiahnutá nákladná loď neznámym projektilom. Tá začala horieť, preto muselo dosť k následnej evakuácii posádky.

08:00

Tlačová agentúra z Libanonu informuje o tom, že v stredu ráno bola zasiahnutá obytná budova v centre Bejrútu. Tento útok prisúdili Izraelu. Momentálne nehlásia žiadne obete.

07:34

Podľa dostupných informácií v centre Drážďan objavili nevybuchnutú bombu z čias druhej svetovej vojny. Momentálne evakuujú ľudí v okruhu do jedného kilometra od nálezu. Ide približne o 18 000 ľudí.

07:30

V západošvajčiarskom meste Kerzers sa v utorok stalo vážne nešťastie. Pri požiari autobusu prišlo o život šesť ľudí a ďalší piati utrpeli vážne poranenia. 

07:26

Ak Irán zamínoval Hormuzský prieliv, tak na odpoveď od Trumpa sa nebude dlho čakať. Americký prezident ich upozornil, že ak ich neodstránia, tak môže dôjsť k vážnym vojenským dôsledkom.

07:20
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Smutná Putinova tvár – rozhodnutie bolo prijaté

Podľa Viktora Orbána smeruje európsky vlak k vojne. NATO rýchlo stupňuje eskaláciu, píše Eugeniusz Zinkiewicz pre poľské noviny Myśl Polska. Poliaci v tomto vlaku sedia v jednom z prvých vagónov. Varšava dobrovoľne smeruje ku katastrofe. Veď ak sa začne “veľká vojna”, z Poľska nezostane nič. To je zaručené

Orbán v Rusku
Na snímke ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) a maďarský premiér Viktor Orbán počas stretnutia v Moskve
❚❚
.

Maďarský premiér Viktor Orbán koncom júna povedal: “Existuje minimálny cieľ, ktorý bol dosiahnutý. Európsky vlak smeruje k vojne. NATO pristúpi na Ukrajine k vojenskej misii. S generálnym tajomníkom NATO som sa dohodol, že Maďarsko z tohto vlaku vystúpi. Ak sa hviezdy dobre zoradia, môžeme presvedčiť rušňovodiča a nikto nepôjde ďalej.”

Orbán zdôraznil, že nejde o vyslanie inštruktorov alebo žoldnierov, ale o priamu inváziu vojsk NATO na Ukrajinu. A vyhlásil, že Maďarsko sa na tom nezúčastní.

 

.

Spoločný “nepriateľ”

Potvrdil tak slová srbského prezidenta Alexandra Vučiča o nevyhnutnom globálnom konflikte. Srbský líder to povedal v rozhovore pre švajčiarske vydanie Die Weltwoche, ktorý bol uverejnený 8. júna pod názvom “Všetko nasvedčuje tomu, že sa blíži veľká vojna: srbský prezident Vučič o pochmúrnej súčasnosti”. (…)

Predtým predsedníčka poľského Senátu Małgorzata Kidawa-Błońska vo svojom prejave v Najvyššej rade Ukrajiny koncom mája tohto roku okrem iného povedala: ,,Vláda sa bude snažiť o to, aby sme sa stali súčasťou vojny: “Musíme chrániť naše priateľstvo pred nedôverou, najmä teraz, keď sa nám túto nedôveru snaží vštepiť náš spoločný nepriateľ – Rusko. Putin dobre vie, tak ako to vedel Stalin a ruskí cári pred ním, že Ukrajina a Poľsko sú neporaziteľné, keď konajú spoločne. Keď sa však nášmu spoločnému nepriateľovi podarí vzbudiť v nás vzájomnú nedôveru, Poľsko a Ukrajina čelia smrteľným výzvam. Poľsko-ukrajinské priateľstvo je však výzvou aj pre naše školy a univerzity, pre mentorov našej mládeže a pre naše cirkvi.”

 

Silný Tusk, zjednotený Brzeziński

V súčasnej situácii, keď náš európsky svet neustále smeruje k vojne s Ruskom, si musíme položiť tri, a vlastne jednu všeobecnú otázku: akú úlohu v tom zohráva Poľsko, kam my Poliaci smerujeme a k čomu? Odpoveď je jednoduchá. Stačí si pozorne, premyslene vypočuť vyhlásenia premiéra Donalda Tuska a veľvyslanca USA Marka Brzezińského z 1. júla tohto roku, ktoré odzneli na stretnutí s vojakmi v Jasenke. “Ukrajina vyhrá konflikt obrovským spôsobom vďaka poľským a americkým vojakom. Robíte veľkú vec,” povedal vtedy premiér Tusk.

Donald Tusk na kongrese Európskej ľudovej strany v Bukurešti
Na snímke poľský premiér Donald Tusk

Veľvyslanec Marc Brzeziński, parafrázujúc staré predvojnové poľské heslo zo septembra 1939 “Silní, jednotní, pripravení”, na stretnutí v Jasenke lámanou poľštinou povedal: “Spoločne zostaneme silní, nezávislí a bezpeční.” Poďakoval tiež Poliakom za nákup amerických zbraní a vyčlenenie 4 % poľského HDP na odstrašenie Ruska v rámci účasti Poľska v NATO.

.

 

Winkelried (obetovanie sa v prospech celku)

Pri pozornom počúvaní týchto prejavov som sa cítil akoby som nebol v svojom tele, pretože som si uvedomil, že Poľsko je predurčené stať sa Winkelriedom národov. A to takmer rovnako, ako to kedysi urobil tento legendárny rytier, tentokrát s cieľom zabezpečil mier na Ukrajine. Navyše Poliaci majú povolené chrániť celý svet pred Rusmi! Máme teda dočinenia so súborom naivných, infantilných želaní, ktoré sú zmesou winkelridizmu a mesianizmu!

Veľvyslanec Brzeziński mal slávnych predchodcov – v minulosti mesianistické ambície Poliakov využil Talleyrand a presvedčil ich, aby sa vydali na spoločnú výpravu s Napoleonom do Moskvy, ktorú Napoleon oficiálne nazval druhou poľskou vojnou.

 

Eskalácia!

Ursula von der Leyenová hneď po svojom vymenovaní za predsedníčku Európskej komisie vyhlásila, že jej hlavnou úlohou je vytvoriť veľkú európsku armádu s rozpočtom 500 miliárd eur.

.
švajčiarsky mierový summit o Ukrajine
Na snímke predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová

S akým cieľom? Podľa môjho subjektívneho hodnotenia chce ďalšiu sériu Drang nach Osten – ako v minulom storočí, ale len so zväčšenou armádou. Ursule von der Leyenovej dáva za pravdu poľský minister zahraničných vecí Radoslaw Sikorski, ktorý tvrdí, že západné krajiny by mali využiť eskaláciu konfliktu na Ukrajine. Podľa jeho názoru sa to dá urobiť napríklad zabavením ruských zmrazených aktív. Sikorski tvrdí, že “Kremeľ možno poraziť”. “Musíme sa znovu naučiť používať hru na eskaláciu. Môžeme napríklad skonfiškovať všetkých 300 miliárd eur ruských aktív,” povedal na prednáške v britskej Ditchley Foundation. Citáty zo svojho prejavu politik zverejňuje na svojej stránke na sociálnej sieti X. Ruský prezident Vladimir Putin podľa neho pochybuje, že Západ má “dostatok odvahy” na konfiškáciu aktív. “Zatiaľ potvrdzujeme správnosť jeho uvažovania,” lamentoval Sikorski.

 

“Zvrhávame Kremeľ”

Sikorski si stále myslí, že vojna s Ruskom je len neškodnou “eskalačnou hrou”. Niečo ako počítačová hračka. Taká, ktorú môžete chvíľu hrať a potom si kľudne oddýchnuť. Minulý týždeň britské Timesy informovali, že viac ako 60 ruských exilových politikov sa zišlo vo Varšave, aby prediskutovali sedembodový “plán na zvrhnutie Kremľa”.

Predtým tá istá publikácia informovala, že bývalí politici, ktorí utiekli z Ruska, pripravujú sedembodový plán štátneho prevratu v Rusku. Plánuje sa najmä zavraždenie predstaviteľov moci, podpora Kyjeva a výzva na sankcie proti Moskve. Denník Times označuje za osobu zodpovednú za prípravu plánu na “zvrhnutie Kremľa” bývalého poslanca Štátnej dumy Ilju Ponomareva (V Rusku je uznaný za cudzieho agenta a zaradený na zoznam extrémistov a teroristov). Zaujímavé je, že na konferencii sa zúčastnili aj poľskí politici. Účastníci boli vo Varšave vrelo privítaní. Informovali o tom poľskí blogeri.

Generálporučík Viktor Sobolev, člen výboru Štátnej dumy pre obranu, sa vyjadril k mediálnej diverzii zorganizovanej proti Rusku. V rozhovore pre NEWS.ru generál pripomenul, že z Ruska utiekli asi dve desiatky politikov. Medzi nimi je aj bývalý premiér Michail Kasjanov (V Rusku je uznaný za cudzieho agenta).

“Sú to protirusky zmýšľajúci ľudia platení západnými špeciálnymi službami,” povedal Sobolev. Generál tiež poznamenal, že nedávne udalosti v Dagestane ukázali, že “západné špeciálne služby chcú destabilizovať situáciu v Rusku”. Sobolev nepochybuje o tom, že za teroristickými útokmi v republike stoja západné špeciálne služby. (…)

 

Bielorusko – pokus o eskaláciu

V súčasnosti prichádza z Bieloruska čoraz viac znepokojujúcich signálov. “Situáciu na bielorusko-ukrajinskej hranici charakterizuje rastúce napätie. Koalícia západných krajín rozpútala horúci konflikt v blízkosti nášho územia. Z ich strany dochádza k pokusom zatiahnuť Poľsko do vojny. V týchto zložitých podmienkach naša krajina robí všetko pre to, aby zachovala mier na bieloruskom území. Máme informácie, že Ukrajina sťahuje k našim hraniciam vojská, výzbroj a vojenskú techniku. Konkrétne v Žitomírskom oblúku sú rozmiestnené americké bojové vozidlá pechoty, viacnásobné raketomety, ťažké delostrelectvo dlhého dosahu a ďalšia technika,” povedal 29. júna zástupca veliteľa Síl pre špeciálne operácie Ozbrojených síl Bieloruska plukovník Vadim Lukaševič.

 

Žirinovského varovania a Putinov smútok

Ruský politik Vladimir Žirinovskij (nar. 25. apríla 1946, zomrel 6. apríla 2022) varoval novinára Fakty TVN, že ak vypukne “veľká vojna”, z Poľska nezostane nič, pretože je jednou z krajín, kde sa nachádzajú základne NATO. “Bude vypálené do tla,” povedal Vladimir Žirinovskij. A dodal, že “práve Poľsko bolo hlavným vojnovým štváčom druhej svetovej vojny”.

.
Vladimir Putin
Na snímke ruský prezident Vladimir Putin

Žirinovskij povedal, že tretia svetová vojna je najdôležitejšie rozhodnutie, a preto by ho nemal prijať nikto iný ako hlava ruského štátu. “Som si istý, že rozhodnutie už bolo prijaté… Bude postupne vyslovené tak, aby to pochopili. Ľudia, potrebujete opäť spálenú Európu?” povedal politik. “No a čo zostane z Pobaltia? Nič nezostane. Sú tam lietadlá NATO, systém protiraketovej obrany v Poľsku… Takže Pobaltie, Poľsko, sú odsúdené na zánik. Budú rozmetané. Nezostane tam nič,” povedal Žirinovskij.

Keďže už roky pozorne sledujem verejné prejavy prezidenta Putina, sledujem aj reč jeho tela. Jeho tvár. Za posledných niekoľko mesiacov sa predtým pokojná tvár ruského prezidenta dramaticky zmenila. V jeho tvári vidím bolesť, utrpenie….. Ako tvrdil Vladimir Žirinovskij, ten výnimočný politik a politický vizionár, rozhodnutie bolo prijaté. Dá sa to vyčítať zo smutných očí prezidenta Putina. Jedinou otázkou, ktorá zostáva, je, kedy sa uskutoční.

 

Prečítajte si tiež

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Partizánske chce obstarať techniku pre oddelenie údržby verejných priestranstiev

Samospráva Partizánskeho má záujem obstarať novú komunálnu techniku pre nedávno zriadené oddelenie údržby verejných priestranstiev. Vybavenie plánuje kúpiť prostredníctvom lízingu,…

11. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kniha ponúka impulzy, ako sa vrátiť k duchovnému životu a vnútornému pokoju

Ako sa vyrovnať so životnou únavou, stresom a pocitom vyhorenia? Nová knižka z edície Viera do vrecka s názvom Nezvládam…

11. 03. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lev XIV. navštívi o mesiac Alžírsko: menšinová Cirkev, dialóg a svedectvo

Prvou krajinou, ktorú navštívi pápež Lev XIV. počas svojej aprílovej cesty po Afrike, bude Alžírsko . Alžírsko má starobylé kresťanské…

11. 03. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Začína sa výstavba Andalúzskeho zeleného vodíkového údolia, prvá fáza presiahne investíciu 1 miliardu eur

Správna rada spoločnosti Moeve schválila konečné investičné rozhodnutie na začatie výstavby Andalúzskeho zeleného vodíkového údolia v Andalúzii. Prvá fáza projektu…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Lekári nahlas: Odmietnutie aktualizovaných medzinárodných zdravotníckych predpisov by mohlo ohroziť ochranu verejného zdravia

Odmietnutie aktualizovaných medzinárodných zdravotníckych predpisov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) by mohlo ohroziť ochranu verejného zdravia. Upozornila na to iniciatíva Lekári…

11. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

Anton Čapkovič

.
.

Gedra pre HS: Skončila sa vláda mimovládok. A my sa tohto hesla držíme

Ústavný súd koncom minulého roka stopol zákon, ktorý novelizoval právnu úpravu mimovládnych organizácií. Vláda to rešpektuje, ale nesúhlasí s tým

11. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

.

Irán predložil USA tri požiadavky na rokovania

Teherán predložil Washingtonu tri požiadavky na obnovenie rokovaní, informoval Al Mayadeen

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

K možnému nasadeniu pozemných síl USA v Iráne: „Som vystrašený ako nikdy predtým,“ reagujú senátori

„Som vystrašený ako nikdy predtým“: úplný komentár demokratického senátora Blumentala k možnému nasadeniu pozemných síl USA v Iráne po brífingu…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lesk a bieda…. a čo ďalej?

Po uverejnení môjho posledného príspevku sa objavili komentáre, že zase mlátim prázdnu slamu, že popisujem veci, ale nepredkladám žiadne riešenia.…

11. 03. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Vojna sa pre kaviareň nezačína prvou bombou, ale prvým zrušeným letom

Príbeh jednej pokazenej dovolenky ukázal selektívny súcit, slepotu voči príčinám vojny. Rozbil ilúziu, že americká ochrana prináša len bezpečie, nie…

11. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Ako nestarnúť. Vedecké poznatky o starnutí a chronických ochoreniach, ktoré vám zlepšia život

Keď sa Dr. Michael Greger, medzinárodne uznávaný lekár, odborník na výživu, zakladateľ NutritionFacts.org a autor bestsellerov Ako nezomrieť a Ako…

11. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Grendel robí poplach: Čaká nás stav ohrozenia?

Opozícia tvrdo reaguje na vystúpenie prezidenta s ministrom obrany a náčelníkom generálneho štábu. Kto však reálne maľuje čerta na stenu?

11. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nielen Slovensko. Česká vláda pripravuje zákon proti mimovládkam

Progresívne médiá v Česku tento týždeň priniesli správy plné obáv z toho, že tamojšia vládna koalícia na čele s hnutím…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fínsky útočník čelí kritike za odmietnutie dúhového LGBTI dresu. Ako jediný si ho neobliekol

Koncom minulého roka sme informovali o ruskej hviezde Alexovi Ovečkinovi, ktorý v NHL odmietol LGBT akciu svojho klubu Washington Capitals…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Hraničná liberalizácia Ukrajincov – sobáše mužov sú budúcnosť?

Ideologický boj importovaný z krajín kolektívneho Západu si vypýtal ďalšiu obeť na starom kontinente. Prvá LGBTi svadobná lastovička v Ukrajine…

11. 03. 2026 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Co už nepůjde vzít zpět…

Velký oranžový otec ve Washingtonu dal v pondělí rozhovor, kterým si koupil pár dní času. Řekl v něm, že válka…

11. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Momenty, kedy jedno rozhodnutie mohlo všetko ukončiť

Rozhodnutie jediného človeka alebo malej skupiny ľudí môže niekedy zmeniť smer celých dejín. História je plná momentov, keď jedno rozhodnutie…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Slovensko hrozí blokovaním predĺženia sankcií EÚ voči Rusku

Slovensko pohrozilo zablokovaním predĺženia sankcií Európskej únie voči viac než 2600 ruským jednotlivcom a subjektom o ďalších šesť mesiacov, uviedli…

11. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Chutí vám ryža? Táto krajina je jej najväčším spotrebiteľom

Ryža patrí medzi najdôležitejšie základné potraviny na svete a denne ju konzumujú miliardy ľudí. Táto obilnina zohráva zásadnú úlohu najmä…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Ukrajina môže čeliť oslabeniu protivzdušnej obrany

Totiž, vojna s Iránom vyčerpáva svetové zásoby systémov Patriot, informuje agentúra Bloomberg

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Lezie Taraba Huliakovi do kapusty? Rezort životného prostredia dá 3,4 milióna na hokejový štadión v Bratislave

Minister životného prostredia Tomáš Taraba na utorkovej tlačovej konferencii svojho rezortu informoval o tom, že na modernizáciu Zimného štadióna Vladimíra…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Sú známe výsledky rokovaní premiéra Fica s predsedníčkou EK. Ako dopadnú dodávky ropy pre Slovensko?

Premiér Robert Fico po stretnutí s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou vyhlásil, že sa dohodli na obnovení tranzitu…

10. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Poľsko si povedie lepšie ako zvyšok sveta, tvrdí poľský ekonóm v súvislosti s rastom cien ropy

Napriek masívnemu nárastu cien pohonných hmôt spôsobenému útokmi Spojených štátov a Izraela na Irán, poľský ekonóm profesor Marcin Piątkowski verí,…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinci vypustili britské rakety Storm Shadow na Brjansk, šesť civilistov zahynulo

Rusko, 10. marca 2026 - Ukrajinské formácie spustili masívny raketový útok na Brjansk. Podľa predbežných informácií sa trom alebo štyrom…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Zelenskyj: Nové kolo mierových rokovaní s Moskvou by sa mohlo konať budúci týždeň

Spojené štáty navrhli ďalšie kolo rokovaní medzi Moskvou a Kyjevom o ukončení vojny na Ukrajine, ktoré by sa mohlo konať…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó o panike na Ukrajine

Predvolanie maďarského veľvyslanca na ministerstvo zahraničných vecí Ukrajiny svedčí o tom, že v Kyjeve vypukla panika po tom, ako Budapešť…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán opäť použil svoju super ťažkú raketu pri útoku na Izrael

Irán, 11. marca 2026 - Iránske a izraelské médiá uvádzajú, že dnes Irán opäť použil svoju najnovšiu superťažkú raketu Khorramshahr-4.…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Zelenskyj vyhlásil, že Rusko chce využiť vojnu s Iránom

Podľa neho Rusko chce využiť vojnu s Iránom a „možné predĺženie americkej vojenskej operácie“, vyjadril sa po správe GUR

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Režim v Iráne sa nepoddá

Vojna s Iránom potrvá ešte minimálne dva týždne a je nepravdepodobné, že skončí zvrhnutím režimu ajatolláhov, informuje izraelské vydanie Ynet…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ministerstvo zahraničia: Slovensko nateraz uzatvára repatriácie z Blízkeho východu

Slovensko tento týždeň uzatvára proces repatriácií občanov SR, ktorí uviazli v regióne Blízkeho východu a Perzského zálivu. Ministerstvo zahraničných vecí…

10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Volkswagen ruší pracovné miesta – zisky klesli takmer o polovicu

Zisky koncernu Volkswagen klesli v roku 2025 takmer o polovicu. Obchodné konflikty, ťažkosti v Číne a zmena stratégie v Porsche…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Cieľom útokov Iránu budú banky a finančné inštitúcie, ktoré sú spojené s USA a Izraelom. Irán zároveň vyzval ľudí, aby sa nezdržiavali v blízkosti týchto objektov.

10:17

Na mesto Charkov na východe Ukrajiny opäť zaútočili ruské drony. Hlásia dve obete.

09:54

Z vojnovej lode triedy Čchö Hjon opäť prebehli testy strategických rakiet. Dohliadal na to severokórejský vodca Kim Čong-un.

09:52

.

Daniel Bombic je vinný z extrémizmu

Daniel Bombic, obžalovaný z viacerých extrémistických trestných činov, tvrdí, že nie je hrozbou pre spoločnosť. Za trestné stíhanie vedené voči…

10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Polícia potvrdila streľbu na americký konzulát v Toronte

V Toronte došlo v utorok k streľbe na americký konzulát, informovala miestna polícia s tým, že na svitaní prijala hlásenie…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Leyenová: Odklon Európy od civilnej jadrovej energetiky bol strategickou chybou

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová označila odklon Európy od civilnej jadrovej energetiky za „strategickú chybu“. Podľa nej vojna…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

“Hrozivé straty”. Médiá odhalili, čím Irán zaskočil Trumpa

Teherán sa na bojové operácie pripravil lepšie, ako očakával tím amerického prezidenta Donalda Trumpa, píše The New York Times s…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Kaliňák: Kandidáta na nového náčelníka generálneho štábu ozbrojených síl predstaví rezort do konca marca

Kandidáta na nového náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR predstaví rezort vláde SR a prezidentovi Petrovi Pellegrinimu do konca marca.…

10. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

Anton Čapkovič

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov