NAŽIVO

Zisk švédskeho Ericssonu sa v prvom kvartáli medziročne prepadol o 79 % na 900 miliónov korún (83,3 mil. eur). Tržby výrobcu telekomunikačných zariadení klesli o 10 % na 49,3 miliardy SEK. Pod tento výsledok sa podpísali najmä vyššie prevádzkové náklady a nepriaznivé kurzové rozdiely.

11:05

Národná banka Slovenska pripravuje novelu, ktorá upraví limity LTV tak, aby lepšie odrážali rizikovosť hypoték a uľahčili financovanie prvého bývania. Predbežnú informáciu o tomto opatrení, zameranom na posudzovanie schopnosti splácať úver, už banka zverejnila na portáli Slov-lex.

10:56

Český minister spravodlivosti Jeroným Tejc spolu s ministerkou financií Alenou Schillerovou v piatok zverejnili výsledky auditu v kauze bitcoinov. Tejc v tejto súvislosti oznámil podanie trestného oznámenia pre podozrenie zo zneužitia právomocí a porušenia povinností. Schillerová zároveň skritizovala kroky predchádzajúcej vlády, pričom poukázala najmä na Filipa Bendu, bývalého riaditeľa kabinetu exministra Zbyňka Stanjuru. TASR o tom informuje na základe správy televízie Nova.

10:53

Britský princ Harry s manželkou Meghan zakončili svoju návštevu Austrálie piatkovým stretnutím s preživšími a záchranármi, ktorí zasahovali pri decembrovej streľbe na pláži Bondi. Ich prítomnosť v krajine, patriacej pod britskú korunu, však podľa agentúry Reuters vyvolala v spoločnosti zmiešané reakcie. TASR o tom informuje na základe správy svetovej agentúry.

10:53

Venezuelské úrady vo štvrtok prepustili na slobodu 46 politických väzňov. Podľa informácií TASR a agentúry AFP ide o pokračovanie procesu prepúšťania odporcov režimu Nicolása Madura, ktorého začiatkom januára zadržali americké sily a previezli do New Yorku.

10:35

Netanjahu po rozhovore s Trumpom vyhlásil, že americký prezident má v úmysle pokračovať v námornej blokáde Iránu a zničiť jeho zostávajúce jadrové kapacity.

„Je presvedčený, že túto hrozbu dokáže odstrániť raz a navždy,“ povedal izraelský premiér.

10:27

Objem nových objednávok v slovenskom priemysle vo februári 2026 klesol na 5,56 miliardy eur, čo predstavuje medziročný prepad o 7,6 %. Podľa údajov Štatistického úradu SR ide o pokračovanie negatívneho trendu, ktorý trvá už päť mesiacov. V medzimesačnom porovnaní (po sezónnom očistení) sa hodnota nových objednávok znížila o 2,9 %.

10:19

Apple sa v prvom kvartáli stal lídrom v raste na čínskom trhu so smartfónmi, keď si predaje iPhonov polepšili o pätinu. Podľa analýzy Counterpoint Research, ktorú citovala TASR, išlo o najvýraznejšie zvýšenie predaja v rámci celého segmentu.

10:18

Analytik finančných trhov XTB Ondrej Greguš očakáva, že ceny palív sa v nadchádzajúcom týždni stabilizujú. Podľa jeho slov trhy čakajú na stredajšie vypršanie dvojtýždňového prímeria medzi USA a Iránom, pričom obe strany rokujú o jeho predĺžení. Dodal, že súčasný pokles cien ropy k úrovni 95 USD za barel pocítia vodiči na čerpacích staniciach až s odstupom niekoľkých týždňov či mesiacov.

10:17

Spoločnosť Winkelmann Group a jej divízia reflexGroup majú v súčasnosti v Rimavskej Sobote približne 120 zamestnancov. Firma pre TASR potvrdila, že momentálne sa sústredí na zaškoľovanie personálu a zároveň aktívne pokračuje v nábore ďalších pracovníkov.

10:16

Ceny pohonných látok v 15. týždni stagnovali, čím sa zastavila ich šesťtýždňová rastúca tendencia. Zatiaľ čo štandardný benzín mierne zdražel, ceny nafty a prémiových benzínov zaznamenali nepatrný pokles, uviedol Štatistický úrad SR.

10:15

Slovenskí distribútori a SEPS v spolupráci s maďarským partnerom E.ON realizujú cezhraničný projekt Danube InGrid v hodnote približne 357 miliónov eur. Táto iniciatíva má štatút projektu spoločného záujmu EÚ a je spolufinancovaná z európskeho programu CEF.

10:13

Čínsky premiér Li Čchiang poslal gratuláciu Péterovi Magyarovi, kandidátovi strany Tisza, k jeho víťazstvu v nedeľňajších parlamentných voľbách v Maďarsku. Informáciu priniesol server infostart.hu s odvolaním sa na čínske štátne médiá, pričom správu sprostredkoval budapeštiansky spravodajca TASR.

09:31
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

SaS chce, aby zdravotné odvody zostali majetkom poistencov

Strana SaS chce, aby zdravotné odvody zostali majetkom poistencov. Na tlačovej besede strany to povedala poslankyňa NR SR za SaS a tímlíderka strany pre zdravotníctvo Jana Cigániková

❚❚
.

Zdravotné odvody by tak podľa SaS nemali byť majetkom poisťovní, tie by peniaze len spravovali, ako je to v prípade dôchodcovských správcovských spoločností.

„Poisťovne by podľa nás mali mať nárok na obmedzený zisk, ak si robia svoju robotu dobre, teda len v prípade, ak splnia vopred jasne definované parametre efektívnosti. Výber akéhokoľvek zisku zdravotnej poisťovne bude v budúcnosti podmienený reálnou hodnotou a reálnym prínosom pre pacienta,“ uviedla Cigániková.

Ako konštatoval člen zdravotníckeho tímu SaS Martin Barto, súčasné znenie zákona motivuje zdravotné poisťovne čo najviac obmedzovať náklady na zdravotnú starostlivosť. Deje sa to podľa neho pre to, že poisťovne nemajú stanovený rozsah zdravotnej starostlivosti, ktorá sa má preplácať z verejného zdravotného poistenia.

.

„Paradoxom je, že nedostatok zdrojov v systéme sa neprejavuje u zdravotných poisťovní, ktoré sú stále v zisku. Deficit systému sa prenáša na poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a pacientov,“ povedal Barto.

Zdravotné poisťovne majú dnes limitované prevádzkové náklady, čo malo podľa neho teoreticky spôsobiť, že zvyšok vybratého poistného sa použije na zdravotnú starostlivosť. „Ale vieme, že tak sa nedeje. Naše riešenie je jednouché, limitujeme prevádzkové náklady poisťovní a nie zdravotnú staroslivosť,“ dodal člen zdravotníckeho tímu SaS.

Stratifikácia, ktorá sa ministerke zdravotníctva Andrei Kalavskej zatiaľ nepodarila presadiť, podľa predsedu SaS Richarda Sulíka dokazuje, že táto vláda sa ani nesnaží predstierať, že to so zlepšovaním zdravotníctva myslí vážne.

„Tieto návrhy, s ktorými ideme do parlamentu by mali v poisťovníckom sektore spraviť poriadok tak, aby mali ľudia z toho väčší osoh. Nemá zmysel strmhlav zakazovať krížové vlastníctvo. Zmysel má zamedziť, aby mohli zo zdravotných poisťovní odtekať finančné zdroje kamsi na Cyprus,“ uzavrel Richard Sulík.

Ako informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová, rezort vníma zmenu vzťahu zdravotnej poisťovne a vybratého poistného ako pozitívny trend. Znamená to, že zdravotná poisťovňa by odvody iba spravovala, obdobne ako je to v dôchodkovom poistení. „Preto sa touto otázkou na ministerstve zdravotníctva zaoberáme,“ konštatovala Eliášová. Túto zmenu však podľa nej nie je možné vnímať oddelene od ďalších zmien v rezorte.

.

Dodala, že sa tiež javí ako nevyhnutné v neposlednom rade čakať na výsledok prebiehajúcich súdnych sporov v tejto oblasti, aj na úrovni Európskeho súdneho dvora, kde momentálne prebieha konanie Európskej komisie a Slovenskej republiky vs. Dôvera zdravotná poisťovňa, pričom jednou zo zásadných otázok v tomto spore je práve možnosť vlastnenia odvodov poisťovňou.

Ministerstvo zdravotníctva má podľa Eliášovej záujem o komplexné zmeny, pričom zmena zdravotných poisťovní na správcov poistného je jeden z dôležitých krokov. Citlivá otázka ´obmedzovania zisku´ je podľa nej transparentne riešiteľná v prostredí, v ktorom zdravotná poisťovňa odvody nevlastní, a teda nemôže generovať zisk spôsobom jednoduchého obmedzenia nákladov na zdravotnú starostlivosť. V takomto prostredí je možné ustanoviť odmenu za správu poistného, ktorá de facto predstavuje zisk poisťovne, ako určité percento z objemu spravovaných zdrojov a ustanoviť podmienky, ktorých splnenie bude potrebné na vznik nároku na príslušnú odmenu, respektíve ich nesplnenie môže mať za následok znižovanie sumy odmeny podľa vopred stanovených transparentných kritérií. „Takto zadefinovaná definícia zisku by mala nespochybniteľný prínos pre pacienta, pričom cez systém kritérií kvality by bolo možné usmerňovať zdroje k tej najkvalitnejšej zdravotnej starostlivosti,“ uzavrela hovorkyňa ministerstva zdravotníctva.

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Postulátor alžírskych mučeníkov: Pápežove slová som počúval s dojatím , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Na akciových trhoch sa mieša nádej s obavami. Po rekordnom raste došlo opäť k poklesu

Akciové trhy v piatok klesli, keď investori čakali na správy o predĺžení prímeria medzi Iránom a Spojenými štátmi, a ceny…

17. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

SaS kritizuje zvýšenie poplatkov za prepravu plynu od mája

Opozičná strana Sloboda a Solidarita kritizuje nové cenové rozhodnutie pre spoločnosť Eustream, podľa ktorého sa od 1. mája zvýšia poplatky…

17. 04. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 04. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

V kauze nezákonnej pandemickej pomoci navrhli obžalovať viacero osôb

Vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky Úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia Policajného zboru ukončil vyšetrovanie prípadu podozrení zo zneužitia finančných príspevkov poskytovaných…

17. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trnava podpísala zmluvu na projekt severozápadného prepojenia mesta

Mesto Trnava podpísalo zmluvu na zhotovenie projektovej dokumentácie v súvislosti s plánovaným vybudovaním severozápadného dopravného prepojenia Kamennej cesty s križovatkou…

17. 04. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 04. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Asociácia na ochranu práv pacientov: Práva pacientov na Slovensku stále nie sú jasne zadefinované

Práva pacientov na Slovensku stále nie sú jasne zadefinované ani vymožiteľné. Upozornila na to Asociácia na ochranu práv pacientov pri…

17. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Marián Tkáč

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Zdeno Drdol

Elena Šebová

.
.

V kauze nezákonnej pandemickej pomoci navrhli obžalovať viacero osôb. Škoda presahujúca 570 000 eur

Vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky Úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia Policajného zboru ukončil vyšetrovanie prípadu podozrení zo zneužitia finančných príspevkov poskytovaných…

17. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump tvrdí, že Irán súhlasí s odovzdaním obohateného uránu, dohoda je blízko

Spojené štáty a Irán sú podľa prezidenta Donalda Trumpa „veľmi blízko“ k uzavretiu mierovej dohody. Trump zároveň tvrdí, že Teherán…

17. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na amerických lietadlových lodiach, ktoré sú nasadené na Blízkom východe v rámci príprav na vojnu s Iránom, majú vážny problém

Na amerických lietadlových lodiach Tripoli a Abraham Lincoln, ktoré sú nasadené na Blízkom východe v rámci príprav na vojnu s…

17. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slepá ulička. Čo ukázala vojna v Južnom Libanone? Alebo prečo majú najsilnejšie armády problém

Dnes začalo prímerie v Libanone, kde Izrael od začiatku marca viedol bojové operácie proti Hizballáhu

17. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Morálne dno. PS pobúrilo onkologických pacientov aj svojich prívržencov. Zneužili Deň narcisov na politický boj

Strana Progresívne Slovensko na sociálnej sieti zverejnila príspevok, vyobrazujúcich politikov strany Smer, Hlas a Republika v tvare narcisov. Spravili tak…

17. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

V Iráne sa skončilo bombardovanie, ale teraz prichádza skutočná hra so Spojenými štátmi

Na hraničných priechodoch opäť ožil život a po týždňoch vojny sa čoraz viac ľudí vracia do svojich domovov. Iránske obyvateľstvo…

17. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Strhujúci príbeh prvej Američanky, ktorá zdolala Everest bez kyslíka

Memoáre prvej Američanky, ktorá zdolala Everest bez kyslíka. Keď Melissa Arnot Reidová ako dvadsaťsedemročná prijala tesne pod vrcholom Everestu kyslíkovú…

17. 04. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 04. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Je v tom znovu. Matovič opäť publikuje video pred honosnou vilou vo Francúzsku

Igorovi Matovičovi sa pred parlamentnými voľbami v roku 2022 podarilo v posledných mesiacoch kampane zvrátiť dovtedajšie výsledky prieskumov a nakoniec vo voľbách zvíťazil.…

17. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Musk chce riešiť nezamestnanosť kvôli umelej inteligencii. Navrhuje ľuďom rozdávať peniaze

Elon Musk navrhuje jednoducho rozdávať ľuďom peniaze, aby sa vyriešila nezamestnanosť spôsobená umelou inteligenciou

17. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Turbíny sa nezačínajú bagrom. Začínajú obcou

Kto chce stavať veterný park, nepotrebuje najprv žeriav. Potrebuje najprv obecné uznesenie, dohodu o spolupráci a miestny pokoj. A práve…

17. 04. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 04. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Koalícia pod vedením Európy pripravuje misiu na opätovné otvorenie Hormuzského prielivu

V Paríži sa stretáva skupina viac ako 40 krajín, aby dokončila počiatočné plány na opätovné otvorenie Hormuzského prielivu. Píše Euronews 

17. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Sankcie ako mýtus: Európa naďalej nakupuje ruský plyn

Európska únia už roky prezentuje svoje energetické sankcie voči Rusku ako dôkaz politickej odhodlanosti. Údaje za marec 2026 však opäť…

17. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vládny špeciál, ktorý mal priviezť slovenskú delegáciu z Vietnamu, má vážnu poruchu, musel zostať v Kazachstane

Vládny špeciál, ktorý mal priviezť slovenskú delegáciu z Vietnamu do Bratislavy, má vážnu poruchu. Informoval o tom portál noviny.sk. Lietadlo…

17. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Macronov plán zlyhal: vo Francúzsku sa kvôli preplnenosti väzníc môže dostať na slobodu čoraz viac odsúdených

Jedným z hlavných návrhov na riešenie tohto problému je zavedenie takzvaného „väzenského stropu“. Informuje magazín Mandiner

17. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Moskva zverejnila údaje o európskych firmách vyrábajúcich drony pre Ukrajinu

Od začiatku vojny na Ukrajine poskytujú európske krajiny Kyjevu rozsiahlu finančnú a vojenskú pomoc a dodávajú ozbrojeným silám zbraňové systémy…

17. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

17. 04. 2026 | Aktualizované 17. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 04. 2026 | Aktualizované 17. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Humanizmus mutuje, v ére digitálneho občianstva bude všetko inak

Osvietenský antropocentrický model človeka končí. Obohatí AI ľudí o nový rozmer, alebo z nás vytvorí úplne cudzie konštrukty?

17. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.


Viktorín pre HS: Bezpečnostná architektúra sa mení a Slovensko nemá plán pre prípad, že aliancia nebude

Trumpova armáda vyhadzuje generálov, ktorí prezidentovi povedali pravdu. Skoro 80 percent všetkých vojenských analýz neodporúčalo útočiť na Irán. A práve…

17. 04. 2026 | Rozhovory | 17 min. čítania | 0 komentárov
17. 04. 2026 | Rozhovory | 17 min. čítania | 0 komentárov

Hledání potenciálu…

Sledovali jste v uplynulých dnech tu legraci s rozhovorem našeho prezidentčíka, který s ním udělala ta hezká vojanda a který…

17. 04. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 04. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

17. 04. 2026 | Aktualizované 17. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 04. 2026 | Aktualizované 17. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vďaka čomu Irán odolal útokom Izraela a USA

Irán dokázal výrazne zmierniť následky americko-izraelských útokov vďaka vopred pripravenému vojenskému plánovaniu, píše agentúra Bloomberg

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nebenzja: Voľby v EÚ sa stali testovacím polygónom

Prinášame vám vyhlásenie stáleho predstaviteľa Vasilija Nebenzju na brífingu BR OSN o spolupráci OSN a EÚ. Jeho slová veľmi tvrdo…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Víťazný úvod prípravy pre Slovákov zariadili reprezentační debutanti

Slovenskí hokejisti majú za sebou úspešný štart prípravy na májové majstrovstvá sveta vo Švajčiarsku. V prvom z dvojice zápasov proti…

17. 04. 2026 | 0 komentárov

Británia sa pripravuje na výpadky v dodávkach potravín, hrozí nedostatok oxidu uhličitého

Britská vláda pripravila núdzové plány pre prípad nedostatku oxidu uhličitého, ktorý je kľúčový pre potravinársky priemysel. Dôvodom je riziko narušenia…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tuky vs. sacharidy: Aký je medzi nimi skutočný rozdiel?

Tuky a sacharidy patria medzi základné živiny, ktoré naše telo potrebuje na správne fungovanie. Tuky však zohrávajú inú úlohu než…

17. 04. 2026 | 0 komentárov

Washington pritvrdzuje proti Iránu, hrozí blokádou aj ďalšími útokmi

Spojené štáty budú blokovať iránske prístavy „tak dlho, ako to bude potrebné“, vyhlásil minister obrany Pete Hegseth a pohrozil obnovením…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kližan: Slovenský tenis je v prudkom páde nadol

Bývalá slovenská mužská tenisová jednotka Martin Kližan nebude kandidovať na post prezidenta Slovenského tenisového zväzu (STZ). Potvrdil to v rozhovore…

17. 04. 2026 | 0 komentárov

Zlomový bod pre AfD. Súd rozlúskol kauzu, ktorá ovplyvnila voľby

Súd rozhodol, že článok, ktorý vyvolal masové protesty proti AfD krátko pred nemeckými voľbami, bol „úplne vymyslený“, informuje Brussels Signal

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Zmena moci v Maďarsku nepomôže Ukrajine na fronte a bude to už len horšie

Ukrajina, 17. apríl 2026 - Magyar vyhlásil, že bude pokračovať v Orbánovej migračnej politike a nebude púšťať nelegálnych migrantov: „Chystám…

17. 04. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Zisk švédskeho Ericssonu sa v prvom kvartáli medziročne prepadol o 79 % na 900 miliónov korún (83,3 mil. eur). Tržby výrobcu telekomunikačných zariadení klesli o 10 % na 49,3 miliardy SEK. Pod tento výsledok sa podpísali najmä vyššie prevádzkové náklady a nepriaznivé kurzové rozdiely.

11:05

Národná banka Slovenska pripravuje novelu, ktorá upraví limity LTV tak, aby lepšie odrážali rizikovosť hypoték a uľahčili financovanie prvého bývania. Predbežnú informáciu o tomto opatrení, zameranom na posudzovanie schopnosti splácať úver, už banka zverejnila na portáli Slov-lex.

10:56

Český minister spravodlivosti Jeroným Tejc spolu s ministerkou financií Alenou Schillerovou v piatok zverejnili výsledky auditu v kauze bitcoinov. Tejc v tejto súvislosti oznámil podanie trestného oznámenia pre podozrenie zo zneužitia právomocí a porušenia povinností. Schillerová zároveň skritizovala kroky predchádzajúcej vlády, pričom poukázala najmä na Filipa Bendu, bývalého riaditeľa kabinetu exministra Zbyňka Stanjuru. TASR o tom informuje na základe správy televízie Nova.

10:53

.

Čo ste si navarili, to si aj zjedzte

V PS neobratne otvorili tému Benešových dekrétov. V relácii Téma s Petrom Bielikom o tom hovoril poslanec György Gyimesi

16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fakty, ktoré znejú neuveriteľne, ale sú úplne reálne

Fakty o svete nás často dokážu poriadne prekvapiť, najmä keď znejú úplne absurdne. Fakty v tomto zozname pôsobia ako výmysel,…

17. 04. 2026 | 0 komentárov

Otázka Šimečkovi: koľko peňazí by vám ostalo, keby ste skritizovali maličký štátik?

Pýta sa exminister Juraj Draxler na sociálnej sieti. Jeho status vám prinášame v plnom znení

16. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

USA si vzali rukojemníkov vo vojne s Iránom

USA, 17. apríl 2026 - Donald Trump, inšpirovaný príkladom Iránu, sa zrejme vážne rozhodol zablokovať Hormuzský prieliv.   Zatiaľ sa…

17. 04. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Už to začína: Povzbudení progresívci volajú po spájaní, ale zabudli na jednu vec

Situácia v Maďarsku dostala našu opozíciu na kone – majú pocit, že slovenský volič sa nechá inšpirovať južným susedom, a…

16. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák: Slovensko dostalo prvý systém PVO Barak

Slovensko dostalo prvú dodávku objednaného systému protivzdušnej obrany Barak MX. Prvá batéria je už rozvinutá na bližšie neurčenom mieste. Informoval…

16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Marián Tkáč

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Zdeno Drdol

Elena Šebová

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov