Robert Fico

NAŽIVO

Izraelský minister energetiky Eli Cohen považuje prípadnú dohodu uzavretú medzi Spojenými štátmi a Iránom za bezcennú. Informovala o tom správa agentúry DPA.

„Dohoda so súčasným (iránskym) režimom nemá žiadnu hodnotu. Zmena režimu v Teheráne je v záujme všetkých moslimských štátov obklopujúcich Irán,“ citoval Cohena izraelský spravodajský web Ynet.

 

Včera 20:15

Nemecká ministerka hospodárstva Katherina Reicheová odmieta požiadavku, aby sa podpora z fondov EÚ viazala na domácu výrobu. Európskou odpoveďou na globálne výzvy nemôže byť izolácia, uviedla počas víkendu. Informovala o tom správa agentúry DPA.

„Európa potrebuje jednoduché pravidlá, rýchlejšie investície a výrazné zníženie byrokracie,“ povedala Reicheová pre DPA.

Včera 20:14

Maďarská mimoparlamentná opozičná strana TISZA plánuje v prípade víťazstva v aprílových voľbách a výmeny vlády premiéra Viktora Orbána okamžite pozastaviť spravodajské služby verejnoprávnych médií. Oznámil to na Facebooku predseda strany Péter Magyar po tom, čo TISZA v sobotu zverejnila svoj volebný program.

Magyar vo svojom vyhlásení zdôraznil, že premena súčasného mediálneho systému na skutočnú verejnoprávnu službu bez propagandy je prioritou jeho politického subjektu.

Péter Magyar
Na snímke Péter Magyar / Foto: SITA/AP-Denes Erdos
Včera 20:12

Nemeckí sociálni demokrati (SPD) veria, že by sa vzťah ich krajiny so Spojenými štátmi mal prehodnotiť. Vyplýva to zo straníckeho dokumentu, ktorý v nedeľu prijal výkonný výbor SPD, píše agentúra DPA.

„Zatiaľ čo vzťah s USA sa za administratívy (prezidenta USA Joea) Bidena stále vyznačoval hlbokým, spoločným základom hodnôt, administratíva Donalda Trumpa vyvoláva pochybnosti o tejto spoľahlivosti. Transatlantické vzťahy už nemožno považovať za samozrejmosť,“ uvádza strana v najnovšom dokumente.

Včera 20:11

Slovenská správa jaskýň (SSJ) buduje 3D databázu jaskýň. Mapovanie jaskýň je desaťročia čiastočnou náplňou práce dvoch až troch profesionálnych speleológov a mnohých dobrovoľných jaskyniarov. Informovala o tom na sociálnej sieti.

Včera 17:58

Sýria a Saudská Arábia v sobotu podpísali dohodu o založení nového investičného fondu na vybudovanie letísk a telekomunikačnej infraštruktúry. Krajiny tiež spoločne založia novú nízkonákladovú aerolíniu, informovala agentúra AFP.

Dohodu s Rijádom oznámil šéf sýrskeho investičného orgánu.

Včera 17:57

V strategickom priemyselnom parku v Šuranoch pribudne v priebehu najbližších štyroch rokov takmer 4000 kusov nových stromov a drevín. Územie parku bude zatrávnené na ploche približne 56.000 štvorcových metrov. Rozsiahla výsadba zelene bude plniť ekologickú, klimatickú, izolačnú aj estetickú funkciu, informovala spoločnosť MH Invest, ktorá je realizátorom projektu Šurany Industrial Park.

Včera 17:56

Generálny riaditeľ spoločnosti Medcedes-Benz Ola Källenius vyzýva na zmenu kurzu hospodárskej politiky v Nemecku. Roky stagnácie vytvárajú živnú pôdu pre pravičiarov, varoval v rozhovore, ktorý zverejnil počas víkendu týždenník Der Spiegel. Informovala o tom správa agentúry DPA.

Včera 17:55

Nemecká ministerka hospodárstva Katherina Reicheová naďalej trvá na rýchlom presadení daňových úľav pre podniky a zamestnancov. Cieľom je, aby sa účinky zníženia daní prejavili skôr ako v roku 2028, uviedla predstaviteľka konzervatívneho bloku CDU/CSU v rozhovore pre nedeľník Bild am Sonntag. Informuje o tom správa agentúry DPA.

Včera 17:54

Vinohradník Zoltán Dobos z Moldavy nad Bodvou sa obáva, či vinohradníci budú chcieť pokračovať v pestovaní viniča, ak by pre zlaté žltnutie prišli o celé vinohrady. Aplikovať postrek proti tomuto ochoreniu plánuje na svojej vinici hneď po takzvanom zimnom reze.

„Tento rok budeme musieť dávať veľmi veľký pozor. Hneď, ako ukončíme strihanie, musíme aplikovať jarný postrek. Keď to počasie dovolí, chceli by sme to stihnúť začiatkom marca, možno aj skôr. Hneď to musíme riešiť postrekom,“ povedal.

Včera 17:53

Americká televízna moderátorka Savannah Guthrieová opäť apelovala na únoscov svojej matky a naznačila aj možnosť zaplatenia výkupného. Informovala o tom agentúra DPA.

„Prosíme vás, aby ste nám vrátili našu mamu, aby sme sa mohli znovu tešiť, že budeme spolu. Len tak budeme mať pokoj. Má to pre nás veľkú cenu a sme ochotní zaplatiť za to,“ povedala v krátkom videu na Instagrame v sobotu.

Včera 17:51

Dočasný pamätník obetiam smrtiaceho novoročného požiaru vo švajčiarskej Crans-Montane v nedeľu ráno začal horieť. V nedeľu to uviedla polícia s tým, že vyšetruje ďalšie okolnosti. Informovala o tom agentúra AFP.

Švajčiarsko požiar mŕtvi
Na snímke žena zapaľuje sviečku za obete nočného požiaru v bare v luxusnom švajčiarskom lyžiarskom stredisku Crans Montana ležiacom v kantóne Valais vo štvrtok 1. januára 2026 / Foto: TASR/AP-Alessandro della Valle/Keystone via AP
Včera 15:35

Britský kráľ Karol III. bude hostiť nigérijského prezidenta Bolu Tinubua, keď africký líder v dňoch 18. a 19. marca uskutoční štátnu návštevu Británie, uviedol Buckinghamský palác v sobotňajšom vyhlásení. Informovala o tom správa tlačovej agentúry AFP.

Kráľa Karola III. nakrátko hospitalizovali pre vedľajšie účinky liečby
Na snímke britský kráľ Karol III. / Foto: TASR/AP-Jane Barlow
Včera 15:33

Šéf ukrajinskej diplomacie Andrij Sybiha tvrdí, že prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj by sa mali osobne stretnúť, aby spolu vyriešili zostávajúce otázky mierového urovnania vojny. Zdôraznil zároveň, že iba americký prezident Donald Trump má moc presadiť dohodu medzi oboma znepriatelenými krajinami. Vyjadril sa tak v rozhovore, ktorý v nedeľu zverejnila agentúra Reuters.

Andrij Sybiha
Na snímke ukrajinský minister zahraničných vecí Andrij Sybiha / Foto: SITA/AP-Geert Vanden Wijngaert
Včera 15:31

70 % Nemcov je nespokojných s kancelárom Friedrichom Merzom, informuje Bild s odvolaním sa na výsledky prieskumu sociologického inštitútu INSA.

„Situácia kancelára sa ešte viac zhoršila: v porovnaní s predchádzajúcim prieskumom klesajú hodnotenia jeho osoby. Podľa týchto údajov je len 23 percent opýtaných naďalej spokojných s prácou kancelára Merza, čo je o päť percentuálnych bodov menej ako v predchádzajúcom prieskume. Na druhej strane, 67 percent je nespokojných (plus 5 percent). Zdá sa, že nedávny nárast spokojnosti s prácou Mertza (v januári bol o štyri percentuálne body vyšší) bol len prechodným javom,” píše Bild.

Na tomto pozadí rastie podpora pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko. Opäť sa dostala do čela s ratingom 26 %.

Friedrich Merz
Na snímke nemecký kancelár Friedrich Merz / Foto: TASR/AP-Kay Nietfeld/DPA via AP, Pool
Včera 14:50
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Reakcie na nákup vakcíny Sputnik V: Smer oceňuje stopnutie geopolitických hier; SaS je šokovaná, akým spôsobom premiér vakcínu dopravil

Politici reagujú na veľkolepý dovoz vakcíny Sputnik V do Košíc 

Robert Fico
Na snímke predseda strany SMER-SD Robert Fico (uprostred)
❚❚
.

Smer-SD: Nákup vakcíny Sputnik V je správny, netreba hrať geopolitické hry

Opozičná strana Smer-SD dodávku ruskej vakcíny Sputnik V na Slovensko privítala. Pri ochrane zdravia a životov nemožno hrať akékoľvek geopolitické hry. V stanovisku to uviedol Ján Mažgút, hovorca strany.

“Je správne, že tí ľudia, ktorí sa chcú dať dobrovoľne zaočkovať, budú mať možnosť výberu vakcíny. Smer-SD je presvedčený, že opakovaným nátlakom prispel k dnešnej dodávke Sputnika V a ďakuje ruskej strane za pružnosť,” spresnil Mažgút. Pripomenul, že strana od začiatku podporovala nákup vakcíny.

 

.
SaS: Lepšie by bolo, keby bol Sputnik V pred očkovaním obyvateľov schválený

Strana SaS by privítala, keby bola vakcína Sputnik V pred očkovaním obyvateľov Slovenska schválená buď Európskou liekovou agentúrou (EMA) alebo by získala kladné hodnotenie od Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL). TASR o tom informoval hovorca strany Ondrej Šprlák.

Richard Sulík
Na snímke mredseda SaS a minister hospodárstva SR Richard Sulík

“Je na slobodnom rozhodnutí ľudí, či sa ňou dajú zaočkovať. Zarážajúci je však spôsob, akým sem bola vakcína dopravená,” dodal Šprlák.

 

Raši: Vakcína Sputnik V je núdzovým riešením

Richard Raši
Na snímke nezaradený poslanec parlamentu SR Richard Raši

Neregistrovaná ruská vakcína Sputnik V je v aktuálnej situácii núdzovým riešením. Dôležité na jej využitie je zachovanie dobrovoľnosti očkovania. V reakcii na dovoz prvej dodávky vakcíny to uviedol poslanec parlamentu a člen mimoparlamentnej strany Hlas-SD Richard Raši.

.

“V situácii, keď Európska únia nebola schopná zabezpečiť dostatok certifikovaných vakcín pre jednotlivé členské štáty a nechala to na pleciach jednotlivých národov, musíme aj my siahnuť po takýchto núdzových riešeniach, samozrejme pri zabezpečení absolútnej dobrovoľnosti všetkých, ktorí sa dajú touto vakcínou zaočkovať,” skonštatoval Raši.

Slovensko nakúpi dva milióny kusov ruskej vakcíny Sputnik V. Premiér Igor Matovič (OĽANO) o tom informoval v pondelok z košického letiska, kde priviezli prvú dodávku. Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) potvrdil, že očkovanie vakcínou bude dobrovoľné a bez obmedzenia veku. Začať by sa mohlo najskôr o dva týždne.

 

SNS: Zabezpečenie vakcíny Sputnik V je dobrým krokom

Mimoparlamentná Slovenská národná strana (SNS) víta krok vlády zabezpečiť pre krajinu očkovaciu látku Sputnik V. TASR o tom informovala Zuzana Škopcová, hovorkyňa SNS.

Andrej Danko
Na snímke Andrej Danko (SNS)

“Sme radi, že predseda vlády pochopil naliehavosť dovozu tejto látky a skontaktoval sa s príslušným ministrom Denisom Manturovom. Pracovali sme na tom štyri týždne. V strane SNS máme zadosťučinenie, že sa oplatilo budovať osobné vzťahy,” reagovala SNS.

.

Na nich podľa ich slov strana pracovala štyri roky v obchodnej aj politickej rovine.

Strana SNS v pondelok uviedla, že na Slovensko by sa mali doviezť dodávky vakcíny Sputnik V. Ministerstvo zdravotníctva na otázky TASR k dodávkam vakcíny doposiaľ neodpovedalo. Podľa denníkov N a Pravda letelo do Ruska nákladné lietadlo Spartan, ktoré by sa podvečer malo vrátiť na Slovensko. Čo vezie, nie je jasné. Situáciu zatiaľ nekomentoval ani Úrad vlády SR.

Premiér Igor Matovič nedávno vyhlásil, že by bol rád, ak by minister zdravotníctva Marek Krajčí (obaja OĽANO) udelil výnimku na používanie ruskej vakcíny Sputnik V na Slovensku. S Ruskom podľa neho dohodol dva milióny dávok do konca júna. Vakcína v krajinách Európskej únie nie je registrovaná.

 

Boris Kollár: Sputnik V je možnosťou na zlepšenie pandemickej situácie

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) víta akúkoľvek možnosť, ktorá pomôže zlepšiť aktuálnu pandemickú situáciu. Uviedol to v reakcii na dodávku ruskej vakcíny Sputnik V na Slovensko.

Boris Kollár
Na snímke predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina)

“Chápeme kritiku, že ide o neštandardné riešenie, avšak ostatné vakcíny aktuálne meškajú s dodávkami. Navyše, vakcínou Sputnik V boli už očkované tisíce ľudí vo svete, preto pevne veríme, že ľuďom, ktorí preukážu záujem o túto vakcínu, to bude umožnené aj na Slovensku,” dodala Michaela Jurcová, hovorkyňa predsedu parlamentu.

 

Strana Za ľudí je naďalej proti tomu, aby sa na Slovensku očkovalo neregistrovanými vakcínami

Strana Za ľudí trvá na svojom postoji a je proti tomu, aby sa na Slovensku očkovalo neregistrovanými vakcínami z ktorejkoľvek krajiny, či z USA, Ruska, Nemecka,lebo Číny, ktoré neprešli riadnou kontrolou. Ako uviedla ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová, nákup vakcín je v kompetencii ministra zdravotníctva a nesie za to plnú zodpovednosť, rovnako aj za prípadné následky.

Veronika Remišová
Na snímke predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová

„Je absurdné, akým spôsobom Igor Matovič (OĽaNO) vakcínu na Slovensku vítal, neurobil to pri žiadnej inej vakcíne, a nevieme, či sa rovnako aktívne snaží nakúpiť aj iné schválené vakcíny. Je to obrovské sklamanie,“ napísala Remišová.

Doplnila, že očkovať občanov neregistrovanou vakcínou, pri ktorej Európska lieková agentúra nepreverila riadnym spôsobom bezpečnosť a účinnosť, nie je správne.

.

„Takýto prístup môže poškodiť a zneprehľadniť systém očkovania v Slovenskej republike. Aj nám záleží na zdraví občanov a na zaočkovaní ľudí, ale vakcínami, pri ktorých bola preverená ich bezpečnosť a účinnosť,“ dodala Remišová s tým, že ju mrzí odchod poslanca Tomáša Valáška (Za ľudí) z postu predsedu európskeho výboru parlamentu v reakcii na nákup vakcíny Sputnik V.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.

ĎALŠIE Z HS

.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

Ján Droppa

Ivan Štubňa

.
.

Nebude zo psa slanina ani z Mikloška ďalší svätý František

Historik Anton Hrnko vysvetlil, prečo z Františka Mikloška nebude nikdy svätec. Jeho príspevok vám prinášame v plnom znení

08. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Držiteľku Nobelovej ceny za mier odsúdili na šesť rokov väzenia

Iránsky súd odsúdil nositeľku Nobelovej ceny za mier Narghís Mohammadiovú na šesť rokov väzenia, uviedol v nedeľu pre agentúru AFP…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Výmena Zmeka nie je podľa Kaliňáka niečo, čo treba teraz riešiť

Výmena náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniela Zemka nie je vecou, ktorú treba teraz riešiť. Pre televíziu TA3 to…

08. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

O atentáte na generála Aleksejeva a jeho následkoch

Putin včera osobne poďakoval prezidentovi SAE za pomoc pri zadržaní podozrivého z atentátu na prvého zástupcu šéfa ruskej GRU generála…

08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Matúš Šutaj Eštok k Šimečkovej matke: V tomto prípade ide o takú zlodejinu, že až sa práši

Kauza dotácií pre Projekt Fórum Marty Šimečkovej nesúvisí podľa poslanca Michala Trubana s hnutím Progresívne Slovensko. Vyhlásil to v relácii…

08. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Londýn zvažuje nasadenie vojakov na zadržanie tankerov ruskej „tieňovej flotily“

Spojené kráľovstvo zvažuje vojenské možnosti skonfiškovania tankerov z ruskej „tieňovej flotily“. Referuje o tom web The Guardian s odvolaním sa…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Machadová síce darovala Nobelovu cenu Trumpovi, no v Bielom dome ju neznášajú

Trump a Biely dom sú čoraz viac sklamaní z Maríe Machadovej, líderky venezuelskej opozície

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Durov má svoj názor na to, prečo sa politici snažia zakázať sociálne siete pre deti

Zakladateľ Telegramu Pavel Durov kritizoval európske orgány za zákaz sociálnych sietí pre deti

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

VIDEO: Výkriky bolesti na olympíjskej trati. Veľký príbeh Vonnovej sa končí katastrofálne

AKTUALIZOVANÉ o video: Skúsená americká zjazdárka Lindsey Vonnová sa rozhodla štartovať na ZOH 2026 aj keď len pred niekoľkými dňami…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – 20 hodín za deň bez elektriny, to je realita v Kyjeve

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Gröhlinga veľmi vyrušuje myšlienka voľby nového generálneho prokurátora ešte pred najbližšími parlamentnými voľbami

Veľmi ma to vyrušuje, skonštatoval predseda strany Sloboda a Solidarita Branislav Gröhling na margo myšlienky voľby nového generálneho prokurátora ešte…

08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Pedofilný škandál, ktorý môže pochovať britskú kráľovskú rodinu

Londýn, 8. februára 2026 - Politická budúcnosť premiéra bývalej veľkej Británie Keira Starmera sa ocitla pod vážnou hrozbou kvôli zverejneným…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Zadržali vraha ruského generála Aleksejeva

Zadržali vraha ruského generála Aleksejeva

08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Ruská pomsta za atentát na generála: Rakety zasiahli výcvikové centrá so zahraničnými inštruktormi

Rusko, 8. februára 2026 - Ruské ozbrojené sily uskutočnili rozsiahlu operáciu, pri ktorej zasadili presné údery na niekoľko regiónov Ukrajiny.    …

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Raši: Nepovažujeme voľbu nového generálneho prokurátora v tomto volebnom období za tému

Podľa predsedu parlamentu Richarda Rašiho nepovažujú voľbu nového generálneho prokurátora v tomto volebnom období za tému. V relácii O 5…

08. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Presuň zápalku a otestuj svoje logické myslenie

Presuň zápalku a vyrieš zdanlivo jednoduchú, no poriadne záludnú matematickú hádanku. Stačí jediný pohyb a nesprávna rovnica sa môže zmeniť…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Systém komunikácie na Ukrajine sa začal rozpadávať

Systém komunikácie na Ukrajine sa začal rozpadávať, vyhlásil poslanec parlamentu za stranu „Sluha národa“ a predseda podvýboru pre otázky kybernetickej…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Malo by Rusko pomôcť Trumpovi ak sa bude „topiť“?

USA, 8. februára 2026 - V prípade potenciálneho predvolania Trumpa do Kongresu USA na výpoveď v prípade Epstein bude americký…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Prokuratúra si z vlády robí dobrý deň. Črtá sa hrozivý scenár

Tento týždeň zasiahli občanov znepokojených šafarením predošlých vlád tvrdé údery – podpásovky zo strany niektorých prokurátorov. Politický boj sa očividne…

08. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Správanie holandskej hviezdy Jutty Leerdamovej na olympiáde vyvoláva pobúrenie

Správanie 27-ročnej holandskej rýchlokorčuliarskej hviezdy Jutty Leerdamovej na zimných olympijských hrách v Miláne a Cortine d\'Ampezzo vyvolalo pobúrenie. Na sociálnych…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

USA údajne pripravujú novú vládu pre Irán v prípade pádu ajatolláhovho režimu

Spojené štáty pravdepodobne pracujú na vytvorení dočasnej vlády v Iráne pre prípad, že by súčasná vláda už nebola schopná riadiť…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Babiš obvinil z pokračovania vojny západného politika

Český premiér Babiš vyhlásil, že v roku 2022 bola pre externé zasahovanie premárnená šanca na mier medzi Ruskom a Ukrajinou.…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko sa chveje: pro-opozičné sily útočia na všetkých frontoch

Ak by existoval koordinovaný útok proti vláde, nevyzeral by ináč…

08. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Češka Maděrová získala zlato v paralelnom obrovskom slalome, Ledeckej sen o hetriku sa rozplynul

Česká snoubordistka Zuzana Maděrová sa stala olympijskou víťazkou v paralelnom obrovskom slalome žien na zimných olympijských hrách v Miláne a…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Nechať ľudí mrznúť v tme je teror, odkázal Putinovi litovský minister

Litovský minister zahraničných vecí Kestutis Budrys vyhlásil, že ruský prezident Vladimir Putin iba blufuje o prímerí v oblasti energetiky a…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Teória spochybňuje Epsteinovu smrť: Čo ak je stále nažive?

Svojho času sa šírili povesti, že samovražda odsúdeného pedofila Jeffreyho Epsteina je len trik. S otvorením jeho spisov však vychádzajú na…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Blízky východ straší trhy, ponuka tlačí ceny dole. Čo čaká vodičov?

Ceny pohonných látok na Slovensku sa na prelome januára a februára opäť posunuli o pár centov nahor. No ako upozorňuje…

08. 02. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Američania očakávajú pád vlády v Havane už tento rok

Kubánska vláda môže už tento rok padnúť pod tlakom USA, píše The New York Times s odvolaním sa na zdroje…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To, ako skončí vojna na Ukrajine, rozhodne o „osude Nemecka a Európy”

Ukončenie vojny na Ukrajine nie je pre Európu výhodné, znova vyhlásil predseda Mníchovskej konferencie Wolfgang Ischinger

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Izraelský minister energetiky Eli Cohen považuje prípadnú dohodu uzavretú medzi Spojenými štátmi a Iránom za bezcennú. Informovala o tom správa agentúry DPA.

„Dohoda so súčasným (iránskym) režimom nemá žiadnu hodnotu. Zmena režimu v Teheráne je v záujme všetkých moslimských štátov obklopujúcich Irán,“ citoval Cohena izraelský spravodajský web Ynet.

 

Včera 20:15

Nemecká ministerka hospodárstva Katherina Reicheová odmieta požiadavku, aby sa podpora z fondov EÚ viazala na domácu výrobu. Európskou odpoveďou na globálne výzvy nemôže byť izolácia, uviedla počas víkendu. Informovala o tom správa agentúry DPA.

„Európa potrebuje jednoduché pravidlá, rýchlejšie investície a výrazné zníženie byrokracie,“ povedala Reicheová pre DPA.

Včera 20:14

Maďarská mimoparlamentná opozičná strana TISZA plánuje v prípade víťazstva v aprílových voľbách a výmeny vlády premiéra Viktora Orbána okamžite pozastaviť spravodajské služby verejnoprávnych médií. Oznámil to na Facebooku predseda strany Péter Magyar po tom, čo TISZA v sobotu zverejnila svoj volebný program.

Magyar vo svojom vyhlásení zdôraznil, že premena súčasného mediálneho systému na skutočnú verejnoprávnu službu bez propagandy je prioritou jeho politického subjektu.

Péter Magyar
Na snímke Péter Magyar / Foto: SITA/AP-Denes Erdos
Včera 20:12

Nemeckí sociálni demokrati (SPD) veria, že by sa vzťah ich krajiny so Spojenými štátmi mal prehodnotiť. Vyplýva to zo straníckeho dokumentu, ktorý v nedeľu prijal výkonný výbor SPD, píše agentúra DPA.

„Zatiaľ čo vzťah s USA sa za administratívy (prezidenta USA Joea) Bidena stále vyznačoval hlbokým, spoločným základom hodnôt, administratíva Donalda Trumpa vyvoláva pochybnosti o tejto spoľahlivosti. Transatlantické vzťahy už nemožno považovať za samozrejmosť,“ uvádza strana v najnovšom dokumente.

Včera 20:11

.

Tieto krajiny majú najväčšie zásoby uránu v roku 2026

Zásoby uránu v roku 2026 zohrávajú kľúčovú úlohu v globálnej energetike a jadrovej bezpečnosti. Rastúci záujem o jadrovú energiu zvyšuje…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Nějak si troufají…

Dnes na chvíli obrátíme hlavu od domácích problémů do daleké ciziny, kde se rozhoduje o třetí světové válce – na…

08. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Vznikla v Európe nová mocenská os medzi Nemeckom a Talianskom?

Francúzsko je „novým Talianskom“, tvrdí jeden britský portál, keďže Francúzsko pod vedením Emmanuela Macrona začína vyzerať ako „problematický členský štát…

05. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Generálny prokurátor Žilinka reaguje na premiéra

Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa ohradil voči vyjadreniam premiéra Roberta Fica, ktoré odzneli v sobotnej diskusnej relácii STVR Sobotné dialógy.…

07. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zlyhanie rokovaní medzi USA a Iránom. Je vojna nevyhnutná?

V Ománe prebehli nepriame rokovania medzi USA a Iránom. Podľa slov ministra zahraničných vecí Iránu Abbása Arákčího sa týkali výlučne…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

ĎALŠIE Z HS

.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

Ján Droppa

Ivan Štubňa

.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov