Robert Fico

NAŽIVO

Osem ľudí vrátane niekoľkých detí zahynulo, keď riaditeľka materskej školy stratila kontrolu nad SUV a auto sa zrútilo do jazera v juhovýchodnej Číne.

08:52

Pápež Lev XIV. v utorok vyzval na celosvetové prímerie na sviatok Božieho narodenia (25. decembra).

07:20

V rámci rokovaní o ukončení vojny na Ukrajine sa momentálne diskutuje o štyroch dokumentoch, ktoré sa zaoberajú 20-bodovým mierovým plánom či otázkou bezpečnostných záruk. V rozhovore pre televíziu Fox News to povedal veľvyslanec USA pri NATO Matthew Whitaker. Podľa neho je teraz na ťahu Rusko.

07:19

Poslanci oboch komôr parlamentu najľudnatejšieho austrálskeho štátu Nový Južný Wales v stredu miestneho času schválili kontroverzný balík sprísnených zákonov o vlastníctve zbraní a rozšírení právomoci úradov, ktoré môžu až na tri mesiace zakázať protesty. Prijatím legislatívnych zmien reagujú na masovú streľbu na pláži v Sydney zo 14. decembra. Informuje o tom TASR na základe správy portálu verejnoprávnej televízie ABC News.

07:19

Do Moskvy pricestovala sýrska vládna delegácia. Podľa agentúry SANA by sýrsky minister zahraničných vecí Asad Šajbání a minister obrany Murhaf abú Kasra mali s ruskými predstaviteľmi rokovať o otázkach spoločného záujmu.

Včera 19:52

Časti južného Francúzska postihli rozsiahle záplavy. V departemente Hérault v okolí mesta Montpellier sa z brehov na mnohých miestach vyliala rovnomenná rieka.

Včera 19:38

Pred nemecký súd sa postavil muž, ktorého zadržali vo Švajčiarsku pre údajný plán podpaľačstva a útokov pomocou výbušnín na nákladnú dopravu v Nemecku. Nemecká spolková prokuratúra uviedla, že sudca umiestnil muža do väzby z dôvodu podozrenia zo špionáže pre Rusko.

Včera 19:27

Volker Türk upozornil na to, že v Mjanmarsku narastá pred nadchádzajúcimi voľbami násilie. Civilisti sú podľa neho taktiež vystavení vyhrážkam ozbrojených povstaleckých skupín, ktoré sú proti konaniu volieb.

Včera 19:07

Komunistická strana Vietnamu podporila návrh, aby generálny tajomník To Lam zostal v tejto vrcholnej funkcii ďalších päť rokov.

Včera 19:03

Generálny štáb ukrajinskej armády oznámil, že ukrajinské jednotky sa stiahli z mesta Siversk v Doneckej oblasti, kde má Rusko značnú prevahu v ľudskej sile a technike a pokračuje v ofenzíve.

Včera 18:27

Palestínska samospráva odsúdila izraelský plán zriadiť na okupovanom Západnom brehu Jordánu ďalších 19 osád a obvinila ho zo sprísnenia kontroly nad palestínskym územím.

Včera 18:21

Britský súd uznal dvoch mužov za vinných z plánovania teroristického útoku v štýle atentátov spáchaných Islamským štátom. Cieľom mala byť židovská komunita v Anglicku.

Včera 17:58

Putin odvolal veľvyslanca Ruskej federácie v Českej republike Alexandra Zmejevského. Novou veľvyslankyňou bude Anna Ponomarjovová.

Včera 17:37

Nemeckí vyšetrovatelia sa domnievajú, že šofér zodpovedný za pondelkovú nehodu v meste Giessen, pri ktorej utrpelo zranenia niekoľko ľudí, zrejme trpí duševnou chorobou.

Včera 17:36

Vyše 400 významných žien a viacero bývalých prezidentov a premiérov vyzvalo Irán, aby okamžite prepustil inžinierku a aktivistku Zahru Tabaríovú, ktorej údajne hrozí poprava.

Včera 17:25

Rusko o polnoci z utorka na stredu 24. decembra zatvorí svoj posledný konzulát v Poľsku, budovu od toho dňa prestane monitorovať aj polícia.

Včera 17:24

Volker Türk vyzval húsíov, aby prepustili desiatky pracovníkov agentúr OSN, ktorých zadržiavajú.

Včera 17:02
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Premiér z dovolenky: “Tender na záchranky treba okamžite zrušiť!”

Šéf vládneho kabinetu Robert Fico sa vo videu na sociálnej sieti vyjadril ku kontroverznému tendru na záchranky ako aj k aktivitám protivládnych médií

HS
Robert Fico
Na snímke premiér Robert Fico / Foto: Screenshot YouTube
❚❚
.

Robert Fico ako prvé okomentoval výjazd portálu Aktuality.sk do Chorvátska, kde sa momentálne premiér nachádza a kde ho slovenskí novinári konfrontovali počas ranného plávania.

“Na Jadrane si lížem rany, aj keď sa musím opakovane vracať do Bratislavy na úrad vlády. Jeden deň v Bratislave mi síce mentálne okamžite vymaže päť dní voľna, no náročný športový program spočívajúci v kilometroch plávania a cvičení mi nepochybne odďaľuje ďalšiu operáciu po atentáte.

“Pre protivládne a protislovenské médiá som ako lep na muchy. A novinári sú otravní ako muchy aj na dovolenke. Je mi smiešne a súčasne trápne, keď ma pri plávaní sprevádzajú na brehu a keby som stokrát preplával tú istú trasu, tak oni by ju stokrát prešli, len aby mohli fotiť a vyrušovať so stupídnymi otázkami. A potom ešte obťažujú miestnych, z ktorých 99 percent netuší, kto je slovenský predseda vlády ako 99 percent Slovákov netuší, kto je premiérom Chorvátska. Chápem, že protivládne a protislovenské médiá potrebujú prekrývať škandál Poslušného Slovenska, keď sa preukázalo, že v predvolebnej kampani v roku 2023 brali doping platený britskou vládou. Dopoval aj cyklista Armstrong na Tour de France, ale ten aspoň vyhrával, títo babráci skončili len v strede slovenského politického pelotónu.”

Premiér Fico vyhlásil, že nechápe, prečo jeho oponenti v médiách a v opozícii veria, že im pomôže, ak ho budú doslova terorizovať na dovolenke. “Stokrát už navštívili chorvátsky kataster nehnuteľností, kde nič nenašli, lebo som nič v tejto krajine nekúpil, stokrát dootravovali miestnych predstaviteľov, od ktorých sa nič nedozvedeli, stokrát som verejne vyhlásil, že nevlastním v Chorvátsku žiadnu nehnuteľnosť a že bývam na súkromí ako to robia desaťtisíce Slovákov. “Ak si budem chcieť niečo v Chorvátsku kúpiť, tak si to kúpim, mnohé pekné nehnuteľnosti sú tu lacnejšie ako trojizbový byt v Bratislave. Za byt, ktorý vlastní N-kárska novinárka Tódová,
prakticky bez príjmov, by som si tu v Chorvátsku zadovážil vilu. Pravda a objektívnosť sú pre protislovenské a protivládne médiá neznáme pojmy, poznajú len nenávisť a posadnutosť.”

“Naozaj, predstavte si, že by cudzí premiér prišiel lyžovať do Tatier a býval by na súkromí v peknom zrube. A ako muchy by okolo neho lietali novinári z danej krajiny, len tak ho obviňovali, že zrub mu patrí, a obťažovali by miestnu Slovač, aby na premiéra niečo bonzli, aj keď by netušili, o koho ide. Verím, že niekto miestny tu v Chorvátsku nestratí pri týchto slovenských novinárskych a opozičných príšerách nervy a neurobí si poriadok. Viete si predstaviť, čo by nasledovalo.”

.

Dodal, že má pre posadnutých novinárov dobrú správu: “O chvíľu už budem znovu permanentne na Slovensku, nemusíte za mnou cestovať a míňať zdroje Vašich redakcií, aby ste mi žrali nervy. Ráno po šiestej ma vždy nájdete na hrádzi a potom po ôsmej až do večera na úrade.”

 

Situácia v rezorte zdravotníctva

Robert Fico vo videu povedal, že považuje za veľkú politickú chybu, že Hlas-SD svojou komunikačnou nešikovnosťou pri organizovaní tendra na záchranky priam vykúpil opozíciu, najmä Progresívne Slovensko zo škandálu okolo ovplyvňovania slovenských volieb v roku 2023 britskou vládou v prospech PS.

“Inak, mladý Šimečka je tak prostoduchý, že používanie názvu Poslušné Slovensko namiesto Progresívne
Slovensko považuje za môj brept. Ale kdeže brept! Politici v tejto strane sú predsa bez akýchkoľvek pochybností ligou poslušných, ligou nesuverénnych sluhov cudzích záujmov na Slovensku podporovaných peniazmi od cudzích vlád… A namiesto toho, aby sa škvarili vo vlastnej šťave, Ministerstvo zdravotníctva SR, ovládané Hlasom, sa im položí na tanier ako upečené kura. Na, pekne si ma zjedzte. A aj si ho podávajú na raňajky, na obed aj večeru, čo je samozrejme na obrovskú škodu danej koaličnej strany, ale aj celej vládnej koalície.”

“Tender na záchranky treba okamžite zrušiť a zorganizovať nový. A to som ešte zvedavý, ako sa Hlas – SD vysporiada s návrhom predsedu SNS Andreja Danka, že celý záchranný systém by mal byť štátny a tým by sa ušetrili aj slušné peniaze. Ja som etatista a uznávam silnú ú lohu štátu.”

.

Fico priomenul, že v minulosti minútu pred dvanástou zastavil privatizáciu strategického letiska v Bratislave. “A aj v štátnom vlastníctve sa letisko rozvíja. Prečo by tomu tak nemalo byť aj pri záchrannom systéme, kde prím zohrávajú privátne firmy? Môžeme na nejaký čas predĺžiť licencie pre končiacich partnerov a vytvoriť si dostatočný časový priestor na úvahy ako ďalej v tejto mimoriadne lukratívnej časti slovenského zdravotníctva.”

Zrušenie tendra na záchranky je podľa neho časovo dôležité aj vzhľadom na začiatok rokovaní vládnych strán o rozpočte na rok 2026. “Dohoda bude veľmi náročná, predovšetkým z dôvodu objemu nevyhnutného šetrenia, ale aj pre politické pohľady jednotlivých vládnych strán. Opäť to poviem veľmi jednoducho. Buď sa dohodneme, alebo vytvoríme šancu pre vládu ligy poslušných sluhov, ktorí rozoberú Slovensko a jeho sociálny systém na šróbiky. Presne ako to v roku 2023 navrhoval odchádzajúci premiér, ekonomický zázrak Poslušného Slovenska Ľudovít Ódor. Všetci dobre poznáme dve základné slovesá, ktoré charakterizujú program súčasnej opozície – jedno povedal mladý Šimečka – škodiť a to druhé Naď zo strieľajúcich Demokratov – pozatvárať. Škodiť štátu a pozatvárať oponentov. Škodiť a pozatvárať. To je naozaj presne to, čo dnes Slovensko potrebuje.”

 

Sociálny štát

Premiér zdôrazňuje,  že vládna koalícia nechce určite rozoberať sociálny štát, aby sa našli zdroje na konsolidáciu. “A pôjde o miliardy. Koľko presne, stanoví aj nová daňová prognóza, aj naše rozhodnutie, do akej miery budeme kompenzovať ceny energií pre domácnosti. Vieme, že vo vládnej koalícii je zhoda na tom, že nebudeme zdvíhať výdavky na zbrojenie, verím však, že dôjde k dohode na zvýšení výdavkov na projekty financované Ministerstvom obrany SR, ako je napríklad výstavba nemocníc či iné infraštrukturálne projekty. Pokiaľ ide o energie, už som oznámil, že po rozhovoroch s ministrom financií Lacom Kamenickým a podpredsedníčkou vlády a ministerkou hospodárstva Denisou Sakovou predložíme na koaličnú radu návrh na kompenzovanie cien plynu a tepla pre 90 percent domácností. V prípade elektriny nám rovnaké ceny v roku 2026 garantuje podpísané Memorandum so SE, a.s. Je priam šokujúce, ako sa protivládne a protislovenské médiá a opozícia vrhli na tento kompenzačný návrh. Vraj to nie je správne, treba väčšia adresnosť, domácnosti sú vraj schopné zaplatiť vyššie ceny energií a podobne. No zrazu sú slovenské domácnosti na tom dobre!”

“Nie sme ozembuchom buchnutí a dobre vieme, čo je za týmto opozičným a mediálnym nesúhlasom. Veria, že kvôli konsolidácii rozvrátených financií, ktoré nám odovzdali v roku 2023, nepristúpime ku kompenzácii cien energií a že nás to politicky poškodí. Naďalej som presvedčený, že absolútna väčšina slovenských domácností naďalej potrebuje pomoc pri výdavkoch na energie. Naďalej platí, že ak dominantnou silou vo vláde je sociálna demokracia, stabilné ceny energií musia patriť medzi jej kľúčové programové piliere. Okrem toho, stabilita pri cenách energií je podstatná aj v boji proti inflácii. Aby som bol presný, vážení priatelia, vyžiadal som si údaje z ministerstva hospodárstva, čo by sa v roku 2026 stalo, keby sme nepristúpili ku kompenzáciám cien plynu a tepla. Začnem teplom – v roku 2025 je cena jednej MWhodiny kompenzovanej vládou 139 eur. Ak by sme nepristúpili v roku 2026 k navrhovanej kompenzácii, cena tepla by v nasledujúcom roku vzrástla zo 139
na 180 eur za MWhodinu – nárast o 33 percent, teda jednu tretinu.”

.

V prípade plynu by vládou kompenzovaná cena v roku 2025 vo výške 63 eur za jednu MWhodinu stúpla na 85 eur, čo je nárast o 34 percent, teda tiež viac ako jednu tretinu. “Pokiaľ ide o elektrinu, ak by nebolo podpísané Memorandum medzi ministerstvom hospodárstva a SE, a.s., elektrina by v roku 2026 išla hore o 29 percent. To si naozaj my v sociálnej demokracii nemáme všímať tretinový nárast cien energií? Určite nie a ja budem tvrdo presadzovať kompenzácie. Nech je však už dnes zrejmé bez akýchkoľvek pochybností, čo by urobila s energiami vláda posl ušných sluhov! A to platí aj o dôchodkoch, kde protivládne médiá a opozícia tvrdia, že sú príliš štedré.”

 

Samit Putin – Trump

“Vážení priatelia, samozrejme, že všetci sledujeme aj povyk okolo stretnutia amerického a ruského prezidenta plánovaného na 15. augusta budúci týždeň. Nechcem sa vracať k tomu, v čom všetkom mal Smer pravdu pri hodnotení ukrajinsko-ruského konfliktu. Prakticky vo všetkom. Všetci už vedia, že konflikt má svoje vážne korene v nedávnej histórii, že nemá vojenské riešenie, všetci už vedia, že členstvo Ukrajiny v NATO je nemožné, všetci už vedia, že Ukrajina bola použitá Západom na pokus oslabiť Rusko, čo sa nepodarilo a za čo bude musieť Ukrajina podľa všetkého draho zaplatiť.”

“Pamätáte sa na starú africkú pravdu, ktorú tak rád opakujem? Je jedno, či sa slony bijú alebo sexujú, vždy trpí tráva. Nech rokovanie slonov 15. augusta dopadne akokoľvek, trpieť bude tráva – v tomto prípade Ukrajina. Ukrajinskí politickí lídri sú za tento stav do určitej miery zodpovední sami, lebo sa nechali nalákať Západom a naplno podporovali neúspešnú západnú stratégiu poškodiť Rusko cez všemožnú podporu Ukrajiny vo vojenskom konflikte. Pritom je všeobecne známe, že vojna mohla skončiť už v apríli 2022, teda dva mesiace po jej začatí, len viacerí západní politici tomu bránili vlastnými telami.”

To, čo sa udeje v nasledujúcich týždňoch,  podľa Roberta Fica “nebude pekné”. “Najpodstatnejšie sú však
dve veci: po prvé, aby sa dohodlo okamžité zastavenie vojenských operácií a skončilo nezmyselné zabíjanie Slovanov a po druhé, aby iní západní hráči nehodili do prípadnej dohody o prímerí vidly. Vojna v každom prípade raz skončí. A potom uvidíte, ako všetci tí, čo kričali na Ruskú federáciu najškaredšie slová, budú utekať do tejto obrovskej krajiny a predbiehať sa v hľadaní obchodných príležitostí.

“Ja by som sa však najviac tešil na dlhé nosy tých, ktorí v EÚ vymýšľali všelijaké nezmysly, počnúc sankciami až po zastavenie dovozu ruských energií. Verím, že tento deň príde veľmi rýchlo. A najmä sa teším, že my v Smere-SSD sa v súvislosti s vojnou na Ukrajine budeme môcť pozerať každému rovno do očí, pretože od samotného začiatku tohto konfliktu sme odmietli propagandu, klamstvá a sústredili sme sa na objektívne informácie a predovšetkým mier. Držme ruskému a americkému prezidentovi palce, aby našli
zmysluplné riešenie,” odkázal na záver premiér.

 

 

 

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.

Tvrdý zásah. Američania uvalili sankcie na európskych úradníkov za cenzúru

Americká podtajomníčka ministerstva zahraničných vecí Sarah Rogers zverejnila zoznam piatich Európanov, ktorých Washington sankcionoval za extrateritoriálnu cenzúru Američanov, informuje CNN

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Zelenskyj zverejnil 20 bodov mierového plánu

Zelenskyj zverejnil 20 bodov mierového plánu, ktorý sa prerokúva na rokovaniach v USA. Na základe jeho informácií o viacerých bodoch…

24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Riabkov spresnil svoje vyhlásenie, že Ukrajina a Rusko sú „na prahu“ mierovej dohody

Zástupca ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Riabkov spresnil svoje vyhlásenie, že Ukrajina a Rusko sú „na prahu“ mierovej dohody

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Divadlo Progresívneho Slovenska a šokujúci výrok Remišovej

Rozmýšľam, ako nazvať spôsob „privítania“ dokončenia stavby dvoch tisícročí zo strany našej progresívnej časti spoločnosti. Slušné slová nenachádzam a v…

24. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

“Odtrhnutí od reality!” Bývalý poľský premiér varuje Európu, že zastrašovanie vlastných spoločností sa stáva náhradou stratégie

Bývalý poľský premiér Leszek Miller vyhlásil, že strach v Európe z „nevyhnutnej vojny s Ruskom“ sa stal politicky výhodnou konštrukciou,…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Blackout môže nastať kedykoľvek. Čo sa deje po ďalšom masívnom útoku?

23. decembra Rusi opäť masívne zaútočili na Ukrajinu – použili viac ako 600 dronov a desiatky rakiet, z ktorých väčšina…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Minister opäť nakúpil základné vianočné potraviny, oproti minulému roku ho vraj stál výrazne menej. Aká je vaša skúsenosť?

Nákup základných potravín pred Vianocami je oproti minulému roku lacnejší o viac ako 23 percent. Uviedol to minister pôdohospodárstva a…

24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Farmári vyšli do ulíc. Jeden z najdôležitejších bodov je vo veľkej miere ignorovaný

Zatiaľ čo sa Brusel zameriava na protesty poľnohospodárov, obchodné dohody a environmentálne požiadavky, jeden z najdôležitejších tlakových bodov v európskom…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vianočné večere sa v regiónoch líšili, o slovo sa hlásia aj zabudnuté recepty

Hoci sú dnes ryba a zemiakový šalát považované za takmer neoddeliteľnú súčasť štedrovečernej večere, pohľad do histórie ukazuje oveľa pestrejšiu…

24. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Nemecko prvýkrát od roku 2011 deportovalo sýrskeho zločinca

Nemecko prvýkrát za viac ako desať rokov deportovalo sýrskeho zločinca do jeho domovskej krajiny, informuje europeanconservative

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Američania pohrozili venezuelskému prezidentovi Madurovi. Kritizovalo ich Rusko

Včera na Bezpečnostnej rade OSN Američania pohrozili venezuelskému prezidentovi Madurovi. Kritizovalo ich Rusko

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rusko a Čína sľubujú podporu Venezuele, zatiaľ čo Trump zvyšuje tlak na Madura

Americký prezident Donald Trump opäť vyzval venezuelského prezidenta, aby odstúpil z funkcie a vyhlásil, že Spojené štáty si ponechajú alebo…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vodič autom narazil do zastávky plnej ľudí, hlásia zranenia

Štyria ľudia utrpeli ťažšie zranenia po tom, čo v pondelok podvečer narazil vodič so svojím vozidlom do autobusovej zastávky v…

24. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Kresťania začínajú sláviť Vianoce

Viac ako dve miliardy kresťanov v rôznych častiach sveta začínajú v stredu sláviť Vianoce. V predvečer veľkého sviatku, Narodenia Pána…

24. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

 V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Menej morálky, viac pragmatizmu. Európa sa podľa rumunského prezidenta v ére Trumpa mení

Európski lídri strávili veľkú časť roka 2025 hľadaním odpovede na otázku, ako spolupracovať s Donaldom Trumpom – alebo ešte horšie,…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Turisti v Ríme budú musieť budúci rok zaplatiť, aby sa mohli priblížiť ku Fontáne di Trevi

Úrady tvrdia, že cieľom je zabrániť turistom, aby „jedli zmrzlinu alebo pizzu pri pamiatke, ktorá si zaslúži náležitú úctu“. Informuje…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Krádež jedla na štýl domácich miláčikov: Veselé momenty, ktoré pobavia každého

Krádež jedla v podaní domácich miláčikov vie byť poriadne zábavná, najmä keď sú prichytení priamo pri čine. Hoci väčšina ľudského…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

Premiér spolu s ministrom dopravy navštívili mestský dopravný podnik v Bratislave, ocenili nasadenie zamestnancov, ktorí pracujú aj počas sviatkov

Premiér Robert Fico spolu s ministrom dopravy Jozefom Rážom navštívili mestský dopravný podnik v Bratislave. Vianočnú návštevu absolvovali v skorých…

24. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

V Taliansku našli mŕtveho elitného nórskeho biatlonistu

Nórsky biatlonista Sivert Guttorm Bakken zomrel vo veku 27 rokov. Uchádzal sa o miesto v nórskej reprezentácii pre Zimné olympijské…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

Prichádza ochladenie, popoludní miestami sneženie, na juhu aj dážď so snehom

Dnes bude blačno až zamračené, popoludní v severnej polovici územia postupne miestami zmenšovanie oblačnosti. Miestami sneženie, na juhu aj dážď…

24. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Nové informácie v prípade Vémolu. Polícia zadržala viacero osôb. Hrozí im 10 až 18-ročný trest

AKTUALIZOVANÉ o 9:30 - Policajti a príslušníci Colnej správy zasahovali v utorok 23. decembra u Karlosa Vémolu v jeho dome…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

Najvyšší vojenský veliteľ líbyjskej armády zahynul pri havárii lietadla neďaleko Ankary

Veliteľ líbyjských ozbrojených síl a štyria ďalší poprední vojenskí predstavitelia zahynuli v utorok večer, keď sa ich lietadlo zrútilo krátko…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší úder na ochranný kryt Černobyľu: Nech to Boh nedopustí

Sarkofág černobyľskej jadrovej elektrárne sa môže zrútiť v prípade nového úderu – na to nie je potrebný ani priamy zásah…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vianočný darček a osobnosť: Ktorý vianočný darček prezradí, aký ste typ?

Vianočný darček môže byť oveľa viac než len milá pozornosť pod stromčekom. Tento sviatočný test vám pomôže zistiť, aký typ…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Grónsku a Európe sa nepáčia plány amerického prezidenta na zabratie ostrova

Grónsky premiér Jens-Frederik Nielsen v utorok vyhlásil, že rozhodnutia o budúcnosti autonómneho územia Dánska sa budú prijímať na ostrove po…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Manévre USA okolo Venezuely vyzývajú čínske námorníctvo

USA, 23. decembra 2025 - 21. decembra americké sily zadržali pri pobreží Venezuely v medzinárodných vodách tanker Centuries, ktorý prevážal…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair dostala v Taliansku obrovskú pokutu

Taliansky úrad pre hospodársku súťaž v utorok oznámil, že udelil nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair pokutu vo výške viac ako 255…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

"Slaf" na Vianoce skóroval aj prihrával. Pribalil 16 trestných minút

Montreal Canadiens v noci z utorka na stredu zdolal Boston Bruins vysoko 6:2 a slovenského útočníka Juraja Slafkovského bol znovu…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Osem ľudí vrátane niekoľkých detí zahynulo, keď riaditeľka materskej školy stratila kontrolu nad SUV a auto sa zrútilo do jazera v juhovýchodnej Číne.

08:52

Pápež Lev XIV. v utorok vyzval na celosvetové prímerie na sviatok Božieho narodenia (25. decembra).

07:20

V rámci rokovaní o ukončení vojny na Ukrajine sa momentálne diskutuje o štyroch dokumentoch, ktoré sa zaoberajú 20-bodovým mierovým plánom či otázkou bezpečnostných záruk. V rozhovore pre televíziu Fox News to povedal veľvyslanec USA pri NATO Matthew Whitaker. Podľa neho je teraz na ťahu Rusko.

07:19

Poslanci oboch komôr parlamentu najľudnatejšieho austrálskeho štátu Nový Južný Wales v stredu miestneho času schválili kontroverzný balík sprísnených zákonov o vlastníctve zbraní a rozšírení právomoci úradov, ktoré môžu až na tri mesiace zakázať protesty. Prijatím legislatívnych zmien reagujú na masovú streľbu na pláži v Sydney zo 14. decembra. Informuje o tom TASR na základe správy portálu verejnoprávnej televízie ABC News.

07:19

.

Český premiér Andrej Babiš musel do nemocnice

Český premiér musel ísť na zákrok do nemocnice. Nemalo ísť o vážny zákrok, jeho výsledky však môžu mať do budúcna…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Fascinujúce fotografie: Objavovanie sveta na jedinečných záberoch

Fascinujúce fotografie nám pripomínajú, aký neuveriteľne pestrý a prekvapivý dokáže byť svet okolo nás. Stačí sa pozrieť bližšie a zrazu…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

Mal chuť na sex. Nakoniec ho zbili a olúpili

Kriminalistom z Topoľčian sa podarilo vypátrať skupinu mladých páchateľov, ktorí mali olúpiť a zbiť muža. Z päťčlennej partie boli štyria…

23. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump dokazeteľne lietal Epsteinovým lietadlom

Dokumenty, ktoré americké ministerstvo spravodlivosti zverejnilo v súvislosti s prípadom amerického finančníka Jeffreyho Epsteina, svedčia o tom, že Donald Trump…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zaplaťte raz a používajte už navždy! MS Office 2021 Pro za 30,25€ a Windows s 90% zľavou! Godeal24 – oslávte Vianoce s lacnými kľúčmi!

Ak potrebujete vo svojej práci program Publisher, je múdre a predvídavé zabezpečiť si verziu, ktorá ho obsahuje – a to…

23. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Michal Durila

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov