NAŽIVO

Británia a Japonsko sa dohodli na posilnení svojich väzieb v obrane a ekonomike, uviedol britský premiér Keir Starmer. Ten je na návšteve v Japonsku.

Takaičiová Starmer
Na snímke britský premiér Keir Starmer (vľavo) si podáva ruku s japonskou premiérkou Sanae Takaičiovou / Foto: TASR/AP-Kin Cheung, Pool
18:03

Francúzsko sprísni limity pre prítomnosť toxínu cereulid v potravinových výrobkoch pre dojčatá. Tento krok prišiel po tom, ako niekoľko výrobcov muselo stiahnuť z trhu šarže dojčenského mlieka, pretože mohli obsahovať tento toxín. Informovala agentúra AFP.

18:02

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa schválila možné predaje zbraní Izraelu v celkovej hodnote 6,67 miliardy dolárov a Saudskej Arábii v hodnote deväť miliárd dolárov. Informovali agentúry AP a AFP.

18:00

Pápež Lev XIV. prijal v sobotu v Apoštolskom paláci vo Vatikáne mladých politických lídrov z rôznych krajín sveta, ktorí sa zišli na podujatí nazvanom Jedno ľudstvo, jedna planéta. Informovali Vatican News a agentúra APA.

17:59

Vyslanec Kremľa pre ekonomické záležitosti Kirill Dmitrijev v sobotu pricestoval do mesta Miami na Floride a rokoval tam s predstaviteľmi USA.

17:58

Ústredná volebná komisia v Kosove v sobotu po prepočítaní všetkých hlasov odovzdaných v predčasných parlamentných voľbách potvrdila víťazstvo strany Sebaurčenie (Vetëvendosje – LVV) dočasného premiéra Kosova Albina Kurtiho.

Strane LVV dalo svoj hlas 51,1 percenta kosovských voličov. Informovala agentúra AFP.

17:57

Poľsko dočasne obmedzilo civilnú leteckú dopravu nad Podleským vojvodstvom v severovýchodnej časti krajiny. Dôvodom obmedzenia bolo, že vo svojom vzdušnom priestore zo smeru z Bieloruska zaznamenalo objekty podobné balónom. Informovalo operačné velenie poľských ozbrojených síl DORSZ. Informuje agentúra PAP.

17:55

Irán začína cvičenia v Perzskom zálive, v bezprostrednej blízkosti amerických vojnových lodí.

14:06

Meno Trumpa sa v „Epsteinových súboroch“ spomína viac ako tritisíckrát.

Informuje o tom denník The Times s odvolaním sa na zverejnené dokumenty, ktoré obsahujú svedectvá o násilí na maloletých.

Ministerstvo spravodlivosti USA už vyhlásilo, že tvrdenia o účasti Trumpa na týchto zločinoch sú „neopodstatnené a nepravdivé“.

14:06

Iránsky vrchný veliteľ Amír Hátamí uviedol, že ozbrojené sily Teheránu sú v stave najvyššej pohotovosti.

Irán tak reaguje na vojenské kroky Washingtonu v Perzskom zálive a na hrozbu, že by Spojené štáty a Izrael na Irán zaútočili. Informuje agentúra AFP.

12:28

Pakistanská separatistická militantná skupina Balúčistanská oslobodzovacia armáda spustila v provincii Balúčistan útoky. Zahynulo pri nich najmenej desať bezpečnostných pracovníkov a 37 militantov. Informuje agentúra AFP.

12:27

Iránsky prezident Masúd Pezeškiján povedal, že americkí, izraelskí a európski lídri využili ekonomické problémy Iránu, podnecovali nepokoje a poskytli ľuďom prostriedky na „rozoštvanie národa“ počas nedávnych celonárodných protestov v krajine. Informuje agentúra Reuters.

12:25
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

“Nie 15 ale 10 m2.” Premiér ohlásil zmenu pravidiel pre vnútorné prevádzky od 3. júna. “Veľa zmien ku slobode”, komentuje na sociálnej sieti

Od 3. júna bude minimálna rozlohová plocha vo vnútorných prevádzkach na jedného zákazníka namiesto 15 štvorcových metrov (m2) na 10 m2. Médiá o tom informoval premiér Igor Matovič (OĽaNO) v pondelok na tlačovom brífingu po rokovaní s konzíliom odborníkov. V prípade taxíkov sa taktiež mení povinnosť mať fóliou oddelené zadné sedadlá, bude to fungovať na báze dobrovoľnosti. Ruší sa časové obmedzenie pre prevádzky verejného stravovania a takisto sa mení aj počet ľudí za stolom vonku i vnútri

❚❚
.

„Naďalej v prípade reštaurácií alebo aj ostatných prevádzok platí tá alternatíva, že 10 m2 alebo odstup zákazníkov dva metre navzájom, alebo vzdialenosť okrajov stolov dva metre,“ dodal Matovič na margo zmeny minimálnej plochy na zákazníka vo vnútorných prevádzkach. Tie si môžu medzi alternatívami naďalej vyberať.

„V prípade taxíkov fólia prechádza z pozície povinnej do pozície odporúčanej. Klimatizácia bude dovolená a vyžadovaných 15 minút časového odstupu medzi jednotlivými zákazníkmi sa zruší,“ dodal Matovič s tým, že od taxikárov sa bude naďalej vyžadovať dezinfekcia priestoru po predošlom zákazníkovi.

„V prípade verejného stravovania sa ruší časové obmedzenie, ktoré bolo do 22.00 h. Takže platí čisto VZN, čiže to, ako si to zariadi obec alebo mesto u seba na svojom území, to platí. Časové obmedzenie z pohľadu hygieny platiť nebude žiadne,“ dodal Matovič. V tomto kontexte premiér takisto potvrdil zrušenie limitu počtu ľudí za stolom.

.

Ako odpovedal premiér na novinársku otázku, v nedeľu obchody ostávajú naďalej zatvorené pre sanitárne potreby. Na zasadnutí konzília diskutovali aj o medzinárodnej doprave, ako Matovič avizoval, tá bude povolená v momente, keď sa Slovensko otvorí úplne (bez obmedzenia 48 hodín).

„Na konci, keď si to spočítate, zistíte, že veľa toho už zatvoreného alebo obmedzeného na Slovensku nebude,“ uzavrel Matovič.

 

Od 3. júna sa rušia otváracie hodiny pre dôchodcov,otvoria sa stacionáre

Rušia sa  aj vyhradené otváracie hodiny v obchodoch pre dôchodcov. Povedal premiér. Zmeny sa dotknú aj denných stacionárov, budú otvorené pre obyvateľov do 62 rokov. V rámci ubytovacích služieb sa rušia 24-hodinové odstupy a povinnosť samostatných sociálnych zariadení na izbe.

.

Ako dodal premiér na margo otvárania denných stacionárov, v prvom kroku budú otvorené len pre klientov do 62 rokov. „Postupne, každým týždňom, tento prípad tiež bude prechádzať ďalším uvoľňovaním,“ avizuje Matovič.

Jeho slová potvrdil aj člen odborného konzília – Jozef Šuvada z Národného krízového klinického tímu. Do zariadení sociálnych služieb a rovnako aj zariadení pre deti a rodinu sa má podľa jeho slov prinavrátiť život.

„Tento týždeň by mali byť zmenené aj usmernenia, ktoré zakazujú prijímanie nových klientov alebo ich obmedzujú špecifickým spôsobom viazaným na testovanie a 14-dňovú karanténu,“ uviedol Šuvada.

Od stredy tiež budú povolené návštevy na všetkých oddeleniach zdravotníckych zariadení za jasne definovaných podmienok. Na tlačovej konferencii to oznámil Jozef Šuvada z Národného krízového klinického tímu. Informoval tiež o tom, že bude možné realizovať letné detské tábory, pričom budú mať rovnaké pravidlá ako hromadné podujatia. Šuvada dodal, že putovné a poznávacie tábory “z mesta do mesta” nebude možné realizovať.

Odborník však vyzýva ľudí, ktorí majú svojich príbuzných v takýchto zariadeniach, hlavne pobytového typu, aby rešpektovali odporúčania postupného uvoľňovania. Ako avizoval, v priebehu dvoch až troch týždňov by malo prísť úplné uvoľnenie.

.

Všetky podrobnosti o ďalšej fáze uvoľňovania má podľa premiérových slov zverejniť Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR počas utorka (2. 6.).

Otázka otvárania škôl aj pre staršie deti príde podľa premiéra na rad asi v budúcom týždni. Epidemiologická situácia v Chorvátsku, Grécku a čiastočne aj v Bulharsku je podľa Matoviča dobrá. Chce začať intenzívne rokovania s týmito krajinami v súvislosti s cestovaním ľudí na dovolenku do týchto destinácií. Je to podľa neho ešte otvorená otázka. “Budeme sa snažiť nájsť bezpečnú cestu, aby mohli ľudia tráviť dovolenku pri mori,” doplnil Matovič.

Epidemiologička Zuzana Krištúfková zároveň vyzvala dôchodcov a tých, ktorí trpia na chronické ochorenia, aby si chránili zdravie, vyhýbali sa veľkým podujatiam a nosili rúška.

 

Od 10. júna sa povolia hromadné podujatia do 500 osôb,od júla do 1000 osôb

Od 10. júna budú povolené hromadné podujatia do 500 osôb, od 1. júla do konca roka to má byť 1000 osôb. Na kultúrnych podujatiach nemusia mať umelci test, zavádza sa tiež šachovnicové sedenie namiesto odstupu dvoch metrov, týkať sa to má aj zhromažďovania sa v kostoloch.

 

Výnimka na 48 hodín pre ľudí žijúcich v ČR a Maďarsku sa rozšíri

Občania, ktorí žijú v Českej republike a Maďarsku, budú môcť od utorka 2. júna od 7.00 h prísť na Slovensko na 48 hodín na základe preukázania, že v tejto krajine žijú. Budú sa musieť preukázať dvomi rôznymi dokladmi, podľa Matoviča môže ísť o účet za elektriku či mobil. Nemusia mať teda v tejto krajine prechodný či trvalý pobyt.

 

.

Nosiť rúška bude vonku povinné do 2 m, otvoria sa vnútorné športoviská

Povinnosť nosiť rúška vonku a na hromadných podujatiach sa od 3. júna skráti na vzdialenosť do dvoch metrov, vnútri bude povinné ich nosiť. Takisto sa otvoria všetky vnútorné športoviská, prírodné i umelé kúpaliská, wellness, kúpele, masáže, kasína a vnútorné priestory zoo a botanických záhrad.

Premiér svoje vystúpenie na tlačovej konferencii zdieľal so slovami, že ide o veľa zmien ku slobode.

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Erik Majercak

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Michal Durila

Peter Bielik

.
.

Premiér Fico prijal rezignáciu Lajčáka

Premiér Robert Fico prijal rezignáciu svojho poradcu Miroslava Lajčáka, ktorý sa rozhodol vzdať funkcie pre svoju komunikáciu s americkým sexuálnym…

31. 01. 2026 | Aktualizované 31. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

„Strategické prebudenie.” Fico sa vyjadril k rozhovoru s Macronom, ktorý vyvolal rozruch

Premiér SR Robert Fico odmieta interpretáciu správy francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona o ich spoločnom stretnutí zo strany niektorých médií. Rozhovor,…

31. 01. 2026 | Aktualizované 31. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Aktualizované 31. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Európski lídri vypracovali tajný plán proti Trumpovi

Európski lídri na mimoriadnej večeri minulý týždeň vypracovali tajný plán proti Trumpovi, píše The New York Times s odvolaním sa…

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Je naozaj profesor? Český europoslanec odhaľuje, kto podal trestné oznámenie na Kotlára

Ako sme vás už v priebehu týždňa informovali, český vedec avizoval podanie trestného oznámenia na splnomocnenca vlády Petra Kotlára za…

31. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bober: Cirkev klope na dvere v súvislosti s prijatím zvyšných zmlúv s Vatikánom

Katolícka cirkev na Slovensku podľa predsedu Konferencie biskupov Slovenska Bernarda Bobera klope politikom na dvere v súvislosti s uzavretím zostávajúcich…

31. 01. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Tajná zbraň

Prečo nás motivuje strata a nie zisk? Ako získať ľudí na svoju stranu? Odpoveď na tieto a ďalšie otázky nájdete…

31. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Iránci, Číňania a Rusi začínajú spoločné námorné cvičenia pod nosom lietadlovej lode USA Abraham Lincoln

Každá náhodne vypálená raketa môže zničiť nielen Blízky východ, píše v článku v ruských novinách Svobodnaja Pressa Konstantin Olšankij

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Lajčák prehovoril. S odstupom času si komunikáciu nevybavuje

Poradca predsedu vlády SR a exminister zahraničných vecí Miroslav Lajčák odsudzuje zločiny zosnulého amerického finančníka Jeffreyho Epsteina. Lajčák zdôraznil, že…

31. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – “Sme nadšení,” vyhlásil Witkoff po stretnutí s Dmitrijevom

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

31. 01. 2026 | Aktualizované 31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Aktualizované 31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Tlak Západu? Putin má pre nás jasný odkaz

Tlak Západu na ruský zbrojársky priemysel nedokázal zastaviť náš vývoz obranných technológií, tvrdí ruský prezident Vladimir Putin

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nové odhalenia z Epsteinových spisov. Trump si vydýchol. Billa Gatesa spajajú s „ruskými dievčatami“ a pohlavnou chorobou

Včera mnoho verejných zdrojov informovalo o tom, že Trump figuruje v nových dokumentoch týkajúcich sa prípadu Epsteina, ktoré zverejnilo americké…

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Teherán varoval USA a Izrael pred útokom, armáda je v plnej pohotovosti

Iránsky minister obrany Amir Hatamí v sobotu varoval Spojené štáty a Izrael pred prípadným útokom a vyhlásil, že ozbrojené sily…

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Príliš mladé dievčatá a ich sestry. Lajčákovo meno sa objavilo v ďalších Epsteinových spisoch

Americké Ministerstvo spravodlivosti zverejnilo ďalšiu komunikáciu zosnulého miliardára a sexuálneho predátora Jeffreyho Epsteina. Dialógy, ktoré podľa materiálov mal viesť s…

31. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Polícia potvrdila vyšetrovanie, ktoré sa týka čias ministra vnútra Mikulca

Polícia i Európska prokuratúra potvrdili vyšetrovanie, týkajúce sa Ministerstva vnútra SR v období, keď bol šéfom rezortu Roman Mikulec (Slovensko-Za…

31. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

“Zoberiem ťa so sebou.” Migrant z Južného Sudánu v Hamburgu stiahol dievča pod vlak. Oboch ich prešiel

Vo štvrtok večer zahynuli dve osoby na stanici metra Wandsbek Markt v Hamburgu po tom, ako mal 25-ročný muž z…

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zákon o mimovládkach je späť v parlamente. Čo ukazuje história peňazí v slovenskej občianskej spoločnosti

Historické dáta z rokov 2000–2020 ukazujú, kto formoval profesionálnu vrstvu slovenskej občianskej spoločnosti a prečo dnes funguje tak, ako funguje

31. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší poslanec KDH ukazuje, že strana zliberálnela. Pacienti by mali mať možnosť spísať závet, že nechcú byť oživovaní

Pacienti by mali mať možnosť spísať závet, že nechcú byť oživovaní, ak sa im zastaví v nejakej situácii srdce. Povedal…

31. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Európa je v slepej uličke

Európske krajiny budú môcť upustiť od zvyšovania výdavkov na obranu a sústrediť sa na svoj rozvoj len za podmienky obnovenia…

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Umývačka riadu: Kedy by ste ju nemali používať

Umývačka riadu je jedným z najpraktickejších pomocníkov v kuchyni, no nie je určená na všetko. Umývačka riadu síce šetrí čas,…

31. 01. 2026 | 0 komentárov

Kuba obvinila USA z neofašizmu a vyhlásila mimoriadny stav

Kuba obvinila USA z neofašizmu a vyhlásila mimoriadny stav v reakcii na kroky Washingtonu zablokovať dodávky ropy a hrozbu útoku…

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako ďaleko dokáže ľudské oko dovidieť?

Ľudské oko je biologický zázrak, ktorý vyvažuje fyzikálne zákony, anatómiu a vlastnosti prostredia. Ľudské oko je obmedzené zakrivením Zeme, ktoré…

31. 01. 2026 | 0 komentárov

Policajti v Bratislave zachránili mladú ženu, ktorá skočila do Dunaja

Policajtom sa podarilo zachrániť mladú ženu, ktorá v Bratislave skočila do Dunaja. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Katarína Bartošová, dnes…

31. 01. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prečo sú európske armády bez USA a NATO bezmocné

Brusel, 31. januára 2026 - „NATO sa musí stať viac európskou organizáciou, aby si udržala svoju silu.“ Vyhlásila to európska…

31. 01. 2026 | 0 komentárov

Miroslav Lajčák podľa národniarov predstavuje bezpečnostné riziko na úrade vlády

Slovenská národná strana v súvislosti s pokračujúcim zverejňovaním informácií o kontaktoch poradcu premiéra SR Miroslava Lajčáka s Jeffreym Epsteinom dôrazne…

31. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bezpečnosť v práci, ktorú by ste nechceli zažiť na vlastnej koži

Bezpečnosť na pracovisku je téma, ktorú mnohí berú na ľahkú váhu, kým sa nestane nehoda. Bezpečnosť však nie je formalita…

31. 01. 2026 | 0 komentárov

Každý svého štěstí strůjcem…

Posledních několik dní bylo velmi… jak to kulantní říci… zajímavých. Například jsme se dozvěděli, že pokud vyjednáváte s Hradem, nepíšete…

31. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Šéf hokejového Liptovského Mikuláša mal skončiť vo vyšetrovacej väzbe

Majiteľ hokejového klubu HK 32 Liptovský Mikuláš Róbert Ľupták mal skončiť v rukách polície. Informovala o tom verejnoprávna televízia STVR…

31. 01. 2026 | 0 komentárov

Zomrela herečka Catherine O’Harová, medzi prvými reagoval jej filmový syn Macaulay Culkin

Vo veku 71 rokov zomrela v piatok herečka Catherine O’Harová. Na správu o jej úmrtí medzi prvými reagoval jej filmový…

31. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Izraelský analytik Kedmi: Čo európski nevedkovia ani len netušia?

Izrael, 31. januára 2026 - „Jediná sila, ktorá môže Európe pomôcť , nie ju zachrániť, sú Spojené štáty,“ tvrdí izraelský…

31. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO


.

Šialené! Oficiálne britské usmernenia nabádajú k vyhýbaniu sa osloveniu “pán” a “pani”

Zamestnancom NHS v Birmingham a Solihull Mental Health Trust bolo odporúčané, aby prestali oslovovať pacientov ako „pán“ alebo „pani“, aby…

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Országh: Zákrok na Erika Černáka nás vystrašil

Začiatkom tohto týždňa viaceré médiá informovali, že kľúčový slovenský obranca v NHL Erik Černák je zrejme znovu zranený po tvrdom…

31. 01. 2026 | 0 komentárov

Chodíte spať neskoro? Hrozí vám jedno riziko

Ľudia, ktorí zostávajú hore do neskorých hodín a sú v noci veľmi aktívni, majú podľa novej štúdie väčšiu pravdepodobnosť, že…

31. 01. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

Raši: Návrh zákona o lobingu bude v blízkej dobe predstavený

Ministerstvo vnútra SR má v blízkej dobe predstaviť návrh zákona o lobingu. Malo by sa tak stať v priebehu jedného…

31. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Trumpa čaká dilema

Americký prezident Donald Trump stojí pred voľbou, od ktorej závisí budúcnosť systému jadrových obmedzení medzi Washingtonom a Moskvou, píše The…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Erik Majercak

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Michal Durila

Peter Bielik

.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov