cesko

NAŽIVO

Ceny ropy sa v utorok vyvíjali zmiešane. Americká ľahká ropa WTI ráno mierne klesla, ale severomorská ropná zmes Brent sa posilnila. Stalo sa tak po tom, ako ceny v pondelok vzrástli o viac ako 1 %, keď Námorná správa amerického ministerstva dopravy odporučila obchodným plavidlám plaviacim sa pod vlajkou USA, aby sa držali čo najďalej od iránskych teritoriálnych vôd.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v apríli dosiahla do 7.28 h SEČ 69,07 USD (58,11 eura) za barel (159 litrov). Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená rast o 3 centy (0,03 %). Informovali o tom správy agentúr Reuters a Bloomberg.

08:12

V rámci vyšetrovania podozrivých letov dronov nad územím Severnej Kórey úrady v Južnej Kórei v utorok urobili razie v sídle Národnej spravodajskej služby (NIS) a na velení vojenského spravodajstva. S odvolaním sa na miestne úrady o tom informovali agentúry AFP a Jonhap.

Vyšetrovanie sa týka najmenej troch aktívnych príslušníkov juhokórejských ozbrojených síl, medzi ktorými je major a kapitán spravodajskej jednotky, a jedného zamestnanca tajnej služby.

08:10

V dôsledku nezvyčajne silného sneženia v Japonsku za posledné tri týždne prišlo o život už 46 ľudí. Ďalších najmenej 558 utrpelo zranenia, píše agentúra AFP.

Pretrvávajúce intenzívne sneženie od januára zahalilo pod snehovú pokrývku najmä obce na severe krajiny.

07:25

Európsky parlament (EP) pomenuje jednu zo svojich budov po nebohom bývalom predsedovi tejto inštitúcie Davidovi Sassolim. Informovala o tom správa agentúry ANSA.

Predsedníčka EP Roberta Metsolová vyzdvihla Davida Sassoliho za jeho odvahu, ľudskosť a neochvejnú vieru v Európu. “Časť tohto parlamentu bude navždy patriť jemu, ako svedectvo o jeho oddanosti európskym hodnotám,“ uviedla Metsolová.

Roberta Metsolová
Na snímke predsedníčka europarlamentu Roberta Metsolová / Foto: SITA/AP-Harry Nakos
07:19

Deficit zahraničného obchodu Portugalska zaznamenal v závere minulého roka pokles. Export síce klesol, pokles dovozu bol však ešte výraznejší. Informoval o tom server RTTNews, ktorý sa odvolal na údaje portugalského štatistického úradu.

07:11

Poslanci Európskeho parlamentu (EP) z Výboru pre bývanie v pondelok (9.2.) v Štrasburgu prijali konečné odporúčania týkajúce sa bytovej krízy v EÚ, v ktorých navrhli svoje riešenia pre dôstojné, udržateľné a dostupné bývanie.

Podľa EP by akákoľvek revízia pravidiel štátnej pomoci mala uľahčiť verejné investície do sociálneho bývania a rešpektovať rozmanitosť národných trhov.

07:03

Šéf Škótskej labouristickej strany, ktorá je odnožou britskej Labouristickej strany, vyzval v pondelok premiéra Keira Starmera odstúpiť z funkcie pre kauzu okolo vymenovania Petera Mandelsona za veľvyslanca Spojeného kráľovstva v USA napriek jeho väzbám na nebohého sexuálneho delikventa Jeffreyho Epsteina. Informovali o tom správy agentúr AFP a magazínu Politico.

07:03

Francúzsko v pondelok obvinilo Irán z represie a zastrašovania po tom, čo súd v Teheráne odsúdil nositeľku Nobelovej ceny za mier a aktivistku za práva žien Narges Mohammadíovú na šesťročný trest odňatia slobody. Informovala o tom správa agentúry AFP.

„Týmto rozsudkom sa iránsky režim opäť rozhodol pre represie a zastrašovanie,“ uviedlo francúzske ministerstvo zahraničných vecí vo vyhlásení, v ktorom 53-ročnú ženu opísalo ako neúnavnú obhajkyňu ľudských práv.

Norway Nobel Prizes Narges Mohammadiová
Vedúca Nobelovho výboru Berit Reissová-Andersenová odovzdáva Nobelovu cenu za mier za rok 2023 Alimu (vpravo) a Kiiane Rahmáníovcom za ich matku, väznenú iránsku aktivistku Narges Mohammadiovú, na radnici v Osle
07:01

Bývalá priateľka nebohého amerického finančníka a sexuálneho delikventa Jeffreyho Epsteina Ghislaine Maxwellová je ochotná povedať americkej verejnosti „nefiltrovanú pravdu o tom, čo sa stalo“, pokiaľ jej prezident Donald Trump udelí milosť. Oznámil to v pondelok jej právnik David Oscar Marcus, uvádzajú správy agentúr AP, denníka The Guardian a televízie NBC News.

06:59

Armáda Spojených štátov v pondelok oznámila, že pri najnovšom útoku na loď údajne prevážajúcu narkotiká vo východnej časti Tichého oceánu zabila dvoch ľudí. Jeden člen posádky úder prežil. Informovali o tom správy agentúr AFP a Reuters.

06:58

V dôsledku lavín v pondelok vo francúzskych Alpách zahynuli ďalší dvaja lyžiari, uviedli tamojšie úrady. Najnovšie správy prichádzajú po tom, čo si počas víkendu iná lavína vyžiadala životy dvoch lyžiarov mimo zjazdovky. Informovala o tom správa agentúry AFP.

06:58

Šéf Bieleho domu Donald Trump počas prvého aprílového týždňa odcestuje do Pekingu na stretnutie s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom, napísal v pondelok magazín Politico s odvolaním sa na tri anonymné zdroje.

Podľa zdroja Politica nebol dosiaľ stanovený presný harmonogram návštevy. O stretnutí však zrejme lídri diskutovali počas minulotýždňového telefonátu.

Trump Si Ťin-pching
Na snímke americký prezident Donald Trump (vľavo) a čínsky prezident Si Ťin-pching / Foto: TASR/AP-Mark Schiefelbein
06:56

Kanadsko-americká herečka a komička Catherine O’Harová podľa úmrtného listu zomrela na následky krvnej zrazeniny v pľúcach. Liečila sa však aj na rakovinu konečníka, uvádzajú správy agentúry AFP a AP.

O’Harovú previezli do nemocnice v Santa Monice v štáte Kalifornia 30. januára po ťažkostiach s dýchaním.

06:51

Za posledný týždeň zomrelo v talianskych horách rekordných 13 lyžiarov, horolezcov a turistov, oznámili v pondelok tamojší záchranári. Desať z nebohých osôb zahynulo v dôsledku lavín, ktoré vyvolala mimoriadne nestabilná snehová pokrývka. Upozornila na to agentúra AP.

Včera 20:25

Španielsky premiér Pedro Sánchez v pondelok upozornil, že krajina sa musí prispôsobiť na úplne novú klimatickú realitu. Vyjadril sa tak po ďalších ničivých záplavách, ktoré si vyžiadali ďalšie obete a prinútili tisíce ľudí opustiť svoje domovy, informovala agentúra AFP.

Včera 20:25

Španielske odbory v pondelok odvolali trojdňový štrajk železničiarov po tom, ako dosiahli s vládou dohodu o bezpečnostných a údržbových normách. Protesty vyvolali dve vlakové nehody, ktoré si dovedna vyžiadali 47 životov. Informovala o tom správa agentúry AFP.

Adamuz-jd2026020922
Letecký pohľad na železničnú nehodu v Adamuzu v južnom Španielsku, 20. januára 2026, pri ktorej zahynuli desiatky ľudí pri zrážke vysokorýchlostných vlakov, keď zadná časť vlaku vykoľajila a spôsobila vykoľajenie ďalšieho vlaku, ktorý prechádzal v opačnom smere / Foto: TASR/AP-Manu Fernandez
Včera 20:22
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Prezidentka, Heger a Korčok podporili Českú republiku vo veci vyhostenia ruských diplomatov. SaS žiada zvolať Bezpečnostnú radu SR. Naď vyzval na rázne kroky voči sieti ruských spravodajských služieb v krajinách EÚ a NATO

Vládna strana Sloboda a Solidarita (SaS) žiada pre vyhostenie ruských diplomatov z Českej republiky zvolať Bezpečnostnú radu SR. Informoval o tom jej hovorca Ondrej Šprlák. Strana tak reagovala na mimoriadnu tlačovú konferenciu premiéra ČR Andreja Babiša a ministra vnútra a dočasného ministra zahraničia ČR Jana Hamáčka zo 17. apríla, na ktorej oznámili vyhostenie 18 ruských diplomatov

cesko
Ilustračné foto
❚❚
.

Identifikovali ich totiž ako pracovníkov ruských tajných služieb. Podľa Babiša a Hamáčka existuje podozrenie, že sa Rusko podieľalo na výbuchu muničných skladov vo Vrběticiach v roku 2014.

„Rozhodnutie vlády Českej republiky vyhostiť 18 ruských diplomatov v súvislosti s výbuchom muničných skladov vo Vrběticiach je správnou reakciou na činnosť ruských tajných služieb,“ zhodnotila strana SaS. Dodala, že tieto správy sú aj pre nich šokujúce.

Slovenské bezpečnostné zložky by mali Slovensko ubezpečiť, že aktivity ruských diplomatov na Slovensku sú pod kontrolou. Uviedla to vo svojom stanovisku vládna strana Za ľudí. „Rovnako očakávame podrobnejšie informácie k tomu, čo sa stalo aj od nášho rezortu diplomacie, ktorý je v úzkom kontakte s našimi partnermi v zahraničí,“ uzavrela strana.

.

Mimoparlamentné hnutie Progresívne Slovensko (PS) v tejto súvislosti žiada vyhostenie ruských agentov z ambasády v Bratislave. „Ak sa potvrdia informácie zverejnené českou stranou, bola prekročená ďalšia hranica v správaní vlády Vladimíra Putina. Neviem o obdobnom prípade, že by ruská vojenská rozviedka nastražila bombu, ktorá zničila vojenské zariadenie členskej krajiny NATO, na jej vlastnom území a zabila pri tom dvoch ľudí,“ uviedol poslanec Národnej rady SR a bývalý veľvyslanec SR pri NATO Tomáš Valášek. Hnutie o tom informovalo v tlačovej správe, ktorú zaslal ich hovorca Radovan Choleva.

Hamáček vysvetlil, že sa rozhodol vyhostiť všetkých zamestnancov ruského veľvyslanectva v Prahe, ktorých české tajné služby identifikovali ako pracovníkov ruských tajných služieb. „Do 48 hodín musí opustiť Českú republiku 18 pracovníkov ruskej ambasády,“ vysvetlil Hamáček, ktorý je aj vicepremiérom. Babiš a Hamáček sa informácie od českej rozviedky dozvedeli večer 16. apríla. O svojich krokoch už informovali aj prezidenta Miloša Zemana, ktorý im podľa Babiša „vyjadril absolútnu podporu“.

 

Korčok odsúdil aktivity, ktoré mali poškodiť bezpečnosť Českej republiky

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nom. SaS) odsúdil „podvratné aktivity namierené na bezpečnosť Českej republiky“. Vo svojom profile na sociálnej a mikroblogovacej sieti tak podporil ČR, ktorú označil za najbližšieho suseda a spojenca Slovenska. Reagoval tak na mimoriadnu tlačovú konferenciu premiéra ČR Andreja Babiša a ministra vnútra a dočasného ministra zahraničia ČR Jana Hamáčka zo 17. apríla, na ktorej oznámili vyhostenie 18 ruských diplomatov. Identifikovali ich totiž ako pracovníkov ruských tajných služieb. Podľa Babiša a Hamáčka existuje podozrenie, že sa Rusko podieľalo na výbuchu muničných skladov vo Vrběticiach v roku 2014.

Ivan Korčok
Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS)

„Musíme ďalej posilňovať našu spoluprácu a odolnosť, aby sme zaistili bezpečnosť našich občanov,“ uviedol Korčok na sociálnej a mikroblogovacej sieti.

.

Viac informácií verejnosti Korčok poskytol vo svojom profile na sociálnej sieti po telefonáte s českým kolegom Hamáčkom. Priblížil, že mu tlmočil podporu pre diplomatické kroky a všetky opatrenia na zaručenie bezpečnosti občanov ČR v súvislosti so zisteniami okolností spomínaného výbuchu. „Tieto udalosti potvrdzujú dlhodobé zistenia našich spravodajských služieb, že aj naše krajiny sú cieľom operácií zameraných proti ich bezpečnosti a stabilite,“ doplnil.

Zároveň uviedol, že svoju podporu ČR osobne vyjadrí aj v pondelok 19. apríla na rokovaní ministrov zahraničných vecí Európskej únie. Plánuje tiež vyzdvihnúť význam spolupráce spojeneckých spravodajských služieb. Tie majú podľa neho kľúčovú úlohu pri zaručení vnútornej bezpečnosti a ochrane aj slovenských štátnych záujmov.

 

Prezidentka vyjadrila podporu ČR pri vyhostení 18 ruských diplomatov

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vyjadrila podporu Českej republike pri vyhostení 18 ruských diplomatov. Vo svojom profile na sociálnej a mikroblogovacej sieti uviedla, že „Slovensko pri ČR stojí a podporuje jej prijaté kroky v tejto oblasti“.

PREZIDENTKA: Vyhlásenie k zmluve so Sputnikom V
Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová

Hlava štátu tak reagovala na mimoriadnu tlačovú konferenciu premiéra ČR Andreja Babiša a ministra vnútra a dočasného ministra zahraničia ČR Jana Hamáčka zo 17. apríla, na ktorej oznámili vyhostenie 18 ruských diplomatov. Identifikovali ich totiž ako pracovníkov ruských tajných služieb. Podľa Babiša a Hamáčka existuje podozrenie, že sa Rusko podieľalo na výbuchu muničných skladov vo Vrběticiach v roku 2014.

.

„Slovensko pozorne sleduje podozrenie z podvratných akcií vedených zahraničím, ktoré vo Vrbeticiach spôsobili straty na životoch a obrovské škody,“ napísala.

 

Heger podporil ČR pri rozhodnutí vyhostiť 18 členov ruského veľvyslanectva

Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO) podporil premiéra Českej republiky Andreja Babiša v súvislosti s jeho rozhodnutím vylúčiť 18 členov ruského veľvyslanectva v reakcii na incident Vrbětice. Vo svojom profile na sociálnej a mikroblogovacej sieti Heger zopakoval, že ČR je Slovensku najbližším spojencom v Európskej únii aj v Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Eduard Heger
Na snímke predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO)

Babiš spolu s ministrom vnútra a dočasným ministrom zahraničia ČR Janom Hamáčkom na mimoriadnej tlačovej konferencii 17. apríla oznámili vyhostenie 18 ruských diplomatov. Identifikovali ich totiž ako pracovníkov ruských tajných služieb. Podľa Babiša a Hamáčka existuje podozrenie, že sa Rusko podieľalo na výbuchu muničných skladov vo Vrběticiach v roku 2014.

 

Naď: Je čas na rázne a jasné kroky voči sieti ruských spravodajských služieb v krajinách EÚ a NATO

Minister obrany Jaroslav Naď v reakcii na sociálnej sieti uviedol, že rozumie rozhodnutiu Českej republiky. Vyhostenie diplomatického personálu zastupiteľského úradu je podľa neho jedným z najsilnejších signálov, ktoré sa v bilaterálnych vzťahoch dajú vyslať.

Jaroslav Naď
Na snímke minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO)

“Také rozhodnutie sa neprijíma ľahko, aj keď ide iba o jednu osobu. Rozhodnutie vyhostiť 18 osôb naraz je jasným signálom českej vlády, že Ruská federácia prekročila všetky hranice štandardnej spolupráce a hrubo zasiahla proti záujmom suverénneho štátu. Činnosť cudzej spravodajskej služby na českom území, ktorá podľa vyšetrovania viedla dokonca k usmrteniu českých občanov, je dôkazom, že Rusko nemá úprimný záujem o vzájomnú spoluprácu s krajinami strednej Európy,” uviedol Naď.

Prípady z muničných skladov vo Vrběticích, ale aj zo Salisbury, sú podľa ministra najviditeľnejšími dôkazmi ruského pôsobenia v Európe.

“Prípady z muničných skladov vo Vrběticích, ale aj zo Salisbury, sú najviditeľnejšími dôkazmi ich cieleného a škodlivého pôsobenia v Európe, kde sa ruská vláda neštíti zabíjať nevinných občanov iných krajín. Takéto konanie Ruskej federácie je neprípustné a musí byť jasne pomenované a potrestané. Spoločne s nelegálnou anexiou Krymu, vojenským zapojením do konfliktu na juhovýchode Ukrajiny, neohlásenými podozrivými presunmi vojenských jednotiek po celom svete, cieleným porušovaním svojich medzinárodných záväzkov a cielenými dezinformačnými kampaňami spochybňujú záujem o pragmatický dialóg a spoluprácu,” pokračoval Naď.

Dodal, že s Ruskom máme aj spoločné záujmy. “Len spoločne vieme niektoré problémy zvládnuť, napr. súčasnú pandémiu. Ale od Ruskej federácie potrebujeme vidieť úprimný záujem o spoluprácu a nie zásadne nepriateľské aktivity.”

.

 

Za ľudí očakáva ubezpečenie, že SR má pod kontrolou aktivity ruských diplomatov

Vyhostenie 18 ruských diplomatov z Českej republiky pre mimoriadne závažné podozrenia by malo znamenať, že nás naše bezpečnostné zložky ubezpečia, že máme pod kontrolou aktivity ruských diplomatov na Slovensku. V stanovisku to uviedla strana Za ľudí.

“Rovnako očakávame podrobnejšie informácie k tomu, čo sa stalo, aj od nášho rezortu diplomacie, ktorý je v úzkom kontakte s našimi partnermi v zahraničí,” skonštatovala strana Veroniky Remišovej.

Podpredseda Za ľudí a Národnej rady (NR) SR Juraj Šeliga reagoval, že udalosti z Česka zvýrazňujú, ako urgentne potrebujeme v čo najkratšom čase nového riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS). “Verím, že v horizonte pár dní predseda vlády predstaví svoju nomináciu. Kritériá sú dlhodobo známe – odborne zdatná osoba, so silnou morálnou integritou,” napísal Šeliga na sociálnej sieti.

V časoch hybridnej vojny, vojsk na hraniciach susedného štátu, útoku v Českej republike a geopolitických hier potrebujeme podľa Šeligu profesionálny spravodajský aparát. “To, čo sa stalo v Českej republike, je neprijateľné a je útokom na ich suverenitu a nášho najbližšieho spojenca,” doplnil.

.

 

OĽANO podporuje ČR v úsilí o vyšetrenie aj v diplomatických krokoch voči Rusku

Hnutie OĽANO plne podporuje Českú republiku v jej úsilí o dôsledné vyšetrenie okolností, ako aj v diplomatických krokoch, ktoré voči Ruskej federácii podnikla. Pokiaľ sa preukáže podozrenie zo spáchania atentátu v ČR, do ktorého mala byť zapojená cudzia mocnosť, ide podľa hnutia o bezprecedentný zásah do bezpečnosti a suverenity členskej krajiny EÚ.

Predseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa (OĽANO) v RTVS reagoval, že ide o klasickú diverznú činnosť spravodajských služieb. “K vyhosťovaniu ruských diplomatov prichádza pravidelne, skoro vo všetkých krajinách,” pripomenul. Počet vyhostených ruských diplomatov z ČR je však podľa neho “značný”. Upozornil tiež na to, že aktivity spravodajských služieb Ruska sú najmä od roku 2014 intenzívnejšie, vnímame ich v EÚ aj na Slovensku. Nemyslí si, že by sa táto udalosť výrazne dotkla vzťahov EÚ k Rusku.

“Naše hnutie si zhoršenú bezpečnostnú situáciu uvedomuje a k posilneniu obrany Slovenska prispelo nielen prijatím dôležitých dokumentov, akými sú napríklad obranná a bezpečnostná stratégia, ale aj posilnením útvarov na boj s hybridnými hrozbami či systematickým zvyšovaním obranyschopnosti našich ozbrojených síl,” skonštatovalo tiež hnutie OĽANO v stanovisku.

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

.
.

Takáč pre HS: Šimečková fakturovala trikrát to isté, účtovníctvo jej robila poslankyňa PS Jaurová. Zastavme korupciu je čisto politická organizácia, nahrádzajú prácu opozície

Minister pôdohospodárstva Richard Takáč v rozhovore pre Hlavné správy komentuje výsledky auditu mimovládok. OZ matky predsedu PS podľa neho triplicitne…

10. 02. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

.

Šimečkovi prejde aj tanec na hroboch, keď to otočí proti vláde

Akosi to „ušlo” pozornosti našich mainstremových masovokomunikačných prostriedkov, ale šimečkovci pred niekoľkými dňami obrátili smrť dvoch ľudí proti slovenskej vláde

10. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Už sa naozaj nedá mlčať

Prokuratúra zmietla kauzu exministra obrany Jaroslav Naďa zo stola. Za odzbrojenie Slovenska vyšiel bez trestu. Jeho konanie však nebolo znakom…

10. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Bude členstvo Ukrajiny v EÚ súčasťou mierovej dohody?

EÚ zvažuje možnosti, ako zahrnúť záruky členstva Ukrajiny v Európskej únii do možnej dohody o urovnaní ukrajinskej krízy, informovala v…

10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Epstein, progresívci a ich pokrytectvo

Zverejnená komunikácia slovenského diplomata Miroslava Lajčáka so zosnulým finančníkom a sexuálnym predátorom Jeffreym Epsteinom „nahrala“ opozícii do karát. Lenže Lajčák nebol…

10. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump dosiahol „obrovské“ právne víťazstvo v oblasti imigrácie

Americký prezident Donald Trump dosiahol minulý týždeň v piatok večer významné právne víťazstvo v oblasti imigrácie na odvolacom súde. Informuje…

10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ponorte sa do napínavého príbehu. Nová kriminálna záhada Sherlocka Holmesa je tu!

Patríte medzi fanúšikov detektívnych záhada legendárneho Sherlocka Holmesa? Máme pre vás dobrú správu! Novinka plná záhad, zvratov a profesora Moriarty…

10. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vonnová vydala emotívne vyhlásenie v súvislosti s jej škaredým pádom: "Budem potrebovať niekoľko operácií..."

Americká zjazdárka Lindsey Vonnová sa prvý raz verejne vyjadrila od jej nedeľného pádu na trati Tofane v Cortine, kedy ju…

10. 02. 2026 | 0 komentárov

Stratégia kybernetickej bezpečnosti: Bez vplyvov na papieri, štát v karanténe

Kybernetická bezpečnosť sa nedá schvaľovať „bez vplyvov“. Dôvera občana sa rodí až v akčnom pláne, v rozpočte a v merateľnom…

10. 02. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

VIDEO: Holandská kráska zvíťazila v skvelom svetovom rekorde a rozplakala frajera Jaka Paula

Holandská hviezdna rýchlokorčuliarka Jutta Leerdamová, ktorá sa pomaly stáva obrovskou globálnou superstar a zároveň elitnou športovkyňou, získala v pondelok večer…

10. 02. 2026 | 0 komentárov

Bartek: „Opozícia je prázdna bandaska bez obsahu“

Poslanec NR SR Michal Bartek odkazuje opozícií, že si veľmi rád s nimi v každej jednej diskusii obháji svoje názory

10. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slafkovského spoluhráč nie je zaradený v štyroch útokoch Fínska

Spoluhráč Juraja Slafkovského v Montreale Canadiens Oliver Kapanen zatiaľ nefiguruje v základnej dvanástke útočníkov Fínska, ktoré bude prvým súperom Slovenska…

10. 02. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

10. 02. 2026 | Aktualizované 10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Aktualizované 10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Ruský analytik: Všimli ste si, že v USA zmizla „strana mieru“? Ani nikdy nebola

Rusko, 9. februára 2026 - „Hovoria nám, že treba vyriešiť ukrajinskú otázku. V Anchorage sme prijali návrh Spojených štátov. Ak…

10. 02. 2026 | 0 komentárov

Nočná mora pre Starlink

Môže nová čínska high-tech zbraň zničiť satelity Starlink miliardára Elona Muska?

09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dostal rozum? Čo znamenajú Zelenského nové vyhlásenia o rokovaniach

Ukrajina, 9. februára 2026 - Vladimir Zelenskyj vypálil celú kaskádu vyhlásení o rokovacom procese a v týchto vystúpeniach povedal veľa…

10. 02. 2026 | 0 komentárov

Splnomocnenkyňa vlády vyvolala diskusiu o nestrannosti úradníkov

Simona Zacharová vo svojom videu na sociálnej sieti kritizovala predsedu Progresívneho Slovenska za jeho krčmové videá. Okamžite sa do nej…

09. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Záhadné predmety dokážu potrápiť aj tých najzvedavejších ľudí

Záhadné predmety sa občas objavia v starých zásuvkách, na povalách, vo vidieckych domoch alebo medzi vecami po starých rodičoch. Ich…

10. 02. 2026 | 0 komentárov

Premiér sa stretol s novým ruským veľvyslancom, zdôraznil význam dialógu

Predseda vlády SR Robert Fico sa v pondelok stretol s novým ruským veľvyslancom na Slovensku Sergejom Andrejevom. Opätovne pritom zdôraznil…

09. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Tieto obrovské veci vám vyrazia dych

Obrovské veci majú schopnosť okamžite zastaviť scrollovanie a prinútiť človeka pozerať sa dvakrát. Aj keď sa často hovorí, že na…

10. 02. 2026 | 0 komentárov

Ambiciózny cieľ Zelenského sa bude napĺňať desaťročia

Cieľ, ktorý si stanovil Zelenskyj, kúpiť 250 moderných stíhačiek , bude Ukrajinu stáť približne 50 miliárd eur a potrvá desaťročia,…

09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ruského strelca na generála Alexejeva naverbovala a vycvičila Ukrajina

Rusko v pondelok vyhlásilo, že strelec, ktorý minulý týždeň v Moskve postrelil vysokopostaveného dôstojníka vojenskej rozviedky GRU, generála Vladimira Alexejeva,…

09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prečo nám to taja? Úmyselné i neúmyselné omyly a klamstvá historikov?

Viete si predstaviť, že všetko, až na pár drobností, čo sa píše v tých desiatkach kníh o tzv. Veľkej Morave,…

09. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Epstein: Nielen pedofil, ale aj vrah?

Sexuálny predátor, pedofil a finančník Jeffrey Epstein nevlastnil len jeden ostrov „hrôzy“. Ohavné činy praktizoval aj inde, nové dokumenty poskytujú informácie…

09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Zóna smrti“. Ukrajina sa chystá na útok

Zelenského generáli podnikli prekvapivý krok. Ukrajina by mohla s touto stratégiou začať protiútok na fronte – cieľom Ukrajiny môže byť…

09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Na Ukrajine prebieha „lov na ľudí“, vyhlásil Szijjártó

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

09. 02. 2026 | Aktualizované 09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
09. 02. 2026 | Aktualizované 09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Lavrov obvinil USA z porušenia dohôd uzavretých v Anchorage

Moskva prijala návrh USA týkajúci sa Ukrajiny na rokovaniach v Anchorage a ak sa na to pozrieme „ako chlapi“, problém…

09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina spustila protiofenzívu

Ukrajina začala protiofenzívu na styku Dnepropetrovskej a Záporožskej oblasti, píšu ruské vojenské zdroje

09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

První vítězství v soudním sporu o detranzici ve Spojených státech

Dvaadvacetiletá žena, která se rozhodla opustit transgenderovou identitu a podstoupit detranzici, vyhrála soudní spor s newyorskými lékaři, obviněnými z toho, že…

09. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
09. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ceny ropy sa v utorok vyvíjali zmiešane. Americká ľahká ropa WTI ráno mierne klesla, ale severomorská ropná zmes Brent sa posilnila. Stalo sa tak po tom, ako ceny v pondelok vzrástli o viac ako 1 %, keď Námorná správa amerického ministerstva dopravy odporučila obchodným plavidlám plaviacim sa pod vlajkou USA, aby sa držali čo najďalej od iránskych teritoriálnych vôd.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v apríli dosiahla do 7.28 h SEČ 69,07 USD (58,11 eura) za barel (159 litrov). Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená rast o 3 centy (0,03 %). Informovali o tom správy agentúr Reuters a Bloomberg.

08:12

V rámci vyšetrovania podozrivých letov dronov nad územím Severnej Kórey úrady v Južnej Kórei v utorok urobili razie v sídle Národnej spravodajskej služby (NIS) a na velení vojenského spravodajstva. S odvolaním sa na miestne úrady o tom informovali agentúry AFP a Jonhap.

Vyšetrovanie sa týka najmenej troch aktívnych príslušníkov juhokórejských ozbrojených síl, medzi ktorými je major a kapitán spravodajskej jednotky, a jedného zamestnanca tajnej služby.

08:10

.

Prehovoril otec chlapca, ktorý pred týždňom strieľal na spolužiakov: „Tieto deti sú časovaná bomba“

Minulý týždeň obyvateľov Nového Mesta nad Váhom šokovala správa o streľbe na základnej škole – šiestak mal z airsoftovej pištole…

09. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj prisahal pomstu a ohlásil brutálne opatrenia

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu oznámil, že Ukrajina uvalí sankcie na zahraničných výrobcov, ktorí vyrábajú komponenty pre ruské drony…

09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ponúkajú sa aj iné otázky

Aj keď každý to klišé musí vždy povedať, že rozhodnutie krajskej prokuratúry beriem na vedomie, ale žiaľ iba ako informáciu. Totiž…

09. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bývalý britský diplomat predpovedá Ukrajine pochmúrny scenár

Ukrajina bude musieť urobiť niektoré „ťažké rozhodnutia“, aby ukončila pretrvávajúci konflikt, povedal predtým generálny tajomník NATO Mark Rutte

09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Študentský aktivizmus, piata kolóna a ďalší “experti”

Premiér správne postrehol, že istej časti študentov prekáža, keď chodí na debaty, ale rovnako im prekáža aj to, keď na…

09. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
09. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov