členvoia SNS

NAŽIVO

Stovky študentov umeleckých odborov a ďalších zástupcov kultúry dnes dopoludnia protestovali na pražskom Malostranskom námestí. Následne išli pred ministerstvo kultúry. Protest bol namierený proti šéfovi rezortu Otovi Klempířovi a plánovaným škrtom v rozpočte ministerstva.

Praha protest kultúra
Na snímke protest pred českým ministerstvom kultúry proti šéfovi rezortu Otovi Klempířovi a proti škrtom v rozpočte pre jeho rezort, ktorý zorganizovala iniciatíva Stojíme za kultúrou! v Prahe 11. marca 2026 / Foto: TASR-Barbora Vizváryová
Včera 19:53

Za útok raketou Tomahawk na iránsku dievčenskú školu v meste Mínáb v prvý deň vojny na Blízkom východe sú zodpovedné Spojené štáty.

Ako píše denník New York Times tragédiu spôsobila chyba v zameriavaní.

Včera 19:50

Prokuratúra oznámila, že požiar autobusu v meste Kerzers na západe Švajčiarska mohol spôsobiť “psychicky narušený” muž, ktorý sa zapálil.

Kerzers požiar autobus
Na snímke príslušníci záchranných služieb zasahujú pri zhorenom autobuse v meste Kerzers vo Švajčiarsku v utorok 10. marca 2026 / Foto: TASR/AP-Kantonspolizei Freiburg via Keystone via AP
Včera 19:46

Nórska polícia oznámila zadržanie troch bratov. Tí sú podozriví z teroristického bombového útoku na americkú ambasádu v Osle.

Ako uviedol policajný prokurátor Christian Hatlo podozriví bratia sú nórskymi občanmi irackého pôvodu a zadržali ich v Osle.

Christian Hatlo
Na snímke policajný prokurátor Christian Hatlo / Foto: TASR/AP-Lise Aserud/NTB Scanpix via AP
Včera 19:43

Josého Antonia Kasta slávnostne uviedli do úradu prezidenta Čile.

José Antonio Kast
Čilský prezident José Antonio Kast máva svojim podporovateľom pri odchode z Kongresu po slávnostnom zložení prísahy vo Valparaiso v Čile v stredu 11. marca 2026 / Foto: TASR/AP-Gustavo Garello
Včera 19:40
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Potopí skupinu zjednotenú okolo SNS číhajúca nášľapná mína?

SNS vypadla v posledných voľbách z parlamentu. To je známy fakt. Stalo sa tak po ich vyšinutom vládnutí s maďarskou stranou Most – Híd, ktorú však toto vládnutie, treba povedať objektívne, tiež zomlelo. To je však pre voliča SNS slabá záplata

členvoia SNS
Na snímke členvoia SNS
❚❚
.

SNS vypadla z parlamentu kvôli dvom základným príčinám. Jednak kvôli svojmu mierne povedané vyšinutému vládnutiu so Smerom a Maďarmi, pričom bežný volič vnímal ich úsilie cez prizmu ziskov Maďarov, ktoré sa javili väčšie, minimálne boli viditeľnejšie, ako zisky SNS. Druhým dôvodom malého volebného zisku SNS bol práve jej predseda Andrej Danko. Počas svojho pôsobenia v politike sa vypracoval na hlavného šaša slovenského politického cirkusu. Liberálny internet ho na viacerých jeho popletených výrokoch nachytal a úplne zničil. Ako sa hovorí, nie je asi nič horšie pre politika, ako keď je na smiech.

SNS sa od volieb až doteraz potácala na úrovni troch percent. Niektoré prieskumy jej dali občas 4 iné pod 2. A veru za celé to obdobie od volieb sa strane nepodarilo urobiť nič pre to, aby sa to zmenilo. V podstate sa iba vyprázdnila. Jaroslav Paška zomrel a Anton Hrnko odišiel. To boli jediné dve výraznejšie osobnosti v strane. Momentálne je jedinou tvárou SNS Andrej Danko a je tam ako kôl v plote – úplne sám.

SNS za viac ako tri roky v podstate neprišla s ničím čo by posunulo jej percentá hore. S blížiacimi voľbami, ak sa nemal opakovať posledný výsledok, bolo treba niečo robiť. A tu treba Andreja Danka pochváliť, že sa rozhýbal. Rozhodol sa pospájať národný politický planktón, ako niektorí posmešne nazvali mikro strany na tejto strane politického spektra bez akejkoľvek nádeje na vstup do parlamentu.

.

Na kandidátke SNS tak uvidíme Tomáša Tarabu a Kuffovcov zo strany Život, Patriotov Radačovských otca a syna, Rudolfa Huliaka z Očovej za stranu Národná koalícia a aj Martinu Šimkovičovú, ktorá svoju politickú kariéru začala na kandidátke Sme rodina. V kuloároch sa ešte hovorí o Romanovi Michelkovi a Jánovi Baránkovi. Na Komunistov neboli dobré reakcie voličskej základne. A Romana Tabák, ktorá mala záujem o vstup na kandidátku SNS a ktorú pretláčal Tomáš Taraba, ktorý s ňou o tom jednal v talianskych Pompejach, sa od Danka dozvedela, že SNS nie je Noemova archa. Vtipné.

 

Aby sa Noemova archa nepotopila so všetkými čo na ňu vstúpia

Ako sme uviedli vyššie SNS sa motkala tri roky ako po lobotómii bez jediného nápadu, ktorý by zlepšil jej predvolebné šance (Hovorí sa, že to malo svoj praktický dôvod. O tom nižšie). Preto treba jednoznačne pochváliť jej aktuálne integračné zúrenie. Slovenská politická scéna to veľmi potrebovala. A ukazuje sa, že nie len na národno-konzervatívnej strane. Matovič do svojej strany OĽaNO už integroval toľko liberálnych mini subjektov, že dokonca musel premenovať stranu na OĽaNO a priatelia.

Integrácia, ktorú momentálne realizuje SNS ešte nie je úplne merateľná. Teda presnejšie povedané výsledky tejto integrácie. Počas tohto integračného procesu SNS vyšlo už viacero prieskumov ale boli dosť rozporuplné. Niektoré priniesli výsledky cez 4 % čo by naznačovalo rast preferencií, iné tieto zmeny nijako nereflektovali. Každopádne nevšimol som si v žiadnom z posledných prieskumov nejaký výrazný pokles. Takže sa zdá, že spájanie SNS minimálne nepoškodilo.

Prečo hovorím o rizikách Noemovej archy, (ktorou SNS pre Tabák nie je, ale pre ostatných mikropolitikov je) na ktorú nevzali všetkých, iba vyvolených? Vidím totiž v budúcnosti možné vážne riziká. A tie číhajú – oni už totiž existujú – práve na spúšťač, ktorým bude rast preferencií na hranicu zvoliteľnosti.

.

SNS a jej predseda Danko stagnovali na nezvoliteľnej hranici a preto aj nikoho nezaujímali. Nezvoliteľný politik je v podstate mŕtvy politik. Takými nemá zmysel sa zaoberať. Ale akonáhle vystúpite k hranici zvoliteľnosti uprú sa na vás oči všetkých, hlavne nepriateľov.

Hovorí sa, že Danko cielene držal preferencie SNS na rozumne nezaujímavej úrovni. Nechcel sa dostať do hľadáčika psychopata a jeho vládnej kliky. Tesne po voľbách sa chvíľu spomínala Zsuzsová a jej komunikácia s Dankom, tiež Kvietik, Dobytkár a Dankovo účinkovanie v tejto kauze. Potom sa však na (cielene?) bezvýznamného Danka zabudlo.

Každopádne ak sa skupine zintegrovanej SNSkou podarí postúpiť k hranici zvoliteľnosti, tieto kauzy a možno aj ďalšie, určite ožijú.

Či to projekt dokáže poškodiť natoľko, že sa stane nevoliteľným je teraz ťažko povedať. Záležať to bude od viacerých faktorov. Jedným takýmto faktorom je povedzme citlivosť zostavšieho voliča SNS na takéto kauzy. Možno nie je veľká. Ako sú na tom voliči strán Národná koalícia, Život a Patriot neviem posúdiť.

Samozrejme záležať bude aj na tom, čo ešte vylezie na povrch, aké vážne a pikantné budú medializované kauzy predsedu. To dnes verejnosť, a ani tí, ktorí sa k Dankovi pridali nevedia. S čím sa približne dá rátať a čo môže straníkov, voličov a zintegrovaných politikov ešte prekvapiť, vie dnes iba samotný Danko.

.

Danko a držitelia cenných papierov v podobe kompromitujúcich materiálov. Nepriatelia Smeru si určite nedajú uniknúť vytlačiť pod latku jeho potencionálneho koaličného partnera. Útok preto určite príde.

Je preto dôležité, či si táto zintegrovaná skupina stanovila nejaké pravidlá, ako budú situáciu riešiť v prípade, že bude útok veľmi silný. Či napríklad Danko v takom prípade odstúpi ako volebný líder, alebo dokonca odstúpi z kandidátky. Určite by si aktéri spájania mali takéto pravidlá stanoviť, aby projekt nestroskotal kvôli jednému človeku. Samozrejme to neplatí iba o Dankovi. “Vybuchnúť” môže aj niekto iný.

Držme preto palce tejto partii, aby sa ich Noemova archa kvôli dieram, ktoré na nej po útokoch na jej staviteľa Andreja Danka zostanú, nepotopila. Nie len preto, že by to potopilo ich osobné ambície a skomplikovalo zostavenie vlády, ale hlavne preto, že by sa spolu s Noemovou archou, Noemom a jeho družinou mohlo utopiť aj príliš veľa národných voličských hlasov.

 

PREČÍTAJTE SI EŠTE

Posilní Baránek SNS? Taraba prezradil detaily o rokovaniach

SNS má novú posilu

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Ministerstvo vnútra SR otvorilo v Prievidzi informačnú kanceláriu pre obete trestných činov

Ministerstvo vnútra SR rozširuje svoju pomoc pre obete trestných činov do vybraných okresných miest. V Prievidzi na okresnom úrade v…

11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump tvrdí, že vojna s Iránom sa môže čoskoro skončiť, vraj už niet na čo útočiť

Americký prezident Donald Trump v stredu naznačil, že vojna s Iránom by sa mohla čoskoro skončiť. Podľa jeho slov už…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Migaľ: Reforma samosprávy nesmie byť záťažou pre malé obce

O pripravovanej reforme územnej samosprávy, financovaní obcí a možnostiach zapojenia malých samospráv do budúceho programového obdobia Európskej únie rokovali v…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Emmanuel Macron nemá potvrdené, že Irán kladie míny v Hormuzskom prielive

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v stredu uviedol, že nemá potvrdené správy o tom, že Irán kladie námorné míny v strategickom…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

FBI varuje pred útokmi Iránu na západné pobrežie USA

FBI v posledných dňoch varovalo policajné riaditeľstvá v Kalifornii, že Irán môže vyslať bezpilotné lietadlá na západné pobrežie USA, informuje…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

.
.

Ďalší predstaviteľ Kyjeva sa vyhrážal Orbánovi a jeho rodine

„Vieme, kde ste vy a vaši blízki“ – generál SBU vo výslužbe sa otvorene vyhráža maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi. Orbán bezprostredne…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

V noci Kyjev opäť útočil na ruské plynovody s cieľom odstaviť dodávky pre Európu

V noci na 11. marca kyjevský režim s cieľom zastaviť dodávky plynu európskym spotrebiteľom podnikol ďalší útok s použitím úderných…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Donald Trump odmietol zodpovednosť za masaker v iránskej škole

Prezident USA odmietol komentovať správy o tom, že USA zaútočili na školu v Iráne, a vyhlásil, že o tom nič…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ďalšími cieľmi raketových útokov Iránu sú americké IT giganty

Ďalšími cieľmi raketových útokov Iránu sú kancelárie Amazonu a Googlu na Blízkom východe, informuje iránske vydanie Shargh Daily

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina nepustí pozorovateľov k ropovodu Družba. Považuje ich za turistov

Ukrajina dala arogantne najavo, že úradníkom z Maďarska nedovolí kontrolovať ropovod Družba

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Ako nestarnúť. Vedecké poznatky o starnutí a chronických ochoreniach, ktoré vám zlepšia život

Keď sa Dr. Michael Greger, medzinárodne uznávaný lekár, odborník na výživu, zakladateľ NutritionFacts.org a autor bestsellerov Ako nezomrieť a Ako…

11. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ak naša a maďarská vláda zablokujú 90 miliárd pre Kyjev, pobaltské a škandinávske štáty sa zariadia inak

Ak Maďarsko a Slovensko budú naďalej blokovať 90-miliárdovú pôžičku Ukrajine, Európa bude môcť prideliť tretinu tejto sumy

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Koniec stratégie 2023. Ako vojna v Iráne mení vojnu na Ukrajine

Vojna v Iráne, ak bude predĺžená, by sa mohla stať zlomovým bodom vo vojne na Ukrajine, rovnako ako udalosti z…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Gedra pre HS: Skončila sa vláda mimovládok. A my sa tohto hesla držíme

Ústavný súd koncom minulého roka stopol zákon, ktorý novelizoval právnu úpravu mimovládnych organizácií. Vláda to rešpektuje, ale nesúhlasí s tým

11. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Počas atentátu na Alího Chameneího utrpel zranenia aj jeho syn, novovymenovaný ajatolláh

Ajatolláh Modžtabá Chameneí, ktorý sa od svojho vymenovania minulý víkend neobjavil na verejnosti, utrpel zranenia v dôsledku úderu, pri ktorom…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán a Izrael odmietli vyhlásenie Trumpa, že vojna sa čoskoro skončí

Irán a Izrael odmietli vyhlásenie amerického prezidenta Donalda Trumpa, že vojna sa čoskoro skončí

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kéry: Dvojitý meter a nehorázne klamstvá progresívcov nás stoja energetickú bezpečnosť

Poslanec a predseda Zahraničného výboru NR SR Marián Kéry ostro kritizuje nielen správanie našich susedov z Ukrajiny a rozklad medzinárodného…

11. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Irán predložil USA tri požiadavky na rokovania

Teherán predložil Washingtonu tri požiadavky na obnovenie rokovaní, informoval Al Mayadeen

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prezident: Vláda robí všetko pre zbrzdenie rastu cien pohonných látok

V tejto chvíli robí vláda všetky kroky, nielen na domácej, ale aj zahraničnej scéne, aby čo najviac zbrzdila potenciálny rast…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Irán bol na vojnu pripravený lepšie, ako čakala Trumpova administratíva

Podľa denníka The New York Times bolo vo vojne s Iránom poškodených najmenej 17 amerických zariadení na Blízkom východe

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V spore Blaha vs. Eset bude musieť mestský súd rozhodnúť znovu

Krajský súd v Bratislave zrušil ako nesprávny a nezákonný rozsudok Mestského súdu Bratislava IV, ktorým ten zamietol žalobu spoločnosti Eset…

11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Politico: V europarlamente stúpa averzia voči von der Leyenovej

V Európskom parlamente rastie nespokojnosť s Ursulou von der Leyenovej, ktorá by mohla viesť k jej rezignácii, informuje Politico s…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Médiá tvrdia, že Kremeľ mal zosnovať plán na udržanie Orbána pri moci

Kremeľ mohol schváliť plán dezinformačnej kampane, ktorá má pomôcť maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi udržať sa pri moci. S odvolaním sa…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Útok ukrajinskej armády na Brjansk má všetky základné znaky vojnového zločinu

Rusko, 11. marca 2026 - Ministerstvo zahraničných vecí Ruska vydalo vyhlásenie v súvislosti s raketovým útokom ukrajinskej armády na Brjansk.…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Vojna sa pre kaviareň nezačína prvou bombou, ale prvým zrušeným letom

Príbeh jednej pokazenej dovolenky ukázal selektívny súcit, slepotu voči príčinám vojny. Rozbil ilúziu, že americká ochrana prináša len bezpečie, nie…

11. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

K možnému nasadeniu pozemných síl USA v Iráne: „Som vystrašený ako nikdy predtým,“ reagujú senátori

„Som vystrašený ako nikdy predtým“: úplný komentár demokratického senátora Blumentala k možnému nasadeniu pozemných síl USA v Iráne po brífingu…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lesk a bieda…. a čo ďalej?

Po uverejnení môjho posledného príspevku sa objavili komentáre, že zase mlátim prázdnu slamu, že popisujem veci, ale nepredkladám žiadne riešenia.…

11. 03. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Tucker Carlson: Vojna USA a Izraela proti Iránu má teologický charakter

USA, 11. marca 2026 - Zničenie obj

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Vodiči, ktorí by nemali sedieť za volantom

Vodiči dokážu niekedy na cestách vytvoriť situácie, ktoré sú nielen nebezpečné, ale aj úplne nepochopiteľné. Hoci sú autá bežnou súčasťou…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Dodávka prerazila bezpečnostné zátarasy pri Bielom dome, polícia uzavrela okolité ulice

Washingtonská polícia uzavrela okolie Bieleho domu po tom, ako v stredu nadránom prerazilo dodávkové vozidlo bezpečnostnú zábranu v blízkosti sídla…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Deravé rešeto namiesto štítu: Západné systémy protivzdušnej obrany neochránia pred rojom lacných dronov

USA, 11. marca 2026 - Americký bezpečnostný dáždnik na Blízkom východe sa zrazu stal deravým ako rešeto. Zatiaľ čo Pentagon…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Na zmene voľby zo zahraničia ešte nie je v koalícii dohoda, pripravujú ju v Smere

Na zmene spôsobu hlasovania zo zahraničia pri voľbách do Národnej rady SR zatiaľ v koalícii nie je oficiálna dohoda. Povedal…

11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Stovky študentov umeleckých odborov a ďalších zástupcov kultúry dnes dopoludnia protestovali na pražskom Malostranskom námestí. Následne išli pred ministerstvo kultúry. Protest bol namierený proti šéfovi rezortu Otovi Klempířovi a plánovaným škrtom v rozpočte ministerstva.

Praha protest kultúra
Na snímke protest pred českým ministerstvom kultúry proti šéfovi rezortu Otovi Klempířovi a proti škrtom v rozpočte pre jeho rezort, ktorý zorganizovala iniciatíva Stojíme za kultúrou! v Prahe 11. marca 2026 / Foto: TASR-Barbora Vizváryová
Včera 19:53

Za útok raketou Tomahawk na iránsku dievčenskú školu v meste Mínáb v prvý deň vojny na Blízkom východe sú zodpovedné Spojené štáty.

Ako píše denník New York Times tragédiu spôsobila chyba v zameriavaní.

Včera 19:50

Prokuratúra oznámila, že požiar autobusu v meste Kerzers na západe Švajčiarska mohol spôsobiť “psychicky narušený” muž, ktorý sa zapálil.

Kerzers požiar autobus
Na snímke príslušníci záchranných služieb zasahujú pri zhorenom autobuse v meste Kerzers vo Švajčiarsku v utorok 10. marca 2026 / Foto: TASR/AP-Kantonspolizei Freiburg via Keystone via AP
Včera 19:46

.

Fínsky útočník čelí kritike za odmietnutie dúhového LGBTI dresu. Ako jediný si ho neobliekol

Koncom minulého roka sme informovali o ruskej hviezde Alexovi Ovečkinovi, ktorý v NHL odmietol LGBT akciu svojho klubu Washington Capitals…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Špecializovaný trestný súd sa neobráti v kauze Kuciak s prejudiciálnou otázkou na Súdny dvor EÚ

Špecializovaný trestný súd v Pezinku sa neobráti na Súdny dvor EÚ s prejudiciálnou otázkou súvisiacou s prípustnosťou dôkazov extrahovaných zo…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Erdogan: Vojnu treba zastaviť, skôr než spáli celý Blízky východ

Vojnu, ktorá zachvátila veľkú časť Blízkeho východu, treba zastaviť, skôr než zasiahne celý región a ešte viac poškodí svetovú ekonomiku,…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na Ukrajine sa má „deanonymizovať“ Telegram

Najvyššia rada zajtra prerokuje návrh zákona o deanonymizácii telegramových kanálov, oznámila poslankyňa Iryna Heraščenko po príslušnom rozhodnutí zmierovacej rady

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Grendel robí poplach: Čaká nás stav ohrozenia?

Opozícia tvrdo reaguje na vystúpenie prezidenta s ministrom obrany a náčelníkom generálneho štábu. Kto však reálne maľuje čerta na stenu?

11. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov