NAŽIVO

Vládna Občianska koalícia premiéra Donalda Tuska by podľa najnovšieho prieskumu United Surveys pre portál Wirtualna Polska zvíťazila v parlamentných voľbách v Poľsku so ziskom takmer 31 percent hlasov. Druhé miesto by obsadilo Právo a spravodlivosť s podporou 26,5 percenta voličov. Súčasná vládna koalícia by stratila väčšinu.

11:37

Tempo rastu úverov domácnostiam v eurozóne sa v októbri 2025 zrýchlilo a v prípade peňažnej zásoby M3 zostalo stabilné. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Európska centrálna banka (ECB).

11:31

K Medzinárodnej vesmírnej stanici dopoludnia z ruského kozmodrómu Bajkonur odštartovala kozmická loď Sojuz MS-28 s novou posádkou tvorenou ruskými kozmonautmi Sergejom Kudom-Sverčkovom a Sergej Mikajevom a americkým astronautom Christopherom Williamsom. Trojica strávi na vesmírnej stanici približne osem mesiacov. K ISS by sa loď mala pripojiť asi tri hodiny po štarte.

11:15

Ruské ministerstvo zahraničných vecí oznámilo, že v reakcii na rozhodnutie Poľska uzavrieť ruský konzulát v Gdansku uzavrie od 30. decembra jeho konzulát v sibírskom meste Irkutsk. 

11:14

Súd v Bangladéši odsúdil zosadenú premiérku Hasínu Vadžídovú na 21 rokov väzenia za korupciu. Vadžídovú pred viac ako týždňom osobitný tribunál odsúdil na trest smrti za zločiny proti ľudskosti v súvislosti so zásahmi bezpečnostných zložiek počas hromadných protestov v roku 2024.

11:14

Turecké ministerstvo obrany zdôraznilo, že pred akoukoľvek diskusiou o nasadení tzv. zaisťovacích jednotiek na Ukrajinu musí byť najskôr uzavreté prímerie medzi Ruskom a Ukrajinou. 

11:13

Okresný súd v Krakove nariadil trojmesačné väzobné stíhanie občana Ruska, ktorý je podozrivý z neoprávneného zasahovania do informačných systémov. Podľa krakovskej prokuratúry mohol mať napojenie na kybernetické útoky namierené proti firmám v Poľsku aj v iných štátoch Európskej únie. Do Poľska muž prišiel nelegálne.

11:12

Ruský vojenský súd odsúdil na doživotie ôsmich obžalovaných v kauze výbuchu, ktorý 8. októbra 2022 poškodil Krymský most. K útoku sa neskôr prihlásili ukrajinské tajné služby.

11:10

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán sa stretne v Subotici so srbským prezidentom Aleksandarom Vučičom a s predstaviteľmi vojvodinských Maďarov. 

11:08

Turecký súd oslobodil štyroch fotoreportérov vrátane fotografa francúzskej tlačovej agentúry AFP, ktorí boli obvinení v súvislosti s masovými demonštráciami v Istanbule v marci tohto roku.

10:17

V prechodných obdobiach je dôležité venovať vetraniu zvýšenú pozornosť. Zlej cirkulácii vzduchu, ktorá sa prejavuje zarosenými oknami, tmavými škvrnami v rohoch, zatuchlinou, ale aj bolesťou hlavy, únavou či podráždením, sa dá predísť správnym vetraním. Práve to dokáže totiž šetriť peniaze aj zdravie. 

10:16

Najviac ľudí na Slovensku sa chystá obdarovať blízkych pod vianočným stromčekom kozmetikou, ktorá na druhé miesto odsunula minuloročnú jednotku – oblečenie. Trojkou v poradí budú knihy, ktoré zase predbehli hračky. Takmer polovica Slovákov bude tento rok kupovať väčšinu vianočných darčekov v e-shopoch, no je tu ešte 10 % takých, čo sa spoľahnú len na klasické obchody.

10:15

Rumunské ministerstvo obrany uzavrelo dohodu s francúzskym rezortom obrany o nákupe systémov protivzdušnej obrany Mistral v hodnote viac ako 626 miliónov eur. Ide o súčasť spoločnej európskej iniciatívy, do ktorej sú zapojené aj Belgicko, Cyprus, Estónsko a Maďarsko.

10:14

V pražskej štvrti Nusle došlo k masívnemu úniku plynu. Na mieste zasahujú všetky zložky integrovaného záchranného systému. Ľudia z okolitých budov sa evakuujú, zastavená je všetka doprava vrátane MHD.

10:13

Námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov pre ruskú tlačovú agentúru TASS uviedol, že presný dátum návštevy osobitného vyslanca amerického prezidenta Steva Witkoffa a ďalších predstaviteľov v Moskve nebol dosiaľ stanovený.

10:12

Venezuelský úrad pre civilné letectvo oznámil, že viacerým leteckým spoločnostiam zakázal prevádzkovať lety na svojom území, pretože zastavili svoju činnosť po varovaní Spojených štátov z minulého týždňa. Venezuela tieto aerolínie obvinila z terorizmu.

10:11

Nemecký policajný zväz očakáva búrlivý Silvester a varuje pred príliš malým počtom policajtov na zvládnutie situácie na prelome rokov. 

10:10

Ruská reprezentácia dostala povolenie na účasť na medzinárodných turnajoch v džude, informovala Medzinárodná federácia.

09:52

Pápež Lev XIV. odcestoval na svoju prvú apoštolskú cestu do Turecka a Libanonu. Očakáva sa, že počas návštevy oboch krajín vyzve na mier na Blízkom východe a na jednotu medzi kresťanskými cirkvami.

Pápež odlieta do Turecka a Libanonu
Na snímke pápež Lev XIV. nastupuje do lietadla na rímskom letisku Fiumicino, ktorým odletí na šesťdňovú návštevu Turecka a Libanonu / Foto: TASR/AP-Alessandra Tarantino
08:53

Jedna žena prišla o život a ďalší muž utrpel vážne zranenia pri útoku žraloka v austrálskom štáte Nový Južný Wales, uviedla tamojšia polícia.

Po útoku žraloka zomrela žena, muž utrpel ťažké zranenia
Na snímke značka na mieste smrteľného útoku žraloka na pláži Dee Why Beach v Sydney / Foto: TASR/AP-Mark Baker
08:41
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Poľský generál: Ukrajina má mesiac na prípravu. Potom sa začne peklo

V sobotu 20. apríla Snemovňa reprezentantov USA schválila návrh zákona o vojenskej a finančnej podpore pre Ukrajinu. 

Ilustračné foto
❚❚
.
Spoza oceánu prišla informácia, že projekty pomoci pre Ukrajinu sa odhadujú na približne 60 miliárd dolárov, rekapituluje Piotr Olejarczyk v poľskom denníku Onet

Generál Bogusław Pacek, profesor Jagelovskej univerzity a bývalý rektor Národnej akadémie obrany, upozorňuje, že tento balík 60 miliárd dolárov zahŕňa niekoľko samostatných projektov, z ktorých nie všetky priamo súvisia s podporou Ukrajiny. „Najväčšia časť tejto sumy pôjde na výrobu zbraní pre americké jednotky, aby sa nahradil nedostatok zbraní spôsobený presunom na Ukrajinu. Viac ako 11 miliárd dolárov bude „stáť“ balík súvisiaci s financovaním prítomnosti Američanov v Európe. Ukrajinci dostanú z nového balíka necelých 14 mld. na nákup nových zbraní,“ povedal.

Čo dostanú Ukrajinci za tieto peniaze? „Predovšetkým – 155 mm delostrelecké granáty. A tiež muníciu do ručných zbraní a všetko, čo potrebujú na protivzdušnú obranu,“ odpovedal poľský vojenský predstaviteľ.

 

.

Prvá tranža bude pochádzať zo zásob USA v Európe

Kedy sa tieto zbrane dostanú na Ukrajinu? „Podľa informácií, ktoré nám odovzdali Američania, bude určitá časť dodaná v priebehu niekoľkých dní. Očakáva sa, že budúci týždeň už budú zbrane na Ukrajine. Áno, je to veľmi rýchle tempo, ale je to možné, pretože tento náklad bude pochádzať z amerických skladov nachádzajúcich sa v Európe,“ hovorí expert.

Ako však zdôrazňuje generál Pacek, hovoríme o malom balíku v hodnote približne 300 miliónov dolárov. „Objavili sa už prvé informácie, zatiaľ nepotvrdené, že táto výzbroj je už na ceste do Rzeszowa,“ hovorí.

Druhá, oveľa väčšia tranža podľa experta začne na Ukrajinu prichádzať o niečo neskôr. „Ak hovoríme o dodávkach rôznych zbraní na Ukrajinu z USA, je to určite otázka minimálne niekoľkých týždňov,“ domnieva sa generál.

Ukrajina od začiatku vojny preukazuje leví kus statočnosti pri obrane proti silnejšiemu protivníkovi. Tlak Ruska však neprestáva. Preto bude mať americká pomoc cenu zlata. Poľský vojenský dôstojník sa domnieva, že „teraz je pre Ukrajinu veľmi ťažké obdobie“. „Pokiaľ ide o obranu, Ukrajina sa drží z posledných síl. Je tam nedostatok všetkého. Nielen munície, ale aj mnohých ďalších vecí, ktoré by jej umožnili účinne sa brániť,“ konštatuje.

 

.

Mesiac na dodávky a prípravu

Koľko z tejto pomoci bude Ukrajine stačiť? „Týchto 14 miliárd dolárov sa dá porovnať s rôznymi predchádzajúcimi balíkmi, ktorých už bolo veľa. Myslím si, že tento nový balík by mal stačiť na niekoľko mesiacov. Umožní Ukrajine prežiť. Dúfam tiež, že Ukrajinu výrazne posilní, dodá jej silu na obranu, ale sám o sebe osud tohto konfliktu nezmení,“ odpovedá generál Pacek.

Bývalý rektor Národnej akadémie obrany pripomína, že v tejto fáze konfliktu sa „munícia do ručných zbraní či delostrelecké granáty spotrebúvajú po desaťtisícoch“. „Nový balík umožní zadržať ruskú ofenzívu, ktorá sa očakáva do konca mája. Na dodanie a prípravu teda zostáva mesiac.“

„V tomto veľmi krátkom čase by Ukrajina mala využiť nový mobilizačný zákon a sformovať nové prápory, ktoré budú vyslané na front. Aj keď to nebudú nové brigády, ale aspoň doplnené z mobilizovaných. Je potrebná naliehavá rotácia, a to hovoríme o približne 300 000 vojakoch. To sú veľmi veľké počty a veľmi vážne úlohy pre Ukrajinu,“ dodal.

 

„Európa otvorila oči“

Poľský vojenský dôstojník poznamenáva, že okrem dohody o novej pomoci USA a prijatia mobilizačného zákona na Ukrajine sa objavila ďalšia kľúčová informácia. Posledné zasadnutie Rady Ukrajina-NATO prinieslo hmatateľné výsledky. Všetky štáty prostredníctvom svojich národných ministrov obrany deklarovali pomoc Ukrajine v oblasti protivzdušnej obrany. To je veľmi dôležitý moment. Nemci už hovoria o konkrétnych systémoch a číslach. Uvádzajú konkrétne sumy, najmä hovoríme o vyše miliarde eur dodatočnej pomoci Ukrajine.

.

„Všetky štáty EÚ, všetci členovia NATO pomôžu Ukrajine buď peniazmi, alebo presunom určitých systémov protivzdušnej obrany. Európa koná. Európa, zastúpená Európskou úniou, odovzdáva každý mesiac jeden a pol miliardy eur Ukrajine, aby mohla vyplácať mzdy, aby mohla fungovať,“ pripomína.

„Európa otvorila oči, Európa už naozaj zvýšila výrobu munície. Európa vsadila na zbrojenie. Európa vypĺňa existujúci deficit, zvyšuje svoj potenciál, svoje schopnosti. Zároveň si musíme jasne uvedomiť, že z vojenského hľadiska majú USA rezervy. Vojenské rezervy aj obrovské výrobné kapacity neporovnateľné s tými európskymi. A tieto americké kapacity sa dajú ľahko využiť na podporu Ukrajiny,“ povedal na záver generál Pacek.

 

Prečítajte si tiež

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Michal Durila

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Andrej Sablič

.
.
.

Glück pre HS: Je otázne, či má byť generálny prokurátor absolútne nedotknuteľný. Podozrenia z ovplyvňovania politicky citlivých vecí musia byť vysvetlené

O čo ide v prípade údajného zasahovania GP Maroša Žilinku do živých vecí na Krajskej prokuratúre v Žiline? Porušil prokurátor Balogh mlčanlivosť tým,…

27. 11. 2025 | Rozhovory | 11 min. čítania | 0 komentárov

.

Dostupnosť bývania sa zhoršila, no hypotéky stúpajú. NBS vysvetľuje prečo

Cenová dostupnosť bývania na Slovensku sa v posledných rokoch výrazne menila a jej vývoj sa často rozchádzal s aktivitou na…

27. 11. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pročko prehral súd so Sujom. Teraz bude musieť platiť

Miroslav Suja z hnutia Republika prostredníctvom sociálnej siete informuje, že vyhral spor s poslancom Jozefom Pročkom a ten sa mu…

27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Keď verejnoprávnosť uhne z cesty: TASR zamlčala podstatu kauzy Balogh a Žilinka

Verejnoprávna agentúra má stáť nad politickým konfliktom. Ak však prestane opisovať, čo sa skutočne stalo, a začne ponúkať len rámec,…

27. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Nekonečná ľahkosť Šimečkovho oportunizmu

Zneužije v nekalom politickom boji prvé posledné. Dobre ho vyškolili, nech už to bol ktokoľvek…

27. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Trumpov zástupca na uzavretom stretnutí v Kyjeve varoval európskych diplomatov: Pozor na Rusko!

Trumpov zástupca Driscoll na uzavretom stretnutí v Kyjeve varoval európskych diplomatov, že Rusko dosiahlo taký objem výroby diaľkových rakiet, ktorý…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Úrad boja proti organizovanej kriminalite zasahuje v Košiciach, vyšetruje škodu z eurofondov za 9,7 mil. eur

V Košiciach zasahuje protikorupčná jednotka Úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia Policajného zboru. V rámci akcie s krycím názvom Bioplyn…

27. 11. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Na scénu vstúpil nový dezinfokanál – lenže pozor! Šíri sofistikovanú propagandu

Do slovenského mediálneho priestoru vstúpil ďalší informačný, respektíve dezinformačný kanál – lenže pozor! Nejde o neškodný profil, práve naopak. Šíri…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Za múrmi Zimného paláca: Tento krásny príbeh úspešnej slovenskej autorky je inšpirovaný skutočnými udalosťami

Tri Tatiany – jeden príbeh. A jeden muž, ktorý na krku nosí anch a myslí si, že ovláda osud. Knihu…

27. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Šéfka fínskej diplomacie chce do mierového plánu o Ukrajine zahrnúť zredukovanie ruskej armády

Fínska ministerka zahraničných vecí Elina Valtonenová sa domnieva, že ak mierový plán počíta s obmedzeniami pre ukrajinské ozbrojené sily, potom…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Víťazka súťaže Najsilnejšia žena sveta prišla o titul, keď organizátori zistili, že je muž

Súťaž Najsilnejšia žena sveta 2025 v texaskom Arlingtone vyvolala kontroverziu po tom, ako americká súťažiaca Jammie Bookerová, ktorá cez víkend…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rutte tlmí nádeje na dosiahnutie mieru na Ukrajine: „Ešte zďaleka nie sme na konci“

Generálny tajomník NATO Mark Rutte varuje pred príliš vysokými očakávaniami od mierového plánu, ktorý pre Ukrajinu vypracovali USA . Zastáva…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Hra na kočku a na myš, ale jiná, než si myslíme…

Takový pocit jsem měl ze včerejší tiskovky Andreje Babiše poté, co se vrátil z Hradu, prezident si prohlédl jeho nominace…

27. 11. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Členstvo v EÚ pre Srbsko áno, pre Ukrajinu nie

Členstvom Srbska by Európska únia získala, tento proces však Brusel brzdí, zatiaľ čo Ukrajina, ktorá prevádzkuje korupčný aparát na najvyššej…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Žena zomrela po útoku žraloka býčieho, muža zachránil hrdinský okoloidúci

V austrálskom štáte Nový Južný Wales prišla o život žena, na ktorú počas plávania v mori zaútočil žralok býčí. Incident…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Brusel presadzuje finančný plán pre Ukrajinu, kritici však požadujú skutočnú mierovú stratégiu

Európska komisia oznámila, že urýchli svoj plán využiť zmrazené ruské aktíva na pomoc Ukrajine pre pokrytie finančnej medzery vo výške…

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Predvianočný boj je tu. Rybári sa domáhali zastavenia kampane za zákaz predaja živých kaprov, na súde neuspeli

Súd zamietol návrh na nariadenie neodkladného opatrenia, ktorým sa Združenie chovateľov rýb na Slovensku domáhalo zastavenia kampane za zákaz predaja…

27. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fantastický Šimon Nemec znovu rozhodol o víťazstve New Jersey

V noci sa v bojoch v NHL predstavili štyria Slováci, pričom najviac zaujal obranca \"diablov\" z New Jersey Šimon Nemec.…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Kontumačný rozsudok v neprospech ministra. Súdna rada: Je neprípustné, aby boli sudcovia zastrašovaní a urážaní

Súdna rada SR považuje za neprípustné, aby boli sudcovia zastrašovaní, urážaní či podrobení nátlaku alebo inej forme ovplyvňovania rozhodovacej činnosti.…

26. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Krajinám NATO je čoraz ťažšie skrývať svoje skutočné ciele podpory kyjevského režimu

USA, 26. novembra 2025 - Ukrajinská kríza bola vytvorená Západom v snahe zničiť Rusko. Od samého začiatku ŠVO lídri západných krajín,…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Matovič sa musí v pléne ospravedlniť za svoje výroky

Líder hnutia Igora Matoviča a poslanec Národnej rady SR Igor Matovič sa musí na ďalšej riadnej schôdzi parlamentu ospravedlniť za…

26. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Farebná matematická skladačka: Hlavolam pre tých najšikovnejších

Farebná matematická skladačka preverí vašu logiku, postreh aj schopnosť rýchlo myslieť - a kto ju dokáže vyriešiť, patrí medzi najschopnejších…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Rubio s Kallasovou nediskutuje

Americký minister zahraničných vecí sa vyhýba rokovaniam s Kajou Kallasovou. Denník Berliner Zeitung sa pozrel na to, prečo sa Marco…

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Najvýznamnejšie spiace sopky na svete, ktoré môžu znova "ožiť"

Sopky patria medzi najsilnejšie prírodné sily na Zemi a aj tie, ktoré vyzerajú pokojne, môžu v skutočnosti iba „spať“. Spiace…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Orbán sa chystá stretnúť s Putinom v Moskve uprostred rokovaní o dohode s Ukrajinou

Podľa správ médií sa maďarský premiér Viktor Orbán stretne v Moskve s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Orbán vyzval Európsku úniu…

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko ponúka Brazílii tanky, ktoré odmietla Ukrajina. Slovensko by sa malo sústrediť na obnovu železníc

Slovensko, 26. novembra 2025 - Pochybný až idiotský plán politickej strany Smer nakúpiť za prostriedky z konsolidácie modernučké tančíčky dostáva…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Moskva neurobí Ukrajine žiadne ústupky

Moskva neurobí Ukrajine žiadne ústupky, vyhlásil námestník ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Rjabkov

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Remeselníci a ich magické remeslo, ktoré osloví každého z nás

Magické remeslo sa rodí tam, kde sa stretáva tvorivosť, trpezlivosť a osobný príbeh — a práve toto spája všetkých remeselníkov,…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Vládna Občianska koalícia premiéra Donalda Tuska by podľa najnovšieho prieskumu United Surveys pre portál Wirtualna Polska zvíťazila v parlamentných voľbách v Poľsku so ziskom takmer 31 percent hlasov. Druhé miesto by obsadilo Právo a spravodlivosť s podporou 26,5 percenta voličov. Súčasná vládna koalícia by stratila väčšinu.

11:37

Tempo rastu úverov domácnostiam v eurozóne sa v októbri 2025 zrýchlilo a v prípade peňažnej zásoby M3 zostalo stabilné. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Európska centrálna banka (ECB).

11:31

K Medzinárodnej vesmírnej stanici dopoludnia z ruského kozmodrómu Bajkonur odštartovala kozmická loď Sojuz MS-28 s novou posádkou tvorenou ruskými kozmonautmi Sergejom Kudom-Sverčkovom a Sergej Mikajevom a americkým astronautom Christopherom Williamsom. Trojica strávi na vesmírnej stanici približne osem mesiacov. K ISS by sa loď mala pripojiť asi tri hodiny po štarte.

11:15

Ruské ministerstvo zahraničných vecí oznámilo, že v reakcii na rozhodnutie Poľska uzavrieť ruský konzulát v Gdansku uzavrie od 30. decembra jeho konzulát v sibírskom meste Irkutsk. 

11:14

Súd v Bangladéši odsúdil zosadenú premiérku Hasínu Vadžídovú na 21 rokov väzenia za korupciu. Vadžídovú pred viac ako týždňom osobitný tribunál odsúdil na trest smrti za zločiny proti ľudskosti v súvislosti so zásahmi bezpečnostných zložiek počas hromadných protestov v roku 2024.

11:14

.

Skúsme pochopiť mentálny svet mainstreamových novinárov. Ak sa to dá

Asi nič nie je pravde ďalej, ako informácie v mainstreamových médiách. Všetci to poznáte. Niektorí aj na vlastnej koži. Ani…

26. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Deep State potvrdzuje vstup ruských vojakov do centra Pokrovska

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

26. 11. 2025 | Aktualizované 26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Aktualizované 26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Kniha, ktorá odhaľuje budovanie liberálnej spoločnosti

Kniha Beseda v pekle alebo ako by mohlo prebehnúť stretnutie Niccola Machiavelliho a Charlesa Louisa Montesquieua. Nájdete ju TU

26. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Európsky parlament vyzval na obmedzenie prístupu detí do 16 rokov na sociálne siete

Poslanci Európskeho parlamentu 483 hlasmi za, 92 proti a 86 sa zdržali prijatia správy, v ktorej vyjadrujú hlboké znepokojenie nad…

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Skončil samit G20 v Južnej Afrike, ktorý bojkotovali USA

Donald Trump sa nezúčastnil samitu G20 v Južnej Afrike 22. – 23. novembra, ale snažil sa uplatniť svoj vplyv z…

26. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Michal Durila

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Andrej Sablič

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov