rozpočet schválenie

NAŽIVO

Belehradský súd zrušil prvostupňový rozsudok v prípade rodičov chlapca, ktorý pred dva a pol rokom počas masovej streľby na Základnej škole Vladislava Ribnikara v Belehrade zastrelil deväť ľudí. Nariadil obnovené súdne konanie.

Včera 20:22

Merz bol prvým z európskych lídrov, ktorý telefonoval s Trumpom a diskutoval o novom americkom pláne pre Ukrajinu, píše denník Bild s odvolaním sa na predstaviteľa nemeckého kabinetu Corneliusa.

Podľa neho boli s Trumpom „dohodnuté ďalšie kroky na úrovni poradcov“.

Včera 20:13

Richard Takáč upozornil, že európske zmeny výrazne ovplyvnia fungovanie slovenského agrosektora po roku 2028 a je preto potrebné aktívne presadzovať také riešenia, ktoré budú férovejšie a zohľadnia štruktúru slovenského poľnohospodárstva.

Včera 19:51

Ursula von der Leyenová a António Costa informovali, že európski lídri sa stretnú v sobotu aby spoločne rokovali o situácii na Ukrajine po tom, čo Kyjev dostal od USA návrh mierového plánu.

Včera 19:49

Cesta II/507 medzi Zamarovcami a Skalkou nad Váhom v okrese Trenčín zostala v piatok večer pre dopravnú nehodu neprejazdná. Informuje o tom trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti. Úsek cesty je neprejazdný v oboch smeroch. Polícia vyzvala vodičov, aby rešpektovali jej pokyny na mieste.

Včera 19:43

Pápež povedal mladým ľuďom v USA, že umelá inteligencia môže byť užitočným nástrojom na učenie, ale nepoužívajte ju na domáce úlohy.

Včera 19:04

Britský súd odsúdil na desať a pol roka väzenia za korupciu bývalého poslanca Európskeho parlamentu (EP) a lídra strany Reform UK vo Walese Nathana Gilla. Podľa rozsudku dostával úplatky za prednášanie proruských prejavov v europarlamente.

Včera 18:51

Trump pracuje s Ukrajinou i Ruskom „na čo najrýchlejšom ukončení vojny“, uviedol v piatok americký predstaviteľ krátko po zverejnení mierového návrhu. Trump očakáva odpoveď na návrh od Zelenského do štvrtka.

Včera 18:22

Moskva „nemá v úmysle zaútočiť na pobaltské krajiny“, vyhlásil Trump v rozhovore pre rádio Fox.

Podľa neho Litva, Lotyšsko a Estónsko „nemajú dôvod na obavy“, pretože „ukrajinský konflikt bude vyriešený“.

Včera 18:21

Guterres uviedol, že akýkoľvek mierový plán pre Ukrajinu musí byť „v súlade“ s rezolúciami OSN, ktoré podporujú „teritoriálnu integritu“ krajiny.

Včera 18:09

EÚ varovala, že tohtoročná klimatická konferencia OSN by sa mohla skončiť bez dohody. „To, čo je teraz na stole, je neprijateľné. A keďže sme natoľko vzdialení od toho, kde by sme mali byť, je smutné to povedať, no naozaj stojíme pred scenárom bez dohody,“ povedal novinárom komisár EÚ pre klímu Wopke Hoekstra.

Včera 17:57

Súd v Peru vydal medzinárodný zatykač na bývalú premiérku Betssy Chávezovú za jej údajné podieľanie sa na pokuse o štátny prevrat v roku 2022.

Včera 17:55

Rokovania medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom o zapojení Londýna do únijného programu na obranné pôžičky SAFE v hodnote 150 miliárd eur sa zatiaľ nepodarilo uzavrieť.

Včera 17:40

Šéf poľského Úradu národnej bezpečnosti Slawomir Cenckiewicz kritizoval poľskú vládu za postup pri riešení útoku na železnicu, ktorého páchatelia unikli do Bieloruska.

Včera 17:29

Trump vyhlásil, že čoskoro zavedie „veľmi silné“ sankcie proti Rusku a nezruší sankcie na jeho ropu.

Je charakteristické, že toto vyhlásenie zaznelo na pozadí všeobecnej diskusie o „Trumpovom mierovom pláne“ a tlaku USA na Kyjev s požiadavkou, aby ho prijal.

Včera 17:21
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Pád vlády a predčasné voľby alebo rozpad PS?

Predpoveď na rok 2025 od redakcie Hlavných správ. Určite netreba čakať upokojenie. Práve naopak. Rok 2025 bude ešte turbulentnejší ako bol rok 2024. Poďme sa na to pozrieť bližšie

rozpočet schválenie
Na snímke zľava minister vnútra SR a predseda strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok, premiér SR Robert Fico (Smer-SD), minister financií SR Ladislav Kamenický (Smer-SD) a predseda strany SNS Andrej Danko (SNS)
❚❚
.

Slovensko domovina naša

Pád vlády a predčasné voľby

Slniečkari sa tešia na predčasné voľby. Nezorientovaný ľud obviňuje Huliaka, že položí vládu, ale tak to nebude. V tejto situácii musí zasiahnuť premiér, musí umožniť huliakovcom prístup k moci a to sa nedá inak, len tak, že sa zreálni podiel na moci v samotnom „klube“ SNS, resp. každý tam dostane toľko prístupu k celoštátnej moci, akú má sám váhu. Budú sa musieť vrátiť tarabovci do parlamentu a znova sa prerozdelia ministerstvá a firmy, ktoré dostala SNS na začiatku. Pretože Danko bude v rámci tohto zoskupenia nakoniec za SNS znova v parlamente sám, taký dostane aj podiel na celoštátnej moci – teda blížiaci sa k nule.

Situácia však bude riešiteľná a aj sa vyrieši.

Reálne ohrozenie koalície prichádza z Hlasu. Tu sa partička okolo Migaľa hrá na inteligentov, ktorí všetko vedia lepšie ako ostatní a budú preto hlasovať ako uznajú za vhodné. Uvedomme si však, že túto možnosť dostali len preto, že Danko vyvolal napätie v SNS a huliakovci rebelujú. Hneď ako sa táto situácia vyrieši, a huliakovci začnú znova hlasovať s koalíciou, váha migaľovcov sa stratí a s ňou aj ich schopnosť mútiť vodu.

 

.

 

Preto si myslím, že k pádu vlády nedôjde aj keď urazený Migaľ bude hádzať koalícii polená pod nohy.

 

Rozpad Progresívneho Slovenska

Nezhody v rámci strany budú narastať s pribúdajúcim časom. V strane je už príliš veľa polokohútov a ešte možno dorazia ďalší (Migaľ).

.

Pritom malý Šimečka naozaj nie je vodca a ešte je aj politicky reálne neschopný. Pôsobí, ako nesamostatne submysliaca bytosť.

Polokohúti ako Štefunko či Korčok možno nemajú na to, aby ho vykopli z predsedníckej funkcie ale taký Migaľ, myslíme si, že na to bude mať. Ak ho pustia do kurníka PS tak je rozštiepenie strany isté. Turbulencie a odchody však očakávame i tak.

 

Procesy s politickými zločincami

V prvej polovici roka predpovedáme postupne vznášanie obvinení a možno aj bratie do väzby čurillovcov. Tí trestnú činnosť páchali obzvlášť hlúpym spôsobom a budú ich z nej usvedčovať ich vlastní kajúcnici. Tiger (Peter Petrov) zjavne najinteligentnejší z nich už situáciu pochopil a začal proti nim svedčiť.

.

 

 

V druhej polovici roka očakávame, že stratia dobrý spánok aj väčšie politické ryby. Na Matoviča, Lipšica, Mikasa, Mikulca, Hamrana, Naďa a ďalších, začne siahať ruka spravodlivosti.

 

Svet

Svet v pnutí a neistote

Rusko po páde socializmu malo záujem vstúpiť do klubu zlatej miliardy západných a im podriadených krajín. Rusov je necelých 150 mil. a ľahko by sa tam, aj vďaka ich nekonečnej surovinovej základni, zmestili. Ale Západ sa rozhodol, že ich neprijme. Že ich radšej porazí a vydrancuje.

Postupne sa vojensky približoval k ruským hraniciam rozširujúc NATO. Horúca fáza začala v roku 2014, po tom, čo na Ukrajine, jednoznačne krajine v ruskej sfére vplyvu, zorganizoval prevrat a uchopil moc. Odvtedy tento horúci konflikt neustále eskaluje.

Na svete je mnoho záujmových skupín, ktoré si želajú ďalšiu eskaláciu a najlepšie totálnu vojnu. Vidieť to na krokoch napríklad Veľkej Británie.

Tento konflikt v rámci takpovediac kresťanskej, bielej, civilizačne rovnakej skupiny (ťažko to vyjadriť, treba si uvedomiť, že svojim spôsobom je tento konflikt niečím ako občianskou vojnou) umožnil štátom Globálneho juhu prihlásiť sa o podiel na moci.

Úpadok Západu a jeho konfrontácia s Ruskom štátom Globálneho juhu ukázala, že hegemón je mŕtvy, resp. minimálne ťažko ranený a zoslabnutý, a že tu vznikol priestor, ktorý sa teraz snažia zaplniť.

.

Takéto vyrovnávanie, zreálňovanie síl je vždy turbulentné a neočakávame, že by sa tento proces mohol v roku 2025 oslabiť.

Práve naopak, prítomnosť Trumpa vzhľadom na jeho povahu, skôr všetko ešte eskaluje.

Trump síce hovorí o potrebe mieru na Ukrajine, ale ten by momentálne vôbec nevyhovoval Rusku. Preto neočakávame, že by došlo rýchlo k nejakému prímeriu alebo upokojeniu situácie. Rokovať sa bude, ale tak dlho, kým Rusi nedosiahnu všetko, čo momentálne vedia vojensky dosiahnuť. Rusi si uvedomujú, že teraz už bude rýchlosť ich postupu s každým dňom rásť a posledné čo potrebujú je zastavenie bojov teraz, keď je už Ukrajina a jej armáda personálne vyčerpaná.

 

 

.

Spoliehať sa na mier vo svete v roku 2025 preto neodporúčame.

Práve naopak, je ľahko možné, že budú otvorené ďalšie bojiská. Že dôjde k ďalším konfrontáciám (pred niekoľkými dňami sa rozhorel konflikt Afganistan – Pakistan).

A to možno naozaj v krajinách, kde by sme to dnes nečakali. Trump by si rád privlastnil Panamský prieliv, Grónsko i Kanadu. Nepokladáme to za nezmyselné žartíky.

Skôr je možný úplný rozpad systému postavenému „na pravidlách“. A tento systém rozmláti Amerika.

 

.

Svet a miesto Slovenska v ňom

Našťastie v týchto turbulentných časoch nestojí na čele štátu nejaký neschopný Matovič 2.0 ale Fico, ktorý veľmi citlivo vníma vetry zmien.

Západ sa rozpadá zvnútra. Roztrhajú ho jeho vlastné pnutia, jeho vlastný nesúlad, ktorý tu vytvára európska a globalistická elita, cez svoje médiá a mimovládky (ktoré na to doteraz úplne postačovali) a realitou, ktorá sa derie na povrch cez nových politikov, a cez nové nezávislé médiá.

Tento vyklamaný svet sa nedá udržať. Zrúti sa do seba, kvôli tomu, že stratí elementárnu dôveru verejnosti.
CNN a ďalšie médiá strácajú sledovanosť, a bude to len horšie. Ich lži a klamstvá už neoslovujú, ich monopol na informácie, ktorý ich desaťročia držal, je preč.

Nejaký čas sa ešte bude dať zrušiť voľby, ak vyhrá nesprávny kandidát ako v Rumunsku. Ešte sa nejaký čas bude dať utvoriť vládna koalícia bez nepohodlného víťaza volieb ako v Holandsku, Rakúsku a ako to bude s najväčšou pravdepodobnosťou po voľbách v Nemecku. Ešte sa nejaký čas bude dať kriminalizovať a vyradiť z politického boja nepohodlný politik, ako sa o to teraz snažia vo Francúzsku voči Le Pennovej, ale neskôr to už nepôjde. O nejaký čas to už nebude fungovať, jednoducho sa to nebude dať.

 

 

Kríza, ktorá potom prepukne pravdepodobne zmetie EÚ v takej podobe ako ju dnes poznáme. Úspech bude, ak niektoré štáty neskončia v občianskych vojnách.

.

A Fico to vidí už teraz. Preto obracia kormidlo na východ, ktorý na nasledujúce desaťročia sľubuje prosperitu. Čím skôr začneme spoluprácu s týmto klubom, touto časťou sveta, ktorá dnes preberá kormidlo prosperity, tým menej budeme cítiť otrasy, ktoré budú v blízkej budúcnosti zmietať Západom.

Slovensko preto v roku 2025 bude robiť ďalšie kroky pre vytvorenie svojej novej pozície vo svete, v práve sa tvoriacom novom svetovom poriadku.

Fico je však premiér malého štátu, preto bude veľa záležať na tom, aké príležitosti mu vývoj vo svete poskytne (ako napríklad zastavenie plynu Zelenským mu umožnilo jednať s Putinom).

Prajme si preto do roku 2025, aby bol pre vnútroštátnu politiku čo najpokojnejším a aby naopak, sme v zahraničnej politike dostali čo najviac príležitosti, ktoré by sme mohli využiť na zlepšenie svojho postavenia a postupné odpútanie sa od psychopatického Západu na kokaíne.

A samozrejme, prajme si navzájom hlavne veľa šťastia, zdravia a lásky.

Vaša redakcia

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Martin Kovac

Matej Michalička

René Pavlík

Ivan Štubňa

.
.
.

Veľmi vážne obvinenia vznesené proti Žilinkovi. Budú postačujúcim dôvodom na odvolanie nekonajúceho generálneho prokurátora

Napätie medzi vládou a generálnym prokurátorom Marošom Žilinkom dosiahlo nový vrchol. Robert Fico ako premiér už viackrát vyzval generálneho prokurátora…

21. 11. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

Putin reaguje na americký plán. Dvíha aj varovný prst

Vladimir Putin v piatok vyhlásil, že americký plán by mohol „položiť základy“ dohody o mieri na Ukrajine. Prvýkrát tak potvrdil,…

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Opozícia žiada odvolanie Melichera za jeho vyjadrenia. Štátny tajomník reaguje

Opozícia kritizuje štátneho tajomníka ministerstva obrany Igora Melichera za jeho vyjadrenia v televízii Markíza o tom, že by Ukrajina mala…

21. 11. 2025 | Aktualizované 21. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Aktualizované 21. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Merz, Macron a Starmer “sa spojili so Zelenským, aby odmietli Trumpov mierový plán”. USA použili veľmi tvrdé donucovacie prostriedky

Merz, Macron a Starmer „sa spojili so Zelenským, aby odmietli kľúčové prvky Trumpovho plánu“. O tom píše agentúra Bloomberg

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Nový vrchol „kriedovej revolúcie“. Na pamätníku pred Úradom vlády sa objavil desivý nápis

Kriedová revolúcia dosiahla svoj nový vrchol. Pred Úradom vlády Slovenskej republiky sa objavil nápis, z ktorého tuhne krv v žilách

21. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Aký bude Lajčákov osud potom ako unikli správy s Epsteinom? Premiér prehovoril

Rozhodnutie o tom, či Miroslav Lajčák skončí na poste poradcu predsedu vlády v súvislosti s medializovanými informáciami o komunikácii s…

21. 11. 2025 | Aktualizované 21. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Aktualizované 21. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska komisia opäť zasahuje do našich záležitostí, už začala konanie proti Slovensku

Európska komisia v piatok oznámila, že začala konanie o porušení povinnosti (infringement) proti Slovensku. Dôvodom je nedávna novelizácia ústavy, ktorá…

21. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Napínavá historická detektívka z čias Prvej Československej republiky

Napínavá historická detektívka z čias Prvej Československej republiky, kde rozum a intuícia vedú k spravodlivosti – aj keď sa jej…

21. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Sneh na Slovensku spôsobil komplikácie. Tieto oblasti boli zasiahnuté najviac

Silné sneženie na Orave a Liptove spôsobilo v piatok najmä skoro ráno komplikácie aj v regionálnej autobusovej doprave. Hovorca prepravnej…

21. 11. 2025 | Aktualizované 21. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Aktualizované 21. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Pokrovsk je definitívne stratený

Pokrovsk je úplne stratený, vyhlásil ukrajinský vojak Vladislav Potockij po opustení mesta

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Polexit“? To by bolo Poľsko najďalej

Poľský minister zahraničných vecí Radoslaw Sikorski obvinil prezidenta Karola Nawrockého z pestovania „protieurópskeho ducha“ a zákonodarcom odkázal, že Poľsko musí…

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pochybné praktiky Matovičových ľudí

Šíria propagandu bez priamych dôkazov, len aby očiernili vládu

21. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Sanitka nedala prednosť, odhodené auto na chodníku zrazilo deti. Celkovo šesť zranených

Šesť ľudí vrátane štyroch detí utrpelo zranenia pri nehode sanitky a osobného auta, ktorá sa v piatok stala v českom…

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Ukrajinskí „organizátori“, ktorí stoja za útokmi na poľské železničné trate sú identifikovaní

Poľské médiá zverejnili mená dvoch Ukrajincov, ktorí údajne spáchali výbušné sabotáže na poľských železniciach v mene Ruska. Obaja podozriví údajne…

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prieskum: Ak by sa parlamentné voľby konali uprostred novembra, zvíťazilo by PS. Republika pred Hlasom

Ak by sa parlamentné voľby konali uprostred novembra, zvíťazilo by v nich hnutie Progresívne Slovensko , volilo by ho 22,1…

21. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ševčík pre HS: Vláda ľudí na krádeže nenabádala, problém vytvorila hystéria opozície. Spoločenská atmosféra je toxická, agresivita rastie aj kvôli verbálnemu násiliu

Podľa opozície môže za nárast drobnej majetkovej kriminality novela trestného zákona spred takmer dvoch rokov. Koalícia – naopak – viní…

21. 11. 2025 | Rozhovory | 6 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Rozhovory | 6 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ukrajinské ozbrojené sily sú „vyčerpané týmto rokom vojny“

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

21. 11. 2025 | Aktualizované 21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Aktualizované 21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

.

Viktor Orbán: Zatiaľ čo USA vedú mierové rokovania, predseda Európskej komisie hľadá ešte viac peňazí na vojnu

Ukrajina, 21. novembra 2025 - Dnes si pripomíname výročie Majdanu na Ukrajine. Ide jednoznačne o najväčšiu tragédiu našej novodobej histórie…

21. 11. 2025 | 0 komentárov

Kryptomeny v panike, bitcoin vymazal celý rok a trh padá

Kryptomenový trh sa v posledných týždňoch prepadá do hlbokej paniky, pričom celková trhová kapitalizácia klesla o viac ako 1,2 bilióna…

21. 11. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

V Dukle Trenčín už majú nového trénera. Kto sa postaví na lavičku vojakov?

Vedenie slovenského extraligového hokejového klubu HK Dukla Trenčín už našlo náhradu za odvolaného fínskeho kouča Tommiho Hämäläinena. Stal sa ním…

21. 11. 2025 | 0 komentárov

Ficova vláda chystá veľmi zlú vec, tvrdí exminister

Vláda premiéra Roberta Fica a Ministerstvo spravodlivosti SR vedené Borisom Suskom predložili najväčšiu zmenu Občianskeho zákonníka od 60. rokov minulého…

21. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Možno ste nevedeli, ako vyzerá vnútro týchto 18 predmetov

Svet je plný vecí, ktoré používame denne, no len málokedy vidíme ich vnútro, skryté vrstvy a mechanizmy, ktoré im dávajú…

21. 11. 2025 | 0 komentárov

Americkí sudcovia chcú obnoviť súdne konania spájajúce Tylenol s autizmom

Americký odvolací súd rozhoduje o tom, či obnoví viac ako 500 súdnych žalôb podaných rodičmi, ktorí tvrdili, že autizmus alebo…

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ľudia si pýtali vysvetlenie, na tie najčudnejšie veci, ktoré videli

Vysvetlenie je prvá vec, ktorá človeku napadne, keď sa ocitne zoči-voči niečomu, čo nedáva zmysel. Niekedy jednoducho idete po ulici,…

21. 11. 2025 | 0 komentárov

Šutaj Eštok: Keby študent vulgárne písal o Čaputovej, za vzor by ho nedávali

Mainstreamové médiá robia chybu, ak dávajú mladým ľuďom za vzor študenta z Popradu, ktorý napísal vulgárny odkaz smerom k premiérovi…

21. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Ruský motostrelec natočil veľavravné video s kolónou zajatých ukrajinských vojakov v oblasti Krasnoarmejska

Ukrajina, 21. novembra 2025 - Stredná skupina ruských vojsk dokončuje obsadenie a čistenie Krasnoarmejska od rozptýlených zvyškov militantov Ozbrojených síl…

21. 11. 2025 | 0 komentárov

Bizarná teória: Dieťa má dať súhlas na výmenu plienky

Austrália prišla s ďalším bizarným nápadom. Vaše dieťa by Vám malo dať súhlas na to, aby ste mu mohli vymeniť plienku:…

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Podľa trénera Guardiolu sa skutočná sezóna začína až teraz. Hráči Manchestru City sa chcú dotiahnuť na vedúci Arsenal

Tréner anglického futbalového klubu Manchester City vyhlásil, že \"skutočná sezóna sa začína teraz\", keď jeho tím sa snaží dotiahnuť na…

21. 11. 2025 | 0 komentárov

Európska únia tvrdí, že Ukrajina potrebuje 135 miliárd eur, pričom Orbán považuje návrhy na financovanie Ukrajiny za „absurdné“

„Prestaňme financovať vojnu, ktorú nemožno vyhrať, spolu s korupčnou ukrajinskou vojnovou mafiou a sústreďme svoje sily na nastolenie mieru,“ napísal…

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Belehradský súd zrušil prvostupňový rozsudok v prípade rodičov chlapca, ktorý pred dva a pol rokom počas masovej streľby na Základnej škole Vladislava Ribnikara v Belehrade zastrelil deväť ľudí. Nariadil obnovené súdne konanie.

Včera 20:22

Merz bol prvým z európskych lídrov, ktorý telefonoval s Trumpom a diskutoval o novom americkom pláne pre Ukrajinu, píše denník Bild s odvolaním sa na predstaviteľa nemeckého kabinetu Corneliusa.

Podľa neho boli s Trumpom „dohodnuté ďalšie kroky na úrovni poradcov“.

Včera 20:13

Richard Takáč upozornil, že európske zmeny výrazne ovplyvnia fungovanie slovenského agrosektora po roku 2028 a je preto potrebné aktívne presadzovať také riešenia, ktoré budú férovejšie a zohľadnia štruktúru slovenského poľnohospodárstva.

Včera 19:51

.

Test osobnosti: Farba, ktorú uvidíte ako prvú, odhalí vaše silné stránky

Test osobnosti založený na optických ilúziách môže odhaliť prekvapivé detaily o vašej povahe - vrátane základných silných stránok, ktoré vás…

21. 11. 2025 | 0 komentárov

„Hnutie Republika rastie medzi mladými“

Podľa nového prieskumu je strana hnutie Republika medzi mladými ľuďmi druhá najpopulárnejšia strana, informujú europoslanci Milan Uhrík a Milan Mazurek…

21. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Málotriedky na Slovensku v ohrození

Vládny návrh nariadenia z novembra 2025 - znížením veľkostného koeficientu pre školy pod 150 žiakmi z 1,495 na 1,350 -…

21. 11. 2025 | 0 komentárov

Ukrajina dosiahla zmenu jedného z bodov návrhu mierového plánu

Ukrajina dosiahla zmenu jedného z bodov návrhu mierového plánu predloženého USA, píše The Wall Street Journal

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Americký profesor: USA a Ukrajina dostali Európu do slepej uličky v ktorej sa rozpadne

USA, 21. novembra 2025 - Súčasná situácia okolo Ukrajiny predstavuje pre Európu absolútne neprekonateľnú krízu, v ktorej neexistujú žiadne dobré…

21. 11. 2025 | 0 komentárov

HLAS hazarduje. Vydrží vláda nový nápor?

Vládna koalícia vysiela posledné týždne zmätočné signály, pokiaľ ide o jej stabilitu. Podkopávanie autority má na triku aj strana HLAS

21. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Martin Kovac

Matej Michalička

René Pavlík

Ivan Štubňa

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov