NAŽIVO

Ukrajina predĺžila vojenské stavy a mobilizáciu do 4. mája 2026: Zelenskyj podpísal zákony prijaté Radou.

Včera 20:16

Talianska vláda vyhlásila núdzový stav v regiónoch Kalábria, Sicília a Sardínia, ktoré minulý týždeň zasiahli silné búrky.

Včera 20:04

Trump potvrdil, že telefonoval s guvernérom Minnesoty Timom Walzom o súčasnej situácii v tomto štáte a o konaní federálnych imigračných agentov.

Včera 20:03

Európska komisia schválila druhú vlnu národných obranných projektov v rámci iniciatívy EÚ SAFE pre osem členských štátov vrátane Slovenska. Po schválení a podpísaní úverových zmlúv bude mať týchto osem štátov nárok na pôžičky v hodnote približne 74 miliárd eur.

Včera 19:38

V prípade, že Kanada odmietne kúpiť americké stíhačky piatej generácie F-35, Washington bude musieť častejšie zasahovať do vzdušného priestoru susednej krajiny, vyhlásil veľvyslanec USA v Kanade Pete Hoekstra.

Diplomat poznamenal, že USA budú musieť zakúpiť viac moderných stíhačiek pre svoje vlastné vzdušné sily a častejšie ich vysielať do kanadského vzdušného priestoru, „aby čelili hrozbám blížiacim sa k USA“.

Včera 19:30

Takáč uviedol, že financovanie spoločnej poľnohospodárskej politiky po roku 2028 patrilo medzi hlavné body pondelňajšej Rady EÚ pre poľnohospodárstvo v Bruseli.

Včera 19:29

Podľa Babiša Česko nedostalo oficiálny list od Trumpa, ktorým by ČR pozval do Rady mieru ako niektoré iné krajiny. Prípadné členstvo v tejto novej platforme chce koordinovať s ostatnými krajinami EÚ.

Včera 19:24

Zo správy lotyšskej spravodajskej služby, na ktorú sa odvoláva Politico vyplýva, že útoky dronov spôsobujú 70 až 80 percent zranení alebo úmrtí vo vojne na Ukrajine.

Včera 19:23

Orbán uviedol, že ukrajinská vláda sa snaží zasahovať do aprílových parlamentných volieb v Maďarsku koordinovanou sériou opatrení. Podľa neho minulý týždeň ukrajinskí politickí lídri a ukrajinský prezident „sformulovali hrubo urážlivé a výhražné odkazy Maďarsku a maďarskej vláde“.

Včera 19:22

V Kyjeve skončila takmer päťhodinová pohotovosť.

Francúzsko kategoricky odmieta, aby Ukrajina nakupovala britské rakety Storm Shadow za úverové prostriedky EÚ, informuje The Telegraph.

Západné médiá už skôr písali o konflikte medzi Francúzskom a Nemeckom v súvislosti s tým, že Paríž chce, aby sa za úverové prostriedky EÚ nakupovali zbrane pre Ukrajinu iba v krajinách EÚ.

Včera 19:11

Vláda ČR zrušila uznesenie o vyslaní veľvyslancov, ktorých vybrala ešte predchádzajúca vláda Petra Fialu a schválil ich prezident.

Včera 18:38

Vodca Hizballáhu Naím Kásim varoval, že nová vojna proti Iránu, kľúčovému spojencovi jeho hnutia, by rozpútala konflikt v celom regióne. Dodal, že prípadný útok na Teherán bude namierený aj proti samotným militantom.

Včera 18:38

Americký Federálny úrad pre letectvo informoval, že pri havárii súkromného lietadla na letisku v americkom meste Bangor zahynulo sedem ľudí a jedna osoba utrpela vážne zranenia.

Včera 18:36

Hovorca Kremľa Peskov potvrdil, že tretie kolo rokovaní medzi Ukrajinou, USA a Ruskom sa očakáva tento týždeň.

Predtým sa uvádzalo, že sa môže uskutočniť 1. februára.

Včera 18:10

Macinka uviedol, že česká vláda pošle Ukrajine generátory v hodnote desať miliónov korún ako pomoc pri riešení krízovej situácie v energetike.

Včera 18:07

Portugalské orgány zaistili takmer deväť ton kokaínu z poloponorného námorného plavidla v blízkosti Azorských ostrovov.

Včera 18:05
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Ministri o výdavkoch v zdravotníctve podľa OĽaNO zavádzali

Tlačová konferencia ministra financií Petra Kažimíra a ministerky zdravotníctva Andrey Kalavskej, na ktorej predstavili navýšenie rozpočtu pre zdravotníctvo a zvýšenie miezd sestrám, bola podľa hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) zavádzajúca

❚❚
.

“O historicky najvyšších výdavkoch bude môcť minister financií hovoriť takmer pri každej kapitole nového rozpočtu, pretože strana príjmov mu rastie rekordne dobre,“ uviedol tieňový minister zdravotníctva OĽaNO Marek Krajčí.

Podľa neho takmer pri všetkých rezortoch môže minister financií každoročne hovoriť o rekordných výdavkoch, pretože tie rastú každý rok kvôli inflácii.

Krajčí tiež pripomenul, že Inštitút finančnej politiky v najnovšej septembrovej prognóze hovorí, že v roku 2018 budú mať zdravotné poisťovne lepší výber o 338 mil. eur vďaka vyššej zamestnanosti.

.

Ak vo svetle dobrých príjmov do rozpočtu prezentuje minister zrušenie percenta, ktorým mal štát platiť za svojich poistencov (deti, nezamestnaných a dôchodcov), je to len jasným dôkazom toho, že tento rok by bol príspevok štátu pre jeho poistencov ešte nižší ako bol minulý rok, konštatoval Krajčí.

Navýšenie tarifných platov sestier a pôrodných asistentiek o 10 % nie je podľa neho dostatočné, lebo v priemere treba dosiahnuť plat na úrovni 110 % priemernej mzdy v národnom hospodárstve, aby ostali sestry na Slovensku. “Toto navýšenie reflektoval náš návrh zákona, ktorý koalícia spolu so stranou SaS na poslednej schôdzi NR SR odmietla,” dodal.

 

Aký je vládny návrh rozpočtu pre zdravotníctvo?

Návrh rozpočtu pre zdravotníctvo na rok 2019 počíta s tým, že platy slovenských zdravotných sestier v budúcom roku porastú až do výšky 16 percent. Pôrodné asistentky by mali mať platy zvýšené o 10 percent. Podľa návrhu by rezort zdravotníctva mal mať budúci rok rozpočet vo výške 5,2 miliardy eur. Financie by mali poslúžiť okrem zvýšenia platov zdravotníckeho personálu aj na rekonštrukcie, zdravotnícku techniku, skríningy či na odvrátiteľné úmrtia.

.

V súvislosti s rozpočtom pre rezort hovoril minister financií Peter Kažimír (Smer-SD) o historických číslach. “Prvýkrát v histórii bude mať zdravotníctvo k dispozícii financie v sume 5,2 miliardy eur. Mám na mysli prostriedky, ktoré sú v systéme verejného zdravotníctva, zdravotné poistenie, ale aj celkové prostriedky, ktoré sú predmetom transferu do kapitoly rozpočtu ministerstva zdravotníctva,” uviedol Kažimír.

Ide tak podľa neho “o najväčší rozpočtovaný medziročný rast výdavkov pre sektor zdravotníctva medzi rokmi 2018 a 2019, to znamená, medzi rozpočtom tohto roku a plánom na budúci rok”. “Rozdiel je vyše 300 miliónov eur. Plánujeme nárast výdavkov v objeme 6,2 percenta medzi rokmi 2018 a 2019,” priblížil Kažimír.

 

Avizované zvýšovanie platov vítajú sesterská komora aj odbory

Plánované zvýšenie miezd zdravotníckeho personálu prijali Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek (OZSaPA) a Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) pozitívne. Každú zmenu, ktorá zlepšuje platové ohodnotenie sestier a pôrodných asistentiek, vítajú.

.

Predsedníčka OZ SaPa Monika Kavecká a riaditeľ kancelárie SKSaPA Milan Laurinc zároveň dúfajú, že toto zvýšenie sa reálne premietne aj na výplatných páskach. “Dlhodobo hovoríme, že situácia sestier a pôrodných asistentiek je neudržateľná, ich stavy sú poddimenzované, sestry preťažené, v nemocniciach pri pacientoch chýbajú tisíce sestier, ich priemerný vek je okolo 50 rokov a mnohé sú pred dôchodkom. Je dobré, že si kompetentní konečne všimli dlhodobé a kritické znižovanie počtov personálu pri pacientoch, čo má prirodzene následky na zdraví obyvateľstva,” uviedla Kavecká.

Podľa Laurinca riešenie na nedostatok sestier “prišlo päť minút po dvanástej”. Dúfa, že sa nebude opakovať skúsenosť z minulosti pri úprave miezd sestier – magisteriek. Laurinc uviedol, že vtedy sa tiež avizovalo zvyšovanie miezd, ale reálne sa upravili až od júla 2018.

Zároveň dodal, že takéto zvýšenie vzbudzuje aj ďalšie otázky. Laurinc sa pýta, či sa dotkne zvyšovanie miezd všetkých sestier a pôrodných asistentiek, alebo len tých, ktoré pracujú v ústavných zdravotníckych zariadeniach. Zároveň ho zaujíma, či bude toto zvyšovanie rozdelené do niekoľkých etáp, alebo dôjde priamo k celkovému navýšeniu, či napríklad to, “aký kľúč ministerstvo zdravotníctva pripravilo na zvyšovanie miezd o desať až 16 percent”.

So zvyšovaním platov zdravotných sestier v budúcom roku sa počíta v návrhu rozpočtu pre zdravotníctvo na rok 2019. Dohodli sa na ňom ministerstvá financií a zdravotníctva.

Počet zdravotných sestier a pôrodných asistentiek na tisíc obyvateľov na Slovensku sa od roku 2000 do roku 2016 podľa štatistiky OECD znížil zo 7,44 na 5,74 sestry. Podľa údajov OECD patrí Slovensko medzi krajiny s najnižším počtom sestier na tisíc obyvateľov. Celkový počet sestier sa za toto obdobie znížil zo 40.077 na 31.000, čo je pokles o 22,65 percenta. Pokles počtov pokračuje ako u jedinej krajiny Európskej únie.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Andrej Sablič

Anton Čapkovič

Peter Bielik

Viktor Pondělík

Marek Brna

.
.
.

Ďalší hazard z Bruselu?

Po mesiacoch ostrých diskusií o obchodnej dohode medzi Európskou úniou a Mercosurom pokračuje Brusel v ďalšom veľkom obchodnom úsilí, tentoraz…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Zľava na všetko! Doživotná licencia MS Office 2021 Pro len za 31,55 €! Väčší výber balíkov Office a WinOS so zľavou 90 % z pôvodnej ceny!!

Nech Vás túto zimu zahreje horúci výpredaj Godeal24! Zľavy až do výšky 62 % platia len do konca tohto týždňa!…

27. 01. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Bolo to „historické“, označila stretnutie predstaviteľov USA, Ukrajiny a Ruska v Abú Zabí tlačová tajomníčka Bieleho domu

Stretnutie predstaviteľov USA, Ukrajiny a Ruska v Abú Zabí označila za „historické“ tlačová tajomníčka Bieleho domu Karoline Leavittová

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Impeachment Trumpa? Prezidenta USA varuje Kongres

Kongres varoval Biely dom pred hrozbou pokusu o impeachment prezidenta USA Donalda Trumpa v prípade invázie do Grónska, informuje agentúra…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Matovičovi sa nepáčia zmeny v rokovacom poriadku

Poslanci Národnej rady SR z klubu Igora Matoviča kritizujú, že koaličný návrh zmien v rokovacom poriadku parlamentu rieši oblečenie a…

26. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Veľké zmeny v rokovacom poriadku: „To, čo sa udialo, bol útok na demokraciu”

Návrh zmien v rokovacom poriadku Národnej rady SR bude prvým bodom januárovej schôdze parlamentu, ktorá sa začína v utorok (27.…

26. 01. 2026 | Aktualizované 26. 01. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Aktualizované 26. 01. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov

Kallasová sa vraj v súkromí sťažuje, že Von der Leyenová je „diktátorka“

Šéfka európskej diplomacie Kaja Kallasová sa údajne v súkromí ostro sťažuje na predsedníčku Európskej komisie Ursulu von der Leyenovú, ktorú…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Plánuje sa ďalšie rokovanie medzi USA a Ruskom

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj informoval, že čoskoro prebehne ďalšie kolo rokovaní medzi USA a Ruskou federáciou

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Je Ukrajina pripravená podporiť mierovú dohodu s odovzdaním Donbasu Ruskej federácii?

Minulý týždeň novinár Die Welt Steffen Schwarzkopf s odvolaním sa na „mimoriadne vplyvného“ ukrajinského poslanca vyhlásil,  že Verchovna Rada je…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

Berlín si trúfol kritizovať Moskvu za neústupčivosť v otázke ukrajinských území

Nemecký minister zahraničných vecí Johann Wadephul v pondelok kritizoval Rusko za jeho „neústupčivý postoj ku kľúčovej otázke územia“ po minulotýždňových…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Príbeh lekára, ktorý prežil výbuch atómovej bomby

9. augusta 1945 americký bombardér B-29 zhodil atómovú bombu na japonské mesto Nagasaki. Výbuch v okamihu zabil desaťtisíce ľudí a…

26. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Volkswagen stiahne plány na výstavbu nového závodu v USA – závisí to na Trumpovi

Generálny riaditeľ nemeckého automobilového koncernu Volkswagen vyhlásil, že jeho spoločnosti budú musieť zrušiť plány na výstavbu nového výrobného závodu v…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

“Nebolo potrebné obetovať tisíce ľudí na tých chladných brehoch”

Námorník Sergej Volynskyj, ktorý bránil Mariupol a Azovstal, označil operáciu ukrajinskej armády v Krynkoch za „obrovskú tragédiu“

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Azerbajdžan uzatvoril dve nové energetické dohody s Európou

Azerbajdžan uzavrel dve nové dohody o dodávkach energie s Rakúskom a Nemeckom, čím posilnil svoju pozíciu kľúčového dodávateľa do Európy,…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko hlasovalo proti nariadeniu REPower EÚ o postupnom ukončení dovozu ruského plynu

Slovenská republika na zasadnutí Rady Európskej únie pre všeobecné záležitosti v Bruseli hlasovala proti Nariadeniu o postupnom ukončení dovozu ruského…

26. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

26. 01. 2026 | Aktualizované 26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Aktualizované 26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

„Dolár zostane mimo hry.” Krajiny BRICS o ďalší krok vpred

Krajiny BRICS môžu tento rok spustiť jednotný platobný systém, nezávislý od západných sankcií. Píše o tom Berliner Zeitung

26. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Na Špecializovanom trestnom súde sa opätovne začína proces v kauze objednávky vraždy Jána Kuciaka

Na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku sa v pondelok začína už v poradí tretí súdny proces v kauze objednávky vraždy…

26. 01. 2026 | Aktualizované 26. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Aktualizované 26. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Skazka o bielom koni a dvoch oslíkoch

Spoločnosť sa stáva čoraz viac povrchnou a cielené marketingové odkazy čoraz viac ovplyvňujú aj politickú komunikáciu, či politický marketing. Asi…

26. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

16 čínskych dopravných lietadiel zjavne nedoručilo ryžu do Iránu

Čína, 26. januára 2026 - Americká letecká skupina na čele s lietadlovou loďou USS Abraham Lincoln dorazila na Blízky východ,…

26. 01. 2026 | 0 komentárov

Macron vyzýva na zavedenie zákazu používania sociálnych sietí pre deti do 15 rokov do septembra

Podľa francúzskeho Úradu dohľadu nad zdravím trávi každý druhý tínedžer dva až päť hodín denne na svojom smartfóne. Informuje o…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Kto riadi KDH a kto sa môže hanbiť. Ostrá hádka priamo pred kamerami

Otázniky nad otázkou skutočného lídra kresťanských demokratov ešte nikdy nesvietili takým jasným svetlom…

26. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Podviedol manželku s jej najlepšou kamarátkou. Vzťah populárneho páru sa rúca ako domček z karát

Austrálsky športovec Lachie Neale odletel do Perthu, kde sa zrejme stretol so svojou manželkou Jules a ich dvoma deťmi -…

26. 01. 2026 | 0 komentárov

Predbehol pokus o puč. Čínsky prezident, rovnako ako vládcovia pred ním udržiava početné klany pod kontrolou

Čína, 26. januára 2026 - Opozičné médiá šíria verziu, že generáli chceli 18. januára zatknúť Si Ťin-pina v jednom z…

26. 01. 2026 | 0 komentárov

„Nenecháme sa zastaviť“: EÚ má podľa nemeckého kancelára presadiť Mercosur

Brusel rokuje o dohode o voľnom obchode s krajinami Mercosuru – Brazíliou, Argentínou, Paraguajom a Uruguajom – od roku 1999 

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Čo sa to deje v USA?

Po ďalšom incidente, pri ktorom imigrační agenti v sobotu zastrelili v Minneapolise amerického občana, si mnohí kladú presne túto otázku. Čo…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

J.D. Vance na Pochode za život vystúpil s ostrým prejavom, ktorý sa okamžite stal virálny

J.D. Vance na pochode za život povedal vetu, ktorá sa okamžite stala virálnou: „Barbarstvo sa prejavuje v tom, že s…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Planéta na predaj? Snažili sme sa zistiť,aká by bola hodnota Zeme

Hodnota Zeme je otázka, ktorá znie absurdne, no zároveň provokuje k hlbšiemu zamysleniu. Čo keby bola naša planéta skutočne na…

26. 01. 2026 | 0 komentárov

Zelenskyj: Ukrajina bude na budúci rok plne pripravená vstúpiť do Európskej únie

Ukrajina bude plne pripravená vstúpiť do Európskej únie v roku 2027. Ako referuje web liga.net, podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského…

26. 01. 2026 | Aktualizované 26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Aktualizované 26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ukrajina predĺžila vojenské stavy a mobilizáciu do 4. mája 2026: Zelenskyj podpísal zákony prijaté Radou.

Včera 20:16

Talianska vláda vyhlásila núdzový stav v regiónoch Kalábria, Sicília a Sardínia, ktoré minulý týždeň zasiahli silné búrky.

Včera 20:04

Trump potvrdil, že telefonoval s guvernérom Minnesoty Timom Walzom o súčasnej situácii v tomto štáte a o konaní federálnych imigračných agentov.

Včera 20:03

.

Masaker na futbalovom ihrisku. Ozbrojenci v Mexiku zabili 11 ľudí, ďalších 12 bojuje o život

Najmenej 11 ľudí prišlo o život pri ozbrojenom útoku na futbalovom ihrisku v meste Salamanca v centrálnom mexickom štáte Guanajuato.…

26. 01. 2026 | 0 komentárov

Tieto chladničky vo vás vyvolajú množstvo otázok. Naozaj to takto ľudia majú doma?

Chladničky majú byť miestom výživy, bezpečia a nádeje na lepší zajtrajšok v podobe zvyškov večere. Sú srdcom srdca domova, tichým…

26. 01. 2026 | 0 komentárov

Do davu priaznivcov exprezidenta Bolsonara udrel blesk, evidujú desiatky zranených

V blízkosti zhromaždenia podporovateľov bývalého brazílskeho krajne pravicového prezidenta Jaira Bolsonara udrel v nedeľu blesk, pričom zranenia utrpelo 89 ľudí,…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinci sa búria

Na sociálnych sieťach sú už stovky a stovky účtov, ktoré ukazujú jeden typ videí. A to, ako ľudia bránia mužov,…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Mimovládka chce (de)formovať mužov na svoj obraz

Mimovládna organizácia Možnosť voľby chce určovať národné politiky vo vzťahu k interrupciám, rodovým otázkam, či dokonca atribútom mužnosti…

26. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Michal Durila

Andrej Sablič

Anton Čapkovič

Peter Bielik

Viktor Pondělík

Marek Brna

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov