Mikulec Šipoš

NAŽIVO

Minister financií Ladislav Kamenický oznámil, že štátne dlhopisy si tento rok kúpilo o 900 ľudí viac ako vlani.

Priemerná investovaná suma klesla na 17.800 eur z minuloročných 23.600 eur.

20:13

Rozdiel v tankovaní nafty pre domáce a zahraničné vozidlá sa na Slovensku prehlbuje. V súčasnosti platia zahraničné vozidlá za liter nafty približne o 34 centov viac.

20:10

Švajčiarsko stále nemá záväzný termín k dodávke systému protivzdušnej obrany Patriot od USA. Uvažuje aj nad možnosťou vypovedania zmluvy.

20:06

Volodymyr Zelenskyj informoval o svojom telefonáte s vyslancami amerického prezidenta Donalda Trumpa. 

„Dohodli sme sa, že naše tímy budú v najbližších dňoch v úzkom kontakte, aby posilnili dokument o bezpečnostných zárukách medzi Ukrajinou a Spojenými štátmi. Práve to môže vydláždiť cestu k spoľahlivému ukončeniu vojny,“ uviedol Zelenskyj na sieti X.

20:05

Súd v Bruseli rozhodol, že Poľsko a Rumunsko musia vyplatiť nezplatené dávky vakcín proti ochoreniu COVID-19, ktoré boli objednané od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

Varšava má zaplatiť približne 1,3 miliardy eur a Bukurešť takmer 600 miliónov eur.

20:01

Jadrová energetická spoločnosť Slovenska (JESS) by mala patriť úplne Slovensku. Pripravuje sa akvizícia 49 percent akcií, ktoré v súčasnosti vlastní česká spoločnosť ČEZ.

19:55

Oproti minulému roku vzrástli teraz v marci  dodávky plynu z Ruska do Európy prostredníctvom plynovodu TurkStream o viac než pätinu. 

19:52

Podpredseda opozičného Hnutia Slovensko Július Jakab sa vyjadril, že ľudia doplácajú na nečinnosť vlády v otázke riešenia palivovej krízy.

19:32

V Lotyšsku začali vyšetrovať nález trosiek dronu v okrese Rézekne.

Úrady uviedli, že trosky neobsahujú výbušný materiál a nepredstavujú riziko pre obyvateľov.

17:28

Loď s mŕtvymi telami 19 migrantov pri pobreží ostrova Lampedusa našli pri záchrannej akcii v Taliansku. Seden ľudí je nažive, avšak sú podchladení a otrávili sa palivovými výparmi.

17:25

Komisár OSN pre ľudské práva Volker Türk uviedol, že Irán a ďalšie krajiny na Blízkom východe využívajú vojnu na obmedzovanie ľudských práv. 

 

17:19

Rusko uskutočnilo odvetný krok. Po tom, čo Holandsko vyhostilo ich novinára, tak Rusko sa rozhodlo odobrať holandskému novinárovi akreditáciu a povolenie na pobyt v krajine.

17:12

Ukrajina navrhla Rusku veľkonočné prímerie. Odmietli ho. Považujú to za „ďalší PR ťah“ Zelenského.

„Navrhli sme aj prímerie špeciálne zamerané na energetické zariadenia – Rusi to ignorujú a opäť cielia na naše elektrické rozvodne a transformátory,“ povedal Zelenskyj.

17:07
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Matovičovci si nabehli na vlastnú facku, finta za šesť miliónov je podľa rezortu spravodlivosti klamstvom

V Hnutí Slovensko netušia, o čom hovoria, vyhlásilo ministerstvo spravodlivosti v reakcii na tlačovú besedu exministra vnútra Romana Mikulca (Hnutie Igora Matoviča) v súvislosti s rekonštrukciou súdov. Mikulec hovorí v tejto súvislosti o prihrávaní zákaziek spriazneným firmám, konkrétne v prípade Krajského súdu v Nitre. Ministerstvo sa voči týmto tvrdeniam ostro ohradilo s tým, že údajná finta za šesť miliónov eur v rezorte spravodlivosti je klamstvo

Mikulec Šipoš
Na snímke vľavo exminister vnútra Roman Mikulec a Michal Šipoš (obaja hnutie Igora Matoviča) počas tlačovej besedy / Foto: Screenshot Facebook video
❚❚
.

„Absurdnosť celej situácie dotvára fakt, že rečniť prišiel práve bývalý minister vnútra – ten istý, ktorý za svojho pôsobenia pre štát prihrával zákazky otcovi, bratovi a počas ukrajinskej migračnej krízy aj firme s väzbami na OĽaNO,“ podotkol rezort spravodlivosti.

Ministerstvo sa ohradilo, že zákazka, o ktorej hovorilo hnutie Igora Matoviča, je ukážkovým príkladom toho, ako sa súčasnému vedeniu rezortu podarilo zabrániť strate miliónov eur z Plánu obnovy a odolnosti. Slovensko by totiž podľa slov ministerstva mohlo prísť o 200 miliónov, keby sa nevymenila vláda. Rezort spravodlivosti opätovne zdôraznil, že nové vedenie po nástupe identifikovalo zlyhania pri 16 projektoch, čo by ohrozilo plnenie míľnikov z Plánu obnovy. Jedným z kľúčových projektov je práve modernizácia a výstavba budovy Krajského súdu v Nitre.

„Vďaka urýchleniu prípravných aj verejných obstarávacích procesov sa ho podarilo spustiť načas a zabrániť prepadnutiu viac ako šesť miliónov eur z Plánu obnovy a odolnosti,“ zdôraznilo ministerstvo s tým, že nadlimitná zákazka bola vyhlásená v máji tohto roku a uzavretá za necelé štyri mesiace.

Do súťaže sa prihlásilo 12 ponúk, pričom víťazná ponuka bola o 1,35 milióna eur bez DPH nižšia ako predpokladaná hodnota zákazky. Rezort upozornil, že verejné obstarávanie zabezpečila komisia zriadená Krajským súdom v Nitre zložená z odborníkov, a nie ministerstvo spravodlivosti.

Ministerstvo vysvetlilo, že pôvodná projektová dokumentácia počítala s dobou realizácie 13 mesiacov. Európska komisia však vydala dokument Oznámenie Komisie Európskemu parlamentu a Rade, pričom v tomto dokumente je určený nový, výrazne skorší termín finalizácie projektu. Doba realizácie sa tak musela výrazne skrátiť. Rezort spravodlivosti zdôraznil, že bez úprav by sa výstavba skončila až v októbri 2026 a SR by tak prišla o celú investíciu. „Preto bolo nevyhnutné prijať akceleračné opatrenia, ktorými sa doba realizácie skrátila o 60 dní, tak, aby bola uskutočnená v novej lehote – do 31. augusta 2026. Tieto kroky boli dohodnuté priamo so zhotoviteľom a ich cieľom bolo zabezpečiť včasné dokončenie projektu,“ vysvetlilo ministerstvo s tým, že dodatok k zmluve, ktorého hodnota bola 5,6 percenta vysúťaženej ceny, umožnil urýchlenie prác navýšením personálu, a tiež sprísnenie sankčných mechanizmov, vrátane úpravy výšky zábezpeky.

.

„Zmluva o dielo nadobudla účinnosť 10. septembra 2025, stavenisko bolo odovzdané 24. septembra a práce sa začali 29. septembra 2025. Kritika podpísania zmluvy a dodatku v jeden deň je neopodstatnená. Finančné krytie mal Krajský súd zabezpečené len do augusta 2026, a preto by bez podpísania dodatku v ten istý deň ako zmluvy projekt vôbec nemohol byť realizovaný. Uzatvorenie zmluvy bez dodatku by znamenalo porušenie zákona o finančnej kontrole, ale najmä zánik celej investície,“ doplnilo ministerstvo. Súčasne upozornilo, že nie je pravdou, že druhý uchádzač by projekt zrealizoval výhodnejšie. Všetky ponuky boli na rovnakú 13 mesačnú lehotu. Ak by aj bol zvolený iný dodávateľ, rovnako by musel pristúpiť na akceleráciu. Každý iný uchádzač by tak mal dodatočné náklady. „Ak bol tlačový brífing Hnutia Slovensko vôbec na niečo dobrý, tak len na to, že si jeho predstavitelia nabehli pred verejnosťou na vlastnú facku, pretože modernizácia Krajského súdu v Nitre je dôkazom amaterizmu predchádzajúcich vlád,“ uzavrelo ministerstvo.

Exminister vnútra Mikulec na tlačovej besede v stredu 8. októbra upozornil na prípad Krajského súdu v Nitre, ktorý 9. septembra uzavrel zmluvu v hodnote 6,37 milióna eur so spoločnosťou Ellio. Upozornil na dodatok, ktorý bol podpísaný v tej istý deň, pričom suma sa tak navýšila o 6,72 milióna eur a súčasne sa zmenil termín realizácie diela. „Od marca do júla tohto roka boli jasne stanovené podmienky verejného obstarávania. Ak by spoločnosť Ellio predložila ponuku s navýšenou cenou, skončila by až na štvrtom mieste a zákazku by nezískala. To, čo spravil minister Susko, nie je náhoda, ale premyslený trik, ako obísť zákon a podliezť cenu vo verejnom obstarávaní. Ide o neprípustný a podvodný postup,“ uviedol Mikulec. Súčasne upozornil na prepojenia tejto spoločnosti. Konečný užívateľ výhod, Emil Grofčík, má podľa Mikulca väzby na stranu Smer-SD, pričom v minulosti, počas troch volebných období, prenajímal kancelárie poslancom Smeru Jánovi Richterovi a Tiborovi Glendovi. Podľa Mikulca je to dôkazom, že sa prihrávajú kšefty firmám blízkym Smeru. Hnutie Slovensko sa v tejto súvislosti rozhodlo podať aj podnet na Úrad pre verejné obstarávanie.

 

.

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Čo nás čaká... , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Šutaj Eštok kritizuje, že sa na verejnosť dostal odpočúvaný telefonát Szijjártóa

Ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka zaujíma, kto odpočúval maďarského ministra zahraničných vecí Pétera Szijjártóa. Poukázal na to, že niekto tieto…

01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Medzi Mostom pri Bratislave a Studeným uzavreli cestu,zrazili sa tam 3 autá

V stredu krátko pred 18.00 h sa na ceste medzi Mostom pri Bratislave a jeho miestnou časťou Studené zrazili tri…

01. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Irán znova zaútočil na americkú lietadlovú loď „Abraham Lincoln“

IRGC informoval o vypustení bezpilotných lietadiel smerom k americkej lietadlovej lodi „Abraham Lincoln“

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vláda neschválila zonácie národných parkov v termíne míľnika plánu obnovy

Vláda neschválila zonácie národných parkov do konca marca, čo je termín míľnika plánu obnovy. Upozornila na to iniciatíva Zelená väčšina…

01. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

STVR odsudzuje incident na jej reportéra v Nových Zámkoch

Slovenská televízia a rozhlas odsudzuje incident, ku ktorému došlo v pondelok (30. 3.) pred budovou Okresného súdu Nové Zámky. Uviedla…

01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Erik Majercak

Ján Droppa

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Rastislav Vasilišin

.
.

„Trasie sa“: V USA sa začali obávať kvôli tomu, čo sa deje s Trumpom

Vojna proti Iránu mohla doviesť amerického prezidenta Donalda Trumpa do zúfalstva, uviedol v rozhovore pre YouTube kanál Judging Freedom profesor…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Irán znova zaútočil na americkú lietadlovú loď „Abraham Lincoln“

IRGC informoval o vypustení bezpilotných lietadiel smerom k americkej lietadlovej lodi „Abraham Lincoln“

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

STVR odsudzuje incident na jej reportéra v Nových Zámkoch

Slovenská televízia a rozhlas odsudzuje incident, ku ktorému došlo v pondelok (30. 3.) pred budovou Okresného súdu Nové Zámky. Uviedla…

01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump naďalej vydáva protichodné vyhlásenia o vojne s Iránom

Zatiaľ čo včera oznámil, že vojna skončí do dvoch až troch týždňov, a dodal, že úlohy v súvislosti s Hormuzským…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Putin urobil neočakávané vyhlásenia

Podľa ruského prezidenta sú ruské trasy pre dodávky ropy a plynu istotou, nakoľko eskalácia situácie na Blízkom východe priamo ovplyvňuje…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

História zadnými dverami. Nezvyčajné príbehy zo slovenských a svetových dejín

Kniha História zadnými dverami je unikátny projekt, v ktorom sa viac ako päťdesiat slovenských historikov spojilo a prinieslo niekoľko desiatok…

01. 04. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov

Lindtner: Ústavný súd SR rozhodol, že Najvyšší súd SR porušil práva Daniela Bombica

Najvyšší súd SR nedôvodnými prieťahmi v konaní porušil vo väzobnej trestnej veci Daniela B. jeho základné právo na osobnú slobodu…

01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hlas-SD reaguje na návrh SNS: V koalícii na tom nie je dohoda

Na predlžovaní volebného obdobia pre Národnú radu SR nie je dohoda v koalícii. Vyplýva to vyjadrenia šéfa poslaneckého klubu Hlasu-SD…

01. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako nám Slovensko rozkladajú pred očami. Udalosť v obci Borša

Kto by si azda myslel, že titulná fotografia článku pochádza z územia Maďarska, tak je na omyle. Je z obce…

01. 04. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

Európska komisia navrhla obmedziť tankovanie. „A čo tak Zelenskému stúpiť na krk?“ Navrhujú smerácki vlci

Eurokomisár pre energetiku Dan Jørgensen tento týždeň prišiel s revolučným nápadom: navrhol, aby občania Európskej únie kvôli nedostatku  pohonných látok…

01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Trump zvažuje možnosť vystúpenia z NATO

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

01. 04. 2026 | Aktualizované 01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Aktualizované 01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Otrasný prípad u susedov: Ukrajinsko-český gang uniesol a mučil mladú Češku

Mestský súd v Prahe prejednáva otrasný prípad: Skupina štyroch Ukrajincov a jednej Češky uniesla a brutálne mučila mladú ženu v…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vojna na Ukrajine sa môže predĺžiť ešte o rok alebo dva

Ak nedôjde k prelomu v rokovaniach, vojna na Ukrajine sa môže predĺžiť ešte o rok alebo dva, uviedol pre agentúru…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Zvláda Donald Trump simultánku na globálnej šachovnici?

Americký prezident si zrejme neuvedomuje, že hrá na priveľa šachovniciach naraz. Treba ešte dodať, že proti skutočným šachovým veľmajstrom na…

01. 04. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Kremeľ vyzval Zelenského, aby stiahol vojská z Donbasu

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

01. 04. 2026 | Aktualizované 01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Aktualizované 01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Korčok vytiahol kauzu o „trójskych koňoch v Európskej únii“. Blanár mu neostal nič dlžný

Minister zahraničných vecí Juraj Blanár reaguje na správy o „trójskych koňoch v Európskej únii“, ktoré v rámci vrcholiacej predvolebnej kampane v Maďarsku rozšíril…

01. 04. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Fínsko v reakcii na haváriu ukrajinských dronov plánuje posilniť protivzdušnú obranu

Fínsko zvažuje posilnenie protivzdušnej obrany po víkendovej havárii zblúdených ukrajinských dronov, informuje The European Conservative. Ukrajina sa Fínsku ospravedlnila a vinu…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.


Od grantov k verejnému potrubiu. Okruh okolo PS sa objavuje aj pri peniazoch z Trenčína 2026

Nejde len o bežný grant. Slovak Fashion Council spojený s Danou Kleinert vystupuje ako priamy realizátor programu financovaného cez neziskovku,…

01. 04. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Starmer chce po Trumpovej kritike zlepšiť vzťahy s Európou

Britský premiér Keir Starmer vyzýva k bližším vzťahom s Európou, keďže vojna v Iráne zaťažuje vzťahy s USA. Informuje o tom agentúra…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bruselský vabank a hra na svetového policajta

Smerovanie Európskej únie ako takej a rovnako aj Severoatlantickej aliancie sa výrazne posunulo. Svoj kritický názor na túto tému vyjadril predseda…

01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Boj proti korupcii, či obyčajná fraška?

Kto z Bruselu by chcel vyšetrovať korupčné kauzy? Ak vás ako prvé napadla predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová,…

01. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bubny a píšťalky, aj keby bomby padali. Umelci znovu mobilizujú

Škrty v napätom rozpočte si zamenili s politickým útlakom, snažia sa preto predať ako obete systému. V utorok zvolali ďalší…

01. 04. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Petrakovičová pre HS: Označenie Značka kvality má dnes vyše tisíc výrobkov. Ministerstvo chce, aby ich ľudia v obchodoch ľahko spoznali

Program Značka kvality na Slovensku exituje už dvadsať rokov. Toto označenie má spotrebiteľom v obchodoch pomôcť rozoznať skutočne slovenské potraviny.…

01. 04. 2026 | Rozhovory | 8 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Rozhovory | 8 min. čítania | 0 komentárov

Vojna s Iránom sa blíži do „cieľovej rovinky“

Vojna s Iránom sa blíži do „cieľovej rovinky“ a po jej skončení USA prehodnotia význam NATO, vyhlásil minister zahraničných vecí…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kupujú v Maďarsku hlasy voličov? Predvolebný boj sa vyostruje

Tamojšia občianska investigatíva prišla v týchto dňoch s dokumentom, podľa ktorého dochádzalo v minulosti k skupovaniu volebných hlasov a schyľuje…

01. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

USA plánujú ukončiť vojnu proti Iránu v priebehu dvoch až troch týždňov, vyhlásil Trump

„O dva až tri týždne odídeme, pretože nemáme dôvod sa tým zaoberať,“ povedal a dodal, že situácia v Hormuzskom prielive…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vandalizmus, ktorý pobavil: Niektorí ľudia majú skvelý zmysel pre humor

Vandalizmus nemusí byť vždy len o škode a ničení - niekedy dokáže prekvapiť svojou kreativitou a humorom. Vandalizmus v tejto…

01. 04. 2026 | 0 komentárov

Posolstvo konferencie o suverenite: Zbavme sa strachu a prestaňme byť otrokmi Západu!

Približne 140 pozvaných hostí sa cez víkend zúčastnilo medzinárodnej konferencie v bratislavskom Hoteli Tatra s názvom “Suverénna politika suverénnych štátov…

01. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Perspektívneho mladíka vyhodili z reprezentačnej 18-tky. Tréneri odhalili dôvod

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov začína prípravu na dlho očakávaný domáci svetový šampionát, no musí sa vysporiadať so škandálom…

01. 04. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Minister financií Ladislav Kamenický oznámil, že štátne dlhopisy si tento rok kúpilo o 900 ľudí viac ako vlani.

Priemerná investovaná suma klesla na 17.800 eur z minuloročných 23.600 eur.

20:13

Rozdiel v tankovaní nafty pre domáce a zahraničné vozidlá sa na Slovensku prehlbuje. V súčasnosti platia zahraničné vozidlá za liter nafty približne o 34 centov viac.

20:10

Švajčiarsko stále nemá záväzný termín k dodávke systému protivzdušnej obrany Patriot od USA. Uvažuje aj nad možnosťou vypovedania zmluvy.

20:06

Volodymyr Zelenskyj informoval o svojom telefonáte s vyslancami amerického prezidenta Donalda Trumpa. 

„Dohodli sme sa, že naše tímy budú v najbližších dňoch v úzkom kontakte, aby posilnili dokument o bezpečnostných zárukách medzi Ukrajinou a Spojenými štátmi. Práve to môže vydláždiť cestu k spoľahlivému ukončeniu vojny,“ uviedol Zelenskyj na sieti X.

20:05

Súd v Bruseli rozhodol, že Poľsko a Rumunsko musia vyplatiť nezplatené dávky vakcín proti ochoreniu COVID-19, ktoré boli objednané od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

Varšava má zaplatiť približne 1,3 miliardy eur a Bukurešť takmer 600 miliónov eur.

20:01

.

MMF varuje pred mimoriadne závažnými dôsledkami vojny v Iráne pre svetovú ekonomiku

MMF varuje pred mimoriadne závažnými dôsledkami vojny v Iráne pre svetovú ekonomiku. Uvádza sa to v najnovšej analýze Medzinárodného menového…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko možno zruší výnimku pre „kontrolované pitie“ u maloletých

Nemecká ministerka pre rodinu Karin Prienová si dala ambiciózny cieľ: Chce chrániť deti pred „každodennými závislosťami“. Nemecko totiž povoľuje pitie…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zdravý rozum opäť zlyhal: 15 momentov, keď to ľudia úplne nezvládli

Zdravý rozum niekedy jednoducho odbočí nesprávnym smerom a výsledkom sú situácie, nad ktorými ostáva rozum stáť. Zdravý rozum nás má…

01. 04. 2026 | 0 komentárov

Stretnutie ministrov energetiky krajín EÚ označili za zhromaždenie žobrákov

Po prvýkrát za viac ako tri roky sa ministri energetiky krajín Európskej únie stretnú v rámci takzvaného mimoriadneho protokolu. Hlavnou…

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Čína hodnotí vojnové ťaženie USA a Izraela proti Iránu ako strategický neúspech

USA, 1. apríla 2026 - \"Francúzsko neumožnilo lietadlám smerujúcim do Izraela s nákladom vojenského vybavenia preletieť nad svojím územím. Francúzsko…

01. 04. 2026 | 0 komentárov

Aj Poľsko hodilo poleno pod nohy Donalda Trumpa

V situácii, keď Trump vyzval spojenecké štáty, aby mu pomohli v Perzkom zálive, sa Poľsko rozhodlo neuposlúchnuť ani priamu výzvu

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Erik Majercak

Ján Droppa

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Rastislav Vasilišin

.
.
.
Značka kvality
.
Značka kvality
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov