Vladimír Lengvarský

NAŽIVO

Slovenské domácnosti držia v hotovosti a na bankových vkladoch približne 50 miliárd eur, ktoré sa takmer vôbec nezhodnocujú. Na jednu domácnosť to predstavuje takmer polovicu jej majetku. Podiel takto držaných prostriedkov s minimálnym zhodnotením je na Slovensku výrazne vyšší, než je priemer Európskej únie (EÚ). Naopak, v investovaní patrí SR medzi najhoršie krajiny. Vyplýva to z aktuálnej analýzy Across Private Investments.

10:50

Ceny energií na burzách v minulom týždni klesli o približne dve percentá. Elektrická energia pre Slovensko s dodaním v budúcom roku sa na pražskej burze PXE predávala v piatok (9. 1.) za 97,53 eura za megawatthodinu (MWh), čo je oproti predchádzajúcemu týždňu pokles 2,3 %. Zemný plyn s dodaním v nasledujúcom mesiaci stál na holandskej burze TTF 28,374 eura/MWh a medzitýždňovo tak zlacnel o 2,2 %.

10:49

15-ročný chlapec, ktorý v kyjevskej škole napadol nožom učiteľku a spolužiaka, sa potom porezal aj sám, informoval zástupca vedúceho Kyjevského mestského úradu Valentín Mondrievskij.

K incidentu došlo v štvrti Obolon. Motívy sa vyšetrujú.

10:47

Nemecký kancelár Friedrich Merz v pondelok odsúdil „neprimerané a brutálne násilie“ iránskych bezpečnostných zložiek proti demonštrantom v Iráne a uviedol, že ide o znak slabosti. Informujú o tom správy agentúr AFP a DPA.

„Toto násilie nie je prejavom sily, ale skôr znakom slabosti. Toto násilie sa musí skončiť,“ vyhlásil Merz na návšteve Indie. Merz zároveň vyzval iránsku vládu, aby chránila svoj ľud a neohrozovala ho.

Summit Európskej rady v Bruseli
Na snímke nemecký kancelár Friedrich Merz / Foto: TASR/AP-Omar Havana
10:24

Štrajkovú pohotovosť vyhlásili v pondelok odborári v košických oceliarňach U. S. Steel. Dôvodom je, že ani po ôsmich kolách kolektívneho vyjednávania o podobe novej podnikovej kolektívnej zmluvy sa nepodarilo nájsť spoločnú dohodu. Informoval o tom predseda Výboru Rady odborov OZ KOVO U. S. Steel Košice Juraj Varga.

U. S. Steel-jd2026011219
Na snímke budova fabriky U.S.Steel Košice / Foto: TASR-František Iván
10:22

Iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arákčí v pondelok uviedol, že v súvislosti s rozsiahlymi protestami v islamskej republike je situácia úplne pod kontrolou. Pripojenie na internet bude podľa neho čoskoro obnovené. Informujú o tom správy agentúry AP a stanice al-Džazíra.

Arákčí tiež uviedol, že protesty „sa stali násilnými a krvavými, aby sa vytvorila zámienka“ pre amerického prezidenta Donalda Trumpa zasiahnuť.

Abbás Arakčí
Na snímke iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arakčí / Foto: SITA/AP-Eraldo Peres
10:15

Letisko vo Frankfurte zrušilo v pondelok ráno desiatky letov po tom, čo snehové zrážky a námraza narušili jeho prevádzku, uviedol prevádzkovateľ letiska Fraport. Informuje o tom správa agentúry DPA.

Nemecká meteorologická služba (DWD) vydala pre časti spolkovej krajiny Hesensko – kde sa nachádza aj frankfurtské letisko – varovanie pred nepriaznivým počasím.

10:14

Podľa strany Motoristi sebe by sa jej čestný prezident a kandidát na ministra životného prostredia Filip Turek mohol zatiaľ stať splnomocnencom vlády pre Green Deal a z tohto postu by zároveň zabezpečoval chod rezortu životného prostredia. Turek to povedal novinárom pri príchode na pondelkové rokovanie koaličnej rady. V tejto funkcii by podľa svojich slov čakal na to, kým bude vymenovaný za ministra.

Filip Turek
Na snímke Filip Turek / Foto: TASR-Martin Baumann
10:03

Maďarská vláda udelila politický azyl bývalému poľskému ministrovi spravodlivosti Zbigniewovi Ziobrovi. Súčasný opozičný poslanec, ktorý je v Poľsku obvinený z korupcie a zneužitia právomoci, to oznámil v pondelok na sieti X, informuje správa agentúry Reuters.

Ziobro-jd2026011215
Na snímke bývalý poľský minister a poslanec za stranu Právo a spravodlivosť (PiS) Zbigniew Ziobro / Foto: TASR/PAP-Piotr Nowak
09:35

Tržby podnikov v kľúčovom odvetví ekonomiky, v priemysle, boli v novembri 2025 medziročne reálne nižšie o 3,7 % (v stálych cenách, po očistení o vplyv inflácie). Pokles zaznamenali tretíkrát v tomto roku. Spomedzi 16 sledovaných priemyselných odvetví pokles evidovala až polovica. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

09:32

Európska únia (EÚ) by mala zvážiť vytvorenie stálej európskej armády so 100.000 vojakmi a prehodnotiť politické procesy riadiace obranu. Uviedol to v nedeľu na bezpečnostnej konferencii vo Švédsku eurokomisár pre obranu Andrius Kubilius. Informoval o tom magazín Politico.

V snahe pomôcť pri riešení otázky politickej vôle chce Kubilius zriadiť európsku radu bezpečnosti.

09:16

Austrálsky parlament zasadne už na budúci týždeň – o dva týždne skôr než bolo pôvodne plánované. Poslanci sa budú zaoberať návrhmi zákonov o nenávistných prejavoch v reakcii na teroristický útok z decembra, ku ktorému došlo na pláži Bondi v Sydney, oznámila v pondelok tamojšia vláda. Informujú o tom správy agentúry AFP a denníka The Guardian.

Anthony Albanese
Na snímke austrálsky premiér Anthony Albanese / Foto: TASR/AP-Lukas Coch/AAP Image via AP
09:14
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Lengvarský tvrdí, že rozhodnutie Ústavného súdu, aby neboli diskriminovaní očkovaní prvou dávkou, je správne. Pripravil novú vyhlášku, na ľudí zatlačí ešte viac

Rozhodnutie Ústavného súdu (ÚS) SR, ktorý pozastavil účinnosť vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR z 9. júla, je vecne správne. Vo štvrtok to povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) s tým, že nové znenie vyhlášky sa už pripravuje

Vladimír Lengvarský
Na snímke minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský
❚❚
.

“Budeme musieť teraz nájsť cestu, pretože opatrenia budú platiť v rovnakom režime aj naďalej. Budeme musieť zrušiť to, aby ľudia, ktorí sú očkovaní prvou dávkou, nemuseli ísť do karantény. Musíme nájsť spôsob, ako vrátiť tých, ktorí už odcestovali, a ako im umožniť vrátiť sa bez toho, aby museli ísť do karantény,” povedal.

Zámerom opatrení z vyhlášky bolo podľa šéfa rezortu zdravotníctva to, aby sa ľudia začali očkovať a aby mali po vycestovaní aspoň jednu dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19.

Opatrenia budú podľa jeho slov “trošku tvrdšie”, lebo nebudú rozlišovať medzi osobou s prvou dávkou vakcíny a nezaočkovanými. Nová vyhláška by mala byť pripravená k dňu zverejnenia rozhodnutia ÚS SR v Zbierke zákonov.

.

“Opatrenia na hraniciach sa nemenia,” zdôraznil šéf rezortu zdravotníctva, pričom ľudí vyzval, aby opatrenia na hraniciach dodržiavali a aby po piatich dňoch karantény zodpovedne išli na PCR testy.

Júlová vyhláška stanovila povinnosť karantény okrem výnimiek pre všetkých ľudí prichádzajúcich na Slovensko, ktorí nie sú zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19. Vyhlášku napadol na Ústavnom súde Smer-SD. ÚS prijal návrh 31 opozičných poslancov parlamentu na ďalšie konanie v celom rozsahu, o samotnom súlade vyhlášky s Ústavou SR bude ešte rozhodovať.

ÚS zároveň obnovil platnosť a účinnosť vyhlášky ÚVZ SR z júna, ktorá pri karanténnych opatreniach pri vstupe na Slovensko rozlišuje krajiny podľa cestovateľského semafora na zelené, červené a čierne.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) vo štvrtok tiež zdôraznila, že stále platí aktuálne znenie vyhlášky. “ÚS SR sa zaoberal najmä ľuďmi, ktorí sú zaočkovaní jednou dávkou. Pri týchto ľuďoch sa vyjadril, že nie je na mieste k nim pristupovať rovnako ako k tým, ktorí sú plne zaočkovaní. Toto vytkol v rámci tejto vyhlášky v odôvodnení,” uviedla.

Aktuálne sa teda treba podľa šéfky rezortu justície riadiť tým, že plne zaočkované osoby pri príchode na Slovensko do karantény nejdú. Pri nezaočkovaných osobách sa predpokladá, že idú do karantény, ktorú môžu ukončiť na piaty deň po negatívnom výsledku PCR testu. Osoby, ktoré sú zaočkované len jednou dávkou vakcínou, do karantény nateraz stále nejdú.

.

Dodal, že pri aktuálnom počte prípadov nevidia akútnu potrebu nasadzovania e-karantény. “Zatiaľ sme schopní prípady vyhľadávať a trasovať,” povedal.

 

Vyhláška ÚVZ reagovala na vládnu aktualizáciu cestovného semafora

Vyhláška ÚVZ reagovala na vládnu aktualizáciu cestovného semafora. Pre nezaočkovaných okrem výnimiek určila povinnosť nastúpiť do 14-dňovej karantény s možným ukončením skôr s negatívnym RT-PCR testom. Karanténu okrem očkovaných vyňala napríklad pre osoby od 12 do 18 rokov veku, ak nikto iný v spoločnej domácnosti nemal povinnú karanténu. Netýkala sa ani ľudí, ktorí sa nemôžu zaočkovať zo zdravotných dôvodov, povolaní, ktoré mali výnimku aj predtým, či prechádzajúcich ako posádky lietadiel, vlakov, vodiči nákladných vozidiel či pracovníci pohrebnej služby.

 

Premiér rešpektuje rozhodnutie súdu pozastaviť vyhlášku týkajúcu sa režimu na hraniciach

Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) rešpektuje rozhodnutie Ústavného súdu SR (ÚS SR) pozastaviť platnosť vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR), ktorá nariaďovala karanténu nezaočkovaným osobám po príchode zo zahraničia. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa premiéra Ľubica Janíková. Doplnila, že v predmetnej veci pripravuje ministerstvo zdravotníctva s ÚVZ SR riešenia.

.
Eduard Heger
Na snímke predseda vlády SR Eduard Heger

Podľa vyhlášky ÚVZ SR sa od piatka 9. júla nariaďovala karanténa po príchode zo zahraničia všetkým, ktorí neboli plne zaočkovaní. Po vstupe na Slovensko nemuseli ísť do karantény len tí Slováci, ktorí očkovanie absolvovali. Rozhodnutie súdu vstúpi do platnosti v priebehu niekoľkých dní. Najprv musí byť zverejnené v zbierke zákonov. Súčasná vyhláška dovtedy ostáva v platnosti.

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Andrej Valihora

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.

Cukor mu už došiel. Bol to signál Trumpa Putinovi

Zmocnenie sa ropného tankera Marinera, ktorý plával pod ruskou vlajkou, bolo signálom Trumpa Putinovi, informuje The Telegraph s odvolaním sa…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

„Arktída sa stáva frontovou líniou,“ varuje popredný predstaviteľ NATO

Na bezpečnostnom fóre vo švédskom meste Sälen najvyšší vojenský veliteľ NATO pre Európu Alexus Grynkewich zdôraznil rastúci strategický význam Arktídy.…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nespravodlivo stíhajú lekárov, ktorí „kladú pacientov na prvé miesto“. Kennedy otvára oči Nemecku

Americký minister zdravotníctva Robert F. Kennedy Jr. vzniesol jasné obvinenia voči nemeckému súdnictvu, vláde a zdravotníckemu systému krajiny v súvislosti s pandémiou COVID-19.…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Psie záprahy… Rusko, Čína… NATO.” Trump hrozí na všetky strany

Trump vyhlásil, že obrana Grónska „doslova pozostáva z dvoch psích záprahov“. Podľa neho sú v tejto oblasti prítomné ruské a…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Historik komentuje udalosti posledných dní. Výrok Štefanca ho šokoval: Keď Pán Boh chce niekoho potrestať, zoberie mu rozum

Cirka pred 2500 rokmi žil v starom Grécku bájkar Ezop. Satirickým spôsobom opisoval rôzne ľudské vlastnosti, ktoré pripisoval zvieratám. Jeho…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Ficov výrok o Kallasovej rezonuje v ruských médiách

Bývalá estónska premiérka Kaja Kallasová by mala byť nahradená na poste šéfky zahraničnej a bezpečnostnej politiky Európskej únie, vyhlásil v…

12. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pápež Lev XIV. ostro kritizoval Západ. Spomenul interrupcie, eutanáziu aj obmedzenie slobody prejavu

Pápež Lev XIV. počas svojho prvého novoročného príhovoru varoval pred stratou slobody prejavu, kritizoval súčasný vývoj vo svete a vyjadril obavy…

12. 01. 2026 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ruskí sérioví vrahovia

Každý už pravdepodobne počul o Andrejovi Čikatilovi. Osudy „angarského maniaka“ Michaila Popkova alebo otravkyne detí Tamary Ivanutiny sú však málo…

12. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Riaditelia škôl hodnotia zákaz mobilných telefónov

Zákaz mobilných telefónov od 1. januára 2025 hodnotia riaditelia škôl veľmi pozitívne. Podľa ich spätnej väzby kolektívy začínajú viac žiť,…

12. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

„Irán má veľké problémy“ – Trump už zvažuje pozemnú inváziu

Americký prezident Donald Trump na palube Air Force One nešetril ostrými slovami: oznámil, že Teherán „prekročil červenú čiaru“ a môže…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Komentátora denníka SME Petra Schutza mali napadnúť v košickom Auparku, čaká na operáciu

Komentátora denníka SME Petra Schutza v sobotu poobede v košickom nákupnom centre Aupark mal napadnúť neznámy muž. Ako informoval denník,…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Sociálne siete deformujú naše deti. Zákaz je cesta, domnieva sa Hlas

Matúš Šutaj Eštok sa vyjadril v prospech možnosti zákazu sociálnych sietí pre deti a mládež. Pozreli sme sa na názory…

11. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump vs. EÚ

Nemecko navrhne vytvorenie spoločnej misie NATO na monitorovanie a ochranu bezpečnostných záujmov v Arktíde, aby zmiernilo napätie so Spojenými štátmi…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Vyššie dôchodky od januára 2026. Kto si polepší a komu ich „zje“ exekúcia?

Sociálna poisťovňa vstupuje do roka 2026 s valorizáciou dôchodkových dávok, ktorá má zmierniť dosahy rastúcich životných nákladov, no zároveň prináša…

12. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ruský protivzdušný raketový komplex S-300 zničil stíhačku F-16 ukrajinských ozbrojených síl

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

12. 01. 2026 | Aktualizované 12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Aktualizované 12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Sto sedm pro důvěru vládě…

Zatímco svět je ve stavu pohotovosti, protože výsledek mocenské přetlačované v Íránu v podstatě určí velikost současné americké moci, vrátíme…

12. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Patrioti predkladajú návrh na ďalšie hlasovanie o nedôvere voči von der Leyenovej

Europarlamentná frakcia Patrioti pre Európu predkladá ďalší návrh na vyslovenie nedôvery voči  Ursule von der Leyenovej a Európskej komisii pod jej…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Brusel vyhlásil vojnu kresťanskej Európe

Viktor Orbán na kongrese Fideszu jasne odkázal: Brusel dnes nie je ochrancom Európy, ale nepriateľom európskej kresťanskej civilizácie. Bruselská elita…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

Zrážka auta s rušňom si vyžiadala dve obete

Dva ľudské životy si vyžiadala v nedeľu popoludní tragická dopravná nehoda v obci Dolné Naštice v okrese Bánovce nad Bebravou.…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Regióny | 6 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Regióny | 6 min. čítania | 0 komentárov

"Dokázať celému svetu, že som dobrý, že náš tím je dobrý!" Hviezda KHL Adam Ružička priblížil ambície na olympiáde a prehovoril o osobnej zmene

Slovenský hokejový útočník Adam Ružička pôsobiaci v Spartaku Moskva sa koncom minulého týždňa dozvedel, že bol nominovaný za Zimné olympijské…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

„Kým nie je neskoro!“ Trump hrozí Kube

Trump hrozí Kube, že Kubánci musia uzavrieť „dohodu“ so Spojenými štátmi, „kým nie je neskoro“

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Nájdite 3 rozdiely na tomto obrázku za 19 sekúnd!

Rozdiely medzi dvoma takmer rovnakými obrázkami dokážu poriadne potrápiť oči aj myseľ. Práve preto patria hádanky typu „nájdi rozdiely“ medzi…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

Pri zatknutí Madura použili americké jednotky záhadnú zbraň

Počas operácie na zajatie Nicolasa Madura použili americkí vojaci silnú neznámu zbraň, ktorá zneškodnila venezuelských vojakov a techniku, píše denník…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nevyhlásená vojna alebo odvodoví vojenskí komisári proti Ukrajincom

Rusko, 12. januára 2026 - Kyjevský režim označil za nepriateľov tých, ktorí zaň nechcú zomrieť   Lov mužov na uliciach…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

Najmodernejší nemecký systém PVO nedokáže Orešnik zachytiť

Nový systém protiraketovej obrany Arrow-3, nasadený v Nemecku, nie je pripravený na zachytenie rakety „Orešnik“, píše Die Welt

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Najmenší vták na svete: Kolibrík včelí z Kuby

Najmenší vták na svete fascinuje vedcov aj milovníkov prírody svojimi neuveriteľnými rozmermi. Napriek tomu, že váži menej ako minca, dokáže…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

Plán odplaty: Rusko, po incidente s tankerom Marinera, pripravuje pre USA prekvapenia

Rusko tak ľahko nezabudne na incident s tankerom Marinera. Pripravujú sa štyri varianty odplaty a to je len prvá fáza…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Hnízdil pre HS: Kto cez covid hovoril o zdraví, bol dezinformátor. Kto teraz hovorí o mieri, je dezolát. Ako môžu žiť zdraví ľudia v atmosfére vojny, keď vojnová propaganda beží na plné obrátky?

Jan Hnízdil je známy český všeobecný a rehabilitačný lekár, zdravotný poradca, publicista, a je aj jedným z priekopníkov českej psychosomatickej…

11. 01. 2026 | Rozhovory | 19 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Rozhovory | 19 min. čítania | 0 komentárov

Senzácia! Slovák bodoval v Svetovom pohári skokov na lyžiach. Mladík Kapustík sa zapisuje do histórie

Skokan na lyžiach Hektor Kapustík dosiahol v nedeľu v poľskom Zakopanom veľký úspech, keď prvýkrát v kariére vybojoval body vo…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Slovenské domácnosti držia v hotovosti a na bankových vkladoch približne 50 miliárd eur, ktoré sa takmer vôbec nezhodnocujú. Na jednu domácnosť to predstavuje takmer polovicu jej majetku. Podiel takto držaných prostriedkov s minimálnym zhodnotením je na Slovensku výrazne vyšší, než je priemer Európskej únie (EÚ). Naopak, v investovaní patrí SR medzi najhoršie krajiny. Vyplýva to z aktuálnej analýzy Across Private Investments.

10:50

Ceny energií na burzách v minulom týždni klesli o približne dve percentá. Elektrická energia pre Slovensko s dodaním v budúcom roku sa na pražskej burze PXE predávala v piatok (9. 1.) za 97,53 eura za megawatthodinu (MWh), čo je oproti predchádzajúcemu týždňu pokles 2,3 %. Zemný plyn s dodaním v nasledujúcom mesiaci stál na holandskej burze TTF 28,374 eura/MWh a medzitýždňovo tak zlacnel o 2,2 %.

10:49

.

Otváranie dverí môže zachrániť život: Prečo by vodiči mali používať holandský úchop

Otváranie dverí auta sa môže zdať ako úplná banalita, no v skutočnosti ide o návyk, ktorý môže rozhodovať o zdraví…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

Počuli ste niekedy niečo o nejakej záhadnej Tartárii? Čo a prečo to pred nami taja?

Bola Veľká Tartaria úmyselne vymazaná z oficiálnej historiografie? A keď, tak prečo? Kto boli jej obyvatelia? Neboli to dnešní Tatari?…

10. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rusko po prvýkrát použilo proti Ukrajine nové útočné bezpilotné lietadlo

Na začiatku roka 2026 Rusko po prvýkrát použilo proti Ukrajine nové útočné bezpilotné lietadlo „Geraň-5“

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pellegrini prelomil mlčanie a prehovoril o vývoji strany Hlas

Prezident Peter Pellegrini je naďalej v kontakte s predstaviteľmi strany Hlas-SD, žiadnym spôsobom však neovplyvňuje procesy v strane

11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










To najdôležitejšie z Ukrajiny – Britský minister obrany zažil na Ukrajine reálne ostreľovanie

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Andrej Valihora

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov