NAŽIVO

Vysokoškoláci zorganizovali protivládne protesty v Iráne. Koncom decembra vypukli v Iráne pre prehlbujúcu sa hospodársku krízu masové protesty, ktoré sa rýchlo rozšírili po celej krajine.

19:54

Na spomienke na zabitého aktivistu sa v Lyone zúčastnilo 3200 ľudí. Študent Quentin Deranque (23) zomrel pred týždňom na následky závažných zranení hlavy po tom, ako ho napadli v Lyone.

19:53

Kuciaka a Kušnírovú si pripomenuli aj v zahraničí. V Prahe vystúpila Vášáryová.

19:52

Trump plánuje zvýšiť globálne clá na tovar dovážaný do USA. Sudcovia v pomere šesť k trom rozhodli, že spôsob, akým Trump v apríli minulého roka zaviedol globálne clá vrátane tzv. recipročných, bol nezákonný a že prezident prekročil svoje právomoci

18:52

Maďarský prezident rokoval vo Vatikáne s pápežom Levom XIV. o mieri. Server poznamenal, že Sulyok pozval hlavu katolíckej cirkvi na návštevu Maďarska, ktorej dátum a detaily zatiaľ nezverejnili.

18:30

Trump plánuje zvýšiť globálne clá na tovar dovážaný do USA

18:14

Po silnom snežení pretrváva v Alpách nebezpečenstvo lavín. V Tirolsku, kde v posledných dňoch napadalo 40 centimetrov snehu, úrady zaznamenali v piatok viac ako 30 výjazdov záchranárov k lavínam.

18:14

Umelá inteligencia by mala byť bezpečná. Na summite o umelej inteligencii sa zúčastnili tisíce ľudí vrátane riaditeľov popredných technologických spoločností.

17:45

Zasiahli sme výrobcu rakiet v ruskej Udmurtskej republike. Ukrajinská armáda okrem toho informovala, že zasiahla závod na spracovanie plynu v Samarskej oblasti na juhozápade Ruska.

17:43

Zamestnanci Kia požadovali na zhromaždení v Žiline navýšenie miezd. Zhromaždenie organizovala Základná organizácia (ZO) Odborového zväzu KOVO Kia Žilina.

17:08

Vojna na Ukrajine sa týka aj Česka, zlu nesmieme nechať priestor. Podľa Pavla sa vojna na Ukrajine týka aj Česka. Kto tvrdí, že je z vojny unavený a že ho otravuje neustále počúvať správy o Ukrajine, sa podľa jeho slov stavia ľahostajne k vlastnej budúcnosti.

16:48

Lacný dovoz z Číny tlačí infláciu pod želanú úroveň, pozoruje ECB. Pokles inflácie „významne nezmenil strednodobé hodnotenie, ale zdôrazňuje niekoľko aspektov, ktoré treba sledovať,“ povedal Panetta, ktorý je šéfom talianskej centrálnej banky.

16:48

CDU kancelára Merza žiada zákaz sociálnych sietí pre deti do 14 rokov. Podobné návrhy už v minulosti predložil koaličný partner CDU, stredoľavicová Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD).

16:47

Útoky na zdravotnícke zariadenia v Sudáne si vyžiadali 69 mŕtvych. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie prepukli v Sudáne rôzne ochorenia vrátane cholery, malárie, horúčky dengue či osýpok.

16:46

Vodné dielo Gabčíkovo sobotné zemetrasenie nijakým spôsobom nezasiahlo. Je pod neustálou kontrolou a dohľadom odborníkov. Na sociálnej sieti o tom informoval štátny podnik Vodohospodárska výstavba.
„Vodné dielo je pod neustálou kontrolou a dohľadom odborníkov. Napriek tomu boli okamžite preverené všetky objekty aj technológie – bez zistenia akýchkoľvek poškodení či narušenia prevádzky. Bezpečnosť a stabilita sú naďalej plne zabezpečené,“ ozrejmili.

16:45

Bezpečnostná služba klasifikovala platformu Telegram ako hrozbu. DPA konštatuje, že tento krok zo strany FSB vyvoláva v Rusku obavy, že by prístup k tejto platforme mohli tamojšie úrady čoskoro zakázať.

15:37

Michelonová získala zlato v pretekoch s hromadným štartom

15:08

Po sobotnom zemetrasení na juhozápadnom Slovensku nie sú hlásené následky na životoch a zdraví obyvateľov. Informácie o škodách na majetkoch sa zbierajú. TASR o tom informoval odbor strategickej komunikácie Ministerstva vnútra (MV) SR. Dotknuté odbory krízového riadenia okresných úradov sú v pohotovosti. Centrálne monitorovacie a riadiace stredisko sekcie krízového riadenia MV SR komunikuje s relevantnými inštitúciami.

15:00

Macron vyzýva na zachovanie pokoja pred zhromaždením v Paríži. Očakáva sa, že na zhromaždení sa zúčastní približne 2000 až 3000 ľudí, píše AFP.

14:53

V 17 českých mestách sú vystavené drony Šáhid, cieľom je ukázať hrozbu. Iniciatíva Darček pre Putina umiestnila vedľa každého dronu aj informačný panel. Uvádza v ňom, že drony Šáhid môžu mať dolet až 2500 kilometrov.

14:51

Akcie v USA uzavreli ziskový týždeň rastom. PCE vrátane výdavkov na potraviny a energie medzimesačne vzrástol o 0,4 % a medziročne o 2,9 % (v novembri + 0,2 %, respektíve + 2,8 %).

14:24

Británia dosiahla na začiatku roka rekordný rozpočtový prebytok. Údaje sú lepšie aj v porovnaní s odhadmi britského Úradu pre rozpočtovú zodpovednosť (OBR). Ten očakával prebytok na úrovni 24,1 miliardy libier.

14:23

České letiská zaznamenali vlani rekordný rok. V minulom roku prešlo českými letiskami celkovo 19,28 milióna pasažierov, o 8 % viac než v roku 2024.

14:22

Pri izraelských útokoch v Libanone zahynulo osem členov Hizballáhu. Libanonské ministerstvo zdravotníctva v piatok oznámilo, že desať ľudí zahynulo pri izraelských útokoch v údolí Bikáa na východe krajiny.

14:21

Srbsko a Švédsko vyzvali svojich občanov, aby opustili Irán. Trump dal Iránu desať až 15 dní na to, aby s USA uzavrel dohodu o svojom jadrovom programe. Tým podľa médií naznačil, že v opačnom prípade dá pokyn na Irán zaútočiť.

14:21
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Kaliňák a Gedra konfrontovali a vyškolili protestujúcich študentov

Mládež protestujúca pred Úradom vlády SR proti krokom premiéra Fica voči mainstreamovým médiám dostala školenie od Erika Kaliňáka a Juraja Gedru (obaja Smer-SSD)

Protest študentov žurnalistiky pred Úradom vlády SR
❚❚
.

“Dnes prišli pred úrad vlády protestovať študenti žurnalistiky za vybrané médiá, no my sa pýtame, kde boli posledné tri roky, keď tie isté médiá kryli hrubé prešľapy vlády Hegera a Matoviča,” okomentoval na sociálnej sieti dnešný protest študentov Erik Kaliňák. Ten aktuálne šéfuje poradnému zboru premiéra Roberta Fica.

Erik Kaliňák spolu s vedúcim Úradu vlády SR Jurajom Gedrom predstúpili priamo pred protestujúcu mini skupinku študentov žurnalistiky UK v Bratislave a opýtali sa, s čím konkrétnym má mládež problém.

“Máme povedať, že je to tichý protest, takže vlastne nič nemusíme hovoriť,” reagovala jedna zo študentiek. Erik Kaliňák skupinke vysvetlil, že nie celkom rozumie tomu, že študenti sa sťažujú na “cenzúru médií”. “Kto koho obmedzil, v čom?” Pýta sa. Juraj Gedra pokračoval: “Počkajte, ja sa vás chcem opýtať, že kde ste boli posledné tri roky, keď bývalá vládna koalícia na čele s Matovičom, Hegerom aj za podpory médií a mimovládok prijali zákon, na základe ktorého začali vypínať weby a vypínať médiá?”

.

Študentka argumentovala, že vypnuté boli také médiá, ktorá vraj šírili dezinformácie. Kaliňák a Gedra nesúhlasia a uviedli, že neexistuje žiadne právne záväzné rozhodnutie orgánov o tom, že išlo o dezinformačné weby. Kaliňák navyše tvrdí, že z jeho pohľadu skôr šíria dezinformácie denníky ako Sme či N.

“Žiadne médium určite nie je bezchybné…” Priznali študenti pred Úradom vlády.

Dodali, že úrad podľa nich nemá právo zakazovať novinárom vstup do priestorov úradu. Erik Kaliňák potom pripojil poznámku, že v podstate také právo úrad má, keďže akreditácie vydáva práve Úrad vlády SR.

Podľa protestujúcich premiér a úrad vlády aj tak v 21. storočí nemajú právo si vyberať, ktorým médiám nebudú odpovedať. Erik Kaliňák na tento argument zareagoval s tým, že napríklad aj bývalá ministerka spravodlivosti Mária Kolíková si vyberala médiá, keď na tlačovú konferenciu jej rezortu nevpustila tzv. alternatívnych novinárov. Nikto vtedy neprotestoval. Ani médiá, ani študenti.

Juraj Gedra dodáva: “Nikto im nebráni v práve na informácie.”

.

Študenti tiež uviedli, že médiá iba zastupujú verejnosť a údajne nie je ich cieľom otravovať politikov. Erik Kaliňák si o tom myslí svoje a podotkol, že niektoré médiá vyslovene deklarujú otvorenú vojnu Smeru-SSD a ďalším stranám súčasnej vládnej koalície.

“Úlohou novinárov je kontrolovať!” Pokračovala neoblomná študentka. Juraj Gedra ju znovu konfrontoval: “A kde bola kontrola v posledných rokoch?”

Popletenými študentmi sa je zbytočné zaoberať. Ľudia v ich veku sú ľahko manipulovateľní a nekriticky preberajú názory svojich pedagógov a novinárov médií, kam možno chodia na prax. Z ich odpovedí politikom bolo jasné, že ani veľmi nevedia čo chcú, a že ich postoj je plytký a bez hlbšieho poznania problému a úplne bez akéhokoľvek čo len trocha objektívneho pohľadu. Je akurát veľmi smutné, že z týchto detí, ktoré ťažko formulovali myšlienky a nemali odpovede raz vyrastú nové Tódove, Dibákove, Keleové, Balogove.

Média, ktoré dostali stopku pri kladení otázok na úrade vlády, sú dlhodobo nie že neobjektívne, oni vyslovene pri podávaní informácii klamú, sú zaujaté, absolútne neprofesionálne a vo veľkom šíria dezinformácie, hoaxy a propagandu.

Keď predchádzajúca vláda vypla médiá, medzi nimi aj Hlavné správy s miliónom čitateľov, tak nikto nebol protestovať, ani žiadne médiá nehádzali hromy blesky. Vyhovovalo im to. Vyhovovalo to najmä denníkom Sme, N, Aktuality, lebo Hegero-Matovičovci priamo zlikvidovali ich názorovú opozíciu a hlavne obchodnú konkurenciu.

.

Pri vypnutí Hlavných správ ako zámienka poslúžilo obvinenie, že šírime prokremeľskú propagandu a dezinformácie. Keby sa mali noviny vypínať podľa toho, kto koľko šíri propagandy a dezinformácii, Sme, denník N a Aktuality by museli byť vypnuté ako prvé.

Vtedy to však neriešili, maximálne konštatovali, že to nebolo veľmi transparentné. Dnes sú vyvedené z miery, lebo dostali mantinely na jednom úrade.. Keby Fico aplikoval prax, ktorú oni svojim mlčaním schvaľovali, a niektorí aj otvorene tlieskali, tak by im nie zakázal klásť otázky na úrade vlády, ale kvôli nimi šírenými dezinformáciám, propagande a klamstvám, by ich musel rovno vypnúť. V podstate od Fica dostali darček, že voči nim nepostupuje tak, ako sa im to za minulej vlády páčilo v prípade Hlavných správ.

 

 

 

Prečítajte si tiež:

“Načisto sa zbláznili?” V Smere odpovedajú na klamstvá TV Markíza

 

 

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Marián Tkáč

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Ladislav Kubík

.
.

Ostrá výmena medzi Dankom a Huliakom: ,,Opäť trafil semafór a totálne sa zosmiešnil”

Rudol Huliak na svojej sociálnej sieti zdieľal video, v ktorom ostro reaguje na slová lídra strany SNS Andreja Danka. Podpredseda…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Orbán porovnal šéfku diplomacie EÚ Kaju Kallasovú s Napoleonom a Hitlerom

Maďarský premiér Orbán porovnal šéfku diplomacie EÚ Kaju Kallasovú s Napoleonom a Hitlerom. Podľa neho „ich jedinou nádejou je poraziť…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO: Slovensko - Fínsko v súboji o bronz 1:2 v tretej tretine

Po včerajšej semifinálovej prehre 2:6 s USA slovenský tím obhajujúci bronz spred štyroch rokov v Pekingu nastupuje znovu v zápase…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Zelenskyj rokoval s generálnym tajomníkom NATO Markom Rutteom

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj rokoval s generálnym tajomníkom NATO Markom Rutteom

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina čelí narastajúcim problémom ako na fronte, tak aj v krajine

Ukrajina čelí narastajúcim problémom ako na fronte, tak aj v krajine, píše komentátor denníka The Times Mark Bennetts

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

USA podporili návrat Ruska do svetového športu

USA podporili návrat Ruska do svetového športu, píše The New York Times s odvolaním sa na vyhlásenie špeciálneho vyslanca Trumpa…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čo nám tajili? Odhalili autori falšovanie histórie?

Set dvoch kníh od slovenských autorov o pôvode Slovanov. Ako bonus je tu kniha Zahmlievanie dejín, ktorá je k nim…

21. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fico naznačil tvrdú odvetu Zelenskému: Pondelok môže všetko zmeniť

Ak v pondelok ukrajinský prezident neobnoví dodávky ropy na Slovensko, v ten istý deň premiér Robert Fico požiada príslušné slovenské…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajina mala zničiť ruský závod na výrobu rakiet

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump minulý rok opustil Svetovú zdravotnícku organizáciu. Teraz ju nahrádza

Americký prezident Donald Trump minulý rok opustil zdravotnícky orgán OSN s odôvodnením, že náklady sú nespravodlivé a organizácia prijíma zlé…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rozdelí sa najväčšia konzervatívna strana v Poľsku?

Rozdelenie strany Právo a spravodlivosť by znamenalo zemetrasenie v poľskej politike. Informuje o tom spravodajský portál Remix News

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Denník N nebude rozhodovať o hokejovej reprezentácii

Po Štefancovi sa do našich hokejistov pustil aj komentátor Denníka N. Vraj reprezentácia, ktorá uprednostní športový úspech pred jeho predstavou…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Západné Slovensko v sobotu zasiahlo zemetrasenie

Slovensko v sobotu popoludní zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 4,6. Informuje o tom na svojom webe Európsko-stredomorské seizmologické centrum

21. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Zelenskyj priznal, že USA a Rusko spoločne vyvíjajú tlak na Kyjev, aby stiahol vojská z Donbasu

Washington a Moskva vyvíjajú tlak na Kyjev, aby v rámci akejkoľvek dohody o ukončení štvorročnej vojny odstúpil obliehaný Donbas Kremľu,…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hrnko reaguje na situáciu okolo Družby

Dnes nebudem dlhý. Však je víkend. Predsa však musím zareagovať na situáciu, ktorá sa vytvorila okolo ropovodu Družba. Podľa môjho…

21. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Západná propaganda sa na výročie začiatku vojny pripravuje masívnymi lžami

Vyjadril sa o tom exminister Juraj Draxler na sociálnej sieti

21. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Bitka Erika Černáka s bratmi Tkachukovcami údajne pokračovala aj pred šatňami

Fínske médiá priniesli informáciu o tom, že keď boli na konci semifinálového zápasu vylúčení Slovák Erik Černák a Američania Matthew…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

.

Veľký problém Západu – na čo „Macinkov manuál” nemyslel

…a možno na to myslel, ale iba implicitne, medzi riadky, avšak v prípade takého dôležitého aspektu – ktorý sa týka…

21. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Indické ministerstvo obrany schválilo nákup 288 rakiet pre systém S-400 z Ruska

Na základe dohody dostane Naí Dillí 120 rakiet krátkeho doletu a 168 rakiet dlhého doletu, píše Hindustan Times

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

VIDEO: Desivý pád. Američan siahal na medailu zaujímavým trikom, no tvrdo narazil

Americký akrobatický lyžiar Nick Goepper bol po desivom páde vo finále disciplíny halfpipe na zimných olympijských hrách prepustený z nemocnice…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Umelá inteligencia v školstve je posilňovač ľudských schopností, nie náhrada učiteľa, vraví odborníčka

Umelá inteligencia v školstve je posilňovač ľudských schopností, nie náhrada učiteľa, vraví riaditeľka Microsoftu pre vzdelávanie pre strednú Európu Lenka…

21. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko hrozí blokovaním 90-miliardovej pôžičky EÚ pre Ukrajinu

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó v piatok na tlačovej besede uviedol, že Maďarsko bude v EÚ blokovať kroky potrebné…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Európa sa pripravuje na jadrovú vojnu proti Rusku a USA

Brusel, 21. februára 2026 - V Európe zúri nová pandémie - tentokrát jadrová. Ťažko nájsť iné slovo na označenie tejto…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Horolezec odsúdený za zabitie po tom, čo nechal svoju priateľku na najvyššom vrchole Rakúska, aby išiel po pomoc

Súd v Innsbrucku odsúdil Thomasa P. na päťmesačný podmienečný trest odňatia slobody a pokutu 9 400 eur za smrť jeho…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Výrazy tváre, ktoré ovládli minulé olympijské hry

Výrazy tváre dokážu počas olympijských hier prezradiť viac než výsledková tabuľka, a práve výrazy tváre zachytávajú emócie, napätie aj čistú…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Predseda Európskej rady otvorene vyhlásil, že „snom“ EÚ je dostať Ukrajinu do bloku

Predseda Európskej rady António Costa bez okolkov vyhlásil, že európski lídri by si želali, aby Ukrajina čo najskôr vstúpila do…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Moskva pritvrdzuje: Tri scenáre, ktoré môžu rozhodnúť o Ukrajine

Slovensko, 21. februára 2026 - V posledných dňoch zaznieva z Moskvy séria mimoriadne ostrých diplomatických vyhlásení, ktoré naznačujú, že ruské…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Prečo je Švajčiarsko krajina syrov?

Krajina syrov je pomenovanie, ktoré si Švajčiarsko vyslúžilo vďaka svojej výnimočnej tradícii výroby syra a svetovej reputácii kvality. Krajina syrov…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Čo ďalej s obchodnou dohodou s USA po zrušení ciel

Poslanci EÚ zvolávajú mimoriadne zasadnutie o obchodnej dohode s USA, informuje agentúra Bloomberg

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Vysokoškoláci zorganizovali protivládne protesty v Iráne. Koncom decembra vypukli v Iráne pre prehlbujúcu sa hospodársku krízu masové protesty, ktoré sa rýchlo rozšírili po celej krajine.

19:54

Na spomienke na zabitého aktivistu sa v Lyone zúčastnilo 3200 ľudí. Študent Quentin Deranque (23) zomrel pred týždňom na následky závažných zranení hlavy po tom, ako ho napadli v Lyone.

19:53

Kuciaka a Kušnírovú si pripomenuli aj v zahraničí. V Prahe vystúpila Vášáryová.

19:52

Trump plánuje zvýšiť globálne clá na tovar dovážaný do USA. Sudcovia v pomere šesť k trom rozhodli, že spôsob, akým Trump v apríli minulého roka zaviedol globálne clá vrátane tzv. recipročných, bol nezákonný a že prezident prekročil svoje právomoci

18:52

Maďarský prezident rokoval vo Vatikáne s pápežom Levom XIV. o mieri. Server poznamenal, že Sulyok pozval hlavu katolíckej cirkvi na návštevu Maďarska, ktorej dátum a detaily zatiaľ nezverejnili.

18:30

.

Vlak v Turčeku zrazil medveďa hnedého

Vlak v noci na sobotu zrazil v Turčeku neďaleko Hornej Štubne medveďa hnedého. Informoval o tom na sociálnej sieti štátny…

21. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kuriózny prípad. Bankový lupič uviazol v trezore na deväť hodín

24-ročného muža zatkli v Miláne po tom, čo strávil deväť hodín uväznený v trezore UniCredit banky počas neúspešného pokusu o…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hrabko: Ak bude Sulík kandidovať za inú stranu, SaS príde o veľa voličov

Ak ostane Richard Sulík mimo politiky, SaS príde o istú časť elektorátu, ktorý ju volil kvôli nemu. Ak by ale…

21. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Koalícia ochotných je prekážkou mieru a opozícia žije v bludoch

V relácii Na telo plus som poslankyni Beáte Jurík z Progresívneho Slovenska pripomenul, že politika nie je o naivných snoch,…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Maďarsko zablokovalo úver EÚ pre Ukrajinu

Maďarsko zablokovalo úver EÚ pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur, z ktorého Kyjev plánoval pokryť rozpočtový deficit a nakúpiť…

20. 02. 2026 | Aktualizované 20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Aktualizované 20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Marián Tkáč

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Ladislav Kubík

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov