Igor Matovič

NAŽIVO

Čína obmedzuje vývoz vzácnych zemín, informuje agentúra Bloomberg s odvolaním sa na objemy dodávok materiálov používaných vo vysoko technologických produktoch.

Podľa vydania to môže súvisieť s napätím medzi Čínou a Japonskom a tiež so všeobecným nárastom napätia vo svetovej politike súvisiacim s konaním Donalda Trumpa.

„Podľa údajov colných orgánov objem vývozu materiálov používaných v elektromobiloch, zbraňových systémoch a high-tech výrobe dosiahol v decembri 6 745 ton, čo je menej ako 6 958 ton v novembri,“ píše Bloomberg.

15:27

V Sýrii sa v posledných dňoch výrazne vyostril konflikt medzi vládnymi silami a Kurdmi zo Syrských demokratických síl (SDS), ktorí kontrolujú rozsiahle územie na severe a východe Sýrie.

Vládne sily v Damasku nedávno obsadili kurdské oblasti Aleppa. A v posledných dňoch s podporou Turecka rozpútali rozsiahly útok po celej línii, obsadili mesto Tabka a priľahlé dôležité priehrady cez Eufrat a vytlačili kurdské sily na západný breh rieky.

14:54

Čínske štátne médiá informovali, že výbuch v oceliarni v severnej Číne si v nedeľu vyžiadal dve obete a 66 zranených. Traja ľudia sú v kritickom stave a päť ďalších je stále nezvestných.

14:47

Macron požiada EÚ, aby aktivovala svoj nástroj proti ekonomickému nátlaku v prípade, ak USA zavedú clá v súvislosti s patovou situáciou ohľadom sporu o Grónsko, uviedol jeho tím.

14:46

Hovorca iránskej justície uviedol, že iránske justícia doteraz nevyniesla žiadne tresty smrti v súvislosti s nedávnymi masovými protivládnymi protestami.

14:44

Trump označil vyslanie európskych vojsk do Grónska za „veľmi nebezpečnú situáciu pre prežitie našej planéty“.

„Iba Spojené štáty americké pod vedením prezidenta Donalda Trumpa môžu hrať túto hru, a to veľmi úspešne! Nikto sa nedotkne tohto posvätného kúska zeme, najmä vzhľadom na to, že je v stávke národná bezpečnosť Spojených štátov a celého sveta. Okrem toho Dánsko, Nórsko, Švédsko, Francúzsko, Nemecko, Veľká Británia, Holandsko a Fínsko podnikli cestu do Grónska s neznámymi cieľmi. Je to veľmi nebezpečná situácia pre bezpečnosť a prežitie našej planéty. Tieto krajiny, ktoré sa zapojili do tejto veľmi nebezpečnej hry, vytvorili takú úroveň rizika, ktorá je neprijateľná a neudržateľná. Preto je mimoriadne dôležité, aby sa na ochranu globálneho mieru a bezpečnosti prijali rozhodné opatrenia, aby sa táto potenciálne nebezpečná situácia rýchlo a jednoznačne ukončila,” napísal Trump na svojej sociálnej sieti Truth Social.

14:30

Iránske úrady potvrdili, že počas celoštátnych masových protestov v krajine prišlo o život najmenej 5000 ľudí vrátane 500 členov bezpečnostných zložiek.

13:30

Meloniová označila Trumpove vyhrážky  uvaliť clá na krajiny, ktoré nesúhlasia s jeho plánom na obsadenie Grónska, za „chybu“. Zároveň uviedla, že s Trumpom telefonovala a oboznámila ho so svojím názorom.

13:29

Francúzske bezpečnostné zložky uviedli, že po tom, čo sa vo Francúzsku v jednom z parížskych bytov prepadla podlaha jedna osoba utrpela vážne zranenia.

13:27

Zelenskyj uviedol, že pri najnovších ruských útokoch na Ukrajinu prišli o život najmenej dvaja ľudia a desiatky ďalších utrpeli zranenia.

13:22

Európa môže vyhnať americké vojenské základne zo svojho územia, ak USA anektujú Grónsko, píše The Economist s odvolaním sa na zdroje v EÚ.

Zdroje sa domnievajú, že Európska únia môže využiť americké vojenské základne v Európe ako páku na vyvíjanie tlaku na Trumpa v prípade pokusu o obsadenie Grónska.
Základne ako Rammstein v Nemecku hrajú dôležitú úlohu pre USA z hľadiska ich vplyvu na Afriku a Blízky východ, čo môže slúžiť ako nástroj odstrašenia.

Okrem toho The Economist uvádza, že EÚ môže použiť agresívne ekonomické opatrenia proti americkým technologickým spoločnostiam.

13:21

Do parlamentu putuje návrh uznesenia odsudzujúceho prejavy násilia namierené voči Slovákom žijúcim v Srbsku. Návrh do Národnej rady SR predložili poslanci Progresívneho Slovenska Lucia Plaváková, Zuzana Števulová a Ondrej Prostredník. Uznesenie má byť súčasne vyjadrením podpory pre príslušníkov slovenskej menšiny, ktorí sa v Srbsku dlhodobo cítia ohrození. Predkladatelia návrhu zdôraznili, že parlament má osobitnú zodpovednosť za ochranu základných práv a slobôd, čo sa týka aj Slovákov žijúcich v zahraničí. Táto zodpovednosť podľa poslancov za PS nie je iba symbolická. Ide o záväzok aktívne reagovať v situáciách, keď sú príslušníci národnostnej menšiny vystavení ohrozeniu, diskriminácii či porušovaniu základných práv a slobôd

Čítať viac | 12:49

Podľa odhadov Zväzu automobilového priemyslu SR sa výroba áut na Slovensku v minulom roku medziročne zvýšila približne o 7,5 percenta na 1,07 milióna vozidiel. Tento rast potvrdzujú aj údaje Štatistického úradu, podľa ktorých sa produkcia v segmente dopravných prostriedkov za prvých jedenásť mesiacov roka zvýšila v priemere o 1,8 percenta. Ako však upozorňuje analytik UniCredit Ľubomír Koršňák, ide o čísla, ktoré zakrývajú výrazne rozdielny vývoj v jednotlivých závodoch aj zmenu štruktúry produkcie. Rast výroby sa totiž nekonal naprieč celým sektorom. Zo štyroch automobiliek pôsobiacich na Slovensku zaznamenala medziročný nárast produkcie len jedna, zatiaľ čo v ostatných výrobných závodoch výroba klesla, a to od zanedbateľného poklesu až po takmer pätinu.

Čítať viac | 12:28

V zálive v Sydney Harbour napadol tínedžera žralok. Podľa tamojšej polície je chlapec v kritickom stave.

12:22

Ľudia sa v sobotu zhromaždili na protestoch proti korupcii v Srbsku po tom, čo tamojší študenti univerzít ohlásili novú etapu vo svojom odpore voči vláde Vučiča.

12:21
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Matovič predstavil desať podmienok pre vstup do vlády

Hnutie OĽANO a priatelia predstavilo desať podmienok pre vstup do vlády. Obsahujú napríklad  opatrenia na podporu rodín, odmenu 500 eur za účasť vo voľbách, ale aj bod, v ktorom sa hnutie vyhraňuje voči niektorým návrhom Progresívneho Slovenska (PS). Informoval o tom predseda hnutia Igor Matovič

Igor Matovič
Na snímke v strede predseda OĽANO Igor Matovič
❚❚
.

Hnutiu podľa Matoviča nestačí, aby sa body z tzv. zmluvy so Slovenskom dostali do programového vyhlásenia vlády. “Trváme na tom, aby všetky návrhy a body boli schválené na prvých dvoch-troch schôdzach nasledujúceho volebného obdobia,” vyhlásil Matovič.

Čo najnižšiu cenu potravín chce hnutie zabezpečiť zavedením podobného systému ako pri liekoch, kde funguje tzv. referenčný systém. Rovnaký výrobok by tak nemohol mať na Slovensku vyššiu cenu ako v iných krajinách. “Keď to dokážu predávať lacnejšie v Rakúsku, Slováci si zaslúžia maximálne takú cenu,” skonštatoval Matovič.

Podmienkou vstupu do vlády má byť aj predĺženie príspevku na dieťa vo výške 200 eur. Presadiť chcú aj daňový bonus 100 eur mesačne mamám s deťmi do 15 rokov a mladým ľuďom, ak pracujú na plný úväzok. Sumou 50 eur mesačne by chceli podporiť športové krúžky žiakov základných škôl prvého až ôsmeho ročníka.

.

Rodinám s deťmi do šesť rokov by chcelo hnutie umožniť úľavu na splátkach, “hypotekárne prázdniny”, ak im bude hroziť neschopnosť splácať hypotéku.

Zamestnancom chce hnutie umožniť, aby mohli chodiť do práce len štyri dni, ak im to dovolí povaha práce a ak vykonajú rovnaké množstvo práce ako za päťdňový týždeň.

Podmienkou je tiež posun termínu na vyplácanie mzdy. Namiesto posledného dňa nasledujúceho mesiaca by mohli zamestnanci dostávať výplatu najneskôr desiaty deň ďalšieho mesiaca.

Hnutie trvá aj na spätnom vyplatení 500 eur za účasť vo voľbách. “Ide o to, aby ľudia prejavili záujem o veci verejné,” zdôvodnil Matovič. Odmieta, že by na odmenu neboli finančné zdroje.

Ďalší bod tvoria návrhy, ktoré Matovič označil za DNA hnutia. Chce zaviesť hmotnú zodpovednosť politikov, zmeniť paragraf 363, naďalej zabezpečiť voľné ruky pre vyšetrovateľov a netolerovať korupciu či kradnutie.

.

OĽANO a priatelia sa tiež vyhranili voči niektorým programovým bodom Progresívneho Slovenska. Odmietajú zavedenie bezplatných kondómov pre deti od 16 rokov a bezplatnej antikoncepcie, hnutie nepodporí ani bezplatné potraty pre dievčatá bez rozdielu veku na počkanie bez informovania rodičov. Namieta tiež zámer zrušiť informovanie ženy pred interrupciou o možnosti utajeného pôrodu, osvojenia dieťaťa či psychologickej pomoci, ako aj šírenie LGBTI propagandy na školách. Odmietajú aj manželstvá homosexuálov či transexuálov, ako aj adopcie detí takýmito pármi. Hnutie nepodporí ani zmenu pohlavia u mladistvých či preplácanie umelých oplodnení lesbickým párom.

Z povolebnej spolupráce hnutie vylúčilo Smer-SD, Hlas-SD, SNS, Republiku a ĽSNS.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

.
.
.

Opozícia opäť bije do premiéra, ale Slovensku nepomáha

Poslanec Juraj Krúpa očividne nechápe rozdiel medzi zmluvami o obrannej a hospodárskej spolupráci. Okrem toho sa pustil do premiéra, ktorému…

18. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Macron chce použiť „obchodnú zbraň“ na boj proti Trumpovi a USA

Francúzsky prezident Emmanuel Macron plánuje vytasiť „obchodnú zbraň“ a bojovať proti americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi a Spojeným štátom

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpove nároky na Grónsko rozvírili debatu na sociálnych sieťach

Známy britský liberálny novinár a moderátor Piers Morgan sa rozhodol urobiť si žart z Trumpových nárokov na Grónsko. Príspevok získal…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premiér sa na Floride stretol s Donaldom Trumpom. Zhodli sa, že EÚ je v hlbokej kríze

Ak sa správame sebavedome a konštruktívne a prejavujeme záujem o mierovú spoluprácu s každým, kto má záujem, nikto nami nepohŕda,…

18. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trumpove „grónske clá“ budú mať dopad na obchod s EÚ

EÚ sa chystá zastaviť proces uzatvárania obchodnej dohody s USA kvôli zavedeniu nových „grónskych“ ciel zo strany Trumpa

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump chce vytvoriť svoj vlastný ekvivalent OSN

Americký prezident Donald Trump vyslovil zámer vytvoriť „Radu mieru“ , teda ekvivalent Organizácie spojených národov (OSN), so vstupným poplatkom vo…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Korčok si neodpustil komentár k Ficovej návšteve v USA

Predseda vlády Robert Fico svojou návštevou v USA zradil záujmy Slovenska, pretože neotvoril témy, ktoré sa bytostne dotýkajú Slovenska. V…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

„Kaskádový efekt“ a úplný výpadok? Čo sa deje s ukrajinským energetickým sektorom

Podľa údajov spoločnosti „Ukrenergo“ je situácia najzložitejšia v Kyjeve a okolí , lenže situácia v energetickom sektore sa naďalej zhoršuje

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Brusel reagoval na Trumpovu hrozbu clami

„Európska únia pevne stojí za ochranou medzinárodného práva,“ povedal António Costa, predseda Európskej rady, v reakcii na najnovšiu hrozbu Donalda…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Vyhrážky clami kvôli Grónsku sú neprijateľné, varuje prezident Macron

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v sobotu ostro odmietol hrozbu prezidenta USA Donalda Trumpa uvaliť clá na európske krajiny, ktoré nesúhlasia…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Diabol sa ukrýva v detailoch

Bývalý správca policajných sociálnych sietí David Púchovský (Hoaxy & podvody) sa nevzdáva boja o pozornosť. Tentoraz zverejnil svoju „prednášku pre…

18. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Trumpove ambície v Grónsku: Rusko a Čína určite „pustili do gatí“

Reakcia Európy na Trumpove ambície v oblasti Grónska je žalostne smiešna, konštatuje generál Jozef Viktorín

18. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Britská banka varuje pred mimozemšťanmi. Teóriu má potvrdiť Trump

Bank of England by sa mala pripraviť na možnú finančnú krízu, ktorá by mohla nastať, ak sa potvrdí existencia mimozemšťanov

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Pred 20 rokmi pri obci Hejce havarovalo lietadlo so slovenskými vojakmi

Havária slovenského vojenského lietadla pri maďarskej obci Hejce, ktorá si vyžiadala 42 obetí – tri ženy a 39 mužov, bola…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Nový jadrový reaktor by mal byť čisto štátny, elektrika by tak podľa ministra mala byť lacnejšia

Nový jadrový reaktor, ktorý chce Slovensko postaviť za pomoci USA, by mal byť čisto štátny, čo by malo viesť k…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Povolebná spolupráca medzi stranou Smer a hnutím Republika? Uhrík pre HS prezradil viac

Nedávno sa opäť otvorila téma prípadnej povolebnej spolupráce medzi stranou Smer a hnutím Republika. Z obidvoch strán zaznieva jasné áno,…

18. 01. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Austrália zablokovala milióny detských účtov na sociálnych sieťach

Technologickí giganti v Austrálii zablokovali na svojich platformách 4,7 milióna účtov detí mladších ako 16 rokov, oznámil v piatok 16.…

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

KOMENTÁRE

Oslobodený Harabin vracia úder

16. 01. 2026 | 0 komentárov
Štefan Harabin na súdnom pojednávaní v kauze hanobenia rasy a národa na Najvyššom súde SR

Európsky plán, slovenský problém

16. 01. 2026 | 0 komentárov
Európsky plán

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Kto napokon rozhodol že nebude útok na Irán?

Rusko, 17. januára 2026 - Verím, že Donald Trump sám prijal rozhodnutie nezaútočiť na Irán. Sledoval som, ako ho tlačili…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Maďari by Ukrajinu do Európskej únie nepustili

Až 67 percent Maďarov má negatívny názor na možné členstvo Ukrajiny v Európskej únii a len pätina by ho podporila…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Kurňa, vzpamatujte se!

Předchozí tři roky v politice měly jednu výhodu. Člověk se postupně dozvěděl OFF – o fšech fšechno. Mám spoustu přátel…

18. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Nemecko je pripravené bojkotovať futbalové MS, ak si Američania neprestanú nárokovať Grónsko

Nemeckí predstavitelia nevylučujú bojkot Majstrovstiev sveta vo futbale 2026 v prípade násilnej anexie Grónska Spojenými štátmi. Uviedol to Jürgen Hardt,…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

USA a Slovensko podpísali dohodu o posilnení civilného jadrového programu

Minister energetiky USA Christopher A. Wright a predseda vlády SR Robert Fico podpísali v piatok vo Washingtone medzivládnu dohodu o…

17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Unikla nahrávka, ako vyzeral rozhovor Zelenského a Macrona s Trumpom o „ultimáte“ Putinovi

Vo Francúzsku bola zverejnená nahrávka rozhovoru medzi Trumpom a Zelenským z 10. mája 2025. Macron, Merz, Tusk a Starmer navštívili…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slafkovský dvakrát skóroval pri výhre Montrealu v Ottawe po predĺžení

Slovenská hviezda dnes v noci dosiahla už svoj 18. a 19. gól v sezóne a počet kanadských bodov zaokrúhlila na…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

.
Hrnko pre HS

16. 01. 2026


„Rassvet“ pokryje Rusko satelitným internetom

Rusko, 18. januára 2026 - Šéf Roskosmosu Dmitrij Bakanov v priamom prenose na kanáli „Pervyj kanál“ informoval o tohtoročnom začatí…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Trump sa už údajne rozhodol, čo urobí s Iránom

Wall Street Journal informuje, že Trump sa rozhodol neurobiť útok na Irán kvôli varovaniam od ľudí blízkych jeho okoliu

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V Modre si v nedeľu pripomenú 170. výročie úmrtia Ľudovíta Štúra

V meste Modra v nedeľu programom ukončujú Rok Ľudovíta Štúra. Uskutoční sa tam pietna spomienka pri príležitosti 170. výročia úmrtia…

18. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Profesor Mearsheimer: Ukrajinský konflikt bude vyriešený na bojovom poli

USA, 17. januára 2026 - „Opakovane som vyhlásil, že celý tento diplomatický proces je fraška. Myslím si, že Rusi s…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Čína obmedzuje vývoz vzácnych zemín, informuje agentúra Bloomberg s odvolaním sa na objemy dodávok materiálov používaných vo vysoko technologických produktoch.

Podľa vydania to môže súvisieť s napätím medzi Čínou a Japonskom a tiež so všeobecným nárastom napätia vo svetovej politike súvisiacim s konaním Donalda Trumpa.

„Podľa údajov colných orgánov objem vývozu materiálov používaných v elektromobiloch, zbraňových systémoch a high-tech výrobe dosiahol v decembri 6 745 ton, čo je menej ako 6 958 ton v novembri,“ píše Bloomberg.

15:27

V Sýrii sa v posledných dňoch výrazne vyostril konflikt medzi vládnymi silami a Kurdmi zo Syrských demokratických síl (SDS), ktorí kontrolujú rozsiahle územie na severe a východe Sýrie.

Vládne sily v Damasku nedávno obsadili kurdské oblasti Aleppa. A v posledných dňoch s podporou Turecka rozpútali rozsiahly útok po celej línii, obsadili mesto Tabka a priľahlé dôležité priehrady cez Eufrat a vytlačili kurdské sily na západný breh rieky.

14:54

.

Nečakané odhalenie: Fero Joke a pokrytectvo liberálneho tábora

Stalo sa to v programe Adela trochu inak: humorista Fero Joke priznal, že niektorí liberáli sa správajú ako falošní moralizátori

17. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ruský politológ hovorí o jadrovom útoku v Európe, ak lídri EÚ neprestanú brániť mierovej dohode. Prvé na rane má byť Nemecko

Rusko by mohlo do roka spustiť jadrové útoky na Britániu a Nemecko, ak bude Európa naďalej „blokovať mierovú dohodu“ o…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Disciplinárny proces s Danielom Lipšicom sa blíži ku koncu

Na pôde Najvyššieho správneho súdu SR by mal vo štvrtok 22. januára pokračovať disciplinárny proces s prokurátorom Generálnej prokuratúry SR…

17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Petr Pavel chce Ukrajine dodať bojové lietadlá

Český prezident Pavel sľúbil Zelenskému bojové lietadlá schopné zostreľovať drony, informuje agentúra Reuters

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Začalo sa Australian Open, kde sa predstaví len jedna Slovenka. Tucet Rusov štartuje pod neutrálnou vlajkou

Dvanásť Rusov sa zúčastní dvojhry Australian Open 2026, no všetci budú hrať v neutrálnom statuse. Turnaj na preslávených modrých antukových…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Chlapec spadol z lanovky vo Vysokých Tatrách, zasahovali leteckí záchranári

K pádu dieťaťa z lanovky došlo v sobotu dopoludnia na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách. Na mieste zasahovali leteckí záchranári

17. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov