Hlinove žalospevy na Facebooku

Bratislava 4. januára 2020 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

 

Predseda KDH Hlina opäť vo svojom statuse (2. januára, 9:59) lamentuje na facebooku, že „V niektorých médiách sa sem-tam opatrne zjaví informácia, že do volieb kandidujú aj strany, ktoré nemajú volebný program. Som rád, že si to niekto všimol“. Nuž je pravdou, že nie všetky politické strany už zverejnili svoj program a je možné, že mali na to svoje dôvody

Na snímke predseda KDH Alojz Hlina

Podľa Hlinu „médiá riskujú nájazdy hejterov, ale aj samotných politikov, ktorí tieto strany budú brániť, veď oni predsa program nepotrebujú, stačí, že sú…Je to absurdné, ale je to tak. Na tomto je úplne najkrajšie vidieť, kam sa politika na Slovensku posunula“. Nuž treba povedať, že zákon žiadnej politickej strane neukladá povinnosť mať nejaký program, ani termín, kedy ho má politická strana zverejniť. Takže Hlinové žalospevy na stavom slovenskej politickej scény vyznievajú ako lacná kritika a v skutočnosti vyznievajú ako primitívny spôsob ako útočiť na politických oponentov.

Hlina konštatuje, že „teraz sme sa však posunuli do doby, kde program nielen že nečítajú, ale ani ho nepotrebujú samotní kandidáti, ktorí za niektoré strany kandidujú.

Je to naozaj absurdné. Žiaľ, ale je to tak. Toto sa dá aj na sto percent preukázať.

Je niekoľko strán, ktoré kandidujú vo voľbách, no nemajú svoj volebný program.

Naozaj také sú. Sú teda legitímne otázky: tí ich kandidáti za čo kandidujú? Za aký program? Čo budú presadzovať? Či to už naozaj stačí, že len kandidujú? Takže kandidujem, síce neviem za aký program, ale kandidujem. To, aký program budem presadzovať, ma vlastne ani nezaujíma. Veď stačí, že kandidujem“, čo nepovažuje za správne.

Isteže má pravdu v tom, že ak niekto kandiduje, tak by mal vedieť, čo chce presadzovať a za aký politický program chce kandidovať. Je však otázkou, či je pravdou jeho tvrdenie, že niekto kandiduje spôsobom, ktorý Hlina popisuje vo svojom statuse.

Možno by to on sám vedel upresniť, inými slovami dokázať. Inak bude jeho status vyznievať presne tak, ako jeho proklamované vyhlásenia o oslave rodiny (program KDH) a rešpektovaní života nenarodených (čo majú podľa jeho slov v stanovách). Paradoxne to idú presadzovať práve s takými politickými stranami, ktoré stoja na opačnom ideologickom a hodnotovom póle politického spektra na Slovensku.

Tu sa natíska otázka: ako chcú dosiahnuť tieto svoje programové ciele s tými politickými stranami a politikmi, ktorí chcú zachovať súčasný stav potratovej genocídy slovenského národa a ešte chcú navyše aj zaviesť registrované/životné partnerstvá osôb rovnakého pohlavia? Pán Hlina, viete čo je to logika? V politike asi toto: ak niekto tvrdí, že je konzervatívec a kresťan, a súčasne tvrdí, že chce presadzovať oslavu rodiny a úctu voči ľudskému životu, tak logicky hľadá takých politických spojencov, s ktorými uzatvára predvolebné a povolebné dohody, ktorí zastávajú aspoň (!) približne rovnaké konzervatívne politické ciele v hodnotových a kresťanských otázkach. Ibaže by skutočným politickým cieľom nebolo to, čo deklaruje pán Hlina a KDH ale niečo iné (nech si každý dosadí, čo chce).

Je naivné, či už z politického hľadiska, ale i z hľadiska logiky, hľadať politických spojencov práve tam, kde ich hľadá predseda Hlina: u extrémistických antropologických liberálov ako staronový Beblavý, ktorého nazvali gorilím mláďaťom, či s drogami spájaný Truban (PS/Spolu) alebo u politických strán, ktoré reprezentujú také dpháčkové, bytovkové, pozemkové a požičkové esá ako (podľa niektorých padlý) anjel Kiska (Za ľudí), atď. Tu je nad slnko jasnejšie, že proklamované programové ciele KDH s istotou nedosiahne. A ešte pomôže antropolockej revolúcii v parlamente, aj keď možno nie priamym hlasovaním za partnerstvá. Lebo s radosťou za tieto zvrátenosti, odporujúce ľudskej prirodzenosti muža a ženy, ako aj manželstvu, ktoré navrhnú politické strany, s ktorými uzatvárate predvolebné dohody, zahlasujú socialisti, neomarxisti a podobní antropologickí extrémisti (SAS). Ak sa tam určité politické strany dostanú po voľbách v dostatočnom počte, tak výsledok je jasný.

Pán Hlina, sťažujete sa na to, kam sa posunula slovenská politika (citát z Facebooku: “Treska v parlamentnom bufete chutí a sem tam dám nejaký status na sociálnej sieti. Program? Načo program? Nestačí Vám, že kandidujem? Som Ferko Mrkvička a kandidujem do parlamentu. Aký program? Však hovorím, že som Ferko Mrvička, to Vám nestačí? Tam sa posunula slovenská politika. Neskutočné“. Preto otázka: kam ste ju posunul v posledných rokoch vy sám? Napríklad fyzické napadnutie iného poslanca, vaše tragikomické scény z ulíc, s treskou, s komentovaním kríža na saku, televíznymi vulgarizmami typu „úchyláci“…atď. Vaše lamentácie (žalospevy) vyznievajú doslova tragicky.

Pán Hlina sa na Facebooku (30. decembra 2019, 17:48 ) pýta a vyzýva: „… Chcete Zmenu? Tak voľte strany, ktoré ju predstavujú. Ak chcete zmenu a máte konzervatívne videnie sveta spolu s darom viery, voľte kresťanských demokratov. Voľte KDH. Ak chcete zmenu, máte konzervatívne videnie sveta a nemáte dar viery, voľte kresťanských demokratov. Voľte KDH. Nesklameme“. No viacerí voliči po viac ako 25 rokoch už prišli na to, že nesklamete, a preto ste mimo parlamentu. Totiž slovenskí voliči nechcú antropologickú katastrofu (partnerstva a Istanbulský dohovor  a islamskú migráciu), ktorú prinesú vaši partneri z predvolebnej dohody spolu so socialistami a neomarxistami.

Hlinove krčmovo vedené spory s politickými súpermi, ktorými sa neustále zaoberá, nezabránia paradigmatickému legislatívnemu zlomu ohľadne registrovaných partnerstiev. Jeho ďalšia facebooková lamentácia (Facebook 29. decembra 2019, 14:32) „Ak ma však niečo vyrušuje, tak to, že o tradičnej rodine nás tu bude poučovať triumvirát Kotleba-Harabin-Kollár. Ja o tradičnej rodine možno menej rozprávam, lebo viem, že nie vždy sa to podarí. Snažím sa ju však žiť a som rád, že sa mi to darí. Aj preto budem na billboarde s mojou rodinou. Kresťanskí demokrati majú rodinu ako svoju prioritu. Rodina je základ a urobíme čo sa bude dať pre jej podporu“, ideologicky vytvára mediálnu ilúziu, že je najväčším bojovníkom za rodinu. Zatiaľ aspoň väčšina voličov veľmi dobre vie, že s tými stranami a politikmi, s ktorými politicky koketuje, nič dobré pre rodinu nedosiahne a antropologickému zlu v podobe legalizácie partnerstiev osôb rovnakého pohlavia nezabráni. Oni to totiž majú i vo volebnom programe. Nedokáže to, ani keď bude vyfotený so svojou rodinou na bilboardoch od Devína po Novú Sedlicu. To, ako sa Hlina stavia k tým, ktorí za manželstvo a rodinu reálne bojujú (napr. kňaz Kuffa), hovorí za všetko a nebudem rozoberať detaily.

Facebookové lamentácie Hlinu (Facebook 29. decembra 2019, 14:32) o tom, ako ho ľudia označujú nelichotivými hodnotiacimi adjektívami „Za ten čas, kým som predseda KDH som si zažil naozaj všeličo. Toľko „lásky“ a toľko dokonca „kresťanskej lásky“. Nie, že by som niekomu nedoprial lásku a pochopenie, ale od takej, akej sa dostalo mne, by som ozaj ľudí skôr ochránil. Nerozumiem tomu často krát ničujúcemu vnútornému zápasu v našom prostredí, tomu porovnávaniu a posudzovaniu…Už som bol označený za neautentického kresťana, falošného kresťana, dokonca aj označeniu satan a ancikrist sa mi ušlo od „jeho ctihodnosti“ Harabina v priamom prenose. Zaujímavé, nepočul som, že by sa ma niekto zo strážcov čistoty viery zastal a pohoršil by sa nad výrokmi jeho ctihodnosti. Naopak, pri mojom pomenovaní niektorých skutočností spojených s „vodcom“ Kotlebom, keď som použil slovo úchyl, čo je v podstate jemnejším výrazom pre slovo deviant, reakcie boli bleskové. Poúčal ma už naozaj kde-kto“, sú síce často za čiarou elementárnej slušnosti a taktu, ale sú len ekvivalentným výsledkom toho, čo sám predvádza voči ostatným politikom. Ako sa do hory volá tak sa z hory ozýva. Takže lamentovať nad tým, čo sám svojimi politicky naivnými dohodami, či morálne indiferentnými vyjadreniami v principiálnych otázkach kresťanských postojov spôsobil, vyznieva farizejsky. Hlinove vyhýbavé a nejednoznačné reakcie v televíznych debatách o tom, že on nechce viesť (podľa neho) kultúrne vojny, a že sú dôležitejšie veci na Slovensku, otvorilo oči mnohým ešte strereotypným a zvykovým voličom KDH, ktorí im ešte zostali.

Poukazovanie na to, že „Vyrástol som v neúplnej rodine, vyrástol som bez otca. Nemal som to šťastie vyrásť v úplnej rodine. … Nepohoršujem sa nad nikým, kto také šťastie nemal alebo nemá. Nenazerám nikomu do spálne“, je impertinentné (a môže to mnohé vysvetľovať) ale pán Hlina, takých ľudí, ktorí vyrástli v neúplnej rodine ale v prostredí domáceho násilia či alkoholizmu aspoň jedného z rodičov, sú možno tisíce. Hodnotových, kresťanských či konzervatívnych voličov to nezaujíma. I Ján Pavol II vyrástol v neúplnej rodine a možno v oveľa ťažších časoch ako vy. Ale v otázkach manželstva a rodiny, či rešpektu voči ľudskému životu bol principiálny celý svoj život. V týchto otázkach sa politicky neobchoduje.

Kresťanských voličov zaujíma, či ste vy i KDH principiálni týchto otázkach, ktoré sú najdôležitejšie v politike (aj keď sa vám to nezdá), ale nie sú jedinými problémami v politike. Celé KDH už 30 rokov ukazuje kresťanským voličom a konzervatívnym občanom len jedno: tvári sa ako pro life a pro family, ale vždy boli, sú a žiaľ asi aj budú pre KDH dôležitejšie otázky a problémy, pre ktoré sa ľudský život a rodina dostali a dostávajú, a asi aj budú dostávať na vedľajšiu koľaj. Ideologické zdôvodnenia typu (lebo Mečiar, lebo EU, lebo Fico, lebo korupcia, lebo Smer…atď) na kresťanských voličov dávno nefungujú. Naivní kresťanskí voliči totiž vymierajú. „Kresťanská“ politika typu modernej konzervatívnej politickej strany nemeckého či iného typu morálneho relativizmu priviedla západné štáty na pokraj civilizačnej katastrofy.

KDH sa nikdy reálne nezaujímalo o sociálne dopady vlastnej politiky, ktorú neraz realizovali v ideologicky protikladných a pestrých koalíciach spolu s bývalými komunistami, štbákmi, liberálmi a socialistami či privatizérmi. Pán Hlina slovenské rodiny 30 rokov trpeli a znášali dôsledky KDHackej antikresťanskej, antisociálnej a antinárodnej politiky, keď ste spolu s inými lotrami rozpredávali štátny majetok strategického významu a monopolného postavenia za 30 strieborných, a pritom ste vykrikovali, že ostatní (napr. Mečiar – HZDS) sú ešte horší ako vy. Mnohí kresťanskí voliči, otcovia rodín, ktorí sa vďaka tomu ocitli na dlažbe a na hranici chudoby, museli odchádzať do zahraničia, aby vôbec prežili vaše vlastizradné zločiny tzv. privatizácie a strategických investorov, tzv. transformácie a tzv. reforiem. Vtedy KDH ani vás osobne rodina vôbec nezaujímala ani ľudský život, lebo koryto materiálneho profitu zaslepilo a marginalizovalo kresťanské hodnoty. Kresťanskí voliči vtedy nechápali, čo sa deje, ale časom už pochopili, že išlo len o rafinovanú ideologizáciu kresťanského náboženstva – jeho zneužitie na ciele, ktoré nemajú nič spoločné s náboženstvom.

Totiž nie všetci kresťanskí voliči sú tak naivní, že ich môžete klamať celý ich život. Už je neskoro chcieť po 30 rokoch kresťanských ilúzií „oslavovať rodinu a chrániť ľudský život“ v podobe vznešených kresťanských hesiel a sloganov vo vašom „novom novembri“, „reštarte“ či akejsi zmene.  Dnešní voliči už vedia, že váš program je len programom. Viacerých kresťanských voličov môžete oklamať len dva razy: prvý a posledný. A niektorí kresťanskí voliči už vedia, že vaše facebookové žalospevy sú len zúfalými farizejskými lamentáciami nad tým, že chýbajú válovy a korytá.

René Balák

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Ramsay o knihe Šťastný chlapec: “Ľudia ma vďaka nej môžu spoznať”

0 icon

Bratislava 28. novembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Publikácia "Šťastný chlapec" dokumentuje pôsobenie trénera Craiga Ramsayho na striedačke  slovenskej hokejovej reprezentácie. Jej autori ju spolu s kanadským trénerom pokrstili v pondelok v priestoroch kníhkupectva v Bratislave a Ramsay po krste uviedol, že ho teraz budú môcť slovenskí fanúšikovia viac spoznať Symbolickému…

Trudeau pozýva viac prisťahovalcov, zatiaľ čo Kanada nestíha

0 icon

Bratislava 28. novembra 2022 (HSP/Tftglobalnews/Foto:TASR/AP-Sean Kilpatrick /The Canadian Press via AP)   Na rozdiel od dobrého lídra, ktorý sa zaoberá problémami svojho národa a rozoberá ich, Justin Trudeau ich vie len zhoršovať. Kanadskí spotrebitelia obmedzujú svoje výdavky, pretože inflácia znižuje ich kúpnu silu. HDP krajiny sa zmenšuje; v skutočnosti by…

Na diaľnici D1 medzi Púchovom a Považskou Bystricou obmedzia od utorka dopravu

0 icon

Púchov 28. novembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Národná diaľničná spoločnosť (NDS) upozorňuje vodičov na čiastočné dopravné obmedzenie na diaľnici D1 medzi Púchovom a Považskou Bystricou. Informovala o tom hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková Doprava v pravom jazdnom páse smerom na Žilinu bude obmedzená od utorka (29. 11.) od 7.00 do 9. decembra…

Brazília – Švajčiarsko 1:0 v G-skupine – rozhodol Casemiro

0 icon

Dauha 28. novembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Thanassis Stavrakis)   Futbalisti Brazílie zvíťazili v pondelkovom zápase G-skupiny MS v Katare nad Švajčiarskom 1:0 a zaistili si postup do osemfinále. Jediný gól v stretnutí zaznamenal v 83. minúte Casemiro. Brazílčania natiahli svoju sériu bez prehry v skupinovej fáze MS na sedemnásť zápasov Mužstvo Murata…

Prieskum: Voľby by koncom novembra vyhral Hlas-SD, nasleduje Smer-SD a PS. A čo OĽaNO? Stúpa či sa ešte viac prepadlo?

0 icon

Bratislava 28. novembra 2022 (TASR/HSP/Foto:HSP)   Voľby do Národnej rady (NR) SR by koncom novembra vyhral Hlas-SD so ziskom 19,7 percenta hlasov. Nasledovali by Smer-SD (15,9 percenta) a Progresívne Slovensko (10,4 percenta). Vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos pre Denník N Štvrté v poradí by skončilo hnutie OĽANO (8 percent),…

Rusi prerazili front, situácia je blízka k obkľúčeniu: aj USA priznávajú strašné straty AFU po začiatku ruskej ofenzívy

0 icon

Bratislava 28. novembra 2022 (HSP/Kp/Foto:TASR/AP-Andrii Marienko)   NYT informuje o obrovských stratách AFU pri Artemovsku Ukrajinská armáda utrpela straty v bojoch pri Artemovsku (Bachmut) v Doneckej oblasti, uviedol denník The New York Times (NYT) s odvolaním sa na lekárov a očitých svedkov. Podľa novín bolo len v piatok do miestnych…

Ministerstvo spravodlivosti: Kam chceme posúvať rodinnoprávnu agendu?

0 icon

Bratislava 28. novembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   V pondelok sa v priestoroch účelového zariadenia Ministerstva spravodlivosti SR a Zboru väzenskej a justičnej stráže Omšenie začala dvojdňová konferencia, ktorá sa venuje aktuálnym problémom a výzvam v rámci rodinnoprávnej agendy. Konferencie sa zúčastňujú desiatky sudcov venujúci sa rodinnoprávnej agende, ktorá je práve…

Kanada chce svojou novou stratégiou zvýšiť svoju prítomnosť v Indopacifiku

0 icon

Bratislava 28. novembra 2022 (HSP/Trtworld/Foto:TASR/AP/Adrian Wyld/The Canadian Press)   Kanadský minister zahraničných vecí uviedol, že nová stratégia "vysiela jasný signál", že Kanada je v regióne aktívna, informuje portál TRT World Kanada predstavila svoju novú hospodársku a diplomatickú stratégiu pre ázijsko-tichomorský región, pričom v nasledujúcich piatich rokoch vyčlenila 2,3 miliardy kanadských…

Vláda schválila zdanenie mimoriadnych ziskov energetických firiem

0 icon

Bratislava 28. novembra 2022 (HSP/Teraz/Foto:TASR-Martin Baumann)   Výrobcovia energií zo zariadení s inštalovaným výkonom nad 0,9 megawattu (MW) a tiež dodávatelia energií by mali platiť daň z nadmerného príjmu. Vyplýva to návrhu novely zákona o energetike, ktorú v pondelok schválila vláda. Kabinet Eduarda Hegera (OĽANO) zároveň požiadal Národnú radu (NR)…

Benzema by sa ešte mohol vrátiť do tímu Francúzska

0 icon

Dauha 28. novembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Christophe Ena)   Francúzsky futbalista Karim Benzema sa na MS v Katare možno vráti k svojej reprezentácii. Útočníka vyradilo tesne pred začiatkom svetového šampionátu zranenie stehna, no podľa španielskych médií postupuje liečba rýchlejšie, než sa predpokladalo Benzema mal problémy už dlhšiu dobu. Minulú sobotu síce nastúpil…

NAJNOVŠIE

BLOG

Milan Šupa

Pozor! Možno už horí zápalná šnúra!

0icon

Tento text je odpoveďou všetkým posmievačom, pochybovačom, ale aj všetkým úprimne sa pýtajúcim na otázku, prečo nie je vidieť nijaké vonkajšie znaky toho, že Svetlo zvíťazí? Že naša zem je obklopená armádou Svetla, čo znamená blízke víťazstvo Božej Vôle. Ako je možné, že nič z toho fyzicky nevidíme?

Marián Tkáč

Čo chcú Nemci v Katare? Hrať futbal alebo propagovať LGBTI?

0icon

Myslel som si, že Nemci prišli hrať do Kataru futbal a možno aj získať titul majstra sveta. Ale keď si pred prvým zápasom so Saudskou Arábiou dali na skupinovej fotografii do jedného ruky na ústa na znak toho, že nemôžu hovoriť, ale musia mlčať, bolo zrejmé, že im vlastne nejde…

Boris Mesár

Prečo dal Zelenskyj príkaz na masovú popravu

0icon

Jurij Selivanov: Vražda podľa plánuHromadná streľba do ruských zajatcov zo strany bojovníkov kyjevského režimu v žiadnom prípade nebola spontánnym, emotívnym činom radových vojakov, ale má všetky znaky a predpoklady starostlivo naplánovaného vojnového zločinu kyjevským vedením a jeho americkými patrónmi Predseda ruskej &Sca

Peter Lipták

Čo sa stalo Jurajovi Krajčíkovi?

0icon

1. Tento 19 ročný mladý muž na svojom Twitteri 15.8.2022 uviedol, že je homosexuálny Žid. Jeho vyhlásenie z Twittera, kde je to Jurajom Krajčikom napísané, reprodukovala vo svojej reportáži aj televízia JOJ (noviny.sk)https://www.noviny.sk/krimi/711690-o-tom-co-sa-odohrav

Marek Brna

Rusko a my

0icon

Pred pár rokmi som zhliadol úryvok videa, kde sa ukrajinské deti v tábore učili strieľať zo samopalu a ako terč im slúžila maketa s hlavou Putina. Pomyslel som si: To je niečo mimoriadne choré. Pýtam sa, existuje alebo existovalo niečo podobné v Rusku, strieľali tam deti na trebárs Obamu?   …

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke prvý deň vianočných trhov v centre Trenčína

Autor: FOTO TASR-Radovan Stoklasa

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Ramsay o knihe Šťastný chlapec: “Ľudia ma vďaka nej môžu spoznať”

0 icon

Bratislava 28. novembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Publikácia "Šťastný chlapec" dokumentuje pôsobenie trénera Craiga Ramsayho na striedačke  slovenskej hokejovej reprezentácie. Jej autori ju spolu s kanadským trénerom pokrstili v pondelok v priestoroch kníhkupectva v Bratislave a Ramsay po krste uviedol, že ho teraz budú môcť slovenskí fanúšikovia viac spoznať Symbolickému…

Trudeau pozýva viac prisťahovalcov, zatiaľ čo Kanada nestíha

0 icon

Bratislava 28. novembra 2022 (HSP/Tftglobalnews/Foto:TASR/AP-Sean Kilpatrick /The Canadian Press via AP)   Na rozdiel od dobrého lídra, ktorý sa zaoberá problémami svojho národa a rozoberá ich, Justin Trudeau ich vie len zhoršovať. Kanadskí spotrebitelia obmedzujú svoje výdavky, pretože inflácia znižuje ich kúpnu silu. HDP krajiny sa zmenšuje; v skutočnosti by…

Na diaľnici D1 medzi Púchovom a Považskou Bystricou obmedzia od utorka dopravu

0 icon

Púchov 28. novembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Národná diaľničná spoločnosť (NDS) upozorňuje vodičov na čiastočné dopravné obmedzenie na diaľnici D1 medzi Púchovom a Považskou Bystricou. Informovala o tom hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková Doprava v pravom jazdnom páse smerom na Žilinu bude obmedzená od utorka (29. 11.) od 7.00 do 9. decembra…

Brazília – Švajčiarsko 1:0 v G-skupine – rozhodol Casemiro

0 icon

Dauha 28. novembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Thanassis Stavrakis)   Futbalisti Brazílie zvíťazili v pondelkovom zápase G-skupiny MS v Katare nad Švajčiarskom 1:0 a zaistili si postup do osemfinále. Jediný gól v stretnutí zaznamenal v 83. minúte Casemiro. Brazílčania natiahli svoju sériu bez prehry v skupinovej fáze MS na sedemnásť zápasov Mužstvo Murata…

Prieskum: Voľby by koncom novembra vyhral Hlas-SD, nasleduje Smer-SD a PS. A čo OĽaNO? Stúpa či sa ešte viac prepadlo?

0 icon

Bratislava 28. novembra 2022 (TASR/HSP/Foto:HSP)   Voľby do Národnej rady (NR) SR by koncom novembra vyhral Hlas-SD so ziskom 19,7 percenta hlasov. Nasledovali by Smer-SD (15,9 percenta) a Progresívne Slovensko (10,4 percenta). Vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos pre Denník N Štvrté v poradí by skončilo hnutie OĽANO (8 percent),…

Rusi prerazili front, situácia je blízka k obkľúčeniu: aj USA priznávajú strašné straty AFU po začiatku ruskej ofenzívy

0 icon

Bratislava 28. novembra 2022 (HSP/Kp/Foto:TASR/AP-Andrii Marienko)   NYT informuje o obrovských stratách AFU pri Artemovsku Ukrajinská armáda utrpela straty v bojoch pri Artemovsku (Bachmut) v Doneckej oblasti, uviedol denník The New York Times (NYT) s odvolaním sa na lekárov a očitých svedkov. Podľa novín bolo len v piatok do miestnych…

Ministerstvo spravodlivosti: Kam chceme posúvať rodinnoprávnu agendu?

0 icon

Bratislava 28. novembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   V pondelok sa v priestoroch účelového zariadenia Ministerstva spravodlivosti SR a Zboru väzenskej a justičnej stráže Omšenie začala dvojdňová konferencia, ktorá sa venuje aktuálnym problémom a výzvam v rámci rodinnoprávnej agendy. Konferencie sa zúčastňujú desiatky sudcov venujúci sa rodinnoprávnej agende, ktorá je práve…

Kanada chce svojou novou stratégiou zvýšiť svoju prítomnosť v Indopacifiku

0 icon

Bratislava 28. novembra 2022 (HSP/Trtworld/Foto:TASR/AP/Adrian Wyld/The Canadian Press)   Kanadský minister zahraničných vecí uviedol, že nová stratégia "vysiela jasný signál", že Kanada je v regióne aktívna, informuje portál TRT World Kanada predstavila svoju novú hospodársku a diplomatickú stratégiu pre ázijsko-tichomorský región, pričom v nasledujúcich piatich rokoch vyčlenila 2,3 miliardy kanadských…

Vláda schválila zdanenie mimoriadnych ziskov energetických firiem

0 icon

Bratislava 28. novembra 2022 (HSP/Teraz/Foto:TASR-Martin Baumann)   Výrobcovia energií zo zariadení s inštalovaným výkonom nad 0,9 megawattu (MW) a tiež dodávatelia energií by mali platiť daň z nadmerného príjmu. Vyplýva to návrhu novely zákona o energetike, ktorú v pondelok schválila vláda. Kabinet Eduarda Hegera (OĽANO) zároveň požiadal Národnú radu (NR)…

Benzema by sa ešte mohol vrátiť do tímu Francúzska

0 icon

Dauha 28. novembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Christophe Ena)   Francúzsky futbalista Karim Benzema sa na MS v Katare možno vráti k svojej reprezentácii. Útočníka vyradilo tesne pred začiatkom svetového šampionátu zranenie stehna, no podľa španielskych médií postupuje liečba rýchlejšie, než sa predpokladalo Benzema mal problémy už dlhšiu dobu. Minulú sobotu síce nastúpil…

Podkasty

Naši ministri financií – smieme porovnávať neporovnateľné?

icon

Bratislava 8. júla 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Minister financií je kľúčová pozícia v každej vláde. Slovensko v časoch druhej svetovej vojny bolo hospodársky úspešným štátom. Jeho ekonomiku riadili vzdelaní muži s morálnymi zásadami. Karvaš, Zaťko, Medrický, Pružinský. Vďaka nim prežívalo Slovensko cez vojnu hospodársky zázrak. Ako dôkaz nech poslúži nie všetkým známa vec: z celej Európy...

Aj sudca tvrdí: blokovanie je v rozpore s judikatúrou Európskeho súdu pre ľudské práva

icon

Bratislava 1. marca 2022 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský) Po tom, čo ho urýchlene schválila Hegerova vláda a ešte v ten deň – v piatok – v noci schválila Národná rada, po podpise Čaputovej vyšiel už v sobotu 26. februára v Zbierke zákonov zákon o niektorých opatreniach v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine. A doň sa „vlúdil“ aj text, ktorý umožňuje Národnému bezpečnostnému...

Máme tu zákonné oprávnenie na cenzúru?

icon

Bratislava 27. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Slovenská ústava hovorí v článku 26 odsek 3 jasne: „Cenzúra sa zakazuje.“ Zuzana Čaputová podpísala v sobotu 26. februára zákon o mimoriadnych opatreniach v súvislosti so situáciou na Ukrajine. Ten ešte v piatok stihla schváliť vláda a aj Národná rada SR. Podľa tohto zákona mimoriadnu situáciu bude možné vyhlásiť aj v prípade hromadného...

Kto je večne nespokojný? Nuž, národnostná menšina, najnovšie „komunita“ slovenských Maďarov

icon

Bratislava 26. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Naša najväčšia menšina, najnovšie „komunita“, teda slovenskí Maďari, neúnavne dávajú najavo, že sú tu, a že máločo „slovenské“ sa im páči. A aby ich bolo počuť ešte väčšmi, a aby prekonali päť potrebných percent do parlamentu, v septembri 2021 sa formálne zlúčili tri etnické strany a vytvorili Alianciu. Do čela postavili Krisztiána Forróa....

Budeme môcť parkovať ešte na chodníku? Kocúrkovo? Alebo poslanci hlasujú nevediac o čom?

icon

Bratislava 24. februára 2022 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar) Ďalší dôkaz, že čo vezme parlament do rúk, to pokazí. Na takej na prvý pohľad banalite, ako je parkovanie na chodníkoch potvrdil, že zákony sa prijímajú narýchlo a bez toho, aby páni poslanci a dámy poslankyne vedeli, čo činia. Že schválili zákaz parkovania na chodníkoch, ktorý vstúpi do platnosti...

the_ad_group(59762); ?>

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Milan Šupa

Pozor! Možno už horí zápalná šnúra!

0icon

Tento text je odpoveďou všetkým posmievačom, pochybovačom, ale aj všetkým úprimne sa pýtajúcim na otázku, prečo nie je vidieť nijaké vonkajšie znaky toho, že Svetlo zvíťazí? Že naša zem je obklopená armádou Svetla, čo znamená blízke víťazstvo Božej Vôle. Ako je možné, že nič z toho fyzicky nevidíme?

Marián Tkáč

Čo chcú Nemci v Katare? Hrať futbal alebo propagovať LGBTI?

0icon

Myslel som si, že Nemci prišli hrať do Kataru futbal a možno aj získať titul majstra sveta. Ale keď si pred prvým zápasom so Saudskou Arábiou dali na skupinovej fotografii do jedného ruky na ústa na znak toho, že nemôžu hovoriť, ale musia mlčať, bolo zrejmé, že im vlastne nejde…

Boris Mesár

Prečo dal Zelenskyj príkaz na masovú popravu

0icon

Jurij Selivanov: Vražda podľa plánuHromadná streľba do ruských zajatcov zo strany bojovníkov kyjevského režimu v žiadnom prípade nebola spontánnym, emotívnym činom radových vojakov, ale má všetky znaky a predpoklady starostlivo naplánovaného vojnového zločinu kyjevským vedením a jeho americkými patrónmi Predseda ruskej &Sca

Peter Lipták

Čo sa stalo Jurajovi Krajčíkovi?

0icon

1. Tento 19 ročný mladý muž na svojom Twitteri 15.8.2022 uviedol, že je homosexuálny Žid. Jeho vyhlásenie z Twittera, kde je to Jurajom Krajčikom napísané, reprodukovala vo svojej reportáži aj televízia JOJ (noviny.sk)https://www.noviny.sk/krimi/711690-o-tom-co-sa-odohrav

Marek Brna

Rusko a my

0icon

Pred pár rokmi som zhliadol úryvok videa, kde sa ukrajinské deti v tábore učili strieľať zo samopalu a ako terč im slúžila maketa s hlavou Putina. Pomyslel som si: To je niečo mimoriadne choré. Pýtam sa, existuje alebo existovalo niečo podobné v Rusku, strieľali tam deti na trebárs Obamu?   …

Vášeň v Tebe

Len pár kvapiek na šál a čiapku. A váš problém so statickými vlasmi zmizne

0 icon

Je tu zima a súčasťou nášho outfitu sa stali teplé čiapky a šály. Asi každá z vás už zažila statickú elektrinu, keď ste si dávali dole čiapku i šál a vaše vlasy elektrizovali. Nič príjemné, že? Existuje však jednoduchý trik, vďaka ktorému problém so statickými vlasmi zmizne. Materiály, ako napríklad akryl, polyester, polyamid či…

Ako prestať jesť sladkosti? Osobná trénerka prezradila svojich „7 dní bez cukru“

0 icon

Prestať jesť sladkosti vôbec nie je ľahké predsavzatie. Problém nadmernej konzumácie cukru trápi každým rokom čoraz viac ľudí. Naučte sa, ako sa oslobodiť od sladkostí. Portál Gazeta upozorňuje, že na úplnom začiatku je dobré nájsť príčinu jedenia sladkostí. Následne môžete zvoliť správny prístup a zbaviť sa tohto neduhu.

Kto je najštýlovejšia osoba na svete? Vyhral váš tip?

0 icon

Podľa britského magazínu GQ sa najštýlovejšou osobou planéty pre rok 2023 stala americká modelka Bella Hadid. Len 26-ročná top modelka, ktorú v minulosti ocenili aj za najkrajšiu tvár, získala ocenenie GQ, pretože jej sedí takmer každý módny trend. Dámske, pánske, elegantné.... Hadid totiž podľa odborníkov na módu vyzerá v pánskom oblečení lepšie…

Pondelková pieseň - ... Feliz Navidad ...

0 icon

Začal sa 48. pracovný týždeň. Zároveň sa v nedeľu začal aj advent – čas prípravy na Vianoce. Dnes vám preto prinášame vianočnú pesničku portorického speváka Josého Feliciana - Feliz Navidad, španielsky Veselé Vianoce. Pieseň vyšla ešte v roku 1970. Je naspievaná čiastočne v španielčine a čiastočne v angličtine. K piesni sa mi…

Najprv poplašné správy, teraz už skutočnosť. Speváčku z Flashdance našli mŕtvu

0 icon

Uplynulý štvrtok sa začala šíriť správa o smrti oscarovej speváčky z Flashdance Irene Cara. V piatok prišlo vyhlásenie hovorcu, že speváčka žije a informácie o jej smrti nie sú pravdivé. V sobotu však

Armádny Magazín

USA nezvládajú zásobovať dva fronty naraz. Dopláca na to Taiwan

0 icon

USA, 28. november 2022 (AM) – Ukrajinskí reportéri zvýšili počet správ, ktoré hovoria o kritickej situácii pre ozbrojené sily Ukrajiny v Bachmute (Arťomovsk). Ukrajinská novinárka Victoria Chamaza píše, že len za posledné dva dni (minulý víkend) opustilo Bakhmut asi 500 zranených vojakov ozbrojených síl Ukr

Raketový útok zničil základňu zahraničných žoldnierov pri Časov Jari. Presun 17. tankovej brigády sa zastavil. Prehľad bojov na Ukrajine

0 icon

Rusko, 28.november 2022 (AM) – Ťažkými pásovými bojovými vozidlami T-72AMT a T-72M1R, dobre zásobená 17. samostatná tanková brigáda (vojenská jednotka A3283) Ozbrojených síl Ozbrojených síl Ukrajiny sa zúčastnila protiofenzívy na Chersonskom smere. Potom sa ukrajinské velenie rozhodlo rýchlo presunúť túto formáci

Začiatok agónie Organizácie Spojených národov. Čo robí OSN

0 icon

USA, 28. november 2022 (AM) – V posledných rokoch sa čoraz častejšie hovorí o potrebe reformy OSN. Táto téma sa pravidelne objavuje na oficiálnej úrovni a v samotnej organizácii, ale všetko vždy končí záverom: OSN nie je dokonalá, ale neexistuje k nej žiadna alternatíva.   Prakticky nikto, vrátane vysokých predstaviteľov OSN, úplne…

Kniha "Falošné zdroje anti-stalinizmu" rúca mýty o Stalinovej ére

0 icon

Rusko, 28.november 2022 (AM) – Známy vojenský historik A.B. Martirosjan skúma najčastejšie mýty o Stalinovi a anti-stalinizme. Pritom odhaľuje množstvo „dokumentárnych“ falzifikátov. Arsen Benikovič Martirosjan vyštudoval medzinárodné právo, pôsobil ako spolupracovník zahraničnej rozviedky KGB ZSSR - dlhoročný operatívny dôstojník, absolvoval viaceré zahraničné služob

Tri poľské scenáre prevzatia Ukrajiny. "Čas začať poľskú ofenzívu"

0 icon

Poľsko, 28.november 2022 (AM) – V poľských politických a odborných kruhoch niet pochýb o tom, že z popola ukrajinskej krízy vzíde „Veľké Poľsko“. Presvedčili sa o tom už aj Poliaci. Dôvodom sú historické práva a podľa ich názoru hlavný prínos k ochrane kyjevského režimu, ako aj prijímanie miliónov ukrajinských utečencov na i

TopDesať

7 jedál, s ktorými by sa nikdy nemala mikrovlnná rúra stretnúť

0 icon

Mikrovlnná rúra, ktorá bola prvýkrát vynájdená v 40. rokoch 20. storočia (odkaz na samostatný článok), je dnes jedným z hlavných kuchynských spotrebičov v každej domácnosti. Aj keď táto mašinka znamená pohodlie pri varení a ohrievaní, existujú určité druhy jedál, ktoré by si do mikrovlnnej rúry nik

TOP10: Prekvapujúce fakty o týchto bežných veciach, ktoré vidíme každý deň

0 icon

Mnoho vecí vnímame stereotypne a nezamýšľame sa nad detailmi týchto vecí. Preto pre teba budú nasledujúce prekvapujúce fakty o týchto bežných veciach naozaj prekvapivé. Je ľahké brať veci v našom svete ako samozrejmosť. Prechádzame okolo nich denne a veľmi o nich nepremýšľame. Ale niekedy, keď sa na niečo pozrieme sviežimi…

Architekt sa inšpiruje každodennými predmetmi a vytvára fascinujúce vizualizácie

0 icon

Architekt môže hľadať inšpiráciu naozaj kdekoľvek. Ten dnešný ju dokáže nájsť jednoducho všade, pretože sa zameriava na každodenný život a veci okolo neho. Len ten najnekreatívnejší človek môže povedať, že nájsť inšpiráciu v každodennom živote je nemožné. Bez ohľadu na to, aký nudný môže byť náš každodenný život, veci, ktoré zažívame…

10 trikov pre motoristov, vďaka ktorým bude šoférovanie pohodlnejšie

0 icon

V dnešnom svete používa auto takmer každý z nás. Je neoddeliteľnou súčasťou nášho živote a šoférovanie sa tak stalo našou každodennou aktivitou pri bežných činnostiach, ako je nakupovanie alebo cesta do práce. Keď si človek kúpi nové auto, zo začiatku sa oň veľmi dobre stará, no po pár jazdách so…

Otestuj sa! Toto je minútový IQ test, má len tri otázky

0 icon

V roku 2005 psychológ Shane Frederick vytvoril najkratší IQ test, ktorý vyhodnotí tvoj intelekt v priebehu minúty. Má len tri otázky, ktoré musíš zodpovedať čo najskôr. Odpovede si môžeš dokonca skontrolovať aj ty sám!   Pozývame ťa teda spraviť si IQ test, vďaka ktorému si okamžite skontroluješ svoje kognitívne schopnosti. Zapni mozgové závity, zapíš si…

FOTO DŇA

Na snímke prvý deň vianočných trhov v centre Trenčína

Autor: FOTO TASR-Radovan Stoklasa

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali