Hlinove žalospevy na Facebooku

Bratislava 4. januára 2020 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

 

Predseda KDH Hlina opäť vo svojom statuse (2. januára, 9:59) lamentuje na facebooku, že „V niektorých médiách sa sem-tam opatrne zjaví informácia, že do volieb kandidujú aj strany, ktoré nemajú volebný program. Som rád, že si to niekto všimol“. Nuž je pravdou, že nie všetky politické strany už zverejnili svoj program a je možné, že mali na to svoje dôvody

Na snímke predseda KDH Alojz Hlina

Podľa Hlinu „médiá riskujú nájazdy hejterov, ale aj samotných politikov, ktorí tieto strany budú brániť, veď oni predsa program nepotrebujú, stačí, že sú…Je to absurdné, ale je to tak. Na tomto je úplne najkrajšie vidieť, kam sa politika na Slovensku posunula“. Nuž treba povedať, že zákon žiadnej politickej strane neukladá povinnosť mať nejaký program, ani termín, kedy ho má politická strana zverejniť. Takže Hlinové žalospevy na stavom slovenskej politickej scény vyznievajú ako lacná kritika a v skutočnosti vyznievajú ako primitívny spôsob ako útočiť na politických oponentov.

Hlina konštatuje, že „teraz sme sa však posunuli do doby, kde program nielen že nečítajú, ale ani ho nepotrebujú samotní kandidáti, ktorí za niektoré strany kandidujú.

Je to naozaj absurdné. Žiaľ, ale je to tak. Toto sa dá aj na sto percent preukázať.

Je niekoľko strán, ktoré kandidujú vo voľbách, no nemajú svoj volebný program.

Naozaj také sú. Sú teda legitímne otázky: tí ich kandidáti za čo kandidujú? Za aký program? Čo budú presadzovať? Či to už naozaj stačí, že len kandidujú? Takže kandidujem, síce neviem za aký program, ale kandidujem. To, aký program budem presadzovať, ma vlastne ani nezaujíma. Veď stačí, že kandidujem“, čo nepovažuje za správne.

Isteže má pravdu v tom, že ak niekto kandiduje, tak by mal vedieť, čo chce presadzovať a za aký politický program chce kandidovať. Je však otázkou, či je pravdou jeho tvrdenie, že niekto kandiduje spôsobom, ktorý Hlina popisuje vo svojom statuse.

Možno by to on sám vedel upresniť, inými slovami dokázať. Inak bude jeho status vyznievať presne tak, ako jeho proklamované vyhlásenia o oslave rodiny (program KDH) a rešpektovaní života nenarodených (čo majú podľa jeho slov v stanovách). Paradoxne to idú presadzovať práve s takými politickými stranami, ktoré stoja na opačnom ideologickom a hodnotovom póle politického spektra na Slovensku.

Tu sa natíska otázka: ako chcú dosiahnuť tieto svoje programové ciele s tými politickými stranami a politikmi, ktorí chcú zachovať súčasný stav potratovej genocídy slovenského národa a ešte chcú navyše aj zaviesť registrované/životné partnerstvá osôb rovnakého pohlavia? Pán Hlina, viete čo je to logika? V politike asi toto: ak niekto tvrdí, že je konzervatívec a kresťan, a súčasne tvrdí, že chce presadzovať oslavu rodiny a úctu voči ľudskému životu, tak logicky hľadá takých politických spojencov, s ktorými uzatvára predvolebné a povolebné dohody, ktorí zastávajú aspoň (!) približne rovnaké konzervatívne politické ciele v hodnotových a kresťanských otázkach. Ibaže by skutočným politickým cieľom nebolo to, čo deklaruje pán Hlina a KDH ale niečo iné (nech si každý dosadí, čo chce).

Je naivné, či už z politického hľadiska, ale i z hľadiska logiky, hľadať politických spojencov práve tam, kde ich hľadá predseda Hlina: u extrémistických antropologických liberálov ako staronový Beblavý, ktorého nazvali gorilím mláďaťom, či s drogami spájaný Truban (PS/Spolu) alebo u politických strán, ktoré reprezentujú také dpháčkové, bytovkové, pozemkové a požičkové esá ako (podľa niektorých padlý) anjel Kiska (Za ľudí), atď. Tu je nad slnko jasnejšie, že proklamované programové ciele KDH s istotou nedosiahne. A ešte pomôže antropolockej revolúcii v parlamente, aj keď možno nie priamym hlasovaním za partnerstvá. Lebo s radosťou za tieto zvrátenosti, odporujúce ľudskej prirodzenosti muža a ženy, ako aj manželstvu, ktoré navrhnú politické strany, s ktorými uzatvárate predvolebné dohody, zahlasujú socialisti, neomarxisti a podobní antropologickí extrémisti (SAS). Ak sa tam určité politické strany dostanú po voľbách v dostatočnom počte, tak výsledok je jasný.

Pán Hlina, sťažujete sa na to, kam sa posunula slovenská politika (citát z Facebooku: “Treska v parlamentnom bufete chutí a sem tam dám nejaký status na sociálnej sieti. Program? Načo program? Nestačí Vám, že kandidujem? Som Ferko Mrkvička a kandidujem do parlamentu. Aký program? Však hovorím, že som Ferko Mrvička, to Vám nestačí? Tam sa posunula slovenská politika. Neskutočné“. Preto otázka: kam ste ju posunul v posledných rokoch vy sám? Napríklad fyzické napadnutie iného poslanca, vaše tragikomické scény z ulíc, s treskou, s komentovaním kríža na saku, televíznymi vulgarizmami typu „úchyláci“…atď. Vaše lamentácie (žalospevy) vyznievajú doslova tragicky.

Pán Hlina sa na Facebooku (30. decembra 2019, 17:48 ) pýta a vyzýva: „… Chcete Zmenu? Tak voľte strany, ktoré ju predstavujú. Ak chcete zmenu a máte konzervatívne videnie sveta spolu s darom viery, voľte kresťanských demokratov. Voľte KDH. Ak chcete zmenu, máte konzervatívne videnie sveta a nemáte dar viery, voľte kresťanských demokratov. Voľte KDH. Nesklameme“. No viacerí voliči po viac ako 25 rokoch už prišli na to, že nesklamete, a preto ste mimo parlamentu. Totiž slovenskí voliči nechcú antropologickú katastrofu (partnerstva a Istanbulský dohovor  a islamskú migráciu), ktorú prinesú vaši partneri z predvolebnej dohody spolu so socialistami a neomarxistami.

Hlinove krčmovo vedené spory s politickými súpermi, ktorými sa neustále zaoberá, nezabránia paradigmatickému legislatívnemu zlomu ohľadne registrovaných partnerstiev. Jeho ďalšia facebooková lamentácia (Facebook 29. decembra 2019, 14:32) „Ak ma však niečo vyrušuje, tak to, že o tradičnej rodine nás tu bude poučovať triumvirát Kotleba-Harabin-Kollár. Ja o tradičnej rodine možno menej rozprávam, lebo viem, že nie vždy sa to podarí. Snažím sa ju však žiť a som rád, že sa mi to darí. Aj preto budem na billboarde s mojou rodinou. Kresťanskí demokrati majú rodinu ako svoju prioritu. Rodina je základ a urobíme čo sa bude dať pre jej podporu“, ideologicky vytvára mediálnu ilúziu, že je najväčším bojovníkom za rodinu. Zatiaľ aspoň väčšina voličov veľmi dobre vie, že s tými stranami a politikmi, s ktorými politicky koketuje, nič dobré pre rodinu nedosiahne a antropologickému zlu v podobe legalizácie partnerstiev osôb rovnakého pohlavia nezabráni. Oni to totiž majú i vo volebnom programe. Nedokáže to, ani keď bude vyfotený so svojou rodinou na bilboardoch od Devína po Novú Sedlicu. To, ako sa Hlina stavia k tým, ktorí za manželstvo a rodinu reálne bojujú (napr. kňaz Kuffa), hovorí za všetko a nebudem rozoberať detaily.

Facebookové lamentácie Hlinu (Facebook 29. decembra 2019, 14:32) o tom, ako ho ľudia označujú nelichotivými hodnotiacimi adjektívami „Za ten čas, kým som predseda KDH som si zažil naozaj všeličo. Toľko „lásky“ a toľko dokonca „kresťanskej lásky“. Nie, že by som niekomu nedoprial lásku a pochopenie, ale od takej, akej sa dostalo mne, by som ozaj ľudí skôr ochránil. Nerozumiem tomu často krát ničujúcemu vnútornému zápasu v našom prostredí, tomu porovnávaniu a posudzovaniu…Už som bol označený za neautentického kresťana, falošného kresťana, dokonca aj označeniu satan a ancikrist sa mi ušlo od „jeho ctihodnosti“ Harabina v priamom prenose. Zaujímavé, nepočul som, že by sa ma niekto zo strážcov čistoty viery zastal a pohoršil by sa nad výrokmi jeho ctihodnosti. Naopak, pri mojom pomenovaní niektorých skutočností spojených s „vodcom“ Kotlebom, keď som použil slovo úchyl, čo je v podstate jemnejším výrazom pre slovo deviant, reakcie boli bleskové. Poúčal ma už naozaj kde-kto“, sú síce často za čiarou elementárnej slušnosti a taktu, ale sú len ekvivalentným výsledkom toho, čo sám predvádza voči ostatným politikom. Ako sa do hory volá tak sa z hory ozýva. Takže lamentovať nad tým, čo sám svojimi politicky naivnými dohodami, či morálne indiferentnými vyjadreniami v principiálnych otázkach kresťanských postojov spôsobil, vyznieva farizejsky. Hlinove vyhýbavé a nejednoznačné reakcie v televíznych debatách o tom, že on nechce viesť (podľa neho) kultúrne vojny, a že sú dôležitejšie veci na Slovensku, otvorilo oči mnohým ešte strereotypným a zvykovým voličom KDH, ktorí im ešte zostali.

Poukazovanie na to, že „Vyrástol som v neúplnej rodine, vyrástol som bez otca. Nemal som to šťastie vyrásť v úplnej rodine. … Nepohoršujem sa nad nikým, kto také šťastie nemal alebo nemá. Nenazerám nikomu do spálne“, je impertinentné (a môže to mnohé vysvetľovať) ale pán Hlina, takých ľudí, ktorí vyrástli v neúplnej rodine ale v prostredí domáceho násilia či alkoholizmu aspoň jedného z rodičov, sú možno tisíce. Hodnotových, kresťanských či konzervatívnych voličov to nezaujíma. I Ján Pavol II vyrástol v neúplnej rodine a možno v oveľa ťažších časoch ako vy. Ale v otázkach manželstva a rodiny, či rešpektu voči ľudskému životu bol principiálny celý svoj život. V týchto otázkach sa politicky neobchoduje.

Kresťanských voličov zaujíma, či ste vy i KDH principiálni týchto otázkach, ktoré sú najdôležitejšie v politike (aj keď sa vám to nezdá), ale nie sú jedinými problémami v politike. Celé KDH už 30 rokov ukazuje kresťanským voličom a konzervatívnym občanom len jedno: tvári sa ako pro life a pro family, ale vždy boli, sú a žiaľ asi aj budú pre KDH dôležitejšie otázky a problémy, pre ktoré sa ľudský život a rodina dostali a dostávajú, a asi aj budú dostávať na vedľajšiu koľaj. Ideologické zdôvodnenia typu (lebo Mečiar, lebo EU, lebo Fico, lebo korupcia, lebo Smer…atď) na kresťanských voličov dávno nefungujú. Naivní kresťanskí voliči totiž vymierajú. „Kresťanská“ politika typu modernej konzervatívnej politickej strany nemeckého či iného typu morálneho relativizmu priviedla západné štáty na pokraj civilizačnej katastrofy.

KDH sa nikdy reálne nezaujímalo o sociálne dopady vlastnej politiky, ktorú neraz realizovali v ideologicky protikladných a pestrých koalíciach spolu s bývalými komunistami, štbákmi, liberálmi a socialistami či privatizérmi. Pán Hlina slovenské rodiny 30 rokov trpeli a znášali dôsledky KDHackej antikresťanskej, antisociálnej a antinárodnej politiky, keď ste spolu s inými lotrami rozpredávali štátny majetok strategického významu a monopolného postavenia za 30 strieborných, a pritom ste vykrikovali, že ostatní (napr. Mečiar – HZDS) sú ešte horší ako vy. Mnohí kresťanskí voliči, otcovia rodín, ktorí sa vďaka tomu ocitli na dlažbe a na hranici chudoby, museli odchádzať do zahraničia, aby vôbec prežili vaše vlastizradné zločiny tzv. privatizácie a strategických investorov, tzv. transformácie a tzv. reforiem. Vtedy KDH ani vás osobne rodina vôbec nezaujímala ani ľudský život, lebo koryto materiálneho profitu zaslepilo a marginalizovalo kresťanské hodnoty. Kresťanskí voliči vtedy nechápali, čo sa deje, ale časom už pochopili, že išlo len o rafinovanú ideologizáciu kresťanského náboženstva – jeho zneužitie na ciele, ktoré nemajú nič spoločné s náboženstvom.

Totiž nie všetci kresťanskí voliči sú tak naivní, že ich môžete klamať celý ich život. Už je neskoro chcieť po 30 rokoch kresťanských ilúzií „oslavovať rodinu a chrániť ľudský život“ v podobe vznešených kresťanských hesiel a sloganov vo vašom „novom novembri“, „reštarte“ či akejsi zmene.  Dnešní voliči už vedia, že váš program je len programom. Viacerých kresťanských voličov môžete oklamať len dva razy: prvý a posledný. A niektorí kresťanskí voliči už vedia, že vaše facebookové žalospevy sú len zúfalými farizejskými lamentáciami nad tým, že chýbajú válovy a korytá.

René Balák

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Pribudnúť má nový pamätný deň, 6. marec by mohol byť deň obetí pandémie

0 icon

Bratislava 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Na Slovensku by mohol pribudnúť nový pamätný deň. Išlo by o Deň obetí pandémie COVID-19, ktorý by pripadal na 6. marca. Vyplýva to z novely zákona o štátnych sviatkoch, dňoch pracovného pokoja a pamätných dňoch, ktorú poslanci Národnej rady (NR) SR vo štvrtok posunuli…

Tragický týždeň na cestách: V obci Bohunice skončil autobus s 29 cestujúcimi mimo cesty

0 icon

Bohunice 6. októbra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Zatiaľ piatich zranených si vyžiadala nehoda autobusu v katastri obce Bohunice v Levickom okrese. Ten skončil mimo cesty a prevrátil sa na bok. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Katarína Križanová  "Na mieste zasahujú hasiči, ktorí po príchode zistili,…

Správy o tom, že Rusi v “mučiarni” v Charkovskej oblasti vytrhávali zlaté zubné korunky, sa ukázali ako podvod

0 icon

Kyjev 6. októbra 2022 (HSP/bild.de/Foto:screenshot) Vedúci vyšetrovacieho oddelenia polície Charkovskej oblasti Serhij Bolvinov včera uviedol, že v oslobodenej obci Peski-Redkivske sa našla "mučiareň". Okrem plynovej masky, povrazov a vibrátora tam bola aj škatuľa s desiatkami zubných protéz O nájdených zubných protézach sa široko diskutovalo na internete a vyslovili sa domnienky,…

Kontroly na hranici so Slovenskom predlžuje aj Rakúsko

0 icon

Viedeň/Bratislava 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:Screenshot YouTube)   Rakúsko predĺži dočasné kontroly na hranici so Slovenskom o ďalších 20 dní, do 28. októbra. Oznámil to vo štvrtok rakúsky minister vnútra Gerhard Karner. Rovnaké opatrenie avizovalo vo štvrtok aj Česko. TASR informáciu prevzala od agentúry APA Česká republika predĺženie kontrol odôvodnila zvýšenou…

Norková pomsta: Ako najmladšia dánska premiérka prišla o popularitu a vyhlásila predčasné voľby

0 icon

Kodaň 6. októbra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Olafur Steinar Gestsson/Ritzau Scanpix via AP)   "Genocída norkov" vykonaná v Dánsku v roku 2020 na vrchole epidémie koronavírusu viedla k strate popularity dánskej premiérky, ktorá nakoniec vyhlásila predčasné voľby Dánska premiérka Mette Frederiksenová v stredu stanovila termín všeobecných volieb na 1. novembra. Značným dôvodom je…

Pekári bijú na poplach: Ceny chleba a pečiva opäť výrazne vzrastú

0 icon

Bratislava 6. októbra 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Slovenskí pekári sú pobúrení z nekonania štátu pri ochrane svojich podnikateľov. Členovia vlády pritom každý týždeň pravidelne sľubujú, že na ďalšom rokovaní vlády, prípadne po rokovaní na úrovni EÚ, predstavia záchranné mechanizmy. Podnikatelia však stále nevedia o podpore nič. Pekári preto musia pristupovať nielen…

V parlamente mali byť poslanci s ochorením COVID-19. Šipoš reaguje

0 icon

Bratislava 6. októbra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš nevie o tom, že by niektorí poslanci OĽANO prítomní v Národnej rade (NR) SR boli aktuálne pozitívni na ochorenie COVID-19. Vie o niektorých, ktorí ochorenie prekonali. Deklaroval, že všetci dodržiavajú aktuálne platné nariadenia. Reagoval tak na…

Rozkaz 25. brigáde ukrajinskej armády: “Keď vstúpite do dediny, všetkých postrieľajte!

0 icon

Kyjev 6. októbra 2022 (HSP/svpressa/Foto:screenshot telegram)   Ukrajinská armáda pácha zverstvá na obsadených územiach, ale Artemivsk ukrajinskí vojaci opúšťajú organizovane v podobe "dvojstoviek" a "trojstoviek", píše ruskí žurnalista Alexandr Sitnikov v novinách Svobodnaja Pressa Ofenzíva ruských vojsk na doneckom smere kazí celkový obraz víťazstiev AFU na Svatovskom a Kachovskom smere.…

SaS nepodporí mimoriadnu schôdzu iniciovanú Smerom-SD

0 icon

Bratislava 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   SaS nepodporí otvorenie mimoriadnej schôdze, na ktorej chce Smer-SD presadiť uznesenie týkajúce sa vyvodenia zodpovednosti voči niektorým orgánom činným v trestnom konaní (OČTK). Liberáli hovoria o snahe zastrašovať tieto orgány a o útokoch na vymožiteľnosť práva zo strany Smeru-SD "V žiadnom prípade nesúhlasíme…

Ukrajina pred zimou prehodnocuje svoje žiadosti o vojenskú pomoc zo Západu

0 icon

Kyjev 6. októbra 2022 (HSP/Foto:screenshot)   Podľa webu Politico Ukrajina pred zimou prehodnocuje svoje žiadosti o vojenskú pomoc zo strany Západu Na prvom mieste zoznamu sú teraz systémy protivzdušnej obrany, pretože sa obáva, že Rusko zvýši počet raketových útokov na civilné ciele, keď sa ruská frontová línia zrúti. Posledný balík…

NAJNOVŠIE

BLOG

Boris Mesár

Pomsta a peniaze: v OPEC+ dosiahol Putin dvojité víťazstvo nad Západom

0icon

Tým, že sa Rusko v rámci OPEC+ dohodlo na znížení ťažby ropy o 2 milióny barelov denne, v podstate vymenilo niekoľko zahraničných žoldnierov zajatých NWO za miliardy dolárov príjmov a krízu na Západe.Rozhodnutie OPEC+ je výhodné pre RuskoHovoríme o výmene väzňov, ktorú začiatkom septembra sprostredkovala Saudská Arábia a osobne p

Slavěna Vorobelová

Krajniakov bič na ZŤP a sociálne zariadenia

0icon

Sme rodina pripravuje nový bič na opatrovateľov a zariadenia sociálnych služieb V čase najväčšej kr&iacut

Ivan Štubňa

USA plánujú dodať na Ukrajinu jadrové zbrane!!!

0icon

Pred asi dvomi týždňami sa objavila na Ukrajine elektronická petícia, ktorá vyzýva Zelenského na vrátenie jadrového statusu krajine. V petícii sa okrem iného hovorí, že na Ukrajine hrozí použitie jadrových zbraní zo strany Ruska a že treba požiadať USA,

Pavel Pakoš

Pápeži vo vlnách modernej doby

0icon

„Z tohto (…) plynie ono prevrátené a bludné učenie (…), že totiž každému sa má dovoliť a vydobyť sloboda svedomia.“ Gregor XVI.  / keď je človek maloletý, tak by nemal také rožky vystrkovať, ale skôr poslúchať, však?/  "Ideologie lidských práv, liberalismus, není obyčejný blud, ale je to čistý, osobní Satanův…

Milan Šupa

Definovanie zásadného omylu kresťanstva

0icon

Domnienka kresťanských cirkví, že svet bol spasený krížom a vzkriesením Krista, je nesprávna! Táto téza je tragickým omylom, ba čo viac, je jednou z hlavných príčin neustále sa prehlbujúceho duchovného, morálneho a mravného &ua

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke členovia družstva \"Jove de Tarragona\" reagujú po páde svojej veže počas 28. ročníka súťaže v stavaní ľudských veží v španielskom meste Tarragona

Autor: TASR/AP-Joan Mateu Parra

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Pribudnúť má nový pamätný deň, 6. marec by mohol byť deň obetí pandémie

0 icon

Bratislava 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Na Slovensku by mohol pribudnúť nový pamätný deň. Išlo by o Deň obetí pandémie COVID-19, ktorý by pripadal na 6. marca. Vyplýva to z novely zákona o štátnych sviatkoch, dňoch pracovného pokoja a pamätných dňoch, ktorú poslanci Národnej rady (NR) SR vo štvrtok posunuli…

Tragický týždeň na cestách: V obci Bohunice skončil autobus s 29 cestujúcimi mimo cesty

0 icon

Bohunice 6. októbra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Zatiaľ piatich zranených si vyžiadala nehoda autobusu v katastri obce Bohunice v Levickom okrese. Ten skončil mimo cesty a prevrátil sa na bok. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Katarína Križanová  "Na mieste zasahujú hasiči, ktorí po príchode zistili,…

Správy o tom, že Rusi v “mučiarni” v Charkovskej oblasti vytrhávali zlaté zubné korunky, sa ukázali ako podvod

0 icon

Kyjev 6. októbra 2022 (HSP/bild.de/Foto:screenshot) Vedúci vyšetrovacieho oddelenia polície Charkovskej oblasti Serhij Bolvinov včera uviedol, že v oslobodenej obci Peski-Redkivske sa našla "mučiareň". Okrem plynovej masky, povrazov a vibrátora tam bola aj škatuľa s desiatkami zubných protéz O nájdených zubných protézach sa široko diskutovalo na internete a vyslovili sa domnienky,…

Kontroly na hranici so Slovenskom predlžuje aj Rakúsko

0 icon

Viedeň/Bratislava 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:Screenshot YouTube)   Rakúsko predĺži dočasné kontroly na hranici so Slovenskom o ďalších 20 dní, do 28. októbra. Oznámil to vo štvrtok rakúsky minister vnútra Gerhard Karner. Rovnaké opatrenie avizovalo vo štvrtok aj Česko. TASR informáciu prevzala od agentúry APA Česká republika predĺženie kontrol odôvodnila zvýšenou…

Norková pomsta: Ako najmladšia dánska premiérka prišla o popularitu a vyhlásila predčasné voľby

0 icon

Kodaň 6. októbra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Olafur Steinar Gestsson/Ritzau Scanpix via AP)   "Genocída norkov" vykonaná v Dánsku v roku 2020 na vrchole epidémie koronavírusu viedla k strate popularity dánskej premiérky, ktorá nakoniec vyhlásila predčasné voľby Dánska premiérka Mette Frederiksenová v stredu stanovila termín všeobecných volieb na 1. novembra. Značným dôvodom je…

Pekári bijú na poplach: Ceny chleba a pečiva opäť výrazne vzrastú

0 icon

Bratislava 6. októbra 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Slovenskí pekári sú pobúrení z nekonania štátu pri ochrane svojich podnikateľov. Členovia vlády pritom každý týždeň pravidelne sľubujú, že na ďalšom rokovaní vlády, prípadne po rokovaní na úrovni EÚ, predstavia záchranné mechanizmy. Podnikatelia však stále nevedia o podpore nič. Pekári preto musia pristupovať nielen…

V parlamente mali byť poslanci s ochorením COVID-19. Šipoš reaguje

0 icon

Bratislava 6. októbra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš nevie o tom, že by niektorí poslanci OĽANO prítomní v Národnej rade (NR) SR boli aktuálne pozitívni na ochorenie COVID-19. Vie o niektorých, ktorí ochorenie prekonali. Deklaroval, že všetci dodržiavajú aktuálne platné nariadenia. Reagoval tak na…

Rozkaz 25. brigáde ukrajinskej armády: “Keď vstúpite do dediny, všetkých postrieľajte!

0 icon

Kyjev 6. októbra 2022 (HSP/svpressa/Foto:screenshot telegram)   Ukrajinská armáda pácha zverstvá na obsadených územiach, ale Artemivsk ukrajinskí vojaci opúšťajú organizovane v podobe "dvojstoviek" a "trojstoviek", píše ruskí žurnalista Alexandr Sitnikov v novinách Svobodnaja Pressa Ofenzíva ruských vojsk na doneckom smere kazí celkový obraz víťazstiev AFU na Svatovskom a Kachovskom smere.…

SaS nepodporí mimoriadnu schôdzu iniciovanú Smerom-SD

0 icon

Bratislava 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   SaS nepodporí otvorenie mimoriadnej schôdze, na ktorej chce Smer-SD presadiť uznesenie týkajúce sa vyvodenia zodpovednosti voči niektorým orgánom činným v trestnom konaní (OČTK). Liberáli hovoria o snahe zastrašovať tieto orgány a o útokoch na vymožiteľnosť práva zo strany Smeru-SD "V žiadnom prípade nesúhlasíme…

Ukrajina pred zimou prehodnocuje svoje žiadosti o vojenskú pomoc zo Západu

0 icon

Kyjev 6. októbra 2022 (HSP/Foto:screenshot)   Podľa webu Politico Ukrajina pred zimou prehodnocuje svoje žiadosti o vojenskú pomoc zo strany Západu Na prvom mieste zoznamu sú teraz systémy protivzdušnej obrany, pretože sa obáva, že Rusko zvýši počet raketových útokov na civilné ciele, keď sa ruská frontová línia zrúti. Posledný balík…

Podkasty

Naši ministri financií – smieme porovnávať neporovnateľné?

icon

Bratislava 8. júla 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Minister financií je kľúčová pozícia v každej vláde. Slovensko v časoch druhej svetovej vojny bolo hospodársky úspešným štátom. Jeho ekonomiku riadili vzdelaní muži s morálnymi zásadami. Karvaš, Zaťko, Medrický, Pružinský. Vďaka nim prežívalo Slovensko cez vojnu hospodársky zázrak. Ako dôkaz nech poslúži nie všetkým známa vec: z celej Európy...

Aj sudca tvrdí: blokovanie je v rozpore s judikatúrou Európskeho súdu pre ľudské práva

icon

Bratislava 1. marca 2022 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský) Po tom, čo ho urýchlene schválila Hegerova vláda a ešte v ten deň – v piatok – v noci schválila Národná rada, po podpise Čaputovej vyšiel už v sobotu 26. februára v Zbierke zákonov zákon o niektorých opatreniach v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine. A doň sa „vlúdil“ aj text, ktorý umožňuje Národnému bezpečnostnému...

Máme tu zákonné oprávnenie na cenzúru?

icon

Bratislava 27. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Slovenská ústava hovorí v článku 26 odsek 3 jasne: „Cenzúra sa zakazuje.“ Zuzana Čaputová podpísala v sobotu 26. februára zákon o mimoriadnych opatreniach v súvislosti so situáciou na Ukrajine. Ten ešte v piatok stihla schváliť vláda a aj Národná rada SR. Podľa tohto zákona mimoriadnu situáciu bude možné vyhlásiť aj v prípade hromadného...

Kto je večne nespokojný? Nuž, národnostná menšina, najnovšie „komunita“ slovenských Maďarov

icon

Bratislava 26. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Naša najväčšia menšina, najnovšie „komunita“, teda slovenskí Maďari, neúnavne dávajú najavo, že sú tu, a že máločo „slovenské“ sa im páči. A aby ich bolo počuť ešte väčšmi, a aby prekonali päť potrebných percent do parlamentu, v septembri 2021 sa formálne zlúčili tri etnické strany a vytvorili Alianciu. Do čela postavili Krisztiána Forróa....

Budeme môcť parkovať ešte na chodníku? Kocúrkovo? Alebo poslanci hlasujú nevediac o čom?

icon

Bratislava 24. februára 2022 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar) Ďalší dôkaz, že čo vezme parlament do rúk, to pokazí. Na takej na prvý pohľad banalite, ako je parkovanie na chodníkoch potvrdil, že zákony sa prijímajú narýchlo a bez toho, aby páni poslanci a dámy poslankyne vedeli, čo činia. Že schválili zákaz parkovania na chodníkoch, ktorý vstúpi do platnosti...

the_ad_group(59762); ?>

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Boris Mesár

Pomsta a peniaze: v OPEC+ dosiahol Putin dvojité víťazstvo nad Západom

0icon

Tým, že sa Rusko v rámci OPEC+ dohodlo na znížení ťažby ropy o 2 milióny barelov denne, v podstate vymenilo niekoľko zahraničných žoldnierov zajatých NWO za miliardy dolárov príjmov a krízu na Západe.Rozhodnutie OPEC+ je výhodné pre RuskoHovoríme o výmene väzňov, ktorú začiatkom septembra sprostredkovala Saudská Arábia a osobne p

Slavěna Vorobelová

Krajniakov bič na ZŤP a sociálne zariadenia

0icon

Sme rodina pripravuje nový bič na opatrovateľov a zariadenia sociálnych služieb V čase najväčšej kr&iacut

Ivan Štubňa

USA plánujú dodať na Ukrajinu jadrové zbrane!!!

0icon

Pred asi dvomi týždňami sa objavila na Ukrajine elektronická petícia, ktorá vyzýva Zelenského na vrátenie jadrového statusu krajine. V petícii sa okrem iného hovorí, že na Ukrajine hrozí použitie jadrových zbraní zo strany Ruska a že treba požiadať USA,

Pavel Pakoš

Pápeži vo vlnách modernej doby

0icon

„Z tohto (…) plynie ono prevrátené a bludné učenie (…), že totiž každému sa má dovoliť a vydobyť sloboda svedomia.“ Gregor XVI.  / keď je človek maloletý, tak by nemal také rožky vystrkovať, ale skôr poslúchať, však?/  "Ideologie lidských práv, liberalismus, není obyčejný blud, ale je to čistý, osobní Satanův…

Milan Šupa

Definovanie zásadného omylu kresťanstva

0icon

Domnienka kresťanských cirkví, že svet bol spasený krížom a vzkriesením Krista, je nesprávna! Táto téza je tragickým omylom, ba čo viac, je jednou z hlavných príčin neustále sa prehlbujúceho duchovného, morálneho a mravného &ua

Vášeň v Tebe

Peterson porozprával o ženských sexuálnych fantáziách. Akú úlohu v nich zohráva rozprávka Kráska a zviera?

0 icon

Uznávaný klinický psychológ, autor kníh 12 pravidiel pre život a Za hranicou poriadku - Jordan Peterson - v jednej zo svojich prednášok porozprával o ženskej sexuálnej fantázii. Jeho vyjadrenia však nie sú založené na rozhovoroch so ženami. Možno vás to prekvapí, ale na ženské sexuálne fantázie sa podľa jeho slov zamerali inžinieri z Googlu.…

Násilie "Pána Smitha" v realite? Angelina Jolie prezradila, čo sa dialo na palube lietadla

0 icon

Americká herečka Angelina Jolie podala žalobu na bývalého manžela Brada Pitta a obvinila ho z domáceho násilia, informuje portál People. Podľa žaloby Pitt počas konfliktu v súkromnom lietadle v roku 2016 chytil jedno z ich detí pod krk a ďalšie mal udrieť päsťou do tváre.

5 jednoduchých spôsobov ako byť (oveľa) lepšou mamou

0 icon

Každá z nás chce byť pre svoje deti tou najlepšou mamou. Mladé mamičky, ale aj tie staršie dostávajú mnoho (niekedy nevyžiadaných) rád, ako vychovávať svoje deti. My vám prinášame 5 jednoduchých spôsobov, ako byť ešte lepšou mamou pre svoje dieťa. Darujte dieťaťu sústredených 15 minút Dvakrá

Nepríjemná skúsenosť s európskymi lekármi ju vohnala "pod nože" iránskeho doktora. Lela Vémola prehovorila o ceste do Teheránu

0 icon

Bývalá slovenská playmate Lela Vémola odcestovala do Iránu. Dôvodom je jej nepríjemná skúsenosť s európskymi lekármi. „Veľmi dlho som zvažovala cestu do ďalekého Iránu, ale toto rozhodnutie neľutujem. Po nepríjemných skúsenostiach s lekármi v Európe, čo sa týka plastiky nosov, som sa zverila do rúk Dr. Farshida Mahboubirada, pretože viem, že…

Dojemná pieseň Márie Čirovej po tragickej nehode v Bratislave: "Prečo nedá sa žiť bez obáv ako v náručí matky?"

0 icon

K tragickej dopravnej nehode na bratislavskej zastávke MHD Zochova uviedla niekoľko úprimných slov aj speváčka Mária Čírová. Zaspievala aj dojemnú pieseň. „V noci som sa vrátila z jedného koncertu a nemohla som zaspať. Vznikli tieto slová a melódia. Zastávka Zochova bola mojou zastávkou 5 študentských rokov. Je to jedna z najfrekventovanejších…

Armádny Magazín

Kniha "Krstní otcovia Hitlera" má čo povedať o súčasných vládcoch politiky

0 icon

Slovensko, 6.október 2022 (AM) – Kniha Krstní otcovia Hitlera strháva závoj zahmlievania veľmi tragickej etapy európskych a svetových dejín, ako je nacizmus. Analýzou politických, ekonomických, diplomatických a iných dokumentov n

Američania bijú na poplach. Kyjevské sily sa nechali vylákať pred ruskou ofenzívou

0 icon

USA, 6.október 2022 (AM) – Americké médiá s prekvapením píšu, že ukrajinské jednotky, ktoré vstupujú do „oslobodených“ miest Donbasu, tam prakticky nestretávajú ľudí. Naznačuje to najmä denník The New York Times. Mnoho obyvateľov ukrajinských osád bolo na začiatku špeciálnej operácie evakuovaných. Teraz, s nástupom ozbrojených síl Ukrajiny, sa ľudia sťa

Aj americká lietadlová loď ide do Japonského mora demonštrovať silu po odpálení severokórejskej rakety

0 icon

Južná kórea, 6.október 2022 (AM) –  USS Ronald Reagan, lietadlová loď s jadrovým pohonom, vplávala do Japonského mora po tom, čo Severná Kórea odpálila raketu stredného doletu ponad Japonsko. Vojnová loď sa bude nachádzať východne od Južnej Kórey , uviedla agentúra Yonhap s odvolan

Už nie na ochranu Ukrajiny. USA sa netaja ďalšou finančnou podporou útočných operácií proti Rusku

0 icon

USA, 6.október 2022 (AM) – Washington poskytne Kyjevu nový balík vojenskej pomoci vo výške 625 miliónov dolárov. Uviedol to americký prezident Joe Biden v telefonickom rozhovore s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským podľa správy na webovej stránke Bieleho domu. Na Ukrajinu budú dodané ďalšie zbrane a vybavenie vrátane 4 viacnásobných odpaľovacích rakiet H

České ministerstvo obrany žiada 24 kusov lietadiel F-35

0 icon

USA, 6.október 2022 (AM) – V pondelok 3. 10. 2022 Ministerstvo obrany odovzdalo tzv. List so žiadosťou o ponuku americkej strane. Tento dokument nie je záväznou požiadavkou, česká vláda prostredníctvom nej iba indikuje svoj záujem začať s americkou stranou o nákupe lietadiel rokovať. Odovzdanie listu je pre americkú stranu nutným predpokladom pre…

FOTO DŇA

Na snímke členovia družstva \"Jove de Tarragona\" reagujú po páde svojej veže počas 28. ročníka súťaže v stavaní ľudských veží v španielskom meste Tarragona

Autor: TASR/AP-Joan Mateu Parra

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali