Erdogan Netanjahu

NAŽIVO

Rumunský minister obrany Ionut Mosteanu v piatok odstúpil z funkcie. Reagoval na informácie, že v životopise klamal o dosiahnutom vzdelaní.

11:54

Zatiaľ čo niektoré médiá píšu, že NABU pripravuje podozrenie voči Jermakovi, agentúra Interfax-Ukrajina s odvolaním sa na zdroje v protikorupčných orgánoch uvádza, že po prehliadkach nebolo podozrenie voči šéfovi OP vznesené.

To však neznamená, že nebude vznesené neskôr.

Médiá tiež píšu, že „vyšetrovanie pokračuje“.

11:53

Krátkodobé ročné inflačné očakávania domácností v eurozóne v októbri mierne vzrástli, ale dlhodobejšie zostali nezmenené. Ukázali to v piatok výsledky prieskumu Európskej centrálnej banky. To podporilo predpoklady, že rast cien zostane okolo cieľa ECB na úrovni 2 % a nebude potrebné ďalšie znižovanie jej úrokových sadzieb.

11:43

Vláda schválila návrh zákona o príspevku na pomoc pri odkázanosti na pomoc inej fyzickej osoby z dielne Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Návrh má zaviesť napríklad novú pozíciu pracovníka dlhodobej starostlivosti či novelizovať viaceré zákony. Vláda zároveň požiadala Národnú radu (NR) SR o prerokovanie tohto návrhu v skrátenom legislatívnom konaní.

11:43

Zosadený prezident Umaro Sissoco Embaló opustil Guineu-Bissau a útočisko mu poskytol susedný Senegal, uviedla tamojšia vláda. Armáda v Guinei-Bissau po jeho stredajšom zosadení oznámila prevzatie „úplnej kontroly“.

11:41

Počet obetí požiaru bytového komplexu v Hongkongu stúpol na 128, pričom 200 ľudí je naďalej nezvestných a zranených je 79 osôb vrátene 12 hasičov. Miestna vláda uviedla, že požiar zrejme vypukol na ochrannej sieti na nižšom poschodí a potom sa šíril pre použitie horľavých materiálov.

11:41

Súd v Tokiu rozhodol, že súčasné japonské zákony, ktoré neuznávajú manželstvá osôb rovnakého pohlavia, sú v súlade s ústavou. Ide o posledný zo šiestich prípadov, o ktorých s konečnou platnosťou rozhodne Najvyšší súd. To sa stane pravdepodobne budúci rok.

11:40

Zastavenie šírenia zlatého žltnutia viniča sa nedá zvládnuť individuálne, vyžaduje si koordinovaný prístup celej komunity. Počas odborného workshopu v Mojmírovciach v okrese Nitra to skonštatoval špecialista na vinohradnícku agrotechniku a ochranu viniča Bruno Gábel.

10:46

Americká strana už Rusku odovzdala podrobnosti mierového plánu, ktorý delegácie USA a Ukrajiny dojednali na rokovaniach v Ženeve. Potvrdil hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, podľa ktorého o ňom budú ruskí predstavitelia budúci týždeň diskutovať s vyslancom amerického prezidenta Steveom Witkoffom.

10:45

Pápež Lev XIV. sa stretol v Turecku s malou katolíckou komunitou, ktorá ho privítala potleskom a ováciami. Cieľom štvordňovej zahraničnej cesty do Turecka a Libanonu je podporiť kresťanov po celom svete a pokračovať v ich stáročnom úsilí o jednotu.

Pápež Lev XIV. v Turecku
Na snímke Pápež Lev XIV. / Foto: TASR/AP-Domenico Stinellis
10:22

Od budúceho roka sa výrazne mení zdaňovanie práce na Slovensku. Hraničná efektívna sadzba, teda podiel dodatočných daní a odvodov z každého ďalšieho prácou vytvoreného eura, sa zvýši pre všetkých a výrazne viac pre ľudí s vyššími príjmami. Takýto zamestnanec z 1 eura vyšších nákladov práce získa po novom len približne 41 centov. Poukázala na to Rada pre rozpočtovú zodpovednosť.

10:21

Vláda SR bude mimoriadne rokovať o návrhu zákona o príspevku na pomoc pri odkázanosti na pomoc inej fyzickej osoby. Návrh má upraviť samotný príspevok na pomoc pri odkázanosti, vytvoriť novú pozíciu pracovníka dlhodobej starostlivosti či novelizovať viaceré zákony.

10:21

Predplatné služieb, ako je Microsoft 365, je dnes považované za štandard v odbore a ponúka pravidelné aktualizácie, nástroje pre spoluprácu a škálovateľné cloudové služby. Vzhľadom na to, že Microsoft v posledných niekoľkých rokoch opakovane zvýšil ceny cloudových služieb a do ceny zahŕňa aj ďalšie poplatky za „AI“, mnoho firiem zvažuje, či je predplatné vždy tou najlepšou voľbou.

10:10

V telefóne Jermaka, ktorý môžu vyšetrovatelia NABU zabaviť pri prehliadke, sa nachádzajú materiály ešte k „170 novým trestným veciam“, tvrdí poslanec Gončarenko.

„Najzaujímavejšie je teraz to, či Jermakovi zabavia telefón, pretože nie je známe, aké materiály sa v ňom nachádzajú v súvislosti s prípadom Mindič. Ale Jermakov telefón predstavuje potenciálne ďalších 170 nových trestných prípadov. Každá korešpondencia je samostatným trestným konaním. Prekročenie právomocí, zneužitie vplyvu, nezákonné pokyny, politické prenasledovanie… ani všetci advokáti v krajine nepomôžu,“ píše poslanec strany „Eurosolidarita“.

10:09
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Erdogan a Netanjahu zo seba v Sýrii nespúšťajú oči, každý s revolverom za chrbtom, Trump a Putin sa prizerajú

Spôsobí kurdská otázka vojnu medzi Tureckom a Izraelom? kladie si otázku Jevgenij Bersenev v svojom článku pre ruské noviny Svobodnaja Pressa

Erdogan Netanjahu
Na snímke zľava turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a izraelský premiér Benjamin Netanjahu / Foto: TASR/ANADOLU-TUR Presidency / Mustafa Kamaci – Anadolu Agency, TASR/AP-Maya Alleruzzo
❚❚
.

Po páde vlády Baššára al-Asada v Sýrii sa vzťahy medzi Izraelom a Tureckom dostávajú do novej dimenzie a mohli by sa veľmi vyostriť, píše The Jeruselam Post s odvolaním sa na názory expertov a správu Nagelovej komisie (ktorá sa zaoberala analýzou obranného rozpočtu a bezpečnostnej stratégie).

Ankara sa v skutočnosti usiluje o obnovenie Osmanskej ríše a tiež potláča pokusy Strany kurdských pracujúcich (PKK) nájsť v Sýrii predmostie pre prípadné obnovenie kurdského štátu, čo je v rozpore s politikou Tel Avivu.
Autori dokumentu nevylučujú, že Ankara by mohla využiť skupiny v Sýrii ako svoje zástupné sily na vytvorenie nestability na Blízkom východe, čo by mohlo „prerásť do niečoho ešte nebezpečnejšieho ako iránska hrozba“ pre bezpečnosť Izraela.

Na posilnenie bezpečnosti komisia odporúča izraelskej vláde, aby si zaobstarala ďalšie lietadlá F-15, tankovacie lietadlá, satelity, bezpilotné lietadlá, posilnila systémy protivzdušnej obrany a začala budovať opevnenia pozdĺž údolia rieky Jordán s cieľom zabezpečiť bezpečnosť hraníc. Tieto opatrenia podľa autorov dokumentu pomôžu Izraelu pripraviť sa na možný stret s Tureckom.

V správe komisie sa tiež uvádza, že „pád sýrskeho režimu a proces vytvárania nových síl v regióne by mohol vytvoriť nové hrozby pre Izrael“.

 

.

 

„Okrem iného by mohla nastať situácia, že bývalý režim nahradí extrémistická sýrska vláda s výrazne protiizraelskou ideológiou. Takýto scenár by mohol byť ešte nebezpečnejší ako iránska hrozba vzhľadom na blízkosť Izraela a kontrolu nad strategickými mocenskými centrami v Sýrii,“ uvádza sa v dokumente.

Materiál o možnom strete medzi Ankarou a Tel Avivom uverejnil aj provládny turecký denník Yeni Şafak. Publikácia nevylučuje, že „Izrael môže obsadiť Damask, aby vytvoril manévrovací priestor pre PKK a SNS tým, že od nich odvráti pozornosť Turecka“. Okrem toho, aby odvrátila pozornosť sveta od situácie v Gaze, môže izraelská strana „podniknúť nepredstaviteľné kroky v Sýrii“.

Publikácie o možnom strete medzi Izraelom a Tureckom sa v poslednom čase objavujú skutočne čoraz častejšie, tvrdí Boris Dolgov, doktor historických vied, vedúci vedecký pracovník Centra arabských a islamských štúdií Ústavu orientalistiky Ruskej akadémie vied.

 

.

 

– Hovoríme však predovšetkým o konflikte záujmov. Samozrejme, Ankara chce využiť sily, ktoré sa dostali k moci v Sýrii, na potlačenie kurdských formácií, predovšetkým PKK, ktoré kontrolujú časť územia tejto krajiny a sú podporované Washingtonom a Tel Avivom. V skutočnosti išlo o nezávislé enklávy, ktoré neboli podriadené Damasku a Asadovej vláde. Na druhej strane Turecko považuje tú istú PKK za teroristickú organizáciu a opakovane obvinilo kurdské skupiny z organizovania teroristických útokov, ku ktorým skutočne došlo.

“SP: A teraz sa turecké vedenie môže pokúsiť využiť zmenu moci v Sýrii na to, aby sa vysporiadalo s Kurdmi?

– Je to priaznivá chvíľa na takéto kroky. Izrael však takéto zámery vníma ako hrozbu pre seba. V súčasnosti však sotva možno hovoriť o priamom ozbrojenom strete medzi Tureckom a Izraelom. Turci sú súčasťou NATO, kde dominantnú úlohu zohrávajú USA. To však nezabráni zásahu Ankary proti kurdským silám na sýrskom území. Najmä preto, že predchádzajúca podpora Kurdov zo strany Tel Avivu a Washingtonu bola spôsobená konfrontáciou s Asadovou vládou, ktorú sa snažili aspoň oslabiť.

Teraz sa situácia zmenila. Možno sa postoj Izraela a USA voči Kurdom zmení. Hoci Izraelčania profitujú z existencie kurdských síl a kurdskej enklávy napriek arabskému prostrediu.

.

Ako je známe, Izrael považuje arabský svet za nepriateľský a Kurdi sú prevažne proti nemu, keďže ich enklávy existujú na územiach rôznych arabských krajín. Okrem toho Kurdi dúfajú, že v budúcnosti vytvoria vlastný národný štát, čo som osobne mnohokrát počul od ich predstaviteľov v Rusku. Preto je tu situácia stále nejednoznačná.

Bude napätie medzi Tureckom a Izraelom narastať?

– Je nepravdepodobné, že by sa Turci odhodlali k veľkému konfliktu s Kurdmi, aby si rozhnevali Izrael. Navyše, vďaka USA a Izraelu je PKK v súčasnosti dobre vyzbrojená. Niektoré lokálne operácie tureckej armády proti kurdským formáciám sú možné, ako sa to stalo aj predtým.

Sergej Balmasov, odborník z Inštitútu Blízkeho východu a expert Ruskej rady pre medzinárodné záležitosti, sa domnieva, že publikácia v The Jeruselam Post a správa Nagelovej komisie zďaleka nie sú náhodné.

– Po prvé, ide o nástroj vnútornej izraelskej politiky, ktorý zabezpečuje určitú mobilizáciu spoločnosti a politikov. Podpíšu sa zmluvy a pridelia sa finančné prostriedky ministerstvu obrany a špeciálnym službám.

Po druhé, v predložených záveroch je určite logika. Keď nárazníkový štát zanikne, krajiny, ktoré predtým mali partnerské dohody, ak nie spojenecké vzťahy, sa ocitnú oproti sebe. A môže medzi nimi dôjsť nielen k ozbrojeným konfliktom, ale dokonca aj ku krvavým vojnám, ako sa to stalo už mnohokrát v histórii. Preto materiál obsahuje pomerne triezvu analýzu.

Neznamená to, že ku konfliktu dôjde v blízkej budúcnosti, ale v Izraeli celkom chápu, odkiaľ fúka vietor, čo hrozí Erdoganovmu kurzu na návrat padlých území Osmanskej ríše. To, čo sa stalo v Sýrii, je len jedna z takýchto epizód, ale niečo podobné vidíme aj v Líbyi. A tu by sa Izrael – veľmi silný, vážny súper, ktorého nemožno tak ľahko prijať – mohol stať kosťou v Erdoganovom hrdle. Erdogan všetkému dokonale rozumie a s najväčšou pravdepodobnosťou rozšíri turecký vplyv, ako sa to stalo po páde Asadovho režimu v Sýrii.

 

 

“SP: Vzhľadom na Trumpovu deklarovanú podporu Izraela by stret záujmov Ankary a Tel Avivu mohol viesť ku komplikácii turecko-amerických vzťahov?

.

– K treniu medzi Tureckom a USA dochádza už dlhší čas. Okrem toho v tomto prípade zohráva dôležitú úlohu osobný vzťah medzi Trumpom a Netanjahuom. Trump sa však s Erdoganom nerozíde – Turecko potrebuje ako trójskeho koňa pre Európu, ako páku nátlaku na ňu. Tu ide, samozrejme, do veľkej miery o Trumpovu politickú zručnosť.

Ale ani Erdogan nebude konať bezhlavo. Je možné, že slovne zaútočí na Izrael, ktorý bude jeho vyhláseniami zdesený, a v pozadí, schovaný za tento šum, sa pripraví na protiiránsku operáciu.

„SP“: Čo je v Erdoganov prospech.

– Samozrejme. Samozrejme, že sa bude snažiť z toho vyťažiť, pretože v poslednom čase často takto koná.

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Marek Brna

Miroslav Urban

Michal Durila

Ivan Štubňa

Andrej Sablič

.
.
.

Je to práca Trumpa? NABU a SAP vykonávajú prehliadky u pravej ruky Zelenského – Andrija Jermaka

NABU a SAP vykonávajú prehliadky u Andrija Jermaka, vedúceho kancelárie prezidenta Zelenského a šedej eminencie moci na Ukrajine, píše poslanec…

28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Fico a Žilinka mali v parlamente ostrú výmenu názorov k Bombicovi

Premiér Robert Fico sa v rámci štvrtkovej Hodiny otázok v parlamente obrátil na generálneho prokurátora Maroša Žilinku a pýtal sa,…

28. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bohuš pre HS o fungovaní STVR: Aj toto je jeden z problémov. Dlhé roky tu fungovalo tunelové videnie

Legendárny Jaro Filip svojho času povedal, že vtedajšiu STV má doma pustenú iba vtedy, keď ju nedopatrením prepne výboj statickej…

28. 11. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

„Je Šimečka mladší užitočný idiot, alebo len idiot?”

Túto otázku som si položila určite nie len ja, ale každý spola gramotný človek, keď si prečítal informácie o tom,…

28. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Putin tvrdí, že Moskva je pripravená uzavrieť mierovú dohodu, ale je to „právne nemožné“. Peskov vysvetľuje

Ruský prezident Vladimir Putin tvrdí, že Moskva je pripravená uzavrieť mierovú dohodu, ale je to „právne nemožné“. Referuje o tom…

28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Zdechovského pokus rozbiť československú jednotu: Babiš vraj neznáša Fica

Nezhoda, nezhoda, a ešte raz nezhoda. Tak by sa dala charakterizovať vo výsledku televízna debata europoslancov v zostave Milan Uhrík,…

28. 11. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rada EÚ prekročila hranicu, ktorú v Európe doteraz neprekročil nikto

Európska únia vstúpila do novej éry digitálneho dohľadu. Rada EÚ po prvýkrát schválila rámec, ktorý umožňuje analyzovať súkromnú komunikáciu ešte…

28. 11. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Neurománia: Pravda a lži o našom mozgu

Ste pripravení spochybniť svoje presvedčenia? Návod a knihu nájdete TU

28. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Už po prvej dávke skolaboval. Dali mu aj druhú! Desivý príbeh biomedicínskeho inžiniera Orsága

Za posledné roky prišli niektorí ľudia o zdravie len preto, že ich agenda a politici nútili urobiť krok, s ktorým…

28. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Polští Trojanovi (dalším) trojským koněm EU

Kdo se moc ptá, moc se dozví. Nejvyšší správní soud Polska se zeptal Soudního dvora EU, zda manželství dvou Poláků…

28. 11. 2025 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

Rada prokurátorov sa stotožnila s dôvodmi na odvolanie Tomáša Balogha z funkcie

Rada prokurátorov sa stotožnila s dôvodmi na odvolanie žilinského krajského prokurátora Tomáša Balogha z funkcie a jeho koniec na poste…

28. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Translobby vracia úder: Ani Vatikán už nie je v bezpečí

Lobisti z kruhov LGBTI menia hru v Bruseli

28. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Klimatickí aktivisti musia spoločnosti Lufthansa zaplatiť odškodné za blokádu letiska

Hamburský Krajský súd odsúdil desať členov skupiny klimatických aktivistov Last Generation a musia zaplatiť odškodné vo výške 400 000 eur…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Právní důvody…

Jak je mým blogerským zvykem, podíváme se v dnešním článku na události kolem sestavování vlády z jiného úhlu. Včera jsem…

28. 11. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Exekútori navrhujú zmenu, aj 10 eur mesačne môže zvýšiť disciplínu dlžníkov a príjmy štátu

Slovenská komora exekútorov a Asociácia slovenských inkasných spoločností spoločne presadzujú zavedenie minimálnej exekučnej zrážky, ktorá by sa uplatňovala bez ohľadu…

28. 11. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Réway reaguje na vyhadzov z Liptovského Mikuláša a na "drogové" obvinenia

Tento týždeň sme informovali o náhlom konci bývalého hokejového reprezentanta Martina Réwaya v extraligovom HK 32 Liptovský Mikuláš. Réway teraz…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Bežný problém so spánkom môže byť spojený so závažnou neurologickou poruchou

Výskum naznačuje, že CPAP terapia by mohla znížiť riziko Parkinsonovej choroby o 30 %, ak sa s ňou začne včas

28. 11. 2025 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

Progresívci by chceli obrátiť aj katolíkov

Pápež Lev XIV. sa 16. novembra zúčastnil jubilejnej udalosti v Ríme, venovanej chudobným, s ktorými spolu obedoval vo Vatikáne, čo…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

Trump zrušil pozvánku Južnej Afriky na samit G20 po diplomatickom konflikte

Americký prezident Donald Trump vo svojom ostrom stredajšom príspevku na sociálnej sieti Truth Social presne vysvetlil, prečo Spojené štáty bojkotovali…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prípad ako z filmu. Vo Francúzsku dvaja väzni ušli z väznice pomocou prestieradiel

Dvaja väzni unikli vo štvrtok nadránom z väznice vo francúzskom meste Dijon po tom, čo podľa miestneho prokurátora prepílili mreže…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Veľké prekvapenie na Tehelnom poli. Slovan zdolal španielskeho favorita

Slovan Bratislava zaznamenal prvé víťazstvo v Konferenčnej lige UEFA v aktuálnej sezóne, keď vo štvrtok večer na domácej pôde zdolal…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

Ako streliť vlastný gól? Progresívci majú návod

Prinášame Vám postoj Mariána Kéryho, predsedu Zahraničného výboru NR SR zo SMER-u, ktorý píše o tom, ako si progresívci otvorením…

27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Fínov zachvátila paranoidná obava z „ruskej invázie“

Fínsko, 27. novembra 2025 - Politiku fínskeho štátu možno nazvať jedinečnou - po tom, čo sa z ničoho nič pohádala…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

Kremeľ sa konečne vyjadril: Čo vieme o stretnutí Putina a Orbána?

Kremeľ sa konečne vyjadril – denník Mandiner zverejnil, čo je známe o stretnutí maďarského premiéra Viktora Orbána a prezidenta Ruskej…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Nájdete skrytú myš v tejto kuchyni do 10 sekúnd?

Táto vizuálna výzva preverí vašu pozornosť. V tejto zdanlivo obyčajnej kuchyni je ukrytá drobná myš - a len tí s…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

Vo väzbe počas predošlých vlád zomierali ľudia. „Pokrytci z Matovičovej éry nás nebudú učiť o spravodlivosti,“ reaguje minister vnútra

Včerajšia parlamentná debata sa pôvodne niesla v pietnom duchu. Pri požiari v rómskej osade zahynula matka a jej tri dcéry.…

27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Adam Ružička trojbodovým hrdinom pri výhre nad Jekaterinburgom

Slovenský útočník Adam Ružička znovu úradoval v ruskej KHL. Dvomi gólmi a jednou asistenciou sa postaral o víťazstvo Spartaka Moskva…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

Obsadia Rusi Donbas za rok? Prečo americký generál prišiel do Kyjeva?

USA, 27. novembra 2025 - Vyhlásenie amerického generála v Kyjeve o termínoch dobytia Donbasu, ktoré šírili médiá, je ako kapitulácia…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Rumunský minister obrany Ionut Mosteanu v piatok odstúpil z funkcie. Reagoval na informácie, že v životopise klamal o dosiahnutom vzdelaní.

11:54

.

Putin sa vyjadril k americkým sankciám pre energetické spoločnosti aj k mierovému plánu

Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil, že americké sankcie uvalené voči spoločnostiam Lukoil a Rosneft sú pre neho “prekvapením”.  Vyjadril sa…

27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Má studená sprcha skutočne nejaké výhody?

Studená sprcha v posledných rokoch zažíva veľký úspech. Vďaka influencerom ako „Iceman“ Wim Hof ​​- ktorý praktizuje dýchacie techniky, ktoré…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

Za bombový útok na Krymský most pôjde osem ľudí do väzenia na doživotie

Ruský súd poslal vo štvrtok do väzenia na doživotie osem ľudí, ktorí boli uznaní za vinných v súvislosti s výbuchmi…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Turecko vyhlásilo, že je pripravené pripojiť sa k povojnovým bezpečnostným silám na Ukrajine

Turecko vyhlásilo, že je pripravené zúčastniť sa na „upokojovacích silách“, ktoré by sa nasadili na Ukrajine po prípadnej mierovej dohode,…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Driscoll do Kyjeva, Witkoff do Moskvy. Ako to teraz vyzerá s rokovaniami?

Vedúci kancelárie prezidenta Ukrajiny Andrij Jermak potvrdil, že ďalšie rokovania s americkou delegáciou o mierovom pláne sa uskutočnia “do konca…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Marek Brna

Miroslav Urban

Michal Durila

Ivan Štubňa

Andrej Sablič

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov