Bruselská komúna – bývalí ľavicoví extrémisti v Európskom parlamente

Brusel 30. augusta 2020 (HSP/Christianitas/Foto:Flickr)

 

Pristavme sa najprv pri Cohn-Benditovi, kariéru súdruha Barrosa ukážeme neskôr. Cohn-Bendit bol jedným z hlavných predstaviteľov študentskej ľavicovej revolty v 60. rokoch a jej aplikácií v nasledujúcich desaťročiach. Už jeho otec Erich bol v predvojnovom Berlíne trockistom, takže mal synovi čo odovzdať

Daniel Cohn-Bendit
Na snímke Daniel Cohn-Bendit

S pedofíliou do boja za krajší svet

V 70. rokoch sa Cohn – Bendit venoval rôznym aktivitám. Spolu s ďalším ľavicovým radikálom Joschkom Fischerom (ten to dotiahol napriek svojej temnej minulosti až na ministra zahraničných vecí Nemecka) pracoval v Kníhkupectve Karla Marxa vo Frankfurte. Táto kníhkupecká komúna šírila extrémistickú ľavicovo-teroristickú literatúru a podporovala teroristické aktivity tzv. Frakcie Červenej armády (RAF). V roku 1971 zas bojoval Cohn-Bendit proti búraniu prázdnych domov, ktoré obsadili ľavicoví aktivisti. Na násilných akciách tzv. Čistiacej skupiny, sa však na rozdiel od radikálnejšieho Joschku Fischera nepodieľal.

Často pretriasanou témou svetových médií bola Cohn – Benditova škandalózna obhajoba pedofílie v 70. a 80. rokoch. Vo svojej biografii s názvom Veľký bazár popisuje svoje zamestnanie učiteľa v „alternatívnej“ škôlke (!). Popisuje tam ako ho päťročné dievčatká „balili“ a ako s nimi flirtoval (!). V roku 1982 v rozhovore uviedol, že vyzliekanie malých dievčat je „neuveriteľná erotická hra“. Je až neuveriteľné, aká spodina rozhoduje o európskych moderných dejinách.

 

Euromelón – navrchu zelený, vnútri červený

V roku 1978 sa šťastlivo uchytil v strane Zelených, kde uplatnil svoje ľavicovo-extrémistické názory: požadoval legalizáciu hašiša a marihuany a 35-hodinový týždeň. V roku 1994 sa dostal do Európskeho parlamentu a bol členom konferencie predsedov Európskeho parlamentu, pracoval vo Výbore pre ústavné veci. Od roku 2000 vedie kampaň za federálnu európsku ústavu, ktorá má v duchu marxistického internacionalizmu zrušiť suverenitu štátov. V tejto ústave sa explicitne navrhuje, aby štáty odovzdali zvrchovanosť európskej vláde tak, aby fungovala a slúžila iba záujmom celej Európy.

V roku 1998, keď francúzska polícia zatkla bývalého ľavicového teroristu z RAF Hansa-Joachima Kleina (obvineného z trojnásobnej vraždy), vyšlo najavo, že Cohn-Bendit napomáhal pri jeho ukrývaní a prokurátor z Frankfurtu nad Mohanom požiadal EP o zbavenie poslaneckej imunity. EP to zamietol s tvrdením, že žaloba by nemala slúžiť na poškodenie politického mandátu. Predstavme si, že by to bolo naopak a nejaký poslanec v EP by podporoval pravicového teroristu. Aj vtedy by parlament zamietol zbaviť poslanca imunity? Vieme si živo predstaviť tú masívnu kampaň proti „fašistom.“ Poslanci by sa išli predbehnúť, kto prvý dá návrh na zrušenie imunity.

 

Nech žije humanitárne bombardovanie!

Vidíme teda, že v EP je ľavicový extrémizmus nielen tolerovaný a podporovaný, ale stal sa integrálnou súčasťou jeho agendy. K nej kedysi patril aj ostentatívny pacifizmus v duchu „flower-power“. Akým prekvapením ale bolo, keď extrémny ľavičiar Cohn-Bendit počas vojny v bývalej Juhoslávii začal podporovať vojenské intervencie! Dokonca volal po zásahu nemeckého Bundeswehru, ktorý ešte v 60. rokoch považovali ľavičiari za hniezdo fašizmu a kapitalizmu. Podporil aj americkú vojnu proti Iraku. Ako je to u skalného ľavicového extrémistu možné?

Cohn-Bendit totiž pochopil, že vývoj sa zastaviť nedá a Európa sa od jeho mladosti zmenila. V 60. rokoch ešte dožívali zvyšky tradičnej kresťanskej spoločnosti, ktoré ho iritovali. Dnes je Európa a USA stelesnením neomarxistického sociálneho experimentu, a preto v očiach všetkých ľavicových liberálov je to mocnosť, ktorá má „právo“ zasahovať proti štátom, ktoré sa tomuto experimentovaniu s ľudskou identitou vzpierajú.

 

Juan Manuel Maoista

Pozrime sa ešte na José Manuela Barrosa. Ten to zo všetkých mladých ľavicových extrémistov dotiahol najďalej; stal sa predsedom Európskej komisie a teraz je tento bývalý (?) marxista prezidentom banky Goldman-Sachs (!). Že by tá averzia ku kapitálu úplne pominula? Alebo je to prejav vďaky za všetko čo Goldman – Sachs urobila pre svetovú revolúciu?

Barrososa ako študent na Lisabonskej univerzite stal presvedčeným marxistom a bol organizovaný v Študentskej federácii marxistov-leninistov. Neskôr ešte pritvrdil a vstúpil do ľavicovo extrémistickej a maoistickej Portugalskej komunistickej strany pracujúcich-Revolučného hnutia strany proletariátu (PCTP-MRPP). Táto strana obviňovala ešte aj Komunistickú stranu Portugalska, že je „revizionistická“ a „neproletárska“, takže si súdny čitateľ dokáže predstaviť, aký musela mať revolučný zápal. Komunistická strana jej nezostala nič dlžná a označila PCTP originálne, ako to už ľavičiari vedia, za „sociál-fašistov“.

 

Čo je doma, to sa počíta

Barroso určite žiadnym „sociál-fašistom“ nebol, ale zato sa prejavil ako snaživý organizátor a napodiv aj zlodej. V roku 1974 využil tzv. Karafiátovú revolúciu v Portugalsku na ukradnutie nábytku z Právnickej fakulty Lisabonskej univerzity. Túto svoju revolučnú korisť si doviezol na dodávke do sídla PCTP, čo bola silná káva aj pre vodcu strany Arnalda Matosa. Ten prikázal Barrosovi vrátiť ukradnutý materiál a vyhodil ho zo strany.[1]

Tak sa začal prerod Barrosa z ľavicového extrémistu na štandardného politika. Z toho môžeme usudzovať aj na to, čo vlastne v politike znamená slovo „štandardný“ – pravdepodobne „bývalý zlodej“.

José Manuel Baroso
Na snímke José Manuel Baroso

Barrso sa porozhliadol, zhodnotil situáciu a pridal sa k Sociálno-demokratickej strane. Tam sa jeho kariéra sľubne rozvíjala, až sa nakoniec stal v rokoch 1992 – 1995 portugalským ministrom zahraničia. Asi za jeho trvalé zásluhy pre rozvoj marxistického myslenia mu bolo udelené v roku 1996 portugalské vyznamenanie, Veľký kríž vojenského rádu Nášho Pána Ježiša Krista (!).

Nakoniec sa dočkal aj méty najvyššej na národnej úrovni – stal sa predsedom koaličnej vlády PSD – CDS, inak povedané dojímavej spolupráce zjavných neomarxistov zo Sociálno-demokratickej strany a skrytých neomarxistov z Kresťansko-demokratickej strany.

 

Na revolučnom Olympe

Pozoruhodné je, že Svetové ekonomické fórum už v roku 1993 označilo Barrosa za „jedného z globálnych vodcov do budúcnosti“, takže si dokážeme predstaviť, na akú časovú dĺžku plánujú humanistické mocenské elity kariéru svojich oddaných sluhov. Už len ako logický dôsledok znie informácia, že v roku 1994 navštívil stretnutie tzv. Bilderbergskej skupiny, ktorej členom už zostal a jej stretnutia pravidelne navštevuje.

Svoju politickú kariéru zavŕšil na poste najvyššom. V roku 2004 sa stal predsedom EK. Pri zostavovaní svojej prvej komisie sa Barroso trochu potkol a navrhol za komisára Rocca Butiglioneho, ktorý prejavil nemiestne katolícke postoje ohľadom partnerstva homosexuálov a v ďalších etických otázkach. Rýchlo bol odstránený a potom už všetko išlo hladko po vyjazdených pokrokových koľajniciach. Dokonca jedným z komisárov sa stal homosexuál, čo bolo radostne zvestované európskemu ľudu, ktorý určite od šťastia nemohol ani zaspať.

V roku 2005 však na Barrosa doľahla náhle nepriazeň osudu. Holanďania a Francúzi v referende odmietli Lisabonskú zmluvu. Nakoniec sa situácia vyriešila skutočne v duchu tých najlepších marxisticko-leninských tradícii – hlasovalo sa dovtedy, kým nebolo odhlasované správne. Národy dostali šancu na „reparát“ ako vo svojom idiotizme povedal jeden novinár, čím ich prirovnal k malým školáčikom. A reparát úspešne zvládli.

 

Ľudské práva predovšetkým

Ďalšou obľúbenou ľavicovo-liberálnou agendou, ktorú EK riešila pod Barrosovým vedením bola diskriminácia menšín. V roku 2008 prijala komisia Smernicu o rovnakom zaobchádzaní s každým, bez ohľadu na všetky možné aj nemožné znaky minorít. Čitateľ si ich doplní láskavo sám.

Počas jeho predsedovania (2004 – 2014) sa prijali a aplikovali všetky podstatné sociálno-inžinierske kultúrne  zákony: feministické, LGBT, antidiskriminačné, klimatické a, samozrejme, zákony obmedzujúce národnú suverenitu. Sám Barroso vo svojom kandidátskom prejave na predsedu uviedol:

„V týchto znepokojivých časoch existuje aj veľké riziko toho, že sa vynorí egoizmus jednotlivých národov, otvorený nacionalizmus, nebezpečný nacionalizmus a isté formy extrémizmu. Je tu reálne nebezpečenstvo spochybnenia úspechov dosiahnutých v európskej integrácii.“

Inými slovami, ako hovorievali súdruhovia, „republiku si rozvracať nedáme.“

A majú pravdu, EÚ je jedinou šancou pre neomarxistov ako prežiť. Preto urobia všetko pre to, aby bola nielen zachovaná, ale aby jej moc stále narastala.

Predstavitelia EÚ, ktorí pochádzajú predovšetkým z ideového prostredia 60. rokov vedia, že ďalšia šanca na zopakovanie sociálneho experimentu v takých rozmeroch, aké má EÚ, by neprišla. Navyše vedia, že nakumulovaná zlosť národov na ich patologické regulácie ľudskej prirodzenosti by ich mohla zmietnuť zo zemského povrchu do oceánu zabudnutia ako štupeľ z fľaše. Sú ochotní urobiť čokoľvek a zveriť moc takým ľuďom ako sú Cohn-Bendit, Schulz a Barroso – bývalému (?) pedofilovi, bývalému alkoholikovi a bývalému zlodejovi nábytku. A zároveň bývalým (?) marxistickým revolucionárom.

Článok pôvodne vyšiel na portáli christianitas.sk.

 

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Hnutie Sme rodina počas volebnej kampane postupovalo v súlade so zákonom

0 icon

Bratislava 1. decembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Hnutie Sme rodina počas volebnej kampane v roku 2020 postupovalo v súlade so zákonom, keď pri objednávke výroby a odvysielania relácie Coffee Stories Stredoslovenskou televíziou a relácie Osobnosti spoločnosťou KREOS upozornilo vysielateľov, že ide o politickú reklamu a kampaň. Agentúru SITA o tom…

Pellegrini žiada premiéra, aby predložil náklady za plošné testovania: Slovensko sa stalo „laboratóriom nezrelého politika“. Zomierajú ľudia, ktorí sa nedostali k zdravotnej pomoci pre pandémiu

0 icon

Bratislava 1. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Nezaradení poslanci Národnej rady (NR) SR pôsobiaci v mimoparlamentnom Hlase-SD vyzvali premiéra Igora Matoviča (OĽANO), aby predstúpil pred parlament a položku po položke predstavil náklady štátu na všetky kolá testovania na COVID-19. Informoval o tom expremiér Peter Pellegrini (nezaradený) na utorkovej tlačovej konferencii…

Psychológovia upozorňujú: V online priestore sa deti nenaučia fungovať v širšom kolektíve. Pedagógovia odhadujú, že sa naučia len tretinu učiva

0 icon

Bratislava 1. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Pre dieťa v období puberty a adolescencie rovesnícke skupiny nadobúdajú väčší význam. V online priestore sa deti nenaučia fungovať v širšom kolektíve, vedieť si presadiť alebo prezentovať svoj názor nielen medzi rovesníkmi, ale aj medzi dospelými či učiteľmi. V reakcii na to, aký vplyv…

Neetický článok Golianovej a Kazharského v RUSI Journal

0 icon

Bratislava 1. decembra 2020 (HSP/Foto:Pixabay)   Keď sa v spoločnosti objavia názorové rozpory, je potrebné o nich diskutovať. Žiaľ, v poslednom čase sa objavuje tendencia nediskutovať s názorovými oponentmi, ale o nich. Presne to robia niektorí „akademici“: miesto toho, aby diskutovali so svojimi názorovými oponentmi, tak predstierajú akademickú neutralitu a…

Ľuboš Blaha: „Ak raz treba fond na odškodnenie obetí, tak sa netvárme, že vakcína je bezpečná“

0 icon

Bratislava 1. decembra 2020 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Očkovanie proti koronavírusu sa na začiatku aktuálnej zimy stáva témou číslo jeden a prispevajú ku tomu aj výroky slovenských vládnych politikov. Napríklad premiér Igor Matovič nedávno komentoval, že on, "ako kapitán lode", sa dá zaočkovať až ako posledný, alebo rozhovor vicepremiérky Veroniky Remišovej,…

Pellegrini: Očkovanie môže byť len dobrovoľné. Odmietam, aby na základe očkovania boli ľudia delení na dve kategórie

0 icon

Bratislava 1. decembra 2020 (HSP/Foto:Screenshot)   Internetom sa šírila informácia, že strana HLAS - sociálna demokracia podporuje povinné očkovanie. Jej predseda Peter Pellegrini takéto tvrdenia odmieta a hovorí, že sú proti povinnému očkovaniu a uvažujú aj o tom, že táto téma sa stane jednou z referendových otázok Pellegrini vo videu…

Kuriózny prípad: Policajti chytili v Komárne vodiča so zákazom jazdiť, do uplynutia trestu mu zostávalo pár hodín

0 icon

Bratislava/Komárno 1. decembra 2020 (SITA/HSP/Foto:Facebook-Polícia SR-Nitriansky kraj)   Kuriózny prípad riešili dopravní policajti v Komárne. Na Pohraničnej ulici, kde sídli okresný súd, prokuratúra aj okresné policajné riaditeľstvo, zastavili vodiča Mercedesu so zákazom jazdiť Mužovi do uplynutia dvojročného trestu zostávalo už len pár hodín. Ako informovala nitrianska krajská polícia, 30-ročný vodič…

Jednotka Šofranko z OĽaNO: „Spoločnosť je rozhádaná, vládne tu nedôvera v správnosť krokov, kritika sa stala národným športom… Nikto z nás však koronakrízu nechcel a nečakal“

0 icon

Bratislava 1. decembra 2020 (HSP/Foto:Facebook)   Pedagogička Mária Šofranko prostredníctvom sociálnej sieti bilancovala svoj prvý rok v politike po tom, čo na jeseň 2019 prijala ponuku vedenia hnutia OĽaNO stať sa líderkou kandidátnej listiny do volieb do Národnej rady. Šofranko si v pondelok pripomenula cestu vlakom do Bratislavy na dôležité…

Dieťa úplnou náhodou našlo unikátny artefakt starý 3000 rokov

0 icon

Bratislava 1. decembra 2020 (HSP/Sputnik/Foto:ScreenShot Twitter)   Deväťročný chlapec Benjamin Milt našiel na Chrámovej hore v Jeruzaleme maličkú zlatú korálku, ktorá môže byť stará 3000 rokov, informuje web Temple Mount Sifting Project Ozdoba má štyri vrstvy, z ktorých je každá zložená z drobných zlatých guličiek navzájom spojených v tvare kvetu.…

Väčšina členov EÚ pošliapáva zásady právneho štátu. Budeme im aj naďalej posielať dividendy z ich robotovní na našom území?

0 icon

Brusel 1. decembra 2020 (HSP/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo)   Bruselskí eurodžihádisti sú zjavne nervózni. Vytiahli na Maďarov a Poliakov poslednú, najsilnejšiu kartu: hrozia ich vyhodením z EÚ. O čom svedčí tento prejav ich bezradnosti a zle ukrývanej paniky? Maďarské a poľské veto, ktorým tieto dve krajiny blokujú rozpočet EÚ a Fond obnovy,…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Pavel Jacz

Škoda, že Kollár podpísal iba jeden reverz. Na ďalší v parlamente stále čakáme.

0icon

To, čo vyvádza aj náš druhý najvyšší ústavný činiteľ robí hanbu Slovenskej republike. Keďže všetci veľvyslanci pôsobiaci na Slovensku musia podávať správy domov z krajiny, v ktorej pôsobia, tak informácie o slovenských politikoch určite nie sú bez hanby Slovenska. Veľmi by som sa čudoval, ak by Kollára prijal nejaký jeho…

Robo Bačinský

Domovníkova óda na Matoviča.

0icon

  Stručne : podporujem neprávom atakovanú rodinu Igora Matoviča. Pavlínka, Rebeka, Klárka ...Igor, sme na vašej strane a je nás oveľa viac, než tých , čo vás prišli v predvečer prvej adventnej nedele zatrašovať pred váš dom. Igor Matovič je v zahraničí príkladom víťaza volieb, ktorému sa podaril výsledok (cez…

Štefan Harabin

Moja úcta patrí i nitrianskym policajtom, lebo poznajú platný právny stav. Pokutu neuložili nikomu, ani mne.

0icon

Slovensko, Vlasť Moja, občianska iniciatíva, včera v Nitre zorganizovala verejný protest občanov proti Covid diktatúre Matoviča a spol. V prejave som poučil detailne prítomných ako sa majú správať a aj právne brániť pri celoplošnej nezákonnosti, resp. neústavnosti Covid opatrení Mikasa a Matovi

Boris Mesár

Biskupi-sekretári Byzantského katolíckeho patriarchátu poslali - Otvorený list českým biskupom ohľadom pripravovaného testovania

0icon

Autor :pravdivosť tohto listu zatiaľ neviem overiť ,dostal som ho do pošty . Vážení českí biskupi, obraciame

Miroslav Jurčo

Luxemburský kompromis o hlasovaní v roku 1966

0icon

Rada a Komisia je pod stálym tlakom prerozdelenia plánu obnovy a finančného rozpočtu na roky 2021-27. Hlavné kontúry už boli stanovené, ale ako to už pri financiách vždy je - každý by chcel zo spoločného koláča si odtrhnúť väčší kus ako mu bol pridelený. Politici si tým chcú udržať zdanie…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Smrť princeznej Diany: Zabila Dianu MI6? 2. časť

0 icon

Pokračujeme druhou časťou článku, kde sa bližšie pozeráme na udalosť spred viac ako 20 rokov, ktorá stále oplýva tajomstvami a nezrovnalosťami. Zabila Dianu MI6? Zo začiatku sa v tlači písalo, že celá táto tragická udalosť bola len obyčajná autonehoda spôsobená chybou vodiča Henriho Paula. Neskôr sa však začalo vynárať, že Paul, ktorý…

Tieto fotografie ti prinesú nevídané uspokojenie

0 icon

Ak máš rád dokonalosť a si tak trocha perfekcionista, tak ti s radosťou oznamujeme, že ti tieto fotografie prinesú nevídané uspokojenie. Pre niekoho je dostatočné uspokojenie, ak sa môže počas jesene prejsť po listí. Nájdu sa však aj náročnejší ľudia, ktorí sú dostatočne uspokojení až po odlepení ochrannej fólie z novej…

Čo by sme videli, keby sme mohli cestovať rýchlosťou svetla?

0 icon

Einsteinova teória relativity sa zrodila práve z tejto otázky. Oplatilo by sa vôbec cestovať rýchlosťou svetla kvôli okolitým obrazom? Einstein sa túto otázku pýtal ešte ako školák a to ho priviedlo k jeho slávnej teórii relativity. Jeho rovnice ukazujú, že objekty pri stúpajúcej rýchlosti vyzerajú čoraz skreslenejšie a pohľad dopredu je čoraz jasnejší. Keby…

Upíri a vampirizmus: Hrôza a fascinácia

0 icon

Vampirizmus sa rozmohol v 18. storočí v balkánskom vnútrozemí. S kresťanskou doktrínou má spoločné rysy, pokiaľ ide o vlastníctvo duší a posmrtný život. Hrôza a fascinácia, ktoré od svojho vzniku upíri vzbudzujú, nestrácajú na sile a stali sa východiskom pre množstvom umeleckých diel, či základom filmov. Pozrime sa spoločne na upírov a vampirizmus trochu bližšie. Upír je podľa…

Smrť Johna Lennona a konšpirácie: 2. časť

0 icon

Pokračujeme druhou časťou článku o megahviezde, ktorá chystala comeback s novým albumom po piatich rokoch. Návratu sa však nedožila. Konal vrah sám, alebo dostal príkazy z vyšších miest? Výsledkom nevraživosti medzi Hooverom a Lennonom, respektíve medzi rockovou hviezdou a vládnymi úradmi USA, bolo to, že Lennonovi bola zamietnutá žiadosť o trvalý pobyt. Úrady sa potom pokúšali…

Vo svete IT

Pozrite sa, čo by ste mali vedieť o projekte „Latte“, ktorý má priniesť Android aplikácie na Windows 10

0 icon

Nová iniciatíva spoločnosti Microsoft s kódovým označením Project Latte by mala zabezpečiť prísun nových aplikácií do obchodu Windows Store. Malo by konkrétne ísť o Android aplikácie, ktoré bude možné pomocou špeciálneho nástroja na prepis inštalačných .APK balíkov prepísať do podoby vhodnej pre Windows 10 zariadenia. Do tohto projektu aktuálne nie…

Posledná akcia Donalda Trumpa? Spoločnosť SMIC by mohla byť zaradená na sankčný zoznam

0 icon

Vyzerá to tak, že odchádzajúci prezident USA, Donald Trump, posledné dni svojho administrovania využije na to, aby ešte zabojoval proti Číne. Na sankčnom zozname má pribudnúť niekoľko ďalších spoločností Publikované správy portálom Reuters.com hovoria, že Ministerstvo obrany Spojených štátov amerických má pridať na čiernu listinu ďalšie čínske spoločnosti, ktoré sú…

Čo presne sú čierne diery a ako vznikajú?

0 icon

Čierne diery sú astronomické objekty, z ktorých vďaka ich gravitačnej sile nedokáže uniknúť nič. „Povrch“ čiernej diery je tvorený horizontom udalostí. Je to hranica, za ktorou rýchlosť, ktorú potrebujete na únik, prevyšuje rýchlosť svetla, píše portál americkej NASA. Rýchlosť svetla je kozmickým limitom a nič nedokáže cestovať rýchlejšie. Vedci doposiaľ…

Rover americkej NASA, Perseverance, zachytil zvuky z hlbokého vesmíru

0 icon

K červenej planéte v tejto chvíli cestuje najnovšia misia americkej vesmírnej agentúry, NASA. Je to rover, ktorý nesie názov Perseverance a ide zatiaľ o najpokročilejšiu misiu agentúry, píše portál IFLScience. Rover je vybavený špeciálnymi mikrofónmi, vďaka čomu môže zaznamenať cestu na Mars tak, ako sa to doteraz nepodarilo žiadnej misií.…

Xiaomi na 2. najväčšom trhu so smartfónmi predajmi prekonalo svojho najväčšieho rivala

0 icon

Posledné dáta ukázali, že spoločnosť Xiaomi má za sebou vôbec jeden z  najlepších kvartálov vo svojej histórii. V posledných dňoch sme mohli čítať napríklad o úspechoch spoločnosti na území Európy, kde spoločnosť raketovo rástla. Nejde však o jediný región, kde čínsky predajca smartfónov naberá na sile. Generálny riaditeľ spoločnosti Xiaomi…

Armádny Magazín

Usvedčené zločiny austrálskych špeciálnych jednotiek v Afghanistane - budú aj odsúdení za vraždenie civilistov?

0 icon

Austrália, 1.December 2020 (AM) - Odhalenie vojnových zločinov v Afganistane: 13 vojakov vylúčených z austrálskej armády.   Šéf austrálskej armády oznámil prepustenie svojich 13. mužov po zverejnení správy, ktorá dospela k záveru, že špeciálne jednotky dokázateľne „nelegálne zabili“ najmenej 39 Afgancov. Austrálska armáda 27. novembra

Front, ktorý nepochodoval na Prehliadke víťazstva

0 icon

Rusko, 1.December 2020 (AM) - Táto správa bude veľmi zaujímavá aj pre slovenského čitateľa. V podstate sme ju mali pred očami stále, no, ruku na srdce, kto si to vôbec uvedomil? Prehliadka Víťazstva na Červenom námestí sa konala 24. júna 1945. Slávnostným pochodom sa po

Iránske bojové námorníctvo spúšťa na vodu budúcu plávajúcu základňu - tanker prerobený na vrtuľníkovú loď

0 icon

Irán, 1.December 2020 (AM) - Najnovšie satelitné snímky ukazujú zaplavený suchý dok, čo je znak bezprostredného spustenia najnovšej a možno najmenej známej lode iránskeho námorníctva. Nové plavidlo sa považuje za vysunutú základňu - koncepčne podobnú expedičnej mobilnej základni (EMB).   [caption id="attachment_28669" align="a

„Teoretický blaf“: expert zhodnotil model ukrajinského tanku, ktorý bol predstavený ako „vrah Armaty“

0 icon

Ukrajina, 1.december 2020 (AM) - Vojenský expert a publicista Komsomolskaja pravda Viktor Baranec uviedol, že informácie o tom, že nový ukrajinský tank Nota sa stane „zabijakom“ ruskej Armaty, sú „teoretickým blafom“. "Na Ukrajine bola táto veľká výroba tanku takmer úplne zničená." Škola je zavretá, ná

Video z Čečenska: Zadržaní boli dvaja bývalí členovia Basajevovho a Chattabovho gangu

0 icon

Čečensko, 1.December 2020 (AM) - V Čečensku boli zadržaní dvaja bývalí členovia gangu Šamila Basajeva a Chattába, ktorí sa podieľali na vražde 15 ruských vojakov v roku 1999. Informuje o tom FSB Ruska.  

Svetlo sveta

Otec Urbančok: Covid presmeroval ľudí do novodobých chrámov

0 icon

Milovaní Bratia a Sestry! Je to už takmer rok, čo sa z Číny dostal COVID pomaly do celého sveta. Následkom neho došlo k historickému precedensu, zrušeniu slávenia verejných svätých omší už niekoľkokrát. Tí veriaci, ktorí žili naozaj životom živej viery a boli si vedomí hodnoty sviatostí, zažili skutočné duchovné utrpenie, tí, ktorí ju až…

Ako vznikol kult svätého Petra a Pavla

0 icon

Kult svätého Petra nevznikol v starokresťanskej tradícii hneď po apoštolovej smrti; jeho rozvoj je nerozlučne spojený s utváraním kultu svätého Pavla, ktorý bol sťatý mečom roku 67 na mieste nazývanom ad Aquas Salvias, na južnom okraji Ríma v blízkosti Ostijskej cesty (Via Ostiense). V období, keď obidvaja podstúpili mučenícku smrť, kresťania predstavovali v Ríme…

25.11. Svätá Katarína Alexandrijská, mučenica čistoty

0 icon

Svätá Katarína Alexandrijská je mučenica, ktorá bola ako 18 ročná umučená rukami pohanského vládcu Maxentiusa. Cirkev ju zaraďuje medzi 14 svätých pomocníkov v núdzi, ktorých orodovanie u Boha sa uznáva ako osobitne účinné. Svätá Katarína bola o 1100 rokov identifikovaná svätou Johankou z Arku ako jednou z tých, ktorá sa…

Hriech Lenivosti

0 icon

« Je dokonané » (Jn 19, 30)Šieste slovo, ktorým sa nám prihovára Ježiš z kríža, je vyslovené na zadosťučinenie hriechu lenivosti. Lenivosť je choroba vôle, ktorá spôsobuje, že zanedbávame svoje povinnosti. V bežnom živote sa prejavuje ako lenivosť, neochota, ľahostajnosť, ľahkovážnosť. Lenivosť v náboženskej oblasti je predovšetkým nevôľa k duchovnému…

Otec Urbančok: Blíži sa bibliou predpovedaný koniec sveta ?

0 icon

Homília na 25. nedeľu po Turícach – Misál sv. Jána XXIII. Mt 24,15-35 Keď uvidíte ohavnosť spustošenia na svätom mieste, ako predpovedal prorok Daniel – kto číta, nech pochopí: vtedy tí, čo budú v Judei, nech utečú do hôr, kto bude na streche, nech nezostupuje vziať si niečo z domu,…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali