NAŽIVO

Ceny ropy stúpli, naďalej ich podporuje napätie medzi USA a Iránom. Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v apríli dosiahla do 7.13 h SEČ 69,18 USD (58,16 eura) za barel (159 litrov). Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená rast o 38 centov (0,55 %).

08:19

Zelenskyj plánuje oznámiť plán volieb 24. februára. Ukrajina začala plánovať prezidentské voľby spolu s referendom o potenciálnej mierovej dohode s Ruskom.

08:02

V Austrálii obvinili dvoch občanov Číny zo zahraničného zasahovania. Mužovi vo veku 25 rokov a 31-ročnej žene hrozí až 15 rokov väzenia.

08:01

Herzog dúfa, že rokovania s USA pomôžu v boji proti iránskej ríši zla. Netanjahu absolvuje už svoju šiestu návštevu Spojených štátov, odkedy sa Trump po druhý raz ujal úradu.

08:00

V jednej zo škôl v Kanade došlo k streľbe, pri ktorej zahynulo najmenej 10 ľudí. Medzi obeťami sú študenti aj dospelí. Asi 25 ľudí utrpelo zranenia rôzneho stupňa závažnosti.

Polícia informovala, že podozrivý strelec bol nájdený mŕtvy. Podľa predbežných informácií sa mohol zabiť. Uvádza sa, že mohlo ísť o ženu.

07:26

Britský minister obrany sľúbil významnú účasť na misii NATO v Arktíde. Misia je zameraná na posilnenie bezpečnosti v oblasti Arktídy zahŕňajúcej Grónsko po opakovaných vyhláseniach prezidenta USA Donalda Trumpa o tom, že chce získať tento ostrov.

07:25

Vláda sa má zaoberať prípravou programu čerpania eurofondov. Ministri majú odsúhlasiť aj návrh ďalšieho postupu v súvislosti s projektom Národného futbalového štadiónu.

07:25

V Sao Paulo bude možné pochovávať domáce zvieratá spolu s majiteľmi. Inšpiráciou pre zákon bol miestny pes Bob Coveiro, ktorý žil desať rokov na mestskom cintoríne po tom, ako tam pochovali jeho majiteľa.

07:24

V Charkovskej oblasti hlásia po ruskom útoku štyri obete. Ruské úrady medzitým uviedli, že protivzdušná obrana odrazila ukrajinský dronový útok na energetickú infraštruktúru a ďalšie ciele v meste Volžskij vo Volgogradskej oblasti v južnom Rusku.

07:23

USA pošlú do Nigérie 200 vojakov na pomoc v boji proti džihádistom. Napriek sporom obe krajiny zvyšujú vojenskú spoluprácu. USA v decembri podnikli pri spoločnej operácii s Nigériou vzdušný útok na militantov v štáte Sokoto na severozápade krajiny.

07:23

Trump zvažuje vyslať druhú loď pre prípad neúspechu rokovaní s Iránom. Spojené štáty a Irán vedú od minulého piatka opätovne rozhovory zamerané na jadrový program Teheránu, ktoré prerušili po 12-dňovej izraelsko-iránskej vojne z vlaňajšieho júna.

07:22

Pred voľbami v Kolumbii uniesli senátorku. Senátorku Aidu Quilcuéovú (53), domorodú aktivistku a držiteľku národnej ceny pre ľudské práva, uniesli okolo obeda neznámi ľudia v jej domovskom regióne Cauca.

07:22

Lietadlo s 55 ľuďmi nezastalo na pristávacej dráhe a skončilo vo vode. Na palube lietadla spoločnosti Starsky Aviation sa nachádzalo 50 pasažierov a päť členov posádky.

07:21

Anglický súd usvedčil Afganca zo znásilnenia 12-ročného dievčaťa. V Nuneatone prípad vyvolal rozsiahle protesty, pretože britské úrady neoznámili imigračný status a štátnu príslušnosť obvinených mužov.

07:20

VEĽKÁ TRAGÉDIA: Pri streľbe na škole a v dome zahynulo desať ľudí. Telo osoby podozrivej z útoku objavili tiež vnútri školy po zjavnej samovražde.

07:19

Spotová cena zlata dosiahla do 13.20 h SEČ 5042,63 USD za troyskú uncu. Oproti záveru predchádzajúceho obchodovania to predstavuje pokles o 0,4 %.

Včera 19:58

Pytliaci vlani v Krugerovom národnom parku zabili takmer dvojnásobne viac nosorožcov v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Situácia v tomto parku sa zhoršila napriek odstraňovaniu rohov živým zvieratám a testom na detektore lži pre strážcov parku.

Včera 19:46

Európsky parlament väčšinou hlasov zbavil imunity nemeckého europoslanca českého pôvodu Petra Bystroňa v súvislosti s vyšetrovaním možného podvodu. Europoslanca za AfD europoslanci zbavili imunity už tretíkrát v rámci viacerých obvinení.

Včera 19:35

Zdroj zo zdravotníctva pre agentúru TASS uviedol, že Vladimir Alexejev, ktorý bol zranený pri pokuse o atentát 6. februára, je v stabilizovanom stave.

Včera 19:23

Tajomník iránskej Najvyššej rady národnej bezpečnosti Alí Larídžání sa stretol s ománskym sultánom Hajthamom bin Tárikom Ál Saídom. Hovorili o „možnosti dosiahnutia vyváženej a spravodlivej dohody medzi oboma stranami a zdôraznili dôležitosť návratu k dialógu a rokovaniam“.

Včera 19:22
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

39 sýrskych banditských zoskupení zaslalo Asadovi ultimátum

Ako sme si zvykli na ukrajinskom fronte, scenár s prímerím, ktoré pre ukrajinskú kyjevskú chuntu vyjednali vždy USA v čase, keď príslušníci ozbrojených síl Donecka a Luhanska úspešne ničili ukrajinské oddiely v Ilovajsku (2014) a Debalceve (2015) sa opakuje aj v Sýrii

❚❚
.

Podľa informácii vojenského experta Alexandra Petrova, ktoré poskytol ruskému serveru rusvesna.su 39 banditských zoskupení vyhlásilo ultimátum prezidentovi Sýrie Bašárovi a sýrskej vládnej armáde. Presné znenie Petrovovho článku na rusvesne si môžete pozrieť TU:

 

.

V provokatívne ladenom ultimáte žiada 39 teroristických zoskupení od prezidenta Asada o 48 hodinové zastavenie útokov na ich pozície. V opačnom prípade budú musieť podľa znenia ultimáta 39 spomenutých skupín prikročiť rozhodným spôsobom k ochrane mierumilovného obyvateľstva.

V posledných dňoch sýrske vládne sily úspešne likvidujú najmä teroristov ISIL, an-Nusry, džíhádistov Dzeis al-Islam, Feilak al-Rachman, členovia týchto teroristických bánd často v minulosti útočili na obytné mestské štvrte.

V poslednej dobe sa podľa informácii sýrskej vojenskej rozviedky s väčšou intenzitou rozhoreli hádky a konflikty medzi jednotlivými teroristickými bandami, cieľom týchto konfliktov je zväčšiť sféru svojho vplyvu a preukázať svoju bojaschopnosť, pretože USA prehodnocujú svoju podporu sýrskym protivládnym skupinám. V ďalšom období mienia USA financovať len najživotaschopnejšie z týchto zoskupení. Dôkazom zmeny postoja USA k jednotlivým teroristickým zoskupeniam je aj preskupenie existujúcich bánd a vytvorenie “Dobyvateľskej armády” o ktorom sme písali aj na Hlavných správach.

Momentálne je veľmi neprehľadná situácia vo Východnej Gute, kde sa civilné obyvateľstvo nachádza v centre bojov medzi sýrskymi vládnymi jednotkami a oddielmi teroristov. Ťažkých bojov sa zúčastňujú aj tanky a delostrelectvo, pričom sýrska armáda nemôže v plnej miere útočiť, pretože teroristi sa skrývajú za civilné obyvateľstvo.

Práve vo Východnej Gute museli do bojov vstúpiť špeciálne jednotky sýrskej Republikánskej gardy, ktoré sa nespoliehali na delostreleckú, leteckú a tankovú podporu. Nájazdy malých špeciálnych jednotiek sýrskej armády a jej spojencov do Východnej Guty sa nesú v znamení rýchlej likvidácie veliteľských centier teroristov v husto osídlených mestských štvrtiach a v následnej destabilizácii velenia. (Podobný druh operácii vykonávajú aj izraelské špeciálne sily, ktoré prenikajú na palestínske územia, kde likvidujú vysokých veliteľov palestínskych ozbrojených organizácii). Okrem Východnej Guty tento druh vojenských akcií používajú sýrske sily a ich spojenci aj v meste Daraija.

.

To že USA podporujú aktivity teroristických zoskupení, ktoré žiadajú 48 hodinové prímerie, aby sa zachránili pred fyzickou likvidáciou neznamená, že Asad toto ultimátum prijme. Vychádzanie v ústrety požiadavkám teroristov, ktorí počas 5 rokov vraždili civilné obyvateľstvo sympatizujúce s vládnymi kruhmi, by Asadovi znížilo politickú podporu a oslabilo jeho pozície.

 

Listina ultimáta sýrskemu prezidentovi Bašárovi Asadovi foto: Printscreen rusvesna
Listina ultimáta sýrskemu prezidentovi Bašárovi Asadovi foto: Printscreen rusvesna

Zoznam teroristických skupín, ktoré ultimátum podpísali. Kvôli záujemcom o získanie hlbších a podrobnejších informácii na ruských stránkach, nechávam aj ruskú proskripciu názvu teroristickej organizácie.

Джейш Аль-Ислам Dzeish al-Islam
Аль-Фырка Аль-Шаамия Al-Fyrka al-Shaamija
Джейш Аль-Муджахедин Dzeish al- Mudjaheedin
16 пехотная дивизия 16 pešia divízia
Дивизия Аль-Султан Мурат Division Al-Sultan Murat
1 артиллерийский полк 1 delostrelecky pluk
Джибхат Суар Сурия Dzibchat Suar Syria
Дивизия Аль-Хак Divizia Al-Chak
Корпус Аш-Шам zbor As-Sham
Корпус Аль-Рахман zbor Al-Rachman
Джейш Аль-Тахрир Dzeish al-Tarchir
13 дивизия 13 divízia
Дивизия племенKmeňová divízia
46 пехотная дивизия 46 pešia divízia
Дивизия Аль-Хасем Divízia Al-Chasem
Фронт Аль-шамияFront al-Shamija
Джейш Аль-Нуср Dzeish al-Nusra
Харкет Тахрир Хомс Charket Tachrir Homs
Бригада Аль-Хабиб Мухаммед Brigáda al-Chabib Muhammed
Дивизия Шабаб Аль-Сунна Divízia Shabab al-Sunna
Дивизия Аль-Каадисия Divízia al-Kaadisija
Таджемуа Альвиет Ахэль Наср Tadzhemua Alviet Achel Nasr
Харакет Нур Аль-Дин Аль-Зинки Charaket Nur al-Din Al-Zinki
Бригада Сокур Джебель Аль-Зауя Brigáda Sokur Dzebel al-Zauja
Батальоны Альсафуа Аль-Исламия Batalióny Alsafua al Islamija
Джунд Бадр Аль Виет 313 Dzund Badr al Biet 313
10 бригада Ас-Сахель 10 brigáda As-Sachel
Таджемуа Фастакэм Кама ОмиртTadzemua Fastakem Kama Omirt
Армия Аль-Ярмук Armáda al-Jarmuk
Бригады Касьюн Brigády Kásim
Центральная дивизия ССА Корпус Хомса Centrálna divízia Sýrskej slobodnej armády oddiel Homs
Таджемуа Ахрар Хоуран Tadzemua Archar Chouran
Батальона Ансар Аль-Шам Batalión Ansar al-Sham
Таджемуа Асад Алла Раалиб.Tadzemua Asad Alla Raalib

Branislav Krasnovský

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

.
.

Bezzásahovosť skončila. Takto vyzerá „volebný režim“ podľa DSA v praxi

Exhibit 7 odhaľuje spúšťače a pravidlá, ktoré sa zapínajú pred voľbami. Má Slovensko vôbec páky na obranu férovosti predvolebnej diskusie?

11. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

Skončí Zelenskyj? Podľa FT sa niečo chystá, a to už koncom februára

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj môže oznámiť konanie prezidentských volieb a referenda 24. februára – v deň štvrtého výročia začiatku vojny…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kaja Kallas má pre Rusko tvrdé podmienky

Kaja Kallas má v úmysle požadovať od Ruska zníženie počtu vojakov v rámci urovnania situácie na Ukrajine, informuje agentúra Reuters

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čo hľadá pro-ukrajinská propaganda na STVR?

Vedomá a inteligentná manipulácia más je súčasťou demokratického zriadenia – toto napísal Edward L. Bernays vo svojej legendárne knihe o…

11. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Mohlo to skončiť tragicky. Kramár by si mal upratať doma, kým začne znovu vyzývať študentov na protesty

Herecké remeslo predpokladá jeden kľúčový talent: dokázať sa tváriť, že ste niekto iný. Napríklad niekto, kto je lepší, než tí…

11. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Pravda o pôvode Slovanov

Nie desiatky, ale stovky historikov si kládli a kladú stále otázku, aký je pôvod Európanov? Vôbec to nie je také…

11. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Foreign Policy: Kurz generálneho tajomníka vedie NATO k strategickému kolapsu

Americký časopis „Foreign Policy“ publikuje ostrú kritiku generálneho tajomníka NATO Marka Rutteho a obviňuje ho zo strategickej nekompetentnosti

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prečo Európa nemá vlastný platobný systém?

Rusko aj Čína už dávno pochopili riziko absencie národného platobného systému, zatiaľ čo vazalská Európska komisia sa zaoberala sebazničujúcou zelenou…

11. 02. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov

Trump pripravuje rozsiahle preteky v jadrovom zbrojení

New York Times naznačuje, že po vystúpení z dohody START III sa Trump pripravuje na rozsiahly pretek v jadrovom zbrojení

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Spoločnosť Nike predmetom vyšetrovania. Politikou DEI diskriminovala bielych zamestnancov

Gigant Nike, ktorý podniká v oblasti športovej obuvi, módy a doplnkov,  čelí obvineniam zo systémovej rasovej diskriminácie – spoločnosť mala diskriminovať bielych…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Rusko zaútočilo na najväčšiu rozvodňu na Ukrajine

Rusko v noci zaútočilo na veľkú rozvodňu vo Ľvovskej oblasti

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

A pak se dějí věci…

Tak nám nezaměstnanost vyskočila nad pět procent. Dokonce předčila očekávání analytiků, kteří zároveň rovnou hlásí, že bude hůř, bo naše…

11. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Vlhovej brat otvorene: Urobili z nej princeznú... Už nie sme tak v kontakte

Brat Petry Vlhovej nefiguruje v jej tíme od roku 2022, venuje sa svojej pizzerii a manželke s dcérou. Pred štyrmi…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Matematická výzva: Dokážete nájsť konečnú hodnotu rovnice?

Matematická výzva s časovým limitom 11 sekúnd preverí, ako rýchlo dokáže váš mozog analyzovať čísla a hľadať skryté vzorce. Nejde…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

EÚ sprísňuje migračnú politiku. Slovenskí europoslanci prezradili viac

V  Európskom parlamente sa podarilo presadiť historický prvý návrh na sprísnenie migračnej politiky do EÚ. Novinku priblížili slovenskí europoslanci z hnutia…

11. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Raketa Iskander s kazetovou hlavicou zasiahla výrobu dronov v oblasti Chersonu

Ruské ozbrojené sily zničili výrobu útočných dronov v oblasti Cherson. Podľa ruských zdrojov raketa Iskander-M zasiahla identifikovaný cieľ.   Kyjev…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

.

Pred obnovením kontaktov s Moskvou musí Únia podľa Kallasovej vedieť, čo od nej bude požadovať

Európska únia by si mala ešte pred začiatkom akýchkoľvek rozhovorov s Kremľom ujasniť, aké ústupky bude od Moskvy požadovať na…

10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premena starého haraburdia na umenie

Premena starých, zdanlivo bezcenných predmetov je dôkazom, že kreativita často začína tam, kde iní vidia len haraburdie. Hromada vecí v…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

Súd odmietol obžalobu na skupinu takzvaných čurillovcov a prípad vrátil prokuratúre

Mestský súd Bratislava I odmietol obžalobu na policajtov okolo Jána Čurillu, takzvaných „čurillovcov“, a prípad vrátil prokuratúre. Informuje o tom…

10. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

VIDEO: Kuzminovej sa dostalo ohromnej podpory zo Slovenska

Anastasia Kuzminová je aktuálne v Miláne už na svojej štvrtej olympiáde, pričom v minulosti získala šesť medailí na ZOH vrátane…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

Európe hrozí občianska vojna

Profesor David Betz z King’s College London o hroziacej občianskej vojne v Európe

10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Huliakova veľká reforma: Menej peňazí zväzom, viac peňazí deťom a rodičom

Ministerstvo cestovného ruchu a športu plánuje významnú zmenu vo financovaní športu s pracovným názvom Menej peňazí zväzom, viac peňazí deťom…

10. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Výborný výkon Hagaru. Slovenský tínedžer postupuje do voľných jázd a prepisuje históriu

Mladý slovenský krasokorčuliar Adam Hagara má za sebou úspešný vstup do zimných olympijských hier v Miláne a Cortine d\'Ampezzo. Mladý…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

Hlas-SD a SNS pri hlasovaní Migaľa nepodporili

Poslanci koaličných strán Hlas-SD a SNS sa pri hlasovaní v Národnej rade SR o návrhu na odvolanie ministra investícií, regionálneho…

10. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európsky parlament schválil dve kľúčové reformy, ktoré sprísňujú migračnú politiku EÚ

Európsky parlament v utorok schválil dva hlavné texty, ktorých cieľom je sprísniť migračnú politiku Európskej únie a uľahčiť členským štátom…

10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ponorte sa do napínavého príbehu. Nová kriminálna záhada Sherlocka Holmesa je tu!

Patríte medzi fanúšikov detektívnych záhada legendárneho Sherlocka Holmesa? Máme pre vás dobrú správu! Novinka plná záhad, zvratov a profesora Moriarty…

10. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Premiér privítal na úrade vlády rakúskeho spolkového kancelára Christiana Stockera, pridal sa k nim aj Babiš

Predseda vlády Robert Fico privítal rakúskeho spolkového kancelára Christiana Stockera na Úrade vlády SR v Bratislave. Rokovanie s rakúskym kancelárom…

10. 02. 2026 | Aktualizované 10. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Aktualizované 10. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Moskva obvinila Kyjev z poškodenia jadrovej elektrárne v Záporoží

Útok ukrajinskej armády v utorok poškodil Záporožskú jadrovú elektráreň vrátane dvoch externých elektrických napájacích vedení a hlavnej tepelnej prípojky, informoval…

10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ceny ropy stúpli, naďalej ich podporuje napätie medzi USA a Iránom. Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v apríli dosiahla do 7.13 h SEČ 69,18 USD (58,16 eura) za barel (159 litrov). Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená rast o 38 centov (0,55 %).

08:19

Zelenskyj plánuje oznámiť plán volieb 24. februára. Ukrajina začala plánovať prezidentské voľby spolu s referendom o potenciálnej mierovej dohode s Ruskom.

08:02

V Austrálii obvinili dvoch občanov Číny zo zahraničného zasahovania. Mužovi vo veku 25 rokov a 31-ročnej žene hrozí až 15 rokov väzenia.

08:01

Herzog dúfa, že rokovania s USA pomôžu v boji proti iránskej ríši zla. Netanjahu absolvuje už svoju šiestu návštevu Spojených štátov, odkedy sa Trump po druhý raz ujal úradu.

08:00

.

Takáč pre HS: Šimečková fakturovala trikrát to isté, účtovníctvo jej robila poslankyňa PS Jaurová. Zastavme korupciu je čisto politická organizácia, nahrádzajú prácu opozície

Minister pôdohospodárstva Richard Takáč v rozhovore pre Hlavné správy komentuje výsledky auditu mimovládok. OZ matky predsedu PS podľa neho triplicitne…

10. 02. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou podal ústavnú sťažnosť pre rozhodnutia o záchrankovom tendri

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou podal 6. februára ústavnú sťažnosť proti postupu a rozhodnutiam Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO)…

10. 02. 2026 | Aktualizované 10. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Aktualizované 10. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Matovič chváli Žilinku: Je ako vymenený

Generálny prokurátor Maroš Žilinka je za posledného pol roka ako vymenený a začína hájiť verejný záujem. Povedal to líder opozičného…

10. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

"Môžeme zničiť celý Kaliningrad": poľský papierový generál chváli silu delostrelectva

Poľsko, 10. februára 2026 - Poľsko sa pripravuje na inváziu Ruskej federácie: v krajine sa pripravuje rezerva zvýšenej pohotovosti na…

10. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Público: Podiel dolára na globálnych rezervách dosiahol historické minimum

Dedolarizácia prestala byť abstraktnou myšlienkou a stala sa praktickou reakciou mnohých krajín na ich závislosť od menového systému kontrolovaného USA

10. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

5 bodov pre vstup Ukrajiny do EÚ. Budapešť reaguje

Brusel vypracoval 5-bodový pán pre vstup Ukrajiny do EÚ. Zároveň siaha na právo veta členských štátov. Bližší pohľad na túto tému…

10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov