NAŽIVO

Maďarsko od Spojených štátov vo Washingtone dostalo na nákup ruskej ropy a zemného plynu výnimku, ktorá nie je časovo obmedzená. Vyhlásil to vo videu zverejnenom na Facebooku maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó v reakcii na mediálne správy tvrdiace, že ide o výnimku platnú iba jeden rok.

18:10

Pri náraze osobného vozidla do preplneného baru v meste Tampa v americkom štáte Florida zahynuli najmenej štyri osoby a ďalších jedenásť utrpelo zranenia. Vodič sa tesne pred tragédiou snažil uniknúť polícii.

18:01

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov na príkaz prezidenta Vladimira Putina pracuje na príprave návrhov na možné obnovenie skúšok jadrových zbraní.

17:20

Španielska polícia zatkla 64-ročného vodiča nákladného vozidla, po ktorom pátrali nemecké orgány pre podozrenie z pašovania drog. Oznámila to samotná polícia.

16:59

Viac ako polovicu všetkých nákladov na clá v USA znášajú tento rok americkí spotrebitelia. Vyplýva to z analýzy na objednávku banky Goldman Sachs. Vyzerá to, že sviatočné obdobie nebude výnimkou.

16:40

Bývalý americký prezident Joe Biden ostro kritizoval svojho nástupcu Donalda Trumpa, ktorého správanie podľa neho krajinu „zahanbuje“. Pred svojimi priaznivcami na podujatí Demokratickej strany v meste Omaha v štáte Nebraska tiež vyhlásil, že súčasný líder USA „zničil demokraciu“.

16:39

Pri izraelskej streľbe v Pásme Gazy v sobotu zahynul jeden Palestínčan a ďalší utrpel zranenia, uviedli miestni lekári. Ministerstvo zdravotníctva pod vedením palestínskeho militantného hnutia Hamas ešte predtým informovalo, že celkový počet obetí izraelskej ofenzívy v enkláve už stúpol na viac ako 69.000, z ktorých väčšina boli civilisti.

16:38

Prokuratúra v Tanzánii obvinila približne 250 ľudí z vlastizrady za údajnú účasť na povolebných násilnostiach, súdne zdroje o tom informovali agentúru AFP. Opozícia zároveň oznámila, že polícia zadržala ďalšieho z jej vodcov.

16:38

Indonézske úrady vyšetrujú študenta podozrivého zo zodpovednosti za výbuchy, pri ktorých v piatok v Jakarte utrpelo zranenia takmer 100 ľudí, informovala agentúra AFP, píše TASR. Výbuchy sa odohrali počas modlitieb v jednej z miestnych mešite, ktorá sa nachádza v blízkosti školy.

15:02

Prokremeľský spevák Šaman a Jekaterina Mizulinová, ktorá si na čele ruskej Ligy za bezpečný internet vyslúžila povesť fanatickej bojovníčky proti propagácii LGBTQ+, drog a proti diskreditácii ruskej armády, uzavreli tento týždeň manželstvo, informoval v sobotu spravodajský web Rádio Sloboda (RFE/RL).

15:02

Spoločnosť UPS pozastavila prevádzku svojej flotily nákladných lietadiel MD-11 po tom, ako jedno z nich tento týždeň havarovalo v meste Louisville v americkom štáte Kentucky. Tragédia si doposiaľ vyžiadala najmenej 14 obetí. 

15:01

Iránske úrady plánujú v Teheráne zaviesť pravidelné odstávky dodávok vody, aby obmedzili jej spotrebu. Irán totiž čelí jednému z najhorších období sucha za posledné desaťročia.

15:00

Európska únia odsúdila útoky izraelskej armády na juhu Libanonu a vyzvala Izrael, aby rešpektoval prímerie s militantným hnutím Hizballáh.

14:59

Útoky ruskej armády si na Ukrajine vyžiadali najmenej tri civilné obete, informovala na sociálnych sieťach ukrajinská premiérka Julija Svyrydenková citovaná britskou stanicou BBC. Dve obete – ženy – hlásili z mesta Dnipro, jeden človek prišiel o život pri nočných útokoch na Charkov na východe Ukrajiny.

13:18

Napriek tomu, že počet slovenských investoriek pomaly stúpa k takmer 40 %, Slovenky stále v priemere investujú o vyše 90 eur menej ako muži. Ženy investorky sú pritom viac trpezlivé, obozretné a skôr si nechajú poradiť. 

13:03

Zamestnanosť je na maxime, pričom v budúcom roku mierne poklesne. Aktuálne prácu nemajú len tí, ktorí sa starajú o dieťa alebo sú invalidi, prípadne nechcú pracovať. Uviedli to analytici oslovení TASR. Posledné roky sa zamestnanosť drží na úrovni niečo cez 2,6 milióna zamestnaných ľudí a prakticky sa nemení. Na slovenskom trhu práce je zároveň voľných vyše 107.000 pracovných miest.

13:01

Polovica Slovákov sa považuje za veľmi opatrných a všetky svoje nákupy si vopred plánuje. Naopak, spontánne nákupy bez veľkého premýšľania o peniazoch si dopraje každý siedmy Slovák. Vyplýva to z online prieskumu nákupného poradcu Heureka, ktorý sa zameral na nákupné zvyklosti Slovákov (a Čechov).

12:59

Viac ako 150 krajín sa v Ženeve dohodlo na postupnom ukončení používania amalgámov na báze ortuti v zubných výplniach do roku 2034. Informovala o tom agentúra AFP, ktorá to považuje za historický míľnik v ochrane ľudského zdravia a životného prostredia.

12:57

Generálny tajomník NATO Mark Rutte vyhlásil, že v budúcnosti chce viac zdôrazňovať vlastné kapacity západnej obrannej aliancie, predovšetkým ako odstrašujúci prostriedok voči Rusku.

12:55

Prokuratúra v Dominikánskej republike vzniesla obvinenia proti majiteľom nočného klubu, v ktorom začiatkom tohto roka pri zrútení strechy zahynulo 236 ľudí.

12:55

Zástupcovia českej strany TOP09 si zvolili za svojho nového lídra súčasného podpredsedu Matěja Ondřeja Havla, ktorý vo funkcii vystrieda Markétu Pekarovú Adamovú.

12:54
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

ANO v Českej republike drvivo zvíťazilo. Nie je možné bez neho zostaviť vládu. Rokovania o zostavení vlády sa začali

Víťazom parlamentných volieb je so ziskom 29,64 percenta hnutie ANO 

❚❚
.

Do 200-člennej dolnej komory parlamentu zasadne celkovo deväť politických subjektov – ANO, ODS (11,32 percenta), Piráti (10,79 percenta), SPD (10,64 percenta), KSČM (7,76 percenta), ČSSD (7,27 percenta), KDU-ČSL (5,80 percenta), TOP 09 (5,30 percenta) a STAN (5,18 percenta). Volebná účasť dosiahla 60,84 percenta.

O poslanecké miesta v Snemovni sa uchádzalo 31 politických strán a hnutí, pričom pred bránou päťpercentnej zvoliteľnosti zostalo 22 subjektov vrátane Slobodných (1,56 percenta) a Zelených (1,46 percenta).

.

Hnutie ANO 2011 obsadí v Poslaneckej snemovni 78 kresiel, Občianska demokratická strana (ODS) 25, Česká pirátska strana (Piráti) a hnutie Sloboda a priama demokracia (SPD) zhodne po 22, Komunistická strana Čiech a Moravy (KSČM) a Česká strana sociálnodemokratická (ČSSD) zhodne po 15, Kresťanská a demokratická únia – Československá strana ľudová (KDU-ČSL) 11 kresiel, TOP 09  a hnutie Starostovia a nezávislí (STAN) po šesť kresiel.

Hnutie ANO podnikateľa slovenského pôvodu Andreja Babiša zároveň zvíťazilo vo všetkých 14 krajoch, čo sa dosiaľ nepodarilo žiadnemu politickému subjektu. Voliči mohli svoj hlas odovzdať v 14.865 volebných obvodoch.

 

 

Grafické vyjadrenie výsledkov českých volieb (idnes.cz)

 

.

Rokovania o novej vláde sa začnú dnes, Babiš už zostavil svoj rokovací tím

Tím, ktorý bude vyjednávať o budúcej českej vládnej koalícii, povedú za hnutie ANO členovia predsedníctva Jan Faltýnek, Radek Vondráček, Petr Vokřál, Richard Brabec a líder hnutia Andrej Babiš. Prvé stretnutia by sa mali uskutočniť už dnes a v pondelok budú pokračovať. S odvolaním sa na vyjadrenie samotného Babiša, o tom v nedeľu informoval portál Novinky.cz.

“Päť ľudí sme zvolili a podľa toho, ako budú mať čas, sa pravdepodobne budú striedať v tíme troch ľudí,” povedal Babiš po prvej povolebnej schôdzke predsedníctva. S kým sa predstavitelia ANO stretnú ako prvým, Babiš ale podľa portálu doposiaľ neprezradil.

Babiš oznámil ešte v sobotu večer, po oznámení výsledkov volieb, v ktorých ANO zvíťazilo s obrovským náskokom, že chce viesť rozhovory so všetkými parlamentnými stranami. Ich lídrov pozval na rokovanie. Na otázku, či tak štartuje rokovania o podobe budúcej vládnej koalície, však Babiš odpovedal len, že chce teraz rokovať o podobe Poslaneckej snemovne a o tom, s kým by chcel utvoriť vládnu koalíciu, sa jednoznačne nevyjadril.

Poprední predstavitelia hnutia ANO sa v priebehu povolebného večera vyjadrovali rôzne o tom, kto by mohol byť v novej vláde ich partnerom. Prvý podpredseda hnutia ANO Jaroslav Faltýnek by napríklad rád oslovil doterajších koaličných partnerov ANO a síce ČSSD a KDU-ČSL, ďalší však spoluprácu s nimi vylučovali. Poprední členovia ÁNO tiež odmietali koalíciu s hnutím Sloboda a priama demokracia (SPD) či Komunistickou stranou Čiech a Moravy (KSČM).

.

 

Koalícia bez Babiša nebude, väčšina strán ale spoluprácu s ním odmieta

Bez hnutia ANO nie je reálne zostaviť  fungujúci koalíciu. Akákoľvek iná kombinácia by totiž počítala s hnutím Sloboda a priama demokracia (SPD) či Komunistickou stranou Čiech a Moravy (KSČM), pričom obe tieto strany odmieta väčšina zvyšných subjektov, ktoré sa do Snemovne dostali, analyzuje na svojom portály spravodajská stanica ČT24.

Dodáva však, že rovnako odmietavé slová zaznievajú z úst straníckych lídrov aj na adresu hnutia ANO Andreja Babiša, a to v súvislosti s kauzou Čapí hnízdo.

ČT24 pripomína, že v dolnej komore nebude možné vytvoriť koalíciu na princípe “všetci proti Babišovi”. Vzhľadom k roztrieštenosti novej Snemovne by ju totiž tvorilo minimálne sedem strán s veľmi rozdielnymi programami a vždy by v nej museli zasadnúť i s SPD, voči ktorému zaznievajú od väčšiny strán rovnako odmietavé hlasy ako voči hnutiu ÁNO. ČT24 v tejto súvislosti uvažuje nad dovedna piatimi možnými spôsobmi, ako koalíciu s ANO utvoriť.

Prvou z týchto možností je tzv. modrá dvojkoalícia, ktorú by sformovali strany ANO a ODS, pričom by tak dosiahli zisk 103 kresiel, a síce tesnú väčšinu. Televízia v tejto súvislosti podotkla, že ANO sa rokovaniam s ODS nebráni a na regionálnej úrovni s nimi už teraz spolupracuje v niektorých krajoch.

Ďalšou z možností je podľa ČT24 vytvorenie staronovej koalície zloženej z ANO, ČSSD a KDU-ČSL, ktorá by mala tiež 103 kresiel. Spoluprácu s týmito subjektmi pritom už pred voľbami Babiš pripúšťal a po voľbách sa za ňu vyslovil aj druhý muž strany, prvý podpredseda ANO Jaroslav Faltýnek.

Menej pravdepodobné je zrejme vytvorenie tzv. bahamskej koalície zloženej zo strán ANO, Piráti a KDU-ČSL, ktorá by mala 110 mandátov a ktorá by vzhľadom na farbu jednotlivých subjektov kopírovala vlajku bahamských ostrovov. Babiš určitý záujem o spoluprácu s Pirátmi prejavil. Piráti, ktorí sa do Snemovne dostali prvýkrát, voči nemu ale zastávajú výrazne odmietavé stanovisko pre jeho stíhanie v kauze Čapí hnízdo a tiež programové rozpory.

ČT24 uvažuje aj nad modro-černo-oranžovou koalíciou zloženou zo strán ANO, Piráti a ČSSD, ktorá by mala v Snemovni 115 kresiel. Výhrady voči Babišovi však zaznievajú ako z úst Pirátov, tak aj od lídrov ČSSD. Ďalšou z možností je tzv. koalícia proti establishmentu, zložená zo strán ANO, SPD a KSČM, ktorá by mala 115 kresiel.

Spoluprácu z SPD však ANO pred voľbami odmietlo, pričom uvádzalo, že Okamurov program považuje po hospodárskej stránke za nesplniteľný a nadšené nebolo ani z plánu SPD na vystúpenie z EÚ. Proti ANO sa na druhej strane vyslovilo aj samotné SPD, ktoré má výhrady voči osobe trestne stíhaného Babiša. Spoluprácu s ANO spochybnili, avšak predsa len celkom nevylúčili, aj KSČM.

.

 

Faltýnek v povolebnej debate: Rokovania o vedení snemovne budú komplikované

Hnutie ANO pozvalo k rokovaniam všetky strany, ktoré sa do dolnej komory parlamentu prebojovali. Líder ANO Andrej Babiš chce vraj najskôr rokovať o zložení novej snemovne a až potom o vládnej koalícii. Prvý podpredseda hnutia ANO Jaroslav Faltýnek v povolebnej diskusii na ČT24 doplnil, že ANO bude rešpektovať pomerné zastúpenie v snemovni.

“Tento princíp (pomerného zastúpenia) sme ctili pri voľbe orgánov snemovne, či už to boli podpredsedovia snemovne, alebo predsedovia jednotlivých výborov,” povedal Faltýnek. Rokovania o zostavení vedenia snemovne však podľa neho môžu byť komplikované, keďže do dolnej komory sa po prvý raz prebojovalo až deväť strán.
Hnutie ÁNO chce síce najskôr rokovať o vedení Poslaneckej snemovne, to sa ale podľa predsedu KDU-ČSL Pavla Bělobrádka nedá oddeliť od vyjednávania o samotnej vláde.

“Vedenie snemovne bude úzko súvisieť aj s tým, aká bude budúca vláda. My sme tiež mali podpredsedu snemovne ako koaličná strana. Ale nemyslím si, že bude deväť podpredsedov snemovne. To by bol úplný nonsens,” povedal v povolebnej debate.
Pozvanie od Andreja Babiša na rokovanie dostal aj líder ČSSD Lubomír Zaorálek.

.

“Výsledok volieb musíme rešpektovať a musíme začať rokovať minimálne o tej snemovni,” povedal. Rokovania však podľa neho budú komplikovať aj vyjednávania o vládnej koalícii. Ak by ale išlo všetko rýchlo, Zaorálek by si vedel predstaviť, že nová vláda by sa mohla sformovať už v priebehu decembra.

Do povolebného vyjednávania navyše zasiahnu aj blížiace sa prezidentské voľby či zostavovanie rozpočtu na budúci rok. Zástupcovia strán doterajšej vládnej koalície ANO, ČSSD a KDU-ČSL Jaroslav Faltýnek, Lubomír Zaorálek a Pavel Bělobrádek v debate deklarovali, že budú stáť za návrhom štátneho rozpočtu aj v novej snemovni. Tam by mali mať tieto strany spoločne opäť väčšinu, aj keď už v inom pomere síl, pripomenul portál Novinky.cz.

Podľa predsedu TOP 09 Miroslava Kalouska sa teraz silným hráčom stáva aj samotný český prezident Miloš Zeman. “Nemyslím si, že sa bude pán prezident akokoľvek ponáhľať. Po skončení volieb do poslaneckej snemovne sa stal veľmi silným hráčom pri zostavení budúcej vlády a bude si dávať veľký pozor, aby strany, ktoré mu ešte jasne nevyjadrili svoju nepodporu, mu ju nevyjadrovali aj naďalej.”

Strana piráti, ktorá vo voľbách skončila na treťom mieste sa v nedeľu vôbec po prvý raz zíde na rokovaní poslaneckého klubu. “Zaujímajú nás miesta vo výboroch, ktoré sú kľúčové pre realizáciu našich priorít. Zaujíma náš školstvo, kultúra alebo oblasti, kde môžeme tlačiť na digitalizáciu a štátnu správu,” uviedol v debate šéf Pirátov Ivan Bartoš.

 

.

Predstavitelia hnutia ANO rokovali so zástupcami KSČM o povolebnom usporiadaní a chode snemovne. Podľa predsedu KSČM Vojtěcha Filipa bude ich prioritou zákon o referende, čo vraj šéf ANO Andrej Babiš nevylúčil.

Podľa Filipa sa vyjednávači nerozprávali o prípadnej podpore ani spolupráci, ktorú si navyše kvôli malým programovým prienikom nedokáže príliš predstaviť. Vysvetlil, že komunisti sú autentickou ľavicou, zatiaľ čo ANO predstavuje pravicu.

“Spoločné body programu sú obmedzené na všeobecný záujem, nie na rokovanie o vláde,” povedal Filip po rokovaniach, informoval spravodajský server Novinky.cz.

“Povedali sme, že našou prioritou bude zákon o referende,” konštatoval Filip. S Babišom sa podľa svojich slov zhodli, že by v snemovni mala vzniknúť stála komisia pre ústavu a pre rokovací poriadok.

Podľa Filipa išlo o úvodnú schôdzku, ďalšie by mali nasledovať po zostavení poslaneckých klubov.

Popoludní budú s hnutím ANO rokovať predstavitelia hnutia STAN. Babiš pri komentovaní volebných výsledkov vyhlásil, že ANO je pripravené rokovať so všetkými stranami, ktoré sa dostali do snemovne.

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Peter Zajac-Vanka Ing.

Ján Droppa

Gustáv Murín

Erik Majercak

.
.
.

Orbán vo Washingtone vybojoval ústupky. Dotkne sa to aj Slovenska

Maďarsko si zabezpečilo výnimku z amerických sankcií na dodávky ruskej energie, oznámil Orbán na tlačovej konferencii po stretnutí s Donaldom…

08. 11. 2025 | Aktualizované 08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Myrnohrad je blízko obkľúčenia

Myrnohradu hrozí operačné obkľúčenie, pričom všetky logistické trasy sú pod úplnou palebnou alebo fyzickou kontrolou ruských vojsk, píše ukrajinský vojenský…

08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premiér zvolá na 17. novembra zasadnutie vlády. Demonštrácie ho nevyrušujú

Premiér Robert Fico zvolá na pondelok 17. novembra zasadnutie vlády. Uviedol to v diskusnej relácii STVR Sobotné dialógy. Program rokovania…

08. 11. 2025 | Aktualizované 08. 11. 2025 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Aktualizované 08. 11. 2025 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Ako súvisí bitka pri Pokrovsku s koncom vojny?

V posledných dňoch sa opäť zintenzívnili reči o bezprostrednom prímerí na Ukrajine. Diskutovali o tom okrem iných aj Trump, Orbán,…

08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Temná stránka Zelenského vlády

Opoziční zákonodarcovia a občianski aktivisti tvrdia, že ukrajinské vedenie využíva právo na zastrašovanie oponentov a umlčanie kritikov, uvádza Politico

08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Aj Rumuni a Bulhari žiadajú výnimky od Trumpa ohľadom ruskej ropy

Rumunsko a Bulharsko sa snažia oslobodiť ruské rafinérie vo svojich krajinách od sankcií USA, informuje Politico

08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Spojené štáty sú za to, aby Európa ukradla zmrazené ruské aktíva

USA podporili plán EÚ použiť zmrazené ruské aktíva na financovanie Ukrajiny, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje

08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Matovič kritizuje “arogantné reči” progresívcov: “Ženú masy ľudí do náručia Fica!”

Opozičný politik Igor Matovič sa v piatok vyjadril k šumom z prostredia Progresívneho Slovenska o tom, že aj keby sa…

08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najväčšia reforma za 15 rokov — a návrat štátu do každej školy

Reforma školstva, ktorú vláda označila za najväčšiu za 15 rokov, mení nielen štruktúru riadenia, ale aj samotnú podstatu slobody vo…

08. 11. 2025 | Komentáre | 13 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Komentáre | 13 min. čítania | 0 komentárov
.

Žiadne skratky pre Kyjev. Roth Neveďalová hovorí, že pre všetkých uchádzačov o vstup do EÚ majú platiť rovnaké podmienky

Katarína Roth Neveďalová si myslí, že všetci by pri vstupe do Európskej únie mali mať rovnaké podmienky a nemali by…

08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Británia a Európa smerujú k rozpočtovej katastrofe

Británia a Európa smerujú kvôli svojej hospodárskej politike k ekonomickému kolapsu, uvádza článok portálu Bloomberg. Británia už dosiahla dno v…

08. 11. 2025 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov

SNS predložila návrh na zriadenie Národného mediálneho úradu

Rada pre mediálne služby by sa mohla pretransformovať na Národný mediálny úrad. Zachované by malo ostať postavenie tohto orgánu ako…

08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Rusko znovu masívne útočilo na energetickú infraštruktúru

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

08. 11. 2025 | Aktualizované 08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Aktualizované 08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

SaS navrhuje zrušiť Žandársky zbor, považuje ho za neefektívny

Opozičná SaS chce zrušiť Žandársky zbor. Jeho existenciu považuje v súčasných podmienkach za neefektívnu, finančne neudržateľnú a nevhodnú na výkon…

08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čína stavia loď duchov: monštrum, ktoré sa dokáže ponoriť a zaútočiť odnikadiaľ

Čína, 8. novembra 2025 - Nová bezpilotná raketová loď, ktorá sa momentálne stavia v lodenici Huangpu v Kantone, sľubuje posilnenie…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

Minister Šaško: K úprave poplatkov u lekárov sa pripravujú viaceré možnosti

K úprave poplatkov u lekárov sa pripravujú viaceré možnosti. Uviedol to minister zdravotníctva Kamil Šaško . Ozrejmil, že rezort už…

08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov by sa mohlo nahradiť spoločným imaním

Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov by sa mohlo nahradiť spoločným imaním manželov. Taktiež by sa mohol zaviesť inštitút tzv. nesporového rozvodu. Novým…

08. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Progresívna kapitulácia: legalizuje Európa aj mnohoženstvo?

Európsky súd pre ľudské práva práve rozhoduje o tom, či je mnohoženstvo ľudským právom, po tom, čo Jemenčan Khaled Al-Anesi,…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

SIS plánuje vybudovať nové sídlo s centralizovanou ochranou

Slovenská informačná služba plánuje vybudovať svoje nové sídlo. Sľubuje si od neho lepšiu centralizovanú ochranu. Vyplýva to zo Stratégie rozvoja…

08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premiér: Európska komisia zvažuje voči Slovensku infringement pre novelizáciu ústavy

Európska komisia zvažuje voči Slovensku infringement pre novelizáciu Ústavy SR. Na tlačovej konferencii v Poprade to vyhlásil slovenský premiér Robert…

07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Slováci na Nemeckom pohári zdolali aj Lotyšsko

Hokejová reprezentácia dnes pokračovala na Nemeckom pohári duelom s Lotyšmi. Pred zápasom Slovensku pre zranenie vypadol zo zostavy obranca Samuel…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Čo sa zmenilo v správaní "hegemóna" za rok po zvolení Trumpa?

USA, 8. novembra 2025 - Pred rokom, 5. novembra 2024, vyhral prezidentské voľby v USA Donald Trump. Uplynulé obdobie ukázalo,…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

Trump vyzdvihuje stredoázijských lídrov, ktorí chcú nadviazať spoluprácu v oblasti kritických surovín

Stretnutie v Bielom dome sa uskutočnilo po tom, ako sa Trumpovi podarilo aspoň dočasne zmierniť napätie medzi USA a Čínou…

08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Bude zamračené, poobede so zrážkami a teplotami do 11 stupňov

Dnes bude na Slovensku oblačno až zamračené, lokálne hmlisto. Na mnohých miestach, neskôr popoludní miestami, sa vyskytnú prehánky alebo dážď,…

08. 11. 2025 | Aktualizované 08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Aktualizované 08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Špaček, ktorý sa zúčastnil v Moskve konferencie o dezinformáciách, pre HS: Západ šíri propagandu a obviňuje z nej ostatných

Z úst predstaviteľov EÚ, NATO, našej politickej opozície, ako aj z médií tzv. hlavného prúdu neustále počúvame, že Rusko na…

07. 11. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

.

Situácia v Pokrovsku sa pre ukrajinské ozbrojené sily kriticky zhoršuje

Situácia v Pokrovsku sa pre ukrajinské ozbrojené sily kriticky zhoršuje, informuje vojak ukrajinských ozbrojených síl s prezývkou „Mučnoj“

07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pred 15 rokmi zastrelili právnika Valka, proces s údajným strelcom sa ešte len začne

Pred 15 rokmi, 8. novembra 2010 zastrelili v Limbachu prominentného právnika Ernesta Valka. Prípad jeho smrti však stále nie je…

08. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Známy rusko-anglický MMA zápasník chce na školách učiť bojové umenie ako prevenciu pred častými útokmi nožom

Vo Veľkej Británii sa v posledných rokoch zvyšuje kriminalita a narastajú hlavne útoky tzv. chladnými zbraňami ako sú nože, mačety,…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

Rádioaktívne cunami! Briti si začali predstavovať čo pre nich môže znamenať vojna s Ruskom

USA, 8. novembra 2025 - Veľmi užitočná publikácia v dnešnom vydaní Daily Mail: „Putinova nová ponorka, ktorá môže potopiť Britániu…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Maďarsko od Spojených štátov vo Washingtone dostalo na nákup ruskej ropy a zemného plynu výnimku, ktorá nie je časovo obmedzená. Vyhlásil to vo videu zverejnenom na Facebooku maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó v reakcii na mediálne správy tvrdiace, že ide o výnimku platnú iba jeden rok.

18:10

Pri náraze osobného vozidla do preplneného baru v meste Tampa v americkom štáte Florida zahynuli najmenej štyri osoby a ďalších jedenásť utrpelo zranenia. Vodič sa tesne pred tragédiou snažil uniknúť polícii.

18:01

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov na príkaz prezidenta Vladimira Putina pracuje na príprave návrhov na možné obnovenie skúšok jadrových zbraní.

17:20

.

Ukrajinské firmy si nadhodnotili cenu energií

Dočasná Vyšetrovacia komisia Verchovnej rady pre vyšetrovanie porušení zákonov pri tvorbe tarifnej politiky dospela k záveru, že tarify za elektrickú…

07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinský dron s dlhým doletom zasiahol petrochemický závod v Baškirsku

Ukrajinská armáda vo štvrtok zasiahla ruský petrochemický závod Sterlitamak v Baškirskej republike, ktorá leží južne od Uralu. Ako informuje spravodajský…

07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Chodí vôbec Jakab na Výbor NR SR pre financie a rozpočet? Hnutie Igora Matoviča hovorí o falšovaní prezenčnej listiny

Poslanec Národnej rady SR Július Jakab podá námietku voči sankcii, ktorú mal dostať za to, že neospravedlnil svoju neúčasť na…

07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Oravskí partizáni – poznatky, ktoré doteraz k tejto problematike neboli publikované

Juraj Slaný vás vo svojej novinke prevedie životom partizánov z Oravy. Pútavú novinku si môžete zakúpiť TU

07. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Tieto fotografie odhaľujú, ako vyzerali hlavné mestá dávno pred modernou dobou

Je ťažké predstaviť si dnešné hlavné mestá sveta bez rušných ulíc, moderných áut a žiariacich svetiel nočných panorám. No nebolo…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

Hanba na hanbu: Od Šimečku sa už dištancuje aj časť opozície

Matovič bráni KDH a útočí na progresívcov. Opäť tak napomáha rozkladu opozície

07. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Peter Zajac-Vanka Ing.

Ján Droppa

Gustáv Murín

Erik Majercak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov