Izraelskí experti: Islam preberá vládu nad Európou a zmení ju na nepoznanie

Izraelskí experti: Islam preberá vládu nad Európou a zmení ju na nepoznanie

Jeruzalem 12. augusta 2015 (HSP/eretz.cz/Foto:TASR/AP-Ebrahim Noroozi)

 

Viacero izraelských expertov sa zhodlo v názore, že v Európe čoskoro dôjde k masívnym zmenám. A tieto zmeny nebudú pre pôvodnú Európu pozitívne, pretože budú spôsobené prívržencami islamu

Ilustračné foto
Ilustračné foto

“Európa stratila vôľu žiť ako Európa,” vyhlásil odborník na Blízky východ Dr. Mordechai Kedar pre izraelský web Ynet. “Tá je zhromaždená v múzeách. Ak vodcovia Európy nezakročia proti prisťahovalectvu, čoskoro budeme svedkami smrteľných kŕčov kontinentu takého, ako ho poznáme.” Na webe sa ďalej spomínajú 3 islamistické útoky: vražda vojaka v Londýne, pobodanie iného vojaka v Paríži a násilnosti vo Švédsku a hoci sa podľa webu tieto tri skutky nedajú označiť pojmom “islamský extrémizmus,” treba brať na zreteľ fakt, že všetky tieto prípady majú niečo spoločné – páchatelia boli prisťahovalci z afrických islamistických krajín.

Reklama

Dr. Kedar ďalej tvrdí: “Všetko je to následok európskeho zmäknutia, ktoré moslimovia vnímajú ako slabosť. Ako keby Európu dostávali zadarmo. Oni nie sú schopní dobrovoľne sa prispôsobiť, v štvrtiach si udržiavajú svoju kultúru, nestarajú sa o jazyk, či ekonomiku. Raz mi jeden Francúz alžírskeho pôvodu povedal, že sa nesťahujú z Alžírska do Francúzska, ale berú si so sebou Alžírsko do Francúzska. Ak by sa chceli začleniť do spoločnosti – čo bolo pôvodným plánom európskych predstaviteľov, nebol by to problém. Avšak keďže si ponechávajú svoje identity a menia Európu, vyskytuje sa tu vážny problém. Každý rok sa vo Francúzsku rodí viac moslimov ako nemoslimov. Napríklad v Japonsku nie sú žiadni moslimovia, pretože im tam nedovoľujú ostať. Rasizmus? Možno. Je im to jedno. Chcú zachovať Japonsko a pozerať sa na každého zhora.”

Iný izraelský expert – Dr. Zvika Libman – ktorý študuje vplyv moslimskej populácie na Európu, má podobný názor na vznikajúcu situáciu. “Nedá sa pochybovať, že nezamestnanosť a ekonomické ťažkostí vedú k nepokojom, podobne ako vo Francúzsku. Existuje tu znevýhodnenie v porovnaní s europskými mešťanmi, no nejedná sa o nevraživosť kvôli ekonomickej situácii – ide najmä o nezamestnanosť medzi mladými. Typickým príkladom je Španielsko. Moslimovia majú živnú pôdu v mešitách, kde sa medzi sebou burcujú, že sú zbavení práv, že do spoločnosti nepatria, že sú nechcení a že jediným riešením sú krajiny s moslimskou väčšinou. Práve tak dochádza k nepokojom.”

Reklama

Podľa Dr. Libmana je najlepším príkladom Švédsko. Prisťahovalci tu dostávajú vzdelanie, bývanie a podporu, o ktorej by sa im v iných štátoch mohlo len snívať. No napriek tomu sú nahnevaní na establishment. “Napriek podmienkam, ktoré sú oveľa lepšie, než kdekoľvek inde; podpore, ktorú by v iných krajinách nedostali; integrácii do miestnej, ale aj národnej politiky a reálnej šanci dosiahnuť vysokú životnú úroveň tam dochádza k nepokojom a výbuchom násilností.”

V nadväznosti na Dr. Kedara Dr. Libman dodáva: “Najväčším snom európskych predstaviteľov – najmä však nemeckej kancelárky Angely Merkelovej a britského premiéra Davida Camerona – je vidieť druhú a tretiu generáciu prisťahovalcov ako bežných integrovaných občanov. Chcú tak rozbiť zámernú segregáciu moslimskej komunity. V každej z hostiteľských krajín sú tisícky mešít – v Nemecku, Francúzsku, či Británii. Prisťahovalci posielajú svoje deti do tradičných moslimských škôl. Moslimovia majú silný vzťah k svojmu pôvodu – avšak nie k skutočnej rodnej zemi, ale ku globálnej moslimskej etnite.”

Na otázku “ako dlho bude Európa zvládať túto situáciu” Dr. Libman odpovedal: “To je veľmi dobrá otázka. Po druhej svetovej vojne je Európa extrémne opatrná voči všetkému, čo sa týka ľudských práv a slobody. Na druhej strane absorbuje cudzincov, ktorí nie sú a nemajú záujem sa integrovať do miestnej komunity. Európa potrebuje pracovnú silu, pretože pôrodnosť je nízka, no potrebujeme najmä tých prisťahovalcov, ktorí sú ochotní zmeniť náboženskú identitu. Je to skutočne zaujímavá doba, v ktorej žijeme.”

 

Reklama

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
Reklama

Odporúčame

Reklama

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

10:35

Dvaja astronauti pridelení americkým Národným úradom pre letectvo a vesmír (NASA) na prvý pilotovaný vesmírny let spoločnosti Boeing dorazili vo štvrtok na miesto plánovaného štartu rakety, ktorý je naplánovaný 6. mája.

Testovacími pilotmi kozmickej lode Starliner od spoločnosti Boeing budú Barry “Butch” Wilmore a Sunita Williamsová. Stroj je pripravený na svoj prvý pilotovaný vesmírny let po niekoľkých rokoch odkladov. Posádka vyštartuje z kozmodrómu Kennedyho vesmírneho strediska na Floride.

10:04

Ceny benzínov v 16. týždni po piatich týždňoch zdražovania klesli. Cena nafty kulminovala pod hodnotou 1,60 eura za liter. V porovnaní s minulým rokom boli ceny pohonných látok vyššie v priemere o 7 %.

09:53

Ukrajinský súd nariadil v piatok väzbu pre ministra poľnohospodárstva Mykolu Soľského v súvislosti s obvineniami z účasti na nelegálnom nadobudnutí štátnej pôdy v hodnote takmer siedmich miliónov eur.

Samotný Soľskyj obvinenia odmieta.

09:43

Ceny priemyselných výrobcov pre tuzemský trh boli v marci 2024 medziročne tretíkrát po sebe nižšie o 15 %. Prispel k tomu najmä pokles cien v energetike až o 31 %.

09:36

Zlodeji elektrických káblov v noci na piatok paralyzovali železničnú dopravu v častiach západného Nemecka. Spôsobilo to meškania vlakov, ktoré budú podľa očakávania pretrvávať až do piatkového poludnia.

09:28

V marci 2024 boli ceny poľnohospodárskych výrobkov medziročne nižšie o 12,8 %. Ceny rastlinných výrobkov boli o 20,5 % nižšie ako v rovnakom období minulého roka, ceny živočíšnych výrobkov o 7 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

09:15

Japonské úrady sa chystajú osadiť obrovskú čiernu bariéru, ktorá bude brániť v populárnom výhľade na ikonickú horu Fudži. Na takýto krok ich podnietili davy nevychovaných zahraničných turistov.

09:00

Severokórejský líder Kim Čong-un dohliadal na skúšku salvových raketometov, oznámili v piatok severokórejské médiá.

Testované ukazovatele testu boli vyhodnotené ako veľmi uspokojivé, uviedla severokórejská štátna agentúra KCNA.

08:52

Ceny ropy v piatok ráno vzrástli a po dvoch týždňoch v strate za sebou smerujú k celotýždňovému zisku. Trh podporila najmä americká ministerka financií Janet Yellenová, keď vyjadrila optimizmus, že hospodársky rast v USA bol v prvom štvrťroku pravdepodobne silnejší, než naznačili prvé odhady.

08:42

Parlament v malom pyrenejskom kniežatstve Andorra vo štvrtok schválil zákon, ktorý stanovuje požiadavku na minimálnu znalosť katalánčiny pre cudzincov.

Cieľom zákona je posilniť postavenie katalánčiny.

08:27

Bývalý britský minister obrany Ben Wallace vo štvrtok v rozhovore pre agentúru DPA varoval pred návrhmi, aby sa vojna na Ukrajine stala zamrznutým konfliktom.

Myšlienku “zmrazenia” vojny na Ukrajine nedávno vyslovil vysokopostavený člen vládnucich sociálnych demokratov v Nemecku.

08:18

Poľsko a Litva sú pripravené pomôcť ukrajinským úradom vrátiť do vlasti mužov podliehajúcich brannej povinnosti. Uviedli to predstavitelia oboch krajín vo štvrtok po tom, ako Kyjev oznámil pozastavenie konzulárnych služieb pre týchto Ukrajincov v zahraničí.

08:03

Turecký súd vo štvrtok odsúdil deväť zamestnancov štátnych železníc na osem až 17 a pol roka väzenia za “spôsobenie smrti a zranenia z nedbanlivosti” v súvislosti s tragickou nehodou z roku 2018.

Najvyšší trest dostal vtedajší regionálny riaditeľ tureckých štátnych železníc – 17 a pol roka za mrežami.

07:55

Čínsky minister zahraničných vecí Wang I v piatok počas schôdzky v Pekingu vyzval svojho amerického kolegu Antonyho Blinkena na riešenie rastúcich nezhôd medzi Pekingom a Washingtonom.

Blinken vyjadril na začiatku stretnutia nádej na pokrok v otázkach, na ktorých sa dohodli americký prezident Joe Biden a čínsky líder Si Ťin-pching. Šéf americkej diplomacie však povedal, že bude veľmi priamo hovoriť o sporných záležitostiach, medzi ktoré zrejme patria Rusko, Taiwan a obchodná výmena.

Antony Blinken
Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken (vľavo) a čínsky šéf diplomacie Wang I pózujú počas stretnutia v Pekingu
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










Reklama

NAJNOVŠIE










Reklama
Reklama

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

NAJNOVŠIE ROZHOVORY

NAJNOVŠIE Z DOMOVA

NAJNOVŠIE ZO ZAHRANIČIA

NAJNOVŠIE ZO ŠPORTU

NAJNOVŠIE ZO SVETONÁZORU

FOTO DŇA

Na snímke meotar a ďalšie učebné pomôcky v Múzeu školstva a pedagogiky, ktoré otvorili po niekoľkých rokoch od rekonštrukcie nových priestorov, sťahovania a budovania múzejného zázemia v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves

Autor: TASR - Dano Veselský

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Reklama
Reklama
Reklama
Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali