Tomáš Zdechovský

NAŽIVO

Ursula von der Leyenová uviedla, že Moldavsku sa podarilo dokončiť 93 % reforiem dohodnutých v rámci plánu rastu.

18:56

Výbuch v katarskej priemyselnej zóne Ras Lafán si vyžiadal 13 mŕtvych a 66 zranených.

18:55

Mark Carney a Emmanuel Macron ocenili Starmerove snahy pri podpore Ukrajiny. Carney uviedol, že vďaka úsiliu Starmera je svet bezpečnejším miestom.

18:54

Rezort diplomacie Burkiny Faso si v pondelok predvolalo veľvyslanca EÚ kvôli rezolúcii europarlamentu a kritickému vyjadreniu francúzskeho europoslanca na adresu vládnucej junty.

18:52

Rubio v utorok odcestuje na návštevu troch krajín Perzského zálivu.

18:51

V Estónsku našli havarovaný dron s piatimi kilogramami výbušniny, informovala televízno-rozhlasová spoločnosť ERR .

18:29

Z údajov monitorovacích spoločností vyplýva, že doprava v Hormuzskom prielive prebieha rýchlejším tempom než pred podpísaním rámcovej dohody medzi Iránom a USA.

17:45

Pri výbuchu v závode na spracovanie skvapalneného zemného plynu (LNG) v Katare zahynulo 13 ľudí, informuje agentúra Reuters.

Výbuch a následný požiar sa stali v závode na spracovanie plynu „Barzan“ počas technických prác súvisiacich s opätovným spustením prevádzky.

Predtým bolo oznámené, že 54 ľudí utrpelo zranenia a 18 je nezvestných.

17:43

Ukrajinské drony zaútočili na satelitné komunikačné centrum v ruskom meste Dubna. Útok potvrdili aj ruské miesta.

17:43

Starosta Veľkého Manchestru Andy Burnham zložil poslanecký sľub.

17:26

Riaditeľ Centra dialógu Juliusa Mieroszewského Lukasz Adamski uviedol, že zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by bol proces exhumácií obetí volynského masakra na Ukrajine ohrozený.

17:23

USA na 60 dní zrušili sankcie voči iránskej rope a ropným produktom, uviedol minister financií USA Bessent.

Teherán už skôr oznámil, že sa včera vo Švajčiarsku podarilo dosiahnuť dohodu s Američanmi o zrušení sankcií a ukončení vojny v Libanone. Obe tieto veci boli stanovené v memorande medzi USA a Iránom, ktoré bolo podpísané minulý týždeň.

15:58

Slovinské združenie novinárov a Odborový zväz novinárov vyjadrili podporu zamestnancom ČT a Českého rozhlasu, ktorí vstúpili do výstražného štrajku.

15:57
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Vedúci delegácie výboru EP dostal vyhrážky smrťou. Počas svojho mediálneho turné spomína Kuciaka, Čaputovú a nezabudol si kopnuť do Danka

Vedúci delegácie výboru Európskeho parlamentu (EP) Tomáš Zdechovský (český europoslanec) dostal kvôli kontrolnej misii na Slovensku vyhrážky smrťou. Uviedol to vo štvrtkovej relácii Braňo Závodský naživo. Útoky Zdechovský považuje za reakciu na vyjadrenia slovenského ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD), ktorý označil misiu EP na Slovensku ako „trestnú výpravu“

Tomáš Zdechovský
Na snímke Tomáš Zdechovský / Foto: TASR – Pavel Neubauer
❚❚
.

„Ja sa týchto vyhrážok smrťou nebojím. Budem pokračovať v odkaze Jána Kuciaka. Ján Kuciak zomrel, lebo bojoval za spravodlivosť a lepšie Slovensko. A pokiaľ my, demokrati, ktorí veríme v demokraciu a v to, že môže spoločnosť žiť bez korupcie a bez akýchkoľvek kriminálnych aktivít, prestaneme robiť našu prácu, tak tá demokracia zomrie a nastupuje diktatúra,“ uviedol Zdechovský.

Poznamenal, že sa na Slovensku cíti ako doma a narodil sa tu jeho starý otec, a aj so spomienkou naňho chce túto kontrolnú misiu dotiahnuť do konca. Všetkým, ktorí sa mu vyhrážajú smrťou odkázal, že sa ich nebojí, a že zistenia z kontroly na Slovensku dotiahnu do konca, či už formou odporúčaní europarlamentu, alebo podnetmi orgánom činným v trestnom konaní.

Vyjadril sa aj k slovám predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Andreja Danka, ktorého rozhnevali Zdechovského slová o tom, že Slovensko je „banánová republika“ a požadoval od europoslanca ospravedlnenie.

„Ja sa tomu trochu smejem. Ja by som možno mal vyzvať pána Danka, ak je slušný a je džentlmen, a vie sa správať, tak sa má ospravedlniť bývalej prezidentke Zuzane Čaputovej, ako o nej hovoril nespisovne. Alebo ako hovoril o Ursule von der Leyen. Myslím, že banánová republika je slabé slovo na to, čo sme videli na Slovensku počas tejto misie,“ myslí si Zdechovský.

Dodal, že hoci sa misia po kontrole vyjadrovala veľmi všeobecne, neznamená to, že nemajú dôkazy o ďalších „zlodejinách“, ktoré sa na Slovensku diali v uplynulom období.

.

„Je to naozaj nielen Pôdohospodárska platobná agentúra, ale aj ďalšie európske peniaze, ktoré sú na Slovensku systematicky rozkrádané,“ uviedol.

V tomto smere spomenul napríklad prostriedky určené na riešenie chudoby v marginalizovaných rómskych komunitách.

„Chcete vedieť, aký je výsledok? Žiadny. Naozaj žiadny,“ zdôraznil europoslanec.

Poukázal napríklad na to, že v rómskych osadách dosiaľ nie je pitná voda ani elektrina, tak ako to bolo v roku 2004 (rok vstupu Slovenska do EÚ – pozn. SITA). Zdechovský uviedol, že Slovensko malo k dispozícii miliardy eur na riešenie tejto problematiky a bývanie. „Za 20 rokov ste neurobili vôbec nič,“ vyjadril sa.

Peniaze na tieto účely sa podľa jeho slov rozkradli. Zdechovský poukázal aj na absenciu diaľnice medzi Bratislavou a Košicami.

.

„Ďalšie veci, ktoré vidíme. Výstavba niektorých kľúčových ciest má tak zlú prípravu, že tá stavba stojí triktár až šesťkrát viac oproti vysúťaženej cene,“ vravel.

Dodal, že Slovensko má množstvo dodatkov k zmluvám pri čerpaní európskych peňazí, tvrdil tiež, že poniektoré stavby boli tak nekvalitne urobené, že museli byť po niekoľkých rokoch opravované.

„To som ešte veľmi mierny, keby som vzal napríklad rôzne projekty, ktoré sa týkajú vodného hospodárstva, kde sme sa tomu do hĺbky nevenovali a kde asi pôjde ďalšia misia,“ poznamenal.

„Naozaj si niekto na Slovensku myslí, že sme všetci spadli z višne? Že si nevieme spočítať, za koľko máte kubík betónu vy, a za koľko ho máme v Českej republike alebo za koľko je v Rumunsku alebo Bulharsku?“ spytoval sa.

Rovnako sa spýtal, či si niekto myslí, že nejestvujú analytické programy, ktoré ukážu, ktoré firmy najväčšmi profitujú z európskych peňazí a aké sú ich vzťahy s politickými subjektmi. Položil aj otázku, či si niekto na Slovensku naozaj myslí, že delegácia, ktorá prišla z Bruselu nič nevie o Slovensku a nevie sa neformálne stretnúť z bývalými vyšetrovateľmi z NAKA.

.

„To je úplne naivné, naivná predstava vašich politikov. A ak si myslia, že európske fondy slúžia ako bankomat pre niektoré politické strany, tak sa jednoducho mýlia,“ uviedol.

Zdôraznil, že buď Slovensko začne dodržiavať určité pravidlá, alebo európske fondy mať nebude. „A to by bola škoda,“ podotkol Zdechovský.

Nemyslí si, že Slovensko sa dostáva do úplnej izolácie. „Nás to tak hrozne mrzí, vidieť ako Slovensko nerastie,“ vyjadril sa.

Poukázal na Českú republiku, kde sa za minulý rok postavili desiatky kilometrov diaľnic a majú pripravené aj ďalšie projekty na najbližšie roky, bez ohľadu na to, kto bude vládnuť.

„A prečo to na Slovensku nejde? Prečo nezrýchľujete železnice? Prečo sa nerobia infraštruktúrne projekty, aby bolo 5G aj na strednom a východnom Slovensku?“ kládol otázky.

Spomenul i to, že so svojím tímom sa pokúšali ubytovať v jednej zo sporných haciend. Podľa jeho slov im ponúkli ubytovanie za 900 eur na jednu noc, ďalšie dni vraj už mali zarezervované.

Zdechovský sa vyjadril aj k plánovanému stretnutiu misie s predsedom vlády Robertom Ficom (Smer-SD). Ako uviedol, premiér najprv prostredníctvom svojich asistentov prisľúbil stretnutie, napokon ho ale zrušil pre cestu do Arménska. S misiou sa napokon nestretol. Zdechovský ale podotkol, že mal zaujímavé stretnutia s ministrom pôdohospodárstva Richardom Takáčom (Smer-SD) i ministrom investícií Samuelom Migaľom (nom. Smeru). Dodal, že ministrovi pôdohospodárstva verí, že dôjde k náprave. Zdechovský uviedol, že absolvovali stretnutia s vládnymi politikmi, i delegáciou z parlamentu, kde boli zastúpené všetky politické strany.

„Nevyberali sme si nikoho,“ podotkol. Dodal, že sa stretli aj s mimovládnymi organizáciami, ktoré sa venujú problematike korupcie, a tiež s investigatívnymi novinármi.

„Pán minister vnútra asi nevie, že v demokracii majú neziskové organizácie a novinári rolu strážneho psa demokracie. Teda je jasné, že začíname u nich. Je to úplne bežný postup,“ reagoval na výčitku ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD), že sa delegácia EP najprv stretla s mimovládkami.

Poznamenal, že sa chcel stretnúť aj so šéfom rezortu vnútra, avšak ten podľa jeho asistentov na stretnutie nemal čas, hoci iní ministri si ho našli.

.

Europoslanec popísal i ďalší postup. Vysvetlil, že misia spíše správu, poskytne ju ostatným europoslancom, následne bude verejne prerokovaná na výbore. Potom správu odošlú Európskej komisii, OLAF-u (Európsky úrad pre boj proti podvodom), európskemu prokurátorovi aj všetkým ambasádam.

„Potom sa budeme baviť, čo ďalej. Asi najskôr na základe tých zistení budeme chcieť diskusiu v pléne a híring na výbore pre rozpočtovú kontrolu,“ uviedol.

Dodal, že majú aj ďalšie podozrenie, o ktorom počas cesty nehovorili a chcú si ho v pokoji preveriť. Dodal, že zo Slovenska si odviezli množstvo materiálu, ktorý je potrebné prejsť. Správu nechcel viac priblížiť, uviedol, že najprv s ňou potrebuje oboznámiť kolegov europoslancov. Až potom ju priblížia verejnosti a médiám.

„Na Slovensku je tých zistení toľko, a sú také vážne, že musíme ten problém systematicky riešiť,“ uviedol Zdechovský.

„V túto chvíľu by som nechcel strašiť obyvateľov Slovenska. Neplánujeme to navrhnúť a ani sa to v najbližších dňoch neplánuje,“ uviedol na margo možnosti zastavenia eurofondov pre Slovensko.

.

Podotkol ale, že je pravda, že Slovensko bude čeliť zvýšeným kontrolám a preverovaniu niektorých eurofondov.

 

Prečítajte si tiež:

 

 

.

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Retro deň v Dúbravke ukáže zábavu v dobe bez mobilov a chatov , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Pokus 59-ročného muža preplávať Váh v Komárne sa skončil tragicky

Pátranie polície po 59-ročnom mužovi, ktorý sa pravdepodobne pokúsil preplávať na druhú stranu rieky Váh v Komárne, sa skončilo tragicky.…

22. 06. 2026 | Regióny | 1 min. čítania |
22. 06. 2026 | Regióny | 1 min. čítania |

Polícia zefektívňuje boj proti legalizácii výnosov z medzinárodnej trestnej činnosti, v jednom prípade obvinili až desať právnických osôb

Polícia zefektívňuje boj proti legalizácii výnosov z medzinárodnej trestnej činnosti na Slovensku. Ako informovalo Prezídium Policajného zboru, v rámci rozsiahleho…

22. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
22. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Únia kriminalizuje umelú inteligenciu vytvárajúcu obsah o sexuálnom zneužívaní detí

Dizajnéri AI systémov, ktoré vytvárajú AI obrázky sexuálneho zneužívania detí, môžu čeliť väzeniu podľa sprísnených pravidiel, ktoré v pondelok schválili…

22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

Najvyšší bezpečnostní predstavitelia Indie a Iránu sa v pondelok stretli v New Dillí počas summitu BRICS

Najvyšší bezpečnostní predstavitelia Indie a Iránu sa v pondelok stretli v Naí Dillí počas summitu BRICS. Zúčastnil sa aj čínsky…

22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

V Brezne vzniklo 96 nájomných bytov s podporou Štátneho fondu rozvoja bývania

V čase rastúcich cien bývania nadobúdajú projekty nájomných bytov čoraz väčší význam. Jedným z nich je výstavba 96 bytových jednotiek…

22. 06. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania |
22. 06. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania |


.
.

.

Blogy

Viktor Pondělík

Milan Šupa

Andrej Sablič

Anton Čapkovič

Miroslav Urban

Rastislav Vasilišin

.
.

Ako ovplyvňujú vojnu útoky ukrajinských ozbrojených síl na Rusko a aká bude reakcia Kremľa?

Minulý týždeň sa niesol v znamení silných a veľmi rezonujúcich útokov na ruskú palivovú a priemyselnú infraštruktúru

22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 13 min. čítania |

.

Vratko z Iné Kafé reaguje na Púchovského plače: „Tak kto je tu pomýlený?“

Hlavná tvár slovenskej kapely Iné Kafé Vratko Rohoň vo videu na sociálnej sieti komentoval vyjadrenia aktivistu  Davida Púchovského k textu…

22. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
22. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Novinárka, ktorá sa nebála konfrontovať aj Matoviča. Z agentúry SITA ju vyhodili. Posiela odkaz Žákovi: „Môžeš sa hanbiť!“

Redaktorku spravodajskej agentúry SITA Anitu Radi údajne kvôli kritickým vyjadreniam na platforme Youtube vyhodili z redakcie

22. 06. 2026 | Aktualizované 22. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |
22. 06. 2026 | Aktualizované 22. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |

Česká vláda vyradila prezidenta Pavla z delegácie na samit NATO

Česká vláda v pondelok rozhodla, že prezident Petr Pavel nebude súčasťou delegácie na júlovom samite NATO v tureckej Ankare. Českú…

22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Poľský minister obrany varoval: Vzťahy medzi Varšavou a Kyjevom sa uberajú nesprávnym smerom

V dôsledku poľsko-ukrajinského historického sporu sa bilaterálne vzťahy uberajú zlým smerom, eskalácia situácie však nahráva Rusku – napísal v nedeľu…

22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
.

Zarábaj na nehnuteľnostiach

Chceš zarábať na nehnuteľnostiach, ale nemáš veľký kapitál? Táto kniha ti ukáže presne ako na to. Knihu nájdete tu

22. 06. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania |

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ruská armáda postúpila na východných prístupoch k Konstantinovke

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

22. 06. 2026 | Aktualizované 22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |
22. 06. 2026 | Aktualizované 22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |

Čínska vláda uvalila vývozné obmedzenia na desať amerických spoločností pôsobiacich v oblasti obrany a ťažby vzácnych zemínobr

Čína oznámila, že uvalila vývozné obmedzenia na desať amerických spoločností pôsobiacich v oblasti obrany a ťažby vzácnych zemín. Obmedzenia majú…

22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Keir Starmer rezignoval

Britské médiá to už skôr predpovedali. Tlak na Starmera v rámci Labouristickej strany sa výrazne zvýšil po víťazstve jeho politického…

22. 06. 2026 | Aktualizované 22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
22. 06. 2026 | Aktualizované 22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
.

Mexickí fanúšikovia na MS podporujú Irán ako svoj druhý tím

Počas nedeľňajšieho stretnutia majstrovstiev sveta vo futbale medzi Iránom a Belgickom na štadióne v americkom Los Angeles prišli iránskemu výberu…

22. 06. 2026 |

Ako sa Trumpove vzťahy s európskymi lídrami postupne rozpadali

Trumpove zdanlivo neformálne poznámky o taliankej premiérke vyvolali diplomatickú hádku. Nie je to však prvýkrát, čo tento nepredvídateľný líder nahneval…

22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |

Blaha našiel šokujúci odkaz na hrobe svojho otca. „Mohol by som láskavo požiadať všetkých tých lepšoľudí…“

Europoslanec Ľuboš Blaha na svojom profile na Telegrame informoval o šokujúcom náleze, ktorý objavil na mieste posledného odpočinku svojho otca,…

22. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |
22. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |

„Mr. Bean na kokaíne.“ Šéf amerického ministerstva financií vyzval Trumpa, aby neprivítal Zelenského

Šéf amerického ministerstva financií Scott Bessent vyzval Trumpa, aby neprivítal Zelenského, ktorého v knihe opisujú ako „Mr. Beana na kokaíne“,…

22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
.

4 onkológovia prezradili, ktorý produkt by zo svojich domovov okamžite odstránili

Váš domov je vaším útočiskom, ale môžu sa v ňom nachádzať aj zdanlivo neškodné výrobky, ktoré by mohli nenápadne zvyšovať…

22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |

Michelko: Agresivita, plytkosť a úbohosť niektorých príspevkov osobitne Pročka a Galka prerazila všetky dná

Tohto týždňová debata v parlamente ohľadom vyslovovania dôvery vláde, v dôsledku ústavného zákona o dlhovej brzde, znova ukázala na beznádejne…

22. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
22. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

Zelenskyj sa rozhodol Poliakov odrezať

Konflikt medzi Ukrajinou a Poľskom vznikol v dôsledku toho, že Zelenskyj sa rozhodol Poliakov odrezať. Napísala to na svojom kanáli…

22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Vlna extrémnych horúčav si vo Francúzsku vyžiadala životy dvoch detí zabudnutých v aute

Dve malé deti zomreli vo Francúzsku pravdepodobne v dôsledku extrémnych horúčav, ktoré zasiahli veľkú časť Európy. Súrodencov vo veku dva…

22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

.

Svet sa bude musieť znovu vrátiť k ozbrojeným obchodným lodiam

Rusko, 22. jún 2026 - Mnohých dnes prekvapujú správy o kontajnerových odpaľovacích zariadeniach na civilných lodiach, o možnosti umiestnenia krídlatých…

22. 06. 2026 |

Rupert Lowe v utorok zverejnil šokujúcu 219-stranovú nezávislú správu

Nezávislý poslanec Rupert Lowe v utorok zverejnil šokujúcu 219-stranovú nezávislú správu, v ktorej podrobne opisuje systematické sexuálne vykorisťovanie najmenej 250…

22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

Zelenskyj pritvrdil. Naďalej kritizuje poľského prezidenta Nawrockého: „Dopadne to pre neho zle“

Zelenskyj drzo povedal, že meno Karol nesúvisí s monarchickým titulom

22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Zamieša kartami? Minister Ráž bude kandidovať na primátora Bratislavy

Minister dopravy Jozef Ráž sa bude v tohtoročných jesenných voľbách uchádzať o post primátora Bratislavy. Kandidovať bude ako nezávislý. Oznámil…

22. 06. 2026 | Aktualizované 22. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania |
22. 06. 2026 | Aktualizované 22. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania |

V Nitre horel autobus, v ktorom sa viezlo 34 ľudí

Na Bratislavskej ulici v Nitre horel autobus vezúci deti na školskom výlete. V čase vypuknutia požiaru sa v ňom nachádzalo…

22. 06. 2026 | Aktualizované 22. 06. 2026 | Regióny | 1 min. čítania |
22. 06. 2026 | Aktualizované 22. 06. 2026 | Regióny | 1 min. čítania |

Situácia sa mení. Rusi po dlhej prestávke opäť začali masívne útočiť na Charkov pomocou KAB

Rusi po dlhej prestávke opäť začali masívne útočiť na Charkov pomocou KAB, priznávajú ukrajinskí vojaci 

22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

USA zvyšujú tlak, Kuba reaguje snahou o demokratizáciu režimu

V júni tohto roka sa vo vzťahoch USA a Kuby odohrali dve mimoriadne dôležité udalosti. Prvou bola návšteva americkej základne…

22. 06. 2026 | Komentáre | 17 min. čítania |
22. 06. 2026 | Komentáre | 17 min. čítania |

Zadlžovanie je na Západe “v móde”

V stredu minulý týždeň sa skončilo stretnutie krajín G7 vo francúzskom Évian-les-Bainse. Do tohto fóra, ktoré existuje od roku 1974,…

22. 06. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania |
22. 06. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania |

Rakety vo vojne: Ktorý kráľ ako prvý použil železné rakety?

Rakety patria medzi najvýznamnejšie vojenské vynálezy v dejinách ľudstva a ich história siaha oveľa ďalej, než si mnohí myslia. Hoci…

22. 06. 2026 |

Na Brazíliu zaútočili mimozemšťania. O čo išlo?

Brazílčanov varovali pred mimozemským útokom prostredníctvom systému núdzového varovania

22. 06. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania |

Zákaz alkoholu sa v jednom prípade rozšíri aj na spolujazdca

Zákaz alkoholu na cestách sa po novom bude týkať aj spolujazdcov na motorkách či bicykloch. So zmenou prichádza novela zákona…

22. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
22. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Miska na krmivo: Hrozná chyba, ktorú robí väčšina majiteľov psov každý deň

Miska na krmivo patrí medzi najpoužívanejšie predmety v živote každého psa, no prekvapivo ju mnoho majiteľov nečistí dostatočne často. Táto…

22. 06. 2026 |

.

NAŽIVO

Ursula von der Leyenová uviedla, že Moldavsku sa podarilo dokončiť 93 % reforiem dohodnutých v rámci plánu rastu.

18:56

Výbuch v katarskej priemyselnej zóne Ras Lafán si vyžiadal 13 mŕtvych a 66 zranených.

18:55

Mark Carney a Emmanuel Macron ocenili Starmerove snahy pri podpore Ukrajiny. Carney uviedol, že vďaka úsiliu Starmera je svet bezpečnejším miestom.

18:54

Rezort diplomacie Burkiny Faso si v pondelok predvolalo veľvyslanca EÚ kvôli rezolúcii europarlamentu a kritickému vyjadreniu francúzskeho europoslanca na adresu vládnucej junty.

18:52

.

Firmy v rámci e-fakturácie kritizujú chaos a žiadajú viac času

Pripravovaný systém elektronickej fakturácie čakajú ďalšie úpravy ešte pred jeho ostrým spustením. Novela zákona o dani z pridanej hodnoty, ktorá…

22. 06. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania |
22. 06. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania |

Ženu na vrchole Kriváňa zasiahol blesk

Ženu na vrchole Kriváňa vo Vysokých Tatrách trafil blesk, pri následnom páde utrpela ďalšie zranenia. Na svojej webovej stránke o…

22. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
22. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Ruská armáda zbombardovala základňu ukrajinských mobilizačných komisárov

Ukrajina, 22. jún 2026 - Ruské kanály priniesli video zachytávajúce zničenie základne ukrajinských mobilizačných komisárov . Prostredníctvom prostriedkov leteckého prieskumu…

22. 06. 2026 |

Šutaj Eštok začína klásť podmienky k schváleniu rozpočtu

Vládna koalícia má za sebou úspešné hlasovanie o dôvere vlády v parlamente, no tento rok ju ešte čaká podobná – a pravdepodobne…

22. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
22. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

.

NAJČÍTANEJŠIE










Fürst po bitvě generálem

Václav Hořejší se zase jednou neudržel a poslal mi email, ve kterém se chlubí, že je nejcitovanější český imunolog. Tak…

22. 06. 2026 | Česky | 9 min. čítania |
22. 06. 2026 | Česky | 9 min. čítania |

.
.

Blogy

Viktor Pondělík

Milan Šupa

Andrej Sablič

Anton Čapkovič

Miroslav Urban

Rastislav Vasilišin

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov