Toto sa na nás valí z USA od výrobcov vakcín

Bratislava 28. novembra 2019 (HSP/Foto:Pixabay, Facebook)

 

Americký chlapec Ameer Hamideh má 9 rokov a bola mu odmietnutá kontraindikácia pre očkovanie po tom, čo v New Yorku bol v júni 2019 schválený zákon, ktorý odstraňuje všetky výhrady voči očkovaniu na základe svedomia a prikazuje očkovanie ako nutnú podmienku pre navštevovanie školy

Ilustračné foto

Ameer sa narodil predčasne a mal mozgovú príhodu pri narodení. Vo veku 3 rokov bol diagnostikovaný na mozgovú obrnu a zvláštnu záchvatovú poruchu, zvanú Lennox Gastaut syndróm. Ameerove záchvaty začali hneď po prvých dávkach vakcín vo veku 5 mesiacov. Jeho rodičia si mysleli, že to súvisí s komplikáciami pri jeho narodení, a tak poslušne išli podľa odporúčaného očkovacieho kalendára, ako im radili lekári. Až keď v 2. roku života dostal vakcínu proti chrípke, začali pochybovať, či jeho zhoršujúci sa stav nemôže súvisieť s očkovaním.

Na snímke je malý Ameer Hamideh

Po tom všetkom je len prirodzené, že Ameer získal medicínsku výnimku od neurológa, že má kontraindikácie pre ďalšie očkovania. V septembri však škola informovala rodičov Ameera, že nemôže do školy, pretože škola obdržala list od riaditeľky Úradu pre imunizáciu v New Yorku, ktorá tvrdí, že Lennox Gastaut syndróm so záchvatmi nie je platnou kontraindikáciou. Rodičia sa samozrejme obávajú, že ďalšie očkovanie spustí také záchvaty, že ich syn môže zomrieť. V interview rodičia uviedli, že vďaka ketonickej diéte a CBD oleju sa ich syn dostal z 20-30 záchvatov za deň na nulu. Rodičia vidia pokrok a nechcú synovi uškodiť ďalšou dávkou kombinovanej vakcíny proti tetanu, záškrtu a čiernemu kašľu.

Globálny vakcinančný trh bol v roku 2018 ohodnotený na 35,8 mld USD, predpokladá sa však, že do roku 2024 sa jeho hodnota zdvojnásobí. Hlavný dôvod pre exponenciálny rast je stratégia, aby vakcíny boli nutnou podmienkou pre prijatie do škôl, škôlok, kým na druhej strane majú byť výhrady svedomia voči vakcínam úplne odstránené z legislatív štátov, ako má napr. USA. Po rozsudku Najvyššieho súdu USA v roku 2011, výrobcovia vakcín sú jedinými korporáciami, ktoré predávajú v USA výrobky, proti ktorým sa nedá súdiť sa, dokonca aj keď existujú dôkazy, že výrobok mohol byť bezpečnejší. Po tom, čo Kongres novelizoval Zákon o detskom poškodení vakcínami v roku 1987, lekári a zdravotníci, podávajúci federálne odporúčané vakcíny, ktoré poškodili alebo zabili deti, rovnako nemôžu byť súdne stíhaní. Tento ochranný plášť garantovaný štátom je kľúčový pre ohromné zisky výrobcov vakcín.

Paradoxne, oficiálnym zdôvodnením prečo mali byť nemedicínske výnimky a povinné vakcíny pre účasť v škole zavedené bolo, aby boli chránené deti, ktoré majú tzv. skompromitovanú imunitu, lebo oni vraj nemôžu byť očkované. Ameer je však jasný príklad, ktorý by mal dostať výnimku, keď to odporúča aj jeho neurológ, no žiaľ nemá právo na uznanie kontraindikácie. Schválené kontraindikácie sú takmer neexistujúce. To, že vážne neurologické záchvaty nie sú platná kontraindikácia by malo zobudiť mnohých, keďže febrilné kŕče sú výrobcom uvádzaným nežiaducim účinkom väčšiny vakcín.

12. 11. 2019 miestny sudca vydal dočasné nariadenie, aby Ameer mohol navštevovať svoju školu počas pokračovania súdneho prípadu. Súdny proces totiž pokračuje v decembri. Takých prípadov je však veľa. Nie sú to anti-vaxxeri, ale ex-vaxxeri. V auguste vyšiel článok rodičov, ktorí prestali očkovať svoje deti, keď ich najstarší syn dostal autoimúnnu encefalitídu po vakcíne proti HPV a bol hospitalizovaný 31 dní. A koľko rodičov si ešte stále nespojilo, že tá detská cukrovka, že alergia, neurodegeneratívne ochorenie, dokonca dnes čoraz zvláštnejšie druhy rakoviny už u detí môžu byť dôsledkom, niekedy oneskoreným, po podaní vakcín s kumulatívnym efektom?

Na snímke Ameer s rodinou

Politici v najliberálnejších a zároveň najľavicovejších štátoch Kalifornia a New York schválili nedávno zákony, ktoré odstraňujú zákonné právo lekárom na profesionálny úsudok udeliť deťom medicínsku výnimku pre očkovanie, tzv. uznanie kontraindikácie. Poradná komisia pre imunizačné praktiky /ACIP/ Centra pre prevenciu a kontrolu chorôb /CDC/ uznáva len tieto dva typy reakcií po očkovaní, na základe ktorých je možné získať medicínsku výnimku:

  1. Život ohrozujúca alergická anafylaktická reakcia, ktorá sa objaví za pár minút po očkovaní
  2. Výskyt encefalopatie, ako predĺžených záchvatov, kómy a ďalších mozgových disfunkcií v rámci 7 dní po podaní kombinovanej vakcíny proti čiernemu kašľu, ale len ak lekár verí, že encefalopatia „nesúvisí s iným prípadom“.

CDC je federálna agentúra pod Ministerstvom zdravotníctva USA. Jej poradná komisia napr. hovorí lekárom, že tehotenstvo a vážna imunodeficiencia sú kontraidindikáciami pre vakcíny so živým vírusom ako MMR /vakcína proti osýpkam, mumpsu a ružienke/ a herpes zoster. Ale neaktivované vakcíny nie sú absolútne kontraindikáciou pre žiadnu z týchto skupín. Na druhej strane tvrdia, že odporúčané vakcíny musia byť povinné pre žiakov škôl, aby vraj chránili tehotné a vážne imunodeficientné osoby, ktoré aj tak majú dostať všetky neaktivované vakcíny.

CDC príjima ročne milióny dolárov od výrobcov liekov a vakcín cez svoju CDC nadáciu. Tá tie poskytuje CDC po odpočítaní poplatku. Napriek tomu CDC si dlhodobo nepravdivo uvádza, že „neakceptuje žiadnu komerčnú podporu“ a „nemá finančné záujmy alebo iné vzťahy s výrobcami komerčných výrobkov“. Niekoľko mimovládok, tzv. watchdogs vyzvalo nedávno CDC, aby prestalo tieto nepravdy uvádzať. Len v rokoch 2014 až 2018 CDC prijalo 79,6 milióna od výrobcov liekov a ďalších výrobcov, načo v roku 2015 prvýkrát upozornil Britský medicínsky žurnál. CDC podľa údajov z roku 2017 je držiteľom 56 patentov týkajúcich sa rôznych aspektov vývoja, výroby a dodania vakcín a adjuvantov vo vakcínach. CDC teda priamo profituje z patentov pri predaji vakcín a preto by malo byť podrobené preskúmaniu finančných vzťahov s výrobcami vakcín a toho, aký dopad majú tieto vzťahy na ich odobrenia vakcín ako „bezpečných“. Podobne vládny Národný inštitút zdravia mal za rok 2009 najvyššie príjmy z licenčných poplatkov z patentov týkajúcich sa výskumu na HPV, ktorý licencoval firmám Merck, MedImmune a GSK.

Uvediem jeden z mnohých príkladov využitia grantu, ktorý dostala Marylandska agentúra pre prevenciu a propagáciu zdravia od CDC a tiež od Asociácie manažérov pre imunizáciu, ktorú financujú top vakcinačný giganti Merck, Pfizer, Sanofi Pasteur. Agentúra minulý rok zorganizovala HPV sympózium pre pediatrov a ministerských úradníkov, na ktorej prednášajúci, platený Merckom, ponúkol pediatrom 5000 USD v hotovosti, ak dosiahnu isté ciele v predaji vakcíny proti HPV. V tom istom roku bol v Marylande predložený návrh zákona, ktorý nanucuje produkt Mercku deťom ako podmienku navštevovania školy. Návrh zákona žiada zaviesť túto nepotrebnú a nebezpečnú vakcínu už aj v New York a tlak je všade vo svete. Dokonca aj na Slovensku, kde ju začal nedávno hradiť štát, no snaha je, aby sa stala povinnou.

Tento text je kombinovaným prekladom dvoch článkov /Výnimka pre Ameera a CDC v konflikte záujmov/ publikovaných tento mesiac na portáli Dr. Mercolu, ktorý je najnavštevovanejšou webstránkou o prirodzenom zdraví na svete s 30 mil. návštevníkov mesačne a s miliónom odoberateľov emailových správ, pričom eviduje každý deň 1000 nových prihlasovateľov. Joseph Mercola dlhé roky prispieva do Hufftington Post, býva hosťom televíznych relácií amerických staníc a autorom mnohých kníh, z toho dvoch NY Times bestsellerov. Všetky tvrdenia v tomto texte je teda možno dohľadať v odkazoch uvedených v anglickom origináli spomínaných článkov, nakoľko články na mercola.com spĺňajú vysoké novinárske aj odborné štandardy.

Janka Tutková

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Vybrali sme

Líder Náhorného Karabachu: Azerbajdžanské sily sa blížia k mestu Šuša

0 icon

Jerevan/Baku 29. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   Prezident medzinárodne neuznanej Náhornokarabašskej republiky Arajik Harutjunjan vo štvrtok uviedol, že azerbajdžanské sily postupujú ďalej, pričom sa nachádzajú len niekoľko kilometrov od kľúčového mesta Šuša. Informovala o tom agentúra Reuters "Nepriateľ je niekoľko kilometrov od Šuši, najviac päť kilometrov," povedal vo videu na Facebooku…

Zdravé a bezpečné bývanie pomáha znížiť novorodeneckú úmrtnosť, tvrdí Kusá

0 icon

Bratislava 29. októbra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-František Iván )   Zdravé a bezpečné bývanie je dôležitým základom aj pre úsilie o znižovanie novorodeneckej úmrtnosti. Preto by v tejto súvislosti bolo potrebné zamerať sa na cielené riešenie bývania tam, kde sa rómske susedstvo nachádza v blízkosti skládok, háld toxického odpadu či priamo kontaminovanej…

Premiér Morawiecki sa bude snažiť vyhnúť celonárodného lockdownu tak dlho, ako to len bude možné

0 icon

Varšava 29. októbra 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Olivier Hoslet)   Poľský premiér Mateusz Morawiecki sa podľa vlastných slov bude snažiť vyhnúť celonárodného lockdownu tak dlho, ako to len bude možné Aj napriek nárastu infekcií v krajine sa tak vyjadril v priestoroch novej poľnej nemocnice, ktorú pripravujú na Národnom štadióne vo Varšave. Zariadenie s…

Krajčí: Zubní lekári budú môcť robiť odbery z nosohltana

0 icon

Bratislava 29. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Martin Medňanský)   Pre potreby celoplošného testovania populácie na ochorenie COVID-19 budú môcť zubní lekári robiť odbery z nosohltana. Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) o tom informoval na sociálnej sieti po štvrtkovej kritike Slovenskej komory zubných lekárov (SKZL) Minister víta záujem zubných lekárov o zapojenie sa…

Ústavný súd súhlasil s väzbou dvoch sudcov, nesúhlasil pri sudcovi Najvyššieho súdu

0 icon

Košice 29. októbra 2020 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Ústavný súd (ÚS) SR vo štvrtok dal súhlas na vzatie do väzby pre bývalú podpredsedníčku Najvyššieho súdu (NS) SR Jarmilu U. a bývalého predsedu Okresného súdu Bratislava III Davida L. Naopak nesúhlasil s väzbou pre sudcu NS Jozefa K. Všetkých troch zadržala…

Trump vyjadril Francúzsku solidaritu po vražednom útoku v Nice

0 icon

Washington 29. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Evan Vucci)   Americký prezident Donald Trump vo štvrtok vyjadril solidaritu Francúzsku po tom, čo útočník zabil v Bazilike Matky Božej v Nice nožom troch ľudí. Trump zároveň vyzýva na zastavenie teroristických útokov. Informáciu priniesla agentúra AFP "Naše srdcia sú s francúzskym ľudom. Spojené štáty v…

Ronaldo má za sebou údajne až 18 testov na koronavírus a všetky boli pozitívne. „Štandardné PCR testy na koronavírus sú ‚hovadina'“

0 icon

Turín 29. októbra 2020 (SITA/HSP/Foto: Cristiano Ronaldo Twitter)   Portugalský kanonier Cristiano Ronaldo nemohol nastúpiť v drese Juventusu Turín proti FC Barcelona v Lige majstrov a taliansky šampión prehral 0:2. Celý svet vie, že je za tým niekoľko pozitívnych testov na koronavírus. Aktuálne vyšlo najavo, že ich bolo údajne až…

Krajčí: Slovensko by malo mať 180.000 vakcín na COVID-19 začiatkom budúceho roka. Očkovanie vraj bude dobrovoľné

0 icon

Bratislava 29. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Martin Medňanský)   Prvá dávka vakcín proti novému koronavírusu v počte 180.000 kusov by mala na Slovensko doraziť začiatkom budúceho roka. Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) to povedal vo štvrtok v relácii TV Markíza Na telo Plus, pričom doplnil, že vakcinácia určite nebude povinná, ale dobrovoľná…

Prezidentka: Situácia v nemocniciach je zlá, prejavuje sa nedostatok personálu

0 icon

Bratislava 29. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:Zuzana Čaputová Facebook)   Nemocnice sú neuralgickým bodom celého úspechu v zápase s pandémiou ochorenia COVID-19. Posilňovať a chrániť personál v nich, zabezpečiť zásobu ochranných pomôcok, kyslíka, pľúcnych ventilátorov a ich obsluhy, dostatok testov na testovanie každého pacienta, to všetko znamená zachraňovať životy Prezidentka SR Zuzana…

Nový český minister Blatný: Zmeňme strach na rešpekt, tak môžeme získať silu

0 icon

Praha 29. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:Peter Fischer Twitter)   Nový český minister zdravotníctva Jan Blatný vo štvrtok uviedol, že je teraz potrebné zmeniť strach, ktorý spoločnosť rozdeľuje, na rešpekt. Ak sa to podarí, česká verejnosť môže získať silu, povedal krátko po tom, ako ho premiér Andrej Babiš uviedol do funkcie, v…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Marián Tkáč

Apartheid na Slovensku: ja zrejme budem občanom II. kategórie, akými boli donedávna černosi v Južnej Afrike

0icon

Vláda Igora Matoviča 28. októbra, zhodou okolností (?) v deň 102. výročia vzniku Česko-Slovenska, prijala uznesením č. 693/2020 rozšírenie opatrení v rámci núdzového stavu. A TERAZ SA PODRŽTE: odporúča hlavnému hygienikovi vydať vyhlášku, ktorou uloží povinnosť relevantným subjektom (zamestnávateľom, prevádzkovateľom, atď.) vyžadovať potvrdenie o negatívnom výsledku RT-PCR testu alebo certifikát vydaný…

Marián Tkáč

OĽaNO. Sekta s prejavmi obscénneho fašizmu už prekročila Rubikon. Vzoprieme sa.

0icon

Vážení spolutrpiaci, už je más mnoho veľmi, veľmi nespokojných. Mužov, žien i trpiacich detí - o našich starých rodičoch, onáhubkovaných pod zámkami starobincov ani nehovoriac. Ustráchaní, skutoční "obyčajní ľudia"  - nie tí v "strane" už stratili reč, hovoria za nich len vyplašené oči, smútok, či paradoxne hnev a zlosť. Veď…

Ivan Štubňa

Ďalší chaotický krok Igora Matoviča a jeho vlády

0icon

Vláda SR nám pripravila ďalšie diktátorské uznesenie č. 693 z 28. októbra 2020 na 102. výročie vzniku Československa. Uznesenie je k návrhu na ďalšie rozšírenie opatrení v rámci vyhláseného núdzového stavu podľa čl. 5 ústavného zákona č. 227/2002 Z. z. o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a…

Peter Švec

Nepremyslené úradnícke opatrenia a politická zaťatosť: cesta do pekla. Pôsobenie proti prevahe. 10. časť

0icon

Už v predchádzajúcej časti som argumentoval o totálnej zvrátenosti stratégie, ktorá pri akejkoľvek vojne vedie k sebazničeniu obrancu. Vychádzam zo známeho postulátu, ktorý ovláda každý stratég aj špičkový politický vodca, že neexistuje vojna bez obetí, ako to chcú politické bábovky. Ak túto vojnu s vírusom nemúdri a zbabelí politici prehrajú z dôvodu neschopnosti myslieť strategicky a správať…

Peter Kohút

Násilie páchané na mužoch

0icon

Asi feministky a „emancipované“ ženy sa pohoršia na mojím vyhlásením, že vo vzájomných vzťahoch medzi mužmi a ženami oveľa viac násilia, aj keď hlavne psychického, je páchaného na mužoch než na ženách. Tým nechcem povedať, že sú tomu viac na vine ženy. Vôbec nie. Na vine je predovšetkým zvrátená liberálna progresivistická ideológia,…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Čo sa stane s tvojím telom, ak prestaneš jesť soľ?

0 icon

Mnoho z nás sa zameriava na to, aby sme jedli menej soli, a v niektorých prípadoch ju úplne vyradíme z nášho jedálnička, pretože soľ sa považuje za zdraviu škodlivú. Nie je to však všetko úplne pravda, koniec koncov, soľ je dôležitý elektrolyt, ktorý pomáha nášmu telu normálne fungovať. Ak si sa rozhodol vyhnúť…

Fotografie z minulosti, ktoré ťa zaručene šokujú!

0 icon

Naši predkovia môžu hovoriť, že naše moderné časy sú šialené, ale my máme rovnaký názor na minulosť. Podivné súťaže o krásu, demonštrácie a zvláštne druhy zábavy nám ukazujú nezodpovednú časť minulých čias. Je trochu vzrušujúce zistiť, že životy našich rodičov neboli až také nudné. Dokazujú to aj nasledujúce fotografie, ktoré možno zmenia…

TOP10+: Veci, ktorými nás filmy a seriály klamú, pričom v skutočnosti neexistujú 2. časť

0 icon

Seriály a filmy majú niekedy jednoduchý dej, často sprevádzaný istými scénami, ktoré sa veľakrát opakujú. Čo z toho sú ale úplné hlúposti, ktoré sa v reálnom živote nikdy nestanú? Do výroby jedného filmu a seriálu sa často zapájajú stovky technikov, hercov a kameramanov, ale režisér rozhoduje, čo budeš vidieť na plátne. On určí, ako bude všetko nakrútené. Veľakrát…

Kruhy v obilí a mimozemšťania (3. časť)

0 icon

Prinášame tretie a zároveň posledné pokračovanie série článkov s názvom Kruhy v obilí a mimozemšťania. Nebudeme vás už však napínať a tak poďme rovno tam, kde sme v rámci druhej časti skončili. Doug a Dave patrili k šibalom, ktorí sa ku kruhom v obilí priznali. Povedali, že ich všetky vyrobili…

TOP10: Slávni Američania, ktorí vlastne nie sú Američanmi

0 icon

Keď počuješ niektoré zvučné mená slávnych osobností, automatický si k ním priradíš rodnú krajinu. Nie je to však vždy správne priradenie. V dnešnom príspevku ti ukážeme 10 slávnych Američanov, ktorí vlastne nie sú Američania, aj keď si si to o nich celý život myslel.  10. Henry Kissinger

Vo svete IT

Xiaomi Viomi SE – jeden z najdostupnejších robotických vysávačov od Xiaomi teraz za ešte nižšiu cenu!

0 icon

Značka Viomi spadajúca pod krídla čínskej spoločnosti Xiaomi je už roky známa svojimi kvalitnými, no zároveň dostupnými vysávačmi. V posledných rokoch si značku Viomi obľúbili vo svete tisíce spokojných zákazníkov, ktorí hľadajú dostupnú alternatívu ku overeným, často západným výrobcom. Špičkové modely prináša značka v každej kategórii a nie je tomu…

Záhadný hrdzavejúci asteroid 16 Psyche, by mohol byť jadrom nevyformovanej planéty

0 icon

V asteroidovom páse, ktorý leží medzi Marsom a Jupiterom sa nachádza vesmírny objekt s názvom 16 Psyche. Ide o veľký asteroid plný kovov, ktorý sa radí k  najväčším objektom v tomto priestore. Vďaka svojej veľkosti sa dokonca radí medzi drobné planétky, píše portál Live Science. Astronómovia si myslia, že by…

Technologických gigantov v Európskej únii čakajú výrazne zmeny, ktoré sa im nebudú páčiť

0 icon

Technologickí giganti, akými sú napríklad Facebook, Google, Apple, a ďalší, sú dlhodobo pod kritikou lokálnych autorít. Dôvodom je, že spoločnostiam tohto typu sa mnohokrát kladie za vinu, že potláčajú konkurenciu. Nie tak dávno sme vás napríklad upozorňovali na začatie najväčšieho súdneho sporu vedeného proti Google v USA, kde je spoločnosť…

Pozrite sa, ako môžete pomocou smartfónu odomykať váš počítač

0 icon

V priebehu včerajšieho dňa sme vám priniesli návod, ako si môžete uložiť do vášho zariadenia miesto, kde ste zaparkoval auto, a nechať sa neskôr pomocou aplikácie navigovať k danému miestu. Ide o skvelú funkciu, ktorá si nájde využitie hlavne v prípade lokalít, ktoré sú pre vás neznámymi. Dnes sme si pre vás pripravili ďalší tip…

Samsung zaznamenal v 3. štvrťroku 2020 doposiaľ najvyššie príjmy z predaja svojich produktov

0 icon

Po nedávnom odhalení príjmov spoločnosti Huawei za 3. kvartál tohto roku sa svojimi príjmami pochválila aj spoločnosť Samsung, ktorá taktiež pomerne neočakávane ohlasuje naozaj výborné čísla. V 3. štvrťroku 2020 zaznamenal juhokórejský technologický gigant rekordne vysoké konsolidované príjmy, ktoré oproti predošlým obdobiam doslova poskočili. Skvelé výsledky ohlasuje spoločnosť aj v…

Armádny Magazín

Ďalšie prázdne sľuby: USA hrozia vylúčením Turecka z NATO po teste ruských systémov S400

0 icon

USA, 29.október 2020 (AM) - Turci boli po nákupe Ruských S-400 vylúčení z programu F-35 (našťastie). Trvalo viac ako týždeň, kým americké úrady oficiálne zareagovali na testy týchto už tureckých protilietadlových systémov. Americká zdržanlivosť môže vychádzať z viacerých faktorov. Jedným z ni

Bude Putin zachraňovať aj Francúzov? Macron požiadal o pomoc v boji proti islamistom

0 icon

Francúzsko, 29. októbra (AM) - Po tom, čo čečenský islamistický fanatik odsekol hlavu francúzskemu učiteľovi, sa Paríž obliekol do smútku. Macron po piatkovom útoku navštívil školu v meste Conflans-Saint-Honorine v severozápadnej časti metropolitnej oblasti Paríža, kde učiteľ pracoval a stretol sa s jej zamestnancami. „Jeden z našich krajanov bol zavra

Ukrajinský historik Jurij Dudkin: Výsadkárom zo Pskova potrvá dobytie Kyjeva iba 30 minút

0 icon

Ukrajina, 29.október 2020 (AM) - Ak sa ukrajinská elita rozhodne pre rozsiahlu ozbrojenú provokáciu proti Luhanskej ľudovej republike - Rusko okamžite zavedie svoje jednotky na územie Ukrajiny. A tentoraz je nepravdepodobné, že by sa ruská armáda zastavila 40 kilometrov od hlavného mesta, ako to bolo v Gruzínsku pred 12 rokmi.   S…

Spiaci vojenský potenciál Pentagonu: V čiernomorskom regióne vsádzajú USA na chudobné Rumunsko

0 icon

Rumunsko, 29.október 2020 (AM) - Do Rumunska Američania začínajú s dodávkou protilietadlových raketových systémov  Patriot. V blízkej budúcnosti má Bukurešť dostať sedem raketových batérií. Kontrakt s americkými vojensko-priemyselnými komplexnými spoločnosťami bol uzavretý na konci roka 2017, objem dodávok

IRÁN : Bude stíhačka Kowsar čoskoro vo Venezuele?

0 icon

Irán, 28.október 2020 (AM) - Pred dvoma dňami, 23. októbra, vystúpil venezuelský prezident v štátnej televízii s úmyslom vytvoriť vojenskú radu v partnerstve s Iránom, Ruskom a Čínou, s cieľom dosiahnuť nezávislosť v oblasti obrany. Madurov návrh na vytvorenie vojenskej rady, ktorá by pomohla dosiahnuť nezávislosť venezuelskej armády by tak mala…

Svetlo sveta

“Za túto vieru som pripravený zomrieť”

0 icon

“Chcem Vás povzbudiť, aby ste boli hrdí na našu Katolícku vieru, ktorá je tým najväčším a najkrajším darom, ktorý nám Boh udelil,” povedal na konferencii o ochrane katolíckej identity kazašský biskup Athanasius Schneider. Biskup Schneider patrí medzi popredných obhajcov vernosti učenia Magistéria Cirkvi a kritizuje snahu vykladať dogmy Cirkvi v…

Zomrel spišský diecézny biskup Mons. Štefan Sečka

0 icon

V nemocnici v Levoči dnes ráno zomrel spišský diecézny biskup Mons. Štefan Sečka. TK KBS o tom informoval hovorca Spišskej diecézy Peter Majcher. Podrobnosti o pohrebe budú zverejnené neskôr, uviedol. “Zomrel náš milovaný otec biskup. Do nemocnice ho prijali cez víkend so zdravotnými problémami, ktoré ho trápili dlhodobo. Trpel vážnou…

Cirkev v Holandsku protestuje proti rozšíreniu eutanázie na deti do 12 rokov

0 icon

Cirkev v Holandsku protestuje proti rozšíreniu eutanázie aj na deti do 12 rokov. V Holandsku totiž vláda oznámila, že povolí vykonávanie eutanázie aj u terminálne chorých detí do 12 rokov. Krajina, ktorá umožnila eutanáziu ako prvá na svete, najskôr len v obmedzenej forme, postupne rozšírila jej vykonávanie na všetky vekové…

S modlitbou ruženca premenil prázdny kostol v moslimskej štvrti na živú farnosť s 1000 veriacimi na omši.

0 icon

Michel Marie Zanotti je katolíkom z prinútenia, keď starý otec, žid, pred strachom z II. svetovej vojny, dal svoje deti pokrstiť. Otec Michel, ako ho dnes pozná celé Francúzsko, patrí dnes k veľkým pokladom francúzskeho katolíckeho duchovenstva. Veľa moderných kňazov pri vlastnej interpretácii II. Vatikánskeho koncilu nadobudlo dojem, že k…

Slovenskí biskupi odporúčajú ľuďom zúčastniť sa na celoplošnom testovaní

0 icon

Keďže v spoločnosti rezonujú otázky, týkajúce sa celoplošného testovania, ktoré sa chystá v nasledujúcich dňoch, o stanovisko sme požiadali predsedu Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislava Zvolenského. Jeho odpoveď prinášame v plnom znení. “Čo sa týka plošného testovania na ochorenie Covid-19, v záujme zastavenia šírenia koronavírusu, po porade s otcami biskupmi,…

icon FOTO DŇA