Russia Ukraine War

NAŽIVO

Ak členské štáty NATO požiadajú Washington o pomoc, Spojené štáty im nemusia vyhovieť. Ide o reakciu amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý v pondelok opäť skritizoval správanie aliančných partnerov počas amerických zásahov voči Iránu. V noci na utorok o tom písala agentúra AFP a správu prevzala TASR.

06:53

Bývalý riaditeľ líbyjskej väznice Mitiga pri Tripolise bol odsúdený na sedem rokov a štyri mesiace väzenia. Súd ho uznal vinným z mučenia a krutého či ponižujúceho zaobchádzania so zadržanými osobami. V noci na utorok o tom informovala agentúra AFP.

06:47

Grónske aerolínie Air Greenland budú pomáhať dánskej armáde s logistikou a prieskumnými úlohami v oblasti Arktídy. Podľa pondelkového oznámenia dánskeho ministerstva obrany spoločnosť nahradí doteraz využívané lietadlá Challenger, ktorých prevádzku sa parlament rozhodol postupne ukončiť. Správu priniesla TASR na základe informácií od AFP.

06:43

Keir Starmer si svojím prístupom k energetike, migrácii a vzťahom s USA „veľmi uškodil“, vyhlásil americký prezident Donald Trump na adresu odchádzajúceho britského premiéra. Starmer len v pondelok oznámil svoj zámer odstúpiť z funkcie. O Trumpovej kritike informovala agentúra AFP, píše TASR.

06:41

Izraelské sily majú v južnom Libanone „plnú voľnosť“ zasiahnuť proti akejkoľvek hrozbe. V pondelok to vyhlásil premiér Benjamin Netanjahu s tým, že vojaci zostanú v tejto oblasti nasadení tak dlho, ako to bude potrebné. Informácie pochádzajú z agentúry AFP, ktorých správu prevzala TASR.

06:40

Rozsiahly lesný požiar v Grécku si v pondelok vyžiadal uzavretie časti kľúčovej diaľnice, ktorá spája Atény so Solúnom. Podľa správ agentúry DPA a gréckeho denníka Kathimerini plamene vypukli popoludní blízko obce Akraifnia, približne 130 kilometrov severne od hlavného mesta. Do boja s požiarom a hustým dymom nasadili záchranné zložky viac ako 100 hasičov, 11 hasičských lietadiel a tri vrtuľníky.

06:39

Ukrajinské bezpilotné lietadlá by mali Hondurasu pomôcť so strážením hraníc a pri protidrogových operáciách. Nákup techniky avizoval v pondelok prezident Nasry Asfura. Ten sa len minulý týždeň vrátil z Kyjeva, kde o tejto téme rokoval s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským, informovala agentúra AFP.

06:38

V juhovýchodnej časti Estónska objavili bezpilotné lietadlo, ktoré nieslo približne päť kilogramov výbušnín. V pondelok o tom informovali miestne úrady, na ktoré sa odvolala agentúra DPA.

06:37

Pokus liberálneho politika Adriana Vesteu stať sa rumunským premiérom v pondelok stroskotal. Na spoločnom zasadnutí oboch komôr parlamentu nezískal potrebnú väčšinu 233 hlasov – ruku zaňho zdvihlo len 189 poslancov a senátorov. Hlasovanie poznačil aj odchod niektorých zákonodarcov zo sály ešte pred jeho začiatkom. Správu priniesla agentúra AFP.

06:30

Slovenská lukostrelkyňa Denisa Hurban Baránková zomrela v pondelok 22. júna vo veku 24 rokov po tragickej udalosti, ktorá sa stala na parkovisku pred panelákom v bratislavskej Petržalke. Televízia Markíza ozrejmila, že auto malo naraziť do dvoch osôb – 11-ročného dievčaťa a 24-ročnej ženy.

Včera 20:19

Belgicko vydalo víza delegácii Talibanu, aby sa mohli v Bruseli zúčastniť na stretnutí s Európskou komisiou o migrácii.

Včera 20:01

Rozvojový program OSN a libanonské Národné centrum pre vedecký výskum uviedli, že škody na budovách v Libanone sa v dôsledku vojny medzi Izraelom a Hizballáho, odhadujú na približne 1,38 miliardy dolárov.

Včera 19:45

Na Taiwane začala armáda päťdňové vojenské cvičenia. Rezort národnej obrany uviedol, že cvičenie je súčasťou jeho ročného výcvikového plánu.

Včera 19:32

Ursula von der Leyenová uviedla, že Moldavsku sa podarilo dokončiť 93 % reforiem dohodnutých v rámci plánu rastu.

Včera 18:56

Mark Carney a Emmanuel Macron ocenili Starmerove snahy pri podpore Ukrajiny. Carney uviedol, že vďaka úsiliu Starmera je svet bezpečnejším miestom.

Včera 18:54

Rezort diplomacie Burkiny Faso si v pondelok predvolalo veľvyslanca EÚ kvôli rezolúcii europarlamentu a kritickému vyjadreniu francúzskeho europoslanca na adresu vládnucej junty.

Včera 18:52

Rubio v utorok odcestuje na návštevu troch krajín Perzského zálivu.

Včera 18:51

V Estónsku našli havarovaný dron s piatimi kilogramami výbušniny, informovala televízno-rozhlasová spoločnosť ERR .

Včera 18:29
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ruská federácia našla slabiny v obrane AFU a postupne zvyšuje intenzitu svojich útokov

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

HS
Russia Ukraine War
Na snímke záchranári pracujú na mieste továrne, ktorú zbombardovali ruské sily v Dnepri na Ukrajine / SITA/AP-Arsen Dzodzaiev
❚❚
.

20:29 – Spojené štáty považujú rokovania Whitkoffa v Ruskej federácii za ďalší krok k prímeriu a konečnému urovnaniu situácie na Ukrajine, uviedol Biely dom a dodal, že Trump je frustrovaný z konania Moskvy aj Kyjeva.

„Môžem potvrdiť, že Steve Whitkoff je v Rusku na priamych rokovaniach s Kremľom a Vladimírom Putinom. Je to ďalší krok v procese rokovaní s cieľom dosiahnuť prímerie a konečnú mierovú dohodu…. Prezident dal jasne najavo svoju pretrvávajúcu frustráciu z oboch strán tohto konfliktu,“ uviedol hovorca Bieleho domu.

Hovorca Kremľa Peskov predtým uviedol, že existuje možnosť nového telefonického rozhovoru medzi Putinom a Trumpom po stretnutí ruského prezidenta s Whitkoffom, ktoré stále prebieha.

 

19:20 – Najvyššia rada po skončení vojny zmení svoju volebnú legislatívu, uviedol predseda parlamentu Ruslan Štefančuk v komentári pre agentúru Reuters.

.

Tento zákon bude obsahovať vymedzenie termínu, pravidiel a postupov konania volieb.

Štefančuk uviedol, že zákonodarcovia, predstavitelia volebnej komisie a ďalší odborníci už na týchto otázkach pracujú, ale návrh zákona ešte nie je pripravený.

Takisto podľa neho ešte nebolo prijaté rozhodnutie o poradí komunálnych, parlamentných a prezidentských volieb. Podľa predsedu parlamentu sa však nemôžu konať súčasne.

„Aj z teoretického hľadiska je nereálne, aby sa všetky voľby konali v rovnakom čase,“ povedal Štefančuk.

 

.

19:07 – Zelenskyj vo večernom príhovore komentoval svoj online príhovor k účastníkom “Ramsteinu”.

„Hlavnou vecou je pre nás protivzdušná obrana, ďalšie systémy protivzdušnej obrany, rakety k nim,“ povedal.

 

18:54 – Ukrajinská redakcia Rádia Sloboda oznámila, že z dôvodu finančných problémov prerušuje svoje vysielanie.

Konkrétne išlo o posledné vysielanie relácie „Svoboda. Ráno.“

.

Taktiež od 14. apríla Rádio Sloboda pošle niektorých svojich zamestnancov v Kyjeve a Ľvove na vlastné náklady na dovolenku. Vydavateľstvo už výrazne obmedzilo spoluprácu s externistami.

Medzitým v USA Rádio Sloboda podalo aktualizovanú žalobu na okresný súd vo Washingtone. Žiadajú zaviazať americkú Agentúru pre globálne médiá, aby vyplatila finančné prostriedky za apríl, ktoré už schválil Kongres.

Predtým sa Rádio Sloboda snažilo na súde dokázať, že Biely dom nemá právo zastaviť financovanie schválené Kongresom.

 

18:48 – Deep State píše o zhoršujúcej sa situácii pri Pantelejmonovke, kde postupuje ruská armáda. Ide o úsek frontu medzi Toreckom a Pokrovskom.

Podľa kanálu Ruská federácia našla slabiny v obrane AFU a postupne zvyšuje intenzitu svojich útokov, pričom pred útokom vymazáva ukrajinské pozície „na nulu“, aby ich nebolo možné udržať.

Týmto spôsobom sa Ruskej federácii podarilo obsadiť najprv samotnú Panteleimonovku a potom Alexandropol. Rusi postúpili aj v oblasti Archangeľskaja a podľa predbežných informácií sa zmocnili Kalinova.

Veľkú úlohu pri postupe zohrala aktivácia ruských bezpilotných lietadiel, ktoré lovia ukrajinských operátorov dronov.

„V poslednom čase naberá na intenzite boj medzi posádkami dronov, ktoré hľadajú navzájom ich operátorov a likvidujú ich, aby im nespôsobili problémy. Kto ich dokáže rýchlejšie nájsť a zničiť, má navrch,“ píše kanál Deep State.

Kanál tiež upozorňuje na problémy brigád TRO, ktoré „majú často problémy s udržaním frontovej línie“.

.

 

17:40 – Vojna by sa mala skončiť za rokovacím stolom, povedal Zelenskyj.

„Stabilná, predvídateľná a dostatočná obranná podpora spolu so všeobecným tlakom na Rusko a našou vlastnou odolnosťou tu na Ukrajine, vrátane našej domácej zbrojnej výroby, sú absolútne nevyhnutné na to, aby sa táto vojna konečne skončila. A musí sa skončiť za rokovacím stolom,“ povedal na stretnutí v Ramsteine.

 

17:10 – Rusko možno pripravuje ofenzívu v Černigovskej oblasti, informovala agentúra RBC-Ukrajina s odvolaním sa na svoje zdroje.

.

“Obranné sily nevylučujú pokus nepriateľa zaútočiť smerom na Černigovskú oblasť, hoci túto možnosť považujú za nepravdepodobnú vzhľadom na “tamojšie nepriaznivé geografické podmienky”,” píše publikácia.

Uvádza, že útok Rusov očakávajú predovšetkým v Charkovskej a Sumskej oblasti.

 

15:57 – Trump vyzval Rusko, aby „konalo“ a ukončilo vojnu na Ukrajine.

„Rusko musí začať konať. Príliš veľa ľudí zomiera, tisíce ľudí týždenne, v strašnej a nezmyselnej vojne – vojne, ku ktorej nikdy nemalo dôjsť a ku ktorej by nedošlo, keby som bol prezidentom!“ – napísal Trump.

.

 

15:38 – Nemecko zatiaľ nemôže poskytnúť Ukrajine nové systémy protivzdušnej obrany Patriot, pretože čaká na dodávky z USA, uviedol nemecký minister obrany Pistorius.

„Ako viete, Nemecko už poskytlo štyri kompletné systémy Patriot. V súčasnosti nemôžeme poskytnúť ďalšie, pretože čakáme na dodávky od spoločnosti Raytheon v najbližších rokoch, tie budú až v roku 2027,“ – zdôraznil Pistorius.

 

15:33 – Rada bude pokračovať vo vojnovom stave na Ukrajine aj po 8. máji, keď vyprší platnosť predchádzajúceho prezidentského dekrétu, predpovedal predseda parlamentu Ruslan Štefančuk.

 

13:08 – Estónsko v najbližších týždňoch prevezme na Ukrajinu 10 000 delostreleckých granátov – uviedol šéf ministerstva obrany Hanno Pevkur.

.

 

12:53 – Na dnešnom stretnutí v Ramsteine bola oznámená pomoc pre Ukrajinu v hodnote 21 miliárd eur a „je to rekordná podpora“, uviedol britský minister obrany John Gillie.

 

12:35 – Mier na Ukrajine sa zdá byť v blízkej budúcnosti nedosiahnuteľný, povedal nemecký minister obrany Pistorius po stretnutí v Ramsteine.

“Zabezpečíme, aby Ukrajina naďalej využívala našu spoločnú vojenskú podporu. Rusko si musí uvedomiť, že Ukrajina je schopná pokračovať v boji, a my to budeme podporovať,” povedal.

 

12:15 – Putin v piatok pracuje v Petrohrade, kde má naplánované stretnutie o rozvoji námorníctva, uviedol Kremeľ.

.

 

10:55 – Tento rok bude „kritickým rokom“ pre vojnu na Ukrajine, povedal britský minister obrany John Healey na stretnutí v Ramsteine.

„Rok 2025 je kritickým rokom pre vojnu na Ukrajine a toto je kritický moment,“ povedal Healey bez toho, aby špecifikoval, v čom spočíva kritickosť.

Treba poznamenať, že podobné vyhlásenia zazneli zo strany západných predstaviteľov aj v predchádzajúcich rokoch.

 

09:45 – Kupjansk bol napadnutý leteckými bombami, poškodené bolo zdravotné stredisko, súkromný dom a garáže, informuje Štátna pohotovostná služba.

Kupjansk
Na snímke požiar v Kupjansku / Foto: Telegram

 

.

09:30 – Lietadlo Trumpovho osobitného vyslanca Whitkoffa pravdepodobne pristálo v Petrohrade, informovali ruské médiá s odvolaním sa na Flightradar.

Podľa amerických médií sa dnes v Moskve stretne s Putinom.

 

08:30 – Blinken potvrdil, že Zelenskyj sám ponúkol USA ukrajinské podzemie výmenou za vojenskú pomoc.

Štátny tajomník tak odpovedal na otázku novinára, či sa Trump poctivo snaží získať ukrajinské zdroje.

„Bola to jedna zo súčastí víťazného plánu, ktorý Zelenskyj priniesol v posledných 6 mesiacoch našej administratívy,“ – povedal Blinken.

Pripomeňme, že USA išli ďalej a začali požadovať príjmy nielen z podzemných zdrojov, ale aj z infraštruktúry, a chcú ich získať nie za budúcu pomoc, ale za už poskytnutú pomoc.

.

 

07:10 – USA nechcú, aby sa ukrajinské urovnanie sporu ťahalo šesť mesiacov alebo rok, uviedla na brífingu hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Tammy Bruceová.

Pripomenula slová amerického prezidenta Donalda Trumpa, že na programe rokovaní s Ruskom je len jeden bod – prímerie.

„Kým sa toto nevyrieši, nebude žiadna ďalšia dynamika,“ povedala Tammy Bruceová.

 

06:30 – Vojna na Ukrajine 10. apríla:

– Ruské jednotky oslobodili Žuravku v Sumskej oblasti, informovalo ministerstvo obrany.

.

– Ukrajinské jednotky stratili za deň približne 1 375 vojakov, z toho viac ako 420 na kurskom smere.

– AFU podnikla 11 útokov na ruské energetické zariadenia v LĽR, DĽR, Záporožskej, Chersonskej, Kurskej, Brjanskej, Belgorodskej oblasti a Krasnodarskom kraji.

– Sily protivzdušnej obrany v noci zničili 42 ukrajinských bezpilotných lietadiel nad územím Brjanskej, Kalužskej, Kurskej, Belgorodskej, Orelskej, Moskovskej oblasti a Krymu.

– Druhé kolo rusko-amerických konzultácií o normalizácii práce diplomatických misií v Istanbule sa skončilo, uviedla Zacharovová.

– Kyjev od augusta 2024 počas „kurskej operácie“ vyčerpal viac ako 50 % západnej pomoci, vypočítalo na základe údajov zoskupenie Sever.

.

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Smerujú ukrajinské spoločnosti na japonský trh? , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Cyrilometodská bohoslovecká fakulta UK na prvom mieste v hodnotení kvality VER

Rímskokatolícka cyrilometodská bohoslovecká fakulta Univerzity Komenského v Bratislave dosiahla mimoriadny úspech v medzinárodnom hodnotení vedeckej kvality VER 2026, ktorý bol…

23. 06. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania |
23. 06. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania |

Pápež Lev XIV. o Jérômovi Lejeunovi: Bol človekom vedy a múdrosti

Pápež Lev XIV. sa v pondelok 22. júna stretol s členmi Nadácie Jérômea Lejeunea, pričom vyzdvihol tohto francúzskeho pediatra a…

23. 06. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania |
23. 06. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania |

Bratislavskí kapucíni si pripomenuli 350 rokov pôsobenia v hlavnom meste

Bratislavskí kapucíni si počas uplynulých dní slávnostne pripomenuli významné jubileum – 350 rokov svojej prítomnosti a duchovnej služby v hlavnom…

23. 06. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania |
23. 06. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania |

Mičurin a progresívna faloš. Predstavme si, že by takto postupoval Fico…

Bratislavský magistrát roky hovorí o participácii, otvorenom meste a verejnej kontrole. Pri Mičurine však prišiel konkrétny nájomca, osobitný zreteľ, krátka…

23. 06. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania |
23. 06. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania |

Putin a Lukašenko budú reagovať na hrozby, ktoré Zelenskyj adresoval Bielorusku

Hovorca Kremľa označil slová ukrajinského prezidenta za „agresívnu“ hrozbu, „zasahovanie do vnútorných záležitostí“ a „útok na suverenitu“ Bieloruska

23. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
23. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Viktor Pondělík

Milan Šupa

Andrej Sablič

Miroslav Urban

Rastislav Vasilišin

.
.

Ukrajina má problém v Limane

Naďalej prichádzajú informácie o zhoršovaní situácie ukrajinských ozbrojených síl v Limane v Doneckej oblasti

23. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

23. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
23. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Mičurin a progresívna faloš. Predstavme si, že by takto postupoval Fico…

Bratislavský magistrát roky hovorí o participácii, otvorenom meste a verejnej kontrole. Pri Mičurine však prišiel konkrétny nájomca, osobitný zreteľ, krátka…

23. 06. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania |
23. 06. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania |

Putin a Lukašenko budú reagovať na hrozby, ktoré Zelenskyj adresoval Bielorusku

Hovorca Kremľa označil slová ukrajinského prezidenta za „agresívnu“ hrozbu, „zasahovanie do vnútorných záležitostí“ a „útok na suverenitu“ Bieloruska

23. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
23. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Slyším trávu růst…

Tak nám soudruh PePa definitivně nepojede do Ankary na summit NATO. Ani tu neformální večeři si tam nedá, nepotká se…

23. 06. 2026 | Česky | 6 min. čítania |
23. 06. 2026 | Česky | 6 min. čítania |
.

Ukrajina a Moldavsko už nepôjdu ruka v ruke po ceste do EÚ

EÚ rozdelí rokovacie procesy Moldavska a Ukrajiny týkajúce sa vstupu oboch krajín do Európskej únie, informuje Euronews

23. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
23. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Vratko z Iné Kafé reaguje na Púchovského plače: „Tak kto je tu pomýlený?“

Hlavná tvár slovenskej kapely Iné Kafé Vratko Rohoň vo videu na sociálnej sieti komentoval vyjadrenia aktivistu  Davida Púchovského k textu…

22. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
22. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Lídri piatich najväčších európskych vojenských mocností sa v stredu stretnú v Berlíne

Lídri piatich najväčších európskych vojenských mocností sa v stredu stretnú v Berlíne, oznámila talianska vláda

22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Novinárka, ktorá sa nebála konfrontovať aj Matoviča. Z agentúry SITA ju vyhodili. Posiela odkaz Žákovi: „Môžeš sa hanbiť!“

Redaktorku spravodajskej agentúry SITA Anitu Radi údajne kvôli kritickým vyjadreniam na platforme Youtube vyhodili z redakcie

22. 06. 2026 | Aktualizované 22. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |
22. 06. 2026 | Aktualizované 22. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |
.

Česká vláda vyradila prezidenta Pavla z delegácie na samit NATO

Česká vláda v pondelok rozhodla, že prezident Petr Pavel nebude súčasťou delegácie na júlovom samite NATO v tureckej Ankare. Českú…

22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Poľský minister obrany varoval: Vzťahy medzi Varšavou a Kyjevom sa uberajú nesprávnym smerom

V dôsledku poľsko-ukrajinského historického sporu sa bilaterálne vzťahy uberajú zlým smerom, eskalácia situácie však nahráva Rusku – napísal v nedeľu…

22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

Zarábaj na nehnuteľnostiach

Chceš zarábať na nehnuteľnostiach, ale nemáš veľký kapitál? Táto kniha ti ukáže presne ako na to. Knihu nájdete tu

22. 06. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania |

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ruská armáda postúpila na východných prístupoch k Konstantinovke

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

22. 06. 2026 | Aktualizované 22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |
22. 06. 2026 | Aktualizované 22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |
.

Čínska vláda uvalila vývozné obmedzenia na desať amerických spoločností pôsobiacich v oblasti obrany a ťažby vzácnych zemínobr

Čína oznámila, že uvalila vývozné obmedzenia na desať amerických spoločností pôsobiacich v oblasti obrany a ťažby vzácnych zemín. Obmedzenia majú…

22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Keir Starmer rezignoval

Britské médiá to už skôr predpovedali. Tlak na Starmera v rámci Labouristickej strany sa výrazne zvýšil po víťazstve jeho politického…

22. 06. 2026 | Aktualizované 22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
22. 06. 2026 | Aktualizované 22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

Mexickí fanúšikovia na MS podporujú Irán ako svoj druhý tím

Počas nedeľňajšieho stretnutia majstrovstiev sveta vo futbale medzi Iránom a Belgickom na štadióne v americkom Los Angeles prišli iránskemu výberu…

23. 06. 2026 |

Varšava a Kyjev obnovili exhumácie obetí masakrov UPA, vzťahy zaťažuje spor o históriu

Poľsko a Ukrajina v pondelok začali druhú etapu spoločného pátrania po hromadných hroboch obetí masakrov z obdobia druhej svetovej vojny…

22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

.

Ako sa Trumpove vzťahy s európskymi lídrami postupne rozpadali

Trumpove zdanlivo neformálne poznámky o taliankej premiérke vyvolali diplomatickú hádku. Nie je to však prvýkrát, čo tento nepredvídateľný líder nahneval…

22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |

Zelenskyj sa rozhodol Poliakov odrezať

Konflikt medzi Ukrajinou a Poľskom vznikol v dôsledku toho, že Zelenskyj sa rozhodol Poliakov odrezať. Napísala to na svojom kanáli…

22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Blaha našiel šokujúci odkaz na hrobe svojho otca. „Mohol by som láskavo požiadať všetkých tých lepšoľudí…“

Europoslanec Ľuboš Blaha na svojom profile na Telegrame informoval o šokujúcom náleze, ktorý objavil na mieste posledného odpočinku svojho otca,…

22. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |
22. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |

„Mr. Bean na kokaíne.“ Šéf amerického ministerstva financií vyzval Trumpa, aby neprivítal Zelenského

Šéf amerického ministerstva financií Scott Bessent vyzval Trumpa, aby neprivítal Zelenského, ktorého v knihe opisujú ako „Mr. Beana na kokaíne“,…

22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

4 onkológovia prezradili, ktorý produkt by zo svojich domovov okamžite odstránili

Váš domov je vaším útočiskom, ale môžu sa v ňom nachádzať aj zdanlivo neškodné výrobky, ktoré by mohli nenápadne zvyšovať…

22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |

Michelko: Agresivita, plytkosť a úbohosť niektorých príspevkov osobitne Pročka a Galka prerazila všetky dná

Tohto týždňová debata v parlamente ohľadom vyslovovania dôvery vláde, v dôsledku ústavného zákona o dlhovej brzde, znova ukázala na beznádejne…

22. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
22. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

Vlna extrémnych horúčav si vo Francúzsku vyžiadala životy dvoch detí zabudnutých v aute

Dve malé deti zomreli vo Francúzsku pravdepodobne v dôsledku extrémnych horúčav, ktoré zasiahli veľkú časť Európy. Súrodencov vo veku dva…

22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Svet sa bude musieť znovu vrátiť k ozbrojeným obchodným lodiam

Rusko, 22. jún 2026 - Mnohých dnes prekvapujú správy o kontajnerových odpaľovacích zariadeniach na civilných lodiach, o možnosti umiestnenia krídlatých…

22. 06. 2026 |

Rupert Lowe v utorok zverejnil šokujúcu 219-stranovú nezávislú správu

Nezávislý poslanec Rupert Lowe v utorok zverejnil šokujúcu 219-stranovú nezávislú správu, v ktorej podrobne opisuje systematické sexuálne vykorisťovanie najmenej 250…

22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

Zelenskyj pritvrdil. Naďalej kritizuje poľského prezidenta Nawrockého: „Dopadne to pre neho zle“

Zelenskyj drzo povedal, že meno Karol nesúvisí s monarchickým titulom

22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Zamieša kartami? Minister Ráž bude kandidovať na primátora Bratislavy

Minister dopravy Jozef Ráž sa bude v tohtoročných jesenných voľbách uchádzať o post primátora Bratislavy. Kandidovať bude ako nezávislý. Oznámil…

22. 06. 2026 | Aktualizované 22. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania |
22. 06. 2026 | Aktualizované 22. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania |

V Nitre horel autobus, v ktorom sa viezlo 34 ľudí

Na Bratislavskej ulici v Nitre horel autobus vezúci deti na školskom výlete. V čase vypuknutia požiaru sa v ňom nachádzalo…

22. 06. 2026 | Aktualizované 22. 06. 2026 | Regióny | 1 min. čítania |
22. 06. 2026 | Aktualizované 22. 06. 2026 | Regióny | 1 min. čítania |

.

NAŽIVO

Ak členské štáty NATO požiadajú Washington o pomoc, Spojené štáty im nemusia vyhovieť. Ide o reakciu amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý v pondelok opäť skritizoval správanie aliančných partnerov počas amerických zásahov voči Iránu. V noci na utorok o tom písala agentúra AFP a správu prevzala TASR.

06:53

Bývalý riaditeľ líbyjskej väznice Mitiga pri Tripolise bol odsúdený na sedem rokov a štyri mesiace väzenia. Súd ho uznal vinným z mučenia a krutého či ponižujúceho zaobchádzania so zadržanými osobami. V noci na utorok o tom informovala agentúra AFP.

06:47

Grónske aerolínie Air Greenland budú pomáhať dánskej armáde s logistikou a prieskumnými úlohami v oblasti Arktídy. Podľa pondelkového oznámenia dánskeho ministerstva obrany spoločnosť nahradí doteraz využívané lietadlá Challenger, ktorých prevádzku sa parlament rozhodol postupne ukončiť. Správu priniesla TASR na základe informácií od AFP.

06:43

Keir Starmer si svojím prístupom k energetike, migrácii a vzťahom s USA „veľmi uškodil“, vyhlásil americký prezident Donald Trump na adresu odchádzajúceho britského premiéra. Starmer len v pondelok oznámil svoj zámer odstúpiť z funkcie. O Trumpovej kritike informovala agentúra AFP, píše TASR.

06:41

Izraelské sily majú v južnom Libanone „plnú voľnosť“ zasiahnuť proti akejkoľvek hrozbe. V pondelok to vyhlásil premiér Benjamin Netanjahu s tým, že vojaci zostanú v tejto oblasti nasadení tak dlho, ako to bude potrebné. Informácie pochádzajú z agentúry AFP, ktorých správu prevzala TASR.

06:40

.

Situácia sa mení. Rusi po dlhej prestávke opäť začali masívne útočiť na Charkov pomocou KAB

Rusi po dlhej prestávke opäť začali masívne útočiť na Charkov pomocou KAB, priznávajú ukrajinskí vojaci 

22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

USA zvyšujú tlak, Kuba reaguje snahou o demokratizáciu režimu

V júni tohto roka sa vo vzťahoch USA a Kuby odohrali dve mimoriadne dôležité udalosti. Prvou bola návšteva americkej základne…

22. 06. 2026 | Komentáre | 17 min. čítania |
22. 06. 2026 | Komentáre | 17 min. čítania |

Zadlžovanie je na Západe “v móde”

V stredu minulý týždeň sa skončilo stretnutie krajín G7 vo francúzskom Évian-les-Bainse. Do tohto fóra, ktoré existuje od roku 1974,…

22. 06. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania |
22. 06. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania |

Rakety vo vojne: Ktorý kráľ ako prvý použil železné rakety?

Rakety patria medzi najvýznamnejšie vojenské vynálezy v dejinách ľudstva a ich história siaha oveľa ďalej, než si mnohí myslia. Hoci…

22. 06. 2026 |

.

NAJČÍTANEJŠIE










Na Brazíliu zaútočili mimozemšťania. O čo išlo?

Brazílčanov varovali pred mimozemským útokom prostredníctvom systému núdzového varovania

22. 06. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania |
22. 06. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania |

Zákaz alkoholu sa v jednom prípade rozšíri aj na spolujazdca

Zákaz alkoholu na cestách sa po novom bude týkať aj spolujazdcov na motorkách či bicykloch. So zmenou prichádza novela zákona…

22. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
22. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Viktor Pondělík

Milan Šupa

Andrej Sablič

Miroslav Urban

Rastislav Vasilišin

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov